O J 50 tot 80% korting 111 't Zwarte Wegje klein maar dapper Els Rijkens in Nederlands survivalteam mivffiiroop Nog 3 weken!!! alles moet weg! Utile Dulci speelt 'Hulde' PAGINA 8 iarsconcert 'Juliana' werkplaats: verkoop ?r vuurtje stoken DONDERDAG 8 JANUARI 1997 Barbecuen bij -15 gr C Meningen j] ^^^^wnUezei^ Verzoek aan Thomasvaer en Pieternel Een afgang Ophalen huisvuil in Soesterberg Info IJsvereniging Soesterberg Lichtmast voor de vierde keer geveld Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Sportkalender Info van de Vereniging Soesterbergs Belang Veertien dagen afzien in Lesotho KORFBAL KYO-Korbis 10-19 Oud en Nieuw fju =1 d d mode. Eén jaar cel voor Soesterberger wegens mislukte overval Soesterbergs Nieuws van januari 1950 Agenda eo van de Berg, Piet ries. Lanser, Boer van Doorn; zang: Charles ;ing PVO en het chr. ge- iiana geven woensdag 15 >ot Nieuwjaarsconcert in auluskerk. m. Strauss, Mozart, Verdi i ten gehore worden ge in selectie uit de Phantom :n b.v. de Triomfmars uit len koor en orkest enkele enlijk uitvoeren, ing PVO wil hiermede de t Nieuwjaarsconcert ver- n en uitbouwen, ditmaal verking met het chr. ge- ïliana. in het concert is te 20.00 us en Pauluskerk is vanaf )r het publiek geopend, na heten een ieder van De toegang tot het con- gratis. tel. 60125 27 tel. 602 19 87 il, tel. 601 95 46 in een nieuw jasje >y-verkoop bemiddelt de srkoop van zelfgemaakte idsartikelen. Dinsdag en n 9.30-11.30 uur voor zo als verkoop; donderdag 00 en van 19.00-2100 uur or verkoop. ■werkplaats: Hobby-zelf- indig stelt de deelnemers ïeid zelfstandig te werken n gebruik te maken van de ien lidmaatschap van ja- 1 kost f 15,- of f 2,50 per ningstijden op donderda- •11.30 uur. ts: Hobby op proef g 21 januari start Hobby j 9.30 - 11.00 uur. Onze centen geven u uitleg en llerlei materialen en tech- is zorgen zij voor de bege- maken van een werkstuk, int u op dinsdagen tussen uur telefonisch met de cent overleggen, welke /iteit u de daaropvolgende in doen en wat u daarbij Voor verdere informatie naar 6017615. De kosten bby-op-proef ochtend zijn iteriaal) vooraf te voldoen, roef dinsdags van 9.30 - 1: Hobby-creatief >and creatief bezig zijn. Ex- met materialen en gezel voorop. De kosten zijn f lateriaal) voor 10 ochten- is noodzakelijk. Hobby derdags van 9.30 - 11.30 tuif aiif start weer op woensdag n 14.00-15.30 uur. Kinde- a 9 jaar zijn van harte wel- aiddag zal de film "Babe" scherm te zien zijn. Kosten ïd. Opgave is niet nodig. Milieutip ail van Milieu defensie ratuur al twee weken dus- geweest dat er een Elf- s gehouden, is er niets ge- aa het schaatsen lekker bij d weer op te warmen. Naar in er in Nederland zo'n tkachels en open haarden. 1 is een vuurtje stoken erg ir toch is niet iedereen er ig mee. Uit onderzoek is' t elf procent van de men- last heeft van een open utkachel. Vooral mensen loening aan de luchtwegen ;r letterlijk benauwd van. stookte houtkachel veroor- luchtverontreiniging dan cachels. een open haard of hout- >eer dan zo min mogelijk iroorzaken. Dit kan door: ken bij mistig en windstil te stoken, dat minstens een gen drogen; fel, gebeitst of gelakt hout likke blokken te stoken; voor voldoende lucht- eeft dan vuur met blauwe le schoorsteen te laten ve- an de kachel van de buren, in het stookgedrag aan te hten er problemen blijven kunt U de gemeente vra- cden. Wilt U meer weten :hels, open haarden en het in de MilieuTelefoon 020- lefoon is de consumenten- i van de Vereniging Milieu- Milieudefensiegroep Soest meer dan honderd Milieu pen, die zich al jaren inzet- beter milieu. Wilt U meer actief worden, bel dan tel. SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Van de vele straten in Soesterberg