rx O., OP 'X Soester cellist Eric de Wit (16) wint le prijs nationaal concours i ACTUEEL, 60311 19* ÖJ0S Nieuwe Gebrs. Volksun gevarieei Van Stichting Jong Muziektalent Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. De specialist aan het woord (4) Buikpijn: oorzaak onbekend, wat nu? Autokraken Meningen van lezers Lintjesregen 1996 Inbraken-op-rij in boxen Varenstraat 'Olympisch' vuur wekt ongerustheid Politie houdt het oog op vuurwerk Groep jongeren aangehouden na vernielingen 'Glijdende' auto verwondt Soester Tuinbank gestolen 'Knuffel van Anne' 'Het Volk in Dothan' Auto opgeblazen met vuurwerkbom Cursus tuinontwerp Nieuwe cursussen dans en theater VRIJWILLIGERSHULP NODIG? ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST Standaard i NIEUW! DONDERDAG 2 JANUARI 1997 SOESTER COURANT DONDERD/ De 16-jarige Eric de Wit uit Soest is zaterdag j.1. winnaar geworden van de eerste prijs bij het "instrumen tenconcours" van de Stichting Jong Muziektalent Nederland in Breda. Vandaag vindt daar de prijs uitreiking plaats. Eric bereikte de finale nadat hij in juni jl. in Amersfoort al winnaar was gewor den van de voorronde. Tijdens het con cours spelen de deelnemers op het in strument van hun keuze. Vrijwel alle muziekinstrumenten waren op het con cours vertegenwoordigd. Eric woont aan de Soester Engweg en is vijfdejaars gymnasiast aan het Baarnsch Lyceum. Hij volgde aanvanke lijk cellolessen bij de Soester muziekdo cente Jet van Baaren; de laatste jaren krijgt hij privéles van Monique Bartels aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. In de finale speelde hij - naar eigen keuze - drie delen uit de tweede cello suite van - de verplichte - Johann Sebastian Bach en het eerste deel van het celloconcert van Kabalevski. Wat de eerste prijs inhoudt is ook voor hem nog een verrassing. Voor Eric staat het ook nog niet vast of hij van de muziek zijn beroep zal maken of niet. "Misschien ga ik wel rechten studeren en kan ik daar naast het conservatorium afmaken..." Eric de Wit met het instrument waar mee hij de eerste prijs in de wacht sleepte. Foto: Herman van Dam Met enige regelmaat treft de lezer in de Soester Courant deze rubriek aan, waarin specialisten van Medisch Cen trum Molendael uitleg geven over be paalde veel voorkomende) aandoenin gen. Dat gebeurt zoveel mogelijk in be grijpelijke en leesbare taal. In deze afle vering behandelt mevr. N. Wagenaar, diëtist van Molendael, buikpijn en darm klachten. In Nederland lijdt ongeveer 1 mil joen mensen aan functionele darm klachten. Dit zijn klachten, waarvan geen medische oorzaak bekend is, maar die wel het leven van de pa tiënt behoorlijk kunnen verzuren. Onder functionele darmklachten verstaan we onder meer het prikkel bare darmsyndroom, het spastisch colon (kramperige darm), opgebla zen gevoel en onbegrepen diarree. Kwaliteit van het bestaan Het is duidelijk dat veelvuldig aanwe zige darmkrampen, pijn in de buik of onbeheersbare diarree de kwaliteit van het bestaan flink kunnen aantasten. Wie durft er nog de deur uit als hij of zij weet dat er ieder moment een aanval van diarree mogelijk is? Daar staat tegen over dat we niet altijd proberen om tot vermindering van klachten te komen. De klachten zijn immers niet gevaarlijk en er is geen aanwijsbare oorzaak ge vonden. Dit is jammer, want in een aan tal gevallen blijkt een bezoek aan een diëtist tot flinke verbetering of tot het verdwijnen van de klachten te leiden. Totaalbeeld Als een patiënt met darmklachten op mijn spreekuur komt, vraag ik eerst uit gebreid naar de eetgewoonte en de pre cieze klachten. Ook vraag ik naar het medisch verleden. Het is bijvoorbeeld belangrijk om te weten of de patiënt een