5Ï° INFORMATIE OVER VOORTGEZETONDERWIJS Opleidingen bij ROC De Amerlanden Het Nieuwe Eemland in ontwikkeling van Soest Brugklassers bouwen aan hun toekomst bij het Griftland College 'Computeren en Nederlands: leerzaam en bovendien nog leuk óók...' Na de tweede set werden ze akelig stil Open dag bouwopleiding lONDERWUS I BEBEEESHi Schilder- en tekencursussen Op vrijdag 31 januari i Middelwijkstraat 75, Soest I Telefoon: 035 - 601 35 27 I SOESTER COURANT PAGINAjj WOENSDAG 29 JANUARI 1997 PAGINA 17 'estra Voorlichtingsavond 1112) en Open Dag 15/2) Nieuwe cursus bij Trema '87 DWLING Bart Breunesse verbetert 5 jaar oude huisrecord ortprogramm^j lg l Tegen inlevering van deze bon: B I- i Voor iedereen die iets wil ontdekken over vormen, kleuren en zichzelf. De cursussen starten vanaf februari. Sluieren (een aquarel-techniek) en nat-ln-nat schilderen: vrijdagochtend om 9.30 uur. Mandala en Intuïtief tekenen/schilderen: dinsdagavond om 19.30 uur. Werkgroep vrouwen met eetproblemen: maandagavond om 19.30 uur (vanaf 3 maart). Voor deelnam© aan deze cursussen is het niet nodig teken- en schilderervaring te hebben. We werken in groepjes van max. 6 personen Naast de^msSenfcerookde mogelijkheid mdiSitte therapeutische begeleiding te krijgen. Voorinformatie: 035 -6027548, Nieuweweg 36 in Soest, Op vrijdag 31 januari houden Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf (SVB) en het Samenwerkingsver band van de NVOB-bedrijven in de bouw een open dag. In de regio Gooi en Vechtstreek sluit het Sa menwerkingsverband (SPB-GV), zich aan bij deze actie. Van 13.00 tot 20.00 uur is de op leidingswerkplaats, aan de le Loswal 4 te Hilversum, opengesteld. Iedereen die meer wil zien en weten, over de oplei ding via het leerlingwezen of op zoek is naar een toekomst in de bouw, is van harte welkom. De afkorting SPB-GV staat voor Samenwerkingverband Praktijkoplei dingen Bouwnijverheid Gooi- en Vecht streek. Hierin werken bouwbedrijven samen om het praktijkgedeelte van de vakopleiding te verzorgen. Dit betekent dat de leerling vier dagen per week bij één van de aangesloten bouwbedrijven werkt en daar de fijne kneepjes van het vak oefent. Daarnaast gaat de leerling één dag per week naar de streekschool. Daar worden de aanvullende theorie lessen verzorgd, zoals bijvoorbeeld wis kunde, natuurkunde en mechanica. Ook staan Nederlands, maatschappijleer en sport op het programma. Het loon van de leerling-werknemer ligt ruim boven het minimum-jeugdloon en het is meer dan er wordt verdiend zon der vakopleiding. Zeker als in aanmer king wordt genomen dat de werknemer vijf dagen loon ontvangt, terwijl er vier dagen wordt gewerkt. De schooldag wordt namelijk ook doorbetaald. In de bouw is er een tekort aan goed geschoolde vaklieden. In de praktijk betekent dit dat 95 procent van de leer lingen, die de opleiding met een di ploma afronden, direct een baan heb ben. verlagen, mijn bloeddruk op het juiste niveau te houden en zorgt voor een prettig energiek gevoel. Wat zo'n klein pilletje niet allemaal doet. En dat dankzij speciale geconcentreerde Chinese knoflook, het verschil met toen ik Kwai nog niet ontdekt had, is opmerkelijk. Probeer ook Kwai. U zult merken dat u zich beter en fitter gaat voelen. Welkom, toekomstige brugger Nog een half jaar, dan is het zover. Dan ben je geen basisschoolleerling meer, maar een brugklasser. Wel een raar idee, niet meer op je ei gen school! De meeste kinderen vin den die overstap leuk en spannend, maar soms ook wel wat eng. Voordat het zover is, zul je eerst moeten weten naar welke school je straks gaat. Op de Open Dag kun je een beeld krijgen van "het leven van een leer ling op het Griftland". Dus houdt 15 februari goed in de gaten. Je bent van harte welkom van 10.00 tot 13.00 uur aan de Noorderweg. Misschien ben jij straks ook Griftlander! leren je verantwoordelijkheden te dra gen. Een belangrijke stap op de weg naar zelfstandigheid. Bewustwording van normen en waar den vanuit de christelijke identiteit van de school Ook als leerling moet je vaak keuzes maken. Je