OPRUIMINGSFINALE sCH eicperl (iic) schoemaker 0 msssm 21° Tingelijn zamelt 'oud' speelgoed in [1 Gilde viert naamdag Sint Aechten iACTUEEL oo DAAR WO 1 JE WIJZER VA Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' Gratis advies SOESTER ONDERLINGE WOENSDAG 29 JANUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 6 225 :L. 6012372 PAGINA 7 Profiteer van de laatste week opruiming bij Schoemaker. Actie voor weeshuis in Wit-Rusland Westeneng Dokterskoffer uit gebouw gestolen Speciale aanbieding Inloopspreekuur voor arbeidsongeschikten De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! natuurlijk bij: BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TEL: 035-6010344 Zondag in H. Familiekerk en Gildehuis Fit gebruind bij Elsa v.d. Geer OPEN DAG a.s. zaterdag 1 februari van 12.00-16.00 uur GRATIS FITNESS PROEFLES ig in kind- e natuurgebieden, )len bevinden zich huis is gedeeltelijk ïuken, toilet en hal. ir met 2e toilet. 2e r kamer. _Mii iet rieten kap 1.000 m2 eigen grond, sving. Centrale ligging binding met openbaar inslaande tuindeuren, ïping: 2 slaapkamers d, wasruimte en over- ote zolder met moge- ■•ITi villa's met ieke architektuur. Im- 600 m3 heerlijke mo- l. Parterre: L-vormige ping: 3 slaapkamers, 2e verdieping: vaste d voor kamer. Grond- nstreeks oktober/no- MSJ i ca. 40 m2 en oppervlak 348 m2. De akt deze villa tot een praktijk aan huis. i2) met schuifpui naar reuken met inbouw- i verdieping: 2 royale ladkamer en overloop, d voor 2 kamers. Bij- irverwarming en luxe lijk licht huis met een v met c.v.-gas erende tuin en fraai 'lak 608 m2. Binnens- amer met open haard- Blende hoekjes en het artijen. ;euken, bijkeuken, toi- aing: 3 slaapkamers, 2 imte, toilet en vide met AKER igaanbieding 4 personen AS KTAAR orgkosten! we regelmatig, groeit automa- ct, een persoon- nu terugkoppe- raject zien onze :aken oppakken, ok ons handels- Absoluut bodemprijzen voor topmerken mét service en garantie. Vanaf februari zijn onze winkel en de magazijnen weer op orde! Het was héél druk in januari bij Schoemaker. Veel Soesters hebben dat meegemaakt, stap binnen en kijk waarom velen u voorgingen. Kijk, kies en profiteer! Eigen technische dienst voor snelle service en garantie! Tingelijn", de bekende kinder winkel van Ellen Pompe en Karen Rahusen aan de Van Weedestraat 82, voert tot eind april een bijzon dere actie. Er wordt "oud" speel goed ingezameld voor een weeshuis in het stadje Foretschje in Wit-Rus land. De bedoeling is dat men speelgoed waarop de kinderen uitgekeken zijn - of i. waar ze inmiddels te groot voor zijn - bij "Tingelijn" inlevert. Daar staat een grote F doos, waarin al het binnenkomende speelgoed voor de actie verzameld wordt. Die éne doos is overigens hope- p lijk niet voldoende, want Ellen en Ka- f ren rekenen erop dat hun klanten veel e weeskinderen in Poretschje op deze f; sympathieke manier blij zullen maken met de "afdankertjes". Begin mei gaat het ingezamelde speel- goed met een konvooi onder leiding van Theo Dekker uit Baam naar Poretschje. In het weeshuis wonen zo'n 160 kinde ren in de leeftijd van 4 t/m 16 jaar, zo wel meisjes als jongens. Wit-Rusland telt veel weeskinderen als gevolg van de kernramp bij Tsjernobyl, tien jaar gele den. De 120 personeelsleden van het wees huis krijgen alleen hulp van de overheid in de vorm van eten. De salarissen zijn buitengewoon laag, 60 a 100 gulden per maand. Voor de rest moet het tehuis MW8W| zich geheel zelf bedruipen. Volgens de ingewonnen informatie is de toestand in Wit-Rusland en Poretschje ronduit slecht. De mensen zijn armoedig ge kleed, de gebouwen zijn verwaarloosd, er is weinig eten en er heerst gebrek aan van alles, dus zeker aan speelgoed. Ellen Pompe en Karen Rahusen (r.) van Tingelijn hopen veel "afdankertjes" binnen te krijgen. U BENT OOK HARTE WELKOM 0 TOT 14.00 UUR advertentie De familie Swanink van de Heide weg is afgelopen zaterdag uitgeroe pen tot klant-van-de-maand bij Het Blauwe Druifje, de bekende bloe menwinkel van Jacqueline van Knobelsdorff en Sandra Los aan de Soesterbergsestraat. Omdat