150 ïen> lEN 3 Coalitie blijkt onvermurwbaar over ontsluitingsweg voor AH vptó Na halve eeuw weer prijswinnaar CO Beperkt gebruik giyfosaat toegestaan Gezin uit Soest jarenlang begluurd Commissie wil toch geen woning bij uitvaartcentrum op industrieterrein i 1 ACTUEEL HOYALUX, DE ABSOLUTE TOP IN MULTIFOKAAL BRILLENGLAZEN Wildschut Optiek m 6027493 Ontmoetingsruimte aan Dalweg krijgt zegen van politiek Somaliër hoort 20 maanden cel eisen voor verkrachting 1 Jf PAGINA2 WOENSDAG 15 JANUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 601 24 77 ;qe vogels uitslapers derz'n vak <d en gebak (bakkerij JITSTEK: 3 TROMP Felle protesten oppositie en actiegroep OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: KLAREN TROMP KLAREN 1 TROMP Meer Soesters in Elfstedentocht Onbekende grist tas van fiets J.F. Simons ontvangt reischeque na winnen kerstpuzzel Meerderheid voor chemische strijd tegen prunus Kritiek PvdA, D66 en GroenLinks Van medewerkster Vluchtelingenhulp Overbuurman zit vast in afwachting van uitspraak Q. 4 i Vooreen plezierige manier van het vullen van den "buyk" neemt men een "duyk" in tLuyk. wist u dat al onze Luykje-gerechten ook afgehaald kunnen worden? Weteringpad blijft afgesloten - 17.00 uur lur. >on 6011830 deling van edadviseurs i door 1 en vakman- afhankelijke een eigen scode en illege, als- gezamenlijke iarden en tarieven, arom op dit n uw eigen I- Bemiddeling Hypotheken Taxaties per maand. er maanó an een &oï»\vjCr 'K ce<c>itoo€H genoeg is, krijgt u ook atis een onderhouds- subsidie ;n zuinige HARTVERWARMEND J VANBETER 035 - 602 06 44 v\V\ \\b ..-t'fc'r'», /TlSBcaaaoDttB Slaaft erg sr i" 0»t«rp •■lilnll laf De uiterst omstreden aanleg van een ontsluitingsweg voor de nieuwe Albert Heijn-supermarkt achter de Burgemeester Grothestraat - in raadhuistaai ietwat verhullend aan geduid als "ontsluitingsweg Braam- bage" - gaat wat politiek Soest be treft gewoon door. Dat is althans de conclusie na de uitvoerige discussie in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening vorige week, waar de coalitiefracties van WD, CDA en PvdA zich van de gezamenlijke pro testen van de oppositie en de actie groep Vrij Polderland niets aantrok ken. Volgens woordvoerder Hans Koenis van de actiegroep gaat het om een "Sinterklaascadeautje van 2,5 miljoen aan Albert Heijn", ondanks het argu ment dat de weg ook nodig is voor de seniorenwoningen bij Braamhage. Twee rotondes van 15 meter doorsnee noem de hij "van de gekke", temeer daar ze te koste gaan van het waardevolle knot- wilgengebied. Hij zag daarin een voor bode voor verdere negatieve ontwikke lingen in het polderland, zoals een parallelroute voor de Van Weede- straat, een rondweg door de polder en grootschalige bouwactiviteiten. De ontsluiting op de Stadhouderslaan is overbodig en in strijd met de Structuur visie, aldus Koenis. Hij vreesde boven dien gevaarlijke verkeerssituaties op Stadhouderslaan en Korte Brinkweg, omdat het autoverkeer zal proberen het kruispunt Stadhouderslaan-Van Weede- straat te omzeilen. "En dat is dan zeker weer een argument om een parallelroute aan te leggen..." Een gewone uitrit naar de Burgemeester Grothestraat vond hij echt genoeg. Zijn betoog was de oppositiefracties uit het hart gegrepen. Harry Witte (Gemeentebelangen), Jan Visser (GroenLinks-PS) en Wim Roest (D66) maakten om strijd duidelijk hoe onge lukkig zij met het plan zijn, omdat het "gewoon een stuk autoweg als onder deel van de parallelroute" zal worden. De verkeerskundige onderbouwing von den ze veel te mager - zoals ook de pro vincie heeft laten weten - de rotondes veel te groot en het bedrag van 2,5 mil joen veel te veel. Ank Hugen (BAM) was in elk geval ook tegen doortrekking naar de