y rx w nieuws aruóhocK Lezing over Catharina de Grote Gevraagd C-drie start korte cursussen beeldend en ruimtelijk Bos levert strijd op leven en dood 'Werk uit stock' te zien in galerie Anna Paulownahuis ■UK AA/lffljjp Warme tips van de WV/ANWB Soest Klachten bezorging Soester Courant Donderdag 16 januari, Open Hof Cursus poëzie en proza in Baarn Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Korte taalcursussen voor op reis VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant Aanmelden: tel: 6014152 DONDERDAG 8 JANUARI 1997 'Liefhebben doet beminnen' Foto-expositie Flip de Nooyer en Fred Hoogervorst in Groeneveld DONDERDAG 8 SOESTER COURANT PAGINA 14 11e Eenakterfestival 'Karakter' Baarn Koffiedrinken met de boswachter 'Salto al Vacio' Rondje Soes KOUWE DRUKTE Speelfilm 'Babe' voor de jeugd Zondag 12 januari 16.00 uur Nieuwjaarsconcert met Bonnard Trio in kasteel Groeneveld Dubbele inbraak in ijsbaan-kantine V spui PIET VAN HEUi X LOS TE LEGGEN WINKEL- BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTI ALTIJD ±50.000 TAPIJTTEGELS IN VO mmi» Steenhoffstraat 9\ tel. 60120 75 Bij al de gure kou van dit moment geeft de WV/ANWB Soest warme tips voor een uitje. Een aantal mensen zal deze tijd met name benutten om musea te bezoeken. Vindt men het in vooijaar en zomer zonde om binnen rond te lopen, nu is het dan de tijd bij uitstek om af en toe al rondneuzend allerhande interes sante exposities af te lopen. Een handige tipgever is dan "Nederland Museumland", de landelijke museum- gids, met zijn overzicht van meer dan 1050 musea (incl. te bezoeken kaste len). Er staat per museum vermeld wat de collectie is; verder worden adres, te lefoon- en faxnummers, toegangsprijzen en soms een expositie-overzicht voor het hele jaar genoemd. Daarbij wordt vermeld of een Museumjaarkaart gel dend is voor dat bewuste museum (gra tis toegang of korting voor een speciale expositie). De overzichtelijke en kleur rijke gids is verkrijgbaar a f 16,75. Museumjaarkaarten zijn verkrijgbaar a f 47,50 (volw. van 25 t/m 54 jr), f 17,50 (jongeren t/m 24 jr) en f 37,50 (55 jr en ouder). Waar je ook warm van wordt van bin nen is een heerlijke ski- of langlaufva- kantie in Oostenrijk en Zwitserland. Samen 's avonds een glaasje glühwein drinken aan het haardvuur. Wist u dat u tegenwoordig niet alleen voor Zwit serland een vignet voor de Autobahn nodig hebt (f 54,50), maar per 1 januari 1997 ook in Oostenrijk? Als Agent schap van de ANWB verkoopt de VVV-Soest uiteraard ook vignetten voor Oostenrijk, te verkrijgen in 3 soor ten: een soort weekvignet (voor 10 da gen: van donderdagnacht om 24.00 uur tot de zondag 10 dagen verder 24.00 uur), een maandvignet (geldend voor 2 aaneengesloten maanden) en tenslotte een jaarvignet (van december t/m ja nuari, 14 maanden dus, net als trouwens de Internationale Reis- en Kredietbrief). De prijzen hiervan zijn resp. f 11,50, f 25,- en f 90,-. Wie binnenkort op win tersport gaat, kan als ANWB-lid gelijk de wintersportfolders voor de verschil lende gebieden en landen in Europa meenemen (o.a. Frankrijk, Oostenrijk, Zwitserland). Na de succesvolle tentoonstelling van Sam Parabirsingh en voor aanvang van de jaarlijkse "Educart-expositie" toont Galerie Anna Paulownahuis "Werk uit stock". Naast de inmiddels bekende na men treft men enkele nieuwe kunste naars, te weten: Maaijan Sterke, Kees Passchier en Roel de Jong met zeer bij zondere schilderijen en aquarellen. Voorts zijn er schilderijen, aquarellen, etsen, tekeningen en monoprints van Jan Latinne, Els Wiegel, Luuk Scholten, Ieva Juijane, Ivars Pikans, Igérez (Lex Heilijgers), Toon Tieland, Leo Vandijck en Arie van Selm. Telslotte nog beel- Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. In samenwerking met de Nieuwe Kerk Amsterdam organiseert de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs een een malige Peter Catharina-lezing. Op donderdag 16 januari 1997 om 20.30 uur vindt de lezing plaats in de Open Hof, Veenbesstraat 2, Soest. Traditiegetrouw opent de Vrije Acade mie het nieuwe jaar met een lezing. Dit maal over de prachtige tentoonstellin gen betreffende de kunstcollectie van de Russische vorsten Catharina de Grote (1729-1796) en Peter de Grote (1672- 1725). In de Nieuwe Kerk schittert de verzameling van Catharina de bezoekers letterlijk tegemoet. In de Nieuwe Kerk waant men zich in de Hermitage, het winterpaleis van Catharina de Grote. De collectie kunst schatten die zij in dit gebouw verza melde staat centraal tijdens de lezing. Natuurlijk is er ook aandacht voor de persoon van Catharina, haar liefdes leven en haar familieomstandigheden. Catharina, van oorsprong een Pruisische prinses, kwam door haar huwelijk met Peter III, de kleinzoon van de Grote in 1762 op de Russische troon terecht. Als "verlichte" vorstin besteedde zij veel ^aandacht aan de ontwikkeling van de kunst, cultuur, wetenschap en het staats bestuur. We maken kennis met de kunst die zij verzamelde, meesterwerken van Titiaan, Rubens, Van Dyck, Frans Hals en Rembrandt, maar ook met de an tieke sculpturen, kostbare serviezen, tal loze juwelen, snuifdozen en prachtige cameeën. Door een keur aan persoonlij ke bezittingen, enkele japonnen en zelfs haar gouden staatsiekoets wordt een fas cinerend beeld van deze bijzondere vrouw en haar kunstcollectie gecreëerd. Catharina's grote voorbeeld is de groot vader van haar echtgenoot, Peter de Grote. In 1996 is het 300 jaar geleden dat hij zijn eerste bezoek aan Holland bracht. Hij verzamelde in Holland veel kunst en voorwerpen voor zijn latere legendarische Kunstkamer. Veel van deze collectie is te zien in het Amster dams Historisch Museum. Tijdens de lezing hoort men over het leven van beide vorsten en is er met Drs. Peter Wagemakers. name veel aandacht voor de kunst die zij verzamelden. Deze collectie is mo menteel nog steeds gehuisvest in de Hermitage in St. Petersburg. De lezing is een uitstekende voorbereiding op een bezoek aan de twee exposities in Amsterdam (17 december-13 april). In Soest wordt de Peter Catharina- lezing gegeven door de enthousiaste kunsthistoricus drs. Peter Wagemakers. Deze lezing is voor iedereen toeganke lijk en begint precies om 20.30 uur. De toegangsprijs is slechts f 10,-. Reserve ren is niet mogelijk en bezoekers wordt aangeraden om tijdig aanwezig te zijn zodat ze niet het risico lopen dat de zaal vol is. Cursusseizoen De Peter Catharina-lezing vormt te vens de introductie van het nieuwe cursusseizoen in Soest dat vanaf eind januari begint. De Stichting Vrije Aca demie voor Kunsthistorisch Onderwijs organiseert dit seizoen diverse kunst historische cursussen. Het gratis pro grammaboekje met het volledige cursus- en excursie-aanbod is telefonisch aan te vragen bij. de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, 020- 6655050. Het boekje is ook af te halen bij de Openbare Bibliotheek. Werk van Kees Passchier in het Anna Paulownahuis. den, keramiek en houtobjecten van res pectievelijk Charles Henri, Nicoline Nieuwenhuis en At van Vliet. "Werk uit stock" is te zien tot en met 26 januari op vrijdag, zaterdag en zondag, van 13.00 tot 17.00 uur, bij galerie Anna Paulownahuis, Burg. Grothestraat 51, tel.: 6021983. Het