WORTMANN Kerstpuzzeltocht door kou en regen De Werveling steunt De Blauwe Vogel Aanpassingen op en rond feestdagen 1 ACTUEEL! \T5jgr Van Breukelen Vast-goed Postagentschap de Beer (Overhees) blijft open Wachtlijst maatschappelijk werk in Soest bijna voorbij Krabbendam-Boerkoel steunt kinderopvang m.c. Molendael wenst iedereen fijne feestdagen en een goed verzorgd 1997 Veel gezinnen in de schulden f3000,- voor o.a. speelgoed De Soester Duinen -^ezieWige kerstdagen en een HcdiVus 1*7^71 Mei; kortingen van 10 tot 50% Alternatieve kerstviering Ludgerusschool Basisschool onderstreept band met cheque van 1.880 gulden Van Breukelen 1 Vast-goed Wij wensen u een 'vast en goed'Kerstfeest en een gelukkig, gezond en liefdevol nieuwjaar. Van Breu en Assurantiën Dakwerken MARIE-CLAIRE Dillenburglaan 2a - Soest Telefoon 035 - 601 99 91 Raadhuis soms dicht; ander schema reinigingsdienst Vanavond kerstzang in Molendael-Baarn algemeen PAGINA DINSDAG 24 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Het postagentschap in Overhees (Tamboerijn), gevestigd in de ta baksspeciaalzaak van dhr. L.P. de Beer, blijft ook het komende jaar geopend. Dat gebeurt meer on danks dan dankzij de medewerking van de PTT. De Beer laat dat weten in een reactie op de mededeling van de PTT over de tij delijke sluiting van het' postagentschap aan de Soesterbergsestraat. Dat wordt in de periode van 1 tot en met 21 januari verbouwd en Postkantoren b.v. heeft via de media de klanten naar het hoofd postkantoor aan de Steenhoffstraat ver wezen. Postkantoren b.v. heeft daarbij - volgens De Beer kennelijk nie helemaal "per on- Centrale Voorlichting 12 AV Soest n 6 weken na deze bekendmaking uders van de gemeente Soest, Post- volge het bepaalde in artikel 3, nde dagen hebben aangewezen rvatte verboden niet gelden: ede Paasdag), zondag 13 april, 119 mei (Tweede Pinksterdag). kent dat in de winkels alsmede te worden verkocht dan wel te mogen zijn. arvoor vergunning van ons col- Id voor de tweede helft van het iber 1996 t een subsidie van Dor de buurtinformatie- t.l.v. de post woon- een subsidie van f 300,00 dertheaterproject en het van f 1.000,00 t.l.v. vernieuwing. 2 leggen rotondes mogen ïnte geen geld kosten, extra kosten zijn verbonden ;g rotonde Amersfoortse/ straat dan dient Tammer die talen. rotonde bij de Banningstraat opteerd voor rotonde bij neryweg; aansluiting van Tammer >f andere reden op de rotonde gaat dan voorkeur voor rij Montgomeryweg en cerstraat. ranje Comité voor Koninginne- stgesteld. n extra bijdrage van ^schikbaar stellen van een lasershow. urg en Toss aan- het aanvragen van ;ubeheersvergunning nigingen S.E.C. en vedelen dat op termijn zij een aanvraag nen. verstrekken van de post Jumelage 1997. )ering van het Project aan de SWS een subsidie tellen van f 7.000,00 aarde dat ook de bijdrage e instellingen worden oet de bijdrage worden Is een absoluut maximum. dewerking verlenen, berichten conform )rief. oonstelling nders heel gewoon" an f 3.566,04 t.l.b. van »ciale vernieuwing. 4 A geluk" - het postagentschap in Overhees buiten beschouwing gelaten, "omdat ze hun eigen vestiging willen behouden", aldus De Beer. In dat verband herinnert hij aan de pogingen van Postkantoren om een giromaat te vestigen in de super markt aan de Tamboerijn. Volgens De Beer is het hem gelukt dat te voorko men, met veel steun van de klanten en tot hun grote tevredenheid. Het post agentschap zou daardoor de helft van de handelingen zijn kwijtgeraakt, waardoor het niet meer rendabel zou zijn geweest. De Beer wijst erop dat het publiek in de genoemde periode dus ook aan de Tam boerijn 7 terechtkan, waar het post agentschap dezelfde dienstverlenende taken verricht als het agentschap in Soest-Zuid. Al maanden kampt het maatschap pelijk werk in Soest met een lange wachtlijst van cliënten die hulp aan vragen. Het gaat vooral om gezin nen meteen ernstige schulden-pro blematiek. De wachtlijst in bijna in gelopen. Volgens de Stichting Maatschappelijk Werk Noord-Oost Utrecht heeft zich in 1996 een grote toename van