50 tot 80% korting alles moet weg! iksh LiJl BÉ 0TuqaIq/ Nog 2 weken!!! OS vraagt bestuur Soest om aandacht tedeiitoch Scholieren meten krachten op ijs lomen afwezig OPHi l/IJV DK-Mode eindigt na 28 jaar Speciale aanbieding Gratis advies bestaat 3 jaar Elfstedentocht op ijsbaan Medische dienst F.P. Prause HUISARTS Viering eenheid met drie pastores Themamorgen PCOB mode. Hulpverlening 'Mode is altijd onze passie geweest' Avondvluchten helikopters Hoofdwond vrouw bij kettingbotsing Kerstboomverbranding kort maar krachtig Informatiemiddag 'de Pruttelpot' Bingo Agenda Kerkdiensten Voorzitter Putman vindt verhoudingen niet juist M" jSTORANTE ITALIANO daarom: 3 maanden feest 3 dagen per week* 3 gulden korting maandag op alle pastagerechten woensdag op alle pizza's donderdag op spareribs Rademakerstraat 32 Telefoon: 0346 - Soesterberg 354009 Meningen van lezers Reiniging GFT te koop of ie geef? its een "Kleintje" e Soester Courant PAGINA li WOENSDAG 15 JANUARI 1997 ■^avvvvTm, k. ideren Zondag 19 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.00 zie De Hoeksteen Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 oecumenische viering met drie pastores STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. J. Woets Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.Ö. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. 25 t/m 31 januari De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Op zondag 19 januari willen de christe nen van de drie plaatselijke kerken tot uiting brengen dat zij, ondanks hun ver scheidenheid, met elkaar een eenheid vormen. Deze bijzondere viering wordt gehouden in de Hoeksteen, aanvang 10.00 uur. Zr. Marie-Anne van Erven, ds. van Marion en ds. Nawijn zullen als plaatselijke drie pastores voorgaan. Medewerking wordt verleend door het Caroluskoor met organist Theo Hes. Zoals elke zondag is een ieder van harte welkom en na de viering is er koffie en voor de kinderen limonade om dat 'sa^ men zijn' te concretiseren. Meer berichten over Soesterberg op pagina 12 Zondagmiddag was de ijsbaan Soesterberg bezet met ongeveer 180 kinderen die, zonder één uit valler allen hun Elfstedentocht heb ben gereden. Via diverse stempel- plaatsen, met ook een geheime, een fikse kluunplaats, bruggen, ver smallingen en scherpe bochten was een bijna heuse Elfstedentocht uit gezet. Van ver uit de omgeving waren ze ge komen en zelfs een echtpaar uit Arnhem was met hun beide kinderen naar dit kinderfeest gekomen. "Bij toe val hoorden we van vrienden dat dit in Soesterberg zou worden gehouden. Daar hebben wij een reis van en naar Arnhem wel voor over. Grandioos, wat is dit een feest. Daar mag men het be stuur en de kennelijk vele medewerkers van deze ijsbaan wel bijzonder voor be danken". De gezichten van de kinderen straalden en met rode wangen van inspanning "Na 28 mooie jaren hebben wij be sloten met onze zaak te stoppen. Met veel plezier en enthousiasme hebben we dit werk gedaani, maar nu komt de tijd om het wat rustiger aan te doen. We kunnen terugzien op een fijne tijd en daarvoor zijn wij onze cliëntèle heel dankbaar". Terwijl dhr. De Korte deze woorden spreekt, kijkt hij door de winkel waarin hij, samen met zijn echtgenote, op 38- jarige leeftijd is begonnen en waar heel wat lege stellingen hem nu aankijken. "Nee, de zaak van 28 jaar geleden zou je niet meer herkennen. Als een logisch gevolg van vraag en aanbod en de eisen die mode stelt, werd de zaak enkele ke ren verbouwd. Wij hebben altijd een breed assortiment gevoerd en dat vraagt de nodige ruimte. In al die 28 jaren heb ben we nooit een slechte periode ge kend en het is dan ook een