mag 't Zwarte Wegje zich de klein ste en één van de jongste noemen. Met zijn elf adressen vormt het wel een heel bijzondere straat. De fraaie woningen zijn een lust voor het oog en de bewoners vormen met elkaar een hecht team. Bij bijzondere gebeurtenissen is het 'open huis' voor elkaar en verder ver leent men elkaar - indien gewenst - de nodige hulp. Is er een omstandigheid die gevierd moet worden, dan zijn er voldoende krachten om dit op poten te zetten. Maar hoe viert men een jaarwis seling? Voor 't Zwarte Wegje is dat geen pro bleem, ze gaan met elkaar 'barbecuen'. Een garage wordt in een oogwenk om getoverd in een gezellige ruimte en grote kleden doen de rest. Hier en daar een tafel, want zitten in die kou is niet zo prettig. Een enorme gasbrander en drie vuurkorven zorgen voor een aanvaard bare temperatuur en als klapper gaat men barbecuen. Even voor klokke twaalf was het al een drukte van belang en allemaal hadden ze hun eigen vuurwerk meegenomen. Als alle Soesterbergse straten zoveel herrie hadden gemaakt als 't Zwarte Wegje zou een oorverdovend lawaai het resultaat zijn geweest. Doorgewinterde vuurwerkmensen grepen soms even naar hun oren en dat was echt niet van de kou. Tot in de kleine uurtjes ging het feest door. Nadat de zon op nieuwjaarsmorgen het wegje in volle gloed had gezet zag men ze weer lopen, maar nu werd alles op geruimd. De straat, die rood was van vuurwerkresten, werd schoon geveegd en alle bouwsels werden afgebroken. Het begin van het jaar 1997 kon voor 't Zwarte Wegje niet beter. Donderdag 2 januari j.1., nieuwjaars receptie van het gemeentebestuur. Van uit Soesterberg vertrekken de auto bezitters en zij die mee kunnen rijden. Overige belangstellenden blijven thuis, want de bus rijdt 's avonds niet. Met koffie worden we op temperatuur ge bracht, waarna burgemeester De Widt ons welkom heet. Het inwonersaantal van Soest is met zo'n 300 inwoners ge stegen (alleen in Soest?) en er verdwij nen twee kerken (alleen in Soest?). Ver volgens Thomasvaer en Pieternel, afge wisseld door digitale beelden. Thomasvaer, in aanvang gezeten op een hoge omgehakte boom, moet Soester berg dan toch beslist zien liggen. Een lans wordt gebroken voor de jeugd met een mini- of midi koffertje de 'witte boerderij' kan een uitkomst zijn. Maar voor de mini- en midi koffertjes uit Soesterberg is dat echt een 'berg te ver'. Gesproken wordt over de Ossendam- weg, het Koningswegtracé etc, maar waar blijft de Rademakerstraat? De koe van de Soester boer wil helemaal niet over de Eem naar de stal. Maar kost het Soest soms ook niet erg veel moeite om de 'berg' te nemen? Alhoewel, diezelfde berg lijkt doorzichtig als het over bedrijfsterreinen gaat. Thomasvaer en Pieternel, wij doen u een verzoek. Geef aan 't bestuur van Soest een wijze raad. Zodat wij bij ons volgend bezoek bemerken dat Soesterberg bestaat. Namens de Vereniging Soesterbergs Belang, Yvonne Hoekstra, voorzitter Als je een jaar in Soesterberg woont, dan kom je maar net kijken. Wil je je in je omgeving verdiepen, dan moet je gaan kijken en zo reageerde ik op de uitnodiging van het gemeentebestuur om de nieuwjaarsreceptie bij te wonen. Ik had duidelijk gelezen dat het bestemd was voor de inwoners van Soest 'én Soesterberg'. Na wat zoeken kwam ik in het gemeentehuis. Ik werd langs enkele mensen gedirigeerd die kennelijk be groet moesten worden. Wat doe je als je hen niet kent, dan stel je je voor. Dus ik zei wie ik was en dat ik uit Soesterberg kwam. Het leek wel of ik ineens besmet was met een ziekte want ik werd onmiddellijk doorgeschoven. Na informatie vernam ik dat dit het college van Burgemeester en Wethouders wa ren. Maar waarom dragen zij geen naambordje met hun