I J OPRUIMING En dit zijn de knallers van deze week: OPRUIMING 30 - 50% korting Raad stemt in met Koniiigsweg-route Soest-zuid als decor voor tv-serie Soester componist Hans Broekman schreef 'De ballade van Soest' 69 598 199 ui =n rm H00IJER VUURWERI 7 MODE Geen vuurwerk maar lasershow op Koninginnedag in Soest 1996 6027493 kb 125 Ledenvergadering akkoord met fusie St. Joseph/SCW Eerste deel hoofdwegenstructuur krijgt volgend jaar gestalte Botsing op kruispunt Dennenweg-Schapendrift Oranjecomité krijgt extra bijdrage de eerste de beste! YAN DOORN 3 Actueel 13 Sport 15 Soesterberg 17 Jaaroverzicht 20 Kerstpuzzel Soester Courant een dag later Overvallers nemen de benen zonder buit Inbraken auto's KLAREN TROMP S8 Uitvoering in mei door jubilerend Apollo 'fe-M Olga Duym wint Gouden Oliebol u Van Breukeien a Vast-goed| zie pagina 5. u Mini-frites Witte Reus en Color Reus Malse bieflappen Schouderkarbonade Goudreinetten Boerentarwe met sesam VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Vereniging wordt eerst stichting A. van der Lee M Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Tel.: 035 - 602 35 30 .Uil Na de jaarwisseling kan worden be gonnen met de verbeteringen van de zogenoemde Koningsweg-route. De gemeenteraad bereikte donder dagavond, zoals verwacht, overeen stemming over een pakket van maatregelen. Met de uitvoering wordt de eerste stap gezet voor de realisering van de hoofdwegen structuur van Soest. De T-kruising van de Beckeringhstraat en de Biltseweg zal, in samenwerking met de provincie, overzichtelijker wor den gemaakt. Hetzelfde geldt voor de kruising van de Beckeringhstraat en de Koningsweg. Ter hoogte van de Dorresteinweg komt een rotonde, daarna volgt een groene zone voor de verkeerslichten ter hoogte van de Clemensstraat/Vrijheidsweg en de Dal- weg/Dorpsstreek. Het verkeer dat vanuit Soest-Zuid komt en voorbij de spoorwegovergang rechtsaf wil slaan in de richting van de Beukenlaan, krijgt de beschikking over een langere invoegstrook. Ook de T- kruising van de Vondellaan en de Birkstraat wordt aangepast door het omdraaien van de splitsing. Door een afsluiting wordt het verkeer uit Amers foort onmogelijk gemaakt linksaf de Bartolottilaan in te rijden. Hiermee wil de gemeente het sluipverkeer in deze wijk mijden. Dat de buurtbewoners hierdoor een stukje moeten omrijden, wordt voor lief aangenomen. Zoals al was besloten, wordt de spoor wegovergang nog niet onder handen genomen. In overleg met het rijk en de Nederlandse Spoorwegen wordt een nader onderzoek ingesteld naar de haalbaarheid van een tunnel. Deze mil joenen kostende operatie zal deels af hangen van de subsidie die het rijk ver strekt. Met name de WD, en ook het CDA, hebben aangegeven dat ze best wat gemeentelijke penningen over heb ben voor een oplossing voor dit knel punt. Daarentegen wilde de gemeenteraad niet alvast 110.000 gulden uittrekken voor een snelheidsmeetapparaat. Deze zou moeten worden geplaatst langs de Koningsweg, ter hoogte van de Varen straat en de Obrechtstraat. Op dit tra ject wordt kennelijk vaak te hard gere den en daarom diende de PvdA een motie in. Het voorstel om de apparatuur aan te schaffen, werd vooraf gesteund door de BAM en GGS. Deze laatste fractie trok zich tijdens de discussie te rug, toen bleek dat er geen meerderheid te verkrijgen was. GGS volgde toch maar het college, dat eerst gaat onder zoeken of de snelheid op een andere manier kan worden teruggebracht. De tegenstanders van de snelheidsme ter stelden dat het nog maar de vraag is of justitie voldoende prioriteit stelt aan en mankracht heeft om de betrapte verkeersovertreders te vervolgen. Is dit niet