m Karnavalsoptocht Route Zaterdag 8 februari 1997 om 13.00 uur in Knollendam: De Prinsenwagen Knollen Informatie ■güHÜBÜÜ WOENSDAG 29 JANUARI 1997 KNOLLENKRANT PAGINA 3 In het 22e levensjaar van de Soester Karnavalsvereniging "DE NARRE KNOLLEN" is er natuurlijk weer een karnavalsoptocht. Het bestuur heeft wederom een groot aantal verenigingen en bedrijven uitgenodigd deel te nemen aan deze optocht in de hoop deze weer zijn oude glorie terug te geven. Hopelijk is deze moeite niet voor niets geweest en zal Soest onthaalt worden op een optocht zoals nog nooit is vertoond want, de deelname aan deze optocht is geheel GRATIS en dus een mooie gelegenheid om de doelstelling van de vereniging of het product van het bedrijf op ludieke wijze onder de aandacht van het Soester publiek te brengen. Hoewel het normaal al moelilijk is om steeds weer met een originele Prinsen- wagen voor de dag te komen werd er dit seizoen ook nog eens van de Wagenbouw commissie verlangd dat de wagen dit jaar aan de jubileumeisen zou voldoen. Dat dit verzoek is gehonoreerd kunt u op 8 februari zelf aanschouwen, want op een geheime plaats in Soest is menig raadslid aan de slag gegaan om Prins Berend de Eerste en Prinses Ria een wagen aan te bieden zoals er in jaren geen door Soest heeft gereden. De Prinsenwagen voldoet dan ook volledig aan de wens van de ver eniging en is een echte Jubileumwagen geworden. Het resultaat kunt u op 8 fe bruari 1997 met eigen ogen aanschouwen als de Prinsenwagen vanaf 12.00 uur op gesteld staat op de hoek van de Koningin- nelaan en de Regentesselaan. Aan het einde van deze optocht zal Prins Be rend de Eerste in de Knollenburcht (Party centrum Bos en Duin) aan de Bosstraat de Stadssleutel in ontvangst mogen nemen van onze Burgemeester J. de Widt, waarna Soest weer vier dagen KNOLLENDAM is. Net als vorig jaar zal de stoet zich opstellen op de Regentesselaan vanaf de Koninginnelaan, waarbij de deelnemers die zich tegen de kou willen beschermen dit kunnen doen bij Café Willem 1 op de Koninginnelaan alwaar de or ganisatie van de optocht zitting heeft. Alle deelnemers worden op vakkundige wijze beoordeeld door een deskundige jury welke door de voorzitster van de optochtcommissie, Mw. Wil Meijer zal worden samengesteld. De beoordeling richt zich o.a. op: Keuze van het motto, Uitbeelding van het motto, Het 'carnavaleske'. U kunt in drie categorieën meedoen, te weten: a.Individueel; b.KIeine groep (2 t/m 5 personen); c.Grote groep (meer dan 5 personen). De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de directie van de Soester Courant, is sedert het afgelopen jaar in bezit van de Bosknollen en zij zullen er alles aan doen deze in hun bezit te houden, op de huid gezeten door de Platte- landsgenotsknotsen. De wisselbeker wordt eigendom indien een groep of individuele deelnemer deze beker drie keer opeenvolgend of vijf maal in totaal heeft weten te bemachtigen. Voor informatie en/of opgave kan men telefo nisch contact opnemen met Wil Meijer, telnr 035-6012020 of via Postbus 330, 3760 AH te Soest. Er zijn natuurlijk wel enige regels waaraan men, met het oog op de veiligheid, moet voldoen alvorens kan worden deelgenomen aan de op tocht. Bij opgave wordt dit reglement aan de deelnemers toegezonden of bij de aanvang van de optocht uitgereikt. Dit reglement is als volgt: Reglement: 1. VERTREK OM 13.00 UUR PRECIES. 2. U krijgt bij aanmelding een nummer toege wezen. Bij de start wordt dit u uitgereikt en u dient het goed zichtbaar, liefst aan de voor zijde, mee te voeren (na afloop weer inleveren bij de Optochtcommissie). 3.0pstellen en vertrek vanaf de Regentesse laan. Bij het opstellen dient u de aanwijzingen van de Optochtcommissie en Politie strikt op te volgen. De oprit plus woning van Dr. Huitema dient u vrij toegankelijk te houden. Tevens dient u tussen de praalwagens vol doende ruimte vrij te houden voor evt. uitwij kende personenauto's. 4. Alle motorisch aangedreven voertuigen die nen MINIMAAL W.A. verzekerd te zijn Voor eventuele overige risico's bent u alleen tijdens de optocht via de Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' verzekerd. 5. Het deelnemen aan de karnavalsoptocht ge schiedt voor eigen risico, met uitzondering van de omstandigheden die zijn gedekt in de door de Soester karnavalsvereniging "De Narre knol len", danwel door de vereniging namens welke men aan de optocht deelneemt, afgesloten ver zekering. 6. Wielen goed afschermen om ongelukken te voorkomen. Bewegende onderdelen op het voertuig, als mede posities voor figuranten dienen voor wat betreft de uitvoering en constructie aan de daar voor geldende veiligheidseisen te voldoen. Geen personen op uw wagen toelaten die er niet bijhoren. 7. Op grond van de gemeentelijke verordening is het gebruik van confetti verboden. Overtreders van deze verordening zullen per soonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de kosten welke verbonden zijn aan de oprui mingswerkzaamheden. 