iEMKA1 OP 'X Vogels kunnen wel wat hulp gebruiken i actueel r Mr.K Raad 'Kijkka over El Gevraagd 60311 19* 7e Utrechtse verkiezing van 'Boerderij van het jaar 1997' D E DONDERDAG 8 JANUARI 1997 SOESTER COURANT i Beveiligt alles! I Tel. 602 41 42 VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 'Oliebolviering' Bijstandsvrouwen PAGINA 4 Klusjesdienst voor ouderen Autokraken Autokraken DONDERDAG 8 JANUARI 1997 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST r DQNDERDA Oud-kam WIJ RUIMEN Mi MAAL PER JA; BOEKENOPRl STAAT NU V KLAARKOM Dl NAAR BOEKH VAN DE VEN W CENTRUM HART Flitsende san Die schrale wind over dat hard- bevroren land was voor duizenden schaatsers afgelopen zaterdag te bar. Verhalen over het broeikas effect verstommen tijdelijk. Koning Winter is de baas! Boerenkool wordt razendsnel geoogst, want an ders storten de duiven zich erop. Ja, je zult maar vogel zijn en de winter door moeten komen... Wat is natuurlijk? Nu het natuurlijk voedsel moeilijk be reikbaar en nog in kleine hoeveelheden voorhanden is, kunnen wij de vogels best een handje helpen door ze wat te voeren. "Jij bent toch voor natuurlijke selectie", zei laatst een kennis tegen me. "Dan moetje de zwakkeren niet helpen, want dan blijven de sterken over en dat is goed voor de soort als straks het voortplantingsseizoen weer begint." Daar zit wat in, maar bedenk wel dat wij enorme gebieden waarin in het verleden voedsel aanwezig was, voor onszelf in gebruik hebben genomen. Onderzoek heeft aangetoond dat een aantal soorten getalsmatig al fors is gedaald. Gelukkig nemen ook soorten toe - vaak door jacht- en bestrijdingsmiddelenverbod. Wat kunt u doen? Laat ik mij hier beperken tot de "alle daagse" vogels rondom huis. Vogel bescherming neemt vaak grotere acties voor z'n rekening. Het meest bekend zijn natuurlijk de vetbollen en pinda- snoeren. Vet is inderdaad heel belang rijk voor de meeste vogels. Zo'n paar gram vlees met wat veertjes koelt snel af als het kacheltje leeg is! Mezen, Sijsjes, Groenlingen zullen dankbaar zijn. Er zijn slimme Gaaien die met hun snavel het netje of de bol omhoogtrekken en dan hun poot erop zetten om vervolgens te pikken. Zelf maken van bollen gaat met vogelzaad en vet (zonder zout!). Maar ook de vogels die hun voer op de grond zoeken, moeten we een beetje helpen. De Kepen - een vink uit Scandinavië -, Vinken en Mussen hou den van los vogelzaad. Niet mopperen als er in het voorjaar op die voerplek allerlei "onkruiden" opschieten, want de vogels eten ter plekke en laten ook wel eens een zaadje onbenut. Er scharrelt nog meer over de bodem rond. Denk aan Merel, Heggemus, Winterkoning en Roodborst. Die laatste twee zitten vaak in struiken, maar daar valt op een enkel luisje na weinig te ha- len. Met havermout heb ik goede erva ring voor alle vier. Voor de Lijsterachtigen - Kramsvogel, Koperwiek, Merel - zijn appels een lek kernij, maar die bevriezen nu. En wat we in 1997 absoluut niet doen is discrimineren! Want geheid dat er een troepje schoffies - Spreeuwen - of stof zuigers - Duiven - op uw bevroren gras matje neerdaalt en flink naar binnen gaat werken. Eksters zijn met deze kou wat minder schuw en komen ook. Niet wegjagen, ze horen erbij! Van een kennis hoorde Uc dat hij ook de typische boomvogels - Specht, Boom kruiper, Boomklever - wist te voeren. Hij hing een spekrug tegen een boom - 't leek me zout. Ook smeerde hij soms pindakaas op een boomstam. Honger maakt rauwe bonen zoet zullen we maar zeggen. Gewone kaas is ook goed voer, maar weer hierbij: niet te zout. En als de vo gels toch dorst krijgen geen Berenburg! De drinkbakken zijn nu bevroren, maar er ligt sneeuw en dat voldoet. Wordt het nog zo'n kale, gure winter hak dan een ijsblokje fijn dat pikken ze zo op. Zorg er in elk geval voor dat de vogels zich niet kunnen wassen, dat is nu dodelijk! En stort zich nu op deze vreetzame me nigte een Sperwer om b.v. een Kool mees te pakken, bedenk dan dat die ook de winter door moet komen... Ad van den Herik IVN-Eemland Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Nieuvvstraat 25, Soest. voor de Aanmelden: Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het Comité Vrouwen in de Bijstand nodigt alle Soester bijstandsvrouwen uit om op vrijdag 10 januari, vanaf 10.00 uur, mee te komen vieren dat het comité in de persoon van Olga Duym de Gou den Oliebol 1996 heeft gewonnen. De bijeenkomst vindt plaats in het Interna tionaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg. Het comité wil graag samen met alle bijstandsvrouwen van Soest ideeën op doen en plannen maken om ook in 1997 de belangen, zowel individueel als col lectief, zo goed mogelijk te blijven be hartigen. Een ieder die het aangaat is dan ook van harte welkom. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. Aan de Julianalaan werd begin deze week een auto opengebroken. De eige naar mist zijn radio/cd-speler. Aan de Frans Halslaan werd bij een autokraak handgereedschap buitgemaakt. Aan de Smitsweg verdween op die manier een fadiocassetterecorder met een cd-wissel- aar. Komend voorjaar organiseert de Boerderijenstichting Utrecht voor de zevende keer de verkiezing van de "Boerderij van het Jaar". Dit suc cesvolle evenement trok voorgaan de jaren veel belangstelling. Niet al leen geïnteresseerden in landelijke bouwkunst, maar vooral ook veel boeren en boerinnen woonden de vorige keren deze feestelijke bijeen komst bij. Daaruit blijkt dat heel wat boerderijbewoners zich terdege bewust zijn van de culturele waarde van hun bezit. Tot 30 maart is er gelegenheid boerde rijen aan te melden voor mededinging naar de titel "Boerderij van het jaar 1997". Iedereen die meent dat in zijn of haar buurt een boerderij staat die deze titel verdient, kan dit bij de Boerderijen- stichting melden. De Boerderijenstichting Utrecht (BSU) streeft naar het behoud van de karakte ristieke verschijningsvorm van boerde rijen en hun erven. Zij doet dit door het geven van voorlichting aan overheden, instellingen en particulieren. Boerderij bewoners kunnen bij de BSU terecht voor adviezen over verbouwing, restau ratie of de inrichting van erf en tuin. Nieuwe vormen De samenhang met het landschap is daarbij een belangrijk uitgangspunt. Eeuwenlang bestond er een harmonie tussen het agrarisch bedrijf en de omrin gende natuur. Boerderijen pasten "naadloos" in hun omgeving. Moderni sering en bestemmingswijziging veran- Aan de Weegbreestraat is in het week einde een auto opengebroken. De eige naar mist een aantal cd's en een zonne bril. Aan het Kerkpad Noordzijde werd een radio ontvreemd en aan de Frans Halslaan werden gereedschap, een com puter en enkele computerspelletjes ge stolen. Radio-cassetterecorders werden ook weggehaald uit auto's aan de Van Goyenlaan en het Kerkpad Zuidzijde. deren dit beeld. De harmonie met het landschap dreigt verloren te gaan. Door de nieuwe eisen die aan boerderij en erf worden gesteld, komen traditionele on derdelen in het gedrang. Geheel nieuwe vormen beginnen het beeld te bepalen. Daarnaast zien we een toenemend aan tal boerderijen overgaan in handen van stedelingen, die vanuit hun totaal andere woonwensen het uiterlijk van boerderij en erf volledig veranderen. De BSU vindt niet dat eigentijdse ontwikkelingen moeten worden tegengegaan. Nederland hoeft geen groot openluchtmuseum te worden. Maar er zijn wel allerlei oplos singen te bedenken waardoor veel van de traditionele elementen in een aange paste vorm bewaard kunnen blijven. Het karakteristieke beeld van boerderij en erf - en daarmee ook dat van het omringende landschap - wordt dan zo min mogelijk aangetast. Brochures Met het Boerenervenproject heeft de BSU het initiatief genomen tot histo risch onderzoek naar de indeling en be planting van boerenerven en -tuinen. Het onderzoeksresultaat vormt de basis voor een drietal voorlichtingsbrochures, waarvan elk een deel van de provincie bestrijkt. Op deze wijze wil de BSU be vorderen dat er bij de inrichting en be planting van de ruimte rond de boerderij recht gedaan wordt aan de historische en landschappelijke achtergrond. De eerste twee brochures getiteld "Boe renerven in het Eemland en de Gelderse Vallei" en "Boerenerven in het Kromme Rijngebied en de Lopikerwaard", wer den reeds verspreid. Boerderijbewoners die deze boekjes nog niet in hun bezit hebben, kunnen ze alsnog - gratis - be stellen op onderstaand adres. Het derde deel "Boerenerven in het Veenweide, Vecht- en Plassengebied" komt in april uit. De verspreiding van deze brochures had als resultaat dat een flink aantal boerderijbewoners gebruik gemaakt heeft van de gratis adviezen van de BSU. Informatie: Boerderijenstichting Utrecht, Mariaplaats 23, 3511 LK Utrecht, tel. 030-2343880. HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 