het geval, dan heeft het weinig zin om zoveel geld uit te geven voor het apparaat, aldus de meeste fracties. Soest-zuid functioneerde vorige week enige tijd als decor voor een nieuwe televisieserie. Op het kruis punt Dennenweg-Schapendrift was daarvoor een botsing geënsceneerd. De serie ("Oud geld") is een productie van ID TV, die de AVRO in november volgend jaar op het scherm brengt. De serie bestaat uit tien afleveringen per jaar en wordt over drie jaar verspreid. Het script is afkomstig van de auteurs van "Pleidooi", de succesvolle serie over een advocatenkantoor die dit jaar werd beëindigd. In "Oud geld" spelen o.a. acteurs als Saskia Temmink en Gijs Scholten van Asschat een hoofdrol. "Oud geld" gaat over de familie Bussink, die een commerciële bank be zit. Bussink sr. verkoopt de helft van zijn aandelen en geeft de andere helft aan De tv-ploeg aan het werk tijdens de opnamen op het kruispunt Dennenweg- Schapendrift. zijn kinderen. Het verhaal volgt de kin deren en wat hun reactie is op de ver kregen aandelen, met alle verwikkelin gen die zich daaromheen voordoen. Soest-zuid werd als locatie gekozen om de bosrijke omgeving, waar het groen overheerst. Hier werden o.a. scènes op genomen voor de derde en de vierde aflevering van de serie: op het kruispunt Dennenweg-Schapendrift vindt een bot sing plaats tussen twee auto's. Twee ooggetuigen geven hun interpretatie van het ongeluk, maar blijken daarop zeer uiteenlopende visies te hebben. Hoe het in "Oud geld" verder gaat blijft een ver rassing. Foto: Goos van der Wilt. Geen vuurwerk maar een laser show. Daarmee wil het Oranje comité Soest de viering van Konin ginnedag volgend jaar een "waar dige afsluiting" geven. De kosten worden gedekt door de gemeente. Volgens het Oranjecomité moet de bij drage van de gemeente (normaal f 6550,-) ditmaal omhoog met 2.500 gul den, omdat de lasershow extra kosten met zich meebrengt. In totaal gaat het om een bedrag van 7.500 a 10.000 gul den, maar het comité zelf kan er maar 6000 gulden voor vrijmaken. Het verzoek komt niet uit de lucht val len, omdat na de vorige Koninginnedag al uitgesproken is dat het vuurwerk aan de Dalweg langzamerhand - ook door de komst van bijvoorbeeld het verpleeg huis Daelhoven - niet meer wenselijk is. Ook de brandweer vindt dat, gezien de veranderde bebouwing, vuurwerk bij het gemeentehuis "ten zeerste" te ontraden is. Het Oranjecomité is daarom bereid van het vuurwerk af te zien en het eve nement te vervangen door een laser show. Wat men zich daarbij moet voor stellen wordt uit het ambtelijk advies niet duidelijk. Aan de hand van de ervaringen zal nog bekeken moeten worden of de laser show ook de komende jaren zal plaats vinden. In dat geval moet het Oranje- comité overigens op zoek naar sponsors, omdat de gemeentelijke bijdrage na drukkelijk als eenmalig is omschreven. vrijdag: kijk t za - ma - di: afhalen bestellingen en directe verkoop Soesterbergsestraat 4 - Soest Telefoon: 602 69 00 exclusieve schoenen Utrechtsestraat 9 Amersfoort Tel: 033-461 33 71 fa... (zie pag.12in dit blad) Heel Soest voorzien van riolering. Raad tikt college op de vingers over procedure ontsluitingsweg. Leden van GOS en Insulinde voldoen aan criteria Soest. In slaap gesust BDC op tijd wakker. AGAVS ontvangt sportstimuleringsbijdrage. Sober einde MTGKlu Het Overzicht Voor de lezers van de Soester Courant een kerst puzzel met als hoofdprijs een reis- cheque t.w.v. f250,-. Dit is de laatste editie van de Soes ter Courant in 1996. Het volgende nummer verschijnt volgende week donderdag (2 januari). In verband met nieuwjaarsdag wordt de krant een dag later gedrukt en bezorgd. Voor de