0 nieuws Jubilarissen gildekorps gehuldigd INFORMATIE OVER VOORTGEZETONDERWIJS Mavo Soest: thuiswerkvrije school Kennismaken met Het Baarnsch Lyceum Zestiende ijsberenweekeinde Scholen organiseren zelf jaarlijkse onderwijsmarkt Oecun 'Weet Exposit Video G kneepjes Spaanse 1 WOENSDAG 22 JANUAR11997 SOESTER COURANT PAGINA 18 Record aantal scouts op Sparrenlaan Uit de Soester Courant van 21 en 24 Januari 1947 Fotocursussen van stichting Statief Klusjesdienst voor ouderen Kasteelconcert in Groeneveld Persoonlijke aandacht voor leerlingen Elke dag is het Vakantiebeurs Op maandag 27 januari in Soest Open dagen, open huis en informatieavond WOENSDA Zondagav Helderziei centrum 'S 'Radost' tre met volksdi KBO inVij Bronzen bet Cameraman Na afloop van de jaarlijkse alge mene vergadering van het tamboer- hoornblazer-, vendel- en schutters- korps van het Groot Gaesbeeker Gilde op 15 januari werden drie jubilarissen binnen het korps in het zonnetje gezet. Aanleiding was het vijfentwintigjarig lidmaatschap van het gildekorps van Wim van den Breemer. Hij werd in 1971 lid van de hoorn- blazersgroep en heeft deze functie tot 1991 uitgeoefend totdat hij werd geko zen tot ouderman van het gilde, als op volger van Wim Schimmel. Ook be stuursleden maken onderdeel uit van het korps, daarom werd aan dit jubileum op eenvoudige wijze aandacht besteed. Het komt niet zo vaak voor dat leden zo lang actief deelnemen aan een vereni ging. Als blijk van waardering werd hem door de huidige ouderman, René van Hal, een zilveren hoornblazer opge speld. Deze zilveren hoornblazer is ge maakt door zilversmid Noud Peters uit St. Anthonis, die ook het gildezilver voor de in 1996 gehouden Brabantse Gildedag had vervaardigd. Naast Wim van den Breemer maken nog twee personen zeer lange tijd on derdeel uit van het gildekorps: de heren Bertus van Dorresteijn en Gerard van Roomen. Zij maken vanaf de eerste formering van een gildekorps voor de in 1960 georganiseerde Gildedag (dus al meer dan 36 jaar geleden) deel uit van het korps, resp. als hoornblazer en ven delier (waarvan de laatste 15 jaar als vaandeldrager). Hun jubileum werd al in 1984 gevierd. Ook zij werden op deze avond in het zonnetje gezet en ontvin gen uit handen van de ouderman resp. een zilveren hoornblazer en een zilveren vendelier. Het gildekorps van het Groot Gaesbeeker Gilde bestaat uit ruim 50 leden. De tamboers, hoornblazers, schutters en vendeliers oefenen weke lijks en treden verschillende keren per De drie jubilarissen, v.l.n.r. Gerard van Roomen, Wim van den Breemer en Bertus van Dorresteijn. Met een record aantal van 360 deel nemers en niet minder dan zestig leiders belooft het Ijsberenweek einde van de Hopman Masselman Groep een massaal spektakel te worden. Op het terrein van de scouts beleeft deze traditie komend weekeinde de zestiende editie. Het wordt dus druk aan de Sparrenlaan. Voordat de padvinders, zeeverkenners en andere groepen hun kamp opslaan, begint op vier verschillende locaties een fietstocht. Daarna wordt op het terrein bij de Lange Duinen de vlag gehesen. Die wordt zondagmiddag om vier uur gestreken, maar voordat het zover is, hebben de scouts een gevarieerd pro gramma afgewerkt. Met onder meer een avondspel met lichtcodes, een disco feest, kampvuur, een handelsspel en natuurlijk koken de deelnemers zelf. Verder wordt er een kampkrant ge maakt. NATUURBESCHERMING: WEER EEN NIEUW COMITÉ. Ik zit te schrijven en de zon schijnt. Er komt een zachte warmte over me, of het lente is. En dan denk ik aan de lente, aan het voorjaar en de zomer, die ko men. De zon zal schijnen over het levend goud van de rogge op de Eng, over de orchideetjes