VOORBEREIDIINGSBESLUIT De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 19 december 1996, nr. RB 96-117, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden zoals die op de bij dit besluit behorende tekeningen als zodanig zijn aangegeven en als volgt kunnen worden omschreven: 1. perceel Kampweg 52; x 2. perceel Birkstraat 122b; 3. perceel Koperwiek/Den Blieklaan; 4. percelen tussen Verl. Talmalaan, Soesterengweg en Chalonhof; 5. gebied Nieuwegracht 2. Dit besluit treedt in werking op donderdag 9 januari 1997. Vanaf deze datum ligt het besluit voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling plano logie en bouwen (balie bouwz ken). BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn op een daar toe strekkend verzoek met toepassing van het daarbij genoemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het plaatsen van een blokhut, Draailier 79. (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 9 januari 1997 eventuele bedenkingen schrif telijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BETREFT INGEDIEND bouwen van een blokhut 23-12-96 vernieuwen en veranderen van een werkplaats/stallingsruimte 23-12-96 verbouwen van een kruisgebouw en het vestigen van een retourette 23-12-96 bouwen van een duivenhok 23-12-96 vernieuwen van het dak en het plaatsen van dakkapellen 24-12-96 bouwen van een bedrijfspand 23-12-96 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN MELDINGEN (ART. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet/milieubeheer hebben ontvangen: Besluit herstelinricbtingen voor motorvoertuigen milieubeheer - Insingerstraat 68 (Swallower Sprint en Wegrace Team). - Kostverlorenweg 5 e (Autobedrijf Tittel) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode van 8 januari 1997 tot 5 februari 1997 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035 - 6093593 BOUWPLAATS Koperwiek 57 (96689) Laanstraat 52 (96617) Nieuweweg 14 (96527) Plasweg 24a (96690) Staalwijklaan 2 (96691) Stemerdingweg 23 (96403) BOUWPLAATS Apollo 134 (96539) Apollo 147 (96496) Bosstraat 61 (96529) Den Blieklaan 66 (96549) Egeltjespad 5 (96454) Houtsnip 9 (96088) Houtsnip 17 (96088) Jachthuislaan 55 (96309) Mercury 249 (96558) Prof. Lorentzlaan 93b (96524) Rademakerstraat 4 (96659) Van Straelenlaan 29 (96632) BETREFT VERZENDDATUM bouwen van een stallingsruimte 23-12-96 uitbreiden van een woonhuis 23-12-96 plaatsen van een dakkapel 23-12-96 bouWen van een berging 23-12-96 bouwen van een garage/berging 23-12-96 bouwen van een woonhuis (wijzigen reeds verleende vergunning) 23-12-96 bouwen van een woonhuis wijziging verg. kavel 5 23-12-96 bouwen van een theehuis 23-12-96 uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een carport 23-12-96 bouwen van een erfafscheiding 23-12-96 veranderen van een woonhuis en plaatsen dakkapel 23-12-96 veranderen van de hoofdentree 23-12-96 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert donderdag 16 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 16 oktober 1996. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. voorstel 97-05: tot het vaststellen van het bestemmingsplan Industrieterrein Soest. 6. voorstel 97-08: intrekken van het ingestelde beroep tegen het vastgestelde Streekplan Utrecht. 7. voorstel 97-04: wijziging van de bouwverordening. 8. voorstel 97-07: innovatietraject St. Welzijnswerk Soest, St. Internationaal Vrouwencentrum en de St. Jeugdwerk Soesterberg. 9. voorstel 97-03: verkoop grond voor Plasweg 18a. 10. voorstel 97-01: verkoop grond achter Valeriaanstraat 185 t/m 193. 11. voorstel 97-06: verhuur resterende ruimte Orlando Di Lassogebouw. 12. voorstel 97-02: commissie Beeldende Kunst. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het desbetreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht één termijn geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een gewijzigd voorstel heeft gezonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de verga dering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. AANGEVRAAGDE KAl'VERGUNNINGEN AANVRAGEN EN ONTVVERI'-BE.SCI lik RINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Autobedrijf G. Verkerk te Soest. Het betreft een aanvraag voor een herziene vergunning voor de gehele inrichting. De hoofdactiviteit van de inrichting betreft het herstellen en verkopen van auto's. Reden voor deze aanvraag is een uitbreiding/vernieuwing van het magazijn en het realiseren van een wasplaats. De inrichting is gelegen op/in het perceel Eigendomweg 2a Soest. 