"Als ik schoonmaak, vechten ze om een plekje op mijn hoofd" jpnmF SoVoCo bouwt morele reserves op 'Integratie misschien wel sneller' iboom Hernieuwde kennismaking met tweede divisie bevalt Shot Joop van den Brakel legt na 44 jaar voorzittershamer van postduivenvereniging De Zwaluw neer «■Sitf PAGINA 14 WOENSDAG 22 JANUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 15 BASKETBAL Basketbalduel uit eredivisie wordt in Soest ingehaald KORFBAL Ermelo slaat in eerste helft gat met De Eemvogels Dressuurwedstrijd bij Eldorado op zondag 26 januari Wilskrachtig damesteam niet groots, wel succesvol tegen Zaanstad VOLLEYBAL Fred Daams nieuwe man bij dames SoyoCo SEC en VVZ'49 gaan door met huidige trainers VOETBAL Eerste wedstrijd goed voor acht punten TAFELTENNIS Voorronde tweede TAS Bridgetoernooi Bridgedrive voor niet-rokers SUZUKI 135-60132 56 DUIVENSPORT nspeciaalzaak Afscheidsreceptie op 8 februari ir Prils i 5 met 8.900- 6.750,- d 5.900,- deaux 6.900,- ,uw met 8.500,- 11.900,- 15.750,- 12.750,- 14.900,- 10.950,- ilauw met I 17.900,- blauw met 26.900,- rood met 69.500,- groen met 39.500,- 1 blauw met 33.900,- Voor het eerst in de geschiedenis wordt op Soester grondgebied een basketbalwedstrijd uit de eredivisie gespeeld. In sporthal Beukendal treffen zondag het Hilversumse Dunckers en Cees Lubbers/The Hammers elkaar om 19.00 uur. Het duel werd op 23 november na vier -v minuten gestaakt, omdat de Hilversum- se wijk Kerkelanden werd getroffen j door een stroomstoring. Door gebrek aan zaalruimte is Dunckers eenmalig uitgeweken naar Soest. Het eerste team van Dunckers, inmid dels ondergebracht in een stichting, komt voor het tweede jaar uit in de ere divisie. Eigenlijk degradeerde de ploeg vorig seizoen, maar Dunckers kreeg een nieuw startbewijs. Coach is Roy Leisner die in zijn actieve loopbaan als speler in de eredivisie uitkwam en daarna coach was van onder meer 3 Es Piranhas en meervoudig landskampioen Nashua Den Bosch. Voormalig voorzitter Rob Weber van Red Stars is tegenwoordig manager bij Dunckers. Hij heeft onlangs center Manfred Dikkers van Red Stars aangeboden bij de Hilversumse club te komen trainen. Dunckers is, evenals Red Stars, voornemens te participeren in een samenwerkingsverband van re gionale clubs. Doel hiervan is talentvolle jeugd meer kansen te geven. Dunckers, dat vorig seizoen geen wed strijd won, vertoeft nu wederom on derin de ranglijst. Cees Lubbers/The Hammers heeft tien wedstrijdpunten meer. De toegang voor publiek is zondag gra tis. Er had wellicht meer in gezeten voor De Eemvogels, maar de korfballers kwamen de tegenslag in het einde van de eerste helft niet meer te boven en verloren met 17- 15 van Ermelo. De teams waren aan elkaar gewaagd en hielden elkaar lange tijd in evenwicht. Namens De Eemvogels zorgden Ton en Agnes Kraaikamp, Lonneke Drop (ie der twee) en Stanley de Vries voor de productie. In de slotfase van de eerste helft sloeg Ermelo echter een klein gaatje en dat zou niet meer worden ge dicht. De Eemvogels knokte hard en zag Henriëtte Wisse driemaal scoren. Hoe wel ook Erik van de Pol (tweemaal), Ton Kraaikamp en Sjoerd Lub nog de mand vonden, verloor de ploeg uit Soest. Voor de tweede keer in dit indoorseizoen wordt bij Eldorado aan de Bosstraat een dressuur wedstrijd gehouden. De aanvang is vastgesteld op 10.00 uur. Zowel ruiters als amazones komen uit in de klassen B, L, M en Z. Ook ditmaal is de organisatie in handen van de lan delijke rijvereniging en ponyclub Eldo rado. Het zal nog wel vaker vriezen of dooien bij Stam/SoVoCo, maar halverwege de competitie kan de conclusie worden getrokken dat de dames hun doelstelling moeten kunnen bereiken. Zonder groots te