Oest! 2?5 bTüaó rx jmasper E39I w Molendael-Baarn kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien 'Laat Soest de AMEV-beuken kopen' Verbouwingsplan C-drie/bibliotheek krijgt welwillende ontvangst ACTUEEL r Quiche Lorraine tieiden as!' ZONNESTUDIO - SOEST (Sjfjad&ehpAjm Zonnestudio Soest wenst iedereen prettige feestdagen en een gebruind 1997 Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 Overlast (brom-)fietsers op voetpaden in Overhees Van Breukelen Vast-goed PAGINA fe in Soest/j WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 oterijprijzen Spullenhulp F< Weekend-aanbieding: Een hartige taart gevuld met: Gerookt spek Ham Parmezaanse kaas Gesnipperde ui Champignons Bieslook Appareil 2 voorgebakken stokbroden Minister Borst opende vernieuwd ziekenhuis Initiatief-voorstel Gemeentebelangen: Auto's gestolen Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 xf 75,00 Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen 10 xf 100,00 per keer f 12,50 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 xf 150,00 per keer f 17,50 Openingstijden: maandag 13.00 uur tot 22.00 uur dinsdag t/m vrijdag 10.00 uur tot 22.00 uur zaterdag 10.00 uur tot 17.00 uur kringloopcentrum v SPULLENHULP Sloffen sigaretten uit noodwinkel weg Geen controle door ontbreken borden NU 59,- Politiek tevreden over voortvarendheid t A E* Gemeente stopt met halen en brengen van documenten t\ Zonnebril en cd's uit auto gestolen BESTEL NU 3765 EE Soest 4617/60106 47 dus Marieke. "Textiel gaat er )k niet op vooruit als het al- elkaar gepropt in bakken ligt. :bare spullen lopen dan vaak idiging op, en dan heeft nie- ïog wat aan. Daarom is het le mensen vanaf het begin de textiel bij Spullenhulp inleve- vodden apart in de textiel- iet dorp deponeren." ■eveelt alle Soesters dan ook ij het weggooien van textiel kijken naar de bestemming Spullenhulp krijgen de bruik- nog "een tweede leven", en >ral voor Soesters met een ïrs vaak een uitkomst. erloting tijdens de kerst bij Spullenhulp zijn nog ren niet door de winnaars in t genomen. Het gaat om de 5 939 (een theeservies) en aiplateau voor hapjes). De van de winnende loten kun- rtikelen alsnog ophalen bij loopcentrum aan de Schans Centrale Voorlichting !AV Soest 1 eik en 5 acacia's en 1 berk ele vergunning kunnen dit mon- n bij de afdeling groen milieu 35-6093709. feer 2 beuken binnen 6 weken na deze j □rgemeester en wethouders lende snelheidsremmende i aanleggen, liervan op de hoogte leend voor het houden i Soest van woensdag zondag 11 mei 1997 voorwaarden en tvoorstellen te honoreren afloop); ugdhonk uit het budget i gereserveerde f 25.000,- rojectenbudget voegen, 185,- beschikbaar is; budget ad. f 17.485,- or (een deel van) de e in januari 1997 retvoorstellen. I beëindiging van de Haal- J voor reis- en rijdocu- 1 1997. j woongeriefonderzoek ervoor een subsidie van :baar stellen. j 12?s Alles dagelijks vers uit eigen bakkerij. Birkstraat 93 - Soest - Tel. 60123 54 van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 60138 77 Koninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel. 60189 04 Na de berichtgeving over de drei gende beukenkap in Hees heeft Harry Witte, fractievoorzitter van Gemeentebelangen Groen Soest, het College van B. en W. gevraagd onmiddellijk stappen te onderne men om de "kaalslag" te voorko men. Witte heeft daartoe een initia tief-voorstel ingediend, dat morgen avond in de gemeenteraad wordt behandeld. Hij wil dat Soest de bo men koopt om ze te behouden. Witte heeft het College in elk geval ge vraagd bij de provincie - die inmiddels al toestemming voor de kap gegeven zou hebben - het dringende verzoek neer te leggen om de vergunning aan te houden. Daarnaast wil dat hij B. en W. "onverwijld" onderhandelingen aankno pen met de AMEV om de monumen tale beuken voor de getaxeerde handels waarde aan te kopen. "Alleen op deze manier is het mogelijk deze mooie lanen voor ons nageslacht te behouden," aldus Witte. Hij heeft het voorstel op 12 december ingediend