w R.0UD Verhuur UUR hooi Lyceum Minstreel en zelf smarkt Oecumenische viering: 'Weet jij nog wat je gelooft?' 1 PRIKBORDr Expositie in raadhuisvitrines Video Groep Soest leert kneepjes van de vakman Spaanse kunst bij galerie Wind 5 £5 Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant PAGINA 18 n Soest WOENSDAG 22 JANUAR11997 JJJjfJl:: SOESTER COURANT Zondagavond in Wilhelminakerk PAGINA 19 Helderziende bij centrum 'Spirit' 'Radost' treedt op met volksdans bij KBO in Vijverhof Bingo voor 55+ Dierenlief Dierenleed Bronzen beelden van Tine van Roomen Cameraman SBS6 bij VGS BurgerlijkestandJ 'illem Van Oosten fotoservice Dr. A.D. Fokker bij NPB over 'Water' Frans bij de Alliance cs> Vrijwilligers Vakature Bank I Vrijwilligerswerk en professionalisering Tweedehands kledingmarkt Meningen van lezers AMEY-beuken Gekkenwerk Kerkdiensten Suringen in de Minstreel. Riagg - training 'terug naar het werk' ■t Medische dienst Muziek in Utrecht KvK en MKB geven voorlichting aan ondernemers-in-spé IR^pH/lNKEL Artesenal de Madres het Baarnsch Lyceum ifoort het Johan van Gymnasium, het Val- t A.O.C. Midden-Ne- /O Amersfoort en de nschap De Koppel. ertegenwoordigen de ïidingen: mavo, havo, del, administratie/ver een vormend en be- ïidend onderwijs, indi- voortgezet onderwijs, consumptieve tech- i commercie, algemene g op maatschappij en ndeling is het gebouw S Overhees aan de t (achter C-drie). De rkt is geopend van 30 uur. an de Mavo Soest maken ip school. iag begint om 8.30 uur de lessen en de studie- orh 9.00 uur en eindigen De brugklassen zijn één veek vroeger uit. Aan het chooldag bergen de leer- oeken op in hun eigen naar huis, met de gerust- ichte dat het werk is ge lijk bestaat het schoolle- chool niet alleen uit stu- :oernooien, langlaufen, ïoolfeesten, een school- .d. staan jaarlijks op het jesluit De Guijl. ing ig 30 januari is er van uur een kennismakings- elangstellende ouders en men is dan in de gelegen- l te bezichtigen, met lera- ;en te praten; op een aan- wordt voorlichting gege- huiswerkvrije werkwijze. 5 februari is er van 10.00 Open Dag, een inloop- bestemd voor ouders en ïfonisch kan men de bro- school aanvragen of een en met één van directie- 5689. en van het Baarnsch Ly- in beweging. g en leraren uit de onder- i graag uitleg over de >cedure, de werkwijze, de begeleiding, onderwijs- en. Men kan altijd bellen aak te maken voor een per- >rek met de conrector van tweede klassen, mevrouw Ook kan bij de secreta- hure worden aangevraagd, ook op de basisscholen is In Wilhelminakerk Soesterberg. Aan de viering wordt meegewerkt door sestraat 18, wordt zondagavond (26 de OAG-koorgroep onder leiding van januari) een oecumenische viering Gerrit van Vembde, met piano-begelei J...Wfcuv '1CIIIIJ gehouden, verzorgd door de gelijk namige werkgroep van de Raad van Kerken Soest. Het thema is: "Weet jij nog wat je gelooft?" De viering sluit aan bij een serie 'gespreksavonden in de wijkgemeente Soest-Noord (Emma- en Julianakerk), die in 1996 plaatsvonden en waaraan honderden mensen hebben meegedaan. Dr. Harm Dane zal het woord voeren. Hij is socioloog en theoloog en werk zaam bij het Toerustingscentrum van de Gereformeerde Kerken in Leusden. Hij is dus zowel door zijn studie als door zijn beroep veel met het thema bezig. Dhr. Johan van Voorthuizen uit Leiden is op donderdag 23 januari te gast bij centrum "Spirit". Hij zal dan spontane helderziende waarnemingen doen. De bijeenkomst vindt plaats in buurthuis de Engh, Albert Cuyplaan 200. Aanvang 20.00 uur. Entree: f 7,50 (leden gratis). Informatie: tel. 6021962. De Soester volksdansgroep "Radost" treedt op zondagmiddag 26 januari op bij de KBO-Soest(erberg). Dat gebeurt in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinet. "Radost" zal in klederdracht volksdansen uit diverse landen uitvoe ren, o.a. Nederland, Joegoslavië en Armenië. Aanvang: 14.30 (zaal open 14.00 uur). Toegang vrij. "IVI [Ziuiiu-uvgtic 1- ding van Diet Stolk. Vanaf ongeveer een kwartier voor aanvang worden de liede ren spelenderwijs geoefend met het pu bliek. Na afloop is er koffie in de Rank, achter de kerk. De viering is georganiseerd door de werkgroep Oecumenische Vieringen, die tot voor kort werkgroep Oecume nisch Avondgebed heette. De bijeen komst begint om 19.00 uur. Iedereen is welkom. Op vrijdagmiddag 24 januari is er weer een Seniorenbingo in het diensten centrum van de Vijverhof aan de Klari net. Aanvang 14.00 uur. Amivedi, telefoon 60134 87 VERMIST: 24-12. Kater, half Pers, grijs/ wollig, gele ogen, 1,5 jr., kl.scheurtje in r. oor. Min streelpad. 