PROFITEER NU y Boekwinkel annex postagentschap van 'In de Ruimte' is heropend FIRST SALE FIRST LADY list IVARIAI travel Ago-uitzendbureau beloont 500 werk-uren met staatslot Wiin van lloorn 3 dagen lang van extra kortingen! u betaalt slechts de helft van het reeds afgeprijsde artikel II! Aambeien: wat kunt u eraan doen? Valentijnsactie in Overhees Vanavond open repetitie Soester Byzantijns Koor PAGINA 8 WOENSDAG 29 JANUARI 1997 SOESTER COURANT 1890.- 60% Geen bijbels naast 'blootbladen PAGINA 9 )ief geeft geld erug aan vrouw Ferry Bamberg eerste winnaar rUINMEUBEL- AFELS ari ÏENTRUM 2 EN Soest 28 'Katrijntje' houdt uitverkoop Wim van Hoorn AI Capone's tweede in 'Pizza Bakery Trophy' Soesterbergsestraat 49A - Soest - Tel. 035 - 602 35 84 De specialist aan het woord (5) Stempelactie groot succes Edelsteenslijperij "Dc SprOtlg MTOtaj! Klusjesdienst voor ouderen OPVELER VERZOEK NU OOK IN SOEST De Hypotheker Soest, Steenhoffstraat 66, 035 -6036000 ien van losse uil met perfect zitcomfort, geschuurd als glad leder mfortabel bankstel van n voorzien van een wasbare, aar in 6 kleuren. Na drie weken gesloten te zijn we gens verbouwing is het postagent schap annex evangelische boeken winkel van In De Ruimte aan de Soesterbergsestraat in Soest-Zuid vanaf vorige week woensdag weer geopend. Dankzij een goede planning en de inzet Van vele vrijwilligers vond de opening Óp de geplande datum plaats. Ondanks éen kleine technische storing tijdens het pstarten van de apparatuur in het post- 3ewoon vragen, moet de vrouw hebben jdacht, toen ze had ontdekt dat haar jortemonnee was gestolen. De ver koopster van een winkel aan de Burge meester Grothestraat had gezien dat via een zijdeur een man naar binnen was gekomen. Omdat ze het niet ver touwde, nam ze poolshoogte. Ze miste laar portemonnee, maar zag de man Duiten lopen, sprak hem aan en kreeg haar beurs terug. Het verhaal zegt ver der niets over de man, maar aangeno men mag worden dat hij geen vinders loon kreeg. agentschap kon de eerste officiële han deling toch om elf uur plaatsvinden. Het postkantoor, dat één geheel vormt met de boekenwinkel, is door de ver bouwing veel ruimer geworden. De ba lie van het postagentschap is, "open en klantvriendelijk". Daarnaast is het ook een stuk veiliger geworden. De kas- automaat is hermetisch afgesloten en gaat alleen open als de klant zijn juiste pincode intoetst en na een ingebouwde tijdvertraging. Het is daarom zinloos dit kantoor te overvallen. Dhr. H.H. ter Welle, voorzitter van het bestuur van In De Ruimte is zeer inge nomen dat de PTT terug is gekomen van haar besluit het postkantoor te slui ten en daarvoor in de plaats fors te in vesteren in de modernisering. Er is een lange tijd van onderhandelen aan voor afgegaan, omdat Postkantoren BV er na de overname van Bruna een postwinkel van wilde maken. Dar zou hebben be tekend dat er ook tijdschriften verkocht hadden moeten worden die in zouden gaan tegen de principes van de Evange lische Boekhandel, als de Bijbel en zo genaamde "blootbladen" naast elkaar zouden worden verkocht. Om de service te vergroten zijn de openingstijden uitgebreid naar vrijdag- )1 23 30 I. BETROUWBAAR VEILIG EN STIL!!! Van 4-D 22.950. Voor 20.950 4-D 26.950.- 23.950 4-D Ipg 29.950 28.950- 3768 Soest 5-0 31.500. 29.950- els0ur 0 (035) 6022803 4-0 16.450. rt/CL 3-D 22.950. BS 3-D 27.450 Stor Travel heeft meer dan 50 vestigingen in heel Nederland 21.950 26.950. 4-D 26.450 341 28.450.