Steeds vaker beroep op Bureau Slachtofferhulp Stuurgi prei v Voorkomen is nog altijd beter dan blussen! 1 f Geen ruimte voor voetpad bij aanleg nieuw viaduct Tips voor december- maatregelen bedrijven Tijdig containers buiten zetten tëöèsa Cei Voorzieningen Gehandicapten, eigen bijdrage of niet? WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 OP T HOOGT PAGINA Explosieve stijging in Soest/Soesterberg Tips brandweer over gebruik van kaarsen en kerstboom Telefoonnummer gewijzigd van het meldpunt woonomgeving 60 93 666 Verzoek aanbrengen verlichting in fietsenstalling Gemeentehuis dicht op 27 december Vuurwerkverkoop alleen op laatste drie dagen 1996 Gemeentehuis gaat 2 januari later open voor publiek Twee keer geen avondopenstelling iHÈNSDAG 18 DEC Same In Soest en Soesterberg is het aantal keren dat slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen een beroep doen op de zeven vrijwillige medewerkers van Bureau Slachtofferhulp in Soest de laatste jaren explosief gestegen. Kreeg het bureau in 1994 met in totaal 167 slachtoffers te maken, in 1995 waren dat er 218. In de eerste drie kwartalen van dit jaar is het bureau al met 329 slachtoffers in contact gekomen. Deze cijfers geeft mevrouw Betty Reijntjes van Bureau Slachtofferhulp. De organisatie werd in Nederland twaalf jaar geleden opgericht. In het (politie)district Utrecht bestaan vier bureaus. In Soest (onderdeel van de regio Eemland noord en zuid die is aangesloten bij de Stichting Slacht offerhulp Utrecht) bestaat het inmid dels zeven jaar. Het bureau Eemland heeft een kantoor in het politiebureau in Amersfoort. Het is open van 09.00 's morgens tot 17.00 uur 's middags. "De mensen die er behoefte aan hebben, kunnen daar altijd te recht", zegt mevrouw Reijntjes. "In Soest hebben we een telefoon (035 - 60 27 719) bij de vrijwillig coördina tor". Wanneer u of iemand uit uw familie,- vrienden- of kennissenkring te ma ken krijgt met bijvoorbeeld diefstal, ongeluk, verkrachting, inbraak, over val of bedreiging, kunt u een beroep doen op Bureau Slachtofferhulp. De doelstelling van het bureau is om er voor te zorgen dat mensen die slacht offer zijn geworden van een misdrijf of verkeersongeval de gevolgen daar van zo snel mogelijk te boven komen. "We willen de materiële en immate riële schade zoveel mogelijk beperken en de mensen zo snel mogelijk weer op de been helpen", zegt mevrouw Reijntjes. "Dat proberen we te bereiken door ten eerste te praten over hetgeen de mensen is overkomen. Daarnaast door hun advies en informatie te ge ven over praktische zaken, zoals het invullen van formulieren, het schrij ven van brieven, mee te gaan naar de politie, eventueel de arts, de advo caat, de rechtbank. Verder door con tact op te nemen met verzekerings maatschappijen voor bemiddeling over de schade-afwikkeling, met juri disch specialisten en de officier justi tie, maar ook door te helpen bij het invullen van formulieren voor een schadevergoeding, bijvoorbeeld bij het Schadefonds Geweldsmisdrijven of het Waarborgfonds Motorrijtui- genverkeer". Hoe kan iemand in contact komen met Slachtofferhulp? Mevrouw Reijntjes: "Mensen die met een mis drijf te maken hebben gekregen, kun nen verwezen worden door de poli tie. De politie vraagt degenen die aangifte komen doen: wenst u contact met Bureau Slachtofferhulp? Als men daar 'ja' op zegt, krijgt Bureau Slachtofferhulp de gegevens van de betrokkenen door van de politie. "Wij nemen dan contact op met het slachtoffer; altijd eerst telefonisch om een afspraak te maken. Alleen bij verkeersongevallen met letsel hebben we een ander beleid. Die slachtoffers benaderen wij actief. Ook in deze ge vallen krijgen we de gegevens door van de politie. We bellen de betrok kenen op, vragen hoe het met hen is en bieden onze hulp actief aan. Dat doen we