bij het Cöllege en direct ge vraagd of B. en W. alvast de eerste stap willen ondernemen (het verzoek tot aanhouding van de provinciale kap- vergunning), om te voorkomen dat de behandeling van het voorstel in de raadsvergadering van morgenavond "als mosterd na de maaltijd komt". Het kap pen had volgens het IVN al op 13 de cember mogen beginnen, maar de laat ste stand van zaken is dat er in het bos nog geen boom gevallen is. Dat zal waarschijnlijk ook nog wel even duren. Over de vraag om hoeveel bomen het nu precies gaat heerst overigens nogal wat onduidelijkheid. Sommigen weten zeker dat het er niet meer dan 27 zijn, anderen noemen een getal van 60, maar Vanaf de Akkeren is zondag een grijze Opel Kadett gestolen. De wagen is ei gendom van een 64-jarige Soester. Op dezelfde straat werd ook gepoogd een andere Kadett mee te nemen. Maar hoewel de motor 's morgens vroeg nog liep, lieten de daders de wagen achter. Ook op de Veenbesstraat werd een auto ontvreemd. Het betreft een grijze VW Golf die van een 72-jarige Soester is. het eerder genoemde aantal van 200 beuken lijkt in elk geval aan de zeer ruime kant. Lang niet alle "gestipte" bomen zullen ook werkelijk gekapt wor den. IVN-voorzitter Rob Maas, die de kwes tie vorige week ook bij het College heeft aangekaart, rept in zijn brief aan wet houder Van Logtentein niet meer over een aantal. Wel stelt het IVN vast dat de "noodkreet" over de voorgenomen kap in het AMEV-bosgebied de nodige bij val in Soest heeft gekregen. Uitstellen Maas laat Van Logtenstein weten dat hij begrepen heeft dat de gemeente deze week met de AMEV gaat praten en dat het ministerie van Landbouw eventueel alsnog een verbod overweegt, als ten minste vaststaat dat de gemeente op draait voor de vergoeding van de plan- schade. Maas vindt dat geen gek idee, lijkt het, maar heeft z'n bedenkingen. "Daarmee zouden we het kappen kun nen uitstellen, maar waarschijnlijk heb ben we dan over vijfjaar weer dezelfde discussie." Het voorstel van Witte - de gemeente de beuken laten aankopen - lijkt hem een "duurzamer alternatief". "De maat schappelijke waarde van de beuken lanen (voor natuur en recreatie) lijkt ons hoger dan de mogelijke houtopbrengst, en veel burgers zijn dat met ons eens," aldus Maas. Hij heeft het College nog wel de vraag voorgelegd waarom er in het vorige week afgegeven ambtelijk advies van de afdeling Groen en Milieu wordt gesteld dat ook de gemeente, als zij eigenaar van de bomen zou zijn, de bomen zou willen kappen "vanwege de hoge houtproductie die op Pijnenburg ge haald kan worden". Maas vindt dat een heel vreemde uitspraak. "Het lijkt ons dat de gemeente - als eigenaar van de beuken - meer zou moeten opkomen voor het behoud van natuur- en recreatiewaarden en zich dan niet als houtvester moet opstellen." Pijnenburg Hees Inmiddels heeft rentmeester S. de Boer van Pijnenburg namens de eigenaar, mr. Insinger, laten weten het te betreuren dat de naam van het landgoed ten on rechte in verband wordt gebracht met de voorgenomen kaalslag. Het terrein is sinds 1990 eigendom van de AMEV en het ware dan ook beter te spreken van "Hees" in plaats van "Pijnenburg". Het tegenwoordige landgoed met die naam strekt zich uit onder de gemeente Soest (het gedeelte "Beer z'n Veld"), Baarn en Hilversum. "Het landgoed Pijnenburg heeft in het verleden steeds een bijzon der ecologisch verantwoord bosbeleid gevoerd en doet dit nog steeds. Het landgoed Pijnenburg is opengesteld voor het publiek en vervult als zodanig een grote recreatieve functie, die tevens geënt is op natuurbehoud," aldus De Boer. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. per keer f 10,00 Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Minister Borst van Volksgezond heid heeft zaterdagmorgen de offi ciële opening verricht van het ver nieuwde medisch centrum Molen- dael in Baarn. Ze voltooide het logo van het ziekenhuis, waarvoor kin deren met "beletterde" t-shirts de ingrediënten leverden, en maakte vervolgens een rondleiding door het gebouw. Volgens de minister - die het ziekenhuis "in haar achtertuin" graag opende - heeft haar ministerie alle vertrouwen in de toekomst van de kleinere ziekenhui zen en dus ook van Molendael, omdat zij zich vooral toeleggen op basale ziekenhuiszorg, maar goed samenwerkt met een groter ziekenhuis (Eemland, in dit geval) en vooruitstrevend is in het verlenen van niet-klinische zorg. Ze fe liciteerde bestuur, directie en medewer kers ook nog met de totstandkoming van het dagziekenhuis ("buitenpolikli niek") in Soest, wat ze een mooi resul taat noemde. Voor de minister voerde ook mr. J.M. Kruitwagen, voorzitter van de Raad van Toezicht, het woord. Hij stond met name stil bij de voorgeschiedenis en be tuigde o.a. zijn erkentelijkheid aan de Stichting Vrienden van Molendael, die enerzijds de band met de bevolking van Soest en Baarn wil uitbouwen en ander- Minister Borst tijdens de toespraak waarmee ze het ziekenhuis opendenaast haar het meer dan levensgrote Molen- dael-logo. Foto: Goos van der Wilt Uit de noodwinkel van een benzinesta tion aan de Koningsweg zijn tien sloffen sigaretten gestolen. De inbraak werd vorige week gepleegd. Omdat er op de voetpaden rond de vijvers in Overhees niet overal ver keersborden staan die de paden als zodanig aanduiden, kan de politie er nog geen controles uitvoeren. Zodra de bestelde borden zijn ge plaatst, gebeurt dit alsnog. Een aantal bewoners heeft bij de ge meente geklaagd over fietsers en brom fietsers die over de voetgangerspaden rijden en gevraagd om maatregelen. Door het ontbreken van de verkeersbor den, waarvan er enkele door vandalisme zijn verdwenen, is het niet mogelijk con trolerend op te treden. Daarom zijn nieuwe borden met de aanduiding 'voet pad' besteld die na ontvangst zo snel mogelijk worden geplaatst. Uok daarna zal het onmogelijk zijn voor de politie om voortdurend aanwezig te zijn. Daarom wordt niet uitgesloten dat (brom-)fietsers stiekem toch gebruik blijven maken van de voetpaden. Op een aantal locaties is een hekje geplaatst om het fietsen te ontmoedigen. Een oplossing zou zijn om naast de voetpa den fietspaden aan te leggen, maar dit is volgens de gemeente een te kostbare zaak. zijds geld werft voor voorzieningen die buiten de normale financiering vallen: hotelkamers voor familie, een video circuit, kinderopvang, speelkamer, etc. Hij bood de minister zelfs een gratis overnachting in een van de hotelkamers aan, mocht ze haar sleutel een keer ver geten zijn. Directeur drs. J.M.M. Beljaars ging in zijn toespraak in op de vele "extra's" van het nieuwe ziekenhuis voor Soest en Baarn, zoals de aankleding en de inrich ting, de techniek en het hele scala aan moderne medische voorzieningen waar over Molendael in Baarn beschikt, evenals de kunst-toepassingen in en om het gebouw. Hij sprak ook het dank woord uit aan alle personen en instellin gen die de bouw gerealiseerd hebben. Zeef, beer en bril Aan de minister bood hij drie cadeau tjes aan: de Molendael-zeef (symbool voor de drie vragen die Molendael zich bij nieuwe plannen stelt: is het goed voor de patiënt; is het leuk om te doen, is het te betalen?), de Molendael-beer (symbool voor persoonlijke aandacht en huiselijke sfeer), en de Molendael-bril (met een positieve kijk op de werkelijk heid). "Ais u het in Den Haag even niet ziet zitten, zet dan de Molendael-bril op," aldus Beljaars. Evenals bij de opening van het dag ziekenhuis in Soest werd ook de ope ning van Molendael-Baarn gevolgd door een druk bezochte "open dag" voor het publiek. Ruim 4000 mensen namen een kijkje op de verschillende afdelingen en knoopten gesprekjes aan met specia listen en medewerkers. Ook in Baarn werd een prijsvraag gehouden (hoofd prijs: een fiets) en was er volop muziek van "de Witte Jazz". Smoking-shirts wit, gekleurd en gedessineerd 119,- MODE Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Telefoon: 035 - 602 35 30 Over hef doorgaan van de ambiti euze verbouwingsplannen van C- drie en de openbare bibliotheek Soest hoeven