E firstsale Vier nieuwe lokalen voor PW\-school LET OP! Dus graag tot dinsdag! Kans op 'n Harley. Koop nu een Tango. Voor maar f 49,- olumbus FIRSTIADY Opruiming 21 tot 51 korting Mannenkoor Apollo verrast De Groot Kinderzegelgift voor kinderparadijs 1 ACTUEEL Bö'nlif (Mmi lissteden k t Werk aan de weg in Soest Weet u het nog steeds niet voor de Kerst? t PAGINA (WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 H.B. Huitema huisarts afwezig afwezig Mevr. M.M. Smits-Schaffels afwezig SOESTER COURANT PAGINA 7 Uitbreiding noodzakelijk vanwege groeiend aantal leerlingen NIET DOOR. RKEND 'S REPARATEUR De markt van donderdag 26 december verhuist naar dinsdag 24 december van 08.00 -13.00 uur Politie betrapt 149 hardrijders Diefstal koperen geleidingskabels: een ton schade I Soesterbergsestraat 49A Soest - Tel. 035 - 602 35 84 Gastvrijheid voor oliebollenbakkers HALEAKALA Hoge glijbaan komt stuk dichterbij Edelsteenslijperij "De Sprong" IEVE een nge- f me i ho- bin- k o. t uur? han- n wij ;ante jden: i.OO- i/ast- 3, tel. BEN. Ra- 346 - 3r el- aken ieuw. 33 - nde- iratis s. Te). IING. t vrij- pre- EKE- 70, 12. s, or- j alle el en ment !Ook i een gedi- r. Bel 330. ijles- het Dble- 035- van 21 t/m 28 dec. Waarneming: J.H. Overbeck E.S. Overbeek-Webei tel: 601 23 33 en E.J. Oudshoorn tel: 601 28 15 W.G. Bavinck HUISARTS van 20 t/m 26 dec. Waarneming: Mevr. D.L. van Kranenburg tel: 602 66 75 en B.E. Spelberg tel: 602 55 44 HUISARTS van 20 t/m 26 dec. Waarneming: A. Chavannes Mevr. M. Verberne tel: 601 45 45 R. von Bartheld tel: 601 33 22 B.C.A. Nicolas tel: 601 26 67 i.^cawa- SSsMf. SLAAP STUDIO. Matrassen (anti-allergisch), lattenbo- dems (elektrisch) senioren le dikanten, boxsprings, Vrooms- hoop slaapkamers, dekbed den, spreien, hoofdkussens, matrasbeschermers. Wasiei Steitner, Lange Brinkweg 38, Soest. Tel. 035 - 601 96 00. Muziekinstrumenten van de Groep. Voor een goede piano, KEYBOARD, gitaar of blad muziek. Mooi assortiment van bekende merken. Pianostem men: 18 jaar ervaring. Dorps straat 111, Bunschoten. Tel. 033 - 298 60 94. Winkel open vanaf 13.30 uur. BRUILOFT, jubileum of een ander feest? In de maanden mei, juni, aug. en sept. heb ben wij een schitterende ac commodatie voor u. Bel 035 541 33 19. Dans- en party centrum Van Mourik Baarn. )e Prins Willem Alexanderschool j-ijgt er twee permanente lokalen, wee noodlokalen en een gemeen schappelijke ruimte bij. De voorzie ningen zijn nodig om het groeiende aantal basisscholieren aan de Beetzlaan te kunnen herbergen, iet totaal aantal lokalen wordt straks op tien gebracht. egin jaren negentig zat De PWA- school met ongeveer 170 leerlingen net boven de opheffingsnorm van 163. Voordat deze wet in 1993 van kracht werd, was de stijging al ingezet en in middels volgen tweehonderd kinderen de lessen op de school die daarmee bin nen het openbare onderwijs in Soest een unieke positie inneemt. De groei zit er nog steeds in, want volgens de progno ses telt de basisschool in 't Hart volgend jaar 220 leerlingen. Een en ander heeft wel een ruimtege brek tot gevolg gehad. Eén klas heeft zelfs tijdelijk onderdak gekregen in de Daltonschool. Om de eengezindheid binnen de school te waarborgen, moe ten deze leerlingen 's ochtends wel eerst naar de Beetzlaan komen, vanwaar ze gezamenlijk naar de St. Theresiastraat lopen. Daarnaast moeten sommige ne ven-activiteiten, zoals die van de 'remedial teacher', in kleine kantoor- vertrekken worden gehouden. Opgelost Vanaf het nieuwe schoolseizoen zijn deze problemen opgelost, want in ja nuari of februari begint de verbouw en nieuwbouw. Op de zolder van het ka rakteristieke schoolgebouw worden twee noodlokalen gerealiseerd, die voor de zomervakantie gebruiksklaar moeten zijn. Het karakteristieke dak behoudt, gezien vanaf de Beetzlaan, hetzelfde ui terlijk. Want de dakkapellen die nodig zijn voor de noodlokalen, worden aan de achterzijde gebouwd. In de zomer wordt op een schoolplein een permanent lokaal gebouwd. Het zelfde gebeurt deels in de tuin van di recteur J. Suvaal. Verder krijgt de school ook een gemeenschappelijke ruimte, waar de leerkrachten kunnen vergade ren en persoonlijke begeleiding van de kinderen kan plaatsvinden. Tijdens de bouwwerkzaamheden zal de overlast voor de scholieren en de onder wijzers zoveel mogelijk worden beperkt. Dit is ook de reden dat