Grote veranderingen Dudok College Colenso Consort presenteert zich a.s. zondag in de Oude Kerk PaulChr nieuwe s aa37fmsMabBj INFORMATIE OVER VOORTGEZETONDERWIJS Lebbis en Jansen: "Lange halen, gauw thuis" 1 CULTUUR WELZIJN! C-drie start 'kinderkunstschool' Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant leest de Soester Courant Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 15 JANUAR11997 SOESTER COURANT Jeugdvoorstelling 'Twee' van danstheater Dee Expo Nadjezjda van Ittersum tot 31.1 in Hilversum Sterke gaslucht in woning Varenstraat Vrouw geeft man geen voorrang Donderdag 23 januari PAGINA 1r ■—WOENSDAG 15, Expositie kinderkunst en cursussen Voor nieuwe mbo-cursisten Nieuwe fotocursussen Stichting Statief Snelkraak winkel Van Weedestraat Dief in gestolen auto aangehouden SPULLENHULP Nieuw Soester barok-ensemble "Soesters en Bc 'De Ruslui' Import/grootl stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's Taxatiedag voo oud speelgoed Cultureel Centrum Wülaertstraat 49, tel. 602 2188 Woensdag 22 januari Een dansvoorstelling waarbij een trans parante bal in zijn geheel of in tweeën gedeeld tezamen met licht silhouetten vormt, waarin de twee dansers bewegen. De vormen verbeelden een huis, een scheepje op het water, bergen waarop je kunt klauteren. Op humoristische wijze laat de voorstelling zien hoezeer het tobben is voor de mens tijdens sommige fasen van de evolutie. Er ontstaat een behoefte, die je juist ook bij kinderen ziet, om te bewegen, drijven, draaien, zwemmen, vliegen, rollen en rennen. Een mooie combinatie van dans en muziek prikkelt de fantasie bij de toe schouwers. De voorstelling is geschikt voor iedereen vanaf 7 jaar. Toegang: f 7,50/f 10,- (volwassenen). Aanvang: 14.00 uur. Bij het IFF in Hilversum is tot en met 31 januari nog de expositie te zien van de Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum en haar collega Frida Kole. Van Ittersum is er present met een aan tal assemblages en beelden in brons en keramiek, waaronder enkele gehoornde vrouwenkoppen in chamotte met titels als "Boadicea sans culotte" of "Femme fatale". Het IFF is gevestigd aan de Libergerweg 72-98 in Hilversum; dage lijks geopend van 9.00-12.00 en 14.00- 17.00 uur. "Boadicea sans culotte "\an Nadjezjda van Ittersum. Bij thuiskomst in zijn woning aan de Varenstraat rook een veertigjarige Soes ter donderdagavond een sterke gaslucht. Hij ontdekte dat de knop van het gas stel was opengedraaid. Hoe dit is ge beurd, wist hij niet. Hij was 's.ochtends om half elf vertrokken en rond half ne gen 's avonds teruggekeerd. In de wo ning waren geen sporen van braak te vinden. De brandweer kwam ter plaatse en ontruimde de naastgelegen woning vanwege explosiegevaar, maar tot een ontploffing kwam het niet. Medewer kers van de Remu liepen alle apparaten na om te zien of alles in orde was. Nabij de spoorwegovergang in Soest- duinen botsten maandagmorgen twee auto's tegen elkaar. De aanrijding werd veroorzaakt door een 61-jarige vrouw uit Soestduinen die vanuit de Beaufortlaan kwam en geen voorrang verleende aan een 31-jarige automobi list uit Amersfoort die op de Soester- bergsestraat reed. Hij botste vervolgens ook nog eens tegen een lichtmast. Beide auto's raakten zwaar beschadigd, de vrouw hield een gekneusde pols aan de botsing over. Het cabaret-duo Lebbis en Jansen speelt op 23 januari in C-drie. Over de voorstelling schrijven ze zelf: "Ons vierde avondvullende programma heb ben we door een onafhankelijk bureau laten doormeten. Een onderzoek wijst uit: Lebbis en Jansen zijn Nu Nog Leu ker. De Godenzonen uit Amsterdam, zoals wij ons zelf in de euforie van een, fijne voorstelling in den lande wel eens aanspreken, hebben er zin in. Nu met nog meer zin. Wat is er veranderd? Zijn ze met z'n drieën? Hebben ze drugs gebruikt? Een nieuwe regisseur? Nee. Gewoon oer- hollands vernieuwd. Andere receptuur. Groener. Bewustere keuzes. U leeft maar 1 keer, volgens ons, en wij Lebbis en Jansen in "Lange halen, gauw thuis". ook. En ons 2 uur durende hersen- kietelende programma verandert