functie, dan weet ik als nieuweling wie het zijn. Of den ken ze dat ze ook voor mij bekend zijn? Voor mij tenminste niet en ik denk heel velen met mij die daar voor het eerst kwamen. Ik neem aan dat het de gewoonte is dat de burgemeester een soort nieuwjaars toespraak houdt, want dat gebeurde. Nadat wij ons in Soesterberg hadden gevestigd, wilden wij vanaf het begin mee doen en zo abonneerden wij ons op de Soester Courant. De Soesterbergse pagina geeft elke week een opsomming van feiten en gebeurtenissen waardoor je weet wat er in je dorp gebeurd. Dus de burgemeester had heel wat over Soesterberg te vertellen. Wat denk je, geen woord, helemaal niets. Of dat dorp niet bestaat. Toen maar even een onbekende aan klampen. Voorstellen, hij was ambte naar van de gemeente Soest. Waarom Soesterberg niet werd genoemd. Of ik een vies woord had gezegd. Hij draaide zich zonder iets te zeggen om. Luisteren naar Thomasvaer en Pieternel. Iemand vertelde dat dit een traditie was en zij voorvallen van het afgelopen jaar zou den noemen. Maar wat een afgang. Al les ging over Soest en dan nog op een manier die zeker alleen voor ingewijden duidelijk zijn. En dat boerenverhaal was voor mij helemaal onbegrijpelijk. Het leek wel op een soort kerstverhaal, of is Soest zo boers. Ene Visser had dit op gesteld vertelde men mij, dus naar hem zoeken. Nou die man vergeet ik nooit weer en niet alleen aan zijn uiterlijk. Zijn enige reactie was 'jullie moeten niet zo moeilijk doen' en ook hij draaide zich om. Het is voor mij duidelijk, ik ga nooit meer naar een nieuwjaarsreceptie van de gemeente Soest en ik zou alle Soesterbergers oproepen dit in het ver volg ook niet meer te doen. Ik kom uit een dorp dat wel heel duidelijk binnen het gemeentelijk verband werd betrok ken. Ik ervoer dit als beledigend en be schamend. Via deze weg doe ik een beroep op alle Soesterbergers om zelf een nieuwjaars receptie te houden, want ik heb ook gelezen dat Soesterberg zijn eigen Thomasvaer en Pieternel kennen. Van het gemeentebestuur verwacht ik geen verontschuldiging. Arrogante ambtena- ren doen zulks niet. Ik vond de Soesterbergse negatieve op merkingen over Soest overdreven, tot dat ik het nu zelf heb meegemaakt. In het afgelopen jaar heb ik veel positieve krachten in het vliegdorp leren kennen, volgens mij kan Soesterberg het heel best alleen doen. Irene de Wesman Naar aanleiding van het artikel onder de kop 'Ophalen huisvuil' in de Soester bergse Courant van 24 december j.1. wil ik de volgende reactie kwijt. Wanneer uw verslaggever zich aan het persbericht van de gemeente had ge houden, dan waren er bij het ledigen van de bruine en groene containers in Soesterberg geen problemen ontstaan. Nu meende hij alle wegen te moeten opsommen waar de containers geledigd worden. Daarbij maakte hij de fout door, waar de bruine containers aan de straat gezet moesten worden, de groene containers te vermelden. Hij heeft alle straten omgedraaid. Dit betekende extra kosten voor de gemeente, omdat de reinigingsdienst nu zowel de groene als de bruine containers moest ledigen. Als uw verslaggever twijfelt, Iaat hij dan of de afdeling reiniging bellen of de cen trale voorlichting, of de huisvuilkalender goed lezen. B.J. van Os, voorlichtingsambtenaar De IJsvereniging Soesterberg is zeer ver heugd met de gift van 500 gulden van de handwerkgroep uit De Drie Eiken. Ze kunnen het geld goed gebruiken voor de nodige reparaties die staan te wachten. Verder deelt de ijsvereniging mede dat zij uiteraard onder voorbe houd van plan is de navolgende activi teiten te ontplooien: op donderdag 9 januari schoolwedstrijden en op zondag 12 januari de alternatieve Elfstedentocht voor de jeugd. Nadere informatie