ook met veroorzakers van ernstige ongevallen, behalve als er al cohol in het spel is geweest. Dan ko men we niet". Uitgangspunt in de hulpverlening is dat het bureau uitgaat van de be hoefte van het slachtoffer. Dit bete kent dat er zoveel mogelijk hulp 'op maat' wordt geboden, uiteraard bin nen de grenzen van de mogelijkhe den. De aanvragen komen binnen bij de vrijwillig coördinator. Hij geeft de verzoeken om hulp door aan de an dere medewerkers. "Als de politie erom verzoekt, zijn we binnen een uur bij het slachtoffer. Dan is echt de nood aan de man. In andere gevallen is ons streven om binnen 24 uur contact op te nemen". Opvallend is dat de laatste tijd steeds vaker een beroep op het bureau wordt gedaan na een brand of een bijna-ramp. Ver der zijn er veel hulpverzoeken door nabestaanden van omgekomen onge valsslachtoffers en van zelfdoding en door familieleden van vermiste per sonen. Overigens is de hulp aan deze categorieën aanvragers nog niet hele maal geregeld. "Wij van bureau Eemland vinden dat we ook in die gevallen in het geweer moeten ko men", zegt mevrouw Reijntjes. Lage drempel Wat zijn de voordelen van werken met vrijwilligers boven beroepskrach ten? "Vooral dat het slachtoffer een lage drempel te overwinnen heeft. Hij hoeft geen afspraak te maken. De vrijwillige medewerker kan als mede burger door een blijk van medeleven het geschokte vertrouwen herstellen dat ieder slachtoffer in de medemens heeft. Het slachtoffer kan thuis wor den bezocht, ook buiten kantoor uren. We werken ook 's avonds. Ei genlijk hebben we hebben we hele maal geen kantooruren. Een ander voordeel is, dat niemand je nawijst: je 'loopt' niet bij een instantie, je 'zit' niet in een wet. Je wordt gewoon ge holpen door een mede-burger. Zo kunnen grote aantallen slachtoffers worden bereikt met relatief lage kos ten. En de aard van de problematiek leent zich meer voor ondersteuning door niet speciaal geschoolde, maar goed getrainde vrijwillige medewer kers". Eén van de belangrijkste taken voor de vrijwilligers is het bij het slachtof fer thuis, aanhoren van zijn verhaal. "Dat is eigenlijk het allerbelangrijkste: een goed luisterend oor. Iemand wil soms wel twee, drie, vier, vijf keer hetzelfde verhaal kwijt. In het begin heb je als je iets schokkends hebt meegemaakt, vaak burenhulp of is de hulp van familie voldoende. Maar na verloop van tijd zeggen de mensen: nou zeg, ben je daar nou nog niet overheen? Dat zeggen wij niet. Wij zeggen: nou, vertelt u uw verhaal nog maar eens een keer. Waar kun nen we u verder mee helpen?". Hoe kunnen geïnteresseerden even tueel vrijwilliger worden bij Bureau Slachtofferhulp? Mevrouw Reijntjes: "Eén keer per jaar, meestal in sep tember, is er een open dag in het po litiebureau in Amersfoort. Die wordt in de media aangekondigd. Daar wordt onder meer uitgelegd hoe het Bureau Slachtofferhulp werkt. Belangstellenden kunnen zich dan opgeven om vrijwilliger te worden. Met hen houden we selectiege- sprekken. Degenen die daar door heen zijn gekomen, krijgen vervol gens een basistraining van twaalf dag delen. Daarin komt alles aan bod, van verzekering tot gang naar de recht bank, hoe een proces-verbaal in z'n werk gaat, enzovoorts". Geen kosten Een beroep op Slachtofferhulp is al tijd kosteloos. Slachtofferhulp wordt gesubsidieerd, onder meer door de gemeente Soest (12.000 gulden, met de toezegging van een extraatje), het ministerie, stichtingen en fondsen. Tenslotte geeft mevrouw Reijntjes nog een aantal tips voor slachtoffers: Vraag altijd aan de politie als er aan gifte is gedaan een kopie van proces verbaal. Meld uw schade binnen twee dagen bij uw verzekeringsmaatschap pij. Geef aan derden nooit originele papieren mee maar maak een kopie. Roep bij schade altijd de hulp in van een deskundige. Laat foto's maken, bijvoorbeeld