11-1. Poes, gester. "lapjes" bruin/camel, knik i/d staart, buik donzig camel, 3,5 jr. Boekweitland. 12-1. Poes, rood, w. befje, w. pootjes, vlooienband zw/gr. Koekoeksweg. 13-1. Golden Retriever reu (Laska). Halsband met penning. Soesterbergse- str. 15-1. Kater, ongecas. zwart, paar w. ha ren op borst, vrij klein, 2 jaar. Buys Bal lotlaan S'berg. 17-1. Bastaard, middenslag, korth., lange hangoren, black+tan, teefje, slip ketting/ penning. Baarnse bos. Tot en met 28 februari zijn in de vitri nes (bij de Raadzaal) in het gemeente huis bronzen beelden te zien van Tine van Roomen. Tine van Roomen woont en werkt op haar boerderij te Soest. Na een ar beidzaam leven is zij zich op latere leef tijd met beeldhouwkunst gaan bezig houden. Behalve prachtige emailles, waarmee zij al regelmatig exposeerde, maakt zij nu ook bronzen beelden. Zij is zich de laatste jaren gaan bekwamen in de boetseertechniek en geeft hierin ook les. Haar creaties hebben voornamelijk be trekking op het leven op en rondom de boerderij. Belangstellenden voor haar werk en/of cursussen kunnen contact met haar opnemen via De Hazelaar. Deze expositie kwam tot stand door bemiddeling van De Hazelaar Sculptu- res, contactpersoon: Ali van den Berg, Bosstraat 2, tel. 6012825. Een bronzen geit van Tine van Roomen. Op de eerstvolgende maandelijkse bijeenkomst van Video Groep Soest komt een professionele cameraman van SBS6 een cursus geven in video filmen. Het is niet de bedoeling om met professioneel materiaal te wer ken. De uitleg zal er juist op zijn ge richt om met zo eenvoudig moge lijke spullen de beste resultaten te bereiken. Een aantal leden van de VGS heeft in december jl. een avond van de GSA, de filmclub in Hilversum, verzorgd. De SBS6-cameraman, die deel uitmaakte van het daar aanwezige publiek, bood vervolgens aan een avond te verzorgen voor de leden van de Video Groep Soest. Dit aanbod werd door het be stuur met beide handen aangenomen. Video Groep Soest heeft als uitgangs punt dat de leden geen professioneel werk hoeven te leveren. Als onderwerp kan heel goed de eigen vakantie en/of verjaardag dienen. Door aandacht te besteden aan het werk van de indivi duele leden, waarvoor op iedere club avond voldoende ruimte is, probeert men elkaar te stimuleren veelgemaakte fouten niet meer te maken. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan de af werking van films. Zo stond de vorige bijeenkomst geheel in het teken van geluidsmontage. Er wordt, zeker bij nieuwe leden, uitge gaan van een beginnersniveau. Door samen te doen, en waar nodig te helpen, probeert de club te bereiken dat ieder lid plezier heeft en houdt in zijn/haar hobby. De bijeenkomsten, één keer per maand in het Gildehuis, worden gehou den volgens een van te voren opgesteld programma. Er worden cursusavonden met vaste thema's gehouden; er is een jaarlijkse clubwedstrijd; er wordt ge werkt aan een clubfilmpje, etc. Er is nog plaats voor enkele nieuwe leden. Wie het programma van de club voor het begin van 1997 wil ontvangen, of als potentieel lid de avond van 4 februari wil bijwonen, kan contact opnemen met Jan Klaren, tel. 6017653. De winter is nog in het land, maar galerie Wind te Soest haalt vier kunstenaars in huis uit het zonnige Spanje. Gedurende zes weken zal het werk van Spanjaarden te zien zijn in de galerie. De expositie loopt t/m 23 februari; de galerie is open van donderdag t/m zondag van 13- 18 uur. Eén van de kunstenaars Esteves Casanoves. Hij is een kunstenaar die in zijn werk binnendringt in