hier over kan men aan de ijsbaan verkrijgen. Voor de vierde keer werd de lichtmast in de middenberm van de kruising Amersfoortsestraat en Veldm. Montgo- meryweg omver gereden. Deze keer ge beurde het op maandag 30 december, toen 's avonds omstreeks elf uur vanuit de richting Amersfoort een automobilist de bocht naar links kennelijk te krap nam. Sporen wezen uit dat de linker- wielen de rand van de middenberg had den geraakt, waarop de bestuurder ver moedelijk de macht over het stuur ver loor en tegen de lichtmast botste. Leden van de vrijwillige brandweer Soesterberg hadden ongeveer een uur nodig om de bestuurder uit zijn benarde positie te bevrijden. De mast was ter hoogte van de bestuurder in de auto gedrongen waarop deze zich als het ware om de mast krulde. Nadat de brandweer letter lijk een opening in de auto had geknipt, kon de 46-jarige bestuurder uit Zeist met veel moeite uit het wrak worden gehaald. Hij werd onmiddellijk overge bracht naar het AZU waar men diverse botbreuken en ernstig hersenletsel con stateerde. V- V Zondag 12 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 603119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Zaterdag 11 januari Banninghal: korf ballen 18.00 KVO Bl-Victum B2,19.00 KVO 3-SKF 3 en 20.15 KVO 4-ODIK 5. volleybal: 13.00 AGAVS Bl(m)-Spi- rit B2; AGAVS C2(m)-Spirit Cl, AGAVS Cl(m)-Stam/Sovoco C3, AGAVS Cl(j)-SSS C2. 14.15 uur: AGAVS 2(d)-Spirit 4, AGAVS 2(h)- Spirit 6, AGAVS 4(h)-Spirit 8; 15.45: AGAVS l(d)-Lovoc 2, AGAVS 5(h)- Unicornus 4, AGAVS l(h)-Nederhorst 1, AGAVS 3(h)-Spirit 7. Zondag 12 ja nuari: 11.30 badminton BADSO 2- 'tSlot 4. Nieuwsbrief. Alle inwoners van Soesterberg hebben de Nieuwsbrief van de VSB ontvangen, met uitzondering van de brievenbussen die dit niet willen hebben. Toch staat het vol van relevante informatie voor nu en in de toekomst. Degenen die de Nieuwsbrief alsnog willen hebben kun nen deze in het Dorpshuis verkrijgen of bij één van de bestuursleden. Rademakerstraat. De ontwikkelingen zijn op een laag pitje gezet. De VSB wil weten waarom en heeft om de nodige stukken gevraagd. Soest Nu. De klachten over bezorging blijven aan houden. Mogelijk dat één of meer afhaaladressen hierin een uitkomst kun nen bieden. Snelweg A-28. In een bijeenkomst van Rijkswaterstaat heeft de VSB haar visie nog eens duide lijk gemaakt. Het lijkt dat men naar de stem van de VSB gaat luisteren. Rondleiding vliegbasis. De geplande rondleiding van januari is volgeboekt. Reeds hebben meer dan 25 zich al opgegeven voor een volgende trip die mogelijk op 12 of 19 maart wordt gehouden. Cursussen en activiteiten. De cursus kerstversieringen maken was een groot succes. De geologische kennis van Soesterberg en zijn omgeving staat gepland voor 1 mei de lezing en 3 mei een wandeling. De fietstocht naar de schaapskooi is vastgesteld op 25 mei. Dhr. Gerth wordt gevraagd voor een lezing over Soesterberg die voor 3 of 10 februari wordt genoteerd. VSB 20 jaar. Gedacht wordt aan een oudjaarsreceptie omdat de VSB op 31 december 1977 werd opgericht. Verdere alternatieven worden nog besproken. Vereenzaming ouderen. Bij herhaling wordt dit vernomen. Mis schien dat een bundeling van plaatse lijke krachten hierin iets kunnen doen. De VSB is genegen hierin het voortouw te nemen. Reacties voor de volgende vergadering van 22 januari zijn welkom via de be stuursleden. vi. "Maak een team van vijf personen. Ga naar een onbekend land. Con fronteer je met de wilde natuur zon der enige mechanische assistentie. Ga de elementen te lijf. Doe dat al les samen onder alle omstandighe den en in alle zaken. Passeer met el kaar de finishlijn waarop je kunt te rugzien op een enorm avontuur". In de gezellig