Ié- VAN SOEST M W ft Bosboom wooNÜmaö „Sdamatlalan Touf uk Ik sponsor $.0. BlfflU PROCAR A. A. van Breukelen en Zonen, bouwers en restaurateurs G. van den Pol weet alles van water Autobedrijf Bosboom: veel meer dan alleen verkopen! ROEST ©OSgïT jac. de bruin VQORTJES DINSDAG 24 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 19 B.V. v/h Fa. H. v. ASCH Bodewes Bouw BBS Soest hes Gasmderfmd Toon van der Linden BROUWER Systeembouw B.V. Vleescentrale Soest b.v. WASIEL STEITNER Bouw Maatschappij Uyland □■VAN EDE 035 601 60 55 P.A. van den Dijsselb.v. SERVICECENTER BEUKENLAAN BOSBOOM AUTOSCHADE WIJNHANDEL GOMMERS e.g. kerkhof bv PEKO B.V. Van Hengstum bv „aJt^ H.G. Dijkman Zn. 6^ KOGEVO VAN DORRESTEYN 0 0 BOUWBEDRIJF |VAN DEN HENGEL BV JBgutique {|esr leurs Blóemsierkunst Zwart Mul Co, accountants en belastingadviseurs: punctueel met cijfers en letters n GRONDWERKEN RIOLERINGEN SLOOPWERKEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 Pottbu»»» loodgieters- en verwarmingsbedrijf G.vandenPOLbv SOEST van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 SUZUKI CHRYSLER Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 601 32 56 AANNEMINGSMAATSCHAPPU nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud A.A. van Breukelen en Zonen b.v. Van Straelentaan 7, Soest, tel. 035 - 601 82 67 Slijterij - Wijnhandel voor gezelligheid- én voor al uw dranken! Soesterbergsestraat 49, tel. 035 - 601 24 90 Hartje Zuid-Soest uw partner in logistiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon 035 - 601 05 44 rijwielspecialist t.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 systeemplafonds inbouwverlichting Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 57 65 Jmr 0 "IP fis C .ft O u- s b e I 'a s t t njfil adv |f$t| e u r s Burg. Grothestraat 28-30 telefoon 602 09 73 Groothandel in Vlees, Vleeswaren en Diepvriesprodukten Zuidergracht 16-18, Tel: 035-6012610 SLAAPSTUDIO TAPIJT Lange Brinkweg 38 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 96 00 Ons devies: BMUBOUWT SAMEN MET U! Postweg 57 - Soesterberg - Tel: 0346 - 350 504 GLASSERVICE Nieuwe Gracht 1 - Soest UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34 a - Telefoon 035 - 601 24 72 Applikatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 Birkstraat 105, Soest, tel: 035-6021102 O O oom oot FC Kuy perstraat 26, tel. 6021557 accountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel. 6016033 r.r>vmóerhj ud loodgieters- en verwarmingsbedrijff en dakwerken korte brinkweg 37a - Soest - Tel: 035 - 601 43 32 Kraanverhuur tot max. 70 ton TEL: 601 66 65 (3 LIJNEN) Koningsweg 18 - Tel: 601 59 33 601 57 59 apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Tel: 602 03 64* VEEVOEDERHANDEL EEMLAND R. van Doorn Birkstraat 125a - 3768 HE Soest - Tel: 033 - 461 87 14 AANNEMINGSBEDRIJF TS OFMFTSF.T.D PLASWEG 24 - TEL: 035-6019666 SCHOOL BOEKHANDEL SOEST Industrieweg 27 Telefoon: 035-6022388 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035-601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c - 3764 CP SOEST Postbus 3204 - 3760 DE SOEST Tel: 035-6021065 Fax:035-6026120 Steenhoffstraat 1 - Soest Telefoon: 035 - 6012455 De vierde generatie Van Breukelen is sinds twee jaar nadrukkelijk aanwezig. Zoon Alwin staat samen met vader Hans aan het hoofd van de aannemings maatschappij, die zich in Soest en de wijde wereld eromheen bezighoudt met nieuwbouw, verbouw, onderhoud en renovatie. De grote passie van Van Breukelen 'senior' is het restaureren van oude gebouwen. Als we informeren naar 'lopende pro jecten' worden prompt de twee antieke bruggen op het landgoed "Beverstein" bij het