rx O. Wc Scheiden afval voortaan verplicht Soest gunt alle ingezamelde oud textiel aan Spullenhulp Verstand sociale i iACTUEEL t 60311 19 Daling zuiveringsheffing dankzij nieuw waterschap 4 WOENSDAG 15 JANUARI 1997 SOESTER COURANT Controle op naleving nieuwe wet PAGINA 4 WOENSDAG 15 J VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Per vervuilingseenheid 12 gulden minder Afvalstoffenheffing kan f2,40 omlaag l SPULLENHULP WOENSDAG 15 JANUARI 1997 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST i Gouden Oliet Soester Coi bereikt wekelijk grage leze Met ingang van het nieuwe jaar zijn nieuwe regels voor het scheiden van huishoudelijk afval van kracht ge worden. Op last van de provincie heeft de gemeenteraad in de Alge mene Plaatselijke Verordering de verplichting opgenomen tot het ge scheiden aanbieden van klein che misch afval, glas, oud papier/kar ton en textiel. De gescheiden inza meling van groente-, fruit- en tuin afval (gft) was al wettelijk verplicht sinds 1 januari 1994. De verplichte afvalscheiding door huis houdens komt neer op een verbod om genoemde afvalstoffen nog langer in de mini-container aan te bieden. De inwo ners van Soest kunnen wegwerpglas, oud papier/karton en textielafval kwijt in de verzamelbakken op de bekende locaties (milieu-eilanden) nabij de winkelconcentraties. Klein chemisch af val kan tijdens de openingsuren worden ingeleverd bij het depot op afvalstoffen- park "De Schans", bij diverse winkeliers (o.a. batterijen), apotheken (medicij nen) en garages (afgewerkte olie), of bij de chemokar (voor/halteplaats en tijden, zie de huisvuilkalender). Wat oud pa pier/karton betreft blijft het ook moge lijk dit mee te geven aan verenigingen, scholen enz. Kartonnen dozen mogen niet naast de papierbollen worden geplaatst, maar dienen hetzij, gevouwen, hetzij in stuk ken in de papiercontainer te worden gedeponeerd. Controle De politie en de afdeling Reiniging en Vervoer zullen samenwerken bij een (steeksproefsgewijze) controle op de naleving van de scheidingsplicht. Tot 1 maart a.s. krijgt de bevolking de gele genheid aan de nieuwe regels te wen nen. Onwilligen moeten er - zeker na genoemde datum - rekening mee hou den dat ze tegen een boete van 90 gul den kunnen oplopen. Bij de controle op de naleving van de scheidingsplicht zal niet op iedere slak zout worden gelegd. Bekeuringen zullen worden uitgedeeld in geval van onmiskenbare onwil. Bij voorbeeld bij het aantreffen in de mini- container van een stapel kranten, een aantal lege flessen of enkele halfVolle verfbussen. In een aantal gevallen is niet bij voor baat duidelijk of iets nog wel of niet in de (groene) minicontainer voor het rest afval mag. Met name bij oud papier en karton kan de grens niet haarscherp worden getrokken. Geadviseerd wordt de volgende "rode draad" aan te hou den. Niet in de mini-container mogen: kranten, tijdschriften, drukwerk, schrijf papier, enveloppen (inclusief venster enveloppen), karton en golfkarton, ge wone kartonnen en papieren verpakkin gen, voor zover schoon en droog, alle glazen flessen en potten, gebroken glas werk, kleing, lakens, dekens, lappen stof, gordijnen, handdoeken. Wel in de (groene) mini-container moe ten: allerlei drankenkartons, geplastificeerd papier, sanitair papier (papieren zak doekjes, keukenrol, toiletpapier, wegwerpluiers), vervuild papier, ver vuild textiel, poetsdoeken, doppen van flessen, kurken. Producthergebruik Het spreekt vanzelf dat het afval schei den pas aan de orde is als de spullen niet meer voor (product)hergebruik in aanmerking komen. Dit speelt in het bijzonder bij textiel. Voor het afstoten van nog bruikbare kleding, beddengoed e.d verwijst de gemeente uitdrukkelijk naar het kringloopcentrum "Spullen- hulp" aan de Schans 20, (tel. 035- 6018730). Op afspraak haalt dit kringloopcentrum bruikbare spullen ook op. In het decembernummer van Op 't Hoogt is de (bij)plaatsing begin januari van