Stadhouderslaan, tenzij de krui sing met de Van Weedestraat daarvoor in ruil werd afgesloten, en Wiebe Mei lof (GPV) vond de rotondes ronduit lachwekkend. Logisch gevolg Zoals verwacht hadden de coalitie fracties geen problemen met het voor stel. Volgens hen was het ook een lo gisch gevolg van het besluit om de AH- Zo moet de ontsluitingsweg tussen Burg. Grothestraat en Stadhouderslaan eruit gaan zien. supermarkt zich daar te laten vestigen. Wil Stekelenburg (PvdA) meende dat de ruime rotondes - vanwege het ge scheiden fïetsverkeer - juist extra veilig waren en zij begroette vooral de vermin dering van het aantal verkeersbewegin gen (2500) in de winkelstraat. "Ik rea liseer me best dat mensen zeggen: jam mer, maar je kunt niet iedereen tevreden stellen." Dat de provinciale planologische com missie nog even overtuigd moet worden leek haar geen al te groot probleem, al drong ook Bart Krol (CDA) erop aan dat het College wat dat betreft nog eens goed naar het huiswerk zou kijken. Vol gens hem betekende het voorbehoud van de PPC niet dat de weg er niet zou mogen komen. Wethouder Pieter ten Hove (PvdA) weersprak stellig dat de ontsluitingsweg in feite al een opmaat was voor de zgn. "Buitenbrink" (parallelroute). "Daarom hebben we 'm juist losgekoppeld van dat plan." Hij liet ook weten dat AH zelf wel degelijk meebetaalt aan de aanleg- kosten, al hield hij het bedrag achter zijn kiezen. De rotondes waren volgens Ten Hove ruim bemeten om vrije fietspaden te creëren - dus juist extra veilig. "Het zijn niet de vrachtauto's die dicht bij de be bouwing zullen rijden, maar de fietsers, en bovendien komt het nieuwe Braam hage straks ook verder naar achteren te staan." Hij vond overigens dat niemand verbaasd hoefde zijn over het feit dat er in zekere zin ook een voorschotje wordt genomen op de (eventuele) parallel route. "Dat zat impliciet in het voorstel voor de hoofdwegenstructuur, dat vorig jaar is aangenomen." In de tweede ronde stelde Koenis ietwat bitter vast dat het inspreken bij dit Col lege langzamerhand een vervelende zaak is, omdat de de coalitie de gelede ren streng geslóten houdt. "Het vorige College rolde tenminste nog wel eens over straat..." Op voorstel van Witte werd besloten dat de uiteindelijke beslis sing aan de gemeenteraad werd gelaten, zodat de discussie daar nog eens dunne tjes over gedaan kan worden. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 onroerend goed (4fBemiddeling Hypotheken vtórtfiiS» Taxaties TE KOOP GEVRAAGD: Hoekhuis of helft dubbel, liefst vooroorlogs, min. 3 slaapkamers en zolder, evt. te renoveren. Koopprijs f 400.000,- k.k. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP GEVRAAGD: Vooroorlogse vrijstaande villa om geving Soestdijk, bij voorkeur in oorspronkelijke staat. Koopprijs ca. f 700.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Zoals verwacht blijken achteraf meer dan de 29 Soesters die in de krant van vorige week werden genoemd aan de Elfstedentocht 1997 te heb ben meegedaan. Bij de redactie kwa men in de loop van de week nog de volgende namen binnendruppelen: Simon Schreur, Ad van Logtestijn, Job Porck en Eric ten Have. Waar van acte. Of er daarnaast wellicht nog meer Soester deelnemers zijn geweest valt voor de redactie niet na te gaan. Voordat ze er erg in had dat iemand haar van achteren naderde, was haar fietstas al van de bagagedrager gegrist. Deze brutale diefstal werd donderdag avond om acht uur gepleegd op de Wiardi Beckmanstraat waar een 54-ja- rige vrouw met haar fiets over het voet pad liep. De onbekende dader ging er met de tas vandoor. In de fietstas zat overigens niets. De Soester J.F. Simons is de win naar geworden van de kerstpuzzel die op dinsdag 24 december stond afgedrukt