het aantal hulpvragen voorgedaan. In meer dan de helft van de gevallen gaat het om de schulden-problematiek. Het stuwmeer van aanvragen ontstond waarschijnlijk mede door de intensievere samenwer king van het AMW met de gemeente lijke sociale dienst, de Stadsbank Amersfoort en schuldeisers zoals wo ningbouwverenigingen. Bovendien bleek het allerminst eenvou dig om de ontstane vacatures bij het maatschappelijk werk spoedig op te vul len, maar daarin is inmiddels verande ring gekomen. Begin januari worden weer enkele nieuwe maatschappelijk werkers aangesteld, waardoor de wacht lijst redelijk snel ingelopen zal zijn, ver wacht de stichting. Telefoon Per 7 januari a.s. worden de telefoon nummers van de kantoren van het maatschappelijk werk in Soest en Baarn gewijzigd. Het nieuwe nummer voor Soest is: (035) 6036800. In verband met de feestdagen is er ove rigens geen spreekuur in de periode van woensdag 25 t/m vrijdag 27 december. Vanaf 30 december wordt het normale •spreekuur hervat. BESTEL NU één van onze luxe salades voor de feestdagen Bestellijsten kunt u gratis af komen halen! Steenhoffstraat 58 - Soest 035 - 602 28 71 Konstruktieburo Krabbendam- Boerkoel uit Soest heeft 3.000 gul den beschikbaar gesteld voor de kinderopvang in het ziekenhuis van Medisch Centrum Molendael in Baarn. Het geld wordt o.a. gesteed aan de aankoop van speelgoed. Kinderen zijn daar welkom in de kinderopvang tussen 8.30 uur en 12.30 uur. Krabbendam-Boerkoel is een construc tiebureau dat zich bezighoudt met het berekenen en tekenen van beton-, hout en staalconstructies. De opdrachtgevers bestaan vooral uit architecten, aanne mers, projectontwikkelaars en beleggers uit het midden van het land. Krabben dam-Boerkoel heeft 14 medewerkers uit de omgeving in dienst. Dat is één van de redenen waarom de heer C. Boerkoel, directeur van het constructiebureau, sponsort in Soest en omgeving. "Dan kunnen onze eigen medewerkers er ook van profiteren. Zo zijn wij actief in de sport en sponsoren wij het jeugdtoer- nooi, een bord langs het veld en de bal bij S.O. Soest. De kinderopvang bij Medisch Centrum Molendael vinden wij een goede, maatschappelijk gerichte sponsoring. Directe betrokkenheid met het ziekenhuis in de omgeving vind ik erg belangrijk", aldus Boerkoel. De kinderopvang van Medisch Centrum Molendael in Baarn en Soest wordt ge leid door gediplomeerde leidsters van de Stichting Kinderopvang Baarn (SKOB). De kinderopvang is in principe bedoeld voor kinderen van 0 tot en met 4 jaar, maar bijvoorbeeld in vakantietijd zijn oudere kinderen ook van harte welkom. Ook in het dagziekenhuis in Soest is er de mogelijkheid van kinderopvang. Ook hier geldt: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Andere sponsors die de kinderopvang van het ziekenhuis hebben mogelijk ge maakt, zijn Verhuisbedrijf Van 't Net, Hooyer, Heemskerk, Nuts Soes, ABN- AMRO, Smurfitt Mercurius Verpakkin gen en Bodewes Bouw Soest. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Vier nu uw feest of party in een origineel bruin Amsterdams café introductieprijs f 35,- p.p. (3 uur onbeperkt drinken ind. borrelhapjes) Bel en reserveer, dan zit u zeker Telefoon 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Wij wensen u niet alleen gezellige Kerstdagen maar vooral ook voordelige Kerstdagen! Voor dit laatste zullen wij zorgen, want voor u start vandaag de opruiming! Enkele stuks zelfs tot 70% Speciale aanbiedingen: Schiesser slips 2 stuks 22,- Stylemaster sokken 70% wol 3 paar 30,- Schiesser tricot pyjama's nu 55,- Schiesser American T-shirts 2 stuks 30,- SjggiS Wortmann-shirt van 75,- voor 6750 2 stuks ƒ110,- En wilt u advies? Vraag het ons! Monique en Emile Wortmann en medewerkers XCLUSIEVE EN HERENMODE BAARN 3761 CJ SOESTDIJK Laanstraat 65 Burg. Grothestraat 7 (035) 541 54 18 (035) 601 44 88 Zo'n 200 kinderen van de Ludgerusschool - en minstens zo veel vaders, moeders, broertjes en zusjes - hebben vorige week don derdag meegedaan aan de kerst puzzeltocht. De school had die ge organiseerd als alternatief voor de