concepten. Hij wordt door geen enkele grens tegenge houden. Reliëf en transparantie veroor zaken het ontstaan van een sensuele dialectiek. Zijn werk toont een intense pré-occupatie met techniek en construc ties. Hij gebruikt daarbij diverse mate rialen zoals lak, metalen en oxyden. Jesus Coyto is een kunstenaar die op diverse plekken op aarde geleefd heeft. Ibiza is een van deze plekken. Hier schildert hij doeken in de openlucht en in totale vrijheid. Zijn schilderijen ajn fantasieën, vrij en oveiyloeid met licht en warme kleuren. In zijn werk zijn ver beelding en fantasie heel b'j!a;>ênJk en tastbaar aanwezig. Ook gedichten ver werkt hij soms letterlijk in zijn werken. De derde kunstenaar is Pep Fajardo. Zijn werk bestaat hoofdzakelijk uit beel den en muur-objecten. De muur-objec ten creëert Fajardo yoornamelijc uit karton en papier. Hij bewerkt het op pervlak met verschillende materialen zoals papier, textiel, gips, hout, aarde, was en oxyden. Het ontstane beeld fixeert Fajardo vervolgens, waarna de eerste fase is voltooid. Over de verdere bewerkingsfases laat Fajardo weinig los. Bij Fajardo's beelden is ijzer het belang rijkste element. Tijdens een groeiproces komt de uitwerking daarvan tot stand waarbij hij de eerdergenoemde materi alen gebruikt. Er vormen zich dan fra giele, ijle beelden die hun tegenwicht vinden in muurobjecten. Carlos Mendez tenslotte woonde als kind in Argentinië, daarna verbleef hij op diverse plaatsen ter wereld. De in vloeden van de diverse culturen waarin hij leefde zijn duidelijk terug te vinden in zijn werk. Op verschillende wijzen lopen landschappen, legenden en men sen als een rode draad door zijn oeuvre. Het realisme kwam in het midden van de jaren tachtig terug in Mendez' werk, na een periode van zuivere abstractie. In zijn schilderijen en tekeningen werkt Mendez zo objectief mogelijk. Wel staat hij zich een fantasie toe: dagdromen. De kunstenaar laat bij elk schilderij zijn geest de vrije gang gaan. Mendez zoekt in zijn jverk naar absolute orde. Archi tectuur, ruimte, compositie en figuratie zijn voor Mendez de elementen die deze orde tot stand brengen, terwijl legenden, mysteriën, geheimzinnigheid en hoop het speelse in zijn werk vasthouden. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 10 januari t/m 17 januari GEBOREN: Job Bernardo, zoon van B. van de Goede en C.E. Hilhorst. - Marli, doch ter van J.A.M. Timmermans en W.H. Witkamp. - Iris Magdalena, dochter van F.H.P. ter Horst en A.M. Kuijper. Ruben, zoon van W.J. Voorhout en J. den Oude. - Yilmaz, zoon van S. Biter en H. Biter. - Quincy Denise, dochter van R.J. van den Bedem en S.L. Dijk man. - Adriaan Martinus, zoon van T.P. Klap en E. van der Voet. ONDERTROUWD: Cornelis Daniël Bastiaan Sol. - Birgit Josefine Marie van Schaik. - Walter Hille Stellingwerf en Manon Dirks. - Lambertus van Dijk en Brigitte Maria Johanna Hendrika Spier. - Marcel Klein en Gezina Riki Bout. GETROUWD: Marcellinus Robertus Hanraads en Mariëlle Johanna de Riemer. - Mahmoud Gamal El Din Mahmoud Fahmy en Henny Djuhaeny. OVERLEDEN: Petrus Gerardus Kok, echtgen. van G.J. van Roomen. - Gerardina Maria de Haas, echtgen. van H.C. Rietveld. - Comelis Anthonius Lambertus Roest. - Cornejia Paulina de Wit. - Nicolaas Wilhelmus van Fulpen, echtgen. van G.C. Hilhorst. - Gretha Wolf. - Jacoba Everdina Meerding, wed. van A. Koops. Soesterbergsestraal57 WinkelcentrumSoest-Zuid 035-6013109 VanWeedestraatW Soesidijk In een reeks van maandelijkse bezinningsbijeenkomsten bij de N.P.B. behandelt a.s. zondag 26 januari Dr. A.D. Fokker uit Bilthoven het thema "Water". Dr. Fokker was van 1962 tot 1987 wetenschappelijk hoofdmedewer ker en lector aan het Sterrenkundig in stituut van de Rijksuniversiteit van Utrecht. Tegenwoordig vervult hij o.m. functies aan het Opleidingsinstituut van de NPB. Daarnaast is hij publicist. De lezing begint om 10.15 uur bij de NPB aan de Rembrandtlaan 20. Toe gang vrij. De Alliance Frangaise des Pays Bas, in 1888 opgericht, heeft als taak het ver spreiden van de Franse taal en cultuur. Het