i MET HET OOG OP UW BRIL. Danscentrum Gerla 14) 95 17.95 ioauefê PvdA wil meer overleg in Soestdijk Aanpassingen op en rond feestdagen UITVERKOOP 20 - 50% KORTING SPOEDCURSUS ff Bauers Kwintet m 'Veiling mortuariumspullen Zonnegloren is onkies...' Politie houdt scholieren een poosje in de gaten gratis oogdrukmeting ZWITSERSE ROOMVLAAI of ANANAS SPECIAALVLAAI voor de Kerstdagen: KERST VICTORIAVLAAI 1 ACTUEEL! I Wildschut Optiek Ladif Springfleld The Outpost Hil-ton herenmode Peters Makelaardij wenst u een sfeervolle Kerst en voor 1997 fijn wonen in de groene zone. .PAGINA 2 WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 ORECA-SERVICE Informeer naar -£> üwsssurani VANBETER 35 - 602 06 44 "Samen zoeken naar oplossing met breed draagvlak" Meisje verliest vingertopje bij aanrijding Klacht van bezoekers kijkdagen Raadhuis soms dicht; ander schema reinigingsdienst Namens 't Lwykjje- team wensen wij al onze gasten, bekenden en vrienden prettige kerstdagen en een voorspoedig en gezond 1997 Klachten bewoners over verkeersgedrag Ook voor uw Diefstal uit auto SPOEDCURSUS Kerstsfeer met sportieve elegantie in zuiver zijde. Natuurlijk. Kantoor WS eerder of geheel gesloten op de gehele winterkollektie Albert Cuyplaan 198b Soest INFORMATIE-INSCHRIJVING Wilt u de kerstbestelling a.u.b. opgeven voor maandag a.s. (zie telefoonnummers). PETERS Maiélaafdji END )AAR N EEN ECOTEAM! kan voor jezelf nogal eens De buurman effect van je milieubewuste begonnen, blijkt volhouden duurzaam huishouden" biedt imma wordt milieuvriendelijk eren" deelnemers niet alleen nee te sparen. Eén persoon akt deze voor de teamleden ven aan een EcoTeam-meld- >p gemeentelijk, regionaal en ervaringen van de afgelopen it die besparing per huishou- In Soest nog niet. Daarom sam-meldpunt. Dit meldpunt "i die nu al aan de slag wil of f telefoonnummer. en u gen en een 997! 1 'el. 035 - 601 24 77 KUNSTGEBITTEN en repara ties. Vrijblijvend advies. Tand- prothetische praktijk J.F Mer- tens, Cantonlaan 9a, Baarn. Tel. 035 - 541 41 36. 5 gangen-menu ƒ55,- Ook voor dinerbonnen BUhG. GROTHESTRAAT 55 TEL 035 - 6012516 035-601 87 79 inoeg is, krijgt u ook lis een onderhouds- ubsidie ppff zuinige HARTVERWARMEND De gemeente moet opnieuw overleg gaan voeren over het verkeersplan Soestdijk. Daarvoor moeten de be woners uit de Korte Bergstraat, de Hellingweg, de Nieuwstraat, de Koninginnelaan en de Prins Hen driklaan worden uitgenodigd. Dit vindt de PvdA-fractie. In deze straten wordt de meeste pijn geleden, aldus de PvdA. De fractie wil dat met deze bewoners naar oplossingen wordt gezocht, waarbij het standpunt van de meeste overige wijkbewoners niet uit het oog mag worden verloren. Deze laatste groep wil dat de huidige situatie blijft gehandhaafd en dat er aan vullende maatregelen komen op de Nieuwstraat, de Koninginnelaan en eventueel de Beetzlaan. De PvdA is altijd voorstander geweest van een open Soestdijk, is dit nog steeds, maar heeft natuurlijk ook verno men dat de meeste bewoners er een an dere mening op nahouden. "Als PvdA zijn we nog steeds voor een open Soest dijk, maar niet als dit allerlei rechts procedures met bewoners tot gevolg heeft, die tien jaar gaan duren," aldus het raadslid Wil Stekelenburg. In een brief aan het college dringt de PvdA daarom aan op overleg. Dit is volgens de sociaal democraten nodig om een zo goed mogelijk resultaat te berei ken. Na dit overleg verwacht de PvdA in maart volgend jaar een nieuw voor stel van het college. "We willen nu niet voor onze beurt pra ten. De mening van de meerderheid is bekend. Wat resteert, is een klein deel van de bewoners. Laat die bij elkaar komen en bekijken of ze kunnen accep teren dat er een oplossing komt, waar een breed draagvlak voor is. Ik kan me voorstellen dat de mensen het zat wor den, maar ik hoop dat ze bereid zijn nog een keer een paar avonden met elkaar te gaan praten." De PvdA spreekt zich in de brief in elk geval al wel uit voor verkeersremmende Ook op de Beetzlaan (rechts op de foto) willen de bewoners graag verkeers remmende maatregelen getroffen zien. maatregelen op de Nieuwstraat en de Koninginnelaan en wil dat de (kleine) bus van Midnet zich ook gaat houden aan het eenrichtingsverkeer in de Korte Bergstraat en de Hellingweg (en de