spelen, versloegen de volleybalsters zaterdag het tweede team van Zaanstad, de promovendus die al hoger was geklommen dan de Soesters. der Spek het in de eerste set om vier keer uit en twee keer in het net te slaan. Maar Stam/SoVoCo gaf niet op, bleef keihard werken en omdat Zaanstad ook veel fouten maakte, werd de eerste set na een half uur met 15-13 gewonnen. Fakkeldij was toen al vervangen door Karin van de Maat die net met Jong Oranje was teruggekeerd uit het buiten land. De jeugd-international kon even min een voortrekkersrol vervullen, ook al omdat Stam/SoVoCo in de tweede set volledig wegviel en fout op fout sta pelde: 4-15. En op Judith Lazonder (vakantie) en Kyra Enderink (ziek) kon geen beroep worden gedaan. Aan het net was Stam/SoVoCo de baas over Zaanstad. Het was mede bepa lend voor de belangrijke 3-1 -zege van de Soester club. Foto: Herman van Dam. Het gevaar voor directe degradatie is, mede dankzij de zwakke inbreng van EMS/Olhaco en MLS/Flash, nagenoeg afgewend. Daarboven ziet het ernaar uit dat vier teams in aanmerking komen voor de tiende plaats die de verplichting met zich meebrengt tot het spelen van promotie-degradatieduels tegen de nummer twee van de tweede divisie. Tot dit viertal behoort Stam/SoVoCo dat de zege op Zaanstad uiteraard goed kon gebruiken en vooralsnog de achtste plaats omarmt. De verschillen met Kui pers/Zwolle, Martinus 2 en Abcoude zijn klein. Om volgend seizoen een meer vooraan staande rol te kunnen spelen - en dat strookt met de ambitie van de club - is op een aantal plaatsen versterking no dig. Maar het vorig jaar op drie plaat sen gewijzigde team heeft dit seizoen alleen handhaving als uitgangspunt en nu de sterkte van de tegenstanders be kend is, moet dit doel haalbaar zijn. De overwinning van zaterdag moet de ploeg in elk geval morele reserves heb ben gegeven voor het restant van de competitie, waarin noch Buddy Doorn bos, noch zijn tijdelijke opvolgster Agnes Brunninkhuis aanwezig zal zijn voor de broodnodige ondersteuning. Blokkering Stam/SoVoCo maakte aanvallend wei nig indruk, maar won het duel toch. Zaanstad, dat qua lengte tekort kwam tegen Stam/SoVoCo, beschikte over nog minder aanvalskracht. Aan het net stuitte Zaanstad regelmatig op de blokkering van de thuisclub die het sur plus aan centimeters vreemd genoeg offensief niet uitbuitte. Daarvoor oog den Paulien Visser en Marit Fakkeldij aanvankelijk te onzeker en presteerde de belangrijkste aanvalster Esther van Fred Daams is voor de rest van dit seizoen de nieuwe damestrainer van Stam/SoVoCo. Dit zijn de leiding van de volleybalvereniging en de Hilversummer maandagavond over eengekomen. Daams heeft de da- mesploeg inmiddels al getraind. In het nabije verleden was hij trainer van de dames van Vif (tweede divi sie) en dit seizoen werkt hij bij de districtclubs Voleem en Trivolley. Bij deze clubs heeft hij opgezegd. Daams werd benaderd nadat Buddy Doorn bos afhaakte wegens ziekte. Zijn vervangster Agnes Brunninkhuis was slechts tijdelijk beschikbaar en was zaterdag voor het laatst bij de ploeg. Brunninkhuis staat nog steeds bo venaan het verlanglijstje van het be stuur en de speelsters, maar voorzit ter Leo Verver durft niet te voorspel len of zij terugkomt. "Ze had juist besloten om afstand te nemen van volleybal. Het was bekend dat ze tij delijk zou invallen." De begeleidingsstaf zoekt nu verder naar een trainer die vanaf mei de damesploeg onder zijn hoede gaat nemen. "We hebben een lijst met tig namen. Het moet in elk geval een goede zijn die past in ons beleid," al dus Verver die beaamt dat Stam/ SoVoCo zich een plaats in de top van de eerste divisie wil verwerven. Naar speelsters is de jacht nog niet geo pend. Dit