inlevering van kopij en ad vertenties heeft dit geen consequen ties. Vanaf 8 januari komt de Soester Courant gewoon weer op elke woensdag. Twee onbekende mannen hebben donderdagmiddag om half vijf een overval gepleegd in een woning aan de Heuvelweg. Zonder buit namen ze even later de benen. Het tweetal belde 's middags aan en drong naar binnen, zodra de bewo ner de voordeur had geopend. Een van de overvallers droeg al een bi vakmuts, de ander trok er snel één over zijn hoofd. Onder bedreiging van vermoedelijk een vuurwapen eis ten de mannen geld. De bewoner riep daarop de hulp in van twee mensen die in zijn huis aan het werk waren. Toen een van hen zich ermee bemoeide, de overvallers vertelde dat er geen geld was en aanstalte maakte de politie te bellen, gingen de twee bezoekers ervandoor in een lichtkleurige BMW. Op de kruising van de Heuvelweg en de Burgemeester Grothestraat veroor zaakten ze een bijna-aanrijding met een onbekend gebleven automobilist. De politie komt graag in contact met deze automobilist. Ook vraagt ze eventuele getuigen zich te melden bij de politie (tel. 5487411). En buurt onderzoek leverde donderdag voor alsnog niets op. Het enige wat van de daders bekend is, betreft hun lengte van circa 1.70 en 1.85 meter. Op de Nachtegaalweg zijn uit een auto een radio/cd-speler en enkele cd's ge stolen. Hetzelfde gebeurde op de Thorbeckestraat. In het weekeinde waren drie auto's op de Van Goyenlaan het doelwit van in brekers. De buit bestond uit onder meer en een jas. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 De primeur is voor Apollo, het Soester mannenkoor dat volgend jaar 75 jaar bestaat en op 31 mei een jubileumconcert geeft. Daarna is "De ballade van Soest", geschre ven door de Soester componist Hans Broekman, voor elk Soester koor beschikbaar. Broekman bood het muziekstuk, dat hij in opdracht van het gemeentebestuur heeft gecomponeerd, vorige week aan burgemeester De Widt aan. Het is spe ciaal geschreven voor mannenkoor, so praan, basbariton, piano en orgel. Van de eerste uitvoering is al bekend dat die plaatsvindt op 31 mei in de Julianakerk, met medewerking van uiteraard Apollo onder leiding van dirigent Gerard van Dolder, de sopraan Ellen Schuring en de basbariton Hank Bakker. De orgel begeleiding is in handen van Apollo's oud-dirigent Gerard van de Schepop; Hans Broekman zelf zal aan de piano plaatsnemen. De declamatie in de bal lade wordt verzorgd door Thari Schröder. Volgens Broekman is de ballade welis waar in eerste instantie "op het lijf' van Apollo geschreven, maar is het zeker ook uitvoerbaar door andere koren. "Het is iets waaraan de Soester muziek liefhebbers zeker plezier zullen bele ven," aldus de componist. Broekman heeft voor de tekst van de ballade veel spitwerk verricht in o.a. het gemeentelijke archief. De teksten zijn o.a. afkomstig uit "Ferdinand Huyck", de beroemde roman van Jacob van Lennep, maar ook van oude dichters als Jacob Israël de Haan en H. Marsman. Ook van de eigentijdse Soester dichter Jan Visser - ook in andere kwaliteiten bekend - is een tekst in de ballade ver werkt. Broekman, die zichzelf omschrijft als "vocaal componist" en alleen de muziek schreef, wil van de tekst in dit stadium liever nog niets prijsgeven. Het Soester comité Comité Vrouwen in de Bijstand, in de persoon van Olga Duijm, is de winnaar geworden van de Gouden Oliebol 1996. Olga Duijm ont vangt de ereprijs op 8 januari in C-drie. De achterban van GroenLinks-Progres- sief Soest koos haar uit zes genomi neerden voor de jaarlijkse progressieve onderscheiding, die de partij toekent aan personen die zich verdienstelijk heb ben gemaakt voor de Soester