Prins Hendriklaan). Mocht er straks een goede oplossing uit het overleg rollen, waarvoor iets meer geld nodig is dan nu beschikbaar, dan is de PvdA bereid hierover te praten. Bij een aanrijding op de Ossendamweg is een zestienjarig meisjes uit Soest ge wond geraakt. Ze verloor het vinger topje van haar linker middelvinger en klaagde over een zere heup. Ze werd naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde maandagmiddag om tien over vijf. Ze reed met haar snor fiets over het fietspad, maar werd over het hoofd gezien door een Soester au tomobilist (29) die rechts af sloeg. In Molendael-Soest (voorheen Zonnegloren) is de afgelopen dagen een deel van de ziekenhuis-inventa ris geveild. Onder de spullen die niet méé konden naar Baarn bevon den zich ook de nodige oude appa ratuur, bedden, meubels en andere zaken, zoals bureaus, couveuses en de 250 stoelen van de voormalige kerkzaal. In totaal waren er zo'n 400 "kavels" te koop, die door een Apeldoorns veiling bedrijf maandag en dinsdag onder de hamer gebracht zouden worden. In het weekeinde daaraan voorafgaande kon den belangstellenden alvast een kijkje nemen. Het veilinghuis had overigens aanzienlijk meer spullen in de aanbie ding, in totaal zo'n 1500, waaronder antiek, tv-toestellen en zelfs flessen wijn, afkomstig uit failliete boedels van par ticulieren en bedrijven door het hele land. Hans Joosten, hoofd facilitaire dienst van Molendael, heeft namens het zie kenhuis de voorbereiding van de veiling voor zijn rekening genomen. Hij rea geert ietwat verwonderd op de klachten van enkele bezoekers, die zaterdag en zondag onaangenaam getroffen waren door de spullen van het voormalige mortuarium, die ook in de verkoop wa ren opgenomen. "Het idee is gewoon onkies," aldus een inwoonster van Soest, die van het zie kenhuis had verwacht dat het met deze "gevoelige" onderdelen wat ingetogener zou zijn omgegaan. "Dat je ze verkoopt, dat begrijp ik wel," aldus de verontwaar digde Soesterse. "Maar doe dat dan in Groningen of zo. In elk geval niet in Soest, waar in de loop der jaren juist zo veel mensen in dat mortuarium zijn op gebaard geweest." Joosten geeft desgevraagd toe dat hij er niet bij heeft stilgestaan dat de verkoop van de spullen tot zulke reacties zou kunnen leiden. "Ik heb er verder niets van vernomen, maar als het zo is dat mensen zich eraan gestoord hebben, dan spijt me dat zeer. We hebben er gewoon niet aan gedacht. Het zij zo." Hij kan er in elk geval niets meer aan veranderen. De opbrengst van de veiling (maandag en disndagmorgen) komt ten goede aan het ziekenhuis zelf. Behalve op de feestdagen is het ge meentehuis op vrijdag 27 december gesloten. Op 2 januari houden de ambtenaren eerst een nieuwjaars bijeenkomst, waardoor het gemeen tehuis pas om 10.00 uur wordt geo pend. De avondopenstelling van de afdeling publiekszaken op donderdag 26 decem ber en 2 januari (19.00-20.00 uur) komt te vervallen. In Soest is er geen week markt op donderdag 26 december, ter wijl de markten in Soesterberg op 25 december en 1 januari vervallen. Vanwege de feestdagen gaan het Afvalstoffenpark De Schans op de dins dagen 24 en 31 december reeds om 16.00 uur dicht. De reinigingsdienst werkt gewoon door, behalve op 25 en 26 december (kerst) en 1 januari. Op de huisvuilkalender 1996 staat aangegeven wanneer de medewerkers wél de routes van die dagen rijden. Met klem wordt de burgers verzocht de vuilcontainers uiterlijk om half acht 's morgens aan de straat te zetten. Het komt namelijk nog steeds voor dat dit op een later tijdstip gebeurt, terwijl de ophaaldienst al is langsgeweest. Juist omdat de reinigings dienst voor en na de feestdagen extra routes rijdt, is het van belang dat de containers tijdig langs de weg worden gezet. Van vrijdag 27 januari tot en met vrij dag 17 januari kunnen op werkdagen ook de kerstbomen naast de groene of bruine container worden gezet. De reinigingsdienst haalt ze dan met een speciale wagen op. Uit milieu-oogpunt vindt er in Soest geen verbranding van kerstbomen meer plaats. Ze worden versnipperd op het gemeentelijk terrein De Werf. De blauwe papiercontainers in de ge meente worden op maandag 30 en dins dag 31 december verwijderd en op don derdag 2 januari weer op hun ver trouwde plaats neergezet. Dit wordt ge daan om te voorkomen dat er vuurwerk in de containers kan komen. Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar worden verkocht op zaterdag 28, maandag 30 en dinsdag 31 december. Dit staat beschreven in het Vuurwerkbesluit Wet Milieugevaar lijke stoffen. Volgens de landelijke regels mag vuurwerk alleen worden afgescho ten tussen dinsdag 31 december 10.00 uur en woensdag 1 januari 02.00 uur. Wie buiten deze tijden door de politie wordt betrapt op het aansteken van vuurwerk, krijgt een proces-verbaal. Nieuwjaarsreceptie De nieuwjaarsreceptie van de gemeente Soest wordt gehouden op donderdag 2 januari. Van 19.30 tot 22.00 uur zijn alle burgers van Soest en vertegenwoordi gers van plaatselijke instellingen en ver enigingen welkom aan het Raadhuis plein. Om 20.15 uur houdt burgemees ter Hans de Widt zijn traditionele nieuwjaarstoespraak en om ongeveer 20.30 nemen Thomasvaer (gemeente secretaris Wim de Kam) en Pieternel (Els Stolwijk) de maatschappelijke en politieke ontwikkelingen van Soest op de korrel. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 Op de Noorderweg en in de di recte omgeving van het Griftland College gaat de politie het verkeersgedrag van scholieren in de gaten houden. Aanleiding hiervoor zijn klachten van buurt bewoners. Met de schoolleiding is dit inmiddels doorgesproken. Het is de bedoeling dat de leerlingen er in de klassen op worden gewezen. Geklaagd wordt onder meer over het naast elkaar fietsen op de rijbaan. In de omtrek groeperen sommige leerlingen zich op hoeken van straten, hetgeen de verkeersveiligheid niet bepaald ten goede komt. De politie hield vorige week woens dag een eerste actie door 's morgens vroeg de fietsverlichting te controle ren. Van ongeveer 150 fietsen bleek de verlichting niet in orde te zijn. Tegen de betreffende scholieren werd waarschuwend opgetreden en gezegd dat er de dag daarop weer zou wor den gecontroleerd. Kennelijk had niet iedereen verwacht dat de politie de daad bij het woord zou voegen, want donderdagmorgen werden 24 scholieren bekeurd, om dat de verlichting (nog steeds) niet functioneerde. De hoogte van de boete bedraagt twintig gulden per voor- of achterlicht. Eén leerling pro beerde eronder uit te komen door te vertellen dat hij de avond ervoor tot elf uur had geprobeerd zijn verlich ting te repareren. Een ander kreeg drie bekeuringen. Omdat zijn ver lichting niet in orde was, omdat hij tegen de richting inreed en omdat hij het stopteken van de politie ne geerde. Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticien/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert umet smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035 602 22 12 Uit de auto van een 45-jarige Soester is zaterdagavond een radio/cd-speler ge stolen. Dit gebeurde nabij De Schoof, waar de eigenaar meedeed aan een bingo. Hij ontdekte de diefstal om ne gen uur 's avonds. voor iedereen die het dansen snel onder de knie wil krijgen. 15 lessen kosten maar 145.- We beginnen op maandag 20 januari U kunt gegarandeerd dansen voor de lente aanbreekt! Bel op (035)601 79 54 of kom gewpon even langs Danstentrum Slingerland Weegbreestraat 205-207 Soest laanstraat 67 baarn 035-5415588 Op de volgende dagen is het kantoor van de Woningstichting Soest geheel, hetzij gedeeltelijk gesloten: dinsdag 24 december vanaf 15.30 uur; vrijdag 27 december gehele dag; dinsdag 31 december vanaf 15.30 uur. Alleen voor dringende klachten is de storingsdienst telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 035-6018223. Van Weedestraat 8a - Soesl Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; zondag 12 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035-602 28 11 1102 (13 1)4 LIMBURG OP Z'N LEKKERST V. Weedestraat 46II - tel: 6021059 Zuidpromenade 7a - tel: 6029198 Onze smakelijke aanbiedingen t/m a.s. zaterdag: een heerlijke specialiteit voor bij de koffie of ideaal als dessert!!! een combinatie van o.a. frisse appelstukjes, vermengd met een zachte vanilleroom, verse slagroom, butterscotch en natuurlijk feestelijke kerstdecoratie. Voor 10 smakelijke, royale punten Vanzelfsprekend hebben al onze vlaaien een feestelijke kerstdecoratie. voor wonen In de groene zone

Soester Courant | 1996 | | pagina 3