Verdwenen Soest mm Soest 50 jaar geleden Verdwenen Soest hervonden 10P SOEST! PROGRAMMA 'Apollo': 20.000 oliebollen Ons raadhuis wordt verbouwd. OVERZICHT PAGINA 10 DINSDAG 24 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 11 Rondje Soest Kerstmis Museum Oud Soest Van Zonnegloren tot Molendael Politiebonnen PIET VAN HEUGTEN Bestelbus vernield Uit de Soester Courant van 31 December 1946 Geraamde kosten 30.000,-. Expositie bij galerie Wind: Kerst Finish III Tóch gratis concert PVO en 'Juliana' Radio Soest in kerstsferen Verzoekplaten op Radio Soest voor opa's en oma's mÊSÈBÊIËËÈmËÊm Volkskerstzang op Radio Soest VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG door Arie Wandelaar [n de eeuw waar Arie in verblijft heeft hij veel met sport te maken gehad. Hij verdiende er een boterham met beleg mee. Vijf en dertig jaar was de Vara-ra- dio en televisie zijn broodheer. Eerst als presentator/verslaggever, later als regis seur en producer, werkzaam in Hilver sum en Èussum. Het geschiedde in de zestig en zeventi ger jaren dat 't alziend elektronisch oog 'an zijn werkgever veel aandacht be- iteedde aan lief en leed rond Feijenoord. Niet zo vreemd. Rotter dammers en naar de Maasstad geëmi greerde bewoners van de Zuid-Hol landse eilanden waren trouwe "hallo- hier-Hilversum"-aanhangers en boven- ien aandeelhouders van een stadion dat ze met stuivers en dubbeltjes en tjes hadden gebouwd, egin zeventiger jaren kregen Arie's llega Koos Postema en Arie de op- icht "het legioen" te vergezellen naar rijs. Doel van de opdracht: suppor ters, per trein op weg naar de beslis- lende Europe Cup wedstrijd Feijenoord Stade Reims, laten zien en vooral ho- n. Televisie uit opa's jonge jaren. !ussen 7.30 en 8.00 uur vertrokken on- !er de kap van het Centraal Station Rot- irdam in zes extra treinen een slordige >000 Rotterdammers. Naast het men selijk gewicht kreunde de vering van de Instellen ook onder de last van 6000 lessen jonge Hartevelt en andere alco- lolische versnaperingen. 'ok in dit opzicht hand-in-hand. Ivorens er zou worden ontschroefd de den we ons werk. Het thema "wat bete ent Feijenoord voor U", zou door Arie an de orde worden gesteld, collega 'ostema zou zich in het achterste ge- eelte van de trein met een andere lagstelling bezighouden. n de eerste de beste coupé was het al >ak. "Wat betekent Feijenoord voor U?", ilde Arie van een krentenbrood smikkelende supporter weten. De aan- ;esprokene verplaatste de inhoud van ;ijn mond enige étages lager, haalde diep adem, keek Arie ernstig aan en sprak: "Kijk heer, wat het morgenrood is voor de Partij v.d. Arbeid, dat is het Hand-In-Hand-Kameraden voor mij", waarna hij de maaltijd voortzette. De volgende coupé zag blauw van de Weduwe van Nelle. Arie ontwaarde een niet roker die, ondanks de strijdliede ren, kans zag een tukje te dien. "Vroeg dag vandaag hè", stelde Arie vast. De aangesprokene was direct bij de les. "Wat heet vroeg?" antwoordde hij met luide stem. "Geen baas in Rotterdam die mij ooit voor acht uur aan het werk gekregen heeft. Feijenoord is wat an ders. Voor mijn club heb ik vanmorgen om half zes met mijn poten op het koude zeil gestaan. Dat doe je toch voor die jongens." Verderop in de trein vernam Arie van een supporter dat de man ooit een hand van heer Coen Moulijn had ontvangen. "Dat kan geen mens mij afnemen", stelde "de gélukkige" met stelligheid vast. Het laatste interview had wat Arie be treft het effect van een knallende paukenslag. De man aan wie Arie zijn vraag stelde herhaalde de vraag. "Wat betekent Feijenoord voor mij? Wat is dat nou voor een vraag? Feijenoord, wat heb je nou meer in je leven!" Even dacht