£n<< BV Prins heerlijk te bed bij Wasiel De specialisten van de lach ns FRUM KLEURPLAAT OGT Kinderkarnaval Bal der Zotten SOEST 'RUM <g edrijf .EN, JGEN. )EST 56 rijf van -.ionele appen chines oor de smers, ateurs, eniers >n óók ilieren Zondagmiddag 9 februari 1997 van 14.00 tot 17.00 uur De Cliniclowns PAGINA 6 WOENSDAG 29 JANUARI 1997 KNOLLENKRANT PAGINA 7 ratuur, een iplezier. Whirlpool SOEST !8 83 18.00 uur. as gesloten. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is deze middag de Knollenburcht gereserveerd om hun eigen karnaval te vieren. Op deze zondag middag kunnen zij vanaf 13.30 uur terecht in de Knollenburcht waarna om 14.00 uur onder leiding van Prins Berend de Eerste, Prinses Ria en Adjudant Frans een daverend karnavalsfeest zal losbarsten waarin optredens van o.a. Marion Waardenaar Kinderfeest en veel muziek, polo naise en natuurlijk een optreden van de Dansmariekes. Later op de middag mogen kin deren die denken ook zo te kunnen dansen samen met de Dansmariekes de showdans uit voeren. Als je van al dat springen, dansen en zingen dorst en honger krijgt; Geen nood, De Narre Knollen hebben van verschillende bedrijven en sponsors veel lekkers gekregen om aan de kin deren uit te delen, en als klap op de vuurpijl mogen ze bij het vertrek grabbelen in de Grab belton. Ook dit jaar kunnen de Narre Knollen door giften van bedrijven, adverteerders en spon sors de kinderen uit van dit feest laten genie ten en uit laten groeien tot een daverend kinderkarnaval. De kaarten voor dit kinderkarnaval kosten 5,00 per stuk en zijn in de voorverkoop en vanaf 13.30 uur aan de zaal te koop. (voor verkoopadressen zie elders in deze krant) Maar denk erom: Vol is Vol. Omdat dit een kinderfeest is, mogen de ouders niet in de zaal maar kunnen zij zich verpozen in het Café-gedeelte van Partycentrum Bos en Duin. Voor de kinderen is er nog een kleurplaat welke zij op het kinderkarnaval in kunnen leveren. Voor de mooiste platen is er een prijsje be schikbaar. Zondagavond 9 februari 1997 De tijd dat het Bal der Zotten alleen bezocht werd door de 'rijpere' karnavallisten ligt ver ach ter ons. Het is nu een gezellige mengeling van oud en jong zodat deze avond nog steeds geldt als een van de gezelligste feesten. Omdat he den ten dage ook de jongere karnavallisten voor dit bal de weg naar de Knollenburcht we ten te vinden zal deze avond met wisselende muziek van Blaaskapel 'De Bloaspiepers" en onze eigen DJ Kees van Amersfoort wederom uitgroeien tot een feest waarover nog lang ge sproken zal worden. Na de glorieuze binnenkomst van Prins Berend de Eerste met Prinses Ria, Adjudant Frans en de Raadsleden zal, na de show van de Dans mariekes Prins Berend de Eerste u voor gaan in een grandioze polonaise, hierbij geassisteerd door Prinses Ria en Adjudant Frans, gevolgd |door de gehele Raad en alle karnavalsvierders. Een speciaal hiervoor samengestelde deskun digejury zal ook deze avond de Prins adviseren bij de prijsuitreiking voor de best verklede karnavallist, en de Soester Narren en Narrinnen kennende wordt dit weer een hele kluif. De entreeprijs voor deze avond bedraagt in de alleen voorverkoop voor leden 7,50 en 12,50 voor niet leden. Aan de zaal kosten de toegangskaarten voor leden en niet leden 12,50 (Voor verkoopadressen zie elders in deze Knollenkrant). Vanaf 20.30 uur bent u welkom in de Knollen burcht in Partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat alwaar Prins Berend de Eerste, Prin ses Ria en Adjudant Frans u na een geslaagde avond om 02.00 uur uitgeleide zal doen waarna Prins Berend de Eerste persoonlijk de deur op slot doet. Gedurende de gehele avond zullen er leden van de vereniging de Rode Neuzen van de Cliniclowns te koop aanbieden voor 1,00 per stuk. De opbrengst is geheel voor de stichting Clini clowns. crtdcKKletto*» H Na, en tussen de drukke werkzaamheden welke het Prinsenschap met zich meebrengt, ziet Prins Berend de Eerste zich genoodzaakt zich af en toe te ruste te begeven. Daarvoor heeft hij zich laten adviseren door Slaap specialist en oud Prins Wasiel Steitner. De stichting Cliniclowns is opgezet om ern stig zieke kinderen in ziekenhuizen afleiding te bezorgen. Door het optreden van de clowns kunnen de kinderen even aan iets anders