m 2 Parkeerproef op de Rademakerstraat Mercury-bewoners willen meer tuin I De Gouden Zotteklapper voor jeugdwerkster Nel Ruis Avondvliegen helicopters: geluidsoverlast neemt toe WOENSDAG 29 JANUARI 1997 Gedurende enkele maanden schuinparkeren mogelijk ^Soesterberg^elangJ Rommelmarkt/bazar in De Hoeksteen h Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening j] 'De Drie Eiken' Vlooienmarkt in het Dorpshuis op zaterdag 1 maart Rondje Soesterberg vier weken anders Bestemmingsplan geeft openbaar groen aan Meningen ^^^vuiriezer^ Open brief aan Ben van Os Telefoonnummers vliegbasis vanaf 8 februari anders Activiteiten Oranje Comité bijna rond Agenda SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 'Het parkeren in de Rademaker straat moet anders, enerzijds ten dienste van de verkeersveiligheid en voorts om een betere doorstroming van het verkeer te bevorderen. De moeilijkheden worden nu steeds groter en het oversteken van de straat is vooral voor ouderen, een hachelijke onderneming'. Deze en soortgelijke opmerkingen wer den de laatste tijd in toenemende mate ord van bedrijven, de Verenigde nemers Soesterberg (VOS), Ver- ng Soesterbergs Belang (VSB) en ticulieren. Dhr. Putman, voorzitter van de VOSt had dit euvel in zijn nieuwjaarsrede hoog op het verlang lijstje staan. Om hem hierin tegemoet te komen heeft de gemeente Soest vrij snel gehan deld en werd het overleg aangegaan met als oplossing: een halfjaar proef draaien met gestoken parkeren. Probleem In 1986 werd de Rademakerstraat geels' heringericht. De functie werd jen gewijzigd in winkelgebied met een leperkte verkeersfunctie. De her- irichting bracht een aantal problemen pet zich mee en in het bijzonder het trkeren. Een knelpunt is het tekort aan Suidelijk aangegeven parkeerplaatsen en de wijze van het parkeren in het al gemeen. Regelmatig wordt, er onder een hoek geparkeerd op de langsparkeer- stroken. Auto's staan dan gedeeltelijk op het fietspad of parkeervakken als gevolg van het tekort aan parkeerplaatsen en het ontbreken van belijningen die aan geven hoe er geparkeerd moet worden. Tijdens het achteruitrijden uit de hui dige haakse parkeervakken heeft de be stuurder geen of zeer beperkte uitrij- icht, waardoor verkeersonveilige situa- »e eerste vergadering van de VSB in iet nieuwe jaar telde 21 agendapunten. >ank zij de goede leiding van hun voor- ritter, werden de bestuursleden om 13.00 uur door haar bedankt voor aan wezigheid en inbreng. Enkele onderwer kten waren: Tekeningen en beschrijvingen over %,en proefperiode zijn ontvangen. De werdere gang van zaken zal nauwlettend 'orden gevolgd. Inbreng op dit punt 'an VSB-leden en belangstellenden /ordt op prijs gesteld. Geluidsoverlast helikopters. Overleg iet de leiding van de vliegbasis zal jlaatsvinden om extra geluidsoverlast in len vervolge te voorkomen. Nieuwsbrief 1997. Uit reacties blijkt lat de Nieuwsbrief 1997 positief is ont- 'angen. Tot op heden hebben ongeveer 15 nieuwe leden zich aangemeld. Beslo- :n wordt aan het eind van elk jaar een lergelijke brief uit te doen gaan. Rondleiding vliegbasis. De rondlei- igen in samenwerking met de afdeling 'oorlichting van de vliegbasis zijn een root succes. De volgende staat gepland >p 12 maart a.s. en daarvoor hebben ach reeds 41 mensen opgegeven, waar onder zelfs twee uit Nijmegen. In over- [leg met de voorlichtingsdienst worden meerdere rondleidingen gepland. Zij die zich voor een rondleiding hebben opge geven maar om redenen die niet kunnen bijwonen, worden beleefd verzocht dit vooraf aan de VSB te berichten. Ledenvergadering. De jaarlijkse le denvergadering van de VSB staat ge pland op donderdag 17 april te 20.00 uur in het Dorpshuis. Gedacht wordt om daarvoor in aanmerking komende plaatselijke organisaties uit te nodigen voor een oriënterend gesprek, met als doel na te gaan wat men gezamenlijk kan doen. Op woensdag 19 februari komt het College