I Mi Weer onderzoek geluidshinder treinen =4-- UITVERKOOP 40-60% KORTING Ruim driehonderd scouts op Love Boat Van Breukelen Assurantiën COMBI VAM ESSEN FOTOROLLETJE VOL... KLEURKOPIEËN i 1 ACTUEEL Autospuiterij wordt 'gewurgd' tussen huizen Noordelijke Eng 6027493 Opnieuw dwangsom eigenaar yan pompstation Eikenlaan Van elk kleurorigineel tot A3 vergroten, verkleinen, vermenigvuldigen, enz. enz. WOENSDAG 29 JANUAR11997 SOESTER COURANT PAGINA 3 Stichting Bewonersbelangen Soestduinen krijgt haar zin Provincie trekt jachtverboden in Gemeentearchief blijft 's avonds dicht Zaak voor Utrechtse bestuursrechter op de gehele winterkollektie Ladtf ring field The Outpost Hil-ton herenmode KLAREN KLAREN-K KLAREN 1 Gemeente wacht op Anova voor overleg tandartsverzekering Zestiende IJsberenweekeinde van Hopman Masselman Groep Duizend gulden voor tehuis gehandicapte kinderen in Kozle Het blijft genieten! v.a. 1,65 p.p.p.d. VEILIG OP REIS: GRIEKENLAND, SPANJE, MIAMI, OOSTENRIJK, PARIJS, LAGE VUURSCHE Koninginnelaan 40, Soest, 035-6017962 ZUIDPROMENADE 15 HARTJE ZUID' SOEST TEL: 035 - 601 28 74 FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO U kunt met Volop gratis pin betalen. parkeren. 4 ,o: In Soestduinen laat de gemeente nogmaals een onderzoek uitvoeren naar de geluidsbelasting van de trei nen op de woningen. Afhankelijk van de uitkomst wordt besloten of er alsnog een geluidsscherm wordt ge plaatst. Naar aanleiding van een eerder onder zoek besloot het college géén scherm te plaatsen. De gemeente kwam hiervoor 200.000 gulden te kort en burgemees ter en wethouders twijfelden aan het resultaat ervan. Verder zagen ze om pla nologische redenen af van een scherm. Hiermee ging de Stichting Bewoners belangen Soestduinen niet akkoord. Met ingang van 21 januari zijn de jacht verboden op water- en kleinwild in de provincie Utrecht ingetrokken. Gedepu teerde staten hebben dit besloten, nadat de weersomstandigheden zijn verbeterd en de voedselsituaties weer gunstig zijn. Ook in de omliggende provincies zijn de jachtverboden ingetrokken. Het archief van de gemeente blijft in de avonduren dicht. Hiermee wijst het col lege een verzoek van de Historische Vereniging Soest af. Deze vereniging wil graag één avond in de week de mogelijkheid hebben het archief in te duiken. Ze wees op het feit dat dit in veel gemeenten mogelijk is en bood ook mensen aan voor het houden van toezicht, indien er geen ambtelijke capaciteit zou zijn. Toezicht op het archief mag volgens de archiefwet echter alleen door gekwalifi ceerd personeel worden uitgevoerd. De gemeente heeft hiervoor één persoon in dienst, die 24 uur per week werkt. Deze bezetting laat niet toe dat het gemeente archief ook op donderdagavond open gaat. De archiefdiensten die wel avond openstelling hebben, zijn volgens het Soester college veel groter, waardoor het personeel bij toerbeurt aanwezig kan zijn. Omdat de inwoners van deze kleine dorpskern nog steeds hinder ondervin den van het lawaai dat de treinen ver oorzaken, vroegen ze om een gedetail leerder onderzoek. Dit verzoek is door het college gehono reerd. Acht mille wordt uitgetrokken om een bureau de geluidsbelasting te laten onderzoeken. Hierbij zal worden uitge gaan van de prognoses voor 2005, maar deze gegevens zijn nog niet allemaal bekend. Aan de hand van de resultaten van het nieuwe onderzoek kan de