zal, aldus Verver, mede afhangen van het aanblijven van de huidige groep en wie de nieuwe trai ner wordt. Het dreigde volledig mis te gaan, toen de scheidsrechters de wedstrijd onder- breekten om een misverstand over de opstelling uit de wereld te helpen. Drie foute stops gaven aan dat de concentra tie was weggeëbt bij Stam/SoVoCo en Zaanstad profiteerde: 1-5. Maar toen revancheerde Fakkeldij zich. Op 2-6 zorgde zij voor een hoge servicedruk, waarmee Zaanstad zich geen raad wist. Het gevolg was een voorsprong van 7- 6 en wat blokjes van\Stam/SoVoCo en fouten van Zaanstad later was het 11-7. Van der Spek gooide olie op het vuur en voor het laatste punt hielp Zaanstad een handje: 15-8. Het verzet van Zaanstad was gebroken. Stam/SoVoCo was de baas aan het net, de thuisploeg won steeds de lange rallys en Van der Spek beukte de ballen ach terin het speelveld tegen de vloer. Via 10-1 werd het 15-6 en na bijna honderd minuten had Stam/SoVoCo de volle buit binnen. Heren Ondanks de 0-3-nederlaag tegen SDS was trainer/coach Jan Jansen redelijk tevreden over de verrichtingen van de heren. Het verlies was min of meer in gecalculeerd, maar Stam/SoVoCo was in De Bunt tegen de nummer twee van de ranglijst toch tweemaal dichtbij set winst: 6-15,13-15, 11-15. Met Jan Visser (ziek) en Ron Goethals (buitenland) erbij had er volgens Jansen wellicht meer in gezeten, "'t Is misschien suggestief, maar zo'n jongen als Ron zweeft op het publiek en dat was zater dag te gek. Onvoorstelbaar." De aanhang van Stam/SoVoCo won de strijd tegen de sirene die de achterban van de Voorthuizense gasten had mee genomen, maar waardoor de spelers van de Soester club in de eerste set kenne lijk nog waren geïmponeerd. Stam/SoVoCo miste ook Erwin Keuning en Marcel Swart. De laatste is geblesseerd, maar werd in de tweede set toch ingezet als midaanvaller, omdat Jansen na de 6-15-nederlaag iets moest doen. Swart blokkeerde goed en het team vocht voor wat het waard was. Door veel risico te nemen met serveren, werd het SDS soms lastig gemaakt, maar vloog de bal ook wel eens buiten de lijnen. Te vaak ging de service uit. "En dat heeft ons genekt," aldus Jansen. SEC gaat in principe door met zijn huidige trainers Jos van Rouwend aal (zondag) en Hendrik-Jan de Boer (zaterdag). Maar de club leiding houdt een slag om de arm in verband met de plannen voor de in tegratie van de voetbalclubs. "Je weet nooit hoe snel het gaat," zegt vooratter Bert Krijger van SEC. "Op dit moment wordt er in hoog tempo ge werkt. Zolang je het niet zeker weet, is het beter nog geen formele afspraken te maken. Maar in prinicipe gaan we ge woon door met de trainers." De kans dat de integratie met ingang van volgend seizoen wordt gerealiseerd, wordt door de voorzitters Henk van der Pol van WZ'49 en Paul Smit van Soest zeer gering geacht. Zij gaan ervan uit dat integratie ingaat in de zomer van 1998. Los van de besluitvorming en in terne voorbereidingen wijzen ze op het feit dat eerst de accommodaties moeten worden aangepast en ze betwijfelen of dit voor augustus van dit jaar lukt. De werkgroep taakstelling clustering sport (voetbal, hockey, honkbal/softbal en jeu de boule) heeft bij de gemeente een programma van eisen neergelegd. Hierin staan de wensen die ze hebben voor de sportaccommodaties Bosstraat- West (hockey, honkbal/softbal), Bos straat-Oost (Soest en aanloop van SEC) en de Eemweg (VVZ'49 en aanloop van SEC). Daarbij moet worden ge dacht aan extra kleedkamers en verbou wing van de bestaande clubgebouwen. Bij Soest moet ook een speelveld wor den 'omgeploegd' tot trainingsveld. Arjan Hoogeveen bleef ongeslagen in zijn drie enkelspelen. De hernieuwde kennismaking met de tweede