Poorthuis in Baarn start met een cursus schrijven van poëzie en proza. Er is altijd wel een aanleiding om iets op te schrijven; een kaartje van vakantie, het dagboek, een ontroerend of droevig moment, omdat het sneeuwt of lente wordt, omdat de liefde bloeit of rouwt bijvoorbeeld. In deze cursus wordt, door allerlei oefeningen, een stimulans en handvatten gegeven om dat nu eens echt, in eigen woorden op te schrijven. Dat is dan een gedicht, kort verhaal of tekstfragment geworden. Het staat er. Schrijftalent is niet nodig. Weinig-schrij vers en veel-schrijvers zijn van harte welkom, dus ook mensen die een drem pel hebben om te gaan schrijven! Ver der is het niet nodig om goed Neder lands te kunnen schrijven, de nieuwe spelling uit het hoofd te kennen of heel precies te weten waar de punten en komma's moeten staan (de meeste schrijvers weten dat ook niet). Plezier in het schrijven staat voorop! Begeleidster is mevrouw Jolanda Loof. De cursus start op donderdag 6 februari. Er zijn in het totaal 8 bijeenkomsten, van 19.45 uur tot 21.45 uur. De totale kosten bedragen f 35,-. Neem zelf een pen, potlood, gom en schrift of schrijf blok mee. Aanmeldingen: het Poorthuis, Acacia laan 6, Baarn, tel. 035-5415773 (op werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur). Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Ook dit jaar organiseert de Volks universiteit weer enige korte taal cursussen voor mensen die van plan zijn met vakantie naar een Spaans- of Italiaanssprekend land te gaan. In 10 intensieve lessen van elk IV2 uur leert men de meest' voorkomende woorden en zinnetjes met betrekking tot de cam ping? het hotel, winkelen, eten in een restaurant, de auto, enz. Spaans op reis Aanvang: donderdag 13 februari, 20.35-22.05 uur, Docent: mevr. A. Smits. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 10 van IV2 uur. Cursusprijs: f 105,- (syllabus f 15,- via docent). Italiaans op reis Aanvang: woensdag 12 februari, 20.35- 22.05 uur. Docent: mevr. M. Goedhart. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 10 van 1V2 uur. Cursusprijs: f 105,- (boek via docent). Meubelstofferen voor de Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Van 11 januari tot en met 27 april is in kasteel Groeneveld een bijzon- i dere fototentoonstelling te zien. De fotografen van "de laatste paradij zen", Flip de Nooyer en Fred Hoogervorst, tonen hun fraaie fo to's in de Baarnse buitenplaats. Goede natuurfotografie en dan vooral vogelfotografie, in de vrije natuur uitge oefend, kost een enorme hoeveelheid tijd en geduld. Ook een grote kennis van deze vrije natuur en een lange erva ring als natuur- en vogelfotograaf moet aanwezig zijn om tot goede resultaten te komen. Professioneel natuurfotograaf Flip de Nooyer uit Havelte, Drente, is 48 jaar oud en beoefent deze tak van fo tografie reeds tientallen jaren. Als fana tiek fotograaf, natuurmens en graficus, creëert hij foto's die met bestaand licht in de vrije natuur ontstaan. Aan foto grafische trucage en flitslicht heeft hij een hekel, die zorgen nooit voor 'echte' sfeer. Bij voorkeur maakt hij foto's met zo weinig mogelijk kleur. Flip de Nooyer noemt zichzelf "sfeer fotograaf' en trekt het veld in op mo menten dat andere mensen thuisblijven. Zijn specialisme is landschaps-, vogel en zoogdierenfotografie aangevuld met wilde flora- en insectenfotografie. Bij zijn vogelfotografie probeert hij eerst het beeld te componeren, waarin zich dan de vogel mag laten portretteren. Zijn grafische achtergrond is hierbij duidelijk waarneembaar. Flip fotografeert de natuur al vanaf zijn 15e