KARNAVAL Knollenburcht Bos en Duin Knollenbal Ditjes en Datjes.... Leuk gekleed, goed besteed Opgelet in de Garderobe Vrijdag 7 februari 1997 Jeugdkarnaval Dankbetuiging Prins Berend de Eerste Zaterdagavond 8 februari 1997 Beste mede karnavalisten WOENSDAG 29 JANUAR11997 KNOLLENKRANT PAGINA 5 Het Karnaval zal ook dit jaar weer van start gaan op 7 februari met een daverend jeugdkar naval. Hiervoor hebben de Narre Knollen speciaal de, vooral in de regio bekende, Diskjockey's DJ PETRY en DJ DA SILVO voor de House en Hardcore en DJ PAUL voor de Top 40 en de Karnavalshits aangetrokken. Zij zullen de hele avond garant staan voor een daverend spekta kel. Vanaf 21.00 uur is de zaal open en zijn de jeug dige karnavalsvierders welkom en gezien voor gaande jaren zal er vanaf dat moment tot aan de sluiting om 01.00 uur alleen maar een hossende en springende menigte in de Knollen- burcht waar te nemen zijn. Rond 21.30 uur zullen Prins Berend de Eerste met Prinses Ria en Adjudant Frans met de Raadsleden hun opwachting maken. Op deze avond zal er door Prins Berend de Eerste een prijsje voor de best verklede karna- vallist worden uitgereikt, een taak waarvoor extra juryleden zijn aangewezen omdat men met het jaar mooiere creaties te voorschijn to vert. De entree voor het Jeugdkarnaval bedraagt voor leden in de voorverkoop 7,50 en voor niet leden 10,00. Bij kaartverkoop aan de zaal bedraagt de toegangsprijs 10,00 voor leden en niet leden. Tijdens deze avond kan men aan de kassa lid worden of informatie krijgen over het lidmaat schap of zich opgeven voor een functie binnen de vereniging. Gedurende de gehele avond zullen er leden van de vereniging de Rode Neuzen van de Cliniclowns te koop aanbieden voor 1,00 per stuk. De opbrengst is geheel voor de stichting Clini clowns. Het Karnaval der Narre Knollen, ofwel 'Niets is te Dol voor een Narre Knol'. Op deze zaterdagavond kunnen alle Soester karnavalsvierders zich volledig uitleven op het Knollenbal met muzikale medewerking van: The Torpedo Showband en onze eigen DJ 'Kees van Amersfoort'. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt voor leden in de voorverkoop 7,50. Voor niet leden en bij kaartverkoop aan de zaal is de toegangsprijs 12,50. Natuurlijk zullen Prins Berend de Eerste, Prin ses Ria, Adjudant Frans en de Raadsleden aanwezig zijn om deze avond met u mee te vieren, en gezien de ijzeren conditie van Prins, Prinses en Adjudant zal dit zeker geen pro bleem zijn en zal menig karnavalsvierder de nodige moeite hebben de Prins bij te benen. Als een geroutineerd Vorst zal hij er op toezien dat de jury de gasten nauwlettend gadeslaat teneinde ook op deze avond weer een prijsje uit te reiken aan de best verklede karnavallist. Het Knollenbal belooft in dit Jubileumjaar daarom tot een groot succes te worden, reden waarom het raadzaam is om uw kaarten alvast in de voorverkoop te kopen (zie voor de adres sen elders in deze krant). Het tijdstip van gratis toegang is 01.30 uur. Met 'De Narre Knollen' zal heel Knollendam zich tijdens dit Knollenbal volledig uit kunnen leven tot 02.00 uur, want dan sluit de poort van de Knollenburcht. Gedurende de gehele avond zullen er leden van de vereniging de Rode Neuzen van de Cliniclowns te koop aanbieden voor 1,00 per stuk. De opbrengst is geheel voor de stichting Clini clowns. Bos en Duin is de Knollenburcht van De Narre Knollen. Alle binnenactiviteiten van de karnavalvierders vinden hier plaats. Wist u dat onze adverteerders ons ook dit seizoen weer trouw zijn gebleven. dat er weer veel nieuwe zijn bijgekomen. dat wij dit bijzonder op prijs stellen. dat wij u vragen: Koopt bij onze adverteer ders. dat wij dit zelf ook doen. dat wij dit seizoen 22 jaar bestaan. dat dit gevierd is met een reünie. dat dit ook gevierd is op 11 januari met een jubileumbal. dat daar 19 verenigingen op af zijn geko men. dat er dus ruim 600 personen aanwezig waren. dat het een fantastisch feest is geweest. dat dit een voorbode voor de toekomst is. dat wij daarom ieder oproepen lid/donateur van de Narre Knollen te worden. dat het lidmaatschap maar 47,50 per jaar per gezin kost. dat voor leden het Prinsenbal en Groot Kielenbal GRATIS is. dat er plaatsen vrij zijn voor nieuwe raadsle den. dat het als raadslid goed toeven is bij deze vereniging. dat er ook plaats is voor nieuwe Dans