mm "Soest heeft in 1996 groot aandeel gehad in groei van investeringen met 38 procent" Inwoners Soesterberg praten met b. en w. Restauratie monumentale toren van de Petrus- en Pauluskerk amekrant Wethouder Blommers economische zaken Rondje Raadhuis PAGINA 24 II w 0 E N S D A G 2 9 J A N U A R 1 1 q q 7 Soest inhoffstraat 1 5 - 601 24 55 Wethouder Blommers Geen invoering van kattenbelasting Mijn vraag.. Aanleg van voetpad wordt zo spoedig mogelijk afgemaakt 7de jaargang n o 6 Uitgave gemeentes Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 Het gaat goed net het bedrijfsleven in het gewest Eemland. Er was in 1996 gen dat er nieuwe bedrijfsterreinen werkoeleoenh»ia^C°a°ï?,S^c'1® 8™ei, weergegeven in cijfers over omzet en komen, althans ruimte voor de be- 1996 nit u lo'li r i n''Uett- ReJiona,e Bedrijfsontwikkeling (Erbo) drijven om te groeien. Wat dit betreft van KnnnhanHni 5 IJen1S!,ete die regionaal per gebied van de Kamer is het college het eens met het be- v gehouden. Eemland heeft aanzienlijk beter gescoord dan drijfsleven, dat met name bij de pro- m e eiland zegt wethouder mevrouwN. Blommers, die onder vincie gepleit moet worden voor jn®e'economische zaken in haar portefeuille heeft. "Ik denk dat Soest daar het afgelopen jaar zijn steentje zéér aan heeft bijgedragen. Soest heeft een groot aandeel gehad in de investeringsgroei van 38 procent". "Het is vooral interessant dat de dien stensector een forse investering heeft gedaan die 10,7 procent hoger ligt dan in 1995. Daarvan is 38 procent gedaan in het kader van uitbreiding. Dit betekent dat de ondernemers ver trouwen hebben in de economie, an ders laatje investeringen achterwege. Voor de bewoners in het gebied be tekent dit dat de omzet (in ons ge west met 4,7 procent, landelijk 1,5) en de werkgelegenheid (met 3,6 pro cent, in de rest van Nederland met gemiddeld 2,1 procent) zijn gegroeid, mooie cijfers dus". Ook de part-time werkgelegenheid (minder dan 15 uur per week) groeit. "Dit laatste is een gunstige ontwikkeling, omdat de mensen daardoor de mogelijkheid hebben om geleidelijk aan weer in het arbeidsproces binnen te komen". Wethouder Blommers wijst erop dat de groei niet beperkt is gebleven tot een enkele sector maar dat alle sec toren daaraan hun steentje hebben bijgedragen, zowel de detailhandel als de dienstverlening, de facilitaire dien sten (beveiliging, uitzend- en recla mebureaus) als de automatiserings- branche, de adviesbureaus zowel als het grootbedrijf. De enquêtecijfers onderstrepen vol gens mevrouw Blommers nog eens "dat wij als college van burgemeester en wethouders een grote verantwoor delijkheid hebben om ervoor te zor- Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 13.30. Het informatie centrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markt-en standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet. Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand be treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soesterberg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeente huis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511.Telefoon- nummers. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoorde brieven, of het niet nakomen van toezeggin gen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan- met gemeentelijke informatie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgevallen tele foon 54.87411 (politie). Agenda 1997 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via dinsdag 4 februari, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 5 februari, commissie milieu en openbare werken donderdag 6 februari, commissie financiën donderdag 20 februari, raads vergadering maandag 3 maart, commissie al gemene bestuurszaken dinsdag 4 maart commissie ruim telijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 5 maart, commissie mi lieu en openbare werken donderdag 6 maart commissie fi nanciën Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. meer bedrijfsterreinen om ervoor te zorgen dat je ook na het jaar 2000 nog iets hebt om uit te geven. Het overleg daarover is in volle gang. Dat is des te meer noodzakelijk omdat het toch altijd vrij lang duurt voordat je een bedrijventerrein Van de grond' krijgt. Aan de ene kant werken we hiervoor nauw samen met de overige regio gemeenten door regelmatig overleg tussen de portefeuillehouders. Dat vinden we noodzakelijk, want als je niet in eigen plaats een plek kunt vin den, is het belangrijk dat je minstens in de buurt blijft", aldus de wethou der. Er wordt ook overleg gevoerd met