kunt niet vroeg genoeg leren dit bewust te doen. Bij opvoeden hoort dus: in contact brengen met waarden en normen. De identiteit van de school speelt hierbij een belangrijke rol. Het Griftland is hierin duidelijk: het evangelie is het uit gangspunt, de Bijbel het kompas. Het "christelijk" is dus meer dan een etiket, het is een levenshouding. U mag de school dus aanspreken op de manier waarop een docent zich opstelt naar een leerling en oog voor hem heeft. Samenleven is de school een zorg. Een begeleiding die zich beperkt tot leren alleen, schiet tekort. Culturele en creatieve vorming Een leerling zet zich in voor zijn di ploma. Natuurlijk is het belangrijk dat een kind na zijn opleiding een goede positie krijgt. Het Griftland maakt zich daar sterk voor. Maar de leerling die niet "geleerd" heeft zijn creatieve gaven te ontwikkelen, is slecht voorbereid op de maatschappij van morgen. Veel aandacht gaat dan ook uit naar vormende zaken zoals mu ziek, toneel en beeldende vakken, zowel tijdens als na de les. Bekend zijn de grootse Griftland theaterspektakels, waarin leerlingen en docenten zich sa men uitleven. Zowel binnen als buiten de les kan ook uw kind volop aan zijn trekken komen als leerling van het Griftland College. ROC De Amerlanden is het opleidingsinstituut voor MBO-op- leidingen in de regio Eemland. Het ROC De Amerlanden omvat de mbo-units: DGO, Verpleging Verzorging, Economie en Tech niek. Volgend cursusjaar start het ROC met een serie nieuwe oplei dingen in vrijwel alle sectoren. Het Nieuwe Eemland in Amers foort is een van de vestigingen van het Meridiaan College en biedt on derdak aan leerlingen voor mavo, havo, vwo en gymnasium. De school vervult een streekfunctie en betrekt haar leerlingen niet alleen uit Amersfoort. Ook veel jongens en meisjes uit Soest en Soesterberg weten de weg naar de scholenge meenschap bij de Stichtse Rotonde te vinden. Gebouw Constantijn, gekenmerkt door zijn uientorens, is vorig jaar gerenoveerd en ondergaat in de komende maanden een uitbreiding van tien lokalen. Daarin worden de eerste klassen in een eigen vleugel ondergebracht. Zo ontstaat voor de nieuwe brugklassers een eigen "schooltje" los van en toch verbonden met de rest van de school. Rond kerst zal de nieuwe vleugel in gebruik worden genomen. "Een ideale oplossing," aldus de heer Heneweer, afdelingsleider on derbouw, "veel ouders hechten aan het "eigen plekje" voor hun kinderen, als ze naar "de grote school" gaan." Het Nieuwe Eemland heeft in de afge lopen jaren gestreefd naar een verster king en uitbouw van zijn leerling begeleiding. Alle mentoren zijn bij geschoold in de afgelopen twee jaar en zorgen voor een betrokken eerste lijns- zorg. Daarnaast heeft de school binnen het docententeam een groot aantal spe cialistische begeleiders, waardoor veruit de meeste leerlingenproblemen intern kunnen worden opgelost. In uitzonde ringsgevallen zorgen counsellors ervoor dat de gewenste contacten worden ge legd naar externe deskundigen. Sinds een aantal jaren staat het Neder landse onderwijs volledig in het teken van vernieuwingen, zo ook op Het Nieuwe Eemland. De eerste jaren van de basisvorming hebben ervoor gezorgd dat veel docenten anders in hun onder wijs zijn gaan staan. Studiedagen, bijscholingscursussen, scholenbezoeken e.d. breidden de persoonlijke ervaringen uit met een schat aan informatie over de manier, waarop de school in de toe komst moet worden opgezet. Met grote inzet werken alle docenten in goede sfeer aan deze onderwijskundige reno vatie. En met succes! In alle leerjaren vinden experimenten plaats, die docen ten en vooral leerlingen scholen in zelf standig werken en leren. En dat is no dig ook, want de zogenaamde Tweede Fase komt eraan. Wederom een onder wijsvernieuwing, maar nu voor de bo venbouw mavo en vwo. Bovendien wacht direct daarna de ingrijpende ope ratie van de vernieuwing van het mavo. De school is uitgerust voor het onder wijs van de toekomst met uitstekend geoutilleerde vaklokalen met uitge breide mogelijkheden voor leerlingen- praktika, computergebruik