divisie is de spelers van Shot bijzonder goed bevallen. In de zaal van het Orlando-gebouw ver pulverden ze het tweede team van Berfection: 8-2. Alleen de eerste heer van de Tilburgers bleek op dit niveau zijn mannetje te staan. Vincent van Cuyck wint norma liter tachtig procent van zijn partijen en was-te sterk voor Berend Jonker en Aksel van Elteren. Tegen Aijan Hooge veen was hij niet opgewassen. De twee andere spelers van Perfection kwamen tekort voor de tweede divisie en verloren elk driemaal. Verder zege vierde Shot in het dubbelspel. "In het algemeen is het een vrij sterke poule, waarin geen duidelijke favoriet zit. Het kan net zo goed zijn dat we te gen degradatie spelen als dat we voor de bovenste plek meedoen," zegt Jonker die een spannende en aantrekkelijke vooijaarscompetitie voorspelt en in elk geval van FVT/Visser 2 en Integer Groep enkele tafeltennissers kent. In april degraderen twee teams naar de derde divisie. De gemeente moet dit model laten doorberekenen en ter goedkeuring aan de gemeenteraad aanbieden. Verwacht wordt dat de kosten hoger uitvallen dan de 5,5 miljoen gulden die hiervoor be schikbaar is gesteld, maar dit wil niet zeggen dat de eisen bij voorbaat van ta fel worden geveegd. In politieke kringen lijkt het besef te groeien dat de bespre kingen over de integratie inderdaad een doorbraak betekenen en dat deze kans niet gemist mag worden. Wellicht dat de raad daarom alsnog extra geld voor in vesteringen wil geven. Daarnaast op perde de PvdA al het idee dat de inves tering sowieso kan worden opge schroefd, indien blijkt dat de clubs door de integratie meer geld kunnen bezuini gen dat de opgelegde 200.000 gulden per jaar. De extra besparing wil de PvdA dan kapitaliseren en vertalen in investeringen. WZ'49 en trainer Henk van Asch heb ben de samenwerking in elk geval vóór een jaar verlengd. Van Asch volgde in augustus Sjirk Bajema op. Soest en Peter Visee kwamen in december vorig jaar al contractverlenging overeen. En in deze krant werd vorige week bekend gemaakt dat Jaap van de Veer na dit seizoen opstapt bij Hees. De huidige jeugdtrainer Ron Daselaar wordt de nieuwe hoofdtrainer van de rood witten. In De Rank aan de Soesterberg- sestraat wordt op zaterdag 25 fe bruari een voorronde gehouden van het tweede TAS Bridgetoernooi. Garant voor de organisatie staat de Bridgeclub Soest. Aanvang van de voor ronde, waaraan 48 paren kunnen deel nemen, is om 13.00 uur. Deelnemers wordt verzocht een half uur van te vo ren aanwezig te zijn. De meesterpunten worden volgens de regels van de Neder landse Bridge Bond toegekend. De inschrijfkosten bedragen 15 gulden per paar. Telefonisch kan men zich aan melden bij mevrouw N. Stolwijk, tel. 6011768. Op zondag 2 februari houdt de niet- rokers bridgeclub Schoon Slem een bridgedrive. Dit gebeurt in de zaal van De Vijverhof aan de Klarinet. Omdat Schoon Slem een club is voor niet-rokers, spreekt het voor zich dat er niet mag worden gerookt tijdens de drive die om 13.30 uur begint. Maar le den van andere bridgeclubs mogen wel meedoen. De kosten bedragen 15 gulden per paar. Opgeven kan men zich bij de heren Roodhuyzen (tel. 6016100) en Schuier (tel. 033-4449744). r».. L..J Uné ..I u:: ,l„.v- .Isl "\/aal not<4 un> niet moor it llfoc Vi'n HuiVPn InC tp lotpn Pn 7P tf» vnp- tMnoMnamatwiHMv. ■- - De huisarts had het al eens vastgesteld toen hij door een griepje was geveld. En zijn vrouw en hij weten het. Zonder duiven is Joop van den Brakel niets. "Ik kan rustig een paar uur in het hok zitten en kijken. Als ik zie hoe de oude duiven de jonge duiven verzorgen en hoe ze hun eitjes en jonkies verdedigen, kan ik me niet voorstellen dat er mensen zijn die, met al hun