Frans is een van de vier wereld talen, voor velen dus een belangrijk middel om zich verstaanbaar te maken, of een gesprek te voeren. Frans op reis In grote delen van Europa en in Afrika is het Frans de voertaal. Daar is het in de winkels, hotels, enz. erg gemakkelijk de taal te kunnen verstaan en spreken. Veel reisinformatie en interessante ken nis over gebeurtenissen gaat verloren door gebrek aan taalvaardigheid. Een reis wordt een stuk aantrekkelijker, als men een gesprekje kan voeren met be woners ter plaatse. Daarom organiseert de Alliance Fran gaise ook dit voorjaar cursussen voor bezoekers van Franssprekende gebie den. Voor beginners, enigszins-gevor- derden en verder-gevorderden zijn er korte cursussen. Het verstaan en spre ken van de taal staan centraal. En mis schien betekent zo'n eerste cursus een aanzet voor verdere kennismaking met deze mooie taal? Frans voor zakelijk verkeer Zeker zo belangrijk is het voor mensen, die zakelijke contacten onderhouden met Franstalige partners. Het Frans en de nodige kennis van cultuur en levens stijl kunnen dan niet worden gemist. Voor deze groepering heeft de Alliance Frangaise een flink cursusaanbod. Op 29 januari 1997 begint de cursus Frans, zakelijk 2. Voor het met succes volgen hiervan is voorkennis noodzakelijk. Informatie: Postbus 68, 1400 AB Bussum, tel. 06-52625454. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedéreen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. k Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel.6019589 Smitsweg311, telefoon 6012630 Van oudsher steunt het verenigingsleven in belangrijke mate op de inzet van vrij willigers. Ook vandaag de dag, zo is uit recent onderzoek gebleken, drijft nog 96 procent van de clubs op vrijwilligers werk. Dat neemt niet weg dat er in de laatste decennia wel sprake is van een zekere professionalisering. Betaalde krachten nemen taken over van vrijwil ligers. Factoren als individualisering en consumentisme spelen hierbij een rol. Aan de ene kant worden er door de le den steeds hogere eisen gesteld en is de behoefte aan gekwalificeerd kader ge groeid. Om daaraan tegemoet te komen, moet vaak ook buiten de gelederen van de eigen vereniging worden geworven. Alleen door honorering van de inspan ningen weet men zich verzekerd van de inzet van gekwalificeerde krachten. Aan de andere kant neemt de bereidheid om vrijwilligerswerk te verrichten af en is men soms genoodzaakt bepaalde ver richtingen te gaan honoreren, niet om dat daarvoor specifieke (schaarse) vaar digheden vereist zijn, maar omdat zich anders daarvoor niemand beschikbaar stelt. Het is dan ook van belang op lange ter mijn doelen vast te stellen én het beleid planmatig op te zetten. Dat zorgt ervoor dat meer mensen actief worden en dat ze gemotiveerd blijven, met als uitgangs punt op georganiseerde wijze aandacht besteden aan de mensen die het werk doen. Daarnaast is het zaak een "check list vrijwilligersbeleid" op te zetten. Hierdoor is het gemakkelijk om te be palen waar de knelpunten in de vereni ging liggen. Deze week vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o. aandacht voor de volgende vacatures: 05-101 Internationaal Vrouwen centrum te Soest vraagt vrijwilligsters voor het begeleiden bij volleyballen en basketballen voor vrouwen en meisjes. 05-104 Stichting voor sociaal cultu reel werk en basis-educatie te Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het opzetten, voorbereiden en uitvoeren van een kinderinstuif voor kinderen van 6-11 jaar. 05-105 Een basketbalvereniging in Baarn vraagt een vrijwillige scheidsrech ter bij basketbalwedstrijden van zowel jeugd als senioren. Indien nodig kan hiervoor een gratis cursus worden ge volgd. 