an de Veer en Hees gaan uit elkaar BDC is personele problemen nog de baas Pas op de plaats heren Red Stars Stam/SoVoCo zoekt nieuwe trainer 15.900,-- rinst en verlies Duinkikkers Vorstelijke winterwandeling Aansluiting met middenmoot voor heren van Stam/SoVoCo Eemvogels trekt aan kortste eind in spannende wedstrijd PAGINA 1, WOENSDAG 15 JANUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 15 leugdtrainer Ron Daselaar komend seizoen verantwoordelijke man VOETBAL zaterdag lugblessure Arjan Roesten schorsing Guus Tourné HANDBAL fubbelprogramma waterpoloërs WATERPOLO 55 OO Bijna vierhonderd deelnemers bij Olympia WANDELSPORT Doornbos keert niet terug; Brunninkhuize niet meer beschikbaar VOLLEYBAL VOLLEYBAL Schooldamtoernooi DVSB zaterdag in Griftland College Triathleten actief in BAV-Wintercup Onverwachte nederlaag van koploper tegen Punch BASKETBAL KORFBAL Bestuurders onder invloed van drank Ikchter de samenwerking tussen ilees en Jaap van de Veer komt na Bit seizoen een punt te staan. In noed overleg is besloten dat het con tact met de hoofdtrainer na twee an de drie seizoenen zal worden Ontbonden. Van de Veer's opvolger jrordt jeugdtrainer Ron Daselaar |ie stopt als rechter vleugel- erdediger van SEC-zondag. Eigenlijk heb ik zelf de beslissing geno ten en het bestuur mondeling en schrif telijk verzocht het contract te ontbinden. Van te voren had ik de afspraak ge naakt dat we in de eerste twee jaren een Eer zouden moeten promoveren, wilde het het derde seizoen ook doen. Maai iit zit er nu niet meer in," aldus Van de Veer over de teleurstellende resultaten ian de roodwitten die als titelkandidaat 5 competitie ingingen, maar in de on- Serste helft bivakkeren. |restatiegericht lortgeleden trainde Van de Veer bij een jemperatuur van -8 graden nog met 24 jelectiespelers, maar over het algemeen pndt hij dat teveel spelers te weinig prestatiegericht bezig zijn. "Het zijn er rijf of zes, de anderen komen alleen maar voor hun plezier. En dat botst nog fel eens. Ik ben niet het type dat dit laat Jscaleren. Overdag sta ik voor de klas en moet ik al vaak voor politieagent >elen. Daar heb ik 's avonds geen zin beer in." be trainer, die zelf 22 jaar in het eerste «peelde en pas op 39-jarige leeftijd itopte met actief voetbal, vindt het de peste oplossing voor zowel de spelers groep als hem zelf. "Ik ben best wel op gelucht. Ik wil niet zeggen dat ik met (tegenzin naar de trainingen ging, maar Jik ging er ook niet met plezier heen. Het Bs nu al moeilijk om het seizoen gemo- ltiveeid af te maken, maar ik zal me voor 6 November 1996. Jaap van de Veer maakt zijn rentree als hoofdtrainer nadat een enkelblessure hem een poosje buitenspel zette. Hij dient zijn contract niet uit en wordt met ingang van komend seizoen opgevolgd door jeugdtrainer Ron Daselaar (links). Foto: Goos van der Wilt. honderd procent blijven inzetten." Voorzitter Daan Lazonder beaamt dat het besluit na goed overleg tot stand is gekomen. "Het leek hem en ons niet zinvol om het derde jaar door te gaan. Ik ga ervan uit dat hij dit seizoen blijft en dat de spelers de discipline hebben om hem het seizoen op fatsoenlijke wijze te laten afmaken. Mocht dit niet lukken, dat is onze nieuwe trainer be schikbaar om meteen in te springen." Volgens de praeses zijn er wat proble men gerezen tussen Van de Veer en de spelersgroep. De trainer denkt daar an ders over. "Ik heb twee maanden gele den nog een enquête gehouden onder dertig selectiespelers. Van hen vonden twintig het jammer als ik weg zou gaan." In