ook als je mishandeld bent. En bel het Bureau Slachtoffer hulp. De vrijwilligers staan 24 uur per dag voor u klaar! Een paar tips van de brandweer over het gebruik van kaarsen en de kerstboom. - zet kaarsen op een vlakke onder grond in een stevige houder van niet brandbaar materiaal; - hou kaarsen zo ver mogelijk weg van gordijnen, papieren en andere brandbare versieringen en zorg vooral dat ze buiten bereik van kin deren en huisdieren blijven; - laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden; zet de stukjes op een plek die u kunt zien en zorg er voor dat ze niet in de buurt van een warmtebron staan; de kaarsen kun nen dan week worden en ombui gen; - laat kleine kinderen nooit, ook niet 'eventjes', alleen met branden de kaarsen. De kerstboom - koop een boom die niet te groot is voor de kamer en zet hem niet dicht bij gordijnen of andere brandbare spullen; - zet hem stevig neer; beter is het nog hem met binddraad vast te zet ten; - een boom in een met water gevul de standaard droogt minder snel uit, zodat het brandgevaar wat klei ner wordt; het voordeel is ook dat u minder last heeft van naalduitval; - echte kaarsjes in de boom moet u doorlopend in de gaten houden; electrische kaarsjes zijn misschien minder sfeervol, maar geven wel een rustiger gevoel, hoewel... - controleer voor gebruik de bedra ding altijd op beschadigingen, ook als er nooit problemen zijn geweest; gebruik een goed passend verlengs noer waar niemand over kan strui kelen; - doe altijd de kerstverlichting uit als p gaat sljtpen of het huis verlaat. Omdat voorkomen nog steeds be ter is dan blussen, wil de brand weer Soest met tips graag helpen om de laatste maand van het jaar veilig te laten verlopen. Een paar belangrijke tips: - koop alleen vuurwerk met ge bruiksaanwijzing in de Nederlandse taal bij de officiële detailhandel; lees de gebruiksaanwijzing en han del daarnaar; - zoek een goede plek uit voor het afsteken van vuurwerk: niet bij rie ten daken, opslagplaatsen van brandbare materialen enzovoorts; zorg dat ramen en deuren gesloten zijn als het vuurwerk wordt afgesto ken; - blijf op veilige afstand en zorg dat ook anderen geen gevaar lopen doordat vuurwerk hun richting uit komt; let ook op vuurwerk dat door anderen wordt afgestoken; - gebruik geen lucifers maar steek de lont aan met een gloeiende siga ret; zorg dat het nog af te steken vuurwerk op een veilige afstand en plaats ligt; - zet vuurpijlen in een ingegraven ot met zand gevulde fles - nooit vuurwerk in de hand hou den, dus helemaal niet in de hand ontsteken, en er nooit mee gooien; vuurwerk met opgebrande lont dat niet is afgegaan nooit opnieuw af steken; - experimenteer niet met vuurwerk, maak er vooral ook geen bundels van; bij het zelf maken van vuur werk zijn al heel wat ongelukken ge- beprd; - voor de ouders geldt: wees kritisch bij de beslissing of uw kinderen oud en wijs (dus voorzichttig!) genoeg zijn om mee te doen aan het afste ken van vuurwerk. Het is een hele verantwoording. Bereid ze in ieder geval goed voor en blijf toezicht houden. Tenslotte, voor het geval het onver hoopt toch nodig is hulp in te roe pen, hou telefoonnumers van hulp diensten bij de hand: BRANDWEER, POLITIE, AM BULANCE 06-11. Het meldpunt woonomgeving heeft een nieuw telefoonnummer gekregen. Het is Via dit nummer kunt u contact opnemen over zaken die het on derhoud van de woonomgeving in de ruimste zin betreffen. Bijvoor beeld over hondenpoep, zwerfvuil, groenvoorzieningen, wegen, fiets paden, trottoirs, verkeersborden, straatverlichting enzovoorts. Degene die een melding doet, krijgt in ieder geval binnen 24 uur bericht over wat de gemeente on derneemt. Het nieuwe nummer is het be staande nummer van de Infolijn Afvalstoffen. Door de samenvoe ging van de telefoonnummers kan de centraliste de