jaarlijkse kerstviering, die de laatste jaren altijd in de aula van Mo lendael werd gehouden. Omdat de ruimte niet meer beschikbaar is werd in juni al besloten een kerst puzzeltocht te houden. Toen was het ongetwijfeld mooi weer, en wellicht re kenden de organisatoren erop dat dat ook in de week voor kerst wel het ge val zou zijn. Wat dat betreft kwamen ze bedrogen uit, want de regen kwam don derdag met bakken uit de hemel. Dat de Ludgerus-jeugd voor geen klein tje vervaard is bleek wel uit het enthou siasme waarmee ze - in groepjes - de donkere, koude en zeer natte avond in gingen, gewapend met zaklantaarns, zelfgemaakte lampions en uiteraard regenkleding. Vanaf de school aan de Vosseveldlaan was dwars door het bos een parcours uitgezet, waar langs een aantal partytenten was opgesteld. Als ze de tenten vonden troffen de groepjes daarin ouders en oud-leerlin gen aan, die steeds een ander aspect van het kerstfeest uitbeeldden: "Kerstfeest is..." en wat dan volgde varieerde van "gezellig thuis zijn", "met familie en vrienden aan tafel gaan" tot "spelletjes spelen", "met kerst jarig zijn" en ten slotte het gedenken van de eerste kerst nacht. Bij elke tent werd hun een kaartje en een versnapering aangeboden. Het laatste thema was - zeer levensecht - uitgebeeld met een grotendeels le vende kerststal in het speellokaal van de school, compleet met Jozef en Maria (gespeeld door René en Lean Wester- veld), het kindje (een pop) en twee her ders (Karin Uyland en Corrie v.d. Heu vel), aangevuld met een paar engelen en twee levende schapen. De groepjes hiel den zich in de lokalen verder nog bezig met het maken van kaarsen, waarbij ze met warme chocolademelk weer op temperatuur konden komen. De levende kerststal in de speelzaal van de Ludgerusschool. In de stromende regen maakten de groepjes halt bij de partytenten U plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning op de eerste woonlaag gelegen, goed onderhouden, ruim 3-kamerappartement (voorheen 4 kamers) met berging op de begane grond indeling hal, toilet, royale woonkamer met plavuizenvioer, 2 slaapkamers, luxe keuken met inb.app., aparte bijkeuken met wasm.aansl., badkamer met douche en wastafel dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en ïs geheel voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedragen ca. f 325,- p/m 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde plaats adres woning indeling Soest v: VAN GOYENiAAN op mooie locatie gelegen j (uitzicht over Dcjiwea) 3- j kamerappartement (v.h. 4- j kamer) op de 2e etage met j berging op de begane grond j hal, toilet, ruime woonkamer, 2 De Blauwe Vogel heeft vrijdag morgen een cheque van 1.880 gul den en 65 cent in ontvangst mogen nemen van leerkracht Rienke Mul der van De Werveling. Deze werd overhandigd in het dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kinderen aan de Bosstraat. Het geld werd bijeengebracht tijdens de mini-kerstmarkt die de protestants- christelijke basisschool vorige week maandag aan de Oude Utrechtseweg had gehouden en door giften. Op de markt werden spullen verkocht, die de leerlingen zelf hadden gemaakt. De op brengst overtrof de stoutste verwachtin gen, want er was gehoopt op duizend gulden. installatiebedrijf H j. cornelisse bv. I Telefoon (035) - 601 30 14 Dat De Werveling de actie voerde voor De Blauwe Vogel is niet zo vreemd, want beide instellingen hebben een nauwe band met elkaar gekregen. Sinds enkele maanden volgt één van de kin deren van De Blauwe Vogel twee mid dagen per week de lessen van groep 3. Volgens directeur M. Flinterman geniet de jongen daar zichtbaar van. Hij was dinsdagavond ook aanwezig in de kerk voor de jaarlijkse kerstdienst van de school. slaapkamers, moderne keuken met hoek-aanre en douchecel bijkeuken algemeen dit appartement verkeert in e goede staat van onderhoud, is ged. voorzien van dubb. glas en wordt ged. gestoffeerd opgeleverd. Servicekosten f 289,- p/m Gevraagde koopsom 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING MIDDENWONING MET BERGING EN TUIN