de besturen en direc ties van de beide instellingen zich geen zorgen te maken. Politiek is er een breed draagvlak voor de verhui zing van de bieb naar Overhees, al krabben sommige fracties zich nog wel achter de oren over de moge lijke parkeeroverlast. Financieel is er vooralsnog geen vuiltje aan de lucht. De raadscommissie Finan ciën besloot in elk geval de stichting C- drie een borgstelling te verstrekken voor de herfinanciering van de huidige geld lening en voor de gedeeltelijke financie ring van de "aanbouw", ten belope van al met al zo'n 4,6 miljoen gulden. Daar zit dan ook de 2,6 miljoen in die de ge meenteraad al eerder opzij heeft gezet voor de bouwplannen. De commissie luisterde met aandacht naar de uiteenzettingen van Jacques Jansen (C-drie) en Riana Luiks (Bibli otheek), die in een soort duet een toe lichting gaven op de verschillende as pecten, zoals het programma van eisen, de tijdplanning, het geld en de informa tie (bijvoorbeeld aan het personeel, de klanten en de omwonenden). Aan de "invulling" van het geheel is onlangs in deze krant al ruime aandacht gegeven. Jansen maakte duidelijk dat het beheer van het nieuwe gebouw in handen komt van een nieuwe stichting "Willaert", sa- mengesteld uit bestuursleden van beide instellingen (elk twee) onder een onaf hankelijke voorzitter. Mussen op het dak Over de hoogte van het bedrag dat de bibliotheek denkt te verdienen aan de verkoop van het oude gebouw aan de Albert Cuyplaan liet hij zich niet uit. "Er zitten mussen op het dak," aldus Jansen. De commissie vond dat ook maar beter, maar wilde wel het naadje van de kous weten over een opmerking van Riana Luiks, die wat achteloos had gesproken over de verbouwing van de bibliotheek in Soesterberg,' die nog eer der zou moeten plaatsvinden dan de verhuizing naar Overhees. Luiks maakte er maar van dat ze dat hóópte... Voor de Kunstuitleen is de bibliotheek overigens nog op zoek naar een tijdelijke ruimte. De commissie complimenteerde het tweetal met de voortvarendheid die ze bij het opstellen van de plannen tot dus ver aan de dag hadden gelegd. Ook de fracties die aanvankelijk tegen het samenvoegingsplan waren toonden zich redelijk tevreden, al maakten Wim Roest (D66) en Rob Joustra (BAM) zich nog wel zorgen over de toekomstige parkeerdruk rondom "Willaertstaete", zoals Joustra de nieuwe cultuurtempel alvast maar betitelde. Zonnig? Roest wilde ook nog precies weten wat nu eigenlijk de besparing zou zijn, om dat hij vond dat de financiële toekomst van de instellingen toch wel wat erg zon nig werd voorgespiegeld. Verder be treurden Roest en Joustra het dat veel ouderen en jeugd straks naar de andere kant van Soest moeten om een boek te lenen. Riana Luiks noemde in verband met dat laatste de mogelijkheid van UW-ers die, zoals ook nu al gebeurt, huis gebonden ouderen aan huis met een deelcollectie bezoeken. De jeugd krijgt op school al mogelijkheden om boeken te lenen. Over de besparing op de per soneelskosten liet ze zich niet uit. "Of er over twee jaar één directeur zal zijn, en wie dat dan zal worden, dat is nog niet te zeggen. Over de organisatorische samwenwerking is alleen nog met de voeten op tafel gesproken..." 'Groene' indruk Wethouder Neks Blommers liet weten dat er nog geen concrete ideeën zijn over de bestemming van het terrein aan de Albert Cuyplaan. In de volkshuisves tingsnota is wel vastgelegd dat er wonin gen zullen komen. Wat de gevreesde parkeerdruk in Overhees betreft stelde ze de commissie ook gerust. Er komt extra parkeerruimte op het trapveld aan de Dorpsstreek, dat half verhard wordt zodat het geheel althans nog enigszins een "groene" indruk zal maken. Verder attendeerde ze de commissie op het feit dat C-drie doorgaans andere openings tijden heeft dan de bieb, zodat de parkeeroverlast als gevolg daarvan ook wel zou meevallen. plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning op de eerste woonlaag gelegen, goed onderhouden, ruim 3-kamerappartement (voorheen 4 kamers) met berging op de