in de Soester Courant. Hij is één van de 505 lezers die de puzzel hebben gemaakt en de juiste oplossing inzonden. Het is vijftig jaar geleden dat Simons wat heeft gewonnen. Kort na de oorlog nam hij deel aan een loterij, waarvan de opbrengst was bestemd voor de nabe staanden van verzetsstrijders. Een staaf scheerzeep was toen de prijs die hem ten deel viel, afgelopen maandag ont ving hij van de Soester Courant een reis cheque ter waarde van 250 gulden. Een bestemming hebben Simons en zijn vrouw, sinds 1963 woonachtig in Soest, nog niet gevonden. "Waarschijnlijk gaan we ergens een lang weekeinde naar toe," aldus de prijswinnaar die wel vakër puz zelt. "Bij buien." Aan de kerstpuzzel be steedde hij drie avonden lang enkele uurtjes. De goede oplossing van Simons werd als eerste getrokken van de ruim vijfhon derd inzendingen. Daarnaast werden tien ingezonden kaarten getrokken om de vijfhoeken- en vijf cadeaubonnen te verdelen. Deze bonnen vertegenwoordi gen een waarde van 25 gulden. De vijf boekenbonnen zijn gewonnen door mevrouw P. Terlouw-Andeweg, Montgomeryweg 46; A.R. Jongsma-de Groot, Kerkpad NZ, A. Vreugdenhil, Hazepad 225; mevrouw Cor de Vries, Margrietlaan 11 en mevrouw M.L. Baptist-Reiner, Wiardi Beckmanstraat 279. De cadeaubonnen kwamen terecht bij T.W. Plantagie-de Boer, Amersfoortse- straat 93; M.N.H. Hagebeuk, Willem Speelmanhof 23; E.J. van Beek, Van Hamelstraat 36; Jan Kleijn, Sophialaan Prijswinnaar J.F. Simons van de kerst puzzel ontving maandag de reischeque ter waarde van 250 gulden. 16 en E.A. Hooydonk, Plesmanstraat 201. De bonnen zijn inmiddels via de PTT opgestuurd naar de prijswinnaars. Met een meerderheid van WD, CDA en BAM heeft het college het groene licht gekregen om op be perkte schaal het chemische middel giyfosaat (merknaam Round-Up) toe te passen bij de bestrijding van de prunus. De felle tegenstand van GGS, D66 en GL/PS mocht niet baten. Giyfosaat wordt door het college en de ambtenaren gezien als het enige middel dat de Amerikaanse vogelkers, zoals de prunus ook wel wordt geoemd, kan stoppen. Op een aantal locaties in de Soester bossen tiert de prunus welig en is een handmatige of mechanische be strijding volgens de lokale deskundigen onvoldoende. Na de geruchtmakende Round-Up af faire in 1985 (toen de gemeente op ze ven locaties te onzorgvuldig was omge sprongen met Round-Up en voor twee overtredingen werd beboet met een geldstraf van duizend gulden), werden alle chemische bestrijdingsmiddelen in de ban gegooid,- De raadscommissie R.O.-Welzijn is vorige week in meerderheid ak koord gegaan met het gebruik van het pand Dalweg 75-79 als "ont moetingsruimte" voor jongeren. De vergunning geldt voorlopig voor de duur van één jaar, bij wijze van proef. Mochten er in die tijd geen problemen ontstaan, dan wordt de toestemming stilzwijgend vijf jaar verlengd. Omdat hij een medewerkster van de Stichting Vluchtelingenhulp Soest zou hebben verkracht, hoorde een 23-jarige Somaliër dinsdag bij de Utrechtse rechtbank twintig maan den celstraf tegen zich eisen. De Soestse, die als vrijwilligster bij Vluchtelingenhulp werkt, ging in juli vorig jaar naar de woning van een cliënt. Zij wilde geld terug vragen dat zij aan de man had geleend. Haar cliënt bleek niet thuis, maar een bekende van hem deed open. Hij nodigde de vrouw uit om binnen op de man te wachten. Bin nen begon hij haar te strelen. De Soestse probeerde dat af te weren, maar daarop zou de man agressief zijn geworden. Er ontstond een worsteling, waarbij de verdachte de vrouw naar de slaapkamer sleurde en op het bed gooide. Vervolgens ging hij naar de keuken en kwam terug met een mes. Daarmee zou Na vakantie bij thuiskomst ontdek ken dat de naam van je dochter met shampoo