van B&W naar Soesterberg om met haar inwoners te spreken. Jammer is dat B&W niet willen ingaan op het eerder gedane voorstel, om de hele avond te gebruiken voor vraag en ant woord. Nu wordt voor de pauze inge gaan op ingediende schriftelijke vragen en na de pauze kan men in persoon met de leden van het college spreken. De VSB zal op grond van diverse reacties van haar leden, een aantal schriftelijke vragen indienen. De volgende vergadering van de VSB is vastgesteld op woensdag 26 februari a.s. Vragen, meningen, opmerkingen kunnen vooraf bij één van de bestuurs leden van de VSB worden ingediend. Zaterdag 1 februari is men van 10.30 tot 16.00 uur welkom in De Hoeksteen, waar een rommelmarkt en bazar wordt, gehouden ten bate van de actie: 'Ieder een aan tafel!'. De bazar kent diverse at tracties zoals het gewicht van een kaas raden, sjoelen, schatkist, grabbelton, schminken, knutselen enz., waarmee mooie prijzen zijn te verdienen. Ten be hoeve van inwoners in arme derde wereldlanden wordt een inzameling ge houden van oude (niet kapotte) brillen en gereedschap. Voor de inwendige mens kan men er de hele dag terecht vanwege koffie met ge bak, erwtensoep, poffertjes, popcorn enz. Ook voor een portretfoto is men er op de goede plaats en wie meer wil we ten van internet-demonstraties krijgt via een computer alle informatie. Tot slot is er om 15.00 uur een grote veiling met de verplichting 'alles moet weg'. Een dagje uit in eigen dorp kan op zaterdag 1 februari in De Hoeksteen. 4' ties ontstaan. Vanuit de VOS en de VSB is dan ook de voorkeur uitgesproken om niet haaks maar het zogenaamde 'gesto ken parkeren' in te voeren. De auto's staan dan schuin geparkeerd waardoor vooral het achteruitrijden, minder pro blemen kan veroorzaken. De gemeente staat afwijzend tegenover een totale her inrichting van vooral het gedeelte tussen de Prof. Lorentzlaan en de Van de Griendtlaan. Maar ook het gestoken parkeren heeft zijn nadelen, het kost meer ruimte dan het haaks parkeren. Ook geven de in- en uitritten in de straat voor het schuin parkeren niet de ideale oplossing. Om hierin een duide lijk antwoord te krijgen, wordt tot me dio 1997 een proef gemaakt met dit 'ge stoken parkeren'. Uitvoering Namens de gemeente Soest werd het overleg gevoerd met wethouder Van Logtenstein, Van Gent (directeur sector Milieu en Stadsbeheer) en Wieme (af deling Wegen, Grondzaken en Verkeer). Ten aanzien van het proefvak werd het volgende vastgesteld. In het proefvak wordt op goedkope wijze (wegenverf) een belijning aangebracht op de huidige verharding. Deze belijning geeft aan hoe de automobilist zijn voertuig dient te parkeren. Hij wordt op dit anders par keren geattendeerd door borden met de tekst 'Let op, Parkeersituatie gewijzigd' en 'Aanvang Proefvak Parkeren' met de verkeersborden 'parkeren uitsluitend in de vakken'. In de proefvlakken worden ter hoogte van de supermarkt drie invalidenparkeerplaatsen aangebracht. Door deze nieuwe wijze van parkeren blijft de parkeercapaciteit nagenoeg ge lijk. De straat geeft dan voldoende ruimte voor passerende bussen. Het fietspad wordt tussen de Prof. Lorentzlaan en de Van der Griendtlaan tijdelijk versmald en zullen fietsers daar goed rekening mee moeten houden. Om te voorkomen dat auto's over het fiets pad uitsteken, worden safety-blokken geplaatst die voor de fietsers opvallend beschilderd worden. Uit de proef moet komen vast te staan of het gestoken par keren beter is dan het haaks parkeren. Blijkt dat gestoken parkeren beter is, dan wordt een herstructurering van de Rademakerstraat voorgesteld. De kos ten van deze proef wordt geschat op 6600 honderd gulden. De juiste plaats waar het gestoken parkeren verplicht is, is tussen de supermarkt en Ton de Groentespecialist voor elf parkeerplaat sen; aan de andere kant van de straat voor de Heyberg tot bezinestation Ekris voor vijftien parkeerplaatsen met daar tussen in de afvalcontainers. Voor de rest van de Rademakerstraat blijft het 'langsparkeren'. Na de proef wordt een evaluatie gehouden. Het is zinvol dat ondernemers, bewoners en particulieren hun mening dan via de VOS en/of VSB hebben kenbaar gemaakt. Stichting "Vrienden van het Vliegdorp" in liquidatie Bovengenoemde stichting is ontbonden. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor eenieder tot 31 maart 1997 ten kantore van het Stichtingsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland, Stationsplein 28 te Amersfoort en ten huize van G. Dusschooten, Gen. Winkelmanstraat 41 te Soesterberg. Inwoners van Soesterberg die zich op een bijzondere wijze voor Soesterbergse activiteiten inzetten, worden door de Carnavalsvereni ging 'De Zotteklappers' geëerd met de 'Gouden Zotteklapper'. Het is een erepenning die tot op heden werden uitgereikt aan dhr. Van den Bremer (1994), dhr. en mw. Hagmeijer (1995) en Zuster Marie- Anne van Erven (1996). Dit jaar werd tot haar grote verrassing, mw. Nel Ruis en in haar de hele Stich ting Jeugdwerk Soesterberg met deze onderscheiding bekroond. Terwijl be stuur en leden van deze stichting in ver gadering bijeen waren, kwam Zijne Dorstlustige Hoogheid, Prins Zotteklap VI met zijn adjudant en leden van de Raad van Elf de vergaderzaal binnen. Uiteraard werd begonnen met een carnavalslied en een rondedans, waarna de Prins in vol ornaat zijn verhaal deed. 'Hij of zij maakt deel uit van uw stich ting. Hij of zij zet zich al meer dan twin tig jaar in voor de jeugd van Soester berg, met name de kinderen van 4 t/m 10 jaar. Dit doet hij of zij ten dienste van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg en in hem of haar willen wij ook deze stich ting eren. Hij of zij organiseert vele bij zondere activiteiten, zoals bijvoorbeeld Sinterklaas, kerststukjes maken, carna val, zomerfestival en is nauw betrokken bij de rommelmarkt. Om die reden heeft ZDH, Prins Zotteklap VI met zijn ad judant en de Raad van Elf besloten te doen omhangen met de versierselen ver bonden aan de erepenning van de Gou den Zotteklap: Nel Ruis!'. De anders niet zo snel uit het veld ge slagen mw. Ruis was even stil en liet het eerbetoon dan maar ook over zich heen gaan. De vergadering kreeg daarna een feestelijk verloop met veel zang en mu ziek. .AUTOBEDRIJF de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Zondag 2 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. J. Voets Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellendan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 20 januari: Nieske Veenstra-Dijkstra (94), de Heybergh. Opgaven: tel. 351252. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Eikenblaadje Vanaf woensdag 29 januari is het nieuwe Eikenblaadje weer uit. Men kan deze in het Dienstencentrum afhalen. Warme maaltijd Dinsdag 4 februari staat om 12.30 uur de gezamenlijke warme maaltijd weer klaar en op de menulijst staat: heldere bouillon met toast, chili con carne met verse groenten, stokbrood met kruiden boter en bitterkoekjes met vla. De kos ten zijn 7,50 p.p., opgave tot 31 ja nuari te 12.00 uur aan het Diensten centrum De Drie Eiken, tel. 351402. Meer berichten over Soesterberg op pagina 13 Op zaterdag 1 maart wordt van 10.00 tot 16.00 uur in de sportzaal van het Dorpshuis een Voorjaars Vlooienmarkt gehouden. Alleen particulieren die iets ter verkoop willen aanbieden, kunnen zich hiervoor aanmelden. Dat kunnen zijn tekeningen, schilderijen, hand- of borduurwerk, houtsnijwerk, eigenge maakte kleding, kinderspeelgoed enz. enz. Ook elke verkoop voor een goed doel is welkom. 