8. Overmatig en provocerend gebruik van al cohol dient tijdens de gehele optocht te wor den vermeden door alle deelnemers. Overtreders van deze regel kunnen worden gediskwalificeerd en/of uit de optocht worden verwijderd. Chauffeurs van optocht(motor)voertuigen die nen zich te onthouden van het gebruik van al cohol, op straffe van het uit de optocht verwij deren van het betreffende voertuig en een op juridische gronden te verwachten proces ver baal. 9. Deelnemers aan de optocht dienen zich voorj- dat deze aanvangt te overtuigen van de door* gangsmogelijkheden (lengte, breedte, hoogte, draaicirkel). 10. U kunt in drie categorieën meedoen, te we ten: a. Individueel; b. Kleine groep (2 t/m 5 personen); c. Grote groep (meer dan 5 personen). Voor elke categorie zijn prijsjes beschikbaar. De wisselbeker gaat naar de individuele deel nemer of groep die het hoogst aantal punten heeft behaald. 11.De wagen/act zal door een deskundige jury beoordeeld worden op: -Keuze van het motto, -Uitbeelding van het motto, -Het 'carnavaleske'. De bekendmaking van de winnaars en uitrei king van de prijzen zal om ongeveer 16.00 uur plaatsvinden in Partycentrum Bos en Duin, alwaar volop muziek aanwezig zal zijn. 12.Het parkeren van de karnavalswagens na afloop van de optocht aan de Bosstraat valt buiten de optocht en dus buiten verantwoor delijkheid en verzekering van de Karnavalsver eniging "De Narre Knollen". 13.Het reglement voor deelname en het Jury- reglement is van toepassing op alle deelnemers van de karnavalsoptocht in Soest. De Optochtcommissie behoudt zich het recht voor deelnemers die in strijd met het reglement handelen, verdere deelname aan de optocht te ontzeggen en/of uit te sluiten voor de eind uitslag en/of de prijsuitreiking. In gevallen waarin het reglement niet voorziet zal het door de Optochtcommissie genomen besluit bindend zijn. 14.Het bestuur van de Soester karnavalsver eniging "De Narre Knollen" behoudt zich het recht voor om bij onvoldoende deelname de optocht niet door te laten gaan. Indien alle deelnemers zich aan deze reglemen ten houden beleven we in Knollendam we derom een fantastische, kleurrijke en bovenal veilige optocht. De route van de carnavalsoptocht op za terdag 08 februari 1997 is als volgt: 13.00 uur Vertrek Regentesselaan, Ko ninginnelaan, Nieuwerhoekplein, Burg Grothestraat, v. Weedestraat, Steenhof straat, Molenstraat, Nieuweweg, Smitsweg, Veenbesstraat, Dalweg, Dorpstreek, Wil- laertstraat, Obrechtstraat, v/d Weijden- straat, Insingerstraat, den Blieklaan, Bos straat tot aan de Knollenburcht in Café- Partycentrum Bos en Duin. De Soester Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' heeft als doel het organiseren van alle met het karnavalsgebeuren verband houdende activiteiten en het bevorderen van zaken die de Soester gemeenschap kunnen dienen. Dit doel trachten wij te bereiken door het voor zien in de behoefte aan passende ontspanning middels het organiseren van feestavonden welke voor leden en niet leden tegen een rede lijke vergoeding toegankelijk zijn. Voor het karnavals-seizoen 1996/1997 zijn de toegangsprijzen door het bestuur als volgt vast gesteld: Prinsenbal: 5,00 Leden Gratis; Jubileumbal: Leden en niet Gratis; Jeugdkarnaval: 10,00 Leden 7,50; Knollenbal: 12,50 Leden 7,50; Kinderkarnaval: 5,00 Leden en niet Leden Bal der Zotten: 12,50 Leden 7,50; Seniorenbal: 7,50 Leden en niet leden Sluitingsavond: Gratis toegang Leden van de karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' kunnen profiteren van een korting van f 5,00 voor het Jeugdkarnaval op vrijdag 7 fe bruari, het Knollenbal op zaterdag 8 februari en het Bal der Zotten op zondag 9 februari. Deze korting geldt niet voor kaartverkoop aan de zaal. De leden kunnen kaarten kopen op het van ouds bekende voorverkoopadres van de fam. J. Beijer, Beukenlaan 7 Soest telnr. 035 - 6013017. Karnavalsvierders die geen lid zijn van de karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' kun nen hun kaarten kopen op de volgende voor verkoopadressen: - Soestdijk: Slijterij/wijnhandel Ben van der Linden, Burg. Grothestraat 6. - Soest Midden: Sigarenmagazijn Jaap Akker man, Steenhoffstraat 62. - Soest Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. - Overhees: Tabakspeciaalzaak De Beer, Tam boerijn. - Soest Noord: Fa. van Rouwendaal, Koningin nelaan 16a. Men kan lid van de vereniging worden voor ft 47,50 per jaar per gezin (inclusief thuiswonen den tot 18 jaar) en 25,00 voor alleenstaan den en thuiswonenden van 18 jaar en ouder. Men kan ook 'werkend' lid worden door zich aan te melden voor een functie binnen de Raad van Elf of, indien je tussen de 15 en 20 jaar bent, voor een functie binnen de Jeugdraad. Informatie over de kosten, rechten en plichten van een Raadslid kunt u krijgen via bestuurslid Raadszaken Frans Elshout, 035-6022000. Verdere informatie aangaande het lidmaat schap of functie binnen de vereniging kunt u aanvragen via postbus 330,3760 AH te Soest. Het Bestuur, Prins Berend de Eerste, Prinses Ria en Adjudant Frans alsmede alle Raadsle den wensen alle Soesters een gezond en vreug devol Karnaval toe. ALAAF, ALAAF, ALAAF. s nboter 'AGINA 2

Soester Courant | 1997 | | pagina 31