jaar en is bestuurslid van het Natuurfotograafgilde-JFG. In 1089 is hij internationaal onderscheiden op 's we relds meest belangrijke fotowedstrijd voor natuurfotografen: "BBC Wildlife Photographer of the Year". In november 1995 werd hij in Nederland uitgeroepen tot "Natuurfotograaf van het jaar 1995", de bekroonde foto van het woudaapje is in de tentoonstelling te zien. Zijn lijf spreuk is: Liefhebben doet beminnen en Een van de foto's van Fred Hooger vorst, zoals te zien in kasteel Groeneveld beminnen doet vechten tot behoud van onze natuur. Dat is tegenwoordig hard nodig. Fred Hoogervorst, geboren in Wormer- veer 1943, begon als free-lance foto journalist voor kranten en bladen. In het kader van allerlei wetenschappelijke onderzoeken ging hij naar Antarctica, naar de regenwouden van Kalimantan, bezocht Frans Guyana en vertoefde langdurig in Centraal- en Oost-Afrika. Door zijn grote betrokkenheid bij de ontwikkelingen op het vlak natuur en milieu, verschoof zijn werkterrein in de richting van gèrelateerd onderzoek. Onder meer bij het Ministerie van Bui tenlandse Zaken, het Ministerie van VROM, het NWO, NOVIB, de Stich ting FACE, het Wereld Natuur Fonds en de Stichting GOA wordt Hoogervorst betrokken bij de projecten en activitei ten op het gebied van natuur en milieu. Maar ook de Nederlandse natuur staat er bij hem buitengewoon fraai op. Wad denzee en polders worden door hem op zeer unieke wijze belicht. kleuren? Er wordt gewerkt naar aanlei ding van tekst, muziek, meditatie en het zichtbare om ons heen. Docent Theo Briggeman verzorgt beide cursussen op donderdag. De laatstgenoemde van 10.00-12.00 uur en "klank en beeld" van 13.00-15.30 uur. In de "cursus experimenteel tekenen/ schilderen" raakt men d.m.v. speelse oe feningen en opdrachten vertrouwd met fantasie, ontwerpen en het verleggen van grenzen. Men ontwikkelt een eigen, herkenbare en persoonlijke beeldtaal. Docente Ellen Groenendijk geeft 12 les sen op dinsdag van 20.45-22.45 uur. Kalligrafie richt zich dit keer met name op het tekenen van versaalletters. Dit alfabet wordt met spitse pen of penseel eerst in contourvorm uitgewerkt en ver volgens met zacht penseel in een lichtere kleur opgevuld. De cursus van 10 lessen start op 20 januari. Lestijd van 19.30- 21.30 uur. De docente is Pluis van Stapele. Voor de keramisten beeldhouwers star ten drie cursussen. Beeldhouwen kan men onder leiding van Erica van Seeters op donderdagavond. Beginners kunnen om 18.30 terecht tot 21.30 uur. Ze le ren stapsgewijs het beeldhouwen. Niet alleen de techniek van het hakken maar ook hoe ze de voor- en achterkant van het beeld kunnen verbinden. Het is im mers belangrijk hoe het beeld zijn plaats in de ruimte inneemt. De iets gevorder den kunnen van 20.30 tot 22.45 uur les nemen. Er ligt dan meer nadruk op het ontwerp van het beeld. Keramiek is dit jaar succesvol gestart. In deze cursus leert men diverse opbouw en enkele versieringstechnieken. Be kend zijn de glazuren, maar men leert ook te schilderen met engobe. Een keramisch werkstuk is altijd hol, heeft kleur, structuur en/of versierende ele menten. Docente Lucia Davenschot start haar lessen op dinsdag 21 januari van 18.30-20.30 uur. De cursus duurt 12 lessen. Op donderdag start van 13.00-15.30 uur de cursus portret- en modelboet- seren. Docente Inge Foreman leert de deelnemers te kijken naar de schoon heid en harmonie die in elke menselijke figuur zichtbaar is. Men werkt toe naar een beeld dat ontstaan is uit de wissel werking met het model. Anatomie is een hulpmiddel. Tenslotte kan men sieraden en kleine gebruiksvoorwerpen