vader en moeder Swanink verhinderd waren namen dochter Lotte en haar vriendin Caroline Higler de waardebon van 50 gulden en het bijbehorende boeket in ont vangst. Elke maand trekken Jacqueline en Sandra uit de stapel ingevulde for mulieren willekeurig een klant-van- de-maand, die beloond wordt met een tegoedbon van vijftig gulden. Iedere klant maakt een kans, onge acht het bestede bedrag. Op de foto: Jacqueline, Sandra, Lotte en Caroline. Wie aan het welslagen van de actie wil bijdragen kan "oud" (maar natuurlijk nog wel goed en compleet) speelgoed tot en met eind april inleveren bij "Tingelijn" aan de Van Weedestraat. Ellen en Karen zorgen ervoor dat het te bestemder plaatse komt. De kinder winkel is op maandag gesloten. UURWERKMAKERIJ voor reparaties met 'W'v ambachtelijke precisie. 1 T Den Blieklaan 48-Soest-601 17 66 Op de Schoutenkampweg is zaterdag morgen in alle vroegte ingebroken in een gebouw. Een vijftigjarige vrouw ont dekte daarbij dat de inbreker een dokterstas had meegenomen. De dief stal moet tussen middernacht en half zeven 's morgens zijn gepleegd. l.ichtstudio Gas, water en cv. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant TypeCWK 24-12 nu 1985,- (inci. btw) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 In de voorlichtende - en ondersteu nende taak van het Spreekuur voor Arbeidsongeschikten vendienen (en krij gen) in 1997 vooral twee groepen van arbeidsongeschikten extra aandacht: 1. Mensen in de ziektewet: Nieuwe wet geving en nieuwe complexe uitvoerings- regels maken het voor belanghebbenden bijzonder moeilijk hun rechten en plich ten te onderkennen. Het spreekuur biedt voorlichting en steun tot behoud van werk (of reïntegratie) of als dit niet mogelijk blijkt tot behoud van uitkering. 2. Oudere WAO'ers die nog in afwach ting zijn van de herbeoordeling: De keu ringen zijn voorlopig, waarschijnlijk tot 1 maart, gestopt. Daarna zullen de her keuringen met andere, zachtere criteria, voortgezet worden. Welke criteria en op welke wijze deze door de bedrijfsvere niging worden uitgevoerd is nog onbe kend. Omdat zeker in de beginfase hier over misverstanden zijn te verwachten, is het raadzaam dat de betrokkenen zich vooraf terdege laten informeren op het WAO-spreekuur. Het spreekuur in Soest en Baarn streeft ernaar arbeidsongeschikten te steunen in belangen. Zij doet dit vrijwilligers werk door voorlichting en zo nodig daadwerkelijke ondersteuning. De inloopspreekuren worden in Soest ge houden op de tweede en de vierde woensdag van de maand vanaf 14.00 uur bij de Stichting Thuiszorg en Maat schappelijk Werk, Burg. Grothestraat 74. Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet Inboedelverzekering steen/hard Inboedelverzekering steen/riet f 0,80 per 0/00 j! f2,00 per 0/00 {J f 1,40 per 0/00 P f2,25 per 0/00 VOOR AL UW VERZEKERINGEN EN FINANCIERINGEN J} Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel.: 035 - 602 90 60 e Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest viert het naamfeest van zijn patrones, Sint Agatha of Sint Aechten, dit jaar op zondag 2 fe bruari. Het feest wordt geopend met een plechtige eucharisatievie- ring met gilde-eer in de kerk van de H. Familie aan de Willibrordus- straat. Celebrant is pastor W. Veld huis. Het parochieel gemengd koor Cantate Domino zal zorgen voor de muzikale inbreng tijdens deze viering. Ook het tamboer-, hoornblazer, vendel- en schutterskorps zal met het koningspaar Theo en Lia Vlug zijn bijdrage aan deze speciale viering verlenen. Na afloop van de viering zal de eed van trouw aan het kerkelijk gezag worden hernieuwd. In dien de weersomstandigheden het toe laten zal er nog een muzikale en vendel show worden verzorgd op het plein voor de kerk. Ontmoetingsmiddag Het feest wordt voortgezet in het Gilde- huis aan de Steenhoffstraat. Vanaf on geveer 11.00 uur staat daar de koffie klaar en is er een gezellig samenzijn voor allen die zich met het gilde verbon den voelen. Dit samenzijn zal duren tot ongeveer 15.30 uur. Jaarlijks wordt een tentoonstelling ingericht met gilde-attri