ingerichte kamer van Ant. v. Leeuwenhoeklaan 17 zit de 24-jarige Els Rijkens, afgestudeerd aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding en werkzaam bij de buitens portorganisatie Juventa. Het is aan haar te zien dat ze veel aan sport doet, waar onder judo (zwarte band) en survival runs. En als er dan nog tijd overblijft is ze ook nog lerares lichamelijke opvoe ding aan een scholengemeenschap in Rotterdam-IJsselmonde. Samen met haar vriend Peter Witteveen wonen ze ongeveer een jaar in het vliegdorp. Peter is als leraar mechanische techniek en informatica verbonden aan het Chr. College in Zeist en het onderwijs heb ben ze samen gemeen. Speco-team In 1994 kreeg zij bij toeval contact met Peter de Bijl, de leider van het Speco- team. Het team bestaat na een zorgvul dige screening uit vier jonge mannen uit Zuid en West Nederland, met als enige dame de Soesterbergse Els Rijkens. "We komen er graag voor uit dat we in Soesterberg wonen. Het is een fijn dorp met leuke mensen en het woont hier fantastisch". Zo hoort men het ook nog eens van een ander. De Bijl had beelden van de Raid Gauloise 1994 gezien, een instelling gevestigd in Parijs, die jaarlijks een raid organiseert waarin het uiterste op sportief gebied van een mens wordt gevraagd. Diverse landen zijn met een team hierin vertegenwoordigd en tot op heden was Nederland daar niet bij. Met ingang van dit jaar is dat wel zo en is het Nederlandse Speco-team zelfs het jong ste team in leeftijd. "Ik weet wat sport is en het leveren van sportieve prestaties. Het is voor mij een uitdaging om zo'n raid eens mee te ma ken. Ik kan mijzelf hierin goed testen op mijn mogelijkheden en het is uiteraard een grote eer om als enige dame in dit team te worden opgenomen. Ik weet dat we voor heel bijzondere spanningen komen te staan en dan komt het aan op je mentaliteit en psychische conditie. En dat met elkaar lijkt mij een heel bijzon dere belevenis", aldus Els. De Raid Gauloises 1997 Els: "Het is een internationale survival die in januari en februari van dit jaar in het onherbergzame Zuid-Afrikaanse Lesotho wordt gehouden. Het is een non-stop wedstrijd waarbij vijf actieve deelnemers in totale autonomie als team moeten functioneren. We maken ge bruik van kaart en kompas om de route te bepalen. De totaaltijd van start tot finish telt voor het eindklassement. In deze raid kunnen heel wat sporten naar voren komen zoals mountainbiking, oriëntatieloop, paardrijden, bergbeklim men, wildwaterkanoën, zeejakken, speleologie (grotten en holen), raften, rotsklimmen, parachutespringen enz. We mogen alleen gebruik maken van ongemotoriseerde vervoermiddelen. Een dag voor de start krijgen we de coördinaten van de controlepunten en het is verplicht deze punten tijdens de wedstrijd aan te doen. Bij elke controle punt worden we door ons assistentie- team zonodig van nieuwe kleding en voeding voorzien. Maximaal mogen 50 teams aan deze raid meedoen en elk team bestaat uit 5 actieve deelnemers waaronder minimaal 1 dame. De deel nemers moeten voordat zij mogen deel nemen, aan een aantal eisen voldoen. Maandag 20 januari vertrekt het Speco- team om als eerste en enige Neder landse team deel te nemen aan de zware 'adventure' wedstrijd in Lesotho. De to tale afstand van 500 kilometer is ver deeld in paardrijden, raften, wildwater kanoën, mountainbiking, oriëntatie- De plaatselijke toneelvereniging Utile Dulci brengt op donderdag en vrijdag 16 en 17 januari de komedie 'Hulde' op de planken. De beide uitvoeringen worden in de Hoek steen gehouden, aanvang 20.15 uur. 