er vooral tijdens de schoolvakanties zal worden ge bouwd. Om de plannen uit te voeren, wordt één huidig lokaal opgeofferd, maar met tien lokalen biedt de PWA-school straks vol doende ruimte aan de meer dan twee honderd basisscholieren. FotoGoos van der Wilt naai rood, Wasiel Steitner, de uiuuisie ■hou- TAPIJTZAAK van Soest, 200 '50,-. rollen in voorraad, Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedriit, tel. 035 - 601 96 00. IUTIEVEILING i Mr. H.H. Elferink, Mr. B. Bok- 'isser te Soest op 23 decem- i uur in gebouw "De Rank" te «ecutieveiling van het appar- e Soest 'ICHTING VALITEITSREPARATIE 5DERLANDS IHOENFABRIKAAT Binnen de bebouwde kom zijn op de Birkstraat 149 automobilisten betrapt op te hard rijden. Dit gebeurde dinsdag tussen half vier en half vijf tijdens een controle. In een uur tijd passeerden 683 voertuigen, waarvan ruim twintig pro cent harder reed dan 50 kilometer per uur. De topsnelheid bedroeg 81 kilome ter. Uit een transformatorhuisje is in het weekeinde een groot aantal koperen geleidingskabels gestolen. Het huisje staat op de Monnickenboschweg. Vol gens het bedrijf dat aangifte heeft ge daan, bedraagt de schade 100.000 gul den. Uw droom wordt werkelijkheid 1SAANBIEDING: g-zag inruil499.. ƒ1099.- Als u nog dit jaar een Pocketline Tango aanschaft met een jaarabonnement, betaalt u voor deze mobiele telefoon maar f 49,-. Bovendien heeft u kans dat u de Pocketline Tango, gratis krijgt met het voor u meest voordelige abonnement en f 20,- per maand gratis bellen. En u maakt zelfs kans op een heuse Harley Davidsoh ter waarde van f 40.000,-*...! in t/m 31 december al onze cliënten feestdagen! aal- en overtockmachlnes reparaties alle merken /Veedestraat 221 >35 - 601 34 80 Uw dealer: Au to mat is er/tig Informeer bij de officieel dealer PTT Telecom naar de deelname- voorwaarden. Deze aanbieding is alleen geldig van 23 november t/m 31 december 1996. Koninginnelaan 42a 035-6032266 MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Foto: Goos van der Wilt. De jaarlijkse show-presentatie van (exotische) groente en fruit bij de fa. De Groot is vorige week een groot succes geworden. Hoogtepunt van de avond was een verrassend optre den van het mannenkoor Apollo. De bekende Soester groothandel in groente en fruit organiseert elk jaar een speciale show in het bedrijf aan de Ferdinand Huycklaan. Vele tientallen afnemers komen dan een kijkje nemen; de familie De Groot en haar medewer kers zorgen voor een fraaie presentatie en een hartelijke ontvangst. De show kreeg ditmaal een bijzonder muzikaal tintje door het onaangekon digde optreden van het mannenkoor, dat daarmee een tegenprestatie leverde voor de gastvrijheid die de oliebollen bakkers van Apollo bij De Groot genie ten. Vroeger gebeurde dat in het slacht huis aan de Lange Brinkweg, dat echter in het afgelopen jaar naar de Zuider gracht is verhuisd. Het optreden van Apollo sloeg aan; na een wat stroef begin werd het publiek steeds enthousiaster en de heer De Groot zelf - nog steeds geen lid van het koor - kon het niet laten de bekende lie deren uit volle borst mee te zingen. Mi- hs\V-° - -- ^J±A..L LAK STUDIO instituut voor gezichts en lichaamsverzorging Burg.Grothestraat25, 3761 CK Soest, telefoon 035 602041 Foto: Goos van der Wilt. Kinderparadijs de Vrije Teugel krijgt z'n vurig verlangde hoge glij baan. Het speeltoestel (6 meter hoog) is in elk geval ook financieel een stuk dichterbij gekomen met een gift van de Kinderpostzegels. Mevrouw C. Burgerman, voorzitter van het plaatselijk comité, vervoegde zich vorige week met drie bestuursleden én een (symbolische) cheque van maar liefst 13.000 gulden bij het kinder paradijs aan het Vedelaarpad. Ze bood het bedrag namens de landelijk crgani- satie aan Vrije Teugel-directeur Do van den Berg aan, na diens optreden lis nar in het sprookje van de Nar en de lonin- gin die niet kon lachen. Mevrouw Burgerman vertelde de hinde ren - van wie sommigen zelf met linder- postzegels langs de deuren warcn ge weest - dat ze nu ook eens zelf tonden zien wat voor resultaat hun inspannin gen hebben. Uiteraard was Vfn den Berg zeer in zijn nopjes met dez3 versie van het sprookje de Nar en de Burger- man (die wél kon lachen), en dat gold ook voor de kinderen die van de fees telijke overhandiging getuige konden zijn na afloop van de kindervoorstelling. "Het