meldingen sneller verwerken en wordt de wachttijd bekort Het oude nummer van het meld punt (60 25 346) is inmiddels ver vallen. Sinds 1 april 1994 is de Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) van kracht. De verwachting was dat gemeenten met het door het Rijk be schikbaar gestelde budget niet over voldoende financiële middelen zou den beschikken om het voorzienin genniveau te handhaven van vóór 1 april 1994. Om deze reden stelde de gemeente Soest voor het verstrekken van hulp middelen vanuit de WVG een eigen- bijdrageregeling in. De hoogte van de eigen bijdrage was afhankelijk van de hoogte van het inkomen van de aan vrager. Hoe hoger het inkomen, hoe hoger de eigen bijdrage. De praktijk sinds 1 april 1994 is ech ter dat het aantal WVG-aanvragen is achtergebleven bij de verwachtingen. Uiteraard heeft dit tot gevolg dat de uitgaven voor de WVG minder zijn dan aanvankelijk werd verwacht. Bo vendien waren de inkomsten aan ei gen bijdragen laag, zodat werd over wogen of de eigen bijdrageregeling afgeschaft kon worden. Als het spoorwegviaduct Lange/Korte Brinkweg wordt vernieuwd, kan dan tegelijkertijd de veiligheid voor met name voetgangers worden vergroot door de aanleg van een voetpad, heeft een bewoonster van het Kerkpad gevraagd. Burgemeester en wethouders antwoorden, dat het bijna honderd jaar oude viaduct weliswaar noodzakelijk moet worden opgeknapt, maar dat de be staande wegbreedte gehandhaafd blijft Er komt dus geen ruimte vrij om een voetpad aan te leggen. Het is dus niet zo dat het viaduct, dat eigendom is van de Nederlandse Spoor wegen, wordt vervangen door een nieuw. Het gaat uitsluitend om renovatie van met name het gedeelte waar de spoorstaven liggen. Dit betekent dan ook dat de oude muren ter weerszijden van de weg blijven staan. Eigen bijdrageregeling vervallen In zijn vergadering van 14 juni 1995 heeft de gemeenteraad van Soest be sloten de eigen-bijdrageregeling met terugwerkende kracht ingaande 1 april 1994 op te heffen. Alle op grond van de WVG in rekening ge brachte eigen bijdragen zijn dan ook na deze datum teruggestort op de re kening van de aanvragers. Voor alle nieuwe aanvragen geldt dat geen ei gen bijdrage in rekening wordt ge bracht. Voor de aanvragers heeft het verval len van de eigen-bijdrageregeling tot gevolg dat voor aanvragen van rol stoelen en woningaanpassingen geen inkomensgegevens overgelegd hoeven te worden. Niet alle kosten worden vergoed Ondanks het feit dat de eigen bijdrageregeling is vervallen, is het mogelijk dat bij een aanvraag van een WVG-voorziening een gedeelte hier van zelf betaald moet worden. De reden ervan is dat voorzieningen die algemeen gebruikelijk zijn niet voor vergoeding in aanmerking komen. Voorbeeld: Een gehandicapte gaat verhuizen naar een nieuwbouwwoning. In verband met de handicap dient de keuken aangepast te worden. De totale kos ten van deze aangepaste keuken be dragen 15.000,-. hl de nieuwbouw woning wordt standaard een keuken geplaatst met een kostprijs van 3.000,-. De vergoeding op grond van de WVG bedraagt dan 15.000,- - minus 3.000,-- 12.000,—. De cliënt moet dus zelf 3.000,— betalen omdat dit de kosten zijn van een algemeen gebruikelijke voorzie ning. Immers, elke woning is voorzien van een keuken. Waar aanvragen? Aanvragen voor een WVG-voorzie ning kunnen ingediend worden bij de afdeling publiekszaken van de ge meente Soest. De afdeling is dagelijks op de gebruikelijke tijden geopend en op de donderdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur. Telefonisch kunt u de afdeling op de bovenvermelde dagen en tijden bereiken via het num mer (035) 60 93 411. Breng verlichting aan in de fietsen stalling van het sport- en recreatie centrum Aqua Indoor aan de Dal- weg. Dit verzoek heeft een bewoner van de Beetzlaan ingediend door het invullen