maag/darmoperatie heeft ondergaan of dat er verklevingen in de buik aanwezig zijn. Met dit totaalbeeld probeer ik na te gaan, welke onderdelen van de voe ding te maken kunnen hebben met de klachten. Vervolgens stellen we in over leg met de patiënt een aangepaste voe ding samen. Na 2 a 3 weken volgt een tweede bezoek om te kijken of de be handeling effecf heeft gehad en of het nodig is het advies bij te stellen. Wat kunt u zelf doen? Als u last hebt van buikklachten raad ik aan eerst de arts te laten onderzoeken of er een duidelijke medische oorzaak te vinden is. Als dit niet het geval is, kunt u zelf op de volgende punten in uw voe ding letten: Gebruik voldoende drinkvocht. Dit zou IV2-2 liter per dag moeten zijn (15- 20 kopjes of 10-15 beker/glazen) Eet regelmatig. Zeer gehaast eten en maaltijden overslaan is slecht voor de darmen. Gebruik vezelrijke producten, zoals volkoren- of roggebrood. Ook is het belangrijk dat u twee stuks fruit per dag eet en 3-4 groentelepels groente. Maar eet niet overmatig rauwkost. Zijn de klachten begonnen na een darminfectie of het gebruik van antibio tica? Probeer dan eens zure melkpro ducten te nemen. Soms hebben patiën ten baat bij biogarde producten. Vermijd overmatig gebruik van ge wone melk, suiker en suikerrijke pro ducten zoals zoet beleg, limonade, ijs, vla, koekjes en gebak. Zeker als u veel Aan de Titus Brandsmastraat is vorige week een auto opengebroken van een 44-jarige bewoonster. De dader had de radio-cassetterecorder meegenomen. Dat gebeurde ook aan de Valeriaan straat, waar de auto van een 59-jarige bewoner onder handen werd genomen, en aan de Weegbreestraat, waar uit de auto van een 27-jarige Soester verder nog een zonnebril en een aantal casset tebandjes werden ontvreemd. Aan de Bazuin verdwenen ook twee autoradio's, van resp. een 27-jarige Soester en een een bewoonster die volgens het politie rapport in december '96 geboren moest zijn. Een tikfoutje, volgens de politie woordvoerder. Aan het Klinkveld werd vorige week een auto opengebroken van een 40-ja- rige bewoner. Er was een raam ingesla gen maar er wordt niets vermist. Aan de Rubenslaan werd uit de auto van een 50-jarige bewoner de radio-cassettere corder weggehaald. last hebt van gasvorming. Eet niet extreem vetarm. Laat niet te veel voedingsmiddelen weg, omdat ze volgens de verhalen klachten zouden kunnen veroorzaken. Er zijn nogal wat fabels over voeding in omloop! Het is natuurlijk onmogelijk om alle voedingsoorzaken voor darmklachten op te noemen. Als u bij bovenstaande voedingsadviezen toch nog klachten houdt, is het zeker aan te raden uw huis arts om een verwijzing voor de diëtist te vragen. Natuurlijk is het niet zo dat de diëtist een oplossing heeft voor alle klachten, maar een flink aantal patiën ten heeft zeker baat bij een goed voedingsadvies. Mevrouw N. Wagenaar Diëtist Medisch Centrum Molendael In deze krant en op ongeveer deze plaats heb ik al eens meer gefulmineerd tegen de uitdelerij van erelintjes, die hoogst ondemocratisch en willekeurig plaatsvindt en waardoor je niet of nau welijks in aanmerking komt als je niet over de juiste politieke vrindjes beschikt. Ik toonde aan dat een vakbonds bestuurder, die twee jaar in het gevang had doorgebracht een hoge onderschei ding ontving via zijn "ouwe-jongens- krentebrood-vrinden" en dat degene, die werkelijk wordt voorgedragen van wege zijn maatschappelijke verdienste, nipt altijd zeker kan zijn van een derge lijk eerbetoon, als de juiste politieke re laties ontbreken. Maar, zei burgemeester De With een jaar geleden in deze krant, daar komt verandering in. Er komt een nieuwe ere- orde per 1 januari 1996 in plaats van de gebruikelijke, die komen te