1ÏÏP Als KORTINGEN! Woonpassage Soest Zondag 5 januari Meubeldag van 11-17 uur Munitie op terrein Huize Vosseveld Antiracismeproject van SWS maakt jeugd toleranter en weerbaarder Jasmijn wenst u CTTggKI Nieuwe Subaru Justy AWD bij Gebrs. Van der Pouw Kraan Volksuniversiteit presenteert gevarieerd voorjaarsprogramma een bloeiend en boeiend 1997! Amateur-kamermuziekdag op 9 maart in kasteel Groeneveld Potnarcis Nep-revolver aan ijzerdraadje Snelle tasjesroof aan Veenbesstraat Snelheidscontrole Middelman O De Tromslager wenst u een gezond en smakelijk 1997. DE TROMSLAGER DONDERDAG 2 JANUARI 1997 Standaard AU Wheel Drive vanaf f22.995,- SOESTER COURANT ACTUEEL Restanten vermoed uit Tweede Wereldoorlog PAGINA 5 Toilet van Cabrio doelwit vernielers Inclusief reisje naar Auschwitz en Berlijn Inbraak bouwkeet Automobilist had te veel op Autokraken Inbraak in bedrijf Kostverlorenweg op de Birkstraat Vernielingen Computer weg Auto vernield Inbraak videotheek Inschrijving sluit op 10 januari •^CÉÏÏfi^ i&RrvgS i De munitie zou zich kunnen bevinden Koninginnelaan 22,3762 DE Soestdijk Telefoon: 035 - 602 59 96 - Fax 035 - 601 27 40 De politie heeft vorige week bij een flatgebouw aan de Weegbreestraat een speelrevolver in beslag genomen, dat daar aan een ijzerdraadje buiten hing. De jeugd had het zwart geverfde "wapen" ontdekt. De poli tie nam het voor alle zekerheid maar mee, omdat het gemakkelijk voor een echte revolver had kunnen door gaan. Wie de eigenaar was is niet bekend. Een 64-jarige bewoonster van de Veen besstraat kwam zondagavond omstreeks 19.00 uur thuis in gezelschap van een vriendin, maar voordat ze de sleutel in het slot kon steken werd ze verrast door een onbekend gebleven overvaller. Die rukte haar tas uit haar handen en ver dween in het duister. De overval ging zo snel in zijn werk dat ze de politie geen signalement kon geven. WONEN Birkstraat 99 te Soest. Teletoon035 - 6011004. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. 1N-WEAR PART TWO MARCAUREL P.T.A. CLAIRE FESTOON DUTCH M.A.C. RAVENS GATSBY CATH. HEFFNER MICHELLE BRAX Catering- en Partyservice Sla uw tromslag bij de Tromslager. Steenhoffstraat 58 - Tel: 035 - 602 28 71 SA Subaru introduceert een geheel nieuwe Justy, de Subaru Justy AWD. De nieuwkomer heeft alleen zijn naam nog van zijn voorganger meegekregen; in alle andere op zichten blijkt de Justy AWD verfris send vernieuwd. De veelzijdige Subaru is standaard voor zien van permanente vierwielaandrijving ("All Wheel Drive") en een vlotte maar zuinige 1,3 liter viercilinder motor. Zo als gebruikelijk hanteert Subaru ook voor dit veelzijdige model een uiterst scherpe prijsstelling. De Justy AWD is er namelijk al vanaf 22.995 gulden. Met de Justy AWD haalt Subaru met een een aantal primeurs in huis. Zo wordt de auto in nauwe samenwerking met Suzuki in Hongarije vervaardigd. De Justy AWD is niet alleen de meest betaalbare auto met standaard perma nente All Wheel Drive met visco-kop- peling, maar tevens de enige in zijn klasse die met dit unieke systeem is uit gerust. De markant gelijnde Subaru Justy AWD is leverbaar als driedeurs-model in twee uitvoeringen. Justy AWD is een van de lichtste en meest wendbare auto's in z'n soort. De grille, die aan weerszijden wordt geflankeerd door heldere kop lamp-units, zorgt voor eigenzinnig voor komen. Dat beeld zet zich voort in het totale design en een sportief accent. Prestaties De Subaru Justy wordt vanaf nu aange dreven door een viercilinder-krachtbron met eén cilinderinhoud van 1,3 liter. Mede dankzij de toepassing van een elektronisch brandstof injectie-systeem