begane grond indeling hal, toilet, royale woonkamer met plavuizenvloer, 2 slaapkamers, luxe keuken met inb.app., aparte bijkeuken met wasm.aansl., badkamer met douche en wastafel algemeen dit appartement verkeert in goede stoot van onderhoud en is geheel voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedragen ca. r 325,- p/m 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 172.500,- k.k. plaats adres woning Soest VAN GOYENLAAN op mooie locatie gelegen (uitzicht over Dalwegj 3- kamerappartement (v.h. 4- kamer) op de 2e etage met bergina op de begane grond hal, toilet, ruime woonkamer, 2 slaapkamers, moderne keuken met noek-aanrecht, bijkeuken en douchecel algemeen dit appartement verkeert in goeae staat van onderhoud, is ged. voorzien van dubb. glas en wordt ged. gestoffeerd opgeleverd. Servicekosten f 289,- p/m indeling 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 175.000,-k.k. plaats Soest adres RUBENSLAAN woning zeer luxe geh. verbouwd en nieuw ingericht 3- kamerappartemen? op de 4e woonlaag met betegeld balkon op het zuiden en berging in de onderbouw indeling hal met garderobe, vern. toilet, roy. woonkamer met schuifpui naar balkon, ruime luxe keuken met inb.app., afzuigkap, gaskookplaat en wasmachine. Grote slaapkamer met balkon, 2e slaapkamer met'doorgang naar badkamer m. ligbad en luxe wastafelmeubel het appartement is voorzien van rolluiken aan balkanzijde en ged. voorzien van dubb. beglazing. Servicekosten f 280,- p/m (incT. voorschot verwarming) algemeen 3-KAMERAPPARTEMENT MET BALKON Gevraagde koopsom f 185.000,- k.k. plaats Soest adres KORTE HARTWEG woning middenwoning met ruime berging en tuin indeling hal, toilet, kelderkast, moderne keuken, ruime woonkamer en douchecel verdieping overloop en 4 slkamers zolder met vaste trap en mogelijkheid voor extra slaapkamer algemeen deze woning verkeert jn goede staat van onderhoud en is voorzien van lokale verwarming MIDDENWONING MET BERGING EN TUIN Gevraagde koopsom f 275.000,- k.k. plaats Soest-Zuid adres GALLEN KAMP PELSWEG woning nabij winkelcentrum gelegen helft van dubbele villa met carport (geschikt voor 2 auto's), schuur en vrije tuin op 385 m2 vrije grond, indeling hal, toilet, kelder, ruime woonkamer, grote eetkeuken met inbouwapp. en. openslaande deuren naar tuin verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, 2 badkamers met douche, ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet zolder met vaste trap en 3e grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurisolatie en dakisolatie. HELFT VAN DUBBELE VILLA MET CARPORT Gevraagde koopsom f 469.000,- k.k. plaats adres woning Soest VAN GOYENLAAN 92 op de 1 e etage gelegen, 3-k en achterzijde vrij gelegep-' grond Gevraagde koopsom -departement met aan voor berging op de begane f 142.500,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerend-goed Assurantiën De haal- en brengservice voor reis- en rijdocumenten van de gemeente komt per 1 januari te vervallen. Om de eenvoudige reden dat er nauwe lijks gebruik van wordt gemaakt. In de eerste elf maanden sinds de invoe ring, op 1 januari van dit jaar, lieten slechts 22 burgers hun nieuwe paspoort, rijbewijs of ander document van de af deling publiekszaken thuisbezorgen. De service, die geen extra kosten met zich meebrengt, wordt daarom gestaakt. Kennelijk is de behoefte eraan niet groot en geven de meeste inwoners van Soest er de voorkeur aan naar het gemeente huis te gaan, waar ze kunnen wachten op het gewenste document. Voor Ed Glas, die de documenten bij de mensen ophaalde en ze na behandeling op het gemeentehuis terugbracht, moest er eer der geld bij dan dat het iets voor hem opleverde. Op de Vosseveldlaan is in het week einde de auto opengebroken van een 44-jarige inwoner van Soest. De dader ging ervandoor met een zonnebril en een aantal cd's. één van onze luxe salades voor de feestdagen Bestellijsten kunt u gratis af komen halenl Steenhoffstraat 58 - Soest 035 - 602 28 71

Soester Courant | 1996 | | pagina 5