Utrechtse Werkhovën in het Kromme Rijngebied genoemd. Dat soort werk sluit waarschijnlijk aan bij de culturele inslag die bij Hans van Breu kelen past. Her en der, maar keurig in het gelid, in vitrines en op kasten, staan tientallen uitvoeringen van mystieke boeddha-beeldjes en het respect voor kunst komt tot uiting in schilderijen, waarvan de twee onvervalste Heijboe- ren, uit het Noord-Hollandse Den lip, plezierig overheersen in het stemmig ingerichte directiekantoor. Ze zijn met zijn veertigen. Niet allemaal familie, maar het lijkt wel zo. Nog maar kort ge leden was er de traditionele "familie dag", dit keer in het "Gildehuis, "en dan zou je toch zweren dat ze allemaal écht bij elkaar horen, want de onderlinge band is groot en de sfeer is meer dan prima". Aan het woord is Loes van Breukelen, die het even waarneemt voor haar man die met een onwillige rug aan het bed is gekluisterd. "Er is hier ook weinig verloop onder het personeel. Het komt ons product ten goede, betrok kenheid bij de projecten moet je in ere houden. Goed bouwen doe je met liefde voor het vak en daar mankeert het hier niet aan, geloof me". We geloven het graag, het enthousiasme waarmee bij; de Van Breukelens wordt gewerkt straalt van alles en iedereen af. Zoon Alwin is het meest op pad, die zorgt voor de op drachtgevers. In Baarn werd recentelijk de restauratie van de Paaskerk afgerond. Ze zijn druk bezig met de uitbreiding van de Insingerschool 'op Hees' en de Prof. Waterinkschool aan de Smitsweg. Er wordt met grote regelmaat onder houdswerk verricht voor de Woning bouwvereniging in Baarn en in Amster dam zijn ze druk in de weer met het renoveren van een pakhuis. Dat wordt omgetoverd tot een schitterend apparte mentencomplex. Ook internationaal geeft Van Breukelen acte de présence: uit Engeland kwam de opdracht voor het restaureren van een monumentaal pand uit de 17e eeuw. Een kolfje naar de hand van Hans van Breukelen zelf, die de coördi natie van dat unieke project voor zijn rekening zal nemen. Wat velen niet we ten, maar wat met smaak gebeurt in de werkplaats aan de Veldweg is het ont werpen van keukens en badkamermeu belen, naar wens en op maat. Verder zijn er de activiteiten op het gebied van nationale en internationale standbouw. Er wordt geopereerd tot in Frankfurt, Parijs en Brussel. Bij Van Breukelen is er veel aandacht voor het verkrijgen van het VCA-certificaat, waarvan de drie letters staan voor "Veiligheid Checklist Aannemersbedrijven". Het bezit van dat certificaat wordt een absolute 'must' voor wie in de toekomst de kansen wil behouden om mee te draaien in de vooral grotere projecten. Dat certificaat komt er wel, daar wordt met een even grote mate van serieus-heid aan gewerkt als aan elke opdracht die Van Breukelen onderhanden heeft. Nieuwbouw, ver bouw, onderhoud en renovatie. Alles in één vakkundige hand onder het mot to "Samen bouwen met wederzijds ver trouwen". Van Straelenlauii 7, Soest, tel. 601 82 67 Een ingenieuze douchekop die tot 50% water- en energiebesparend werk doet. 'Zomaar' water uit de kraan, voor een bijna-habbekrats, is binnenkort veel minder vanzelfsprekend dan we tot nu toe gewend zijn. Water wordt een duur product. Dè tarieven stijgen, er wordt van alle kanten een beroep op de ge bruiker gedaan om toch vooral zuinig te zijn. Het is de laatste jaren een bekend geluid en natuurlijk heeft ook dit met het milieu van doen. We zijn hard op weg om daar onze tweede natuur van te maken. Het is nog maar een paar weken geleden dat we een envelop-met-een-dik-dingetje-erin van ons waterleidingbedrijf door de bus kre gen. Nieuwsgierig als de Nederlander nu een maal