daar helemaal niets aan! Beloofd is beloofd! U leeft maar 1 keer en Lebbis en Jan sen horen daarbij. Lebbis en Jansen doen dit alles slechts ten koste van hen zelf, niks aan de strijkstok, boven tafel en we betalen onze belastingen! Oja, het is avondvullend en 10 gratis!!! Veel plezier! Teksten: Hans Sibbel, Dolf Jansen. Re gie: Koos Terpstra. Techniek: Ellen Tinga, Gertjan de Korte. Toegang: f 20,-; CJP/Pas65/VW f 17,50. Aanvang 20.15 uur. In Cultureel Centrum C-drie start een groot aantal korte cursussen van de kinderkunstschool. Om geïnteresseerden een indruk te ge ven van het kinderaanbod is er ge durende de hele maand januari een expositie. Men kan het werk van drie groepen cursussen tekenen en schilderen bewonderen. Deze cursussen worden in de leeftijd groepen van 6-9 en 10-12 jaar op dinsdagmiddag en zaterdagochtend aan geboden. Uiteraard is er, zoals het een echte expositie betaamt, een selectie van al het werk gemaakt door de docenten Ellen Groenendijk en Judith Dekker. De cursussen kinderkeramiek en kinder atelier laten beide werk zien in de twee vitrines om zo het ruimtelijke werk goed tot zijn recht te laten komen. Men ziet gekleide en gebakken schoenen, kande laars, spaarpotten en reliëfs. De kinde ren leren op een speelse manier allerlei technieken, zoals het opbouwen in rin gen of het gebruik van mallen. De cur sus kinderkeramiek wordt gegeven door Lucia Davenschot op dinsdagmiddag. Wim Arns begeleidt het kinderatelier in twee leeftijdsgroepen, 6-8 en 9-12 jaar, op maandagmiddag. Ook wordt de ken nismaking met het werk van beeldend kunstenaars en beeldhouwers in de les sen besproken of gebruikt als aanleiding voor de opdrachten. De cursus algemeen ruimtelijk vormen geeft kinderen de mogelijkheid werk te maken dat ze zelf willen en zo allerlei technieken uit te proberen. Docente Inge Foreman geeft op donderdag middag deze les, maar ook op vrijdag middag de cursus beelden maken voor kinderen van 9-12 jaar. De kinderen maken zelf een beeld van klei of met tempex. Andere cursussen "De grafische optocht" is de vrolijke naam voor een cursus die de diverse technieken waarmee een oplage is te maken aanleert. Op woensdagmiddag voor 10-12 jarigen wordt de les verzorgd door Fred Ros. Stemvorming is nieuw in C-drie. In beide cursussen ontdekken kinderen wat je allemaal met je stem kunt doen. De vorming en expressie van de stem staat voorop. Op donderdag middag geeft Barbara van Lint les. Zij is zelf een bekend zangeres. Als laatste geeft Bart Blijerveld ook een nieuwe cursus op woensdagmiddag, namelijk "Zeggen en schrijven". De kinderen maken verhalen, gedichten en brieven om deze te bundelen tot een zelf gemaakt boekje aan het eind van de cursus. Inschrijving Het nieuwe programma ligt op de verspreidingspunten, zoals het gemeen tehuis, VW en de bibliotheek, klaar. Het is ook af te halen bij de administra tie van C-drie, tussen 9.00 en 17.30 uur. Inschrijven alleen schriftelijk met het formulier achterop het programma. De meeste cursussen, ook die voor de vol wassenen, starten in de week van 20 ja nuari. Telefonische informatie over plaatsen en prijzen: 12.30-17.30 uur, tel. 6022188. Met ingang van het nieuwe cursus jaar (1997/1998) gaat er veel ver anderen in de opleidingen voor be roepsonderwijs en volwassenene ducatie. Dat komt door de nieuwe Wet Educatie en Beroepsonderwijs die alle opleidingen onderbrengt in een goed sluitend systeem. Het is als het ware een bouwpakket van op elkaar aansluitende opleidingen. De cursist stroomt in op een passend ni veau en de overstap naar het volgende niveau wordt makkelijker. Het hoogste niveau is gericht op doorstroming naar vervolgonderwijs. Alle opleidingen heb ben een drievoudig doel: voorbereiding op het betreffende beroep, maatschap pelijke vorming en doorstroming naar het volgende niveau. Het zal voor iedereen wennen zijn. Be kende aanduidingen in het beroepson derwijs zoals kort en lang, deeltijd en volle tijd, en leerlingwezen gaan ver dwijnen. De opleidingen worden aange past en krijgen een andere naam. Alle