vervallen. Die nieuwe ere-orde is niet gebonden aan rang of stand en er zal speciaal ge let worden op de maatschappelijke ver dienste van de kandidaat, waarbij niet gelet wordt op de wijze waarop hij 25 of 40 jaar lang zijn brood heeft verdiend. Om dit vooraf te beoordelen heeft de burgemeester een dame aangesteld, waarmee kan worden overlegd of de zwaarte van de gemeenschapsbijdrage voldoende is om voor dat nieuwe ere- lintje in aanmerking te komen, terwijl tevens zal worden gekeken of de voor dracht daartoe aan de eisen voldoet. Ha! dacht ik toen. Eindelijk een beetje eerlijkheid. Geen nepotisme meer, doch een eerlijke beoordeling, en of je nu een vrindje bent van onze socialistische pre mier, dat doet er allemaal niet meer toe. Maar wat kwam ik (wéér) bedrogen uit! De één na de ander ontving van de bur gemeester op grond van zóveel jaar trouwe dienst en ter gelegenheid van zijn afscheid (waarbij gauw nog wat vage maatschappelijke verdiensten wer den gecreëerd) de oude gebruikelijke versierselen opgespeld, als vanouds dus. En wat zagen wij in den lande? Kamer voorzitter Deetman was 7 jaar in die functie werkzaam geweest, had daar voor méér dan een miljoen gulden aan salaris ontvangen en behalve de nodige bloemen en toespraken kreeg hij uit handen van de premier (die kun je toch niets weigeren) een hoge (oude) onder scheiding, waarvan Deetman er al een paar bezat! Over zijn bijdrage aan de maatschappij naast zijn werk: geen woord! Maar tóch een lintje, in dit ge val een lint! Dan was er een professionele tennis speler, die kampioen werd van Wimbledon 1996, daarvoor als prijs vele tonnen opstreek en, zowaar, óók nog gehonoreerd werd met een koninklijke onderscheiding. Kunt u dat volgen? En Soest liet in deze ook al zijn beurt niet voorbij gaan. Was er niet een raads lid, dat gezworen had nimmer een lintje te aanvaarden, maar zich in alle ijdel- heid bedacht? Wat waren haar maat schappelijke verdiensten, buiten dat raadslidmaatschap om? En zo waren er nog wel een paar, die bij het afscheid van hun werk het nog steeds niet afge schafte oude lintje opgespeld kregen. Nee, de eerlijkheid en de objectiviteit ter beoordeling van de werkelijke maat schappelijke verdiensten zijn nog steeds ver te zoeken, waarschijnlijk óók in 1997, de mooie woorden van de burge meester De With ten spijt. Anna Paulowna, J.H. van Doorne Onbekende daders hebben in de nacht van eerste op tweede kerstdag ingebro ken in maar liefst 13 kelderboxen van de flats aan de Varenstraat. In de meeste gevallen bleken de deuren ingetrapt te zijn. Wat er vermist wordt is nog niet helemaal duidelijk; wel bleken her en der fietsen te zijn weggenomen. De politie werd op de dag voor kerst gealarmeerd door een omwonende van het nieuwe winkelpand van Nic van Dam Sports aan de Van Weede- straat. Ze had vuur op het dak zien branden. De politie kon haar gerust stellen; het ging immers om het "Olympisch" vuur dat daar ter gele genheid van de opening van de nieuwe zaak was ontstoken. De politie heeft maandag en dinsdag op diverse plaatsen in Soest controle uitge voerd op het gebruik en de verkoop van vuurwerk. In twee gevallen werden jon gelui in de kraag gegrepen en overge dragen aan het bureau Halt. Zeer jeug dige vuurwerkgooiers kwamen er meestal af met een ernstige vermaning. Bij de controle van de vuurwerk-ver kooppunten constateerde de politie dat die de zaken in het algemeen uitstekend geregeld hadden. Wel kreeg een firma aan de Torenstraat de opdracht de ver koop niet vanaf de buiten geplaatste skilift te laten plaatsvinden, maar in de winkel zelf. De politie heeft in de nacht van tweede kerstdag een groepje van zes jongeren in de leeftijd van 18 a 20 jaar aangehou