'Als men de schuur, zolder of rommelhoek wil opruimen, dan heeft men nu de kans om dat aan de man of vrouw te brengen. Het is niet de bedoeling dat verenigingen op deze dag daar reclame gaan maken, daarvoor is bijvoorbeeld de seizoenmarkt. Maar wel als zij goederen ten bate van hun vereniging willen verkopen. Het kan echt 'een winkel van sinkel worden', waar ook alles te koop was', aldus de beheerders van het Dorpshuis. Met in gang van heden kan men zich hiervoor in het Dorpshuis laten inschrijven, tegen betaling van 25 gulden per kraam, ver meerderd met 10 gulden borg. De toe gang voor het publiek is vrij, terwijl de bar in het Dorpshuis garant staat voor het natje en het droogje. Voor nadere informatie kan men het Dorpshuis bel len, telefoon (0346-)351975. 'Geeft de nieuwe basis-comman dant soms zijn visitekaartje af?' Deze en soortgelijke reacties wer den gehoord nadat vooral op de avond van maandag 20 januari het doordringende gedreun van enkele Chinook-helicopters werd gehoord. Elke maandag, dinsdag en donder dag van de maand februari wordt er van 18.00 tot 23.00 uur met de Cougar- en Chinook-helicopters gevlogen. Naast het geluid veroorzaken deze toe stellen ook trillingen die vooral voor kleine kinderen nogal beangstigend kunnen zijn. Om die reden stond de klachtenlijn van de vliegbasis rood gloeiend en werden ongeveer 70 klach ten genoteerd. De voorlichtingsdienst van de vliegbasis deelde desgevraagd mede dat de helicopters vanwege het slechte weer boven en direct nabij de vliegbasis moesten oefenen. Uiteraard zijn oefeningen noodzakelijk, echter het min of meer opzettelijk bo ven dichtbevolkte gebieden vliegen vraagt op het late uur om moeilijkhe den. De Vlasakkers en de Leusderheide zijn gebieden waar ook en zonder veel overlast geoefend kan worden. Ook is één en ander in strijd met de af spraken die vlak voor de komst van de helicopters werden gemaakt. Daarin werd gesteld dat de vliegbasis zoveel mogelijk als 'slaapplaats' voor de heli copters zou worden gebruikt en het circuitvliegen elders (o.a. Deelen) zou plaatsvinden. Stijgen en landen zijn vliegbewegingen die bij het begrip slaapplaats boren en, mits van de nor male vliegzone gebruik wordt gemaakt, geen geluidsoverlast veroorzaken. Het blijft wederszijds nog een kwestie van wennen, maar met enig begrip voor el kaar kan een goede oplossing worden gevonden. Trouwe luisteraars van het radio-pro gramma 'Rondje Soesterberg' op elke maandagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur, zullen het de komende vier weken zonder de bekende stem van Anneke •Vestering moeten doen. Vanwege vakantie is zij even 'uit de lucht' en zijn andere programma's opge nomen. Afgelopen maandag kon men de oudere heren horen, bekend van 'Waarover praatten zij?' Maandag 3 fe bruari zal Henk Gerth, conservator van het museum Oud Soest, een uur lang verhalen over de geschiedenis van Soesterberg. Een week later op 10 fe bruari wordt het een live-uitzending waarin de wijkagent, carnaval en andere dan dienende zaken worden besproken. Tot slot komt op 17 februari Ben Niehoff-Weraig, voorzitter van de Stich ting Woon- en Dienstencentrum De Drie Eiken en de Heybergh, spreken over de zorg voor goede woningen voor ouderen in de ruimste zin van het woord. Ook wordt ingegaan op de mo derne ouderenzorg. "Vanaf begin 1995 vragen wij de gemeente Soest om ons slechts een paar meter grond te verkopen. De ene keer zou dat volgens hen wel kunnen, een volgende keer moesten ze erover nadenken en nu is ineens het bestemmingsplan gewijzigd in openbaar groen. En de nieuwe be woners van Gemini eigenen zich zomaar grond toe, kappen prach tige bomen en struiken, en dat kan allemaal maar." Achter enkele woningen van Mercury staat een aantal buurtbewoners mis troostig naar een smalle strook grond te kijken die zij graag willen kopen. Ze maken allen deel uit van de bewoners commissie Gemer (afkorting van Gemini en Mercury), met in hun mid den dhr. John Marijnen, voorzitter van deze commissie. Achter hun woningen loopt een fietspad, met aan beide kan ten een groenstrook waarin struiken groeien. De zestien betrokken bewoners willen hun achtertuin graag tot het fiets pad uitbreiden. Marijnen: "Onze tuinen hebben een diepte van ongeveer acht meter. Een verlenging tot aan het fietspad geeft ons twee meter meer. ruimte. Als je dat stuk grond vooral in de zomermaanden ziet, is het één grote zooi. De honden depo neren er hun behoefte, terwijl aan de andere kant van het fietspad veel meer ruimte is. Passanten gooien papier, blik jes en soortgelijk afval in het stuk groen direct achter onze tuinen. Soms kun je 's zomers van de stank en de vliegen niet in de tuin zitten. Het trekt alle soorten ongedierte aan die wij liever niet in onze tuinen hebben. De gemeente doet hele maal niets met deze grond. Onderhoud aan de struiken of het verwijderen van hondenpoep is er niet bij. Er is hier geen openbare straatverlichting en ook het pad is geen voorbeeld van veiligheid. Om al die ellende te voorkomen hebben wij de gemeente bij herhaling gevraagd ons die groenstrook van ruim een me ter breedte te verkopen. In overleg met hen maken wij daar een mooie schei ding van, bijvoorbeeld een groen,- blijvende heg. Het stuk grond wordt dan goed onderhouden. De viezigheid die er nu is ben je kwijt en de mensen leven hier aanmerkelijk prettiger. Een strakke groene heg is beter dan de struiken die riu aan beide kanten staan en waar een onverlaat met slechte bedoelingen zich gemakkelijk in kan verbergen". Overleg met gemeente "Begin 1995 hebben we als bewoners commissie de gemeente schriftelijk ver zocht in aanmerking te mogen komen voor deze strook grond achter onze tui nen. Het werd notabene op grond van 'sociale veiligheid' afgewezen. Toen wij daartegen protesteerden werd het be- Dat zoiets zomaar kan, dat begrijpen wij niet. Wij vragen om een heel klein stukje grond en om gegronde redenen. Wij hebben hier nog nooit iemand van de gemeente gezien om de rotzooi op te ruimen of om het eens te bekijken. Een maal hebben we wethouder mw. Blommers uitgenodigd en die kwam. Zij beaamde dat het een rotzooi was en in strijd met de sociale veiligheid. Echter botste ook zij tegen de pure onwil van enkele ambtenaren. Het bestemmings plan is kennelijk onlangs door de ge meente vastgesteld als 'openbaar groen'. Dat is zonder overleg met ons als bewo nerscommissie gedaan, en dat in een democratie van 1997! In het verleden zijn duidelijke afspraken gemaakt dat altijd de bewonerscommissie erbij be trokken zou worden. Ik kan mij best voorstellen dat de buurtbewoners en de bewonerscommissie geen vertrouwen meer in de gemeente hebben", aldus voorzitter Marijnen. Standpunt gemeente Dhr. R. Bisschop van de afdeling grond zaken en vastgoedinformatie van de ge meente Soest deelde desgevraagd mede: "De aanvragen van bewoners van Mercury zijn ons bekend. Medio 1995 stemmingsplan ineens gewijzigd in bos. Maar hoe kun je nu bos op een smalle reep grond aanleggen? Dus weer pro test. Vervolgens kwamen de nieuwe be woners van Gemini. We zagen dat zij de hekken van hun erfscheiding verwijder den en zich zomaar vele meters grond toeëigenden. Prachtige bomen, struiken en planten werden gekapt, die kort daarvoor nog door de gemeente werden onderhouden. "Dit stukje is het maar". dienden zij een aanvraag in om een stuk grond achter hun tuin te mogen kopen. Op 31 mei 1994 is in overleg met een stedenbouwkundige vastgesteld dat juist dat stuk openbaar groen moet blijven. Intussen is daar veel veranderd. Apollo en Gemini waren voorheen in eigendom van Defensie en daarna is de groen verzorging overgedragen aan de ge meente. Dat heeft geen wijziging van het bestemmingsplan ingehouden. Dat Defensie met de betrokken bewoners afspraken heeft gemaakt, buiten de ge meente om, is legaal gebeurd op grond van de toen'heersende bezitsnormen. Om die reden mochten zij zich grond toeëigenen en dat is voor de bewoners van de Mercury heel begrijpelijk een doorn in het oog geweest. De aanvragen die zij hebben gedaan zijn procedureel juist gebeurd en elke verdenking, dat op