gemeente op haar beurt onderzoeken of het plaatsen Aan de hand van nieuw onderzoek wordt bekeken of alsnog een geluids scherm wordt geplaatst in Soestduinen. van een scherm gewenst is. Ervan uit gaande dat een scherm en de isolatie van woningen één miljoen gulden kos ten, zou voor dit gemeentelijke onder zoek 150.000 gulden (vijftien procent) beschikbaar zijn. De gemeente moet dit geld voorschieten, maar kan dit via sub sidies van het rijk terugkrijgen. De vraag blijft of alle kosten kunnen worden 'gedeclareerd'. Een autospuiterij en -plaatwerkerij in een woonwijk. Wat de gemeente Soest betreft is dat geen probleem. Maar spuiter G. Dorrestein vreest dat hij zijn zaak wel kan opdoeken als die 57 woningen aan de Chalonhof er komen. Donderdag verzocht hij de Utrechtse bestuurs rechter om de bouwvergunning te schorsen. De toekomstige bewoners kunnen niet zonder stank en lawaai van hun tuin ge nieten, voorziet Dorresteins advocaat mr. J. Thieleman. De tuinen komen na melijk binnen de voorgeschreven mini male afstand van dertig meter tot de spuit-installatie. En dat terwijl milieu richtlijnen vijftig meter aanbevelen. De afstand tussen woning en plaatwerkerij zou zelfs honderd meter moeten zijn. Die richtlijnen zijn goedgekeurd door de Vereniging Nederlandse Gemeenten. En Thieleman vreest niet alleen de on dergang van Dorresteins bedrijf door buurtprotesten en strenger wordende milieu-normen. Het bedrijf van zijn cliënt wordt "letterlijk en figuurlijk ge wurgd" tussen de woningen. Uitbreiden is in de toekomst helemaal niet meer mogelijk. Thieleman: "De ellende voor mijn cliënt begon al toen de gemeente hem een paar jaar geleden een verbouwvergunning weigerde." Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 De gemeente Soest meent dat het met die ellende voor Dorrestein wel meevalt. Zijn bedrijf mag immers volgens het bestemmingsplan Noordelijke Eng ge woon blijven staan. Het College van Burgemeester en Wethouders is allang blij dat er een mogelijkheid is geschapen om toch 57 woningen te laten bouwen op de plaats waar nu nog het milieu belastend transportbedrijf van Beijer zit. En de behoefte aan woningen blijkt groot. Op zeven na zijn ze allemaal al verkocht. Het bestemmingsplan voor de komende tien jaar voorzag niet in woningbouw. Daarvoor was te weinig geld. Maar toen het plan net goedgekeurd was, bood Van de Grift Onroerend Goed BV aan om het perceel aan de Soester Eng te kopen en Beijerscontainer-transport- bedrijf te verplaatsen naar een aange kochte bouwkavel op het het nieuwe bedrijventerrein Nieuwegracht II. Het oude perceel kon dan met woningen bebouwd worden door zuster-bouwbe- drijf Van de Grift. De gemeente steunde het voorstel met een reserveringstegoed en zorgde voor een vrijstelling op het bestemmingsplan. Voor de winterstop begon Beijer met de ontmanteling van zijn bedrijf. Die zou hervat zijn op 6 januari, als Dorrestein en Thieleman niet naar de rechter wa ren gestapt. Haast Behalve om de belangen van zijn cliënt en diens buren maakt Thieleman zich zorgen om de geloofwaardigheid van het bestemmingsplan. Van dè Grift en de gemeente zijn daar volgens hem veel te gemakkelijk van afgeweken. Hij zegt ook niet te begrijpen waarom er zoveel haast gemaakt wordt met de bouw. Die "enorme behoefte" aan huizen neemt hij met een korrel zout. En Beijer is toch al niet over één nacht ijs