'Hulde' is een komedie in twee bedrij ven, geschreven door Bernard Slade. Het laat zien dat je de medemens niet op basis van één of twee geconstateerde aflatende karaktereigenschappen moet beoordelen, maar dat je de persoon in zijn totaliteit moet ontdekken. Dan pas kun je (mogelijk) een balans opmaken. De innemende, vurige hoofdpersoon Rik Tempelier, gespeeld door Piet de Jong, komt voor het eerst in zijn leven in een situatie terecht, die hij niet weg kan lachen. Ondanks verwoede pogin gen dit van zich af te schudden, dringt de realiteit echter heel sterk bij hem op. Het gevolg is dat Rik het bijltje erbij neergooit, alle vriendschap van zijn omgeving ten spijt. Een volstrekt tegen beeld is zijn zoon Jos, gespeeld door Jeroen Kok, en de confrontatie met zijn vader is adembenemend. Bernard Slade heeft in dit stuk een boeiende combinatie weten te geven in humor, diepgang en emotie. Een stuk met veel inhoud, dat borg staat voor een heel bijzondere en gezellige avond. In dit stuk werken verder mee Jan Kramers als Lou Daniels, Janny Knappers als Dr. Ida Peters, Pauline Verwey als Sandra Verhagen, Els Wismeyer als Martha (of Maartje) en Mieneke Wareman als Hei een. Decor, belichting en geluid is in handen van Frank en George Legierse, terwijl kledingadviezen en regie in goede handen zijn van Ria de Vries en Marion Koning. Plaatsbespreken is op woensdag 15 januari in de Hoeksteen van 19 tot 20 uur. KVO moest afgelopen zaterdag tegen koploper Korbis uit Waddinxveen spe len, een ploeg die nog geen wedstrijd heeft verloren. In het begin kon KVO nog redelijk bijblijven en met de rust was de stand 6-8. Maar na de rust was Korbis meer trefzeker en KVO maakte wat fouten. Het gevolg was dat Korbis verder kon uitlopen. Uiteindelijk werd de stand 10-19. Doelpunten werden ge scoord door Erik Dormans 4, Folko de Raad en Rob de Peuter 2, Mien Driessen en Erik Zweerink 1. Overige uitslagen: KVO 2-NOVA 6 20-7, HKC 4-KVO 3 14-7, Hellas 4-KVO 4 15-10, Odik 5-KVO 5 15-14, Doorn B2-KVO BI 3-13, KVO Cl-Revival C2 0-11, KVO D2- Unitas D2 0-10, KVO Fl-Ermelö F1 6-0. Oudejaarsavond moest de brandweer een containerbrand op het Dorpsplein blussen die gevaarlijke vormen voor de directe ongeving had aangenomen. Na dat het vuur bedwongen was veranderde de container snel in een klont ijs. De spuitgasten kregen gelukkig tijd om de jaarwisseling thuis door te brengen, maar om kwart over drie was het weer raak. Nu was een onschuldig kampvuur achter een woning aan de Plesmanstraat uit de hand gelopen. Ook hier veran derde vuur via veel water in ijs. Uitslapen was er nieuwjaarsmorgen niet bij vanwege brandalarm in het Kamp Soesterberg aan het Zeisterspoor. Na aankomst bleek dit loos alarm te zijn; een storing was de oorzaak. Na de ver nieling van enkele bushokjes bleef het kennelijk vanwege de kou rustig. i.a. de korte rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg - ruime parkeergelegenheid voor de deur woensdagmiddag geopend. lopen en bergbeklimmen die in maxi maal 12 dagen moet worden afgelegd. Een zwaar element is de hoogte. Leso tho is namelijk het hoogst gelegen land ter wereld, alles ligt boven de 1300 me ter". Training "Als team hebben we het afgelopen jaar vrij intensief geoefend om goed voorbe reid te zijn op deze raid. Het komt aan op teamspirit, uithoudings- en doorzet tingsvermogen en ervaring in de buiten sport. Van 6 tot en met 11 januari gaan we naar Frankrijk om ons daar in een trainingskamp voor te bereiden. Diverse dag- en weekbladen alsmede radio en tv-stations zullen verslag doen van deze raid en het doet mij een genoegen dat ook de Soester Courant hiertoe behoort. Elke sponsoring is welkom want we moeten nog een gat van 15 duizend gul den dichten. Bedrijven of instellingen die geïnteresseerd zijn kunnen met mij contact opnemen, telefoon 0346- 352526. Zondag 9 februari