den, nadat ze op de Steenhoffstraat voor overlast zorgden. De politie werd gealar meerd door verdacht glasgerinkel. Bij een woonhuis bleek een ruit te zijn in gegooid en de politie zocht de daders in het groepje, dat eerder al aan de Burge meester Grothestraat voor problemen had gezorgd. Daar werden bij een woonhuis twee lantaarns van de muur getrokken. Uiteraard wisten de heren bij het verhoor van niks, waarna ze in de loop van de dag werden heengezonden. Door de gladheid verloor een 33-jarige Soester zondagavond op de Beetzlaan de macht over het stuur, waarbij de auto op een groepje voetgangers afgleed. De bestuurder probeerde het onheil nog met claxonneren te voorkomen, maar de wagen raakte ongelukkigerwijs een 17- jarige Soester jongeman. Die moest met vermoedelijk een hersenschudding naar de Lichtenberg in Amersfoort worden gebracht. Een 42-jarige bewoonster van de Hellingweg ontdekte vorige week dat onbekenden de tuinbank uit de voortuin hadden weggehaald. Het zware meubel had een waarde van 2400 gulden. Ze waarschuwde de politie. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum SPULLENHULP Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag i3.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Woensdag 8 januari "Knuffel van Anne" is een mooie, kleine poppenvoorstelling waarin met eenvou dige middelen en weinig woorden een vertederende wereld wordt opgeroepen. Het verhaal gaat over Anne die de eendjes voert in het park. Ze heeft haar knuffel meegenomen. Maar dan begint het te regenen en er klinkt een donder slag. Anne rent naar huis en van schrik vergeet ze haar knuffel. Zal Anne haar knuffel terugvinden? De voorstelling is geschikt voor alle kin deren vanaf 4 jaar. Gespeeld door de poppenspeelster Virga Lipman. De toe gang is: f 7,50 en f 10,- (volwassenen). Aanvang: 14.00 uur. Donderdag 9 januari Het Volk speelt en produceert toneel voorstellingen sinds 1976 en is daarmee een van de langstlevende repertoireto neelgezelschappen van dit moment. Het Volk heeft het bekende treurspel "Joseph in Dothan" van Joost van den Vondel helemaal opnieuw vertaald. Vandaar de titel: "Het Volk in Dothan." Wigbolt Kruijver zegt: "Het stuk is nog steeds op rijm. Alleen lopen er nu twee verhalen door elkaar in één stuk. Het gaat ons erom de mensen te laten zien die dat stuk aan het doen zijn, èn om het stuk zelf." Het stuk vertelt het be kende bijbelverhaal van de puber Joseph, die zo door zijn vader wordt voorgetrokken dat het de jaloezie op wekt van zijn oudete broers. Voor de voorstelling wordt (ööl 19.15 uur) een speciale inleiding georgani seerd waarin één van de leden van het Volk toelicht hoe zij aankijken tegen dit beroemde werk van Vondel. Aanvang voorstelling: 20.15 uur. Toegang (incl. inleiding): f 17,50/f 15,- (CJP/Pas65/ VW-leden). Aan de Ereprijsstraat is zaterdaga vond een auto vernield doordat on bekenden een vuurwerkbom in de uitlaat lieten ontploffen. De eigenaar, een 66-jarige Soester, hoorde om streeks 23.00 uur een harde klap. Toen hij ging kijken zag hij dat de uitlaat vernield was en dat de rech ter achterband lek was. Op straat werden nog brokstukken en restan ten van het vuurwerk aangetroffen. Een goed ontwerp voor de beplanting in de tuin is iets waar men jaren plezier aan kan beleven. In deze cursus leren de deelnemers een kleurenplan te ontwer pen en zij maken een beplantingsplan voor elk seizoen. Ze kunnen dus gelijk aan de slag! Om tot een goed ontwerp te komen zal docent Ton Willems eerst een inleiding in de kleurenleer verzorgen. Hij toont dia's over het kleurgebruik in tuinen door de eeuwen heen. Wat is de invloed van de kleur en de seizoenen in de tuin? Is de beplanting goed