gegaan. Maar Beijer heeft wel degelijk haast. Als hij niet voor 1 mei kan verhuizen, moet hij voor het behoud van zijn milieu vergunning vijfhonderduizend gulden steken in onder meer een vloeistofdichte vloer en een weegbrug in zijn oude be drijf. Of er dan nog genoeg geld over schiet om het bedrijf te verplaatsen, is maar de vraag. Bovendien heeft hij Van de Grift beloofd op 29 januari het per ceel over te dragen. De bestuursrechter is er in elk geval van overtuigd dat de zaak spoed vereist. Die doet in principe vervroegd uitspraak op 29 januari. Bemiddeling Hypotheken Taxaties SOESTDIJK Koninginnelaan 56 Grenzend aan weilanden met uit zicht op de tuinen van paleis Soest- dijk, vlakbij de Vuursche- en Pijnen- burgse bossen, met openbaar ver voer, winkels en scholen in de di- rekte omgeving; halfvrijstaande villa (1930) met ruime uitgebouw de keuken, bijkeuken, berging en vaste verbinding met grote praktijk en/of hobbyruimte, ca. 48 m2. Heerlijk vrije tuin, opp.: 450 m2 ei gen grond. Ind.: entree, kelderk. toilet. Woonk. ca. 50 m2, erker, open haard en aparte lees- of mu- ziekhoek, ged. open keuken. Sch- pui n. tuin, verd.: 3 sik., badk. m. ligb. en douche, w.c., vaste wt. Bal kon a.d. zuidzijde. Zolderverd.: sik. met dakkapel, bergzolder. Aanvaarding i.o. Vraagprijs f 492.500,- k.k. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken VfwiP» Taxaties VERKOCHT Spinet 86 onroerend goed a|Q\ Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 'i weekend Burg. Grothestraat 54 Op zijn vroegst over twee, drie we ken hebben het college van Soest en Anova weer contact over een collec tieve tandartsverzekering voor de minima. Dit schrijven burgemeester en wethou ders in een reactie op de PvdA-fractie die nog eens de aandacht op de voorde ligere verzekering had gevestigd. In 1996 stapte de gemeente al met de GSD Amersfoort naar Anova. De zorg verzekeraar in Amersfoort wilde toen nog niet een nieuw pakket ontwikkelen. Als reden gaf Anova op dat de overheid bepaalde verstrekkingen mogelijk zou terugdoen in het standaard-pakket. In middels blijkt dat het ministerie van vrom hiervan heeft afgezien. Daarom trok de gemeente andermaal aan de bel bij Anova, waar de betrok ken medewerkers inmiddels waren over geplaatst. Tussen Anova en de cliënten raad in Utrecht is al wel overleg gaande. In afwachting van de uitkomsten daar van, zal Anova contact opnemen met de gemeente. Met een episode uit 'Love Boat', de populaire serie die zich afspeelt op een vakantieschip, werd het thema 'cruise' van het zestiende IJsberen weekeinde ingeleid door een thea tergroep. Of er zaterdag en zondag ook echte romances zijn ontstaan aan de Sparrenlaan vertelt het ver haal niet. In elk geval hadden 321 scouts het reuze naar hun zin tijdens het traditionele weekeinde bij de Hopman Masselman Groep. Het enthousiasme bij zowel de kampleiding als de deelnemende scouts kende geen grenzen tijdens de spelen, waarin onder meer verschillende landen aan bod kwamen. Ten opzichte van voorgaande jaren pas seerden de scouts ook vaak het hek van het terrein bij de Lange Duinen, want veel activiteiten vonden in de omgeving plaats. Het begon al met een fietstocht vanaf vier locaties en met vier routes die de ruim driehonderd jongeren uiteinde lijk naar de Sparrenlaan leidden. Ook in de middaguren vonden de scouts aan de hand van foto's en