cursisten die zich het nieuwe cursusjaar laten inschrijven voor een beroeps opleiding krijgen met dit nieuwe stelsel te maken. Voor de volwasseneneduca tie is een nieuw systeem nog in de maak. De hier beschreven veranderingen gaan over het beroepsonderwijs. Dit wordt ingedeeld in vier verschillende niveaus met een oplopende moeilijkheidsgraad: de assistentopleiding, de basisberoeps opleiding, de vakopleiding en de mid denkaderopleiding/specialisten opleiding. De zwaarte wordt bepaald door de ei sen die het beroep stelt: het ene beroep is nu eenmaal moeilijker en vraagt meer zelfstandigheid dan het andere. De op leidingen hebben een algemeen vor mend en een beroepsopleidend deel. Want het gaat niet alleen om werk, maar ook om in de samenleving goed uit de voeten te kunnen. Alle opleidin gen hebben een fors praktijkgedeelte buiten de school, als aanvulling op de lessen. De meeste opleidingen kunnen via twee leerwegen worden gevolgd. De eerste is de beroepsopleidende leerweg met een percentage beroepspraktijk dat ligt tussen de 20 en de 60. Daarnaast is er de beroepsbegeleidende leerweg met een nog hoger percentage beroeps praktijkvorming, namelijk minimaal 60. Het nieuwe stelsel geldt voor het gehele land. Voor de regio Gooi en Vechtstreek is het Dudok College door de minister officieel als Regionaal Opleidingen Cen trum erkend om beroepsonderwijs en volwasseneneducatie te verzorgen. Per bedrijfstak of sector is landelijk vastge steld wat een cursist moet kennen en kunnen voor een diploma op een be paald niveau. De deelkwalificaties (on derdelen) kunnen ook afzonderlijk wor den behaald. Samen geven deze recht op een diploma. De lat mag niet te hoog of te laag lig gen om de sprong te maken voor een beroepsopleiding en een plaats in de maatschappij. Daarom heeft het Traject- bureau van het Dudok College een sys- Stichting Statief organiseert vanaf 3 fe bruari een Beginners-fotocursus op vijf maandagavonden. In deze cursus wor den de begintechnieken behandeld, zo als objectieven, belichting, diafragma, flitsen, enz. Het eerste deel van de avond wordt besteed aan een van de hoofdonderwerpen van de fototechniek; het tweede om de opdrachten te bespre ken die de cursist meekrijgt. De cursus is erop gericht betere resultaten met de camera te behalen. Op dinsdag 4 februari start er weer een fotocursus voor Gevorderden, die uit zes lesavonden bestaat. Hiervoor is ge wenst dat de cursist de basisprincipes onder de knie heeft. De volgende on derwerpen worden behandeld: belichten en verlichten, compositieleer en moelfo- tografie. Op woensdag 5 februari begint de cur sus Belichten/Verlichten, voor mensen die streven naar een perfecte techniek- beheersing. Er worden testen gedaan om een optimaal belicht negatief te krij gen. Het verlichten met lampen en flitsers komt ook aan bod. Op donderdag 6 februari begint de cur sus Ontwikkelen/Afdrukken. Hierin wordt geleerd een film te ontwikkelen en een perfecte afdruk van een negatief te maken. Verder worden er nog tal van foto cursussen en workshops gegeven, zoals reportagefotografie, architectuur, pinhole camera, opleiding fotograaf, landschap, dieren in het veld, het stu dio-portret, experimenteel portret, modelfotografie, workshop portret mo del, workshop naaktmodel en werkgroe pen. Voor meer informatie en een uitge breide folder kan men in Soest terecht bij Fred Vermeulen, Hartweg 20, 3762 SE Soest, tel. 6018105. Bij een winkel aan de Van Weedestraat is gistermorgen vroeg een snelkraak ge pleegd. Er werden onder meer huishou delijke en geluidsapparatuur meegeno men. Wat er precies weg is, kon de po litie gistermorgen niet vertellen, omdat er nog geen aangifte was gedaan. Ver moedelijk hebben de daders met een auto de voorgevel geforceerd om binnen te komen. Dit moet omstreeks kwart voor drie zijn gebeurd. Ook binnen wer den vernielingen aangericht. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Op de Van Goyenlaan is vrijdag een 28- jarige Soester aangehouden. Hij reed rond in een Mitsubishi Space Wagon die- eerder in dezelfde laan was gestolen. De man bekende en verklaarde dat hij op de Van Goyenlaan gereedschap uit een andere auto had ontvreemd. Verder had hij bij vier verschillende pompstations getankt zonder af te rekenen. >ans [aar er is nog veel meer. Houden kin deren van dans, dan kunnen ze, afhan kelijk van de leeftijd, naar kleuterdans, algemene dansante vorming of klassiek ballet. De docenten Coleta Lustenhou- wer en Carolien Bottema geven diverse lessen op maandag-, respectievelijk vrijdagmiddag. Er wordt veel rekening gehouden met de fysieke mogelijkheden van de leeftijden, en veel gedanst. De kinderen leren de techniek doordat de- docenten het verpakken in kleine ver haaltjes. Wil een kind liever spelen, dan kan dat in de verschillende toneellessen. De cur sussen kleuterspel (4-5 jaar) en kinder toneel (6-7 jaar) worden op dinsdag middag door Herman Kamphorst ver zorgd. Allerlei spelsituaties komen op een voor de kinderen begrijpelijke ma nier aan bod. En natuurlijk ook de ont wikkeling van hun eigen fantasie. Voor de groep 8-10 jaar of voor kinderen die al een cursus hebben gevolgd, starten er, onder begeleiding van Patrizia Esposito twee cursussen toneelles. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum De: Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Op initiatief van enkele enthou siaste liefhebbers van barokmuziek werd vorig jaar het Colenso Consort opgericht. Het ensemble speciali seert zich in de muziek uit het tijd perk dat ligt tussen de renaissance en de klassieke periode, ruwweg tussen 1600 en 1750. Belangrijke componisten uit deze periode wa ren Bach, Handel, Corelli, Vivald» en Purcell. Als artistiek leider werd de in Neder land woonachtige jonge Canadese diri gent Gregory Hubert aangetrokken, die zijn opleiding ontving aan het "Royal Conservatory of Music" in Toronto en verder in Spanje directie studeerde bij Enrique Garcia-Asensio. Het ensemble, dat uit geschoolde amateurmusici bestaat, beschikt over een volledige strijkersbezetting aange- voor het eerst aan het Soester publiek op zondagmiddag 19 januari in de Oude Kerk aan de Torenstraat. Het pro gramma bestaat uit de ouverture "The power of music" van William Boyce, vuld met 2 fluiten, blokfluit en klave- 1 ouverture en dansen uit de opera cimbel. Het ligt in de bedoeling de be zetting verder uit te breiden met 2 ho bo's en 2 hoorns. Het trad vorig jaar succesvol op in Diemen met twee wer ken van Bach, het vierde Brandenburgse Concert en de tweede orkestsuite. De naam ontleent het ensemble aan de plaats waar voor het eerst werd samen gekomen en waar de repetities tot nu toe plaatsvonden, het huis van de fami lie Sl^gt in Colenso in Soest. Het CrVjlenso Consort presenteert zich "Alcina" van Handel, het kerstconcert van Corelli en het dubbelconcert van Telemann voor blokfluit, fluit en strijkers. Het concert begint om 15.00 uur en de toegangsprijs is f 15,- (65+ en houders CJP f 12,50). De toegangsprijs is inclu sief koffie of thee na afloop van het con cert. Voor kinderen onder de 14 jaar is de toegang gratis. Kaarten zijn verkrijg baar bij de VW in Soest en vóór het concert aan de kerk. teem ontwikkeld dat de cursist in de gelegenheid stelt op het goede niveau in te stromen en de juiste leerweg te vol gen. Rechten en plichten Het verzorgen van een opleiding is voor het Dudok College geen vrijblijvende zaak. Voor de cursist die een opleiding volgt, geldt dat ook. De wet Educatie en Beroepsonderwijs bepaalt dat school en cursist een onderwijsovereenkomst aan gaan, waarin over en weer de rechten en plichten worden vastgelegd. Daarin ko men heldere afspraken te staan over de studie-inhoud en inrichting van het on derwijs, de beroepskeuzevoorlichting, de studiebegeleiding, en de regels over schorsing en verwijdering. Iedere cursist die zich in 1997/1998 voor het eerste jaar Iaat inschrijven, krijgt zo'n overeen komst voorgelegd, te ondertekenen door de school en de cursist (ouders/ verzorgers). Nieuw is ook de praktijkovereenkomst, met daarin de afspraken over het praktijkgedeelte van de beroepsoplei ding. Deze