Arie er aan Ajax als mogelijk al ternatief voor te stellen. Gelet op de ge- 'olgen voor lijf en leden, de toekomst an Marie en de kinderen, slikte hij leze opwelling haastig in. Ook een wart eeuw geleden stond er op dit oort humor strenge lijfstraffen, 'orpsgenoot Herman Kuiphof, door :abaretier Paul van Vliet ooit geksche- nd als de "Heilige" Herman Kuiphof iezongen, waagde het eens in zijn com- nentaar iets, wat onvriendelijk zou ;unnen lijken, over Feijenoord te zeg- ;en. Het is Arie een raadsel hoe de eest bekwame en objectieve sport- 'erslaggever die radio en televisie heeft jekend er desondanks in is geslaagd 77 jaar te worden. e gekte van toen is een kwart eeuw la ter uitgegroeid tot iets dat zich als een soort krankzinnigheid Iaat verklaren. Voetbalclubs en hun spelers zijn, zoals iuI van Vliet eens zingend voorspelde, de heiligen van deze dagen geworden. ie was verbijsterd toen hij een dezer dagen in een vensterbank van een woonhuis in Soest elektrische kaarsjes zag branden voor een van de relikwieën van deze tijd: een rood-wit shirt met het Ajax-embleem er op genaaid. Wat heeft een mens nou meer in zijn le ven dan, vult u maar in Kerstmis misschien? Alhoewel. Buiten kopen en versieren kent slechts de helft van de Neder landse bevolking aan de geboorte van Jezus Christus nog religieuze waarden toe. Wie dat nog wel doet is verdeeld. De andere helft splitst zich op in: Jezus ja, de Kerk ja, en Jezus ja, de kerk nee En dan gebeurt er iets merkwaardigs. Degenen die 364 dagen hun kerk de rug toekeren, om wat voor reden dan ook, maken voor één avond een uitzonde ring. De nacht van 24 op 25 december. Dan lijken er tussen de Kerk en Chris tenen geen onoverbrugbare tegenstel lingen te bestaan. Naast het wonder van die nacht, nog een wonder! Arie mag als "bekende Soester" op uit nodiging van Peter Ensdorf (Radio Soest) op de eerste dag van het nieuwe jaar een kritische toekomstwens uit spreken. Hij heeft er lang over nage dacht en kwam tenslotte op deze tekst uit:"Vele Soester Christenen zien om uiteenlopende redenen, met uitzonde ring van Kerstmis, hun kerkgebouw al leen nog maar van buiten. Zijn wens is dat men zal gaan inzien dat Jezus Chris tus ook buiten Kerstmis 1996 wekelijks in kerken aanspreekbaar is. Zonder kerkbezoek aan Kerstmis een vervolg geven is zoiets als je op het standpunt stellen dat Jezus op 25 december "los" verkrijgbaar, in de aanbieding is, het geen er op neerkomt dat we in de rest van het jaar aan Zijn, door dominees, priesters, pastorale werksters en wer- In samenwerking met Fotoservice Willem van Oosten. Eind 1907, dus een kleine negentig jaar geleden, werd de bevolking van Soest geteld op 5022 personen. In de gemeen- tegids van 1996 staat het inwonertal genoteerd op ruim 42.000, acht maal zoveel. Als u dan ook nog overweegt dat mensen ruimer zijn gaan wonen, dan is het duidelijk dat de bevolking van Soest is "ingedikt". Alleen geldt dat niet voor héél Soest. Er is tenminste één plek waar er minder woningen staan dan aan het begin van de eeuw, en dat is de omgeving van de Oude Kerk. Die heeft -bewust- meer ruimte gekregen. We bieden u hierbij een luchtfoto, en misschien kunt u er eens naar kijken of u herkent in hoeverre die foto afwijkt van wat er daar nu nog te zien is. En zijn er dan ook nog mensen die kun nen aangeven wat er verdwenen is, wan neer en waarom? We wensen u vooral veel plezier bij deze geheugenoefening! Voor informatie, tel. 6016372. De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 8 januari, om 10.00 uur, presenteert Henk Gerth, conservator van Het Museum Oud- Soest zijn nieuwe dialezing getiteld: Van Zonnegloren tot Molendael