verstand, hun kinderen in de steek laten," zegt Van den Brakel die onlangs 55 jaar was ge trouwd met zijn tortelduifje. FOON (035)5413521 Tijdens zijn huwelijk is hij 49 jaar on afgebroken bestuurslid van postduiven vereniging De Zwaluw geweest, waar- van de laatste 44 als voorzitter. Onver- wacht was het niet dat hij pasgeleden de hamer overgaf aan Hans van Dijk. "Ik heb bij het zeventigjarig bestaan al gezegd dat ik wilde stoppen, maar toen wilden ze dat ik ook het 75-jarig be staan zou meemaken als voorzitter. Oké, heb ik toen gezegd, maar dan moeten jullie zelf een goede opvolger zoeken, die goed bij de vereniging past." Als praeses verdiende Van den Brakel zijn sporen en leverde hij een grote bij drage aan de ontwikkelingen. Hij ver- Op zaterdag 8 februari wordt in het clubgebouw van postduivenvereni ging De Zwaluw aan de Koningsweg afscheid genomen van Joop van den Brakel als voorzitter. Tussen 15.00 en 17.00 uur kan men de scheidende praeses de hand schudden. Na 44 jaar heeft hij zijn functie neer gelegd. Van den Brakel, die gewoon lid blijft van de vereniging, is tijdens de laatste ledenvergadering als voor zitter opgevolgd door Hans van Dijk. kocht in 1966 het houten clubgebouw achter café De Gouden Ploeg voor 175 gulden en kreeg het lid Zimmerman, destijds werkzaam bij TBS, zo ver de materialen voor een nieuw onderko men voor te schieten. In de winter '65- '66, tussen twee vliegseizoenen door, stampten de leden aan de Schrikslaan een clubgebouw uit de grond. In die tijd werden de duiven nog per trein vervoerd naar de losplaats. Totdat de Nederlandse Spoorwegen de tarie ven verhoogden. "Na de kolenmijnen was de duivensport de grootste klant van de NS. Omdat ik er na de oorlog had gewerkt, ben ik gaan praten, maar de NS wilden de prijs niet laten zakken. Toen zijn we gaan praten over wegver voer." Obligaties Via, via kwam Van den Brakel aan de weet dat in Duitsland speciale wagens werden gemaakt. Hij schakelde Anton van den Dijssel van het gelijknamige carrosseriebedrijf in, trok zeven andere postduivenverenigingen over de streep, schreef obligaties van zestig gulden uit en peuterde bijdragen van tien en vijf mille los bij respectievelijk aannemers bedrijf Cees van Zwol en een lid van De Zwaluw. Omdat hij ook Zeister en Hilversumse verenigingen als klant bin nenbracht, kregen ze bovendien twee duizend gulden korting en kon de eer ste transportcontainer van 51.000 gul den worden aangeschaft. "Veel geld hadden we niet, maar ik was zo eigenwijs om het te doen. Het lukt ook wel, als je maar durft. En Van den Dijssel heeft de carrosserie zo degelijk gemaakt, die is niet kapot te krijgen. De wagen wordt nog steeds een paar keer per jaar gebruikt," aldus Van den Brakel die voorzitter blijft van de Stich ting Eemland die drie transportauto's in eigendom heeft, waarmee de duiven van zestien postduivenverenigingen uit Soest, Baarn, Amersfoort, Bunschoten, Amersfoort, Leusden, Nijkerk, Putten en Barneveld worden vervoerd. "Die auto's zijn een waardevol bezit. We begroten een bezettingsgraad van ze ventig procent. Het geld dat we extra verdienen, sparen we op voor een nieuwe auto. Dit wil ik nog niet zo maar overdragen." Ook bij de totstandkoming van het huidige gebouw De Zwaluw aan de Koningsweg, droeg Van den Brakel in velerlei opzichten een steentje bij. On der meer door een 'deal' te sluiten met Bouwbedrijf Van de Grift, dat aan de Schrikslaan wilde bouwen, spaarde de vereniging veel geld uit en kon in 1989 het nieuwe clubhuis worden geopend. Bekers, bokalen, schalen en andere tro feeën vullen verschillende planken en kasten in huize Van den Brakel. Zijn zoons en hij dragen gouden horloges die hij won tijdens