- =7 ELD 24.950 Heftruckchauffeur Ferry Bamberg uit Soest is sinds vorige week "de koning te rijk", en als het meezit wordt hij misschien.nog een vermo gend man ook. Hij ontving in elk geval het eerste staatslot dat Ago- uitzendbureau, sinds kort ook in Soest, uitreikt aan uitzendkrachten die er 500 uur op hebben zitten. Het staatslot werd hem - mét een fees telijk glas champagne - overhandigd door vestigingsmanager Ineke Hoeve laken en intercedente Carlina Overeem van het uitzendbureau, dat sinds drie weken gevestigd is in Birkstaete (Birkstraat 95). Elke uitzendkracht die 500 uur gewerkt heeft krijgt een staats lot, maar als "opwarmertje" krijgt ieder een die zich voor het eerst inschrijft al vast 250 uur cadeau. "Een stukje waardering, én goed voor de motivatie," aldus Ineke Hoevelaken, Carlina Overeem (l.), Ferry Bamberg en Ineke Hoevelaken aan de cham pagne. die in Soest de scepter zwaait over het snel groeiende uitzendbureau, dat in middels zo'n 25 a 30 vestigingen in het land heeft. Ago is een jonge, enthou siaste organisatie, die veel werk maakt van de begeleiding van de uitzend krachten. Zo brengen Ineke en Carlina hun klanten op een "eerste dag" desge wenst naar hun werk en ze halen hem of haar ook weer op, zodat ze hun er varingen kwijtkunnen. Nieuwe uitzendkrachten zijn altijd wel kom. Ineke Hoevelaken: "We hebben hier werk zat, in alle soorten en maten, of eventueel bij de naburige vestigingen in Amersfoort, Nijkerk, Utrecht en Barneveld." Ago-uitzendbureau, Birkstraat 95, tel. 6032822, is alle werkdagen geopend van 08.30 tot 17.30 uur. Dhr. Smit, manager van het post agentschap, met de dames Hollander en De Ruiter, resp. manager en assistent manager van de boekenwinkel. avond van 19.00 tot 20.00 uur en de zaterdagochtend van 10.00 tot 13.00 uur. De overige openingstijden zijn maandag van 11.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD "Katrijntje", een gezellig winkeltje voor tweedehands en nieuwe kinderkleding is gevestigd aan de Nieuwstraat 66. Men kan bij "Katrijntje" ook terecht voor kleine kraamcadeautjes, kleuter- en peuterverjaardagsgeschenkjes en het maken van nieuwe kinderkleding op bestelling. De klantenkring en daarmee het aanbod van kleding is in de loop der jaren fors uitgebreid. Men vindt bij "Katrijntje" voor relatief weinig geld leuke kleding, ook in de betere merken in de maten 56 t/m 188. Het gehele seizoen is er aan bod van goede kleding en het loont dan ook de moeite om regelmatig binnen te stappen om te kijken of er iets van uw gading bijzit. Voor het eerst in het bijna 14-jarige be staan van "Katrijntje" wordt van 4 t/m 21 februari uitverkoop gehouden. Alle tweedehands kinderkleding gaat in die periode voor de helft van de toch al lage prijs weg. De openingstijden zijn: dins dag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 10.00-11.30 uur. Tijdens de schoolvakanties is "Kat rijntje" gesloten. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE Tijdens de BBB-Horecabeurs in Maast richt werd op maandag 20 januari de jaarlijks terugkerende "Pizza Bakery Trophy" wedstrijd gehouden. Hierbij wordt gestreden om de bokaal voor "de lekkerste pizza van de Benelux", waar bij speciaal gelet wordt op kwaliteit, smaak, versheid, presentatie en hygiëne bij de bereiding. Na vorig jaar deze prestigieuze wedstrijd te hebben gewonnen, werd dit jaar we derom een goede prestatie neergezet: Al Capone's Pizza's Pasta's, een fast foodketen met onder meer een vestiging in Soest, behaalde een eervolle tweede plaats! De BBB-beurs in Maastricht is een in ternationale vakbeurs voor horeca-on- dernemers. Bezoekers komen uit de Benelux, maar ook uit Duitsland, Enge land, Frankrijk, Italië en zelfs uit Israël. Zeventien "pizzabakkers" dongen mee naar deze prijs. Dat wederom de Neder landse fastfoodketen als AI Capone' Pizza's Pasta's in staat is gebleken een goed resultaat te behalen blijkt uit het juryrapport: Op alle onderdelen scoorde de pizza van Al Capone's goed tot zéér goed; vooral de versheid (ook na een kwartier in de verpakking te hebben gezeten) kwam zeer goed naar voren. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Met enige regelmaat treft de lezer in de Soester Courant een rubriek aan, waarin, specialisten van Medisch Cen trum Molendael uitleg geven over be paalde veel voorkomende) aandoe ningen. Dat gebeurt zoveel mogelijk in begrijpelijke en leesbare taal. In deze vijfde aflevering behandelt dok ter M.S. Verweij, chirurg van Molendael, de aambeien. Veel mensen hebben aambeien, maar ongeveer 50% van de mensen boven de 50 jaar heeft er last van. Deze last ontstaat als de aambeien gaan uitzakken. Aambeien ont staan uit de sponsachtige zwei- lichamen die direct boven de anus in de wand van de endeldarm lig gen. Zij spelen een belangrijke rol bij het afsluiten van de anus, waar door wij onze ontlasting kunnen ophouden. Aambeien zijn onge vaarlijk, maar kunnen voor veel on gemak zorgen. Oorzaken Er zijn verschillende oorzaken voor het ontstaan van aambeien. U kunt last krij gen door verstoppingen (obstipatie), omdat u dan vaak en veel persen moet. Ook een zittend leven kan éen oorzaak zijn. Chauffeurs bijvoorbeeld hebben vrij vaak last van aambeien. Maar ook het uitstellen van de stoelgang en te hard persen tijden de stoelgang zijn veel voorkomende oorzaken. Daarnaast kunnen diarree en zwangerschap een reden van het ongemak zijn. Klachten De klachten die bij aambeien horen, zijn bloedverlies, pijn, een drukgevoel in de anus en jeuk. Dit bloedverlies (meestal helder rood) ontstaat dootdat het ge zwollen slijmvlies beschadigd wordt door de passerende harde ontlasting. Het kan ook zijn dat het slijmvlies door lang persen naar buiten uitpuilt en zo beschadigd wordt. De gezwollen aam beien kunnen u het gevoel geven "alsof er iets uithangt". Ze doen pas pijn als er een stolsel (trombose) in ontstaat. Bovengenoemde klachten hoeven niet altijd veroorzaakt te worden door aam beien. Er zijn ook andere afwijkingen bij de anus of in de dikke darm die voor deze klachten kunnen zorgen. Hierbij kunt u denken aan kloven, poliepen en gezwellen. Daarom is het belangrijk om te weten of de aambeien inderdaad de boosdoeners zijn. Bij twijfel hierover kunt u contact opnemen met de huis arts. Dit moet u altijd doen als er bloed en slijm bij uw ontlasting zit. Als de huisarts niet zeker is van de juiste dia gnose verwijst hij u door naar de specia list. Wat kunt u zelf doen? Om aambeien te voorkomen en de pijn te verzachten, kunt u ervoor zorgen dat u zich een ander eet- en toiletgedrag aanleert. U moet proberen verstopping te voorkomen. Een vezelrijk dieet en veel vocht drinken (zo'n twee liter per dag) is hiervoor de beste aanpak. De ontlasting komt dan regelmatiger en is zachter. Als u naar het toilet gaat, moet u zeker niet langdurig persen. Stel de stoelgang niet uit, maar ga naar het toi let als u voelt dat u aandrang hebt. Ook is een goede anale hygiëne van belang. U wast zich met koud/lauw water zon der zeep en u droogt de huid goed af. Verder is het raadzaam minder te zitten en meer te bewegen. Bij de drogist zijn middelen te koop die de last van aambeien kunnen verminde ren. Ook kan de huisarts medicijnen voorschrijven die een groot deel van de klachten en problemen kunnen verhel pen. Het zijn meestal verzachtende zal ven of zetpillen. Niet in alle gevallen gaan de klachten daarmee weg. Als u last van aambeien blijft houden, kan de chirurg uitkomst bieden. Chirurgisch ingrijpen Behandeling van aambeien is gericht op de klachten die deze veroorzaken. Het is in het algemeen een poliklinische be handeling zonder narcose, waarbij u dezelfde dag naar huis mag. Allereerst wordt met een kijkertje in de anus de basis van de aambei opgezocht. Aan de hand van de bevindingen wordt de be handeling met bandjes of met injecties gedaan. In de meeste gevallen valt de keus op een behandeling met bandjes. Hierbij wordt de aambei met een tange tje opgepakt. Om dit tangetje zit een rubberen ringvormig bandje. Dit bandje wordt van het tangetje af naar beneden geschoven, zodat het zich rondom de aambei plaatst. Het bandje "knelt" de aambei af, waardoor deze afsterft. Het bandje snijdt na enkele dagen vanzelf door en verdwijnt via de natuurlijke weg. Bij kleine aambeien is het geven van een injectie vaak voldoende. De ingespoten vloeistof zorgt ervoor dat de aambei uit droogt en verschrompelt. Enkele dagen na de behandeling kan de plaats van de aambeien nog wat gevoe lig zijn. Als