op een spiegel is geschre ven; Ontdekken dat haar lingerie is besmeurd en gestolen. Regelmatig 's nachts telefoontjes van een hijger krijgen en een gluurder betrappen tijdens zijn onfrisse praktijken. Het is de nachtmerrie van iedereen om door een onbekende te worden geterro riseerd en vorige week dinsdag vertelde een Soester bij de Utrechtse rechtbank dat het hem en zijn gezin is overkomen. Volgens de man heeft de 27-jarige over buurman hen jarenlang anoniem lastig gevallen door te bellen, te gluren en zelfs herhaaldelijk in te breken. De manier waarop het slachtoffer zijn verhaal aan de rechter vertelde, maakte indruk. Relatief rustig verklaarde de man dat zijn inmiddels negentienjarige dochter zich op het laatst nergens meer veilig voelde, zich overal achtervolgd waande en moeite had zich op school te concentreren. Ook voor zijn vrouw was de druk uiteindelijk te groot geworden. Na de aanhouding van hun kwelgeest was zij ingestort en kon ze niet langer werken in hun eigen zaak. Het enige moment waarop het slachtof fer de controle over zijn emoties verloor, was toen hij vertelde dat de video banden met de laatste opnames van zijn overleden kind waren gestolen. De ban den werden later wel teruggevonden, maar bleken te zijn overgespeeld met porno-materiaal. De man vroeg de rechtbank om een immateriële schadevergoeding. De ma teriële schade van de inbraken was in- middels door de verzekering vergoed. De rechtbank wees de Soester erop dat de vergoeding voor de immateriële schade riiet meer dan vijftienhonderd gulden kon bedragen en raadde hem aan nog eens na te denken of hij niet lie ver via de civiele rechter een hoger be drag zou willen claimen. Daar is alle gelegenheid toe, want de zaak werd vorige week aangehouden. Het psychiatrisch rapport over de ver dachte is nog niet af en de rechtbank was van mening dat zij dit nodig heeft om de kwestie goed te kunnen beoorde len. Een verzoek van advocaat E. Hum mels om de verdachte in de tussentijd op vrije voeten te stellen, werd afgewe zen. De rechtszaak wordt op dinsdag 28 ja nuari voortgezet. hij de vrouw hebben bedreigd. Zij moest zich uitkleden en hij verkrachtte haar. Daarna had hij haar naar huis laten ver trekken. Volgens het slachtoffer had de man tegen haar gezegd dat hij sex met haar wilde, omdat hij dat al lang niet meer had gehad. De verdachte, die in Hilversum woont, ontkende dinsdag dat hij gemeenschap met het slachtoffer had gehad. Ook zou hij het mes niet hebben gebruikt om haar te bedreigen. Bij de politie had hij de verkrachting toegegeven, omdat hij naar zijn zeggen door de verbalisanten onder druk was gezet. Wel gaf hij tegen over de rechter toe dat zowel de vrouw als hijzelf zich hadden ontkleed. De officier van justitie vond dat de ver krachting bewezen kon worden. De ont kenning van de verdachte vond hij niet geloofwaardig, omdat de man tegenstrij dige verklaringen had afgelegd. Het ver haal van het slachtoffer was daarentegen steeds hetzelfde geweest. De officier noemde het 'triest' dat de Soestse zich juist had ingezet om het lot van vluch telingen te verlichten. Ook wees hij er op dat de angst voor aids de verkrach ting extra traumatisch had gemaakt. Volgens hem was inmiddels echter ge bleken dat het slachtoffer niet met HIV was besmet. Raadsman W. Spermon stelde dat het beleid van de overheid een rol speelde bij het incident. Volgens hem zouden vrouwelijke medewerksters van Vluch telingenhulp er op moeten worden gewezen dat "alle mogelijke gevaren van sexuele aard" op hen loeren. Bovendien vond hij dat ook de vluchtelingen meer moeten worden voorgelicht over het gedrag van Nederlandse vrouwen. Daar naast zou zijn cliënt "gefocust" zijn "op het sexuele", omdat hij verder