nationale wedstrij den. De duiven hebben hem geen windeieren gelegd. "Ik heb altijd goede duiven gehad, al weet je nooit of uit de eitjes van een goed koppel kampioenen komen. Dat kan het ene jaar wel zo zijn en zo weer vier jaar niet." Spiegeltje Minstens zo belangrijk is de verzorging en die houdt niet op bij het regelmatig voeren. In de zomer komt Van den Brakel 's morgens om zes uur al het duivenhok binnen. Om schoon te ma- ken, de duiven los te laten en ze te voe ren. En ze te motiveren voor de wed vluchten. "Dat kun je doen door de duif te plagen. Je kunt een spiegeltje in zijn hok zetten. Hij kent zichzelf niet en dus wil hij gaan vechten met zichzelf, maar dat kan natuurlijk niet. Daar wordt 'ie venijnig van. Maar de ge zondheid van het beestje is natuurlijk alles. Een zieke sporter presteert ook niet veel. Als je ze 's ochtends loslaat, zie je ook of ze plezierig vliegen. Dan spelen ze in de lucht, duiken ze of vlie gen ze snel weg. In het hok zie je al aan de mest of de duiven gezond zijn. Die moet zo droog zijn, dat je het met de hand kunt wegschuiven. Is de mest vochtig of slijmerig, dan moetje de die renarts erbij halen, want dan mankeren ze iets. Die duiven vliegen niet mee in de vluchten. Aan de lichaamsbouw kun je zien of ze onvolkomenheden hebben. Zachte veren zijn heel belang rijk, omdat ze dan niet zo snel nat wor den als het regent. Ze moeten een goed karakter hebben en eigenlijk naar hun snavel kijken. Een duif die opzij kijkt, is meestal geen goede vlieger. En als het net lijkt of ze een klein baardje aan hun keel hebben, betekent dat meestal dat ze een goede ademhaling hebben." Passie Net als in het duivenhok zitten, kan Van den Brakel urenlang vertellen over zijn grote passie, waarmee hij op dertienjarige leeftijd begon. Hij woon de toen nog in Baarn. "Iets anders was er niet, behalve voetballen in het bos," zegt Van den Brakel die met zijn 78 jaar een jaartje ouder is dan De Zwaluw. Tegenwoordig is alles anders en zijn de mensen druk, druk, druk. Het aantal duivensporters neemt dan ook af, al zijn ze met veertigduizend nog goed vertegenwoordigd. "De jongeren heb ben zoveel andere dingen of ze moeten 'l •- Al 65 jaar beheersen de duiven een belangrijk deel van het leven van Joop van den Brakel. "De jongeren hebben tegen woordig zoveel andere dingen of ze moeten met z'n tweeën werken voor het huis dat ze hebben gekocht. Maar mijn zoons en kleinzoons zitten wel in de duivensport, "zegt hij trots. Foto: Goos van der Wilt. met z'n tweeën werken voor het huis dat ze hebben gekocht. Maar mijn zoons en kleinzoons zitten wel in de duivensport," zegt hij trots. Toch hebben hij en zijn vrouw menige vakantie laten schieten. "Je bleef thuis omdat je de duiven niet alleen kon achterlaten en omdat de vereniging verder moest draaien. Het mooiste van de duivensport is als ze thuiskomen van een vlucht. Dan knallen ze zo het hok in. Daar heb je ook weer verschillende trucjes voor. Bijvoorbeeld door ze voor een vlucht bij een duivin in een broed- kooi te zetten. Dan weten ze drommels goed dat er een duivin zit te wachten. En je kunt ze makkelijk pakken voor het klokken. Je krijgt nu overigens dat er een chip in de ringband kan worden gezet. Dan worden de duiven automa tisch geklokt als ze binnenkomen. Dat is een groot voordeel als je verschil lende duiven achter elkaar binnenkrijgt. Maar zo'n chip en apparaat zijn wel vrij duur. Maar je moet er toch zelf bij zijn. Ze zien meteen of er iemand anders staat. Ze zien zelfs of je andere schoe nen aan hebt. Als ik schoonmaak vechten ze met elkaar om een plekje op' mijn hoofd te krijgen. Nee, zonder dui ven ben ik niets."

Soester Courant | 1997 | | pagina 15