het 'aanpalende' Zeist, hoewel deze gemeente niet tot het gewest Eemland behoort, omdat hier voor de Soester(bergse) industrie uitbrei dingsmogeÜjkheden liggen op het mi litaire Kamp van Zeist. Dit wordt steeds meer ontmanteld door verhui zing van daar gevestigde militaire on derdelen naar de vliegbasis Soester- berg..Bij het overleg over de moge lijke vestiging hier van productiebe drijven is ook de provincie, met name gedeputeerde Van den Oosten (economische zaken) betrokken. In Soest bestaat nog de mogelijkheid om het bestaande bedrijventerrein Nieuwegracht uit te breiden door de hockeyvelden daarvoor te bestem men. "Daarover zijn we in overleg met de provincie. Een nieuwe be stemming is mogelijk als de samen voeging van sportaccommodaties wordt gerealiseerd, zoals het plan is. Verder is een beter gebruik mogelijk van het oude industrieterrein tussen de Koningsweg, de Beckeringhstraat, de Laanstraat en de Vrijheidsweg. Daarvoor worden nu de voorberei dingen getroffen, zodat in overleg met de gebruikers er een praktisch en bereikbaar terrein ontstaat". Verder spant het gemeentebestuur zich in voor de verhuizing van Soes- ter transportbedrijven naar de Richelleweg in Soesterberg. Dit is tot nu toe de enige locatie die al door de provincie is aangewezen als bedrijf sterrein. De onderhandelingen met Domeinen, eigenaar van het terrein, zijn in volle gang. Er is Soest veel aan gelegen om transportbedrijven daar heen te verhuizen, omdat ze op in dustrieterrein in verhouding veel ruimte in beslag nemen die bij ver huizing door 'echte' industrie in ge bruik genomen kan worden. Naast de aandacht die er is voor de industrie moet ook de bedrijvigheid in het midden- en kleinbedrijf niet wor den onderschat, zegt wethouder Blommers. Ook deze sector levert een belangrijk aandeel in de economi sche groei in het gewest. "Daarom is het opknappen van winkelcentra zo belangrijk, want ook daar geldt dat een goede ruimtelijke indeling van le vensbelang is". De eerstvolgende bijeenkomst on der het motto 'Praten met burge meester en wethouders wordt op woensdag 19 februari van 20.00 tot 22.00 uur gehouden in de grote zaal van het Dorpshuis aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg. Het programma voor de pauze be staat uit een forumgesprek met het college van burgemeester en wet houders. Op verzoek kunnen de bezoekers hiervan later een verslag ontvangen. Na de pauze kan men desgewenst ook persoonlijk met de burgemeester of één van de wet houders spreken. Omdat de opzet van de bijeen komst is dat vragen zoveel moge lijk ter plaatse worden beantwoord, stellen de leden van het college van b. en w. het op prijs als zij vooraf weten welke vragen zij kun nen verwachten. Alleen dan kun nen zij zoveel mogelijk direct ant woord geven en hoeven ze, omdat er eerst één en ander uitgezocht moet worden, er later niet op te rug te komen. Vragen kan men voor vrijdag 7 fe bruari schriftelijk indienen op het gemeentehuis bij de centrale voor lichting of sturen naar Centrale Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. Een postze gel is niet nodig. Ook ideeën en suggesties waar over men met (één van) de collegeleden wil praten zijn wel kom. Burgemeester en wethou ders kunnen zich er dan op voor bereiden. Het invoeren van een kattenbelasting is niet mogelijk. Hiervoor ontbreekt een wettelijke basis. Burgemeester en wethouders zeggen dit in antwoord op de suggestie van een bewoner van het Hazepad om invoering van kattenbelasting te overwegen. Overi gens vindt de briefschrijver ook uit oogpunt van verkeersveiligheid dat kattenbezitters hun dier binnen moe ten houden, aangelijnd moeten uitla ten en moeten laten tatoeëren om bij voorbeeld bij een ongeval de eigenaar te kunnen opsporen. De (gemeente)toren van de Petrus- en Pauluskerk aan het Kerkplein komt binnenkort in de steigers te staan. Reden: een grondige restaura tie. De aanbesteding hiervoor vindt binnenkort plaats. Het is de bedoe ling dat de werkzaamheden daarna zo spoedig mogelijk beginnen, zodat ze vóór de bouwvakvakantie zijn af gerond. Het architectenbureau Maar ten Fritz uit Bussum dat gespeciali seerd is in het restaureren van monu menten en de restauratie van de toren heeft voorbereid, zal de werkzaamhe den begeleiden. De laatste restauratie van de toren dateert van 1986. Toen werd in hoofdzaak schilderwerk uitgevoerd, werden de wijzerplaten onder handen genomen en werd de bliksemafleider installatie vervangen. Het beperkte budget van toen liet meer werkzaam heden niet toe. "We zijn nu elf jaar verder en we heb