textielbakken op een tiental bollenlocaties aangekondigd. Inmiddels is bekend geworden dat deze door ver traging in de levering niet voor begin maart beschikbaar komen. Voor zoveel nodig wordt op gewezen dat men op afvalstoffenpark De Schans dat men tij dens de openingsuren wel textielafval kwijt kan. Op het nieuwe milieu-eiland in Soest-Zuid zijn ook twee onder grondse textielcontainers beschikbaar. Voor meer informatie kan men contact opnemen met: J.L. van Haaften, projectvoorlichter, tel. 6093512. Centraal Meldpunt Vrijwitligershulp Soest - Soesterberg Inwoners van Soest betalen dit jaar iets minder aan zuiveringsheffing. Dit is te danken aan het nieuwe waterschap Vallei en Eemland dat per 1 januari van start is gegaan. Het tarief is vastgesteld op 88,80 gulden per vervuilingseenheid, twaalf gulden minder dan vorig jaar. Huishoudens met twee of meer perso nen betalen voor drie vervuilings eenheden. Terwijl de inwoners van Soest en andere gemeenten in Oost- Utrecht goedkoper uit zijn, betekent het nieuwe tarief voor de inwoners van het Gelderlandse deel van het waterschap een verhoging van achttien gulden per eenheid. Aan ingezetenenomslag en waterschap somslag moeten alle huishoudens nog eens achttien gulden per jaar betalen. Eigenaren van gebouwen en gronden betalen hiervoor nog meer, afhankelijk van het belang dat ze hebben bij de wateromslag. Een boer wiens bedrijf op lage grond ligt, betaalt bijvoorbeeld meer dan een boer die op hogere gron den zijn bedrijf voert. Het nieuwe waterschap voor Oost- Utrecht en het zuidwestelijke deel van de Veluwe is verantwoordelijk voor de waterkwaliteit en -kwantiteit en de waterkering in het 106.000 hectare grote gebied. Het maakt afvalwater schoon, voorkomt vervuiling van het water, voert overtollig water af, houdt de wa terstanden op peil en beschermd het gebied met dijken. Het waterschap Vallei en Eemland moet dit jaar forse investeringen doen. De verbetering van de rioolwaterzuivering van Soest en Baarn kost 28 miljoen gul den. Verder wordt geld uitgegeven aan onder meer het baggeren van de Eem. Het nieuwe waterschap is gevestigd aan de Brouwersstraat 3 in Amersfoort, tel. 033-4346000. Voor calamiteiten is 24 uur per dag het noodnummer bereik baar: 0800 09990 800. Bij wijze van proef gaat de ge meente de totale hoeveelheid oud textiel, die in heel Soest via speciale containers wordt ingezameld, ver kopen aan het kringloopcentrum Spullenhulp. Voor de burgers be hoort dan een verlaging van de afvalstoffenheffing met ca. f 2,40 per huishouden tot de mogelijkhe den. Spullenhulp draait vanouds voor een belangrijk deel op de inzameling van oud textiel, met name kleding. Bij het kringloopcentrum worden de bruikbare artikelen al jaren gescheiden van de lompen en vervolgens - tegen uiterst lage prijzen - via de kringloopwinkel aan de Schans weer verkocht, zodat ze een "tweede leven" krijgen. Met name mensen met een smalle beurs profiteren daarvan. De textiel-inzameling is daar naast vooral van belang uit milieu-oog punt: wat niet in de Sulo belandt hoeft ook niet afgevoerd te worden naar de AVU om daar (duur) te worden ver brand. Dat laatste argument telt ook zwaar voor het gemeentebestuur, en zeker nu per 1 januari de gescheiden inzameling van huisvuil - textiel, glas, papier/kar ton, klein chemisch afval (KCA) - ver plicht is geworden, zoals dat eerder al met het GFT (groente-, fruit- en tuin afval) gebeurde. Juist omdat de ge meente zoveel belang hecht aan de aparte inzameling heeft 'zij het kring loopcentrum eind vorig jaar het aanbod gedaan de textiel die in de containers her en der in Soest wordt verzameld op te kopen tegen een prijs van een gulden per kilo. Volgens de gemeente is dat de gemiddelde prijs die momenteel op de commerciële markt voor textiel wordt betaald, althans bij meerjarige contrac ten. Kwaliteit Spullenhulp vond dat te duur, omdat op geen stukken na kan worden vastgesteld