in het veen, over de eerste bruine, dan paarse hei in het zuiden en dan... hij zal beschijnen de polders, onze Eempolder, dat speelveld van kieften, grutto's en visdieven, dat groene veld, waar ik weer dagen lang genieten zal van mijn leven. Hoeveel mensen zullen werkelijk genie ten van wat er te zien en te horen is, hoeveel zullen voorbijgaan zonder het te zien en hoeveel malen ook zal dat na tuurschoon worden beschadigd? Ik herinner me uitgehaalde vogelnesten, het kappen van mooie bossen en het aanplanten van lelijke bossen, op plaat sen, waar eerst de prachtigste hei was. Nu weet ik wel, dat wij mensen de na tuur niet ongemoeid kunnen laten. Vooral nu, nu we een volk van armoed zaaiers zijn, moeten we de bodem zo in tensief mogelijk gebruiken. Maar we moeten niet vergeten, dat voor ons volk ontspanning in de natuur een levensbe hoefte is. Ontspanning is nodig in een tijd, zo vol zorgen, wat hebben we er aan, of we al jammeren over de invloed van bioscoop en dancing, we moeten er wat voor in de plaats kunnen geven. Wie eenmaal verliefd is op de natuur, blijft zijn hele leven daaraan trouw en (nu komt het belangrijkste) hij zal de natuur nooit onnodig beschadigen! Onlangs is in Baarn een vergadering geweest, waarop geïnstalleerd werd een "Comité ter verbreiding van de natuur beschermingsgedachte in Soest en Baarn". Voorzitter is onze plaatsgenoot Rinke Tolman, die op dit gebied zijn sporen wel verdiend heeft. Behalve verschillende particulieren vin den we in dit comité vertegenwoordigers van A.N.W.B., V.V.V., Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, lt Onder wijs, politie, gemeentebestuur, padvin derij, staatsbosbeheer enz. Het doel is vooral het organiseren van propaganda lezingen, filmvoorstellingen en tentoonstellingen, moet hulpverle ning van de landelijke "Contact-com missie voor natuur- en landschapsbe- scherming" en in contact met de jeugd organisaties en 't onderwijs. We wensen het comité een vruchtbare activiteit toe en hopen, dat iedere Soes ter zijn medewerking zal verlenen voor dit prachtige doel. PLAATSELIJK COMITÉ HANDHAVINGRIJKSEENHEID. Naar aanleiding van de radio-rede van oud-minister Gerbrandy op 9 dezer heeft zich alhier een voorlopig comité gevormd, bestaande uit: Mevr. S.G. Landweer-De Visser, Regentesselaan 10; Mevr. C.M.E. Wisboom-Verstegen, Wald. Pyrmontlaan 35; Dr. Th. Veld huizen v. Zanten, Soesterbergschestr. 16; H. v. Harten, Van Weedestraat 11; J. van Oldenborg, B. Grothestraat 67; Ir. F. Begemann, Bartolottilaan 5; G. v.d. Pol, Wald. Pyrmontlaan 44, welk comité gaarne vóór de 20ste adhaesie- 1 betuigingen inwacht. De bedoeling is daarna een vergadering te beleggen met alle adhaesiebetuigers, ten einde daarin een definitief comité op te richten, waarna een of meer sprekers zullen worden uitgenoodigd hier ter plaatse de uiterst belangrijke "Indise kwestie" toe te lichten. Generaal Winkelman heeft bereids toegezegd het ere-voorzitterschap van het voorlopig en het definitief comité te aanvaarden. VERHUIZING POLITIEBUREAU. A.s. Donderdag wordt het politiebureau verplaatst naar het perceel Van Weede straat 3. De ingang voor het publiek is door de serre. De telefoonnummers blij ven 2641 en 2642. NIET RIJDEN OP ZONDAG. Tegen 4 personen, die op Zondag met hun auto reden zonder hiertoe gerech tigd te zijn, werd procesverbaal opge maakt. In verband hiermede wordt er aan herinnerd, dat rijvergunningen zichtbaar op de voorruit moeten zijn aangebracht. U.L.O. of M.U.L.O. De heer S. Fokkens, hoofd der Chr. U.L.O. School alhier, verzoekt ons plaatsing van het navolgende, waaraan wij gaarne voldoen. Herhaaldelijk wordt mij de vraag ge steld: "Wat