van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt. Burgemeester en wethouders ant woorden dat de sportraad in samen werking met de politie onlangs in het kader van de sociale veiligheid bij alle sportaccommodaties in de gemeente een schouwing heeft gehouden. Het rapport hierover zal binnenkort aan het gemeentebestuur worden aange boden. Indien het verzoek van de briefschrijver hier niet in voorkomt, worden gegeven. Vrijdag 27 december is het gemeen tehuis voor alle zaken de gehele dag De bruine en groene containers wor den wel volgens het bestaande sche ma geledigd. De brandweer endepolitiehebbenin samenwerking met de gemeente voor de bedrijven enkele tips geformuleerd voor het voorkomen van brand(stichting) en vernielingen rond de feestdagen. 1. Sluit de brievenbus af zodat er geen brandend materiaal of vuurwerk ingestopt kan worden. 2. Verwijder (brandbaar) materiaal uit de omgeving van gebouwen. Denk hierbij ook aan de inhoud van afvalcontainers en prullenbak ken. Voorkom hierdoor het overslaan van brand. 3. Ontsteek de verlichting in en om gebouwen, zodat ongewenst be zoek direct opvalt. 4. Als er regelmatig mensen in en in de omgeving van het gebouw zijn, wordt de kans op brandstichting en ander vandalisme kleiner. 5. Controleer regelmatig het gebouw en de directe omgeving zodat u snelaangifte kunt doen van eventuele vernielingen. 6. Voor de aangifte van vandalisme rond de feestdagen zijn bij de poli- tieaangifteformulieren verkrijgbaar. Het bedrijfsleven en het mid den- en kleinbedrijf kunnen deze formulieren bij de contactperso nen aanvragen. De gemeente, de brandweer en de politie wensen u veilige feestdagen. 1 Men wordt verzocht om tijdig - uiter lijk half acht 's morgens - op de ge plande dagen (zie huisvuilkalender) de bruine en groene container aan de straat te zetten. Het komt helaas maar al te vaak voor dat men dit op een later tijdstip doet, zodat de ophaaldienst al is geweest. Ook met de aanstaande feestdagen voor de deur is het zeer belangrijk dat de containers inderdaad om half acht 's morgens buiten staan. Op een aantal dagen wordt namelijk geen huisvuil opgehaald. Dit betekent dat de afdeling reiniging op andere dagen in meer wijken tegelijk huisvuil en dergelijke moet ophalen. Woensdag 25 december (Eerste Kerstdag), donderdag 26 december (Tweede Kerstdag) en woensdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) zijn de ko mende weken die dagen. Op de Huisvuilkalender 1996 staat precies aangegeven op welke dagen men dan de groene of bruine contai ner aan de straat moet zetten. Dit jaar mag vuurwerk verkocht wor den op zaterdag 28, maandag 30 en dinsdag 31 december. In het Vuurwerkbesluit Wet milieu gevaarlijke stoffen staat is deze bepa ling opgenomen. Landelijk is sinds een aantal jaren de regel van kracht dat vuurwerk alleen op dinsdag 31 december vanaf 10.00 uur tot woensdag 1 januari 02.00 uur afgeschoten mag worden. In verband met de jaarlijkse interne nieuwjaarsbijeenkomst is het ge meentehuis aan het Raadhuisplein op donderdag 2 januari pas vanaf 10.00 uur geopend voor het publiek. Zowel donderdag 26 december (Tweede Kerstdag) als donderdag 2 januari vervalt de wekelijkse avond openstelling van de afdeling Publieks zaken (burgerzaken, huisvesting e.d.). De eerste avondopenstelling in 1997 is donderdag 9 januari tussen 19 en 20 uur. Helderziendheid aan de hand vr bonbons: dat lijkt puur een zoetho dertje. Doventolken in Soesterberg: Tja, d krijg je met al die Chinook-herrie. In Soesterberg: de politiechaussee. Gezien de naamsproblemen mi 'Amsterdam ArenA' moeten we hi sportxomplex aan de Bosstraat ma: geen Royal Pare noemen. Kinderkoor 'De Centjes'. Beeldhouwer Ton Kalle bij de plaat sing van zijn kunstwerk op d Lazarusberg: "Als je erg veel gedronken hebt, ku je sterretjes