p k MAKELAARDIJ Mj VERRIPS. DE SLEUTEL TOT EEN GOED HUIS. LVernps Makelaardij o.g. VU. De beste krantenbezorgers van 1996: Stijn Broekhof en Cees Boomhouwer Spullenhulp steunt Vluchtelingenwerk ca LET OP! Dus graag tot dinsdag! 1 ACTUEEL! 1 SOESTER ONDERLINGE Chorus Line en kinderkoor Soest-Zuid in kerstconcert mm 'O' Nieuws van de bibliotheek 1Prettige feestdagen en een Voorspoedig 1997" Bedden4^^**Lzaak Afrikaans kinderkoor zingt zondag in de Oude Kerk PAGINaiyyOENSDAG 18 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 9 De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! natuurlijk bij: m&S J fyfrcfofbvAcfiS ciCiSuSScn Wij helpen u met het maken van mocMidecc/icdieS op onze sfeen/olle lokatie in de oude Kerkebuurt. stichting openbare bibliotheek Pi Een keuze uit de kerst-cd's Soester Courant beloont lopers met cd-bon JAN SMEEING wenst alle relaties en bekenden Prettige Kerstdagen en een Gezond en Gelukkig 1997 Wij wensen een ieder die het afgelopen jaar samen met ons een huis heeft verkocht, aangekocht of op een andere manier heeft samengewerkt Marmer bekrast Kleding gestolen Inzameling voor weeshuis Uganda Celstraf en boete voor handelaar in softdrugs Klachten bezorging Soester Courant Dinsdag 24 december is er markt!!! van 08.00 -13.00 uur horen we regelmatig, ensband groeit autoiria- ief contact, een persoon- \'A en continu terugkoppe- er) kooptraject zien onze s wij de zaken oppakken. K is dan ook ons handels- Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet Inboedelverzekering steen/hard Inboedelverzekering steen/riet f 0,80 per 0/00 f2,00 per 0/00 f 1,40 per 0/00 f 2,25 per 0/00 VOOR AL UW VERZEKERINGEN EN FINANCIERINGEN Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel.: 035 - 602 90 60 iag met vrij uitzicht, luxe derne keuken en 4 kamers. Ikon, werkkamer, 2 slaapkamers, uken, bijkeuken, toilet en hal. Net t en de originele inrichting geven jen cachet. Maandservicekosten arming en erfpacht). 111/flat 204 fit (midden-front) op 2e litzicht op tuin, gazons en vijver- geving met winkels en openbaar balkon, 2 slaapkamers, badka- ring en luxaflex zijn inbegrepen. aartement met c.v.-gas, k van circa 118 mz! Vertaald in ;amers, een eetkeuken en zeer ,ste kastenwanden. En wat denkt itoffering en wandafwerking, zo 'heel achterblijft "ner, moderne keuken, 3 slaap- hal. De kombinatie ruimte, luxe merking genomen een wel heel ibouwde garage, c.v. 8 zonligging. Oppervlak 343 m2! tuinaanleg met veel winterhard en baar vervoer. ge en hal. 1e verdieping: ruime I onderhouden keuken met bal ieping: 3 slaapkamers alsmede 9t. Prima staat van onderhoud, igging uitstekend geschikt voor ierslaan 1 garage en grote, aan- 1.300 m2. Lichte pasteltinten leven aan het huis een harmo- openslaande tuindeuren (roe- hteiken vloer, landelijke, sfeer- ratuur, toilet en karakteristieke g: 3 slaapkamers, luxe badka- she, toilet, bidet, dubbele was- en comfortabele villa op loop- sis en prachtig natuurgebied. et kinderkoor Soest-Zuid verleent it jaar medewerking aan het kerst oncert van Chorus Line. Op vrij ag 20 december treden beide ko n op in de Oude Kerk in Soest nder leiding van dirigent Henk van en Berg worden bekende kerstliederen it Engeland, de Verenigde Staten rankrijk en Duitsland gezongen. Het Kinderkoor Soest-Zuid. kinderkoor staat onder leiding van Annemarie van Os. Het kerstconcert op 20 december begint om 19.30 uur. De toegang kost 7,50 gulden voor volwassenen en 5,00 gul den voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Kinderen tot vier jaar mo gen het concert gratis bijwonen. (f/rl Bloemdecoraties s met garage annex Engelse tuin met fraai gemet- /erk. Inhoud woonhuis ca. 375 Binnenshuis ondergaat u de :oetshuisinterieur met geschil- haardpartij en gemetselde, iving, keuken, bijkeuken, toilet ners, badkamer, toilet, wand- garage, die in dezelfde stijl is bevindt zich een fraaie ka- ïd. ingalow met c.v.