zijn eerste jaar als trainer pakte Hees een periodetitel. In de beslissings wedstrijd om promotie naar de huidige vijfde klasse werd met 2-0 verloren van VIOD. Kort na aanvang van deze com petitie haakte Van de Veer af vanwege een enkelblessure. Hij werd tijdelijk ver vangen door zijn voorganger Teus van Kommer, waarna Van de Veer op 2 no vember zijn rentree maakte in de dug- out. Niet veel later besloot hij na dit sei zoen te willen stoppen. Lazonder denkt dat de spelersgroep blij is dat ze volgend seizoen een andere trainer krijgt. Volgens hem hebben ze in elk geval 'zeer positief gereageerd op het nieuws dat Daselaar de opvolger werd. Met hem bereikte het bestuur in de afgelopen week overeenstemming over een verbintenis van één seizoen. De nieuwe hoofdtrainer kan rekenen op de steun van een nog onbekende assis tent. Het tweetal krijgt de leiding over Hees 1, 2 en 3. De huidige A-junioren van Daselaar vormen volgend seizoen het derde elftal. Cursus Met zijn 25 jaar wordt Daselaar een van de jongste hoofdtrainers die op de voet balvelden rondlopen. Komende zater dag begint hij, aan de veertien weken durende cursus voor het diploma Oefenmeester III. In april doet hij exa men. De consequentie van zijn aanstel ling is dat hij een punt zet achter zijn actieve voetballoopbaan, omdat hij an ders zeven dagen per week op het veld zou staan. "Ik heb het zorgvuldig over wogen, maar ik beleef het meeste ple zier aan het training geven en op zater dag langs de lijn staan. Maar het zou natuurlijk een mooie afsluiting zijn als we eerst met SEC-zondag kampioen worden. Verder laat ik me misschien overschrijven als speler, maar dat moet ik allemaal nog bekijken," aldus de Soester die het zo leuk vindt de jeugd te trainen dat hij na de zomervakantie op eigen verzoek de B-junioren blijft bege leiden. Daselaar had overigens op 14 december al de verantwoordelijkheid over het eer ste elftal toen Van de Veer in verband met werk niet op tijd aanwezig kon zijn voor de thuiswedstrijd tegen SOVA'54 (0-3). Het was het laatste competitie duel dat Hees tot nu toe speelde. I Door de onverwachte nederlaag van CSV én de eigen winst op Celeritas heeft Smeeing/BDC afstand genomen van twee concurrenten. Met Animo voeren de Soesters nog steeds de ranglijst in de tweede divisie aan met een voorsprong van vier wedstrijdpunten op de eerste achtervolgers. Animo komt op 2 maart naar Soest, maar trainer/coach Gerard Tukker l van Smeeing/BDC verwacht niet dat dit het allesbeslissende duel zal wor- den. "Er zijn meer wedstrijden, waarin Animo of wij punten kunnen ver- spelen." Animo, eind vorig jaar. Voor de opbouwer rest nog één duel, waarbij hij de wedstrijd vanaf de kant moet bijwo nen. Charles van Zetten kreeg drie wedstrij den aan zijn broek, omdat hij bij het laatste fluitsignaal van Animo- Smeeing/BDC de bal naar de scheids rechter zou hebben gegooid. Hoewel Van Zetten blijft beweren dat hij een schot op doel loste en per ongeluk de leidsman raakte, besloot de bond hem te schorsen naar aanleiding van het rap port dat de scheidsrechters opmaakten. "Een absurde straf, waartegen we in beroep zijn gegaan," aldus Tukker. Zolang dit beroep loopt, mag Van Zet ten blijven spelen. Met het risico dat hij Ondanks de goede uitgangspositie kampt de ambitieuze handbalploeg met problemen. Spelbepaler Aijan Roest is namelijk voor onbepaalde tijd uitge- I schakeld. Sinds geruime tijd heeft de midopbouwer last van zijn rug, maar na de uitwedstrijd tegen Aalsmeer is de kwetsuur van dien aard dat