niets om handen had. De verdachte verblijft inmiddels vijfjaar in Nederland. Hij was eerder veroor deeld wegens aanranding. Een andere rechtszaak wegens een geweldsdelict loopt nog. De rechtbank doet uitspraak op 28 januari. Een deel van het pand functioneert al enige jaren als ontmoetingsruimte voor vooral Turkse jongeren uit de wijk. Tot dusver gebeurde dat illegaal en was de eigenaar ook te verstaan gegeven dat de activiteiten beëindigd rnoeten worden, op straffe van een dwangsombeschik- king. De meeste fracties - allang blij dat de langslepende kwestie eindelijk tot een redelijke oplossing was gebracht - kon den zich in het voorstel van B. en W. goed vinden. Alleen Wil Stekelenburg (PvdA), Wim Roest (D66) en Jan Vis ser (GroenLinks-PS) vonden het nodig nog een aantal kritische kanttekeningen te maken. Want stel dat een ander óók op het idee komt om ergens in Soest een ontmoetingsruimte voor de jeugd in te richten, kan dat dan ook zomaar? En mag die dan misschien ook een beroep doen op subsidie? En schept de ge meente zo geen precedent? En wat is zo'n ontmoetingsruimte nou eigenlijk: een soort jeugdhonk wellicht...? De andere fracties - de meerderheid - hadden aan dit soort vragen geen enkele behoefte. Van subsidie is overigens al helemaal geen sprake, zoals uit de be antwoording namens het College duide lijk werd gemaakt. Het voorstel zal het in de raadsvergadering van morgena vond dan ook wel halen. Nu wordt giyfosaat voor een aantal ge vallen weer van de plank gehaald, om dat de prunus anders het overige groen zal verdringen. Bovendien bestaat het gevaar dat vogels, die de kersen van de prunus eten, de zaden van de prunus verspreiden, waardoor de strijd ertegen nog moeilijker en tijdrovender en dus duurder wordt. De WD, het CDA en de BAM staan niet bepaald te juichen dat giyfosaat moet worden gebruikt, maar vertrouwen in de ambtenaren die stellen dat het geen kwaad kan als het middel zorgvul dig en handmatig op beperkte schaal en op slechts enkele locaties wordt gehan teerd. Wethouder Ries van Logtenstein beloofde de commissie milieu dat er een logboek zal worden bijgehouden van wie het middel waar en wanneer en in welke hoeveelheid heeft gebruikt. "De prunus verdringt alles en ik heb geen ander middel," verdedigde Van Logtenstein zich tegenover de kleine partijen. Volgens de wethouder wijzen de Waterleidingmaatschappij Midden-Ne derland, Staatsbosbeheer en de KTWA op de voorzichtigheid waarmee het mid del moet worden gebruikt, maar zien zij giyfosaat ook als een goede oplossing die op veel plekken in ons land wordt toegepast. 'Korte termijn' Maar GGS, GL/PS en D66 verzetten zich hevig tegen de heringebruikname van giyfosaat. "Het is korte termijn den ken, want niemand - ook de Landbouw hogeschool niet - kan zeggen wat de ef fecten op de lange duur zijn," zei Mieke Swinkels van D66. Gerard van den Deijssel (GGS) schaarde zich volledig achter haar en sprak zijn bezorgdheid uit over het grondwater. Van Logtenstein stelde dat het middel niet in de waterwingebieden zal worden ge bruikt om ieder risico te mijden, ook al mag het daar wel worden gebruikt. Maar Nel Koster van GL/PS noemde het 'van de gekke' dat Soest nu ineens weer chemische middelen in de strijd gooit. En dat na alle acties naar de bur gers voor een gifvrij Soest en alle milieu plannen in het kader van de Lokale Agenda 21. De PvdA-fractie had nog geen standpunt, omdat ze eergisteren eerst de mening van de achterban wilde horen. Wil Stekelenburg vroeg daarom of het voorstel in de raad kan terugko men, maar dit leek de voorstanders zin loos, omdat de uitkomst dan hetzelfde zou zijn. Stekelenburg hoefde derhalve haar achterban niet meer te raadplegen. Publiek De BAM wilde wel