afgestemd op de ruimtelijke indeling van de tuin? Samen met de docent wordt de werking van kleuren in een tuinontwerp besproken. Aan het eind van de cursus zijn de ei gen ideeën verwerkt in een beplantings plan voor elk seizoen en kan men begin nen om de tuin een persoonlijke uitstra ling mee te geven. De cursus start op donderdag 9 januari en duurt 10 lessen. De lessen zijn een vervolg op de cursus "tuinontwerpen: de ruimtelijke structuur", maar zijn ook voor nieuwe cursisten als een afzonder lijk geheel te volgen. De kosten zijn f 140,-. Lestijd: 20.45-22.45 uur. Vanaf 3 januari is bij de VW en de bibliothe ken het nieuwe cursusprogramma van C-drie verkrijgbaar. Hierin vindt men ook een inschrijfformulier. Dans en conditie voor vrouwen. Dansen of een cursus Scène-training. Uit deze drie cursussen kan men kiezen als men interesse heeft in de podiumkunsten. De cursussen starten alledrie in januari. "Dansen" biedt ongekende mogelijkhe den. Muziek nodigt uit, dans brengt be weging en er ontstaat een nieuw patroon en sfeer op de vloer. De cursus leert niet alleen passen maar ook juist de indivi dualiteit te bewaren. De training koppelt beweging en gevoel en zo wordt dans een uitdrukking van het levensplezier. Docente Ute Doraer geeft 12 lessen op woensdag van 19.00-20.15 uur. Woensdagmiddag van 13.45-14.45 uur geeft ze 13 lessen "Dans en conditie voor vrouwen". Er wordt zonder stress gewerkt aan kracht, uithoudingsvermo gen, flexibiliteit en ontspanning. Plezier in dans en muziek staat centraal. U leert dagelijkse bewegingen gezond uit te voeren. Elementen uit moderne dans, Afrikaanse dans en oosterse bewegings kunst zijn met elkaar verweven in de training. Beide cursussen starten op 22 januari. Mensen met toneelaspiraties en al enige toneelervaring komen in de cursus "Scènetraining" aan hun trekken. Aan de hand van scènes uit de toneel literatuur of film experimenteren ze met de verschillende aspecten van het thea ter. Ze werken aan tekst-analyse, tekst en emotie, rolopbouw, ritme, gebruik van de ruimte, improvisatie en verbeel dingskracht en ervaren welke invloed dit heeft op spel en scène. Afsluitend wor den de scènes gepresenteerd aan pu bliek. Docente Laura Hagt start op 9 januari met deze cursus van 12 lessen. De les is van 20.30-22.30 uur op donderdag avond. Centraal Meldpunt Vrijwitligershulp Soest - Soesterberg DONDERDAG 2 JANUARI 1997 HOOGT Uitgave: Gemeente SoestCentrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 HOUW/AKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1* uitbreiden van een bedrijfsgebouw, Amersfoortsestraat 11a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. uitbreiden van een woonhuis, Braamweg 91; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. herbouwen van een hooiberg en een stallingruimte, Kerkpad Z.Z. 111; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, Wieksloterweg W.Z. 19. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 2 januari 1997 eventuele bedenkingen schrif telijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De od deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12 30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een semerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 t/soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00 - 16.00 uur. d V k VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN m mr m |p w a» w §ky BOUW/VAN VRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Albert Cuyplaan 4-298 Beukenlaan 11 Braamweg 26 Buys Ballotlaan 11-13 Draailier 79 Houtsnip 11 Houtsnip 17 Molenstraat (rotonde) Rademakerstraat 25 Soesterbergsestraat 95 Van Lenneplaan 45 BETREFT INGEDIEND' (96685) plaatsen zonnecollectoren