Roest bui ten de lijnen moet blijven. En Tukker vreest dat de rentree van zijn aanvoer- der nog wel even op zich laat wachten. Daarnaast is Tourné voor twee wedstrij- Iden geschorst naar aanleiding van zijn ['slaande beweging' in het duel met in de beslissende fase van de competi tie alsnog buitenspel komt te staan. "Dit risico nemen we," zegt Tukker. "Omdat we ervan uitgaan dat de straf wordt te ruggedraaid. Bovendien missen we nu Aijan en Guus al." Gemist Van Zetten wérd tégen Celeritas overi gens topscorer met zeven doelpunten. Vijfmaal scoorde de linker hoekspeler uit een strafworp waarover normaliter Roest zich ontfermt. Roest werd vooral verdedigend gemist, terwijl zijn lege plek in de aanval voor rust werd opge vuld door zijn broer Michel en daarna door Charles van Kordelaar. Ten opzichte van de wedstrijd in Beukendal was Celeritas zondag ver sterkt met twee lange opbouwers. Vooral omdat de defensie niet goed in elkaar stak en Berton Kemp geen kijk had op de afstandschoten kwam Smeeing/BDC na achttien minuten met 10-5 achter. Tukker verving Kemp voor De Rijk, terwijl de handballers hun ver dedigende taken beter uitvoerden. Voor de pauze werd de achterstand verkleind tot 12-9 en twaalf speelminuten later kwam Smeeing/BDC langszij (14-14). Tot 18-18 in de twintigste minuut ging de strijd gelijk op, daarna maakten de Soesters een sprongetje naar een voor sprong van twee doelpunten die betrek kelijk eenvoudig werd geconsolideerd: 21-23. "Hun opbouwers werden moe en de rest van de ploeg stelt niet zoveel voor. Bij ons kan iedereen scoren en dat brak hen op. We hebben karakter getoond door rustig te blijven en de wedstrijd toch te winnen," stelde Tukker. De doelpunten van Smeeing/BDC kwamen op naam van Van Zetten (7), Van Kordelaar (5), Richard van Hofslot (4), Wim Steenbakkers (3), Bob van de Berge (2), Michel Roest en Patrick van Gardingen (ieder één). Dames Met het damesteam van Smeeing/BDC blijft het goed gaan. In de uitwedstrijd tegen ASV boekten de handbalsters een ruime zege. Het werd 5-15. Binnen 26 uur heeft het herenteam an De Duinkikkers revanche geno- nen voor een grote nederlaag. De vaterpoloërs verloren zaterdaga- ond met 7-1 van ZPCH en wonnen de volgende dag in Aqua Indoor net 10-2 van Aalscholver. Tegen ZPCH miste coach Roel Timmer vier spelers en vergat zijn team hoe de actiek in elkaar steekt. "Het klinkt mis schien gek, maar we hadden toch kun nen winnen. We hebben door stom bal verlies de tegenstander zeker drie keer i de gelegenheid gesteld te scoren en nisten acht opgelegde kansen," aldus Timmer. Tet eerherstel volgde zondagavond, waar Aalscholver met redelijk en ge structureerd spel werd bestreden. Tot halverwege de derde periode was Tim mer tevreden over de verrichtingen van zijn ploeg. Vanaf het moment dat bij Aalscholver een speler voor de rest van de wedstrijd werd uitgesloten en niet mocht worden vervangen, werd het spel van De Duinkikkers rommeliger. Het geen de Soesters er niet van weerhield een ruime zege te boeken. "We hebben de overtalsituaties onvoldoende uitge buit. Ik kijk er met gemengde gevoelens op terug, maar het is zo dat we nu niet meer de hele week met die 7-1-neder- laag in ons hoofd zitten." Timmer kan in de komende wedstrijd op 25 januari niet beschikken over Mark Rademaker die voor nog één wedstrijd is geschorst. Cees Thie is evenmin inzetbaar, nadat hij een middenhandsbeentje heeft gebroken. Het gips mag er deze week af, maar het herstel zal nog wel enige tijd vergen. ■rsstoel beschikt over verstelbare