wordt een héle hoge glijbaan," ver telde Van den Berg tot groot genoegen van de jeugd. Hij vond 13.000 gulden (een derde deel van de in totaal beno digde 39.000 gulden) ook "een héleboel poen" - de rest is via een collecte bij el kaar gebracht - en beloonde mevrouw Burgerman met een ferme zoen. De glij baan wordt in ma^rt geplaatst. Van Weedestraat Er vinden alleen nog enkele kleinere werkzaamheden plaats. Dit om het win kelen voor de feestmaand december niet te hinderen. Fietspaden De tweede fase van het asfalteren van de fietspaden ondervindt hinder van het weer. De onderlaag van zwart asfalt moet op veel plaatsen nog worden aan gebracht. Voor het aanbrengen van de rode toplaag is beter weer nodig. De si tuatie is als volgt: De Dalweg tussen de Koningsweg en de Steenhoffstraat (zijde gemeentehuis) de Vrijheidsweg tussen de Koningsweg en de Jan de Rooystraat, en de Obrecht- straat tussen de Willaertstraat en de Koningsweg zijn voorzien van de zwarte onderbaan en worden afhankelijk van het weer van de rode toplaag voorzien. Op de Dalweg wordt gewerkt aan het gedeelte tussen de Beukenlaan en de Steenhoffstraat aan de zijde van het zorgcentrum en het zwembad. Ook op het gedeelte van de Obrecht- straat tussen de Koningsweg en de Willaertstraat aan zijde van de vijver zullen de tegels plaats gaan maken voor zwart en zo mogelijk rood asfalt. Hier wil men voor de kerst tenminste de zwarte onderbanen aanbrengen. Vanwege de weersomstandigheden is het twijfelachtig dat de rode toplagen dit jaar aangebracht kunnen worden. Mo gelijk zal dit pas na de winterperiode kunnen plaatsvinden. Op de zwarte onderbaan wordt een zo genaamde kleeflaag aangebracht. Hier over wordt zo snel mogelijk zand ge strooid. Als er geen zand is gestrooid en men loopt of fietst toch over de kleef laag, dan plakt dit aan schoenen en fietsbanden. De kleeflaag Iaat hele ver velende vlekken achter. Vooral uit vloerbedekking is het nauwelijks meer te verwijderen. Om schade te verkomen is het beter om niet over de zwarte onderbaan te lopen of te fietsen als de kleeflaag nog niet is afgestrooid! Het vervangen van de grijze tegels door dikkere rode tegels vindt nog plaats op het fietspad langs de Burg. Grothestraat vanaf het Nieuwerhoekplein tot de Anna Paulownalaan en langs de Ban- mngstraat worden de grijze tegels uit het fietspad vervangen door rode tegels. Het fietsverkeer wordt steeds over het fiets pad aan de overzijde geleid. Er vinden nog de volgende uiteenlo pende werkzaamheden plaats: De aansluiting van de Vrijheidsweg op de Laanstraat wordt verkeersveiliger gemaakt door een verkleining van aan sluitingen. In Klein Engendaal zal eind december de definitieve bestrating op de Wiele waal en een gedeelte van de Koperwiek zijn aangebracht. In het plan Boeren- streek wordt op de Disselboom en Hofstedering de definitieve bestrating aangebracht en op het Gareel het trot toir. Een zorgpunt is dat men op de Wiele waal erg hard rijdt. Naar aanleiding van klachten zijn borden geplaatst om auto mobilisten op hun verantwoordelijkheid te wijzen. De resterende bouwweg op de Koper wiek wordt iedere vrijdag geveegd. Het duurt nog enige tijd tot hier de defini tieve bestrating kan worden aange bracht. Op de Kastanjelaan wordt het trottoir hertegeld. Dit betreft het gedeelte tus sen de Plasweg en de Foekenlaan. Ook op de Prins Hendriklaan wordt het trottoir herbetegeld. Dit betreft het ge deelte tussen de Nassaulaan en de Anna Paulownalaan aan de zijde van het wooncomplex 'Hoog Soestdijk'. Op de Graanakker in plan Dalweg-zuid wordt de definitieve bestrating aange bracht. Dit zal vermoedelijk eind fe bruari voltooid zijn. De REMU is nog bezig met de aanleg en afrondende werkzaamheden in ver band met de verhoging van de gasdruk/ vervanging van CAI- en andere leidin gen. Vanwege de weersomstandigheden is het niet mogelijk nauwkeurige plannin gen van de werkzaamheden te geven. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Bij ons vindt u: grote collectie gouden ringen met edelsteen en briljant gouden colliers en armbanden zilveren sieraden met edelsteen stenen colliers eigen atelier donderdag 19/12 en vrijdag 20/12 extra koopavond maandag 23/12 en dinsdag 24/12 geopend! Loopt u eens binnen bjj Lange Brinkweg 66 - Soest - tel: 035 - 601 30 42

Soester Courant | 1996 | | pagina 7