goed flore rend bedrijf geworden, waar service en kwaliteit de belangrijkste uitgangspun- jfe werden de vele rondjes gereden. Aan de kant stonden net als in Dokkum de vele toeschouwers die hun pupillen aanmoe digden. Het geheel werd begeleid met vrolijke muziek dat de stemming nog meer verhoogde. Duidelijk was de snoep en zopietent aanwezig en heeft menigeen kennis gemaakt met de heer lijke erwtensoep van Mary Zijlstra. De opbrengst was bestemd voor een gast- ouder-project. Ook de friteuse maakte overuren en werd de heerlijke warme chocolademelk door heel wat opa's en oma's gedronken om stilstaande toch op temperatuur te blijven. Om half drie kregen alle kinderen op vertoon van hun afgestempelde kaarten, het zo begeerde Elfstedenvaantje uitgereikt. Het bestuur deelde na afloop mede dat alle deelne mers de vereiste stempels hadden gekre gen en ze daarom ook allemaal met recht het vaantje hadden verdiend. Be stuur en de vele vrijwilligers van de ijs baan Soesterberg mochten veel compli menten ontvangen en terecht. Mogelijk was dit grootse gebeuren een afscheid van bijna vier weken ijspret. ten zijn. Hierin onderscheiden wij ons van vele modezaken in de grote steden en daarom hebben wij ook zoveel klan ten buiten Soesterberg. Iemand van top tot teen aankleden is het leuke van ons vak. Zelfs in de va kantie was ik met mode bezig en keek je naar mensen om je heen. Je zag nieuwe kleuren en stijlen en die inspi reerden weer voor de toekomst. Zo wa ren wij altijd met onze passie bezig. En als je dan ook nog een mooie klanten kring hebt, dan mag je je best een ge lukkig mens noemen. Soms kwamen mensen spontaan binnen voor een praatje en een kopje koffie, en dat kon ook. Ondanks dat wij binnenkort de deuren voorgoed sluiten, zien wij de toekomst rooskleurig tegemoet. Het zal best even wennen zijn om niet meer dagelijks aan het werk te zijn, maar wij hebben nog zoveel interesses waar we tot op heden nauwelijks tijd voor hebben gehad. Het pand is verkocht aan dhr. Bruinink uit Putten, die nog zes filialen heeft en die bekend staan onder de naam WEDO- mode. Hij gaat op dezelfde voet verder als wij. Voor onze klanten zal dat een hele geruststelling zijn. Ik ken dhr. Bruinink persoonlijk goed en het doet ons plezier dat onze modezaak in heel goede handen komt. Met ingang van 1 februari wordt begon nen met een drastische verbouwing, en het is de bedoeling dat het nieuwe pand begin maart wordt geopend. Als her kenning voor de toekomst wordt onze dochter Angelique filiaalhoudster van dit nieuwe bedrijf en blijft ook Gerda Freriksen hier werken. Mijn vrouw en ik blijven in ons huis aan de Rademaker straat wonen'. Tot en met donderdag 30 januari heeft men gelegenheid te profiteren van de opheffings uitverkoop, maar dan sluit voorgoed de zo bekende zaak van DK- mode. Donderdag 16 januari zijn de 50+'ers vanaf 09.45 uur welkom in het Dienstencentrum De Drie Eiken, waar de PCOB haar maandelijkse thema morgen houdt. De oud-wethouder van de gemeente Soest, Jan Menne, en zijn echtgenote vertellen over hun tandem- reis naar en Spaanse Santiago de Compostela. De toegang is gratis en het kopje koffie staat klaar. 