mariekes. dat wij zijn toegetreden tot Grootstad Sint Joris. dat Jan Beijer en Rijk van Gardingen daarin onze senatoren zijn. dat wij vonden dat er tijdens de zomermaan den weinig voor onze leden gebeurde. dat wij hierin verandering hebben aange bracht. dat wij daarom al enige jaren meedoen met de Gildefeesten. dat wij ook al enige jaren meedoen met de familiedag van BDC. dat wij elk jaar een fietstocht hebben. dat wij daarna met z'n allen genieten van een uitstekende barbecue. dat wij dit jaar weer karnaval vieren bij Café Partycentrum Bos en Duin. dat dit ons prima bevalt. dat wij dit nog vele jaren hopen te doen. Dat de kleren nog steeds de man maken is een algemeen bekend gezegde, maar in de huidige tijd van emancipatie mogen we de vrouwen ook niet vergeten, alleen dan klinkt het spreek woord echt niet meer. Omdat de dames binnen de Narre Knollen voor vol aangezien worden is daarom besloten om vanuit de Dames een jury te vormen die tij dens het Karnaval 1997 de gekostumeerde gasten zullen beoordelen. De personen of groepen die gedurende het grootste deel van de middag/avond trouw blij ven aan zijn/haar uitbeelding zullen voor be oordeling in aanmerking komen. Leuk, ludiek, gek of gewoon ontroerend mooi, het maakt niets uit. De Karnavallist die door de jury het best wordt beoordeeld zal door Prins Berend en Prinses Ria met een aardigheidje worden beloond. Prins Berend de Eerste wil graag zijn dank uit brengen aan zijn persoonlijke sponsors; Ge broeders Beijer, Ben van der Linden, De Vries Telecom/ETB Binnen en Buiten, Snackbar "'t Pompje" te Baarn, Installatiebedrijf P.A. van den Deijssel en Herenmodezaak Wim Hooge- veen te Baarn. Dank zij hen heeft hij een on vergetelijk karnavals-seizoen 1996/1997. Ook dit jaar heeft het bestuur van de Soester Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' de le den van de Zeescouting Paltz- en Eemgeuzen Soest bereid gevonden uw jassen in de garde robe op een mooi plaatsje te hangen en deze na afloop weer aan de rechtmatige eigenaar terug te geven (tegen inlevering van de juiste bon). De kosten welke aan deze service zijn verbon den bedragen 1,00 per jas en komen ten goede aan de scoutinggroep welke mede hierdoor weer enige doelen kan verwezenlijken. De directie van Partycentrum Bos en Duin, de Soester Karnavalsvereniging de Narre Knollen en de Zeescouting Paltz- en Eemgeuzen zijn niet aansprakelijk voor verlies of diefstal van de afgegeven goederen en jassen. Hoewel de verzorgers van de garderobe uiter aard zullen opletten dat er zich geen onrechtma tigheden voordoen adviseren wij iedereen toch om kostbare spullen zoals lederen/suede jacks, portefuilles, autosleutels, walkman of (ja ze ker) draagbare telefoons thuis te laten. Dit om teleurstellingen te voorkomen. Mijn naam is Frans Elshout; Adjudant van Prins Berend de Eerste. Dit is voor mij het vierde seizoen bij de Narre knollen. Hiervoor was ik al enkele jaren zijde lings betrokken bij de vereniging omdat mijn dochter Susanna Dansmarieke was. Toen ik vier jaar geleden met mijn vrouw Loes bij de Narre Knollen kwam werden mijn zoon Richard en dochter Susanna Jeugdraadslid, zij zijn ondertussen gestopt in verband met ver kering en andere werkzaamheden. Wij hebben ontzettend veel plezier bij deze ver eniging en beleven het karnaval en alle voorbe reidingen met hart en ziel. Vorig seizoen mocht ik Adjudant zijn van Prins Joop de Eerste, samen met mijn vriend Henk Hogeveen jr. Dat was een prima jaar. Daarom ben ik heel blij dat Prins Berend de Eerste mij dit seizoen ook verzocht heeft zijn Adjudant te zijn, welke taak ik graag op mij heb genomen. Met Prins Berend de eerste en Prin ses Ria hebben Loes en ik dit jaar al zoveel meegemaakt, alles gezamenlijk gedaan, van het uitzoeken van de onderscheidingen tot het uit zoeken van de prinsencape. Wij hopen met deze Prins dit jubileumjaar zo veel mensen enthousiast te maken dat we vol gend seizoen meer raadsleden hebben want onze Raadsleden zijn stuk voor stuk keien, maar ook zij willen graag een voltallige Raad van Elf. Beste mensen, komt naar onze Karnavalsfees- ten want daar kunt u zelf zien dat het met Prins Berend de Eerste en De Narre Knollen gewel dig Karnaval vieren is. Met Karnavalsgroet: Frans Elshout. Adjudant van Prins Berend de Eerste.

Soester Courant | 1997 | | pagina 33