leren maken in edel- en onedel metaal. De lessen zijn individueel gericht en er is geen voor kennis vereist. Ma gebonden opdrachten wordt men vertrouwd gemaakt met de basistechnieken van het edelsmeden. Tevens begeleidt docente Ophelia van de Kieft de deelnemers in het maken en ontwikkelen van eigen ontwerpen. De meer onderlegde cursist leert het solde ren met edelmetaal of werkt in andere technieken en materialen. De cursus start op 20 januari van 19.15-21.45 uur en duurt 12 lessen. Zeer geschikt om eens kennis te maken met dit vak! Voor verdere informatie: tel. 035- 6022188. C-drie is weer geopend vanaf 3 januari. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 januari organiseert Toneelgroep Karakter het elfde Toneeleenakterfestival in de Baarnse "Speeldoos". Acht verenigingen uit de regio spelen dan toneel om de prachtige speeldoosjes, waaronder de grote speeldoos die Speeldoos elf jaar geleden beschikbaar heeft gesteld als wisselprijs. Het Eenakterfestival telt acht deelne mers. Buiten Karakter zijn dit Jan van Beers uit Utrecht, DSO uit Kortenhoef, Punt en Rederijkers uit Amersfoort, Steeds Beter uit De Bilt, Klein Slot- theater uit Zeist en WIK uit Barneveld. Zij brengen eenakters die speciaal voor dit festival zijn ingestudeerd. Voor de deelnemende verenigingen is het festi val een jaarlijks terugkerend hoogtepunt op theatergebied. Kaarten voor het festival zijn te bestel len bij de Speeldoos: tel. 542 08 47. Bij het naderen van de winter ne men veel bosbewoners geen risico en verdwijnen naar warmere stre ken. Ondanks alle risico's die ze on derweg lopen. Beschermde vogels worden in Frankrijk en Spanje han denwrijvend tegemoet gezien. An dere dieren zoeken bescherming in de grond of in oude bomen. Maar de bomen zelf? Die blijven staan. Ook de bomen die hier eigenlijk niet thuishoren. De bomen nemen wel hun maatregelen, ze laten b.v. tijdig de bla deren vallen waardoor de verdamping van water afneemt, maar ze moeten wel drinken. Ondanks de kou proberen ze te overleven. Maar water hebben ze abso luut nodig. De vraag die steeds weer wordt gesteld, duidelijk vanuit bezorgdheid om alles wat leeft en groeit en altijd weer boeit, i is: "Moeten wij mensen, de bomen, planten en dieren niet een handje hel pen, moeten we geen zaadbolletjes op hangen, bomen en planten water geven, hooi strooien voor het rood-wild? Daarover gaat het op 12 januari tijdens "koffiedrinken met de boswachter" in Kasteel Groeneveld. Boswachter Huub Berger van Staatsbosbeheer zal vragen over de strijd op levèn en dood van boort, plant en dier, deskundig beant woorden. Wist u b.v. dat sommige vogels, die het hele jaar leven van wormen, rupsen, vliegen enz. eten, in de winter vegetariër worden? In het algemeen is het stand punt van Staatsbosbeheer dat de dieren en de bomen het zelf maar moeten uit zoeken, dat is goed voor de natuurlijke selectie die dan plaatsvindt. De sterk- sten overleven. Aanvang 11.00 uur (koffie vanaf 10.30 uur) Kosten f 3,-. X i Deze cursus is bedoeld om de basis technieken te leren van het bekleden van meubels. Men begint met een een voudige stoel, een losse zitting of kus sen met rand of biesje. De eerste les één van deze voorwerpen en een eenvou dige lap stof meebrengen, s.v.p. Ook de techniek van het intrekken van knopen van bijv. kussens van tuinstoe len komt aan de orde. Wie de nieuwe modetrend wil volgen kan ook een footstool maken met de afmetingen 50x50 cm of 40x60 cm. Materiaalkosten footstool f 35,- via docent. Voor deze cursus is nodig: een schaar, een klein hamertje, een nietmachine (niet nood zakelijk), een naaimachine (niet de eer ste les). Een stoffeerdershamer is even tueel bij de docent te koop. Aanvang: donderdag 6 februari, 19.00-21.30 uur. Docent: dhr. J. van Gulik. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 2Vi uur. Cursus prijs: f 145,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Donderdag 9 januari "Salto al Vacio" is Calparsoro's eerste lange speelfilm en speelt zich af in een achterbuurt in de Spaanse industriestad Bilbao. Alex, een jonge vrouw vormt samen met drie andere jongens, Tono, Esteban en Javi, een bende die in drugs en wapens handelt. Na een mislukte overval vermoordt Tono een politie agent in koelen bloede. De film concentreert zich op Alex, zij heeft de zorg voor haar familie en haar verslaafde broer op zich genomen. Javi is haar grote, maar onbeantwoorde liefde. Om aan geld te komen neemt ze een baantje aan als bodyguard voor een kennis die illegale hondengevechten or ganiseert. Als hij bedreigd wordt schiet Alex ze dood. Dan wordt haar broer doodgeschoten door Esteban. De enige manier om aan het geweld en het grauwe leven te ontsnappen, is vluchten naar het buitenland. Alex moet een be sluit nemen, vluchten met Javi of wraak nemen? Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-. CJP/ 65+f7,50. Zaterdag 11 januari Jazzconcert met KXTAHPAPH Zoals de groepsnaam er op papier wat vreemd uitziet, maar eenmaal uitgespro ken niets aan duidelijkheid te wensen overlaat, zo klinkt de muziek van KXTAHPAPH bij een eerste confronta tie misschien wat onwennig, maar zal bij de oplettende luisteraar een blijvende indruk achterlaten. In deze groep onder leiding van Jos Zwaanenburg spelen musici met een zeer uiteenlopende achtergrond. De sa menwerking begon destijds als een pro ject aan het Hilversums conservatorium waarin geprobeerd werd een brug te slaan tussen de afdelingen Klassiek en "Lichte Muziek" (jazz en pop). De mu sici van KXTAHPAPH storen zich dan ook niet aan grenzen tussen gebieden als jazz, rock en klassiek. Het resultaat is muziek die niet in een vakje is te plaatsen en zonder de uiteen lopende muzikale invloeden ondenk baar zou zijn, maar onmiskenbaar klinkt als een geheel en niet als een collage van diverse stijlen. Naar letterlijke citaten zal men in de muziek van KXTAHPAPH tevergeefs zoeken. Ook komen duide lijke verwijzingen naar het werk van anderen vrijwel niet voor. Een bijdrage die bij eerste beluistering meteen opvalt is die van de uit London afkomstige zangeres Cecilia le Poer Power. Zij beschikt over een enorm stembereik en een verbluffend improvi satievermogen. De teksten die zij ten gehore brengt worden vrijwel allemaal gekenmerkt door een groteske en ab surde humor die goed blijkt te passen bij de muziek van lÖCTAHPAPH. Het samenbrengen van muziek uit di verse stijlen gebeurt in het geval van KXTAHPAPH nu eens niet om zo doende een groter publiek te bereiken en evenmin omdat er niets nieuws meer te verzinnen zou zijn. Integendeel! KXTAHPAPH is een voorbeeld van een groep waarin deze werkwijze resul teert in iets werkelijk nieuws, zodat we de toekomst van de muziek (nog steeds of opnieuw) met optimisme en nieuws gierigheid tegemoet kunnen zien. Of, zoals in het boekje bij de in 1995 opge nomen CD "Hard Age" is te lezen: "An open mind is a joy forever". Dit geldt evenzeer voor de musici als voor de luis teraars! KXTAHPAPH bestaat uit: Cecilia le Poer Power - stem; Mark Haanstra - bas; Maarten Helsloot - piano en keyboards; Erwin Oudshoorn - drums en percussie; Rombout Stoffers - vibrafoon en percussie; Jos Zwaanen burg - fluit. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 10.-. door Arie Het leek Arie uit tactisch gen verstandig Marie gehi te laten van zijn voornem zaterdag de wekker om 5.0 aflopen. Teneinde de gelui een aanvaardbaar minim ken had hij het apparaat ii zijn nachtkastje gestopt, to verse zakdoeken en sokki deze zorgvuldige strategisc len werd het beoogde effe> benen, Marie verder in sl niet bereikt. De helse ma ceerde een geluid van een gen huisbel. "Wat krijgen we nou?", zich, verschrikt, in het pikl Arie, klaarwakker, mompi 4 januari 1997, dag der stedentocht. "Ben je goed bij je hoe meerde Marie zorgelijk, ontving een positief antwo "Het lijkt er anders niet op Marie volstrekt voorbarig. "Welke gek komt er nu om bed uit om naar de Elfsh gaan kijken?', vroeg ze ziel waardigde stem af. Arie schatte het aantal kijlt joen, hetgeen aanzienlijk het aantal kijkers dat vijf week iedere dag een half u and The Beautiful consum Zijn argumentatie bracht IV verbale balans. "Ik begrijp niets van die karavaan die zich, tegen I honderd gulden, in het I nacht vanuit een soort stat der treinen in beweging z een doel; zo spoedig mogt rug te zijn. Het enige dat s zien is het strak uitgesnedei van iemand die er nog eerd Arie ging vervolgens op de i bed de sportieven aspecten stedentocht uitleggen. Het gonnen werk te zijn. Mari maar nooit weer, de Elfste< 1963 nog op haar netvlit herinnerde zich de winni aangedragen straalkachel komst moest worden ontdi uit de restanten kon worder dat het aangegleden wrak t aan Reinier Paping. Na het proces zou Paping, volger tranen zijn uitgebarsten e vrouw zijn afgevoerd. "Noem je dat sport?", wilde weten. "Ik zou je wijzer will Arie nog aanvoeren dat mei laten voorstaan op hun goei dingen onthouden die ze kunnen vergeten. Tevergeefs. Marie trok het dekbed ove Arie stapte in zijn sloffen voorstelling een aanvang m "Kan het geluid wat zachter' vanuit de slaapkamer, nad; Sneek gepasseerd waren. de heer Frank Snoeks tijde gen te brengen en zich uits het beeld over te geven. Tegen de tijd dat zich een kc gevormd van zeven meldde in een vriendelijk ontdooid aan het kijktoestel. Niet m< den. Een uitgebreid ontbijt, tje, knapperig broodje, kofl jus wekte de indruk dat er na het vroege incident iei maakt moestworden. Teneii conde beeld te missen leek I standig eerst op een later ti voor zijn oprechte dank te b Het zou er niet van komen. "Smaakt het?" vroeg Mari overbodig. Tussen twee ha bracht Arie zijn waardering bodene over, waarna Mai veinsde belangstelling naar van de wedstrijd informeerc "Ik ben benieuwd hoe Papit keer van afbrengt", klonk achter uit de kamer. "Die man is al grootvader", korzelig vast. "Lees er dai meer over, dan blijf je ook w treft tenminste bij", adviseei Het bleek een volstrekt zinli ving te zijn. "Elfstedentocht, het is voor maar kouwe drukte" was het Arie die ochtend van Mari kreeg. ARIE WAN Woensdag 15 januari Deze film over de buitengewone big Babe kreeg een Oscar voor de beste vi suele effecten. Als boer Holgert een big wint, droomt zijn vrouw van een lekker kerstdiner. Maar Babe is geen gewone big. Babe kijkt elke dag wanneer Holgert zijn honden traint om er schaapherdershonden van te maken. Babe besluit daarom: Als ik groot ben, wordt ik een herdersbig. Filmduur: 94 minuten. Nederlands ge sproken. Geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Toegang: f 5,-/f 7,50 (volwasse nen). Aanvang 14.00 uur. Vanaf de derde week van januari start er weer een breed kortlopend aanbod in C-drie, Wie eerst kennis wil maken kan vrijblijvend aan de eerste les deelnemen. Men is dan niet verzekerd van een