in de Soes ter Kring. Deze lezing zal in hoofdzaak de geschie denis van Zonnegloren sinds de oprich ting in 1921, nu 75 jaar geleden, be slaan. De rol en de ontwikkeling van sanatorium, later ziekenhuis Zonne gloren in Soest zal de revue passeren. De Soester Kring is bijzonder verheugd deze primeur in huis te hebben, waar voor zeker veel belangstelling zal be staan. De bijeenkomst begint om 10.00 uur, zaal open met koffie 9.30 uur, slui ting ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten 4 gulden inclusief koffie of thee. Een ieder is welkom in De Schoof aan de Molenstraat 142. De Soester Kring is een ontmoetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten. De Kring kent geen lidmaatschap, iedereen is welkom. Er is ruim gelegenheid voor gesprek en discussie. Het volledige programma van De Kring kan worden opgevraagd via tel. 6017001. Twee automobilisten zijn woensdag bekeurd, omdat ze hun wagen hadden geparkeerd op een laad- en loshaven op de Van Weedestraat. Op de Wiardi Beckmanstraat schreef de politie een bon uit voor iemand die zijn auto op een invalideparkeerplaats had achtergelaten. Tussen de bedrijven door betrapte de politie een bestuurder die vanaf de Nieuweweg linksaf de Eikenlaan inreed, hetgeen verboden is. Op de Beetzlaan werden twee fietsers bekeurd, omdat de verlichting van hun tweewieler niet in orde was. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. i 2e kerstdag geopend LOS TE LEGGEN WINKEL- PIET VAN TAPIJTTEGELS WAARDE HEUGTEN 50x50 CM. PRIJS KELA6004.95 3,75 KELATRED8,95 5,95 KELA BOUCLɃ12.95 8,95 KELA DISCOƒ14,95 8,95 KELAFRISEƒ14,95 ƒ9,95 KELA SAPHIR 100%polyamideƒ21,95 ƒ16,95 KELA MARAKESH 50% wol. 50% acryl ƒ24.95 ƒ19,95 KELA LUX 100% polyamideƒ32 ,95 27,95 KELA BERBER 100% zuiver scheerwolƒ37 .95 ƒ29,95 Particulierenverkoop; S0ESTERBERG, Amersfoortsestraat 22, A28 afslag Soesterberg/Sóest. Tapijttegelfabriek en Projektinrichting met 600 m2 tegel tapijttoonzaal; RENSWOUDE, Utrechtseweg 4, Al2 afslag Renswoude/Veenendaal, Tel. 0318-571225, Fax 573369 Bel voor folder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/bedrijf. Wij leveren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD ±50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. kers belichte boodschap, geen bood schap hebben. Zou het in 1997 wellicht ook anders kunnen? Mogen de kerken er dan in slagen hun opdracht: Vrede, Liefde, Vertroosting en Ontferming te verkondigen met woorden en daden gestalte te geven." Want, wat heb je nu meer in je leven? Marie en Arie wensen U een zalig - ge zegend - blij Kerstfeest. Arie Wandelaar Het Soester mannenkoor "Apollo" bakt ook dit jaar weer zijn befaamde oliebol len onder leiding van professionele bak kers. Dit jaar worden er maar liefst zo'n 20.000 oliebollen en appelflappen ge bakken. Dat is meer dan in de voor gaande jaren. Omdat er altijd al vroeg nee verkocht moest worden en veel mensen teleurgesteld werden is het aan tal dit jaar verhoogd. Toch is het ver standig om op oudejaarsdag al vroeg naar de bekende verkooppunten te gaan. Dat zijn: winkelcentrum Hartje-Zuid (voor slijterij Toon van der Linden); winkelcentrum Overhees (Tamboe- rijn); parkeerterrein Honsbergen (Wiardi Beckmanstraat). De kramen van Apollo zijn al van ver te zien. De prijs van de oliebollen is f 0,65 per stuk; de appelflappen kosten f 1,25. De verkoop begint op 31 december 's morgens om 09.00 uur! Op de Parklaan zijn in het weekeinde vernielingen aangebracht aan een bestelbus. De buitenspiegel werd kapot gemaakt en de zijkant van de wagen werd bekrast. Het is de tweede keer in vier weken dat vandalen zich uitleefden op de bestelbus. Van een basisschool aan de Wil- laertstraat werd zondagnacht een ruit vernield. Nu het politiebureau, gehuisvest in het raadhuis, binnen enkele weken zal wor den overgeplaatst naar het perceel Van Weedestr. 