is, scheurt'ie dat rap open, de truc is gelukt: volop aandacht. Het zal derhalve wel niemand zijn ontgaan dat de distributeurs van ons onmisbare nat de consument ertoe wil len bewegen een soort "straalverminderend" dopje in onze kranen te schroeven. Een ef fectief hulpmiddel om de royale gewoonte 'om de kraan maar te laten lopen' in te dam men. Het dopje helpt zeker, de waterstraal wordt erdoor beperkt, dus 'mors' je minder. En dat is nodig, vindt ook de heer Van den Pol van het gelijknamige en bekende Soester Loodgieters- en Verwarmingsbedrijf. De kwaliteit van het Nederlandse water is op de meeste plekken perfect, maar om dat zo te houden is steeds meer inspanning nodig. Niet alleen de kosten van zuivering stijgen, ook de waterleidingbedrijven veranderen van openbare nutsbedrijven in toenemende mate in commerciële instellingen die het water als een reëel verhandelaar product gaan be schouwen, doelgroepen onderkennen en daarop hun (verkoop)beleid afstemmen. In het Nos-programma Nova van 16 december j.1. werd ons voorgehouden dat er nu al in drie categorieën wordt gedacht: water voor de landbouw, voor de industrie en voor de particulier. Binnenkort komt daar een vierde bij: ketelvoedingswater. Door de toename van het gebruik, de sterkere vervuiling van zowel het oppervlaktewater als het grondwa- Van Lenneplaan 69, Soest, tel. 601 99 54 ter vormen de verkrijging (vaak is er niet eens voldoende water beschikbaar) en de verwer king steeds groter groeiende problemen. Er wordt zelfs al geëxperimenteerd met het ver slepen van water uit Noorwegen in giganti sche plastic zakken ten behoeve van de tuin ders in het Westland. Water wordt duur, dat mag duidelijk zijn. Op zich kan ook Van den Pol daar niets aan veranderen, maar hij helpt u wel graag en afdoende met goede adviezen en maatregelen waarmee u de stijgende kos ten te lijf kunt gaan. De techniek staat nooit stil en er wordt op internationaal niveau al aan van alles gedacht om water dat nu nog verloren gaat, zoals hemelwater, en dat niet wordt aangewend voor particuliere consump tie in gescheiden circuits dienstbaar te ma ken. Gedacht moeten worden aan water dat wordt gebruikt in closets, voor besproeiïngs- doeleinden, autowassen, in verwarmings installaties enz. Het mag duidelijk zijn dat de nodige veiligheidsmaatregelen ervoor moe ten zorgen dat dat ongezuiverde water, strikt gescheiden blijft van het drinkwater. Maar ook met andere, reeds ingevoerde systemen kan Van den Pol u van dienst zijn. Denk aan de eco-kranen, de waterbesparende douche koppen, er zijn fantastische producten die zeer besparend werken, maar die geen af breuk doen aan de kracht van de straal, waar zoveel mensen prijs op stellen. Het installe ren van een kleine keukenboiler, vlak bij de aftappunten, voorkomt veel waterverlies, want we wachten met het gebruik allemaal tot het water op temperatuur is en het moet vaak van zolder komen... Zonnepanelen op dak, gekoppeld aan een speciale boiler, zijn op den duur winstgevende hulpmiddelen, die uiterst milieuvriendelijke diensten verlenen en waarop zelfs subsidie zit. Los van de eer der vermelde dopjes, die u op uw kranen kunt monteren - ze zijn bij alle installateurs voor weinig geld volop te koop - is er veel informatie te verkrijgen over allerlei voor zieningen die u kunt (laten) aanleggen om op den duur de stijgende tarieven van het water de baas te kunnen. Loodgieters- en verwarmingsbedrijf G. van den Pol weet al les van water! Ze zitten er al 50 jaar. Autobedrijf Bosboom aan de poort van Soest. Door al die jaren heen is het bedrijf uitgegroeid tot een moderne, allround onderneming, die trots kan zijn op