05-106 Stichting voor zomerkampen in Driebergen zoekt vrijwillige bege leidsters voor zomerkampen voor kin deren/tieners in Nederland en eventueel Amerika. Leeftijd: vanaf 18 jaar. 04-102 Dierenambulance Amers foort/Soest vraagt vrijwillig(st)ers voor het bemannen, eventueel bijrijden van de dierenambulance. Leeftijd: vanaf 18 jaar. Voor informatie over deze en vele an dere vacatures kan men terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 6012630. De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Op 28 februari en 1 maart wordt er een Tweedehands Voorjaarsmarkt in De Schoof gehouden. Gaat u één dezer dagen uw kledingkast op orde brengen? U zult dan waar schijnlijk weer tot de conclusie komen dat er kleding bij zit wat uw eigenlijk niet meer draagt, maar waarvan u moeite heeft om afstand te doen omdat de kleding nog zo goed is. Daarvoor bieden we u de oplossing in de vorm van een kledingmarkt. Naast kleding kunt u ook sieraden en accessoires, schoenen en tassen aanbieden. Onder kleding valt ook sportkleding. De kledingmarkt vindt plaats op 28 februari en 1 maart in De Schoof, Molenstraat 142 Soest. Inschrijflijsten zijn vanaf 4 februari in de Schoof verkrijgbaar. Kleding en acces soires kunt u op 28 februari bij de Schoof inleveren. De kleding dient er goed uit te zien en gewassen te zijn. De prijs wordt door uzelf bepaald, de op brengst is fifty-fifty met een maximum van f 10,00 voor De Schoof. Het geld en de resterende kleding kunt u op zater dag 1 maart aan het eind van de mid dag ophalen in De Schoof. Niet opge haalde spullen en gelden komen ten goede aan De Schoof. Voor meer informatie, marktvoorwaar- den, een overzicht van alle tijden eri inschrijflijsten, kunt u vanaf 4 februari elke dinsdag- en donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur en donderdagavond van 19.00 en 21.00 uur terecht in so- ciaal-ciiltureel centrum De Schoof, Molenstraat 142. Voor informatie kunt u ons ook bellen via 6017615 en vragen naar een vrijwilliger van 't Schoofje. Bij het beheer van de bossen van Hees verkeer je in een dilemma: de natuur waarden van oude bomen, die pas doodgaan als zij hun fysieke einde heb ben bereikt tegenover de oorspronke lijke opzet van Hees en Pijnenburg als een landgoed. Als je het bos in stand wil houden als een landgoed met zijn karakteristieke vormgeving moet je er wat aan doen om de typische lanen- structuur (met de beuken) in stand te houden. Zo'n landgoed is vaak in een relatief korte periode aangelegd, waar door de laanbomen allemaal tegelijk oud worden. Dat is in Hees nu het ge val. Verjonging van beukenlanen kan je moeilijk per boom doen; daarom heb ik gezegd, dat je in zo'n geval beter een laan als totaal (of een ruim gedeelte er van) kan verjongen. Maar dan niet alle lanen tegelijk, doch planmatig in de tijd gezien, zodat je een aantal decennia hebt om per traject de laanbomen te verjongen zonder de structuur van het landgoed aan te tasten. Het zou beter geweest zijn als al wat eerder was be gonnen met het maken van een meer evenwichtige leeftijdsopbouw van de verschillende lanen (een groter verschil in leeftijd per laan). Het is daarom jammer dat AMEV niet de laan, die een paar jaar geleden is ge veld direct na velling heeft verjongd: dan had je alvast een eerste aanzet ge had. Het is voor mij dus de vraag -zo heb ik gezegd- of het wijs is het vellen van de nu oude laanbomen tegen te houden. Het lijkt mij beter, als investering in de toekomst en uitgaande van de doelstel ling van "landgoed" en niet van "natuur- bos" op een planmatige wijze met de verjonging van de beukenlanen te be ginnen en daar een aantal decennia over te doen. De slechte lanen eerst en de nog vitale lanen over bijv. 30-40 jaar, iedere tien jaar een laan. Maar dan wel onder de voorwaarde dat in het zelfde jaar als de velling opnieuw laanbomen van goede kwaliteit worden geplant. Verder heb ik gezegd het jammer te vin den, dat de AMEV als primaire doel stelling de doelstelling van houtpro ductie hanteert, als tweede recreatie en pas op de derde plaats de doelstelling natuur. Echter de Boswet verzet zich hier niet tegen en daarom is het een le gitieme keus. Ik zou ook veel liever heb ben gezien, dat het bos beheerd zou worden met de primaire doelstelling natuur, als goede tweede de recreatie en pas als derde de houtproductie als een resultaat van het natuurbeheer. Dit