zien. Daarom vind ik ht wel leuk dat beeld in stervorm hie neer te leggen". Tuincentrum 'De Dwangsom'. Onbekende verwarmingsmonteur o dievenpad: In Soest werd het hem toch iets te het. onder de voeten. Schoorsteenbrand op de Valeriaan, straat op 5 december: Nog een geluk dat er geen zwarte Piet in zat. Ja, als ze ongevraagd je leidingen komen nakijken, kun je rekenen op een aderlating. Aan de Bosrand en in het Veen kij ken ze niet op een huisje. Amev: de beuk erin (en eruit). Milieuvriendelijke kerstbomen: die blijven dus gewoon in het bos staan. Soest-Zuid: Kunnen die kinderen soms weer op straat spelen dankzij de vergrijzing? Veiling oud-Molendaei: de allerlaat ste operatie. AH let nu dus ook al op de kleurtjes. Gelezen indeSoesterCourant over Sint die in Soesterberg het in gebruik nemen van het nieuwe onderkomen van de politie in de marechaussee kazerne een feestelijke tintje gaf: "Maar daarvoor ben ik juist geko men om te zien dat het ook gebeurd en op welke wijze", aldus de goed heiligman die opmerkelijk goed geïn formeerd was. Misschien wel, maar dan toch niet over de spelling van onze taal. Soest 50 jaar geleden: Actie jeugd van de straat. Zo'n actie duurt even een tijd... Politie roept vuurwerkafstekers Halt toe. ,«ordt de laatste tijd, en niet 1Itn en jongerenbeleid. De r iete gemeente een lokaal prt sien tot 21 jaar. Voornaamst: ,ar volwassenheid. Men vei ggdzorg in te dammen. Een leit. Hoever het met de ont ariii van der Meer van de gi jn. ie gemeenteraad van Soest 1994 in de nota 'Welzijn ,en Zorg zijn' de wens uitÊei een meer samenhangen: eleid te formuleren. Tegel tarnen uit 'het werkveld oester samenleving signale ,p dit terrein iets moest ge loest speelde daarop in d erkgroep samen te stelle eeft een globale inventari jaakt van de activiteiten op ient en de gesignaleerde 1 en. Verder werden uitganf eformuleerd waaraan het ti elen lokaal jeugdbeleid zo: oldoen. Als voorbeelde [arin van der Meer: de gemeente erkent dat z ntwoordelijkheid en taak anzien van preventief lok: eleid; i. de gemeente voert de i iet laten ontwikkelen van e hangende aanpak op de lerreinen wonen, weten, we en en welzijn in hun ondt aties. De uitvoering van igt merendeels bij anderer In Soest wordt de laatste I trum Werk en Inkomen Wethouder mevrouw N. I portefeuille heeft, zegt da gelijk van start te laten g.' Wat het CWI inhoudt, vi van welke datum, vertelt is met name belast met h Het is de bedoeling dat ii het arbeidsbureau, een a deling met het Gemeens (een samengaan van de gaat de gemeente Baarn bureau, en een uitzendc Waarom dit nieuwe sam verband? In Soest kenn een samenwerkingsve vorm van het Banencen Booi: "Er zijn twee ree zijds is vanuit de wetge' tal zaken in gang ge2 Melkert heeft een ver; dracht gegeven aan te procesgerichte samenw okale overheid, bedrijf en arbeidsvoorziening. 1 januari verankerd in v er dus aan de ene kan ingang, aan de andere ook bij de gemeente voorziening al langen om de samenwerking bouwen. Het Banencentrum van samenwerking, ma den meer. Hun strev bij arbeidsvoorzienin voerd. Nu, met de of minister, is het opniei blazen". Het grote motto is Werk boven inkome woorden: mensen die ben en die zich norr vervoegen bij de gem drijfsvereniging om krijgen een 'omgeket gelegd: u wilt een u moet eigenlijk vrage Een baan gaat wat boven een uitkering werk meer voordele Het doel van het O beetje is meegeg veranderingsopdrac om veel van dezelf nog elk van de orga lijk bewandelt, me geven door doublu Voordeel voor de dienstverleningsvi keer hoeft te word telkens afzonderlij ties. Een ander vc eikaars deskundij ken.? Kunt u vertellen a we vooral moeten Booi: "Het gaat beroep moeten d< bij een gemeente niging omdat ze Daarnaast ligt he de hele dienstvei beidsbureau ook komt. Aibeidsb fi

Soester Courant | 1996 | | pagina 38