of de ingezamelde textiel wel voldoende kwaliteit zal hebben. De ervaring met de proef-opstelling in Soest-zuid heeft uit gewezen dat zich daarin een relatief flinke hoeveelheid lompen bevindt en Spullenhulp is, zoals gezegd, vooral geïnteresseerd in het "bruikbare" deel. Voorlopig is de gemeente dan ook ak koord gegaan met de helft van de com merciële prijs (minimaal 500 gulden per ton), waarbij Spullenhulp gedurende een proefperiode van een half jaar zal bekijken of dat bedrag nog aangepast kan worden als kosten en opbrengsten op een rijtje worden gezet. De eventuele "overwinst" zal dan ten goede komen aan de gemeente, die het direct kan ver rekenen met de afvalstoffenheffing voor de burgers. Inzameling-aan-huis Daarnaast heeft het College van B. en W. besloten dat ook de textielinza- meling-aan-huis - zoals door diverse charitatieve instellingen al jarenlang plaatsvindt - voortaan ten goede komt aan Spullenhulp. Het College heeft het verzoek van vier landelijke instellingen - die "charitatieve containers" wilden plaatsen - naast zich neergelegd, omdat ze op die manier voor Spullenhulp de "krenten uit de pap" zouden vissen. De gemiddelde kwaliteit van het overiee textiel zou dan immers aanzienlijk ver minderen. Tot nu toe wordt er drie maal per jaar vergunning verleend voor zo'n inzameling-aan-huis, waarmee volgens berekeningen in totaal nog eens 200 ton textiel uit de afvalstroom wordt gehaald. De service van de inzameling-aan-huis blijft echter wel gehandhaafd, al wordt ze beperkt tot twee keer per jaar. In het voor Spullenhulp positieve advies van directeur J. van Gent (o.a. gemeen tereiniging) aan het College van B. en W. wordt gesproken over de "brede po litieke steun" die Spullenhulp geniet, reden waarom er volgens hem geen "concurrerende" textielcontainers van andere charitatieve instellingen toegela ten zouden moeten worden. En op de keper beschouwd is Spullenhulp zelf ook een charitatieve instelling, aldus Van Gents advies. Huishoudens profiteren Van gemeentewege is voorlopig becij ferd dat er in totaal zo'n 140 ton textiel wordt ingezameld in de tien textiel containers. Dat levert de gemeentekas dus minimaal 70.000 gulden op. Na af trek van de kosten (huur en lediging van de containers) blijft daarvan ca. 49.000 gulden over. De inzameling-aan-huis (geschat op 60 ton) levert 30.000 gul den op; de kosten zijn weliswaar 8000 gulden hoger, maar met het netto-resul taat van de container-inzameling blijft er dus nog 41.000 gulden over. Daardoor kan de afvalstoffenheffing wat omlaag, zo blijkt uit de cijfers, en profiteert elk Soester huishouden ervan mee. De po sitieve invloed van de textiel-inzameling op de heffing ligt in de orde van grootte van ca. f 2,40 per huishouden. kringloopcentrum Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX gemeente Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 VRIJSTELLING BOUWVERORDENING De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 2.5.18, lid 2 van de Bouwverordening, vrijstelling en ver gunning te verlenen voor het: i' plaatsen van een erfafscheiding (3 meter hoog) op het perceel Koningsweg 31. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen een termijn van vier weken, te rekenen vanaf donderdag 16 januari 1997 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. vernieuwen en vergroten van een bijgebouw, Koninginnelaan 20; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. bouwen van een berging/carport, Pijperpad 18; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. bouwen van een woonhuis met garage, Houtsnip 8; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. uitbreiden van een woonhuis, Vinkenweg 45. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 16 januari 1997 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Eigendomweg 27 Koperwiek 57 Vredehofstraat 7 (96452) (96689) (96267) Wiardi Beckmanstraat 475 (96556) BETREFT VERZENDDATUM het uitbreiden van een woning 30-12-96 bouwen van een blokhut 31-12-96 veranderen en uitbreiden van een woonhuis in kantoor/woonhuis 30-12-96 plaatsen van een blokhut 31-12-96 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Beetzlaan 50 Beetzlaan 50 Evenaar 17 Koningsweg 24a Koningsweg 26 BETREFT INGEDIEND (96652) uitbreiden van een schoolgebouw 31-12-96 (96692) verbouwen van een schoolgebouw en het plaatsen van dakkapellen (97003) plaatsen van een duivenhok en een erfafscheiding (96570) verbouwen en uitbreiden van de entree (97002) verbouwen van een kantoorruimte 31-12-96 2-1-97 30-12-96 2-1-97 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. W. <1.(1. 7 JANUARI 1997 ONDERWERP Textielinzameling Overeenkomst voor 1996 tussen de gemeenté Soest en het ROC De Amerlanden t.b.v. de educatie van nieuwkomers Statuten (wijziging) Stichting Culturele Centrum C-drie en Stichting Willaert Uitbreiding Lange Brinkweg 26 BESLISSING 1. Spullenhulp gedurende een proef periode van 6 maanden van minimaal f 500,00 per ton textiel aanleveren; 2. andere charitatieve instellingen geen vergunningen verlenen; 3. plaatsing van 10 AVU textielcontainers op zo kort mogelijke termijn; 4. tweemaal per jaar huis-aan-huis inzameling voor textiel organiseren. Overeenkomst 1996 t.b.v. de educatie van nieuwkomers tussen de gemeente Soest en het ROC De Amerlanden ondertekenen. - Statuten (wijziging) van Stichting Cultureel Centrum C-drie en Stichting Willaert goedkeuren; - stukken ter inzage leggen voor de commissie financiën c.a. Geen medewerking aan wijziging bouwvergunning omdat de parkeer- problematiek wordt verzwaard. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. MELDINGEN (ART. ,S.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders Van de gemeente Soest maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Koningsweg 6a Koenen Transport B.V.) deze melding heeft betrekking op de verandering van de inrichting. De opslag van LPG-wisselreservoirs en de bandenpers zijn verplaatst. Op de begane grond zijn in de showroom een aantal kantoren aangebracht. De desbetreffende stukken kunnen van 15 januari 1997 tot 12 februari 1997 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035-6093593. AANVRAGEN EN ONTWERP BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Hazo "Het Vleescentrum" te Soest. Het betreft een aanvraag voor een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een vleesverwerkend bedrijf. De inrichting is gelegen op/in het perceel Zuidergracht 27 Soest. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op de onder 1 genoemde aanvraag. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 15 januari 1997 tot 12 februari 1997. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ont werp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 5 februari 1997 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093593 AANGEVRAAGDE KAP VERGUNNINGEN Periode: 1 januari t/m 8 januari 1997 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: VERGUNNING TOT HEI INNEMEN VAN STANDPLAATS OPGEMEENTEGROND Burgemeester en wethouders gezien de op 19 december 1996 ontvangen aanvraag van de heer W.J.M. Röst, h.o.d.n. Automark-Röst, Oude Nieuwveenseweg 111-113, 2441 CT Nieuwveen (postadres: Postbus 2020, 2460 BA Ter Aar om vergunning te verlenen tot het innemen van standplaats op zaterdag 26 april 1997, vrijdag 15 augustus 1997 en donderdag 27 november 1997 op het parkeerterrein bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat te Soest ten behoeve van het graveren van kentekens in autoruiten: overwegende dat er geen bezwaren bestaan de aanvraag onder het stellen van voorschriften in te willigen; gelet op het bepaalde in artikel 5.2.