1, ademakerstraat 25 3769 bb soesterberg - ruime parkeergelegenheid voor de deur woensdagmiddag geopend. Enkele Chinook- en Cougar-helikopters gaan deze maand avondvliegen op 16, 20, 21, 23, 27,28 en 30 januari. Tijdens de vluchten beoefenen de bemanningen onder meer het gebruik van nachtzicht- apparatuur. Behalve enige lokale vlieg bewegingen op Soesterberg vinden er navigatievluchten plaats boven Neder land en wordt er gebruik gemaakt van het militaire luchtvaartterrein Deelen. De laatste helikopter landt om uiterlijk 23.00 uur op de vliegbasis. Naar ver wachting gaat een groot aantal van de vluchten niet door wegens slechte weersomstandigheden en de in vredes tijd geldende veiligheidsnormen. Op de maandag-, dinsdag- en donderdag avonden is de vliegbasis tevens uitwijk- haven voor vliegtuigen van de andere bases van de Koninklijke Luchtmacht, die door omstandigheden niet kunnen landen op hun thuisbases. JEhxtratecbnisch installatiebura Llchtstudio Gas, water en c-v, installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant Type CWK 24-12 nu/1985 (incl. BTW) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346 - 351502 Op de Amersfoortsestraat vond vrijdag middag een kettingbotsing plaats, waar bij een 61-jarige vrouw een hoofdwond opliep. Ze kon niet meer op tijd stop pen, toen de twee auto's voor haar af remden. Ze botste tegen de auto van een Zeister die op zijn beurt tegen de wagen van een Amersfoorter knalde. Het ongeluk gebeurde omstreeks half één. Onder leiding van de Stichting Jeugd werk Soesterberg kon men - lees: kin deren - dinsdag 7 januari gebruikte kerstbomen inleveren. Voor elke boom werd 20 cent betaald en dat zou aan trekkelijk kunnen zijn. Tot half acht was er gelegenheid ze in te leveren. In tegen stelling met vorige jaren bleek dat er aanmerkelijk minder bomen waren; vol gens de leden van de Stichting Jeugd werk niet meer dan ruim 200. Ook het bezoek, anders zo massaal, was deze keer mogelijk door de kou mondjes maat. Vanwege het droge vriesweer wa ren de bomen kurkdroog met het gevolg dat er een kort maar hevig vuur was. Traditiegetrouw mocht de jeugd de waterspuit van de brandweer hanteren om het laatste vuur te doven. Ook deze keer gingen de handschoenen uit en bij -10 gr. C werd het ijzer beetgepakt, waarop één gilde: 'Jasses, dat is ijskoud!' De peuterspeelzaal 'De Pruttelpot' houdt op dinsdag 21 januari van 13.00 tot 14.00 uur een informatiemiddag. Alle ouders zijn daar met hun kleine welkom om de speelzaal te bekijken, kennis te maken met de leidsters, ge woon informatie in te winnen en hun kind (vanaf anderhalf jaar) in te schrij ven. Ook voor kinderen die al zijn aan gemeld is het leuk om vast even een kijkje te nemen. Het adres is nog steeds Van Angerenstraat 1. jjA Diensten Centrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zondag 19 januari zijn grootouders en kleinkinderen vanaf 14.00 uur van harte welkom in het Dienstencentrum De Drie Eiken, waar een grootse bingo wordt georganiseerd. De kaarten zijn voor grootouders 5 gulden en kleinkin deren 2.50 per stuk. Donderdag 16 januari 09.45 themamorgen PCOB, Drie Eiken 20.15 Utile Dulci, Hoeksteen Vrijdag 17 januari 20.15 Utile Dulci, Hoeksteen Zondag 19 januari 14.00 bingo, Drie Eiken Dinsdag 21 januari 13.00 informatiemiddag Pruttelpot Opgaven: tel. 351252. wat kerstversieringen in de uun. ïing zelfs nog vol met van die grol kleurige ballen. Ook kregen we n waarin nog lampjes zaten. :n al de bomen nu in de vrachtaut Bart z'n vader en dan brengen aar het veld achter de ijsbaan. :n 20 cent per boom, dus dat is t zakcentje. We zijn wel benieu' eel bomen dit jaar in de fik g; s een prachtig gezicht, vooral a en omhoog spatten', aldus de den Bart, Vincent en Johan. dernemend Soesterberg, verte- Kwoordigers van diverse organi- nes, de politiek en bestuurlijk pst waren vrijdagavond 10 ja- feri in groten getale naar het jitakt der Kontinenten gekomen pr de nieuwjaarsbijeenkomst van verenigde Ondernemers Soes berg. was bekend dat Wim Putman, voor- sr van de VOS, een nogal stekelige iding zou houden en om die reden het die