weten of de gebie den, waarin giyfosaat wordt gebruikt, tijdelijk worden afgezet voor het pu bliek. Volgens top-ambtenaar J. van Gent is dit niet nodig. Bij bladbehan deling zullen de bladen even nat zijn, maar daarna trekt het gif in het blad en de bomen, waarna de prunus afsterft. Stobben worden eenmalig ingesmeerd, waarna de wortels zullen afsterven en de kans op nieuwe zaailingen gering is. Giyfosaat wordt, eenmaal in de bodem, snel afgebroken. Eventueel zal de ge meente een na-behandeling geven. Maar het is de bedoeling dat de prunus uiteindelijk volledig wordt uitgeroeid. En dat is met de huidige milieu-vrien delijke methode niet mogelijk. Gevaar voor de volksgezondheid is in de ogen van Van Gent niet aanwezig, ook niet als het publiek kort na de be handeling langs een prunus loopt. "Je moet alleen het blad niet opeten," aldus Van Gent. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 De Soester uitvaartverzorger G. van Haaren krijgt toch geen toestem ming voor een dienstwoning bij het uitvaartcentrum dat hij in het voor malige Lindnerpand aan de Ko ningsweg gaat vestigen. De raads commissie Ruimtelijke Ordening steunde de visie van B. en W. dat - bij nader inzien - zo'n woning niet in het bestemmingsplan Industrieter rein Soest past. Met het uitvaartcentrum zelf heeft de politiek geen problemen, maar voor de dienstwoning ligt dat toch anders. Van Haaren had in november j.1. nog gedaan gekregen dat de gemeente zou onder zoeken of dat wel kon, zo'n woning, maar kreeg uiteindelijk nul op het re kest. Het kan niet, volgens B. en W., althans niet zonder dat bestaande be drijven daardoor opeens belemmerd worden in de bedrijfsvoering. Als er een woning bij het uitvaart centrum komt moeten twee bedrijven hun "geluidruimte" terugbrengen of an- ders dure voorzieningen treffen, zoals stillere machines of isolatie van hun pand. Anders verspelen ze wellicht hun milieuvergunning. Ook een ontheffing van de voorgeschreven grenswaarden gevelbelasting (wegverkeerslawaai) zit er niet in. Volgens het College-voorstel is het overigens wel mogelijk om in de woning onder bepaalde voorwaarden bedrijvigheid toe te staan, maar of er op die manier nog een mouw aan te passen is lijkt twijfelachtig. Van Haaren hield in de inspraakronde nog een enigszins vertwijfeld pleidooi voor de woning. Hij bediende zich daar bij niet van argumenten maar liet de commissie ietwat romantisch weten dat hij ook vandaag in zijn geluk geloofde, zodat de commissie wellicht over de "haken en ogen" zou heenstappen. Dat deed de commissie echter niet, al deed Jan Visser (GroenLinks-PS) nog een dringende oproep aan de ondernemer om de ambtelijke bevindingen - als hij dat kon - zakelijk te weerleggen. "Dan moet u ons voor de raadsvergadering nog zien te overtuigen." Bert Krijger (VVD) hoopte ook nog op een tussen oplossing, maar de overige commissie leden geloofden kennelijk niet meer in het geluk van Van Haaren. Weteringpad dicht De commissie stond unaniem achter het College bij de afwijzing van het verzoek dat dhr. Van Staveren deed namens Karwei Bouwmarkt. Die wilde het reeds jaren afgesloten deel van het Wetering pad (bij de Laanstraat) graag weer open hebben om beter bereikbaar te zijn en vroeg ook om in het bestemmingsplan vast te leggen dat het aantal bouw markten wordt vastgepind op twee: na melijk Karwei en Big Boss. De commis sie zag daar evenmin brood in. Het merendeel van de fracties stemde wel in met een naamswijziging, voorge steld door Wim Roest (D66), die de term "Industrieterrein" vervangen wilde zien door het eigentijdsere "Bedrijven terrein". Er zijn immers allang niet meer alleen echte industrieën gevestigd, was Roests redenering.

Soester Courant | 1997 | | pagina 3