ze ker voor een bos, zo dicht gelegen bij een bevolkingsconcentratie. Nu moet je helaas constateren dat veel van het oude, ecologisch waardevolle hout is geveld, waardoor de natuurwaarden van het bos zelf (anders dus dan de lanen) is verdwenen. Een groot verschil wordt nu zichtbaar met het bos, dat door Natuurmonu menten in Hees wordt beheerd. Bij het bosbeheer zijn voor de instandhouding van het bos als levensgemeenschap ver schillende technieken voorhanden, waarbij zonder of met verstandig kap pen het bos duurzaam in stand blijft en zijn hoge ecologische functie kan blijven vervullen. Dit gaat natuurlijk wel ten koste van de houtopbrengst en wellicht wordt hierdoor ook het verschil zicht baar tussen een organisatie die wel of niet met een winstoogmerk zijn beheer voert. Ik maak graag nog even van de gelegen heid gebruik op te merken, dat steeds meer mensen in dit bosgebied hun hond(en) los laten lopen, waardoor de verstoring op de fauna toeneemt. Ook het fietscrossen brengt een toenemende schade toe, zeker op de erosiegevoelige delen van het bos. Het toezicht is in frequentie afgenomen (blijkbaar uit kostenoverweging). Dit is jammer, zeker als elders het toezicht wel goed is en de voorwaarden van toegang zijn aangepast aan de draagkracht van het gebied. Het zou best eens kunnen zijn dat hierdoor de druk op dit gebied waar schijnbaar van alles mag, gaat toenemen. Mis schien dat Jan Visser en Harry Witte dit in hun gesprek met de AMEV kunnen meenemen. Wellicht ligt wat dit betreft een grotere samenwerking tussen de AMEV, de gemeente en Natuurmonu menten in de rede. Hans Kampf De "Ontsluitingsweg Braamhage" (lees: Extra Bereikbaarheid AH) is een Soes ter lachertje. Of is het soms een te vroeg uitgelekte Carnavalsgrap? Welk (winkel-)bedrijf kreeg het voor elkaar dat, vóórdat het eigen pand ge bouwd was, het gemeentebestuur reeds bereid bleek voor 2,5 miljoen guldens een extra toegangsweg aan te leggen? En dan die enorme rotondes. Het lijkt wel of gemeentes een wedstrijd houden "Wie heeft de mooiste en grootste"! Als op dit zakdoekformaat-terrein al twee van zulke kolossale rotondes worden geprojekteerd liggen er binnen tien jaar minstens 12 rotondes tussen Paleis en Birkstraat. Gekkenwerk, tijd- en geldverspilling. Gewoon een uitrit van en naar de Burg. Grothestraat lijkt me voorlopig vol doende. We moesten van meneer AH toch op de kleintjes passen??? Jan W. Kleijn in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Zaterdag 25 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; samenzang Zondag 26 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 eucharistie; jeugdkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 eucharistie; jeugdkoor Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 eucharistie; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. H. R. van Heil De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.W. Huisman Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 drs. L.R. Krol 19.00 dr. H. Dane; oec. viering HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. K. van Meijeren, Zwolle CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 ds. J.J.C. Dee, Spakenburg GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdienst 19.00 ds. C. Sonnevelt NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 dr. A.D. Fokker, Bilthoven EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Herman ter Welle; "Huwelijk en gezin II" CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 Marius van Leeuwen NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAHS GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. L.J. v.d. Lof, Soest NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. M. Janssens M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 ds. W. Schaap, Baarn Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. C. Verwaal-Hübner ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie café restaurant Spectaculaire dansavond. Vrijdag 24 januari v.a. 23.00 uur. Café-Restaurant de Minstreel Burg. Grothestraat 