levert de krachtbron prestaties die in deze klasse zeker mogen worden gezien. In 13,6 seconden accelereert de Justy AWD van stilstand naar een snelheid van 100 km/h; de maximum snelheid bedraagt 155 km/h; het verbruik is 6,4 liter per 100 kilometer. Door de standaard toepassing van All Wheel Drive op de nieuwe Subaru Justy AWD beschikt de auto over een unieke, extra dosis actieve veiligheid. Andere standaard veiligheidsvoorzieningen in de Subaru Justy AWD zijn stalen balken in de flanken voor extra bescherming van de inzittenden in het geval van een zijdelingse aanrijding, het derde remlicht en de vier hoofdsteunen, waarvan de achterste twee geïntegreerd zijn in de rugleuning. Voorts beschikt de Justy AWD over vijf veiligheidsgordels (voorin in hoogte verstelbaar). Rijcomfort en zitcomfort Uiteraard draagt ook het doordachte onderstel bij aan de veiligheid van de Justy AWD. De wielophanging is ron dom onafhankelijk. Aan voor- en ach terzijde zijn schroefveren en een stabilisator toegepast voor meer comfort èn een optimale wegligging. Het be krachtigde remsysteem bestaat uit ge ventileerde schijven vóór en trommels achter. De Subaru Justy AWD biedt veel binnenruimte, die bovendien zeer flexi bel is: door het neerklappen van de ach terbank wordt de inhoud van de laad ruimte meer dan verdubbeld. Door het grote glasoppervlak is er een uitstekend uitzicht rondom en een groot, ruimtelijk effect in het interieur. De Justy AWD is zeer compleet. Tot de standaardvoorzieningen behoren onder meer: van binnenuit elektrisch verstel bare zijspiegels, bagageruimte-afdek king, het dashboardkastje met afsluit bare klep, anti-diefstal startonderbreker, de achterruitenwisser met sproeier, het eerder genoemde derde remlicht, een digitaal klokje en audiovoorbereiding. De meest luxe uitvoering van de Justy AWD wordt bovendien standaard gele verd met elektrisch bedienbare zijruiten vóór, stuurbekrachtiging en centrale portiervergrendeling. De nieuwe Subaru Justy AWD is bij Van der Pouw Kraan in driedeurs uitvoering leverbaar. De prijs voor deze meest compacte en veel zijdige auto met permanente All Wheel Drive begint bij 22.995 gulden, de meest luxe uitvoering komt op 24.995 gulden. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan B.V. Middelwijkstraat 40 - 42,3764 CG SOEST Telefoon: 035-601 42 89 Voor het nieuwe jaar dat net begon nen is heeft de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, onder het motto "Voor elk wat wils", een ruim aan bod aan cursussen samengesteld. Wie in de vakantie graag een woordje meespreekt in een vreemde taal kan deelnemen aan een korte taalcursus Spaans of Italiaans op reis (10 lessen). Onder de noemer "AJgemene Ontwik keling, Cultuur en Wetenschap" vallen de cursussen "Leeskring Nederlandse boeken", "Dromen verklaren" en "Para normaal genezen". Voor de doe-het-zelver zin er de activi teiten: "Meubelstofferen", "Sleutelen aan fiets of bromfiets" en voor liefheb bers van tuinieren "Voorjaarswerkzaam heden in de tuin". Genoeg mogelijkheden zijn er weer voor de creatievelingen: "Passe-partouts maken en inlijsten" (beginners- en ver volgcursus) en wie graag met natuurlijke materialen werkt kan terecht bij de cur sussen "Kip of eend van mos maken", 11 t "Paasdecoraties" en "Gevogelte van hooi". Verder kunnen nog genoemd worden de vervolgcursus "Bridge", "Koken voor mannen", "Yoga" en speciaal voor kin deren vanaf 10 jaar "Wenskaarten maken met theezakjes". Behalve cursussen heeft de Volksuni versiteit ook drie lezingen op het pro gramma staan, nl. "Van plantage tot in uw kopje", het dynamische