plaats adres woning indeling Soest ga KORTE HARTWEG middenwoning, met ruime berging en tuin' is hal, toilet, kelderkast, moderne keuken, ruime woonkamer en douchecel verdieping overloop en 4 sbkamers I| zolder met vaste trap en mogelijkheid Sr voor extra slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van lokale verwarming £9 Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 i Hypotheken 3Ü Onroerend-goed J| j Assurantiën sa* Nodigt iedereen uit voor haar NIEUWJAARSRECEPTIE op vrijdag 3 januari 1997 om 20.00 uur in Restaurant Darthuizen Prins Hendriklaan 1, Soest Het CDA wenst iedereen een zalig kerstfeest en een gezegend 1997. ScH00NHEIDSSAC-0t4 Behalve op de feestdagen is het ge meentehuis op vrijdag 27 december gesloten. Op 2 januari houden de ambtenaren eerst een nieuwjaars bijeenkomst, waardoor het gemeen tehuis pas om 10.00 uur wordt geo pend. Ook dit jaar organiseert de commissie ziekenhuispastoraat MCM op de avond voor kerst een zangavond met kerst liederen voor de patiënten in het zieken huis in Baarn. Het is de bedoeling om op elke verpleegafdeling en op het par keerterrein achter het ziekenhuis enkele bekende kerstliederen, onder trompet begeleiding, ten gehore te brengen. Belangstellenden worden op dinsdag avond 24 december om 19.45 uur ver wacht in de hal van het Medisch Cen trum Molendael. Na afloop wordt een kopje koffie of thee aangeboden in het restaurant van het ziekenhuis. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant De avondopenstelling van de afdeling publiekszaken op donderdag 26 decem ber en 2 januari (19.00-20.00 uur) komt te vervallen. In Soest is er geen week markt op donderdag 26 december, ter wijl de markten in Soesterberg op 25 december en 1 januari vervallen. Vanwege de feestdagen gaan het Afvalstoffenpark De Schans op de dins dagen 24 en 31 december reeds om 16.00 uur dicht. De reinigingsdienst werkt gewoon door, behalve op 25 en 26 december (kerst) en 1 januari. Op de huisvuilkalender 1996 staat aangegeven wanneer de medewerkers wél de routes van die dagen rijden. Met klem wordt de burgers verzocht de vuilcontainers uiterlijk om half acht 's morgens aan de straat te zetten. Het komt namelijk nog steeds voor dat dit op een later tijdstip gebeurt, terwijl de ophaaldienst al is langsgeweest. Juist omdat de reinigings dienst voor en na de feestdagen extra routes rijdt, is het van belang dat de containers tijdig langs de weg worden gezet. Van vrijdag 27 januari tot en met vrij dag 17 januari kunnen op werkdagen ook de kerstbomen naast de groene of bruine container worden gezet. De reinigingsdienst haalt ze dan met een speciale wagen op. Uit milieu-oogpunt vindt er in Soest geen verbranding van kerstbomen meer plaats. Ze worden versnipperd op het gemeentelijk terrein De Werf. De blauwe papiercontainers in de ge meente worden op maandag 30 en dins dag 31 december verwijderd en op don derdag 2 januari weer op hun ver trouwde plaats neergezet. Dit wordt ge daan om te voorkomen dat er vuurwerk in de containers kan komen. Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar worden verkocht op zaterdag 28, maandag 30 en dinsdag 31 december. Dit staat beschreven in het Vuurwerkbesluit Wet Milieugevaar lijke stoffen. Volgens de landelijke regels mag vuurwerk alleen worden afgescho ten tussen dinsdag 31 december 10.00 uur en woensdag 1 januari 02.00 uur. Wie buiten deze tijden door de politie wordt betrapt op het aansteken van vuurwerk, krijgt een proces-verbaal. Nieuwjaarsreceptie De nieuwjaarsreceptie van de gemeente Soest wordt gehouden op donderdag 2 januari. Van 19.30 tot 22.00 uur zijn alle burgers van Soest en vertegenwoordi gers van plaatselijke instellingen en ver enigingen welkom aan het Raadhuis plein. Om 20.15 uur houdt burgemees ter Hans de Widt zijn traditionele nieuwjaarstoespraak en om ongeveer 20.30 nemen Thomasvaer (gemeente secretaris Wim de Kam) en Pieternel (Els Stolwijk) de maatschappelijke en politieke ontwikkelingen van Soest op de korrel.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5