ie gordelspanners airbag voor wijd openslaande deuren (180°) ONDER CITROEN Y EN VERWIJDERINGSBIJDRAGE. INCL. 3 JAAR Bijna vierhonderd mensen hebben zaterdag de vrieskou getrotseerd om deel te nemen aan de tweede van drie winterwandelingen van Olympia. In totaal startten 389 wandelaars, 49 minder dan bij de eerste tocht op 16 november vorig jaar. De route van 15 kilometer trok met 163 mensen de meeste belangstelling. Daar naast kozen 104 deelnemers voor de 10 kilometer, legden 94 wandelliefhebbers 20 kilometer af en schreven 28 lopers zich in voor de kortste afstand van 5 ki lometer. De organisatie noteerde groepen uit Aalsmeer, Hilversum, Utrecht en Zeist, terwijl er individuele deelnemers waren uit onder meer Culemborg, Schiedam, Arnhem, St. Pancras, Oldenzaal, Zwijndrecht en Sassenheim. De parkoersen waren uitgezet in de na tuurgebieden De Stulp en Pijnenburg. "Uit de vele reacties bleek dat velen hebben genoten van de met zorg uitge zette parkoersen in de fraaie en bosrijke omgeving," aldus Wim van Steendelaar namens Olympia. Op zaterdag 8 maart vindt de derde winterwandeling in Soest plaats. Ook dan vormt gebouw De Zwaluw aan de Koningsweg het begin- en eindpunt van de tochten. Voor die tijd kunnen wandelliefhebbers terecht in Zeist (25 januari), Huizen (8 februari) en Bilt- hoven (1 maart). Buddy Doornbos keert niet terug als damestrainer van Stam/ SoVoCo. De volleybalvereniging is op zoek naar een opvolger die in elk geval dit seizoen afmaakt. De hon neurs van de zieke Doornbos wer den sinds december waargenomen door Agnes Brunninkhuize, maar zij is nog maar even beschikbaar. Komende zaterdag zit de ex-internatio nal nog op de bank als het damesteam om 14.45 uur in De Bunt de thuis wedstrijd tegen Zaanstad 2 afwerkt. De maandag daarna hoopt de clubleiding duidelijkheid te hebben over de structu rele opvolging. Op dit moment is er nog één kandidaat over. Indien hij geschikt wordt bevon den, is het nog de vraag of hij zich van rijn huidige club kan losweken. Om die reden wil Verver nog geen naam noe men. Zeker is wel dat de samenwerking tus sen Stam/SoVoCo en Doornbos tot de verleden tijd behoort. De sympathieke Amsterdammer is overspannen en het bestuur durft het risico niet te nemen dat de volleybaltrainer na zijn rentree opnieuw moet afhaken. "Het is in deze tijd ontzettend moeilijk iemand te vinden die voldoende tijd en kwaliteiten heeft," zegt Verver die het jammer vindt dat Brunninkhuize niet kan blijven. "We zouden graag willen dat ze bleef, maar dat kan niet. Ze straalt natuurlijk wel wat uit en is een grote persoonlijkheid. Je hebt maar vijf minuten nodig om dat te ontdekken. De spelersgroep reageerde enorm positief toen we vorige maand met haar kwa men en de vonk tussen haar en de speelsters sloeg meteen over." Intussen is de Soester volleybalvereniging tevens op zoek naar een trainer/coach die de eerstedivisieploeg volgend seizoen tech nisch gaat begeleiden. Met de spelersgroep heeft het bestuur voortdurend overleg over de ontwikke lingen op het trainersvlak. Verver: "De speelsters weten stap voor stap wat we doen en snappen zelf ook dat het niet gemakkelijk is." Het damesteam van Stam/SoVoCo hoefde zaterdag niet in actie te komen, al stond de uitwedstrijd tegen Martinus 2 op het programma. Karin van de Maat van Stam/SoVoCo vertoefde namelijk met Jong Oranje in Kroatië. Elke hof leverancier kreeg de mogelijkheid de competitiewedstrijd uit te stellen en Stam/SoVoCo maakte hier dankbaar gebruik van. Het duel met Martinus 2 zal