verhaal over koffie, "Enneagram - een weg naar zelf kennis" en voor de muziekminnaars "Morgen is het lente", waarin composi ties van o.a. Vivaldi, Orff en Stravinsky worden beluisterd en nader toegelicht. Uitgebreide informatie over de cursus sen staat in de vooijaarsfolder die afge haald kan worden bij de bibliotheken, VW, gemeentehuis en natuurlijk op het kantoor van de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00- 13.00 uur. h 70 0 0 m 2 COMPLEET WOONPLEZIER Vr Op het terrein van Huize Vosseveld aan de Birkstraat wordt maandag 6 januari een begin gemaakt met het opsporen en ruimen van nog even tueel aanwezige munitie uit de Tweede Wereldoorlog. De werk zaamheden duren waarschijnlijk drie dagen. Ze worden uitgevoerd door de E.M.W. Wegenbouw uit Onbekende daders hebben in het week einde vernielingen aangericht in het toiletgebouwtje van het Cabrio-open- luchttheater aan de Soesterbergsestraat. Dat werd ontdekt door een 57-jarige Soesterse die aangifte deed bij de poli tie. "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof': Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21 Beneden-Leeuwen onder leiding van het Explosieven Opruimings Commando van de Koninklijke Landmacht. Het af te graven gebied c.q. de af te gra ven grond wordt gezeefd op de lande rijen van "de Paardenkamp" en later teruggestort. Tussen het af te graven gebied en het huis wordt een scherm in de vijver achter het hoofdgebouw van Vosseveld. Foto: Herman van Dam geplaatst voor het opvangen van scher ven van eventueel voortijdig explode rende munitie. Voor de omwonenden is er geen gevaar. Mocht echter blijken dat toch bepaalde maatregelen genomen moeten worden, dan wordt het werk stilgelegd en wor den alle belanghebbenden en omwo nenden snel geïnformeerd. Het af te graven gebied wordt afgezet met hek ken, waarbij de politie controle gaat uit oefenen. In verband met het weer is het mogelijk dat de werkzaamheden enige tijd uitge steld moeten worden. Het College van B. en W. is akkoord gegaan met het plan van de SWS voor een antiracismeproject in het kader van o.a. het preventief jeugd beleid. Het project is bedoeld om tieners en jongeren bewust(er) te maken van opkomende racisme en de gevaren daarvan, ze toleranter te maken ten opzichte van andersden kenden en hun weerbaarheid te ver groten ten opzichte van racistische uitlatingen. Ook het "historisch be sef' wordt ermee gestimuleerd. Het project omvat om te beginnen een studiemiddag voor ca. 10 deelnemers in de Schoof, in samenwerking met het Anti Discriminatie Bureau uit Utrecht. De deelnemers leren daar hoe ze móe ten omgaan met en reageren op racis tische uitlatingen. In de buurthuizen de Engh, de Praatpaal en de Schoof wordt vervolgens in het voorjaar een theater optreden verzorgd door het duo Narra Co, dat op een speelse manier het thema racisme en vooroordelen onder de aandacht brengt. Ook tijdens de anti- discriminatieweek (19-24 maart) zal er aandacht aan dat thema worden be steed, uitmondend in een multicultureel festival op zaterdag 22 maart. Dat festival is bedoeld om het culturele "isolement" van allochtone en autocht one tieners en jongeren te doorbreken en ze met eikaars cultuur te laten ken nismaken. Er zijn optredens gepland van artiesten uit verschillende landen. Het festival biedt plaats aan ca. 150 jon geren en wordt mede georganiseerd door het Internationaal Vrouwencen trum en de Turkse en Marokkaanse comités. In april gaat ook een groep van ca. 12 tieners naar een opvangcentrum voor asielzoekers, waarbij ze "aan den lijve" kunnen ondervinden hoe het is om daar