-gas i schitterende tuin en fraai snshuis verrassend door de meren vloeren, afwisselende •t op de tuin en waterpartijen. keuken, bijkeuken, toilet en 3pmg: 3 slaapkamers, balkön, imte, toilet en overloop met Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw llcmnwe/m en exclusieve, laclc^a/tlilcclen. Kerkstraat 13a - Soest - Telefoon: 035 - 602 97 98 Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. In de decembermaand zijn wij ook op vrijdagavond geopend. eö Albert Cuyplaaa 202 3764 TW Soest U BENT OOK WN HARTE WELKOM '0.00 TOT 14.00 UUR Bach, Johann Sebastian - Weih- nachtsoratorium BWV 248. Volledige opname van dit oratorium onder leiding van Helmuth Rilling. Camerata Trajectina - Cantiones natalitiae. Oude Nederlandse kerstliederen worden uitgevoerd door dit ensem ble dat zich specialiseert in Neder landse muziek uit de 16e en 17e eeuw. Carey, Mariah - Merry Christmas. Smaakvolle cd met traditionele En gelstalige kerstmuziek en een prach tig uitgevoerd tekstboekje. Carpenters, The - Christmas col- lection. Van de twee kerst-cd's die de Carpenters in 1974 en in 1984 maakten is dit een opnieuw samen gestelde dubbel-cd. Celebration of Christmas. Registratie van een kerstconcert dat vorig jaar in Wenen gegeven werd door Jose Carreras, Nathalie Cole en Placido Domingo, met kerst liederen uit diverse landen. Christmas hitcollection vol.1 en 2. Kerstliederen van o.a. The Eagles, Elton John, Chris Ria. Crosby, Bing - The Christmas col- lection. White Christmas, Silent night, Silverbells en diverse andere kerst- evergreens. In verwondering kerst. Veertien Nederlandstalige kerst liederen. King's Singers - A little Christmas music. Nog steeds populaire cd, waarop als gast Kiri Te Kanawa optreedt. Last, James - Wonderful Christ mas. Orkestmedleys van traditionele kerstmelodieën. Leidse Sleuteltjes - Vrolijk kerst feest. Het bekende kinder koor zingt 20 kerstliedjes. Ross, Diana - A very special season. Prachtige vertolkingen van Ameri kaanse traditionele kerstliederen. Tavener Consort - The carol album. Kerstmuziek uit 7 eeuwen. Utrechts Byzantijns Koor - Kerstmis in Oekraïne. Russische kerstliederen opgenomen in de Pieterskerk in Utrecht. Yule struttin': a Blue Note Christ mas. Jazzy kerst-cd met o.a. Chet Baker, Count Basie en Dexter Gordon. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel.1 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Elke woensdagmiddag gaan zo'n 60 jongens en meiden de straat op in Soest. Weer of geen weer: ze pakken' de fiets en trotseren niet alleen storm en regen, blaffende dan wel bijtende honden en het steeds lin ker wordende verkeer, maar soms ook ongeduldige abonnees en le zers die de bezorgers verwijten ma ken over de inhoud van deze krant. Als krantenloper moet je tegenwoordig dus van goeden huize komen en niet voor een kleintje vervaard zijn. En een beetje plichtsbesef is ook nooit weg: sommige lezers zitten nu eenmaal bij wijze van spreken "achter de brieven bus" op de krant te wachten en zijn dik wijls ook niet gauw geneigd rekening te houden met al die perikelen die de krantenbezorger in het moderne leven tegenkomt, nog afgezien van de stapels hujswerk, de lekke band of het feit dat de krant soms zo dik is dat de lopers wel twee rondjes moeten maken om al hun klanten te bedienen. Een heel enkele keer gaat het mis, maar in verreweg de meeste gevallen gait het goed. De bijna 12.000 abonnees van de Soester Courant zijn in het algemeen dan ook best te spreken over de bezor ging en ze zullen dat straks - bij de aan bieding van het gebruikelijke "wens- kaartje" - waarschijnlijk ook wel laten merken. Eén klacht Zoals elk jaar werden vorige week de beste bezorgers van het jaar even in het zonnetje gezet. Stijn Broekhof (15) en Cees Boomhouwer (14), die in de afge lopen 52 weken allebei maar één keer een krant moesten nabezorgen, ontvin gen van Johanna Hoogendonk - "moe der" aller Soester Courant-lopers - een cd-bon ter waarde van vijftig gulden. Stijn is sinds anderhalf jaar de vaste bezorger van wijk 2 (Birkstraat, de Rode Haan, Bartolottilaan, Van Beu- ningenlaan); Cees loopt ook al meer dan een jaar op Reespoor, Fazantpad, Patrijsgang, Ganzetrek en Reigerpad. Stijn (derdejaars Waldheim-mavo) en Cees (derdejaars Griftland-mavo) blij ken beiden bezorgers zonder kouwe drukte te zijn. Hebben ze bijvoorbeeld op hun wekelijkse rondje wel eens wat bijzonders of geks meegemaakt? Nee dus. Het "lopen" van de Soester Cou rant moet dan ook als een niet al te avontuurlijke bezigheid beschouwd wor den, en ze vinden het allebei "wel leuk, Stijn Broekhof (l.) en Cees Boomhouwer, de bezorgers- van-het-jaar bij de Soester Courant. hoor". Met de cd-bon waren ze in elk geval ook best in hun sas! r, In- en verkoop Onroerend Goed B.V. Exploitatie onroerend goed Project-ontwikkeling Wieksloterweg