overeenkomst wordt door de cursist, de school en het leerbedrijf on dertekend. Bij de beroepsbegeleidende leerweg is ook de handtekening van het landelijk orgaan nodig, want die instan tie beoordeelt of een bedrijf als leer bedrijf aan de eisen voldoet. Donderdag 16 januari Steenboffstraat 46, «ui j i Soesters Frank Vei René Beijer en Baarna: Jong zijn per 1 januari g een nieuw reclameburea „IOO de betrokkenen onders vaderland verliet om elders zijn geilbu^au zich do,"| 'ffe" zoeken. Er zijn zelfs mensen geweest dondernemers naar Rusland trokken. De gedramatn,aar waar n°dig gebri seerde documentaire "De Ruslui" g^van eikaars expertise, over het wel en wee van Vriezenve?0 d£ze manier kan Verho( textielhandelaren in het Sint PetersbiiDe Jong Reclame Marketii van tsaar Peter de Gro e. ying van strategie tot open Documentairemaakster Karina Meeuïwericjng een volledige sen se bezocht een aantal jaren geledenuMet opzet heeft het drietal nieuwsgierigheid het museum 0unomen van de traditionele w Vriezenveen en stuitte daar op bneveyee| reclamebureaus hanter van de Ruslui. Na lezing van de bnevtyerhoeks hierover: "De geo die de Vriezenveners tweehondera j^stmetuur van de traditionele geleden vanuit Sint Petersburg naarhi£reaus maken het niet mogel familie schreven voelde ze zich zo vtisjen te leveren, die de klar bonden met deze mensen dat ze ee n Lange levertermijn film hierover wilde maken. In de in flexibliteit en de hoge koste menwerking met regisseur Leo d jjg njet in het belang zijn v Boer gemaakte documentaire DeRus^u constateren dat de re lui" bezoekt éen van de a^aJen Vai0pdraChtgever en reclameb deze textielhandelaren, Adinka Telaj te vaajc js ontwricht. En legen, de plaatsen m Rusland die in in wordt de samenw brieven beschreven worden en gaatz£ij0ch voortgezet, omdat de Sint Petersburg op zoek naar verre Ruiver meestal niet weet hoe sische verwanten. Dit levert een techm0et. De spiraal omlaag is nisch zeer professionele film op O ijoepelijk in beweging gezet mooie opnames van de prachtige rivieveKje werk zal nimmer meet deNjeva. wachtingen voldoen." Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-, CJP 65+f7,50. Ongecompliceerd -Juist deze ontwikkeling Verhoeks de ideale voed Ivoor een klein, ongecom] pragmatisch bureau als da Beijer en De Jong. "Ons loop der jaren ingewikkeld dan het in werkelijkheid is disciplines zijn we in staat a |op het gebied van reclame, n vormgeving te bieden. O daarbij is dat we objectief te blematiek aankijken. Of het een complete campagne, ee actie of een nieuwe huisst opdrachtgever proberen v vanuit een andere invalshoi ken dan dat hij dat zelf zou Maandag 27 januari Open Dag: Groot Goylant, voor MAVO/VB O, Van Linschotenlaan 501/ Hilversum. Van 9.30 -11.30 en 13.30 -15.30 uur. Dinsdag 28 januari: Open Huis: Dudok College, voor doorstroming M AVO/H AVO/VWO/M BO/H BO) Vermeerlaan 1 3, Hilversum voor Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum voor Handel, Larenseweg 28a, Hilversum voor Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Op alle afdelingen van 1 ó.OO - 21.30 uur. Woensdag 29 januari: Open Dag: Groot Goylant, voor MAVO/VBO, Van Linschotenlaan 501, Hilversum. Van 9.30 - 11.30 en 13.30 - 15.30 uur. Vrijdag 31 januari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 1 februari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 10.00 - 12.00 uur. Woensdag 12 februari: Open Huis: Groenhorst College, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 -16.30 en 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 19 februari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 13.30 - 15.30 uur. Woensdag 5 maart: Open Huis: Groenhorst College, Luxoolseweg 1Nijkerk. Van 14.00-16.30. 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 16 Best of Austin City Limits 68 Naar de klote Austin City Limits is een wekelijkse countryshow die van kust tot kust in Amerika op televisie wordt uitge zonden. In de 20 jaar dat het pro gramma bestaat passeren vele countrysterren de revue. Deze cd is een verzameling van hoogtepunten, met bijdragen van Merle Haggard, The Judds en Dwight Yoakam. Deze nieuwe Nederlandse film van Ian Kerkhof over het leven van de jeugd in de jaren '90 moet de grote housefilm van deze winter gaan worden. 