hopen we gezond en wel in Nederland terug te komen en dan ben ik zeker een hele ervaring rijker", al dus de sportieve Els Rijkens. Wegens het voorbereiden van een over val op een geldloper van een Soester bergse supermarkt is een 29-jarige Soesterberger vrijdag door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot een jaar cel straf, waarvan drie maanden voorwaar delijk. De straf was gelijk aan de eis. In januari vorig jaar bedacht de Soesterberger samen met een 30-jarige Wilnisser een plan om de geldloper te beroven. Omdat zij zelf geen vuile han den wilden krijgen schakelde het twee tal twee anderen in voor de daadwerke lijke overval. Wel zouden de Wilnisser en de Soesterberger voor de geldloper uit rijden om de overvallers een seintje te geven wanneer zij moesten toeslaan. Na een eerste mislukte poging werd op 19 januari nog een poging gewaagd. Toen gooide een oplettende buurt bewoner echter roet in het eten. Die waarschuwde de poütie omdat de auto met de overvallers verdacht lang in de buurt stond te wachten. De auto bleek gestolen. Toen de Wilnisser en de Soesterberger het sein wilden geven, zagen zij dat de politie hun tot op de tanden bewapende handlangers te pak ken had. Achteraf bleek dat de tip waarop de plannen waren gebaseerd, was verouderd. De Wilnisser werd tot vijftien maanden celstraf veroordeeld, omdat hij ook zou hebben gehandeld in illegale cd's. Het 'Nieuws- en Advertentieblad voor Soesterberg' van januari 1950 toont op de voorpagina een kerstgedicht, een ver haal over de vliegschool o.l.v. luitenant W.C.J. Versteegh en een dankwoord van de Soesterbergse 'sergeant der Grenadiers C.J. Harteveld', uit het Indonesische Windoeatji. Soesterberg had geld ingezameld en hun jongens 'in de West' een rimboekist ge schonken. Het was een kist voorzien van diverse sportartikelen, zoals volleybal, voetbal, ping-pong badges, badminton- rackets en heel belangrijk, een grammo foon. Deze spullen kwamen goed van pas vanwege de natte moesson. Ook vaandrig Noordam laat zich groeten. De binnen- en achterpagina tonen ad vertenties van zestig toenmalige plaatse lijke bedrijven. Van deze zestig zijn nog in Soesterberg gevestigd: Stoffeerderij W.F. Stomp, van Maarenstraat 7; boek handel van Leeuwen, Rademakerstraat 30; Piet Wijman van Café Sport; Shell- service station G. v. Ekris, 't Lingerie huis van Eijden, Garage Spaan, Drogis terij Sukking, Rademakerstraat 5; Gebr. Tammer, Zand-, Grint- en Leemhandel, Autotransport en Sleperij, Postweg 23 en 4 en Fa. N. van Es, Schoolweg 2B, erkend handelaar in lompen en metalen alsmede inkoop van oud papier en kranten tegen zes cent per kg. Johan Stasse kwam terug uit Indië met de woorden: Langs deze, voor mij zeer onsympathieke weg, dank ik alle Soesterbergers, voor hun vele blijken van belangstelling, bij mijn terugkeer in het Vaderland ondervonden. En in de maand december 1949 gingen in onder trouw: J. Slijkhuis te Batavia en C. Pastunink, Rademakerstraat 27, terwijl in het huwelijksbootje stapten: E.H. Bosboom en G.W.A. v.d. Dijssel, Veldm. Montgomeryweg 48 alsmede Th.W. van Veenendaal en T.W.C. Nout, Gen. Winkelmanstraat 94. Tot slot werd te koop aangeboden: 'voor zelf- bewoning helft vari groot dubbel woon huis met rieten dak aan de Kampweg in Soesterberg. Voorkeur hebben Soester bergse ingezetenen. Direct te aanvaar den. Koopprijs 5000,—'. Zo begon men in januari 1950. Vrijdag 10 januari 20.30 nieuwjaarsbijeenkomst VOS KdK Zaterdag 11 januari 15.45 AGAVS l(d)-Lovoc 2, Banning hal 15.45 AGAVS l(h)-Nederhorst 1, Ban ninghal 19.00 KVO 3-SKF 3, Banninghal Zondag 12 januari 11.30 BADSO 2-'t Slot 4, Banninghal 14.00 koersbal, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9