het dealerschap van drie schitterende Amerikaanse merken: Chrysler, Dodge en Jeep en het niet minder suc cesvolle Japanse Suzuki. Behalve dat Bosboom aan de voorkant beschikt over een moderne, ruime showroom, zijn ze 'achter' niet minder trots op een goed geoutilleerde werkplaats, waar de monteurs de titel van 'aftersales-medewerkers' hebben ge kregen. Bij Bosboom doen ze er letterlijk alles aan om de graad van service-gevoeligheid bij alle medewerkers en medewerksters zo hoog mogelijk op te voeren. Verantwoorde lijkheidsgevoel en aandacht zijn twee uit gangspunten die worden gekoesterd en die bij dies wat er aan cursussen en trainingen to's verkopen is één, het maakt niet uit of dat een nieuwe of een gebruikte - 'een auto met ervaring' - is, de klant tevreden houden is twee en die zorg is minstens zo belangrijk, zo niet belangrijker. Nog zeer onlangs werd aan het hele perso neel, de directie incluis, het zogeheten 'Cast B'-certificaat uitgereikt. Het is één van de laatste stappen op weg naar de certificering van het gehele bedrijf in het kader van "ISO 9002". Bosboom verwacht die felbegeerde erkenning medio 1997 aan de reeks van reeds eerder verkregen kwaliteitscertificaten te kunnen toevoegen. Wie, uitkijkend naar een nieuwe auto, bij Bosboom door de show room wandelt ervaart een plezierige, vooral vrijblijvende sfeer. Er is altijd tijd voor uitge breide informatie, de technische kennis van het verkoopteam is opvallend groot en de soepele wijze waarop over een eventuele inruilprijs voor uw oude auto wordt onder handeld wekt vertrouwen. Eenmaal rijdend in een Chrysler, een Jeep, een Dodge of een Suzuki krijgt u te maken met kleine en grote onderhouds-, APK-beurten en reparaties. Prettig, maar zeker uniek in Soest, is de si tuatie dat u erbij Bosboom een aantal dagen in de week tot na middernacht voor terecht kunt. De technische staf werkt al bijna twee jaar in ploegendienst; de 'normale' openings tijden van de werkplaats zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 17.15 uur, van maandag tot en met donderdag boven dien van 17.15 uur tot 01.00 uur 's nachts, voor cliënt én niet-cliënt! Het vorig jaar geïntroduceerde nieuwe mo del van de Chrysler Voyager is een groot suc ces. De smaakvol gestroomlijnde ruimte wagen kom je steeds vaker tegen, vooral in en om Soest. Maar dat gaat ook vast en zeker gelden voor de nieuwe Suzuki Swift en de Suzuki Baleno's. We hebben het dan nog niet eens over de geweldige groei van het aantal Suzuki Alto's, waar je tegenwoordig ook al met het grootste gemak vijf volwassen personen in kunt vervoeren. Voor wat de auto versus het openbaar vervoer betreft blijft di recteur Gerard Bosboom van mening dat de geliefde heilige koe nog steeds het meeste effectieve middel van vervoer is. Ondanks alle gebruiksremmende, auto-onvriendelijke ideetjes van de hoge en lagere overheden, de talloze lastige schokbrekers-vernielende verkeersdrempels daarin meegenomen, zal er toch nog heel wat anders moeten gebeu ren om de Nederlander massaal de trein, de tram en de bus in te krijgen. We nemen de files en de alsmaar stijgende kosten via crea tieve belastingmaatregelen en brandstof- tarieven morrend voor lief. Bosboom ver wacht meer auto's per gezin, maar waarin per stuk minder kilometers zullen worden gemaakt De toekomst zal het u en ons leren. Birkstraat 1Ü5, Soest, tel. 60132 56 Cijfers en letters. Maar ook de punten en komma's zijn van evident belang, zo goed als ze niet buiten het maal- en het deelteken kunnen. Die zitten dan tegen woordig wel allemaal vernuftig verstopt in slimme software-programnia's, maar het is al net als met een modern vlieg