68 Evita: music from the motion- picture Andrew Lloyd Webber en Tim Rice schreven in 1976 de muziek voor de beroemde musical Evita. Deze mu sical is nu verfilmd onder regie van Alan Parker. De hoofdrollen wor den vertolkt door Madonna als Evita en Antonio Banderas als Juan Peron. Een bijzonder sfeervolle cd. 78 Kelly Family - Almost Heaven In 1979 werd de Kelly Family be kend met David's song (Who'11 come with me) en op dit moment staat het familiebedrijf weer hoog in de hitlijsten. De negen leden zijn in middels volwassen geworden en de stemmen lager. Op deze cd staan composities in diverse stijlen maar de Kelly's zijn nog steeds op hun best in romantische ballads. 78 Cheb Khaled - Sahra Cheb Khaled is de ongekroonde ko- Openingstijden ning van de rai, de muziek uit Noord-Afrika. Deze zeer populaire zanger heeft inmiddels zijn geboor teland Algerije moeten verlaten en woont nu in Frankrijk. Op deze nieuwe cd staan veertien door hem zelf geschreven en gezongen com posities. 84 Sangare, Oumou - Worotan Deze zangeres uit Mali is een super ster in West-Afrika. Van haar cd's wordt steeds een record-aantal ver kocht. Haar songs gaan over de pro blemen van Afrikaanse vrouwen en klinken traditioneel. Als begeleiding maakt zij echter gebruik van wes terse instrumenten. 11 Mae, Vannesse - The classical album De jonge violiste Vanessa Mae keert weer terug naar het spelen van klas sieke werken, o.a. van Bach, Brahms en Bruch. Ze wordt begeleid door het London Symphony Orchestra en vertolkt ook een gezongen frag ment. 11 Zweden van, Jaap en Allison bldredge - Romantic duet Deze cd speelt in op de groeiende belangstelling voor opera. Violist Jaap van Zweden en celliste Allison bldredge maakten een selectie uit dit repertoire en worden begeleid door het Orkest van het Oosten. ®j£ll0theek Albert Cuyplaan \S j Soest'tel- 035-6015210. va^To 00g-lM0e^e'Za,erda8m°r8e° kmÏ&wIT. me' Vriida8middae Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. 64 Lotti, Helmut - Helmut Lotti goes classic 2 Het grote succes van Helmut Lotti zet zich voort. Op "Helmut Lotti goes classic 2" voorziet hij klassieke werken van een tekst en zingt ook enkele eigen composities. De cd is een registratie van een concert dat hij in Antwerpen gaf en waaraan ook Salvatore Adamo een aandeel leverde. Openbare bibliotheek Overhees Wil- 601246?' 49' 3766 CP SMSt' tel' °35' Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. lToó0,um.vri'da8middae Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maain?ag" woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Velen kenden hem nog to na 18 jaar te zijn weggen jaar weer neerstrei Christiaans, in Soest gebi togen. En hier heeft b draad weer opgenomei hem, in 1979, had laten import en groothandel Oost-Aziatische - in het Thaise, Birmaanse en Vi kunstnijverheid, hoewel lijk nog een veel te bep schrijving is. Sinds kort is de zaak Christiaans - die de naam draagt (Thais voor "zittende in de Zuid-Oost-Aziatische populaire mythologische figi tigd in het souterrain v; Colitico aan de Van Weede Een deel van de voorraad 1 trouwens ook in het huis Lassostraat, waar hij in juni vriendin en zijn twee kind 13) zijn intrek nam. In de "kelder" van Colitico middels een expositie anne gericht, waar de argeloze b getwijfeld met open mom naar de verzameling exotis< Op vrijdag 17 januari ka 13.00 tot 19.00 uur oud en goed laten taxeren in hote "La Promenade", Amali Baara. Men is welkom met en blikken speelgoed, zoa treinen, stoommachines, bouwdozen, oude spellen Dinky Toys, etc. Ook kan met vragen over het resft kapot oud speelgoed. De taxaties zijn gratis en zu verricht door taxateurs van museum Barneveld, waar stelling "Speelgoed uit de loopt met een overzicht uil 1870 tot 1970. Zo staat er van 4 meter met daarin een anno 1930.

Soester Courant | 1997 | | pagina 16