en een mo dern ingerichte mediatheek. De grote studieruimte zal worden voorzien van leerlingencomputers, waarop werkstuk ken en verslagen kunnen worden ge maakt. Naast begeleidings- en onderwijsaspec- A! ten dienen ook de parascholaire activi teiten te worden genoemd. Een uitge kiend programma biedt de leerlingen zowel op educatief en cultureel gebied als op sfeerverhogend en sportief gebied tal van mogelijkheden. Ook binnen les- verband slaagt de school erin een aan tal van deze vormende aspecten aan te bieden. De zogenaamde keuzeblokken in de brugklassen met activiteiten als Spaanse dans, fotografie, schaken, ko ken, stofdrukken, oudheidkunde en nog veel meer zorgen voor veel enthou siasme onder de eerstejaars leerlingen. Ook aan de hogere leerjaren worden deze mogelijkheden aangeboden in de vorm van buitenschoolse cursussen. Bijzonder is ook het feit dat de school aan alle brugklassers het vak dramati sche expressie kan aanbieden. Naast het spelplezier kan ook het vormende ka rakter van het vak als een belangrijk aspect worden genoemd. Tenslotte dienen de gymnasiale moge lijkheden te worden vermeld. Goede en gemotiveerde vwo-leerlingen krijgen vanaf de tweede helft van het eerste jaar de gelegenheid verder kennis te maken met de klassieke cultuur. Latijn en Grieks worden als vak aangeboden, waardoor het gymnasiumdiploma zon der meer tot de mogelijkheden behoort. Belangrijk is ook dat in het vijfde leer jaar filosofie wordt aangeboden. De school streeft ernaar de getalenteerde leerlingen regelmatig uit te dagen om tot hoge prestaties te komen. Zelfstandig werken en studeren geven daartoe in ruime mate de gelegenheid. Nieuw in het mbo-onderwijs is de in voering van de nieuwe kwalificatiestruc tuur. Er zullen in de toekomst vier ni veaus zijn: assistentenopleiding, basis beroepsopleiding, vakopleiding en middenkaderopleidingen. De niveaus zullen de oude opleidingen gaan vervan gen. Afhankelijk van de vooropleiding en de individuele wens van de leerling kan men in een opleiding voor één van deze niveaus geplaatst worden. Even tueel kan men na het behalen van het diploma doorstromen naar een hoger niveau. Nieuw binnen de unit Economie is de opleiding sprint-MBO. Deze opleiding heeft als afstudeerrichting: management en communicatie en is bedoeld als doorstroomopleiding voor het HBO. Het bijzondere aan deze opleiding is dat de studieduur verkort is. In plaats van drie jaar kunnen goede leerlingen met een mavo-diploma de opleiding in twee jaar afronden. Bovendien zijn er met een aantal HBO-instellingen afspraken gemaakt. Omdat deze HBO-scholen meegekeken hebben met het opstellen van het studieprogramma, verlenen zijn bij sommige studies vrijstellingen. Daar door kan ook in het HBO de studieduur nog eens extra verkort worden. Speciaal voor leerlingen met een havo diploma kan men bij de unit Economie een aantal zogenaamde plus-opleidin- gen volgen. Bij deze opleiding volgen havo-gediplomeerden het mbo-pro- gramma van hun keuze. Afhankelijk van deze keuze volgt men lessen om extra diploma's te behalen. Milieutechniek Sinds het eerste nationale Milieuplan uit 1989 staat het milieu volop in de be langstelling. De toegenomen aandacht voor het milieu leverde in eerste instan tie veel werkgelegenheid op voor HBO'ers. De laatste jaren neemt ook de vraag naar MBO'ers toe. Daarom is er in Nederland een nieuwe opleiding ont wikkeld op MBO-niveau. De opleidingen voor de Gezondheids zorg zullen met ingang van 1 augustus veranderen. De in service-opleidingen gaan verdwijnen en de mdgo-opleidin- gen Verzorgende én de opleidingen ge zondheidszorg van het leerlingenwezen worden samengebracht binnen een sa menhangend stelsel. In Amersfoort ver zorgt C.O.I. De Voorde al jarenlang de in service-opleiding voor verpleegkun digen. Sinds 1 januari valt C.O.I. De Voorde onder ROC De Amerlanden en vormt daar de unit Verpleging en Ver zorging. De Voorde zal het nieuwe sa menhangende stelsel voor Amersfoort gaan verzorgen. Dit stelsel voorziet in drie opleidingsniveaus: Verpleegkun