plaats. Aquarel, kalligrafie, tekenen en schilde ren, keramiek, beeldhouwen en boetse ren voor beginners en gevorderden. Opvallend zijn de schilderscursussen met een andere invalshoek: de cursus "tussen beelden en woorden" gebruikt als startpunt voor het maken van schil derijen allerlei teksten. Gedichten, ver halen of soms een woord. Deze kunnen allerlei beeldassociaties oproepen van waaruit gewerkt kan worden. En omge keerd kan men starten met krantenfoto's en eigen tekeningen. Door de opzet ver rast men zichzelf elke week met unieke werkstukken. De lessen starten op woensdag 22 januari, van 19.30 tot 22.00 uur, en de docent is Theo Naessens. De cursus "klank en beeld" gebruikt de muziek als inspiratie voor het tekenen en schilderen. Luisterend naar diverse muzieksoorten leert men het gevoel dat door de muziek wordt opgeroepen, te vertalen naar beeld en kleur in persoon lijke beelden. De cursus "het landschap van onze innerlijke beelden" richt zich op de intuïtieve en vormvaardige kant van het tekenen en schilderen. Door iets wat schijnbaar buiten onszelf staat te tekenen, worden we ons bewuster van de beelden, die onszelf aanspreken. Wat herkennen we bijvoorbeeld inde bloem die we tekenen? De weelderigheid, de karakteristieke en contrast of juiste Het traditionele Nieuwjaarsconcert van de Baarnse Muziekkring zal deze keer plaatsvinden p zondag 12 januari. Het zal worden verzorgd door het Bonnard Trio. Aanvang van het concert is om 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 12,50. Kaarten reserveren bij het (tijdelijk) secretariaat, tel. (035) 5415611. Het Bonnard Trio werd in 1993 opge richt en bestaat uit Andrea Zierleyn, klarinet, Magrita Rondeel, cello en Mariken Zandvliet, piano. Deze drie musici leggen zich reeds vele jaren toe op het spelen van kamermuziek; zij ken nen elkaar dan ook via diverse andere ensembles, zoals het Boreas Ensemble, Het Bonnard Trio: v.l.n.r. Mariken Zandvliet, Andrea Zierleyn en Magrita Rondeel. het Farrenc Trio, het Basho Ensemble en het Kouros Trio. Omdat zij tot de ontdekking kwamen, dat zij vaak het zelfde - of soms juist op een verfrissende manier anders over muziek denken, be sloten zij tot de vorming van het Bonnard Trio. De combinatie van juist deze drie instrumenten biedt namelijk een veelzijdig kleurenpalet van warmte, lyriek en virtuositeit, waarbij de klarinet, de cello en de piano nu eens met elkaar versmelten, dan weer contrasteren. Door hun innemend enthousiasme boekte het Bonnard Trio reeds vele suc cessen. Tot tweemaal toe hebben onbekende daders in het afgelopen weekeinde inge broken in de kantine van de ijsbaan aan de Eemweg. Vrijdagmorgen werd ont dekt dat er bier, frisdrank en snoep ver dwenen waren; een dag later bleek op nieuw snoep te zijn weggenomen. kringl kringloopcentrum SPULLENHULP f Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag vTijdag 13.00-18.00 uur- zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. TAPIJTTEGELS WAARDE 50x50 CM. KELA600f 4,95 KELA TREDf 8,95 KELA BOUCLÉf 12 .95 KELA DISCOƒ14 .95 KELA FRISEƒ14,95 KELA SAPHIR 100% polyamide ƒ21.95 KELA MARAKESH 50% wol, 50% acryl 24.95 KELA LUX 100% polyamide32.95 KELA BERBER 100% zuiver scheerwol 37,95 Particulierenverkoop: SOESTERBERG. Amcrsfoortses A28 afslag Soesterbcrg/Soesl. Tapijttegelfabriek en Projekti met 600 m2 tegeltapiji RENSW0UDE. Utrechtse* AI2 afslag Renswoude/Ve Tel. 0318-571225, Fax 573 Bel voor folder en/of vri bezoek aan huis/bedrijf. Wij leveren en leggen door het hel DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET

Soester Courant | 1997 | | pagina 14