37 - Soest Tel. 035 - 601 98 93 Voor mensen die al langere tijd in de ziektewet zitten is het vaak een grote stap om weer terug te gaan naar het werk. Ze twijfelen of ze het nog wel aan kunnen en niet weer in dezelfde valkuil stappen, of ze wel met stressvolle situa ties kunnen omgaan. Ze vragen zich af hoe hun collega's nu tegen hen aankij ken. Daarom organiseert het Riagg Amers foort Omstreken een training "Terug keer naar het werk" voor mensen die al langere tijd in de ziektewet zitten en weer terug willen naar hun werk. The ma's die in de training aan de orde ko men zijn omgaan met stressvolle situa ties, omgaan met conflicten, omgaan met (verwachte) moeilijke situaties bij terugkeer in het werk, grenzen stellen. De training omvat tien bijeenkomsten van 3 uur, op de volgende data: 10 fe bruari, 17 februari, 24 februari, 3 maart, 10 maart, 17 maart, 24 maart, 31 maart, 7 april en 14 april. Aan de training gaat een aanmeldings- gesprek vooraf. De heer G. Tak en me vrouw A. Krale, beiden werkzaam bij het Riagg Amersfoort Omstreken, verzorgen de training. Deze bijeenkom sten worden gehouden in het Riagg-ge- bouw aan de Westsingel 41 te Amers foort. Men kan zich aanmelden bij het secre tariaat van de afdeling Psychotherapeu tische Zorg. Deelname is gratis. Infor matie: mw. A. Krale, afdeling Preven tie, tel. 033-4603500. Zaterdag 25 januari en zondag 26 januari HUISARTSEN Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: H.D. van Dorssen (A), Gerrit v.d. Veenstraat 129, tel. 6015631. J.H.H. Overbeek (B), Foekenlaan 16, tel. 6012333. Groepsindeling: A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. B: Von Bartheid, Chavannes/Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 6012487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, tel. 6014463. Dierenarts Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, tel. 033-2984455. Kleine huisdieren: G.S. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, tel. 5422111. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. Zaterdag 25 januari, Domkerk: Oslamen en Anthems van Engelse com ponisten uit de Romantiek, door de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Opnieuw hebben de Kamer van Koop handel (KvK) en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf (MKB) een voorlich tingsmiddag georganiseerd voor star tende ondernemers. Deze wordt gehou den op donderdag 23 januari in con grescentrum De Eenhoorn aan de Ko ningin Wilhelminalaan 33 in Amers foort. Thssen 13.00 en 16.00 uur krijgen de belangstellenden informatie van des kundigen op het gebied van het bank wezen, de belastingdienst en het be drijfsleven. De kosten bedragen 35 gulden. Vooraf opgeven is noodzakelijk en kan bij de afdeling Handels voorlichting van de KvK, tel. 033- 4612964. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In de Peruaanse woonwijk Mundo in Peru vlechten de vrouwen al generaties lang tassen en manden. Sinds een aan tal jaren vervaardigen zij hun producten gezamenlijk als de "Coöperativa Artesenal de Madres". Hun artikelen worden door de export-organisatie Minka naar Nederland geëxporteerd. Eén tas of mand vergt minstens een et maal intensief vlechtwerk. Maar ook het drogen, sorteren en verven van het riet doen de leden van de coöperatie zelf. Een deel van het verdiende geld komt in een fonds terecht en is bestemd voor leningen voor het schoolgeld. In de toe komst denkt men aan een soort ziekte verzekering voor deze vrouwen; maar zover is het nog niet. Het zou namelijk fijn zijn als de rietvlechtsters ook enig inkomen zouden hebben als zij een tijdje niet kunnen werken. Met uw aankopen steunt u de bewoners van deze arme wijk Medio Mondo. De beste hulp die wij de mensen kunnen geven is nog altijd een goede prijs te geven voor hun producten. Een prijs die gebaseerd is op de reële kostprijs van het product. Het vlechtwerk van "Artesenal de Madres" is ook in de Wereldwinkel in Soest te koop; dage lijks, behalve maandag, geopend van 09.30 tot 17.00 uur. D l *r

Soester Courant | 1997 | | pagina 19