dige, Verzorgende en Helpende. Bovendien kan men de opleidingen via het voltijds dagonderwijs volgen of via de beroepsbegeleidende leerweg (leer lingstelsel). Bij deze laatste leerroute ligt de nadruk meer op de praktijk. Men sluit dan ook een Arbeidsleerovereen- komst af met een zorginstelling, bijvoor beeld met een ziekenhuis. Naast de voltijdsdagopleidingen zal ROC De Amerlanden het volgend cursusjaar binnen een aantal units oplei dingen binnen het leerlingwezen starten. Deze opleidingen, die de beroepsbege leidende opleidingen (BBO) genoemd worden, vindt men in alle units. Hierbij werkt men dus bij een bedrijf of instel ling en gaat men meestal een dag in de week naar school. Bij de unit Economie zullen er opleidingen tot winkelassistent of tot administratief medewerker star ten. Bij de unit Verpleging en Verzor ging de opleidingen: Helpende, Verzor gende en Verpleegkundige. Bij de unit Techniek zal een aantal opleidingen op assistentenniveau gevolgd kunnen wor den. Open dagen Binnenkort zullen alle units open dagen organiseren om belangstelllenden goed te kunnen voorlichten over de opleidin gen binnen het ROC en over de ver schillende veranderingen. De unit Tech niek start de reeks op 31 januari in het gebouw aan de Disketteweg. Verpleging en Verzorging en het DGO op 1 fe bruari in de gebouwen aan de Daam Fockemalaan en in het gebouw aan de Kapelweg. De unit Economie sluit de rij op 14 februari in het gebouw aan de Zangvogelweg. i i "Ze deden wat lacherig toen ik de baan op kwam. Maar dat veranderde snel, toen ze me zagen serveren. En het werd nog stiller nadat ik de tweede set won. Voor mij niets bijzonders. Ik kan die jongelui met gemak hebben. Ik slik iedere dag één Kwai knoflookdragee. En daarmee blijf ik verbazing wekkend fit. het helpt mijn cholesterolgehalte te KORTING op een verpakking van 100 dragees. In februari gaat bij Trema '87 - het opleidingscentrum voor volwasse nen in het Orlando-gebouw aan de Di Lassostraat - een nieuwe cursus voor Nederlandse Soesters van start: "Nederlands/Computer". Wie zijn taalkennis wil opfrissen én leren omgaan met de computer vindt in deze cursus een uitgelezen kans. De lessen worden eenmaal per week gegeven op de dinsdagmiddag, van 13.00 tot 16.00 uur. De hele cursus duurt 14 weken. Docente is Marjo Karstkarel, die van vorige groepen cur sisten heel enthousiaste reacties te horen heeft gekregen. De cursus is voor bij voorbeeld moeders met schoolgaande kinderen een leuke manier om de jeugd "een beetje bij te houden". Vooral de kennismaking met de compu ter blijkt goed aan te slaan. "Als m'n kinderen nu over computers praten weet ik tenminste waar ze het over hebben," zegt een van de cursisten. "Anders snap je er niets van..." Een andere cursist heeft ontdekt dat ze de computer heel snel "onder de knie" heeft gekregen met de praktische lessen bij Trema. "Als je alleen maar een boek hebt duurt het allemaal veel langer, en het is toch ook heel lastig als je eerst moet wachten tot je man thuis is..." Ook de lessen Nederlands blijken hele maal niet saai of ingewikkeld. In de cur sus wordt bijvoorbeeld veel aandacht besteed aan boeken, artikelen, verslagen en het opzoeken van informatie, en na- Cursisten aan het "computeren" bij Trema '87. Foto: Goos van der Wilt. tuurlijk ook aan de grammatica en aan de nieuwe spelling, die vorig jaar is in gevoerd. "Nederlands/Computer" is dus niet al leen een leuke, maar ook een leerzame cursus, waar je veel aan hebt in het da gelijks leven en om verder te komen in werk of opleiding. De cursus start op dinsdag 4 februari; de laatste les is op 24 juni. De kosten zijn ook niet hoog: slechts f 65,- voor de hele cursus, inclu sief het lesmateriaal. Wie belangstelling heeft kan zich nog aanmelden bij Trema '87 aan de Di Lassostraat 65 in Overhees, tel. 6025771, van maandag t/m donderdag tussen 10.00 en 16.00 uur. sentijds over te stappen. Een kind kan zich immers anders ontwikkelen dan verwacht werd. Zo'n overstap is één van de grote voordelen van een scholenge meenschap. Ontwikkelen van