is nu eigenlijk het verschil tussen een Uloschool en een Mulo- school?" Men redeneert dan als volgt: Ulo bete kent uitgebreid lager onderwijs en Mulo meer uitgebreid lager onderwijs. Dus de Mulo is beter dan de Ulo en een Mulo diploma heeft meer waarde dan een Ulodiploma. En nu heeft Soest alleen maar Ulo scholen, dus geeft Soest minderwaardi ger onderwijs dan andere plaatsen, waar men Muloscholen heeft. Alleen op de klank afgaande zou men hun, die zo redeneren, gelijk geven. Maar ze hebben ongelijk. De wet spreekt alleen van Uitgebreid Lager Onderwijs en niet meer van Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, zodat er wettelijk geen Muloscholen meer be staan. Vanwaar dan die naamsverwarring? Vroeger had men na de lagere school nog twee soorten lager onderwijs: 't Ulo en 't Mulo. Bij 't Ulo werd les gegeven in 2 der vak ken Frans, Duits, Engels, Wiskunde en Handelskennis. Bij 't Mulo in minstens drie, gewoonlijk meer. Beide soorten scholen waren meest in 't zelfde gebouw gevestigd, als de gewone lagere school, waarvan ze de voortzet ting waren. Lager en Ulo en Mulo had den dan ook 't zelfde hoofd. Nu heeft een wetswijziging de oude Uloschool af geschaft en de Mulonaam, zodat de wet alleen Uloscholen erkent. Bovendien zijn er veel nieuwe Ulo scholen opgericht, waar alleen leerlin gen worden opgenomen, die de zes klas sen der lagere school hebben doorlopen. De oude Muloscholen, die de naam Mulo vaak met vergulde letters in hun gevels gegraveerd hadden, schijnen van die versiering moeilijk afstand te kun nen doen. Zij menen misschien, mede door de spraakverwarring, die er onder 't publiek heerst, dat in de ogen der ouders hunner leerlingen de naams verandering in Ulo een degradatie zou zijn. Maar de nuchtere waarheid is deze, dat Ulo-leerlingen en Mulo-leerlingen allen precies 't zelfde examen doen, op precies dezelfde wijze worden geëxa mineerd en, als ze slagen, precies 't zelfde diploma krijgen. Lieb Vaterland magst ruhig sein. jaar naar buiten. De eerstvolgende keer is dat tijdens de viering van de naamdag van de patrones van het gilde, St. Agatha, op zondag 2 februari tijdens een plechtige eucharistieviering met het gilde-eer in de parochiekerk van de H. Familie. Ook neemt het gildekorps jaar lijks deel aan verschillende Gildedagen in Brabant. Daar wordt veel succes be haald met de diverse onderdelen van het korps. Zowel de groep hoornblazers als vendeliers behalen hier regelmatig eer ste prijzen. In februari starten weer enkele cursus sen van de Stichting Statief. Vanaf 3 fe bruari is er vijf maandagavonden een fotocursus voor beginners. Voor gevorderden start op dinsdag 4 februari een cursus van zes lessen over belichten, verlichten, compositieleer en model fotografie. Op woensdag 5 februari is de eerste les van de cursus belichten/verlichten voor mensen die streven naar een perfecte techniekbeheersing. De cursus ontwik kelen/afdrukken start op 6 februari. Stichting Statief organiseert nog meer cursussen. Voor informatie en/of op gave kan contact worden opgenomen met Fred Vermeulen, Hartweg 20, tel. 6018105 of Martin van Thiel, tel. 030- 2611412. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. De Baamse Muziekkring organiseert op (piano) speelt werken van Franz zaterdag 25 januari een concert in kas- Schubert en Johannes Brahms. Aanvang teel Groeneveld. Het duo Pieter 20.15 uur. Toegang: f 25,-; CJP/Pas65 Wispelwey (cello) en Paul Komen f23,50. Zaterdag 25 januari Open Dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Ontvangst tussen 9.30 en 9.45 uur. Maandag 27 januari Open Dag: Groot Goylant, voor MAVO/VBO, Van Lipschotenlaan 501, Hilversum. Van 9.30- 11.30 en 13.30- 15.30 uur. Onderwijs Markt: m.m.v. MAVO Soest, A.O.C. Midden-Nederland, Het Baarnsch Lyceum, s.g. De Amersfoortse Berg, I.V.O. Amersfoort, s.a. De Koppel, Stedelijk gymnasium Joh. van Oldenbarnevelt, Vallei College. Van 19.00 - 20.30 uur. Dinsdag 28 januari: Open Huis: Dudok College, voor doorstroming (MAVO/HAVO/VWO/ MBO/HBO) Vermeerlaan 13, Hilversum, voor Economie, Witte Kruis- laan 35, Hilversum, voor Handel, Larenseweg 28a, Hil versum, voor Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Op alle afdelingen van 16.00 - 21.30 uur. Woensdag 29 januari: Open Dag: Groot Goylant, voor MAVO/VBO, Van Linschotenlaan 501, Hilversum. Van 9.30- 11.30 en 13.30 - 15.30 uur. Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gym nasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Donderdag 30 januari: Voorlichtingsavond: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 19.30 - 21.45 uur. Kennismakingsavond: MAVO Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 19.30 -21.30 uur. Vrijdag 31 januari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 1 februari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 10.00 -12.00 uur. Maandag 3 februari: Informatie-avond: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 5 februari: Lesmiddag: Alberdingk Thijm College, voor MAVÓ, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 14.00-16.15 uur. Zaterdag 8 februari: Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gymna sium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30 tot 13.30 uur. Dinsdag 11 februari: Voorlichtingsavond: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 19.30-21.45 uur. Voorlichtingsavond: Griftland College voor VWO, HAVO, MAVO, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00 - 21.30 uur. Woensdag 12 februari: Open Huis: Groenhorst College, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 -16.30 en 19.00 - 21.00 uur. Lesmiddag: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 14.00 -16.15 uur. Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gym nasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Zaterdag 15 februari: Open Dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Ontvangst tussen 9.30 en 9.45 uur. Open School: MAVO Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. Open Dag: Griftland College voor VWO, HAVO, MAVO, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00 - 13.00 uur. Woensdag 19 februari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 13.30-15.30 uur. Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gym nasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Woensdag 5 maart: Open Huis: Groenhorst College, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 -16.30. Niet iedere dag een schooltas vol werk mee naar huis nemen en toch je mavo-diploma halen. Dat lijkt een droomwens, maar het is werke lijkheid voor de leerlingen van Mavo Soest en hun ouders. "Mede door ons thuiswerkvrije onderwijs systeem, dat al bijna tien jaar met succes wordt gehanteerd, slagen op vallend veel leerlingen", aldus di recteur, J.W. de Gruijl. "Bovendien leren zij op onze school zelfstandig studeren, het werk plannen, en daar kunnen zij tijdens hun verdere schoolloopbaan hun voordeel mee doen. Uit onderzoek blijkt, dat het thuiswerkvrije systeem ruimschoots vol doet aan de verwachtingen die ouders ervan hebben". Naast de gemiddeld zes lessen per dag worden twee uren gereserveerd voor het zelfstandig studeren. Het werk hiervoor wordt tijdens de lesuren opgegeven en moet vervolgens op school, in de studie zaal, die hier speciaal voor is ingericht, zelfstandig worden gemaakt en