nu op zaterdag 8 februari worden gespeeld. Langzaam, maar zeker begint het besef te groeien bij de heren van Stam/SoVoCo, dat motivatie een belangrijke voorwaarde is voor een positief resultaat. De volleybal- ploeg kreeg loon naar werken in Amersfoort. Want door de 0-3-zege op Vollkei 2 realiseerde Stam/ SoVoCo aansluiting met de mid denmoot. "Het gedragspatroon is beter. Men rea liseert zich dat er wat gedaan moet wor den om te winnen. Laten we hopen dat de motivatie en dit spel zich voortzet ten," verklaarde Jan Jansen. Volgens de trainer/coach liepen de combinaties enorm goed, waren Jan Visser en San- der Buitendijk blokkerend goed op dreef, was Jaap van der Vinne aanval lend niet af te stoppen en speelde ook Ron Goetbals een geconcentreerde wedstrijd. Spannend was het in de slotfase van de eerste set, waarin via 13-13 en 14-14 de eerste klap werd uitgedeeld: 14-16. Daarna had de Soester club ogenschijn lijk minder moeite met Vollkei: 7-15 en 11-15. Spelverdeler Juijan van Slooten raakte in de tweede set geblesseerd aan zijn pink, maar Jansen had geen vervanger voor hem klaarstaan, omdat Marcel Swart met een blessure aan een midden handsbeentje op non-actief stond. Met een ingetapete pink 'beet' Van Slooten zich door de wedstrijd. "Daar wordt hij hard van, zegt mijn vrouw," aldus Jan sen. Met het schooldamtoernooi in het Griftland College op zaterdag 18 ja nuari houdt DVSB een traditie in ere. In de aula aan de Noorderweg zullen 130 kinderen van het Soester en Baarnse basisonderwijs mee doen aan de wedstrijden. Fractievoorzitter Bart Krol van het CDA verricht om 10.00 uur de openingszet, daarna wordt er zo'n vijf uur gedamd, voordat de winnaars kun nen worden bekendgemaakt. Er wordt gespeeld in twee groepen van dertien teams en de winnaars van beide groepen spelen om het kampioenschap van Soest en Baarn. De beste school van Soest en Baarn mag op zaterdag 15 februari deelnemen aan de provinciale kampioenschappen die dit jaar in Nieuwegein worden gehou den. In de laatste wedstrijd van de Baarnse BAV-wintercup gingen le den Van De Schieter van start voor de lopen over 8 en 12 kilometer. Gerda van der Veen liep de langste afstand op de voor haar regelmatige manier in 59.30. Haar zus Alda van der Veen liep de 8 kilometer in 43.50. Ronald Vergouwen testte zich ook op de 12 kilometer en bracht het tot 47.13. Voor Bea Beijer was het volbrengen van 8 kilometer op zich al positief vlak na het herstel van een recente rugoperatie. In Delft bewezen de basketballers van Red Stars zichzelf een slechte dienst door te verliezen van Punch. Een slechte voorbereiding, een ma tige concentratie, het ontbreken van drie spelers en een slechte wedstrijd werden de ploeg van Hans de Bruin noodlottig. Terwijl spelverdeler Peter van der Neut riek op bed lag, werd het De Bruin pas kort voor vertrek duidelijk dat Bob Kooter en Frans van de Berg moesten achterblijven vanwege hun werk. Met zeven man kwam Red Stars kort voor aanvang van de wedstrijd aan en werd slechts een korte warming-up gedraaid. De concentratie was dan ook ver te zoe ken en via 24-12 na tien minuten stond de koploper na één helft met 44-26 ach ter. De omstandigheden waren slecht. De i\ 6 vloer van het Delfste sportcentrum was zo glad, dat de basketballers zich in het Thialf-stadion in Heerenveen waanden. Daarnaast wekten de scheidsrechters de schijn dat ze meer sympathie hadden voor Punch, de club die in een grijs ver leden een van de toonaangevende clubs in de eredivisie was. Frappant was het voorbeeld