eigen verantwoor delijkheid en zelfstandigheid Wat moeten jongeren zi.ch veel vaardig heden eigen maken: je kunnen concen treren, naar elkaar leren luisteren, hoofd- en bijzaken kunnen onderschei den, je huiswerk plannen om er een paar te noemen. Op iedere school ko men deze studievaardigheden aan de orde. Zo ook op het Griftland. De school onderscheidt zich door de aandacht die besteed wordt aan sociale en communicatieve vaardigheden. Een kind dat de puberteit ingaat, heeft zelf vertrouwen nodig en moet weerbaar zijn. Je gedachten, maar vooral je gevoe lens onder woorden leren brengen vraagt begeleiding. De klas is een prima "werkplaats" om ervaringen op te doen en vaardigheden te trainen. De dage lijkse schoolverplichtingen (huiswerk!) er kampioenen rolden er uit de ielijke titelstrijd die de Soester ;ng Vereniging organiseerde. Foto: Goos van der Wilt. .205, inclusief handicap. Op de le plaats eindigde Karin :lbach (1.181), gevolgd door Greet oon (1.180) Zij werd derde, on- dat ze de hoogste game op haar zette (184). Winnaar bij de heren Johan Terbeek (1.214) die onder en Edwin Pino (tweede met 1.196) >hn Teeken (derde met 1.149) Ter Beek was met een score van evens verantwoordelijk voor de ite game. Dijna vijf jaar is het huisrecord de Soester Bowling Vereniging elijk uit de boeken geschrapt, voor verantwoordelijk is Bart inesse die vorige week in C-drie game van 259 scoorde. Dit is een etering van vijf pins ten opzichte het oude record dat sinds april l in handen was van Gerard de inesse is elf jaar lid van de Soes- lowling Vereniging en behoort e beste bowlers van de club. Te- is hij wedstrijdleider. Vlak voor- 3reunesse het record scherper e, kwam Harmen Doorn in de t van het oude huisrecord, maar leef steken op een pinfall van Precies op de grens van Baarn en Soest op 750 nieter van paleis Soestdijk, gelegen op de grens van bos en weiland: het Griftland Col lege. Dagelijks melden de Grift- landers zich hier, maar niet van wege dit bijzondere plekje. Zij ko men om te bouwen aan hun toe komst. Dat het Griftland een bij zondere school is, ontdekt u als u leest waar het Griftland voor staat. Een bezoek aan het Griftland maakt duidelijk dat de rust van de weilanden niet betekent: buiten de wereld staan. Het onderwijs is afgestemd op de jong ste ontwikkelingen: van basisvorming tot en met studiehuis. Centraal in het gebouw ligt het ontmoe tingspunt: de aula. Met goed geoutil leerde lokalen voor techniek en verzor ging, practica voor talen, exacte en crea tieve vakken en computerlokalen is de hooi compleet toegerust voor het on- vijs in de onderbouw: de basis- g. Het wijdse sportterrein, direct :end aan de gymzalen, accentueert 5 ruime opzet van de school. Maar het Griftland biedt meer. Een grootse verbouwing heeft plaatsge vonden. In november werd het Studie centrum geopend. Met deze ingrijpende uitbreiding kan de school volledig in springen op de komende onderwijs ontwikkelingen in de bovenbouw: de tweede fase. Een meer individuele aan pak bereidt de leerling voor op verdere studie aan de universiteit, het hbo of het mbo. Hij leert zijn eigen paden uit te Stippelen, kritisch te selecteren uit de veelheid aan informatie die op hem af komt. De school wordt zo zijn studie huis. Een speciale studieruimte met een me dia- en bibliotheek biedt de mogelijk heid om in volstrekte rust te studeren. Een veelheid aan naslagwerken, soft ware en niet te vergeten een uitgebreid stand aan literaire werken staat ter :schikking. Alle mogelijke informatie ider direct handbereik: de leerling kan zich ontwikkelen tot student. Is de keuze die u straks moet maken nog moeilijk? Wie denken van niet! Kortom: Het Griftland, een school die meer dan Êén bezoek waard blijkt. Van harte aan- ievolen: Open Dag, zaterdag 15 februari (10.00-13.00 uur); Voorlichtingsavond, dinsdag 11 fe bruari (20.00 uur). Het Griftland College staat voor: Uitdagend en doeltreffend onderwijs Goed onderwijs is erop gericht "uit de leerling te halen wat erin zit", een kind moet zijn mogelijkheden ontdekken en ze