te wonen en te leven. Reis naar Auschwitz Daarna worden voorbereidingen getrof fen voor een vijfdaagse reis naar Auschwitz en Berlijn, waaraan maxi maal 42 jongeren kunnen deelnemen. In april worden eerst de begeleiders geïn strueerd; daarna zal via diverse kanalen de werving van de deelnemers plaats vinden, allereerst via de inloopavonden voor jongeren in de Schoof, maar even tueel ook via de scholen voor voortge zet onderwijs. De SWS zal nog contact zoeken met het Bureau Halt en de politie om te zien of jongeren en tieners die zich op een of andere manier schuldig hebben gemaakt aan racistisch gedrag min of meer "ver plicht" kunnen worden om deel te ne men aan het project. De reis wordt gemaakt in de periode van maandag 5 tot en met vrijdag 9 mei. Op het programma staan het voorma re concentratiekamp Auschwitz- Birkenau, de "Muur" in Berlijn, een museum in Berlijn, een rondleiding in de wijk Kreuzberg en een uitwisseling met Oost-Duitse jongeren. In het pro gramma is veel ruimte gelaten voor dis cussies die, na het bezoek aan de "his torische" plaatsen, zich volgens de orga nisatoren makkelijk laten koppelen aan hedendaagse uitingen van racisme en fascisme. Stof tot nadenken "We zijn ons ervan bewust dat tieners en jongeren met een radicale denkwijze niet een-twee-drie om te turnen zijn, maar ze krijgen hopelijk genoeg stof mee om na te denken over hun manier van denken ten opzichte van bijvoor beeld allochtonen in onze maatschappij. Ook is het belangrijk om tieners en jon geren die geen radicale denkwijze na streven weerbaar te maken tegen jonge ren die wel een radicale denkwijze uiten. Wat we ze in ieder geval willen meege ven is dat ze eens nadenken over hun gedrag en hun denkwijze over alloch tonen in Nederland en dat opmerkingen als "joden zijn dom en lui" van 50 jaar geleden net zulke kreten zijn als "alle buitenlanders zijn lui en ze pikken ook nog onze woningen en banen in"," aldus de SWS. De totale kosten van het project bedra gen ca. 29.000 gulden. Uit de pot voor 1 het lokaal preventief jeugdbeleid is al 4000 gulden beschikbaar gesteld. Het College van B. en W. is verder bereid nog eens maximaal 7000 gulden bij te dragen: 3700 gulden uit het budget bestuurskosten minderheden en 3300 gulden uit het potje voor sociale ver nieuwing 1996. Voor de rest heeft de SWS een beroep gedaan op instanties als o.a. het Simmis Fonds, het Nationaal Aktiviteiten Fonds, de Stichting Kinder postzegels en de stichting Katholieke Noden. Onbekenden hebben vorige week inge broken in een bouwkeet aan de Monnikenboschweg. Op het eerste ge zicht werd er niets vermist. Op de Birkstraat hield de politie zondagavond een 52-jarige automobilist uit Leusden staande, omdat zijn rij gedrag nogal de aandacht trok. De man bleek te veel alcohol te hebben gebruikt. Hij kreeg een transactie van 350 gulden aangeboden. Aan het Boekweitland werd begin deze week de auto van een 58-jarige bewo ner opengebroken. Hij mist de radio. Aan de Verlengde Talmalaan werd uit de auto van een 36-jarige bewoner de radio/cd-speler weggehaald. Aan de Parklaan werd de auto van een 38-jarige Soester gekraakt, maar er wordt niets vermist. Bij een inbraak in een garagebedrijf aan dé Kostverlorenweg zijn deze week di verse voorwerpen gestolen. De daders hadden de toegangsdeur geforceerd en namen o.a. een fototoestel, twee fietsen en een radio mee. Een 39-jarige Soes ter deed aangifte. De politie hield maandagmiddag rond 13.00 uur een snelheidscontrole op de Birkstraat. Van de 527 passerende au tomobilisten reden er 123 te hard. De top lag op 79 km/u. De boosdoeners