in de laat ste minuut. Tbssen de 35ste en veertig ste minuut had Red Stars de nadelige marge teruggebracht van achttien tot drie punten. De Bruin wilde een time- out hebben om met zijn spelers een spelletje door te nemen, waarbij Arne Balvers een driepunter zou moeten ne men. Maar de scheidsrechters lieten doorspelen. "Het waren twee slaapwan delaars, maar dat neemt niet weg dat je zelf alles er uit moet halen," meende De Bruin. En dit laatste was zaterdag niet altijd het geval. Red Stars is op 25 januari gastheer van Binnenland, dat nu met BV Alphia de leiding heeft in de tweede klasse B. Door de nederlaag tegen Pun<^ volgt Red Stars op twee punten. Een reglementaire nederlaag, twee pun ten in mindering en een geldboete. Dat is de oogst van het damesteam in het afgelopen weekeinde. "Maar die boete gaan wij niet betalen," zei coach Aldo Heeregrave nadrukkelijk. Zijn team werd benadeeld door een afspraak op bestuurlijk niveau. Volgens het programma moesten zijn dames zaterdagavond in Wijk bij Duur stede spelen. Maar Bourgondië vroeg de wedstrijd-secretaris van Red Stars of het duel kon worden vooruitgeschoven naar de middag. Zonder overleg met Heeregrave werd hiermee ingestemd. In de middaguren kon de coach evenwel geen team op de been brengen. Teveel speelsters hadden verplichtingen op de werkvloer. Een telefoontje haar Bourgondië leerde dat de tegenstanders wel bereid waren het duel naar een la ter tijdstip te verplaatsen, maar de bond weigerde ditmaal alle medewerking. Met alle gevolgen van dien. In Aqua Indoor speelde De Eemvogels een leuke en spannende wedstrijd tegen THOR, maar bij het laatste fluitsignaal trokken de gas ten uit Harmeien aan het langste eind. Het werd 9-11 voor de bezoe kers. De openingsfase van het duel verliep ongelukkig voor De Eemvogels. De Soesters verschaften zich verschillende kansen, maar de bal wilde niet door de korf. Aan de andere kant van het veld profiteerde THOR hiervan en na een kwartier was het 0-4. Het herstel tekende zich af toen Erik van de Pol van afstand het eerste doel punt van De Eemvogels maakte. De verdediging hield zich vervolgens staande en Annissa van Bemmel scoorde na een fraaie doorloopbal. De spanning werd teruggebracht door Sjoerd Lub die na een mooie combina tie met Agnes Kraaikamp nummer drie aantekende. Kort na de hervatting werd het zelfs gelijk, doordat Lub van afstand de juiste richting meegaf aan de bal. Even later was het Ton Kraaikamp die gelijkmaakte, nadat THOR weer had gescoord (5-5). Het publiek kreeg een spannende wedstrijd voorgeschoteld, Lonneke Drop heeft een vrijstaande teamgenoot zien staan en probeert die de bal toe te spelen. Foto: Goos van der Wilt. waarin De Eemvogels er niet in slaag den een voorsprong te nemen. THOR kwam op 5-7, maar via doorloopballen van Lonneke Drop en Van de Pol werd het wederom gelijk. Daarna nam THOR een voorsprong die het niet meer uit handen zou geven. Agnes Kraaikamp (8-10) en Alm ar Lijfering (9-11) verkleinden de marge tot twee maal toe, maar vervolgens zou de bal niet meer door de mand glijden. Een rijverbod van vier uur is vrijdag nacht opgelegd aan een Soester. De der tigjarige man verkeerde onder invloed van drank, hetgeen de politie al ver moedde toen zijn rijgedrag op de Birkstraat opviel. Ook een Amersfoorter werd betrapt op rijden onder invloed. De politie hield hem zaterdagnacht aan op de Steenhoffstraat en verbood hem de daaropvolgende vier uur achter het stuur plaats te nemen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15