o.z. 23, 3766 LS Soest NVM BURG. GROTHESTRAAT11 3761 CJ SOEST TEL. 035 - 603 00 25 Spullenhulp-coördinator Marieke Ramselaar overhandigt de symbolische cheque aan dhr. Hamid Talaie. Vluchtelingenwerk Soest is dankzij Spullenhulp vorige week f 750 "rij ker" geworden. Dat was in elk geval de netto-opbrengst van de speciale kerstverkoop bij het kringloop centrum aan de Schans. Elk jaar organiseert Spullenhulp zo'n twee a drie acties voor goede doelen. Meestal wordt dat in de vorm van een modeshow of een veiling gegoten, maar vorige week was het een verkoop van allerlei artikelen uit de collectie, waar bij o.a. kleding, boeken, meubels, com puters, huishoudelijke artikelen etc. van eigenaar wisselden. Gezien de "kleine prijsjes" bij Spullenhulp is de opbrengst een behoorlijk succes. Vluchtelingenwerk gebruikt het geld voor het "noodfonds", waaruit allerlei kosten worden bestreden waarvoor de instelling geen overheidssubsidie ont vangt. Vluchtelingen die bijvoorbeeld hun familie naar Nederland willen ha len kunnen ook een beroep op het fonds doen. Het geld dat Spullenhulp vorige week bij elkaar verdiende komt goed terecht, want mede daardoor kan Hamid Talaie uit Iran zijn vrouw en vier kinderen naar Nederland laten komen. Het ziet ernaar uit dat de familie Talaie nog vóór de kerst herenigd kan worden, dankzij de samenwerking tussen Spullenhulp en Vluchtelingenwerk. In het marmer van een flatgebouw aan de Beckeringhstraat zijn krassen aange bracht door onbekende vandalen. Dit moet in het weekeinde zijn gebeurd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Uit een winkel aan de Van Weedestraat is een partij kerstkleding ontvreemd. De waarde van de buit is nog niet bekend. De inbrekers kwamen binnen via het dak. SOEST: van Weedestraat 11-13, Tel,: 035 - 60 309 52 BUSSUM: Brinklaan 79, Tel.: 035 - 69 151 52 In de morgendienst in de Oude Kerk aan de Torenstraat treedt op zondag 22 december een Afrikaans kinderkoor op om geld in te zame len voor hun weeshuis in Uganda. De dienst begint om 10.00 uur. Omdat hij vanuit zijn woning in softdrugs had gedeald, is een 29-ja- rige Soester gisteren door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot een voorwaardelijke cel straf van een maand en duizend gul den boete. Zijn evenoude vriendin werd vrijgespro ken van de handel in drugs, maar kreeg vijfhonderd gulden boete voor het bezit van verdovende middelen. De politie hield de verdachten in okto ber dit jaar aan, nadat informatie was binnengekomen dat de twee zouden dealen. In de auto van de man werden zakjes wiet, een klompje hasj en wat geld aangetroffen. Bij een huiszoeking in hun woning werden nog meer drugs, verpakkingsmateriaal en een weegschaal gevonden. In totaal ging het om 70 gram hasj en 440 gram wiet. De Soester verklaarde vooral te hebben gehandeld om in zijn eigen gebruik te kunnen voorzien. Daarnaast nam hij zijn vriendin af en toe mee uit eten van de winst. De vrouw wist wel van zijn han del af, maar zou er niet aan hebben meegedaan. Geen van beiden was eer der veroordeeld. De officier van justitie hield de vrouw ook verantwoordelijk voor de verkoop, zij het in mindere mate. Hij eiste tegen beiden een maand voorwaardelijke cel straf en boetes van respectievelijk dui zend en 250 gulden. Het kinderkoor van het weeshuis uit Namugongo (Uganda). Gebrek aan wezen is er niet in Uganda. Tijdens de vele jaren van terreur onder de regimes van Idi Amin en Milton Obote zijn tienduizenden kinderen hun ouders kwijtgeraakt. De laatste jaren krabbelt Uganda weer overeind, maar er dient zich weer een nieuwe ramp aan: aids. In sommige districten is één op de drie kinderen een of beide ouders kwijtge raakt aan aids. De tienduizenden wees kinderen worden zo goed en zo kwaad als het gaat geadopteerd door familiele den, maar velen belanden op straat. In het huidige weeshuis in Namugongo wonen 50 kinderen. De bedoeling is dat er na de uitbreiding uiteindelijk 100 kin deren onderdak zullen vinden en zo'n 200 kinderen onderwijs zullen ontvan gen. In de omgeving zullen zo'n 10.000 mensen profiteren van de EHBO-post en de watervoorziening dankzij een nieuw te bouwen watertoren. Om dit alles te realiseren maakt het Afrikaanse kinderkoor een toernee door Nederland, waarbij het komende zon dag de Oude Kerk aandoet. Iedereen is welkom. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9