samenle ving. De andere kandidaten waren het bestuur van SEC, bloemisterij Van Oest, Annemarie Staal, Mehmet Unlü en de vereniging Vrij Polderland. Olga Duijm en het comité krijgen de Oliebol voor hun grote inzet ten be hoeve van de uitkeringsgenietenden in Soest en de constructieve wijze waarop er overlegd wordt met de gemeente, c.q. de sociale dienst. Het is de elfde Oliebol in successie die de progressieven hebben toegekend. Fractievoorzitter Jan Visser zal het klei nood, een creatie van Ali van den Berg, op woensdag 8 januari uitreiken tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Groen- Links-Progressief Soest, die om 20.00 uur in C-drie begint. zak 1 kilo 2 pakken a 1 kilo I Jm kilo 229© 1198 kilo 10 40 heel Muzikale wandeling De compositie omvat een korte piano ouverture, waarin de thema's van het stuk al worden aangekondigd. Volgens de componist gaat het om "vriendelijke en toegankelijke" muziek, in de klas sieke traditie. "Het is zeker geen somber stuk." In feite is het een muzikale wan deling door het Soest van vroeger tijden, te beginnen bij de Oude Kerk (kerk gezang), gevolgd door een bezoekje aan de kroeg - vrij naar Van Lennep, die in Ferdinand Huyck "De Drie Ringen" be schreef - (een drinklied), waarbij tussen door het landschap wordt bezongen en die eindigt óp de Lazarusberg (slot koor), waar het geheel uiteindelijk uit loopt op een hulde aan Soest. Componist Hans Broekman overhan digt burgemeester De Widt het eerste exemplaar van de "Ballade van Soest". Broekman (64) is sinds twee jaar met vut. Tijdens zijn actieve loopbaan als liedkunstdocent aan de conservatoria van Hilversum en Amsierdam kwam er volgens zijn zeggen van componeren niet veel, laat staan van ballades over Soest. "Maar nu ik meer tijd heb is het weer in alle hevigheid losgebarsten." Apollo begint volgende maand met de repetities voor de ballade, waarvoor 19 oefenavonden zijn uitgetrokken. "Dan moet 't zitten," aldus de componist, die de repetities grotendeels zelf zal begelei den. De ledenvergadering van de Soester woningbouwvereniging Sint Joseph heeft op 16 december het besluit genomen om te fuseren met de Amersfoortse woningcorporatie SCW. De fusie zal naar verwachting 1 april volgend jaar een feit zijn. De ledenvergadering werd bezocht door 33 leden, die zich uitvoerig lieten voor lichten over het gehele fusietraject. De almaar ingewikkelder wordende regel geving in relatie tot een kleine organi satie, de financiële risico's en de be perkte financiële mogelijkheden waren de redenen om een onderzoek naar de fusie te starten. De uitkomst daarvan leidde tot het fusievoorstel van het be stuur. Door de omvang van SCW is de conti nuïteit gewaarborgd en kan het huur beleid beter worden aangepast aan de marktontwikkelingen. Voor bet overige blijft de positie van de huurders onge wijzigd. Alle bestaande afspraken zullen uiteraard worden nagekomen, aldus het bestuur van Sint Joseph. De medewerkers van Sint Joseph wor den opgenomen in de formatie van SCW. In Soest zal wel een kantoor ruimte blijven bestaan waar alle zaken met de huurders kunnen worden afge wikkeld. De ledenvergadering ging unaniem ak koord met het bestuursvoorstel om de vereniging Sint Joseph om te zetten in een stichting. Daarna zal de fusie plaats vinden met SCW. Het bestuur gaat er van uit dat de fusie per 1 april 1997 een feit zal zijn. Autobedrijf wm CITROËN Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie p'ag. 12 Geef Brink maar de ruimte Kantoorinrichters voor een kompleet kantoor FAXEN C0P1ERS MEUBELEN ETC. NIJVERHEIDSWEG 9, 3762 EP SOEST IEL 035 6014706 EAX 6026856 aspcr

Soester Courant | 1996 | | pagina 1