gebruiken. Wat voor de één een uit daging is, kan de ander ervaren als een dagelijkse martelgang. Het Griftland is zich hier goed van be wust. Leerlingen worden niet over één kam geschoren. Dit blijkt al duidelijk uit de opzet van het eerste leerjaar: er zijn maar liefst drie soorten brugklassen, die duidelijk verschillen in niveau en leer stijl. Nauw samenwerkend met de basis school wordt per kind nagegaan welke klas voor hem het meest geschikt is: een vwo/havo-, een havo/mavo- of een mavo-klas. Het onderwijs moet uitda gend zijn: het kind mag niet in een voor hem te gemakkelijke klas zitten. Maar het onderwijs schiet ook zijn doel voor bij als de lessen voor een leerling te moeilijk zijn. Soms is het nog te vroeg om de juiste keuze te maken. Daarom zijn er "schakelklassen" met als voordeel dat de leerling in het eerste jaar zelf kan ontdekken, welke afdeling bij hem past. Ook na dit jaar blijft het mogelijk tus- Woensdag 29 januari Open Dag: Groot Goylant, voor MAVO/VBO, Van Linschotenlaan 501, Hilversum. Van 9.30 - 11.30 en 13.30 - 15.30 uur. Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gym nasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Donderdag 30 januari: Voorlichtingsavond: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 19.30-21.45 uur. Kennismakingsavond: MAVO Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 19.30-21.30 uur. Vrijdag 31 januari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 1 februari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Open Dag: Hilfertsheem-Beatrix, voor Christelijke IVBO, VBO, MAVO, Lieven de Keylaan 58, Hilversum. Van 10.00-13.00 uur. Maandag 3 februari: Informatie-avond: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 5 februari: Lesmiddag: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 14.00 -16.15 rt Breunesse: 259. Ivoetbal iur 's Graveland-DVS/De Kuil tihoef) bal lur SKF-De Eemvogels bal ur WZ'49-Vianen (Eemweg) tur Cobu Boys-Hees (Amers- ur Delta Sports-SEC ybal iur Stam/SoVoCo (D)-Abc- ✓uwWoudenberg-Stam/ 1 (H) (Woudenberg) linton j r Badso 6-Selby (Banninghal) 1 bal j □r Smeeing/BDC (H)-DSS dal) al ur Soest-DWS (Bosstraat- APWC-SEC (Amersfoort) r Competitie Soester Bowling Tg, ook op dinsdag vanaf (C-drie) Zaterdag 8 februari: Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gymna sium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30 tot 13.30 uur. Kijkochtend: Het Nieuwe Eemland, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Van 10.00-11.00 uur. Dinsdag 11 februari: Voorlichtingsavond: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 19.30-21.45 uur. Voorlichtingsavond: Griftland College voor VWO, HAVO, MAVO, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00 - 21.30 uur. Woensdag 12 februari: Open Huis: Groenhorst College, Luxoolseweg 1Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.00 uur. Lesmiddag: Alberdingk Thijm College, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Laapersveld 9, Hilversum. Van 14.00 -1 6.15 uur. Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gym nasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Zaterdag 15 februari: Open Dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, voor MAVO, HAVO, Atheneum en Gymnasium, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Ontvangst tussen 9.30 en 9.45 uur. Open School: MAVO Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. Open Dag: Griftland College voor VWO, HAVO, MAVO, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00 -13.00 uur. Woensdag 19 februari: Open Huis: Groenhorst College, Dierenriem 10, Maartensdijk. Van 13.30 -15.30 uur. Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor HAVO, Atheneum en Gym nasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Woensdag 5 maart: Open Huis: Groenhorst College, Luxoolseweg 1, Van 14.00-16.30. Nijkerk. Zaterdag 8 maart: Kijkochtend: Het Nieuwe Eemland, voor MAVO, HAVO, Atheheum, Gymnasium, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Van 10.00-11.00

Soester Courant | 1997 | | pagina 17