3, hebben B. en W. het noodig geacht voorstellen te doen met betrekking tot den verbouw, het herstel en de vernieuwing van de inrichting van het Raadhuis. Het raadhuis, dat in het jaar 1892 onder den architect P.J. Houtzagers, destijds gevestigd te Am sterdam is gebouwd, had de bestem ming raadhuis en postkantoor, respec tievelijk ondergebracht in de rechter en linker vleugel van het bestaande ge bouw. In het jaar 1913 werd van rijkswege een nieuw postkantoor ge bouwd tegenover het raadhuis en kreeg het oude postkantoor in de oorlogsjaren 1914-1918 de bestemming van distribu tiekantoor inclusief opslagruimte van graan en dergelijke. Door den groei der gemeente werd na den vorigen oorlog, in het jaar 1921 be sloten het raadhuis te verbouwen in dien zin, dat de benedenverdieping van het voormalige postkantoor bij het raadhuis werd gevoegd en tevens daarin 'n poli tiebureau werd opgenomen, aangezien een dergelijk bureau nog niet bestond. Voor de huisvesting van den concierge- bode, alsmede voor het onderbrengen van het kantoor van den gemeente-ont vanger werd het perceel Steenhoffstraat 6 in het jaar 1931 aangekocht, terwijl de dienst gemeentewerken werd overge bracht naar den Lange Brinkweg. Meende men, dat na deze tweede in wendige verbouwing de administraties en de politie voor langen duur een goed onderkomen zouden hebben gevonden, al spoedig bleek, dat wegens de uitbrei ding van het politiecorps en de toene mende administratie van dat corps we derom voorzieningen moesten werden getroffen. Deze voorzieningen gingen ten koste van de secretarie, die geleide lijk hiervoor moest afstaan. Als gevolg hiervan werd de afdeling Sociale Zaken en Maatschappelijk Hulpbetoon overge plaatst naar het tegenover het raadhuis staande perceel Steenhoffstraat 5, dat door de gemeente van jaar tot jaar werd gehuurd en nog word gehuurd. Wij moeten hieraan nog toevoegen, dit in 1937 bij het toenmalige College van B. en W. om reden van noodzaak tot ver betering in de huisvesting van de Over heid en de diensten der gemeente een onderzoek is ingesteld, dat in 1939 tot gevolg had, dat de raad, een crediet ad f 1500,- toestond en B. en W. machtigde een deskundige aan te wijzen voor het geven van een opdracht om een vertrouwelijk rapport te advise ren over o.a. de vraag: welke oplossing wordt voor de gemeente het meest doel matig geacht, mede bezien in verband met de financieele consequenties uit een en ander voor de gemeente voort vloeiende. Nadat het crediet door het College van Gedeputeerde Staten was goedgekeurd, hebben B. en W. professor Ir. M.J. Grampré Molière te Wassenaar bereid Dat romantisch uitziende boerderijtje van 11 december zult u in Soest niet meer aantreffen. Het lag aan de Klein Engendaalweg en heeft in 1992 plaats moeten maken voor het doorgaande verkeer van wat nu de Koningsweg is. In deze hoek van Soest is de afgelopen tien jaar wel zo het een en ander veranderd, dus. Wanneer het huisje is gebouwd is ondui delijk, wellicht was het omstreeks de (vorige) eeuwwisseling. De foto is waar schijnlijk genomen in de zestiger jaren, toen het in handen was van Van den Broek, eerst Nico, later zijn zonen Jaap en Wout, die er een sloperij/metaal- handel hadden. Met een beetje goede wil kunt u rechts op de foto nog een van hun vrachtwagens op de weegbrug zien staan, zo goed als u op het grasland er voor nog wat schapen kunt zien. Dich ter bij de Nieuwe Weg (waar de foto graaf dus met zijn rug naar toe