alles goed verloopt, nemen de oorspronkelijke aambeiklachten pas na enkele weken na de behandeling af. Na ongeveer vier weken is te zien wat het uiteindelijke resultaat van de behan deling is. Bij aanhoudende klachten kan een tweede behandeling nodig zijn. Soms zijn aambeien zo groot dat alleen een operatieve behandeling mogelijk is. Hiervoor moet u dan enkele dagen wor den opgenomen. Boven de leeftijd van 50 jaar wordt de behandeling van aam beien gecombineerd met een endosco- pisch onderzoek van de endeldarm om andere oorzaken van de klachten uit te sluiten. M.S. Verweij, Chirurg, Medisch Centrum Molendael De stempelactie van het winkelcen trum Overhees loopt uitstekend. Komende zaterdag is de laatste trekking, maar de winkeliers maken zich al op voor het volgende evene ment: de Valentijnsactie. Afgelopen zaterdag vond de derde trek king van de stempelactie plaats. Daar uit kwamen weer vijf winnaars te voor schijn: de fam. Ottevanger (Reigerpad), H. Pol (Hazepad), fam. V.d. Breemer (Biltseweg), J. Wijnands (Fazantpad) en fam. Kikkert (Albert Hahnweg). Ze ontvingen een waardebon van f 25,-. Op 1 februari vindt de vierde en laatste trekking plaats. De stempelactie is zó'n succes dat de winkeliers besloten heb ben de actie dit jaar uitgebreider te her halen. Chocoladeharten Maar eerst staat er een Valentijnsactie op het programma, waarvoor de deel nameformulieren vanaf heden verkrijg baar zijn bij de winkels aan de Tamboe rijn. Op Valentijnsdag (vrijdag 14 fe bruari) geeft het winkelcentrum name lijk 25 chocoladeharten weg en de win naars kunnen die op een leuke manier bij hun geliefde laten bezorgen. Aan het formulier is een speciale kaart gehecht, waarop iedereen die een beetje creatief is een wens kan schrijven, een gedicht, een tekening of een schilderij tje. De ingevulde kaarten moeten vóór woensdag 12 februari 18.00 uur in de gele Valentijnsbussen in het winkelcen trum gedeponeerd worden. De bussen staan vanaf 3 februari bij de Primera (Tabakorie) en de Keurslager. Op Valentijnsdag zullen de winkeliers van Overhees de 25 meest originele kaarten - samen met een chocolade Valentijnshart - op de aangegeven adressen laten bezorgen. De 25 "ont vangers" worden bekend gemaakt via een lijst met postcodes en huisnummers, waaraan de deelnemers kunnen zien of hun geliefde tot de gelukkigen behoort. De lijst is o.a. te zien bij de winkels. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest - Tel. 035- 60130 42 Het Soester Byzantijns Koor (SBK) houdt vanavond om 20.00 uur een open repetitie. Iedereen is welkom in de kapel van Onze Lieve Vrouwe op de hoek van de Ericaweg en de Braamweg. De repetitie onder leiding van dirigent Frans Wertwijn duurt tot 22.00 uur. Het koor is begonnen aan de voorbereidin gen voor het eerste lustrumconcert. Op 2 december bestaat het SBK vijf jaar, maar het tëestelijke concert wordt in ja nuari 1998 gegeven. Maar het koor is op 9 februari al te zien en te horen in kas teel Groeneveld en op 16 februari in de Julianakerk. In het afgelopen jaar wer den zeven concerten gegeven en vorige week zondag zong het nog in zorg centrum Molenschot. Er is nog plaats voor enkele tenoren en ook in de sopraansectie is plaatsing mo gelijk. Inlichtingen over het Soester Byzantijns Koor zijn te verkrijgen via te lefoonnummer 6021598. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. Het is zover. De Hypotheker heeft zich ook in Soest gevestigd. Dat is plezierig voor u.Want wanneer u op zoek bent naar een hypotheek die volkomen aan sluit op uw persoonlijke situatie, bent u bij De Hypotheker aan het enige juiste adres. De Hypotheker is een objectief adviseur die u kan laten kiezen uit alle mogelijke hypotheekvormen. Én de juiste hypotheek voor u afsluit. Ook kan hij u helpen met alle vragen die op u afkomen.Volledig kosteloos. Dus als u op zoek bent naar de ideale hypotheek, noteert u nu het onderstaande adres. ER IS MAAR ÉÉN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9