geleerd onder toezicht van twee leraren. De leerlingen beginnen hun studie altijd met het maken van een werkplanning in hun studiemap. Deze twee dagelijkse studie-uren vormen een onderdeel van het lesrooster voor alle leerlingen van de school. "Het zelfstandig studeren wordt onder steund door een optimale begeleiding, waarbij ook zorgvuldig gelet wordt op Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Bij de VW/ANWB is het elke dig Vakantiebeurs. Nieuwe gidsen, boeken, kaarten, plattegronden, folders, infor matiebrochures enz. komen met bosjes binnen. Een greep uit het geheel nieuwe assortiment: De VW-Gidsen van de verschillende streken en provincies in Nederland: met alle tips voor een dagje uit of vakantie in Nederland, bijv. alle musea, kastelen, kerken om te bezoeken, dagrecreatie- terreinen, zwembaden, te bezoeken be drijven op een rijtje, een uniek naslag werk. Lekker om even in te bladeren en leuke uitjes samen te stellen. De gloednieuwe boekjes van de ANWB en alleen voor ANWB-leden, getiteld "Dierentuinen in en rond Ne derland" en "Frankrijk aan zee", beide voor de weggeefprijs van f 4;95. Ook nieuw in de collectie de veel gevraagde gids met meerdan 3000 bed breakfast-adressen in Groot-Brittan- nië en Ierland, handig als men een wan del- of fietsvakantie wil houden en van dag tot dag verder wil trekken. Deze overzichtelijke Engelstalige gids met veel kleurenfoto's is verkrijgbaar voor f 29,90 (bijna 650 pagina's dik!). Voor mensen die in de zomervakan tie in Nederland blijven en niet al te duur uit willen zijn met hun overnach tingen is er de nieuwe ANWB-uitgave "Goedkoop overnachten", met adressen en gegevens van jeugdherbergen, NIVON-huizen, trekkershutten, pen sions, Bed Breakfast-adressen en (goedkopere) hotels. Op al deze adres sen kan men terecht voor minder dan f 50,- per nacht voor twee personen (soms ook met 'ontbijt). Tevens is het mogelijk voor slechts één nacht te reser veren. Dit aardige boekje kost slechts f 12,95 (voor ANWB-leden) en f 14,95 (niet-leden). Tenslotte nog de nieuwe campinggids van Frankrijk van de.FFCC, Franstalig, met meer dan 11.000 kampeerterreinen. eventuele problemen die leerlingen on dervinden. De begeleiding wordt ver zorgd door de mentor en is niet alleen gericht op de leerresultaten, maar op het totale welzijn van de leerlingen", aldus De Gruijl. Het i-uur, iedere ochtend van 8.30-9,00 uur, is bestemd voor leerlin gen die problemen hebben met de leer stof of achterstanden hebben opgelo pen. De leraar van het betreffende vak geeft dan individuele begeleiding en probeert de leerling weer op het juiste spoor te krijgen. "In dat raam past ook de extra hulp bij leerproblemen op het gebied van het omgaan met studie teksten en vreemde talen. Hieraan wordt op onze school ook de nodige aandacht besteed." Voorts kent Mavo Soest een uitgebreide rapportage aan de ouders. Na elke vijf schoolweken krijgen de leerlingen een rapport meer naar huis. Hierdoor kunnen problemen snel worden gesignaleerd en zonodig kan tij dig worden ingegrepen. Doorstroming Mavo Soest heeft al jaren een zeer hoog percentage leerlingen die het diploma behalen en vervolgens doorstromen naar allerlei vormen van middelbaar beroepsonderwijs of de havo. Bij het maken van de keuze worden de leerlin gen bijgestaan door de schooldekanen en externe deskundigen van het advies bureau Alpha Omega. De Mavo Soest kent vaste schooltijden. Leerlingen van de Mavo Soest maken hun huiswerk op school. Iedere schooldag begint om 8.30 uur met bet i-uur, de lessen en de studie uren beginnen orU 9.00 uur en eindigen om 16.00 uur. De brugklassen zijn één middag in de week vroeger uit. Aan