stond) was 'het stuk land waar destijds de kunstschilder Sebo Detmers woonde en zijn kerstbomen verbouwde. Het huis van de foto werd later nog bewoond door ene Henk van Korlaar, tot het ge heel omstreeks 1984 aan de gemeente werd verkocht. Van Korlaar zorgde ter plekke voor het terrein en de handel. Het terrein van Van den Broek hield niet op bij de hoge bomen, waarachter het dierenasiel te vinden was op grond die voor één nominale gulden door Van den Broek voor het asiel was afgestaan. Daarachter lag een groot woonhuis, ja renlang bewoond door zuster Groot- veld, en nog verder woonden T. en J. Muis die in de schillenhandel zaten. Maar Klein Engendaalweg 36, het huisje van de foto, is het grootste deel van de periode tussen de twee oorlogen het bezit geweest van Bart Stuivenberg en zijn vrouw. Bart was kolenboer en bezat ter plekke een groot aantal vier kante meters. Er staat nu vooral nieuw bouw, enigszins afgeschermd door een geluidwal. "De expositie met verrassingen", zo noemt galerie Wind (Steenhoffstraat 6) de lopende tentoonstelling, die onder de titel "Kerst Finish III" nog tot en met dinsdag 31 december te zien is. De ga lerie, die zich specialiseert in internatio nale hedendaagse kunst, heeft naast depotverkoop van schilderijen en "beeldschone" beelden in de serre ook speciale grafiekaanbiedingen en smake lijke verrassingen. Vanaf half januari staat er een expositie van Spaanse kun stenaars (schilderijen en werk op pa pier) op het programma. Galerie Wind is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, maar op eerste kerstdag gesloten. gevonden omtrent de "Raadhuis kwestie" in deze gemeente, van advies te dienen. Dit advies, gedateerd 25 augus tus 1941, komt o.m. tot de slotsom dat, men wil inderdaad tot een goede oplos sing komen, dan niet alleen het be staande gebouw, maar ook het terrein als vrijwel ongeschikt zal moeten wor den afgewezen. In verband met dit waardevolle en van de meest bevoegde zijde uitgebrachte advies, is door B. en W. nu andermaal van noodzakelijke wij ziging en uitbreiding van het raadhuis sprake is, besloten daarbij uit te gaan van het standpunt, dat aan het be staande gebouw geen veranderingen van beteekenis meer moeten worden aangebracht en dat de vrijkomende lo kaliteiten, thans als politiebureau in ge bruik, aan de secretarie moeten worden aangepast, terwijl daarnevens aan het geheel een behoorlijk aanzien diént te worden gegeven, zonder daarbij in buitensporigheden te vervallen. Het staat echter vast, dat de huisvesting van het bestuur der gemeente en zijn amb tenaren in het raadhuis in het geheel niet voldoet aan de normale eischen, welke daaraan gesteld moeten worden en dat de meubileering van de vertrek ken en kantoren de gemeente Soest on waardig is. Zij stelden daarom voor een crediet te openen voor den aller- noodzakelijksten verbouw, het herstel en de vernieuwing van de inrichting van het raadhuis. In samenwerking met den Directeur van Gemeentewerken en diens ambtenaren, zijn B. en W. er in geslaagd een eenvoudig plan van ver bouwing op te maken. Uit dit plan blijkt, dat deze verbouwing slechts om vat de lokalen, in gebruik geweest bij de politie, aan de secretarie te verbinden en daarbij tevens de gelegenheid te schep' pen, dat het publiek de kantoren voor Sociale Zaken, Maatschappelijk Hulp betoon en de Bevolking en Burgerlijken Stand aan de achterzijde van het ge bouw kan bereiken, waardoor wordt verkregen, dat de hoofdingang zooveel mogelijk bestemd blijft voor hen, die rechtstreeks met de overheid te maken hebben. Daarom zal aan den hoofdin gang een beter aanzien worden gegeven. Voorts zal het geheele gebouw inwendig