den ken dan hun ziekzijn. Als je een tijd weg bent van je eigen kamer, je school en je vriendjes, kan het moeilijk worden moed te blijven hou den. Zeker als je ook nog een pijn hebt en vervelende behandelingen moet ondergaan. Voor die patiëntjes maken de clowns het ziekenhuisleven wat vrolijker, Zo kunnen de kinderen de moeilijke ziekenhuisperiode makkelijker doorstaan. De dagelijkse praktijk De cliniclowns werken in overleg met de be handelteams: de verplegers, pedagogisch me dewerkers en de kinderpsycholoog van de af deling. Het team geeft aan welke kinderen zich slecht voelen en afleiding nodig hebben. De clowns gaan één of twee keer per week in duo's bij de kinderen langs, voorzien van een infuus met chocolademelk en reuzepleisters. Hun han delsmerk is de rode neus. Ze vragen altijd eerst aan het kind of ze wel op bezoek mogen komen. Zo geven ze het kind weer het gevoel dat het zelf iets te zeggen heeft. Heel belangrijk in een tijd waarin zoveel verve lende dingen het kind maar overkomen. De clowns proberen een vriendje te zijn in die nare periode. Ook het programma bedenken ze samen met het kind. Wil het leren gooche len? Wil het een mime-voorstelling? Of liever zelf meespelen? Alles is mogelijk. Elke twee weken nemen de clowns deel aan overleg met de kinderpsycholoog. Behalve clownservaring hebben de meesten dan ook een medische of pedagogische achtergrond. Boven dien zorgt de Stichting Cliniclowns ook nog eens voor regelmatige bijscholing. Enthousiaste reacties D? werkwijze van de Cliniclowns heeft succes. De clowns slagen erin gevoelens van verdriet en onzekerheid bij de kinderen te verzachten. Ze halen de kinderen weg uit de sfeer van het ziekzijn. Met als gevolg dat de patiëntjes de rest van de behandeling beter kunnen verdra gen. De reacties zijn enthousiast. Patiëntjes, ouders, verplegend personeel en de clowns zelf, zien dat lachen effect heeft. Een goed idee uit de Verenigde Staten In 1987 kwamen er voor het eerst clowns op de kinderafdelingen in Amerikaanse ziekenhui zen. Prof. Michael Katz, hoofd van de kinder kliniek van het Presbyterian Hospital in New York, had gemerkt dat zijn patiëntjes opknap ten van regelmatig bezoek van clowns. Het idee waaide in 1991 over naar Europa, In 1993 verwelkomde Prof. dr. Voute het eer ste Nederlandse clownsduo in het Emma Kinderziekenhuis/het Kinder-AMC. Tegen woordig zijn er ook clowns actief in het Brand wondencentrum Beverwijk, het Radboud Zie kenhuis in Nijmegen, het Juliana Kinder ziekenhuis in Den Haag, het Wilhelmina Kin derziekenhuis in Utrecht, het Academisch Zie kenhuis Rotterdam/Sophia Kinderziekenhuis en het Bosch Medicentrum/Grootziekengast- huis in Den Bosch. In totaal werken er nu ze ven duo's. Bekende Nederlanders staan achter Cliniclowns De Stichting Cliniclowns heeft een Raad van Advies en een Comité van Aanbeveling. Hierin treft u namen aan als Freek de Jonge, Toon Hermans, Henny Huisman, Herman van Veen en prof. dr. Voute. Steunt u de stichting ook De Cliniclowns hebben uw hulp nodig Het is de bedoeling dat er uiteindelijk genoeg clowns zijn om in de kinderziekenhuizen en op de kinderafdelingen van de academische zie kenhuizen plezier te brengen. Daarvoor hebben we uw steun hard nodig. Er zijn verschillende manieren waarop u iets voor de Cliniclowns kunt doen. Als u nog geen donateur bent, kunt u dat worden door 35,00 over te maken op giro nummer 6640, t.n.v. Stichting Cliniclowns Ne derland in Amersfoort. Grotere bedragen zijn natuurlijk ook welkom. Er zijn mogelijkheden voor sponsoring door bedrijven. Bel ons even voor meer specifieke informatie. We staan ook open voor uw eigen ideeën. Donateurs en sponsors zullen wij via onze informatiekrant twee keer per jaar op de hoogte brengen van de vorderingen. Stichting Cliniclowns Nederland, Postbus 1565, 3800 BN Amersfoort. Telefoon 033 - 4649225. Fax 033 - 4649232. Met toestemming overgenomen uit de folder De Cliniclowns. De specialisten van de lach. Aanmeldingsformulieren als donateur van de Cliniclowns zijn aan te vragen op bovenstaand adres en tijdens de Karnavalsfeesten te verkrij gen aan de kassa van De Narre Knollen. Inleveren tijdens het Kinderkarnaval Naam: Adres: Leeftijd:- - Jongen/Meisje

Soester Courant | 1997 | | pagina 35