op 2 flatgebouwen (96518) uitbreiden van een woonhuis met slaapkamers op de verdieping (96678) bouwen van een berging (96682) verbouwen van een winkelpand (96686) plaatsen van een blokhut (96315) gewijzigd uitvoeren van een te bouwen woonhuis (96088) gewijzigd uitvoeren van een te bouwen woonhuis (96680) plaatsen van een kunstwerk (96676) veranderen van de gevelpui (96633) plaatsen van een kap op bestaande garageboxen (96679) bouwen van een garage/berging 19-12-96 19-12-96 16-12-96 18-12-96 19-12-96 16-12-96 16-12-96 16-12-96 16-12-96 16-12-96 16-12-96 BOUWPLAATS Albert Hahnweg 8 Amersfoortsestraat 11a Amersfoortsestraat 75 Amersfoortsestraat 95a Bakkeneslaan 21 Birkstraat 52 Birkstraat 122b Chr. Huygenslaan 96 Evenaar 2 Gemshoorn 14 Generaal Winkelmanstraat Heideweg 8 Kerkpad Z.Z. 81 Nieuwe weg 3 Olijkeweg 2 Schoutenkampweg 85 Wieksloterweg W.Z. 29a BETREFT VERZENDDATUM (96165) bouwen van een dakopbouw 19-12-96 (96394) plaatsen van een reclamemast (wijziging vefleende vergunning) (96657) veranderen van een woonhuis (geluidisolerende voorzieningen) (96631) verbouwen van een kantoorruimte (96656) veranderen van een woonhuis (geluidisolerende voorzieningen) (96625) verbouwen en uitbreiden van een woonhuis (95134) vernieuwen en veranderen van een hooi- en stro-opslag (96635) plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (96668) plaatsen van een blokhut (96673) plaatsen van een blokhut 112 (96666) plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak (96630) bouwen van een carport en een serre (96611) plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak (96598) uitbreiden van een woonhuis (96553) uitbreiden van een woonhuis (96600) bouwen van een carport (96469) uitbreiden van een woonhuis 19-12-96 19-12-96 19-12-96 19-12-96 19-12-96 16-12-96 19-12-96 16-12-96 19-12-96 16-12-96 19-12-96 19-12-96 19-12-96 16-12-96 19-12-96 19-12-96 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (baliebouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. IN-WE AR PART TW< MARC AU P.T.A. ClAIRE FESTOON DÜTCH M.A.C. RAVENS GATSBY CATH. HEFFNER MICHELLE BRAX Subaru introduc nieuwe Justy, d AWD. De nieuwk zijn naam nog vai meegekregen; in zichten blijkt de Ji send vernieuwd. De veelzijdige Subar zien van permanente ("All Wheel Drive") zuinige 1,3 liter vier< als gebruikelijk hai voor dit veelzijdige scherpe prijsstelling, er namelijk al vanaf Met de Justy AWD een een aantal prii wordt de auto in nai met Suzuki in Honj De Justy AWD is ni betaalbare auto met nente All Wheel Dri peling, maar teven: klasse die met dit uni gerust. De markant gelijnde is leverbaar als driedt uitvoeringen. Justy lichtste en meest wen soort. De grille, die wordt geflankeerd d lamp-units, zorgt voo komen. Dat beeld ze totale design en een Prestaties De Subaru Justy wor< dreven door een vierc met eén cilinderinh< Mede dankzij de to elektronisch brandstc levert de krachtbron deze klasse zeker mog In 13,6 seconden aci AWD van stilstand i van 100 km/h; de ir bedraagt 155 km/h; 1 liter per 100 kilomete Door de standaard tc Wheel Drive op de nie AWD beschikt de aut< Voor het nieuwe jaai nen is heeft de Vo Soest/Soesterberg, c "Voor elk wat wils", bod aan cursussen si Wie in de vakantie gr meespreekt in een vr deelnemen aan een 1 Spaans of Italiaans op Onder de noemer "Al| keling, Cultuur en We de cursussen "Leeskri boeken", "Dromen verl normaal genezen". Voor de doe-het-zelvei teiten: "Meubelstoffei aan fiets of bromfiets" bers van tuinieren "Voo heden in de tuin". Genoeg mogelijkhed< voor de creatievelingen: maken en inlijsten" (be volgcursus) en wie graaj materialen werkt kan te sussen "Kip of eend vï

Soester Courant | 1997 | | pagina 4