tuig, je moet er wel goede piloten en verkeersleiders voor hebben om er ef fectief mee te kunnen omgaan. Met Zwart Mul Co is het, als het gaat om accountancy en fiscale zaken, betrouw baar vliegen. Het gaat goed met het legertje adviseurs aan de Molenstraat in Soest, De Haag in Houten en de Javalaan in Baarn. Waren het er vorig jaar nog 40, heden aan het eind van het balans jaar 1996, telt de gerenommeerde maatschap 45 medewerkers en medewerksters. En wie de moeite neemt om de personele stand van zaken in 1989 even te checken komt tot de ontdekking dat er in 7 jaar tijds een groei van 26 m/v heeft plaatsgevonden. Dan moetje wel goed zijn. Dan mag je met een gepaste mate van tevredenheid terugblikken op een vruchtbare periode. De heer Den Oude, één van de vier leden van de maatschap, beaamt het graag. Verheugend vindt hij de ontwik keling in de advisering aan bedrijven. Dat neemt steeds meer toe. Dat maakt het werk niet alleen aantrekkelijk, interessanter, maar het veroorzaakt ook een gewenste betrok kenheid die zowel de klant als de maatschap zelf ten goede komt. Het bewaken en opvoe ren van de kwaliteit, waarmee iedereen in de zakenwereld zo druk in de weer is en waar uitermate belangrijke certificaten voor wor den afgegeven, wordt er gemakkelijker door. Er ontstaat, mede door het overleg vooraf, een sfeer van openheid die tot uiting komt in de resultaten van een bedrijf. Het jaar is weer om en het moment om de balans weer eens óp te maken is letterlijk daar. Dat betekent veel praktisch werk aan dé winkel voor Zwart Mul Co. De jaarrekeningen opmaken, de voorbereidingen treffen voor de fiscale aan giften, het overleg opstarten voor het ko mende boekjaar, de nieuwe plannen maken, het meedenken, vereiste investeringen we gen; het maakt het pakket bij een klant steeds complexer. Reden waarom ook bij maat schappen als Zwart Mul Co sprake is van een zich snel ontwikkelend specialisme. Het werken in teams is ook hier aan de orde. De grote lijnen, de hoofdzaken, berusten bij degeen die de klant in zijn of haar porte feuille heeft, de specifieke taken, de uitwer kingen, worden door specialisten aangedra gen. Het is een manier van werken die Den Oude wel aanstaat: "je hebt als vennootje handen daardoor ook meer vrij voor andere dingen, per slot moeten we ook nog onze eigen zaakjes goed in de gaten houden. Dat betekent regelmatig overleg, vinger aan de pols, tijd voor marktverkenning, acquisitie en sociale contacten, noem het PR." Den Oude overhandigt een fraaie brochure. Mo derne accountancy wil maatwerk zijn. Het blijkt er duidelijk uit. Toegesneden op de aard van het bedrijf, groot of klein, dat maakt Zwart Mul Co geen verschil. Ook particu lieren zijn van harte welkom. "Wie zijn of haar belastingformulier snel en efficiënt in gevuld wil zien belt maar op, een afspraak is zo gemaakt", merkt Den Oude enthousiast op. Hij vertelt over "detachering"Het komt regelmatig voor dat bedrijven administratief wat zijn achterop geraakt, of door onvol doende voorbereiding zijn vastgelopen met hun computerprogramma's. Die bedrijven kunnen een beroep doen op Zwart Mul Co en kunnen voor langere of kortere tijd beschikken over een medewerker/ster van de maatschap die de zaken zo snel mogelijk oplost, c.q. bijwerkt. Een dienst waarvan, tegen een vastgesteld tarief, regelmatig ge bruik wordt gemaakt. Het lijstje met dien sten in de brochure is langer dan u denkt. Vraag het kleinood aan. Het leidt, wie weet, tot een interessante afspraak. In Soest, in Houten of in Baarn. Alle goeie dingen be staan uit drieën, toch? Molenstraat 11, Soest, tel. 602 20 54

Soester Courant | 1996 | | pagina 20