avond even voor half tien, in de grote zaal toen hij, na het wel kom van de gastheer Wico Bunskoek, icteur van het Kontakt der Kont- iten, met zijn nieuwjaarstoespraak tra. Jit de laatste Erbo-enquête is komen ffiRte staan, dat het ten opzichte van de lelijke uitslag, economisch uitste- ^Jd gaat met de regio Eemland. Dat het dus ook goed gaat in Soest en iterberg, doch dat het volgens die- jde enquête, in verhouding minder goéd gaat met Soesterberg. Over die en rdere verhoudingen met Soest, wil iet vanavond met u hebben en dan it ik mij in het bijzonder tot de poli- en het bestuur. Met deze intro had an zijn visitekaartje afgegeven, isterberg is ruim 1/7 deel van Soest, deze verhouding zag hij niet terug le gemeenteraad, waardoor de Soes- •ergse belangen minder gehoord :igen te worden. Het werd beklem- ind met een, naar zijn mening beslist it onterecht en sterk gevoel van on- :de. ►te projecten zijn in Soest verricht, wanneer wordt begonnen met bij- iorbeeld de Rademakerstraat? On- de verwoord door de Vereniging ïsterbergs Belang en door een voor ij onbekende dame, afgedrukt op de esterbergse pagina van de Soester urant van deze week, behoeft geen :el commentaar", vervolgde hij. por particulier initiatief wordt dit jaar weer een bedrijfsverzamelgebouw ge realiseerd, maar daarmee is het bedrijventerrein Soesterberg-Noord na genoeg gevuld en is elders in Soester berg geen bedrijfsterrein beschikbaar. Putman deed een dringend beroep op Soest, om nu echt haast te maken het het ontwikkelen van nieuwe bedrijfs- teiTeinen. In dit verband noemde hij de Richelleweg en het Kamp van Zeist. Het Militaire Luchtvaart Museum zou, uitgebreid met andere activiteiten, ver plaatst kunnen worden naar de oostzijde van de Van Weerden Poelmanweg. Dit zou ten goede komen aan recreatie en toerisme in en om Soesterberg. "Het is de taak van de overheid zorg te dragen voor een goed ondernemers klimaat. Maar dat bereik je niet zoals Soest doet en de grondprijzen binnen een jaar met 40 procent verhoogd, dat werkt averechts. Geef de ondernemer letterlijk en figuurlijk de ruimte om uit te breiden en te investeren. Uit de ge houden enquête is gebleken dat het eco nomisch klimaat gunstig is, daarom Soest, doe er wat aan!" De bereikbaarheid werd genoemd en dan staat Soesterberg bijna dagelijks in de top-tien file-meldingen. Verbreding van de autosnelweg ziet de VOS als een noodzaak. Haaks daarop wordt de versmalling van de Amersfoortsestraat gezien, waarop de VOS ernstig bezwaar maakt. Positief staat zij tegenover de aanleg van de twee rotondes, die vol gens de VOS het totale vervoer gunstig zal beïnvloeden. Gematigd positief is de detailhandel over de Rademakerstraat en Buijs Ballotlaan en wordt deze maand de uitslag van hét planologisch onderzoek over de Hoeksteen verwacht. Putman deed een beroep op de ge meente Soest de positieve toezegging in dezen daarop ook in feiten om te zetten. De VOS is sterk gekant tegen elke de tailhandel in woonhuizen en ziet dat als een bedreiging voor de huidige winkel voorziening. "Samenvattend voor poli tiek en bestuurlijk Soest: Zorg voor een juiste verhouding en een goed onder- 2 Deze actie geldt bij het afhalen vanaf 15 januari t/m 15 maart 1997 Voor onze restaurantgasten hebben wij op deze 3 dagen een gratis écht Italiaans aperitief! >Id Vroege b in '85 en '86 de tocht geredei beide kruisjes ontvangen en ooi 1 's mÜ dat gelukt. De eerstf sstreken zette ik op le kerstdag ii ïmstertocht van 20 km, daarna op cember anderhalf uur op de ijs n Meppel, 29 december Korten net 75 km en op 30 december de itocht in Alblasserwaard met ooi Tijdens deze rit