de persoon wordt gespeeld, is onjuist. Een bestemmingsplan kun je niet zo maar ineens wijzigen en om die reden zijn hun aanvragen afgewezen", aldus Bisschop. Misschien kan een beroep op het tv-programma Breekijzer nog iets voor de Mercury-bewoners betekenen. Beste Ben, Wat ben ik blij met je reactie op het in gezonden stuk van onze Irene. Sorry voor jou, maar ze bestaat echt en woont hier ook. Belasting aan Soest betaalt ze natuurlijk niet. Wie zit daar nou om te springen? Sorry, ik dwaal af. Dank zij jou, als uitstekend beroeps- voorlichter weten we nu precies waar al die ergerlijke ervaringen van Irene door ontstonden. (Iets dergelijks was overi gens ook de Soesterbergse ondernemers al opgevallen). Eindelijk heeft de afdeling voorlichting, met jou als pronkstuk, eens precies dui delijk gemaakt waarom er op de nieuwjaarsreceptie niemand het over Soesterberg had, Soesterbergers niet welkom waren en nauwelijks getolereerd werden. Tja, ik kan me natuurlijk voor stellen, dat dat gespuis dat intieme feestje van jullie grondig dreigde te be derven. Jammer, dat je niet ook reageerde op het stukje - in dezelfde krant er pal bo ven - van Yvonne Hoekstra, (niet a titre personnel schrijvend). Betaalt zij soms wel gemeentelijke belastingen? Zij had eigenlijk ook wel zo'n leuke reactie ver diend, (vind ik). Groetjes, Rob van den Brink In het weekeinde van 8 en 9 fe bruari wordt op de vliegbasis Soes terberg een nieuwe telefooncentrale in gebruik genomen. In verband hiermee vindt een hernummering plaats van alle telefoonnummers op de basis. Ook in de toekomst kan men bepaalde afdelingen/personen op de basis zonder tussenkomst van de centralist telefonisch bereiken. De telefooncentrale blijft te berei ken onder (0346-) 336911. Klachtennummer Uit praktische overwegingen blijft de te lefonische klachtenafdeling van de ba sis ook met de nieuwe centrale, via een centralist lopen. Tijdens kantooruren zal de centralist een verbinding maken met de Staf Voorlichting en buiten deze uren, naar een dienstdoend officier. Hierdoor is er altijd iemand aanwezig die klachten in ontvangst kan nemen. Het nieuwe klachtennummer is de tele fooncentrale van de vliegbasis: (0346-) 336911. Informatie Voor informatie over de vliegbasis of de Koninklijke Luchtmacht in het alge meen, is tijdens kantooruren de Staf Voorlichting Vliegbasis Soesterberg te lefonisch te bereiken onder hun nieuwe telefoonnummers: (0346-) 336100, 336101 en 336102. De fax blijft het zelfde 354621. De vier dames Anneke, Emzny, Wilma en Sonja van het bestuur van het Oranje Comité Soesterberg zijn bijna rond met hun activiteiten. De enige pijn zien zij in de financiën die dit jaar weer lager zullen uitval len, mits Soesterberg over de brug komt. Begin april wordt een collecte gehouden met tevens het aanbieden van het oranjeboekje. Dat moet volgens de da mes de doorslag geven, anders zullen noodgedwongen aktiviteiten moeten worden geannuleerd. De gemeente Soest heeft reeds diverse brieven gekregen, maar helaas op hun aanvragen nog niet gereageerd waar door diverse dingen nog onzeker blij ven. Ook verzoeken gericht aan plaat selijke bedrijven en verenigingen werden tot op heden niet beantwoord. Ondanks deze onzekerheden heeft het comité alle moed en zien ze elkaar nu één keer per week om alles goed op de rails te krij gen. Koninginnedag 1997 zal van 08.00 tot 23.00 uur weer een aaneenschake ling zijn van nota bene 21 activiteiten. Voor reacties en informatie betreffende het Oranje Comité kan men terecht bij: mw. Emmy Viersen, tel. 351931 of mw. Pley, tel. 351612. Zaterdag 1 februari 09.00 oud papier, Rabobank 14.00 carnaval, Drie Eiken 15.45 AGAVS dames 1-Surf 2, Ban- ninghal 15.45 AGAVS heren 1-Oberon 1, Banningbal 18.00 korfbal KVO, Banninghal Maandag 3 februari 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 4 februari 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11