beschrijvingen hun weg door Soest. Boeiend was het lichtspel, waarbij zater dagavond zeshonderd potjes met waxi nelichtjes voor een fraai zicht zorgden. Grote hilariteit werd beleefd tijdens 'Vaar 'em d'r in'. Niet minder dan 25 groepen hadden een vaartuig meegeno men om via de helling met groene zeep en water een zo groot mogelijke afstand af te leggen, terwijl de overige scouts van warme worst smulden en voorbij gangers nieuwsgierige blikken op het terrein wierpen. Het kampvuur, het bruin café, de disco en de kampkrant waren enkele van de terugkerende onderdelen op het pro- Natuurlijk moesten de scouts zelf hun tenten opslaan. Vele activiteiten volgden. Foto: Goos van der Wilt gramma, waarbij voor de groep met de meest behaalde punten de IJsberen- bokaal klaarstond. Dit jaar ging de tro fee naar de organiserende scoutinggroep uit Soest. Nog belangrijker was dat ie dereen het naar zijn zin had en ongeluk ken achterwege bleven. Evenals vorig jaar stelt het gemeen tebestuur een bedrag beschikbaar aan een tehuis voor gehandicapte kinderen in Kedzierzyn-Kozle. Een jaar geleden ging het om 750 gul den, nu maakt de gemeente duizend gulden over aan Miejski Osrodek Pomocy Spolecnej. Van het geld worden materialen aangeschaft, waarvoor het tehuis anders geen middelen zou heb ben. Oud-bestuurslid Van Walsem van de Stichting Jumelage is degene die het verzoek tot subsidie bij de gemeente heeft ingediend. De duizend gulden worden afgetrokken van het budget voor de jumelage met de Poolse zusterstad. Jaarlijks wordt hier voor ongeveer vijf mille opzij gelegd. Waarschijnlijk legt een delegatie van de gemeente dit jaar een bezoek af aan Kozle. De kosten van de reis betalen zij zelf. BAR,GRILL RESTAURANT Onze al jarenlang bekende Luykje gerechten? Onze regelmatig wisselende bijzondere specialiteiten? Reserveren aanbevolen. SÏEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 601 82 52 Voor de tweede keer binnen een half jaar dreigt de gemeente een dwangsom op te leggen aan Dema- rol, het Harderwijkse bedrijf dat verantwoordelijk is voor het tankstation bij Taxi Tak aan de Eikenlaan. Vanaf juni vorig jaar probeert de ge meente bij het bedrijf een volledige aan vraag voor een milieuvergunning voor het pompstation los te krijgen. Deze is nodig vanwege de herziening tank station. Demarol voldeed niet aan de voorwaar den, zodat de gemeente het bedrijf in het najaar een dwangsom oplegde van honderd gulden per dag. Pas na twaalf dagen stuurde Demarol gegevens op, maar nog steeds is de aanvraag onvol ledig. Demarol moet nu in elk geval 1.200 gulden betalen, omdat het vorig jaar te laat reageerde. En voor elke dag dat de aanvraag onvolledig blijft, moet het be drijf nu nog eens honderd gulden per dag betalen. Deze dwangsom kan oplopen tot maxi maal zesduizend gulden. Heeft Demarol dan nog niet aan de voorwaarden van de gemeenten voldaan, is de kans groot dat het pompstation aan de Eikenlaan moet sluiten. Mocht Demarol de dwangsom niet betalen, dan brengt de gemeente alle gerechtelijke en buiten gerechtelijke kosten bij het bedrijf in re kening. Demarol is hiervan schriftelijk op de hoogte gesteld door het college. vLAL:' z Voor je reisverzekering ga je naar. AFDRUK GRAHS r Bij ontwikkelen én afdrukken van alle merken kleinbeeldfilms op Combi Top Foto 10 x 15 cm glans of mat.

Soester Courant | 1997 | | pagina 3