forceerde ik mijn rknie en moest enkele dagen rust houden., En dan hoor je op iari dat de Elfstedentocht door doe je het met die knie, of niet. ft it een schaatsfamilie, dus werd hei Snel overnachting in Leeuwarden ld en vrijdag in de Frieslandhal jven. Ik kreeg nummer 1566 met J 05.50 uur. Toen ik die zaterdag- n door een haag van gillendi Q naar het ijs liep, werd ik bijn; n van de dranklucht. Die hadden; nacht feest gehad en moedigden! ders aan, fantastisch. Ruim zes: >nd ik in het pikkedonker op de! Zoals de meesten reed ik ook en sluit je je soms bij een groepje het duister reed ik gewoon op de ondanks dit handicap ben ik de is geen één keer gevallen. Tot 100 ïf herVj Taar t0®? werd hel Donderdag 9 kon men op afstand ,ru.L ri-adJeh°°rlijk last van horen dat er kennelijk iets bijzon- rkutn ben ik een dn^meTdl^1'8 °P d® Soesterber8se iisbaan Ohan Olaf Koss gereden Sr kort ™s juichende aan- met Hein Vergeer Maar die moedigingskreten waren met van iet zo moeilijk dat hij de strijd de 'ucht en iedereen die over de fi- /ege opgaf. De rit van Harlingen nish kwam, werd zonder Beeren- okkum was erg zwaar en ik heb burger, maar wel op z'n Dokkums t stuk ongeveer vier uur gedaan, toegejuichd. termm°0STinSdta™enmSêOm tb®stuu5, ,van de. ^vereniging gleed ik over de finish L de Soesberg behoefde slechts een tele- aart en had de rit in 11 Tur en foontJe naa,r de ^«len «e plegen en uten peHnar a r\ u voor de rest was het snel voor elkaar, van Sin valr^ ve.rzorêinn? 'De dagen voor de wedstrijd werd heel dd de afeesnrok-pn i VrJe„ stiekem getraind in het starten en boch- ;P .l^e.SP.roken Patsen ston-|ten mak^ maar de baan was soms te om helemaal voluit te gaan. inderdagmorgen mochten alle drie ,olen een uur trainen en dat werd uit- ikend gebruikt. Middags om 13.15 uur was het zover. |ke school was met haar schaats- cialisten uit de groepen 5 tot en met vertegenwoordigd. Onderling werden de krachten getaxeerd. 'Dat is een eitje en die pak ik met m'n ogen dicht', alle- nemersklimaat voor Soesterberg". En met deze woorden besloot Putman zijn nieuwjaarsrede. Groei Burgemeester Hans de Widt werd uitge nodigd hierop te reageren. Hij begon de waarde van Soesterberg te benadrukken door aan te voeren dat het volledige college en diverse raadsleden juist naar deze bijeenkomst waren gekomen om het informeel overleg aan te gaan. Ver volgens stond hij stil bij defensie, die ondanks inkrimpingen, als de belang rijkste werkgever moet worden gezien. Uit gesprekken was gebleken dat het Kamp van Zeist de huidige status nog wel enige tijd zal houden en het Mili taire Luchtvaart Museum om budget taire redenen blijft zitten waar het zit. Wel zijn gesprekken gaande om het distributiecentrum Commissary moge lijk aan een drankenhandel te verkopen. Het vertrek van de Amerikanen en de verkoop van de woningen in Apollo en Gemini heeft geleid tot een groei van 694 inwoners. Stond dit op 1 januari 1995 op 5.818, met ingang van 1 januari 1997 telt Soesterberg 6.512 inwoners. Tegenover de negatieve onderwerpen van de VOS stelde hij diverse positieve ontwikkelingen. Zo zullen de plannen voor de Hoeksteen weldra gerealiseerd worden en heeft Soesterberg een mo dern en kostbaar rioleringssysteem ge kregen. Bedrijfsterreinen zijn ook in Soest schaars, maar de ontwikkeling daarvan aan de Richelleweg heeft de volledige aandacht. Ook de Rademaker straat zal dit jaar met alle betrokkenen worden besproken en de veiligheid van Soesterberg is aanmerkelijk verbeterd nu de Brigade van de Koninklijke Ma rechaussee 24 uur per dag politioneel aanspreekbaar is. De ruimte en het aan genaam verblijf in het Kontakt