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening 1994; besluiten: aan de heer W.J.M. Röst voornoemd, vergunning te verlenen tot het innemen van standplaats op zaterdag 26 april 1997, vrijdag 15 augustus 1997 en donderdag 27 november 1997 op het parkeerterrein bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat te Soest, zoals op de bij dit besluit behorende tekening met rood is aangegeven, ten behoeve van het graveren van kentekens in autoruiten, zulks onder de volgende voorschriften: 1. de standplaats dient steeds in een behoorlijke en zindelijke staat te verkeren. Bij het verlaten van de standplaats dient deze vrij van papier, afval en dergelijke achtergelaten te worden; 2. het is verboden gebruik te maken van luidsprekers, versterkers en andere middelen ter versterking van het geluid of luidkeels te roepen; 3. vergunninghouder moet zich kunnen legitimeren en moet zijn vergunning op eerste aan vraag aan de ambtenaren van politie tonen; 4. de bevelen van de politie, gegeven in het belang van de openbare orde, dienen onmiddellijk en stipt te worden opgevolgd. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 7 januari 1997 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. Gideon Was en Beitsen B.V. Het betreft een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de opslag van was en beits en een beperkte productie ervan. De inrichting is gelegen op/in het perceel Stemerdingweg 23 Soesterberg. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 15 januari 1997 tot 26 februari 1997 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. - in de dependance Publiekzaken, Dorpsplein Soesterberg, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093593 VERLEENDE KAI'VERGUNNINGEN Periode: 1 januari t/m 8 januari 1997 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Talmalaan 5 Bazuin 11 Dorresteinweg 5 Betreft: 1 larix 1 berk 2 bomen Perceel: Stadhouderslaan 39 Hazepad 199 Wijnand Toplaan 20 Klaarwaterweg 58 Hartweg 24 Betreft: 1 wilg 1 hazelaar 1 ceder 1 den 1 conifeer Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. i Gemotiveerde bezwmen tegen de verleende vergunning kunnen binnen fi weken na deze bekendmaking sclmftebjk worden ingediend by het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post- bus 2000, 3760 CA, te Soest. 6 GroenLinks-Progressief vorige week z'n 11e Go bol uitgereikt aan Olga het Comité Vrouwen in d De partij eerde op d "mensen die eigenlijk gek zijn en zich uitslove betere samenleving in S< fractievoorzitter Jan Vis schreef. Traditiegetrouw vond de u de Oliebol plaats tijdens de bijeenkomst van de progre maal in C-drie. Na een kor van partijvoorzitter Ansje I o.a. wensen uitsprak voor milieu en vrede in de werel ser korte interviews met nares en enkele andere gen Het Comité Bijstandvroi gelukkig met de onders< bleek uit de woorden van Volgens Visser had zij 60 pi stemmen vergaard, afkoi achterban van GroenLin van anderen die per telel hun keuze hadden doorj prijs zal overigens dit jaar r de andere leden van het Miep van der Spek, die ei oprichting bij betrokken is bol als een echte "op schouwde. De betrokkenheid van Olg van recenter datum, zo ve dateert van de kwestie va schoven betaaldatum", wi comité zich met succes heel name door haar rechtensi Open Universiteit (nog gaan) heeft Olga al veel v< selijke bijstandvrouwen ku nen. "Een kwestie van je wijs te laten brengen en v, het over hebt," aldus de w De verstandhouding me dienst in Soest noemde ze meen goed. "Ze zien me komen, maar ook altijd gaan..." Voor haar studie rigens tot nu toe alle ruin Vooral het laatste jaar is der de bijstandsvrouwen ii zaken als arbeidsplicht e verhaalsregeling bij echtsc Argwaan Enige argwaan ten opzich ciale dienst blijkt overiger bestaan. Bezoeken bij de worden bijvoorbeeld al tweeën afgelegd. "De am altijd aardig, maar dan hel een getuige als er toezegg gedaan," aldus Miep van liet verder weten dat het c Olga allang naar de kno] geweest. Naast de Goudei Olga Duijm, die Visser ha: overhandigde, waren er 1 de twee andere leden va Menny Liewes en Miep v Birkstraat 99

Soester Courant | 1997 | | pagina 4