krijgen een proces-verbaal. Het is de bedoeling dat op dit wegvak (waar een maximumsnelheid van 50 km. geldt) in de toekomst regelmatig controles wor den gehouden. De politie zocht vorige week tevergeefs naar twee jongens, die aan het Bleek veld de ruit van een woning hadden in gegooid. Ze bleken een steen door het raam te hebben geworpen. Het motief is onbekend, evenals de daders. Een inbreker heeft vorige week zijn slag geslagen bij een autoschadebedrijf aan de Nieuwegracht. Hij ging ervandoor met een computer, een modem en een monitor. Op de Willem Speelmanhof hebben on bekenden vorige week een auto toege takeld. De wagen werd bekrast en zowel de antenne als de ruitenwissers moesten het ontgelden. Aangifte deed een 58- jarige Soester. In het weekeinde hebben onbekende daders ingebroken in een videotheek aan de Weegbreestraat. Wat ze als buit hebben meegenomen kon niet onmid dellijk worden vastgesteld. Sinds 1986 organiseren Kasteel Groeneveld en de Baarnse Muziek- kring jaarlijks een Kamermuziek- dag voor amateurs. Ook in 1997 zal dit weer plaatsvinden en wel op zondag 9 maart. Kasteel Groene veld heeft voor die dag opnieuw een aantal zalen en locaties ter beschik king gesteld, waar amateurs wel kom zijn om alleen of als ensemble te komen musiceren. Het succes van de vorige jaren stelt de organisatoren in staat geen veranderin gen aan te brengen in het concept, an ders dan in uw financiële bijdrage, waar over later meer. Het is geen concours of wedstrijd en men bepaalt zelf het pro gramma. Er zijn geen verplichte werken, geen selecterende voorrondes of jury rapporten. Het gaat uitsluitend om het genoegen van het in een vriendschappe lijke sfeer en kleurrijke omgeving samen musiceren, beluisterd worden en naar anderen luisteren. Er gelden eigenlijk maar twee voor waarden: het programma moet gerang schikt kunnen worden onder het hoofd "klassieke muziek", oud zowel als eigen tijds, en wegens de beperkte zaalruimte kan een optreden niet langer dan 30 minuten duren. In verband met de omvangrijke voorbe reidende werkzaamheden is de sluiting stermijn vastgesteld op 10 januari 1997. Geadviseerd wordt echter niet tot het laatste moment te wachten, want meestal is ruim voor die datum alles vol geboekt. Wilt u meedoen, maar staat het programma nog niet vast, stuurt dan wel het aanmeldingsformulier. Het programma kan dan voor de sluitings datum worden nagezonden. In de loop van de maand februari krijgt men een bevestiging, alsmede locatie en tijdstip van het optreden. Er wordt zo veel mo gelijk rekening gehouden met uw wen sen in deze, maar er wordt begrip ge vraagd voor het geval daar niet geheel aan kan worden voldaan. Zo nodig wordt in voorkomende gevallen contact met u opgenomen. Als tegemoetkoming in de organisatie kosten wordt een inschrijvingsbedrag gevraagd, dat is samengesteld uit een bedrag ad f 10,- per inschrijving plus f 5,- voor iedere deelnemer boven het aantal van 5. Een groep van 10 deelne mers betaalt dus f 35,-. Voor het ge bruik van een piano dient f 25,- betaald te worden. In de bijdrage is een kopje koffie als welkom op die dag inbegre pen. Bezoekend publiek heeft vrij toegang tot alle concerten. Zij betalen slechts één maal de voor Kasteel Groeneveld ge bruikelijke entree van f 3,- (Museum- Jaarkaart gratis). Voor verdere informatie kan men zich schriftelijk of telefonisch wenden tot de stichting, welke tijdelijk te bereiken is op het adres: Zwanen weide 15, 3742 XW Baarn, tel/fax: 035-5415611. Ook be vriende ensembles kan men naar dit adres verwijzen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5