het einde van de schooldag bergen de leer lingen hun boeken op in hun eigen kluisje en gaan naar huis, met de gerust stellende gedachte dat het werk is ge daan. "Natuurlijk bestaat het schoolle ven op onze school niet alleen uit stu deren. Sporttoernooien, langlaufen, schaatsen, schoolfeesten, een school- theatershow e.d. staan jaarlijks op het programma", besluit De Guijl. Kennismaking Op donderdag 30 januari is er van 19.30-21.30 uur een kennismakings avond voor belangstellende ouders en hun kinderen: men is dan in de gelegen heid de school te bezichtigen, met lera ren en leerlingen te praten; op een aan tal tijdstippen wordt voorlichting gege ven over de thuiswerkvrije werkwijze. Óp zaterdag 15 februari is er van 10.00 tot 12.00 uur Open Dag, een inloop ochtend, ook bestemd voor ouders en kinderen. Telefonisch kan men de bro chure van de school aanvragen of een afspraak maken met één van directie leden, tel 6015689. Een aantal scholen, waaronder de Mavo Soest, heeft de organi satie in handen genomen van de jaarlijkse onderwijsmarkt. Deze wordt gehouden op maandag 27 januari in Soest. De informatiebijeenkomst, bestemd om leerlingen uit de groepen acht van het basisonderwijs een keuze te laten maken, dreigde te verdwijnen. Jarenlang was de Vereniging Open baar Onderwijs (VOO) de organisa tor van de onderwijsmarkt. Toen de opzet hiervan zou moeten verande ren, trok de VOO zich terug en voor dit jaar werd geen markt meer ge pland. Acht openbare en bijzonder-neutrale middelbare scholen namen het initia tief over. De Mavo Soest is de enige deelnemende school uit Soest. Ver der doen mee het Baarnsch Lyceum en uit Amersfoort het Johan van Oldebarnevelt Gymnasium, het Val lei College, het A.O.C. Midden-Ne derland, de IVO Amersfoort en de scholengemeenschap De Koppel. De scholen vertegenwoordigen de volgende opleidingen: mavo, havo, vwo, vbo-handel, administratie/ver koop, algemeen vormend en be roepsvoorbereidend onderwijs, indi vidualiserend voortgezet onderwijs, vbo-techniek, consumptieve tech niek, mode en commercie, algemene voorbereiding op maatschappij en beroep. Plaats van handeling is het gebouw van de OBS Overhees aan de Willaertstraat (achter C-drie). De onderwijsmarkt is geopend van 19.00 tot 20.30 uur. Het Baarnsch Lyceum stelt leerlin gen van groep 7 en 8 en mavo 4 in de komende periode ruimschoots in de gelegenheid nader kennis te ma ken met de school: er zijn open woensdagmiddagen, een informa tie-avond en een open huis in ja nuari en februari. In 1919 opgericht door ouders en tot op de dag van vandaag met een actief be stuur bestaande uit ouders, wil Het Baarnsch Lyceum een school zijn waar kinderen en volwassenen van allerlei gezindten en opvattingen zich thuis kun nen voelen en met elkaar kunnen wer ken. Het is een middelgrote school van ongeveer 875 leerlingen. Traditie en vernieuwing gaan er hand in hand. Er wordt modern onderwijs gegeven met behoud van het goede uit het verleden. Het eerste doel is dat de leerlingen suc ces in de studie hebben. Er is grote aan dacht voor goed onderwijs en begelei ding. Naast de intellectuele vorming, krijgen kinderen ook stimulansen zich sociaal en cultureel te ontwikkelen door een programma van allerlei activiteiten buiten lesverband. Leerlingen moeten met plezier naar school kunnen gaan, ook daarvoor zijn voorzieningen getrof fen. Open Huis Voor ouders en kinderen is er op zater dag 8 februari van 10.30 tot 13.30 uur een open huis. Met behulp van een plat tegrond of een gidsleerling kunnen be zoekers het gehele gebouw bekijken. Er is veel materiaal te zien; medewerkers en leerlingen kunnen hun vragen beant woorden. Viermaal (22 en 29 januari, 12 en 19 februari) is er een open woensdag- f middag voor kinderen, lüssen 12.45 en 14.30 uur krijgen zij vier verschillende, voor hen gemaakte lessen. Ze krijgen een idee van leswisselingen, hoe het is om steeds een andere leraar voor de klas te kunnen hebben en hoe het is om tussen veel grotere medeleerlingen rond te lopen. Kortom: een prima manier om in korte tijd heel veel te zien van Het Ly ceum. Wie dat wil meemaken, kan zich daar voor opgeven met de speciale kaart uit de brochure of door te bellen met de secretaresse (tel. 541 60 41). Op 3 februari zijn ouders van harte wel kom. Deze avond begint om 20.00 uur. Ue kinderen van het Baarnsch Ly ceum blijven in beweging. Schoolleiding en leraren uit de onder bouw geven graag uitleg over de toelatingsprocedure, de werkwijze, de opvang en begeleiding, onderwijs vernieuwingen. Men kan altijd bellen om een afspraak te maken voor een per soonlijk gesprek met de conrector van de eerste en tweede klassen, mevrouw Van Efferen. Ook kan bij de secreta resse de brochure worden aangevraagd, die overigens ook op de basisscholen is verspreid. In de Wilhelmln sestraat 18, worc januari) een oec gehouden, verzo namige werkgroi Kerken Soest. H jij nog wat je gele De viering sluit gespreksavonden Soest-Noord (Emr die in 1996 plaats honderden mensen Dr. Harro Dane za Hij is socioloog er zaam bij het Toerus Gereformeerde Kei is dus zowel door zijn beroep veel me Dhr. Johan van Vo> is op donderdag 2 centrum "Spirit". V helderziende waan bijeenkomst vindt p Engh, Albert Cuyj 20.00 uur. Entree: 1 Informatie: tel. 602 De Soester volksda treedt op zondagmic bij de KBO-Soest(er in de grote zaal van d Klarinet. "Radost" z volksdansen uit dive ren, o.a. Nederlanc Armenië. Aanvang: 14.00 uur). Toegang Tot en met 28 februj nes (bij de Raadzaal) huis bronzen beelder van Roomen. Tine van Roomen wi haar boerderij te S< beidzaam leven is zij 2 tijd met beeldhouwk houden. Behalve pr, waarmee zij al regeln maakt zij nu ook broi is zich de laatste jaren in de boetseertechnie ook les. Haar creaties hebben trekking op het leven i boerderij. Belangstel! werk en/of cursussen met haar opnemen via Deze expositie kwair bemiddeling van De F res, contactpersoon: A Op de eerstvolgende bijeenkomst van Vid< komt een professionc van SBS6 een cursus j filmen. Het is niet de met professioneel nu ken. De uitleg zal erj richt om met zo een Iijke spullen de best< bereiken. Een aantal leden van d december jl. een avond filmclub in Hilversum SBS6-cameraman, die van het daar aanwezige vervolgens aan een avoi voor de leden van de Soest. Dit aanbod weri stuur met beide handen Video Groep Soest hee punt dat de leden geer werk hoeven te leveren, kan heel goed de eigen verjaardag dienen. Dot besteden aan het werk De winter is nog in h< galerie Wind te Soe kunstenaars in huis ui Spanje. Gedurende z het werk van Spanja: zijn in de galerie. De ei t/m 23 februari; de gs van donderdag t/m zo 18 uur. Eén van de kunsten Casanoves. Hij is een kui zijn werk binnendringt in wordt door geen enkele j houden. Reliëf en transpt zaken het ontstaan van dialectiek. Zijn werk tooi pré-occupatie met technie ties. Hij gebruikt daarbij rialen zoals lak, metalen i Jesus Coyto is een kunsi diverse plekken op aarde Ibiza is een van deze p schildert hij doeken in de in totale vrijheid. Zijn scl fantasieën, vrij en overvk en warme kleuren. In zijn beelding en fantasie heel tastbaar aanwezig. Ook g werkt hij soms letterlijk in De derde kunstenaar is Zijn werk bestaat hoofdza! den en muur-objecten. De ten creëert Fajardo voor karton en papier. Hij bev tr.

Soester Courant | 1997 | | pagina 18