2. Beerepoot Konstruktie V.O.F. Het betreft een aanvraag voor een herziene vergunning voor de gehele inrichting. De inrich ting is een metaalconstructiebedrijf waar stalinrichtingen t.b.v. de rundveehouderij worden gemaakt. De inrichting is gelegen op/in het perceel Willem Stuutlaan 10 te Soesterberg. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op de onder 1 en 2 genoemde aanvragen. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liseen ter inzage van 8 januari 1997 tot 5 februari 1997. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de dependance Publiekzaken, Doipsplein te Soesterberg, tijdens openingsuren. - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ont werp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000,3760 CA Soest) Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur worden Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vereunningaanvraser eveneens woidt uitgenodigd. e e U gelieve daartoe desgewenst vóór 29 januari 1997 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093593 MANDAAT!. IJST In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt voor iedereen ter inzage de "Mandaatlijst". In deze Mandaatlijst staan de bevoegdheden omschreven die burgemeester en wethouders aan bepaalde - in dit besluit - genoemde functionarissen hebben opgedragen om namens het college besluiten te nemen. Ook wie de in dat besluit aangegeven stukken mogen tekenen staan vermeld. VERLEENDE KAl'VERGUNNINGEN Periode: 20 december tot 31 december 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Periode: 20 december tot 31 december 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Vosseveldlaan 46 Steenhoffstraat 51 Kerkstraat 60-62 Gemeente Soest vraagt aan: Achter Beetzlaan 50 Betreft: 1 den bomen rij coniferen 1 kastanje Perceel: Oude Tempellaan 10 Kolonieweg lb Chr. Huygenslaan 137 Molenstraat 144 Hartmanlaan 32 Hartmanlaan 34 Lindenlaan 4 Christinalaan 13 P.C. Hooftlaan 38 Klaarwaterweg 85 Sparrenlaan 9 Draailier 18 Betreft: 3x larix 4 berken 2 berken 1 berk 1 ceder 1 ceder 1 berk en 1 prunus en 2 coniferen 1 kastanje 1 den en 1 berk 1 berk 2 vliegdennen 1 berk Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. b i Koninginnelaan voor de nrs. 61 en 144a 2 lijsterbessen Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaken: bu^2000 3760 CAte sSstb'J b" bur8emees,er en ««hogers van de gemeente Soest, Post- N' k J Eind december Kruitwagen afschi voorzitter van de R van Medisch Cent Daarmee is een sti een periode van waarin hij de plaa beidszorg in de v< stuursfuncties heef wagen is opgevolj Gerritse, oud-kai CDA uit Soest. De oud-gemeentesec die de laatste tien jaa weest van wat ee Maarschalksbos-Zont de fusie in 1988 de i Centrum Molendael g genlijk al eerder wile dringend verzoek vat hij echter aan tot het v koming van het dagzi en het vernieuwde zie - voltooid was. "Vooral de eerste jai Kruitwagen in een t voorzitterschap. "Z01 sluiten, dat stond al va de Oelte niet door en i ren eigenlijk niet zom Soest dreigde op die i te worden van klinisi voor Baarn zag het slecht uit. Het kleine had, gezien de ingrijpe gen in de gezondheidsz overlevingskansen. Kruitwagen heeft die ji derstatement als "heel ren. "Het liet je ook i koud, want het ging nj medische zorg voor duï van Soest en Baarn, n werkgelegeheid van zo pleegkundigen en ande van de ziekenhuizen." Enorme opluchting Toen uiteindelijk de n stemming kwam voor polikliniek in Soest en van het Baarnse ziekenl enorme opluchting, ooi soonlijk. "Er brak een aan. We konden de ham wen steken en gaan bi nieuws." Kruitwagen heeft dan c tevreden mens afscheic zijn ziekenhuizen. "Het Nauwelijks een etmaal na der Tochten" heeft de Soester kaartenuitgeve kader" een serie van twaa kaarten op de markt geb beelden van de spet schaatstocht. Uitgever T had maandagmorgen d< klaar. Vanuit het "kaartenhuis' Nieuwegracht werden direct Nederlandse kaartenverkopt raad. De serie is sinds maan koop in Soest: bij fotograaf i Oosten (Soesterbergsestra; Weedestraat) en boekhand Ven (Steenhoffstraat en Zi nade). Ton Paauw had aanvankelijk hij zaterdagmorgen naar Friei afreizen om wat plaatjes te sc het "historische" evenemen laatste moment bleek zijn ca

Soester Courant | 1997 | | pagina 4