der Kontinenten werd genoemd die na vol ledige renovatie, nog mooier zal zijn en toonaangevend voor Soesterberg zal zijn. De ondervertegenwoordiging bin nen de gemeenteraad wees De Widt te rug met 'dat is uw zaak en niet de onze'. Daarbij prees hij Wil Stekelenburg van de PvdA -zonder haar te noemen- die als enige Soesterberger 'het toch maar goed doet!' Hij besloot met: 'Laten we samen als Soest en Soesterberg de schouders er onder zetten, dan zal 1997 weer een goed jaar worden'. Daarna werden onder het genot van een hapje en een drankje nog heel wat zaken ge regeld of voor de nabije toekomst voor- besproken. Scherper toezicht op GFT bij flats. Con trole op huisvuilscheiding bij hoogbouw in Soest en Soesterberg, is met ingang van 1 januari 1997 verscherpt. Bij het niet naleven van de Algemene Plaatse lijke Verordening dat men het huishou delijk afval gescheiden moet aanbieden, riskeert men een boete van 90 gulden. De scheiding van GFT is sinds 1 januari 1994 wettelijk verplicht. Meer informa tie over het scheiden van GFT afval is te vinden in de Gemeentegids en de Huisvuilkalender van 1997. Kijk, dit staat heel mooi omschreven in de Soes ter Courant van 8 januari 1997, maar sinds de plaatsing van de cocons naast de duplexwoningen aan de Plesman- straat, wonen deze bewoners al vele ja ren naast een vuilstortplaats. Dit is idem hetzelfde met de hondenuitlaatplaats. Ik wil wel eens weten hoe de uitvinder van onzin het zou vinden als hij/zij tijdens het nuttigen van zijn/haar ontbijt tevens kan genieten als een trouwe viervoeter bezig is met het produceren van een fikse hondendrol. Als bewoner van één van deze duplexwoningen ben ik deze viezigheid meer dan zat. J. van Loveren ra smaakt de warme koffie en '"ijk. Maar ook onderweg kreeg aan van alles en nog wat aange- bijvoorbeeld kinderen die je een mandarijn gaven. En niet te i de vele bekers en potjes met e soms stampvol vette worst en en en dat is nu niet zo bevorder- 3r het rijden. De rit naar rden ging uitstekend en ik elfs twee wedstrijdrijders in. Het asme van de vele mensen was erweldigend. Iedere brug stond jan Dokkum. Ik reed alleen i binnen en stak even mijn hand ïrd begroet met een donderend dat is een belevenis. Een rit om er te vergeten". maal kreten om zichzelf in de juiste sfeer te brengen. Eindelijk om half twee was dan zover. Per keer werd met vier gestart in slechts één ronde wel met vier akelige bochten. De snelste jongens en de twee snelste werden per groep gekwalificeerd de finale. De eerste die over de kwam kreeg 3 punten, de tweede 1 punt en per school werd Met veel vallen en opstaan diverse ritten volbracht onder >ms hysterische aanmoedigingen. In tens was het verdriet als het niet liep zoals de planning en groots als een Van Bentum vlogen de winnaars over de streep. Ruim 250 kinderen gaven duide lijk te horen dat zij er waren en dat maakte alles tot een groot feest. Na een fel gevecht werd de Carolus- school 3e met 24 punten, 2e werd de Weth. de Haanschool met 32 punten, maar voor de tweede keer werd de Postiljonschool winnaar met 40 punten. Uit handen van Sjaak Pot, hoofd sport zaken van de gemeente Soest kregen de captains van de scholen de bekers uit gereikt. De Klarenbeek-wisselschaats- bokaal mag weer een jaar in de Postiljonschool staan. Alle kinderen kregen van de gemeente echte schaats- kousen en een zweetband cadeau, ter wijl ze van de IJsvereniging Soesterberg even een bezoekje mochten brengen aan de snoep en zopietent. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C.'van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41

Soester Courant | 1997 | | pagina 13