ben nu vastgesteld dat in de spits, de houten 'bekleding' rond de stalen klokkenstoel, veel houtrot zit, terwijl ze ook is aangetast door insecten", zegt wethouder R. van Logtenstein die onder meer openbare werken en monumentenzorg in zijn portefeuille heeft. "Verder is het zo dat alle loden en zinken bekleding in 1986 is be handeld met een speciale coating, maar deze is nu 'op'. De lekkages die daardoor ontstaan, kunnen alleen ver holpen worden door alle lood en zink te vervangen". Elf jaar geleden was voor restauratie werkzaamheden een beperkt budget beschikbaar. Daardoor konden het kruis op de spits en de bol waar het op staat niet worden verguld. Ze kre gen daarom enkel een goudkleurig verfje, maar dat 'hield' amper een week. Nu worden kruis en bol echt verguld. Andere werkzaamheden zijn onder meer herstel van scheurvorming in stucwerk; vervanging van de lijsten van het lagere houtwerk, waar veel houtrot in zit; vernieuwing van de timpaan (een soort nis), het driehoe kige deel onder de wijzerplaten; ver vanging van al het gaaswerk dat hier en daar is aangebracht als duiven- wering; schoonmaken van het na tuursteen en het opnieuw bevestigen van sommige los zittende platen. Ver der krijgen de drie beeldengroepen eerst een schoonmaak- en vervolgens een schilderbeurt. De karakteristieke entreedeuren blijven gehandhaafd. Omdat ze op sommige plekken slecht zijn, worden ze hersteld. Ove rigens wordt al het houtwerk op nieuw behandeld en geschilderd, ter wijl op de lijst van uit te voeren werkzaamheden ook de vervanging is opgenomen van al het bladgoud (on der meer op een klein kruis boven de entree en in teksten op de muren). De natuurstenen buitenstoep bij de ingang die hier en daar is gescheurd, wordt vervangen. Het interieur wordt bij deze grondige restauratie niet overgeslagen. Ook de entreehal wordt opgewaardeerd. Er komt een nieuwe vloer en verder worden hier de wanden opnieuw be handeld (geïnjecteerd) tegen optrek kend vocht. De restauratie voorziet verder in het vervangen van de com plete electrische installatie. Verder omvatten de werkzaamheden de re novatie van de bliksemafleider installatie en het vervangen van alle drie de vloeren in de toren, terwijl ook er ook nieuwe ladders en trap pen worden aangebracht. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 5 februari aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Zo gauw de vorst over is en de grond er weer geschikt voor is, wor den de werkzaamheden hervat en af gemaakt aan het voetpad van Honsbergen naar de bushalte aan de Vrijheidsweg. Een bewoner van de Wiardi Beckmanstraat heeft burge meester en wethouders erop gewe zen dat het voetpad naar de bushalte na de ombouw van het fietspad nog niet in orde is. B. en w. zeggen dat dit komt doordat het direct na de asfaltering van het fietspad is gaan vriezen. Dan is het niet mogelijk voet paden aan te leggen. Het werk zal echter zo spoedig mogelijk worden afgemaakt. Op 't Hoogt: uitsluitend niet-gemani- puleerde soesabonen. Politiek in 1997: inspraak, tegen spraak, voorspraak, uitspraak, sa menspraak, afspraak, opspraak, rug gespraak, aanspraak, grootspraak je zou er sprakeloos van worden. Gelezen: Karnavalsvereniging De Knarre Knollen. Zeker speciaal voor de ouderen onder ons. Gemeentebelangen Groen Soest: Aha, daar zijn we niet weg van. Gelezen: 'Behalve automobilisten zullen ook (brom)fietsers worden ge controleerd op het nuttigen van alco hol'. Zeker kijken of ze ondertussen met één hand zitten te sturen. Snelkraken in benzinestation: dat liep gesmeerd. Gelezen: 'Politie houdt scholieren in de gaten'. Zijn de onderwijzers dan al weer vrij?! Haalservice niet haalbaar: morgen brengen. Nu scheiding volgens de wethouder per 1 januari verplicht is, kun je je afvragen of het nog wel zinvol is om te trouwen. Soest strooit selectiever dan Sinter- Zo blijven de zijwegen glijwegen. Ook al eens bedacht dat een portie ijzel meer helpt dan een verkeers drempel? Jawel, in zo'n winter is die slogan vooral 's morgens na het krabben he lemaal correct: Fris achter het stuur. Hemelwater niet meer in riool. Lo gisch, het rioolwater gaat toch ook niet naar de hemel?! Café aan de Kerkstraat nog ver na sluitingstijd open: Pluk de dag. Met zo'n Erik de Wit is er vast geen sprake van een cellistentekort. Visser en Witte hebben heel wat beukennootjes op hun zang. Beuken de laan uit? De beuk erin, dat kan je op twee ma nieren opvatten. Gaskraan open in de (Gevaren- straat. Extra Lange Soesters als lekkernir kannibalisme? J'

Soester Courant | 1997 | | pagina 25