worden hersteld, geschilderd en waar noodig behangen, terwijl enkele onder geschikte verbeteringen zullen worden aangebracht. Tenslotte eischt de meubileering over het geheel genomen, dringende voorzieningen, waarom B. en W. voorstellen een crediet toe te staan voor geleidelijken aankoop van meubi lair. Blijkens het rapport en kostenbe- grooting van den Directeur van Ge meentewerken zou voor verbouwing noodig zijn f 35.000,- en voor meubi leering f 5.000,-. In de raadsvergadering van j.1. Vrijdag werd, nadat de plannen eenigszins waren gewijzigd, het plan goedgekeurd. De kosten voor verbou wing konden daardoor worden verlaagd tot f 30.000,-. Muziekvereniging PVO en het christe lijk gemengd koor "Juliana" geven op woensdag 15 januari een gezamenlijk nieuwjaarsconcert in de Petrus en Pauluskerk. Met dit gezamenlijk optre den bouwt PVO het inmiddels traditio nele nieuwjaarsconcert verder uit. Beide verenigingen hopen hierdoor een zo breed mogelijk publiek te bereiken, dat kan genieten van koorzang en harmo- niemuziek. Ondanks het feit dat een subsidie-aan vraag voor dit unieke concert onlangs door de gemeente Soest geweigerd is, is de toegang gratis. Het concert begint om 20.00 uur; de kerk is open vanaf 19.30 uur. Radio Soest geeft zijn programma's tij dens de beide kerstdagen een feestelijk tintje, o.m. met zeer gevarieerde mu ziek. Op eerste kerstdag leest onze plaatsgenote Meta de Vries met Tom Meijer kerstverhalen voor in de uitzen ding van 10.00 tot 11.00 uur. Om 13.00 uur worden opnamen uitgezonden van de Volkskerstzang, die op 22 december plaatsvond. Op tweede kerstdag kan men tussen 12.00 en 14.00 uur luisteren naar een verzoekplatenprogramma waarin kinde ren platen aanvragen voor hun opa's en oma's. In dit programma van Thari Schröder ook de eerste officiële radio opnamen van het Soester Kinderkoor o.l.v. Arie Perk, met o.m. kinderliedjes van Anni M.G. Schmidt en een paar bekende kerstliederen. Om 16.00 uur ontvangt Piet Ekel twee bekende Neder landers voor een onderhoudend gesprek over kerst toen en nu en nog meer in teressante zaken. Op tweede kerstdag, 's middags van 12.00 tot 14.00 uur, brengt Radio Soest een verzoekplatenprogramma speciaal voor opa's en oma's, hun aangeboden door (klein)kinderen. Aan het pro gramma wordt meegewerkt door het Soester Kinderkoor o.l.v. Arie Perk. Het koor zingt vier kerstliederen, maar ook kinderliedjes uit het repertoire. Het pro gramma is samengesteld door Thari Schröder. Van de Volkskerstzang die op zondag 22 december in de Julianakerk plaats vond heeft Radio Soest opnamen ge maakt. Ze worden uitgezonden in het kerstprogramma van de lokale omroep, op woensdag 25 december om 13.00 Kabel: FM 90.9 (mono) en FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren WOENSDAG 25 DECEMBER (eerste kerstdag) 07.00 NON-STOP KERST 09.00 NON-STOP KERST KLASSIEK 10.00 KERSTVERHALEN pr. Annet de Langen en Tom Meijer. 11.00 NON-STOP KERST KLASSIEK 12.00 TUSSEN BOOM EN STAL pr. Herman Spoor. 13.00 VOLKSKERSTZANG opname van 22 december, Julianakerk. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Gerard van Holland 15.00 UW FAVORIETE KEUZE special van het verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon. 16.00 DE RONDE VAN SOEST (H) 17.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 18.00 INTERLUDIUM pr. Willem Posthumus. 19.00 Sluiting. DONDERDAG 26 DEC EMBER (tweede kerstdag) 07.00 KERST NON-STOP 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 ONTMOETING MET.. Rob Joustra in gesprek met drs. Hans Beljaars van Molendael. 12.00 PLATEN VOOR OPA EN OMA Verzoekplaten van kinderen; pr. Thari Schröder. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 OPERETTELAND 'The Sound of Music"; pr. Paul Sparnaaij. 16.00 GESPREKKEN OVER KERST pr. Piet Ekel. 17.00 CHRISTMAS PARTY pr. Lonneke Meijer en Ad van Wijngaarden. 18.00 KRAKENDE CURIOSA pr. Tim de Wolf. 19.00 Sluiting. VRIJDAG 27 DECEMBER 07.00 RADIO SOEST NON STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Miep Jansen en Rob Joustra. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Gerard van Holland. 15.00 UW FAVORIETE KEUZE verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon (aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 16.00 SOEST ACTUEEL (H) 17.00 ONDERSTEBOVEN pr. Anne van den Hof. 18.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 19.00 Sluiting. ZATERDAG 28 DECEMBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 11.00 LOKAAL TOTAAL pr. Ap Kruitbosch. 13.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten/Chantal Gommans. 15.00 ZINDERENDE ZATERDAG pr. Jan Lagerweij en Martijn Bax. 17.00 DE BIJBEL VOOR MENSEN* VAN NU pr. Douwe Sijtsma en Rita van Zweeden. 18.00 KLASSIEK NON-STOP 19.00 Sluiting. ZONDAG 29 DECEMBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 BAROK... SERIEUS? pr. Jaap Gankema. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Joke Vrolijk. 11.00 GESPREKKEN OVER KERST (H) 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenensteijn. 13.00 SOEST OUD EN NIEUW pr. Piet Ekel en Anton van den Dijssel. 14.00 ONDERSTEBOVEN (H) 15.00 DE SALON Kunst- en cultuurprogramma vanuit Artishock; pr. Werner Paans e.a. 16.00 SOMETHING ELSE Jazzprogramma; pr. Semmy Prinsen en Jelis Stam. 17.00 'N WERELD VAN MUZIEK pr. Peter Ensdorff. 18.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor e.a. 19.00 Sluiting. M AANDAG 30 DECEMBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Thari Schröder. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Anneke Vestering. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Annie van Geet. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 LISTEN TO A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 16.00 SOEST ACTUEEL (H) 17.00 THE POWER AGE Jongerenprogramma; pr. Ivo van Gurp 18.00 THE NIGHT CLUB Jongerenprogramma; pr. Martijn Bax. 19.00 Sluiting. DINSDAG 31 DECEMBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Anke v.d. Bos. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN pr. Gerda Alders. 12.00 MUSIC BOX pr, Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 MUZIKAAL INTERMEZZO pr. Paul Sparnaaij. 16.00 SOEST ACTUEEL (H) 17.00 RADIO SOEST NON STOP 18.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 19.00 Sluiting. WOENSDAG 1 JANUARI 10.00 HET GOUDEN UUR o.a. nieuwjaarswensen voor medewerkers; pr. Jan Lagerweij. 11.00 NIEUWJAARSTOESPRAAK BURGEMEESTER DE WIDT met wensen van bekende Soesters en muziek. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Lonneke Meijer. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 UW FAVORIETE KEUZE special; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon. 16.00 ONTMOETING MET... gegevens niet bekend 17.00 SOEST OUD EN NIEUW (H) 18.00 INTERLUDIUM pr. Willem Posthumus. 19.00 Sluiting. DONDERDAG 2 JANUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Anke v.d. Bosch. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 10.30 UW MENING pr. Gerda Alders. 11.00 ONTMOETING MET... gegevens niet bekend 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 OPERETTELAND Hallo 1997; pr. Paul Sparnaaij. 16.00 SOEST ACTUEEL (H) 17.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN (H) pr. Gerda Alders. 18.00 EN ROUTE pr. Armand Trippaers. 19.00 Sluiting.

Soester Courant | 1996 | | pagina 12