buten en gilde-informatie. Dit jaar kan in het gildehuis worden gekeken naar de meer dan 1500 foto's, krantenberichten uit het afgelopen verenigingsjaar. Ook de in 1996 behaalde zilveren schilden zullen aanwezig zijn. Daarnaast heeft het gilde gezorgd dat de gildehoek in het Museum Oud Soest opnieuw is ingericht. Hier wordt onder meer een presentatie gegeven over de functie van ouderman binnen het gilde, mede naar aanleiding van het feit dat Wim Schimmel, ouderman in de pe riode 1958-1991, afgelopen najaar is overleden. Gezien de band die het gilde heeft met de historie van Soest bestaat er een goede relatie tussen het gilde en het Museum Oud Soest. Uniek is het feit dat zowel het Gildehuis als het Museum Oud Soest in hetzelfde pand zijn geves tigd. Daarom is afgesproken dat op zon dag 2 februari het Museum Oud Soest gratis toegankelijk is tijdens de ope ningstijden van 13.30 tot 17.00 uur. Een unieke kans voor de inwoners van Soest om nader kennis te maken met de rijke historie van Soest, die weergegeven, wordt in de verschillende onderdelen van het Museum Oud Soest. Het is te vens de laatste mogelijkheid om de wisseltentoonstelling over geneologie te bezoeken. Diverse fossielen uit de pre historie worden hierin tentoongesteld, dit alles ondersteund door veel informa tie. Agathafeest Al in de Caert van het gilde uit het jaar 1560 wordt gevierd. Er wordt een ver gelijking gemaakt met het paasfeest. In die periode, toen Soest nog niet over een eigen pastoor beschikte, kwam er een monnik uit een klooster in Amersfoort om de mis te lezen en te preken. Gezien het feit dat 5 februari in de winterperiode valt is het niet opmer kelijk dat het feest groots kon worden gevierd. De inwoners van Soest en lid van het gilde konden zich makkelijk vrij maken. Alvorens in een van de herber gen feest te vieren, ging men 's morgens dan wel eerst ter kerke. Toen nog in de Oude Kerk aan de Torenstraat, die tot de Reformatie in 1580 Petrus en Pauluskerk heette. St. Agatha was in die tijd niet alleen de patrones van het gilde, maar ook de patrones van Soest. Waarom zij als patrones werd genoemd is uit de ge schiedenis niet duidelijk geworden. St. Agatha of Sint Aechten is in de naaste omgeving wel meer vernoemd, bijvoor beeld in Amersfoort. Over Sint Agatha is eigenlijk maar weinig bekend. Wat men weet is dat zij een voorname chris- De eed van trouw tijdens Agathavie- ring 1992 in H. Familiekerk. ten was die omstreeks het jaar 300 leefde op het Italiaanse Sicilië. Ze werd een martelares, nadat zij tijdens de ver volging door keizer Decius was gefol terd en op een verschikkelijke wijze mis handeld, waardoor zij al op jonge leef tijd overleed. Er deden rondom haar dood allerlei legenden de ronde, die veel te maken hebben met het bedwingen van branden, vulkaanuitbarstingen e.d. Zij werd vele eeuwen aangeroepen te gen branden, brandgevaar. Aangezien het Soester gilde waarschijn lijk is ontstaan nadat Soest enkele keren is geplunderd en platgebrand, kan hier de aanleiding liggen dat zij werd aange roepen om ook Soest in latere jaren te behoeden. Wellicht dat positieve erva ringen met het aanroepen van St. Agatha elders de Soesters hiertoe heeft gebracht. De viering van de naamdag van de patrones St. Agatha is een van de wei nige gebruiken van het Gilde die eeu wenlang stand hebben gehouden. De wijze waarop het gevierd wordt is wis selend geweest, van uitbundig tot sober. Op de naamdag zelf, woensdag 5 fe bruari, zal in de Mariakerk om 19.00 uur tijdens de Eucharistieviering worden gebeden voor het welzijn van de levende en overleden leden van het gilde. De laatste decennia is het Agathafeest gegroeid tot een gezellig samenzijn zo midden in de winterperiode, waarin het gilde zich presenteert binnen de katho lieke gemeenschap van Soest. Elk jaar wordt roulerend een van de vijf paro chiekerken betrokken bij dit feest. Inlichtingen bij Elsa van de Geer Middelwijkstraat 29 3764 CD Soest Tel: 602 58 60. Medisch Fitness en Zonnebanken, en praktijk voor Fysiotherapie.

Soester Courant | 1997 | | pagina 7