r\ Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. 0 ian Het Baarnsch Lyceum ontvangt Engelse Northgate High School lars 016151 16251 aruóhoch 1 CULTUUR WELZIJN! rCT Nieuws van de bibliotheek GROENEvELD Ereleden bij Cantate Domino Nieuws van de bibliotheek CARA- NIET STIKKEN PAGINA 10 WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 SOESTER COURANT PAGINA 11 598.000,- k.k. rdij o.g 'ETERS /lakelaanJij drie Theater Gnaffel: 'Als ik kon toveren' Schrijfcursus 'Toveren met taal 55+' h Volksuniversiteit Soest/Soesterberg stichting openbare bibliotheek Kinderboekenfeest met leespuzzel Kasteelconcert met Marijn Simons Koffiedrinken met de boswachter Musical 'Little Shop of Horrors' Textielinzaineling en Spullenhulp Max Havelaar Keurnieik Hoe meer ie koopt, Hoe meer ie helpt Dames Hilhorst en Korte 25 jaar bestuurslid stichting openbare bibliotheek Aanwinsten volwassenen Bibliotheek past leenprijs cd's aan Nieuwe procedure voor inschrijving jeugdleden bieb Wie aart politiek doet leest de Soester Courant 'Profession: Reporter' Jazzconcert met 'Good Bait' Natuur Nabij IVN-wandeling in Soesterberg rtsestraat 104 t extra grote garage, hobby- I totaal 1.635 grond. Inde- -vormige living met erker, zij open inbouwkeuken met gas- gkap en vaatwasser. Verdie- amers, vernieuwde badkamer older met vlizotrap, kopgevel- De gehele woning is ca. 10 onieuw afgewerkt. Grote ach- vooreen paardenliefhebber a. Oplevering in overleg. vrije tuin en zonnige ligging. >uche combinatie. Trapkelder- ;amer met open haard en nbouwkeuken met gaskook- g: 3 slaapkamers waarvan 1 ilder met dakkapel en c.v. akt onderhouden en in goede iplevering in overteg. 379.000,- k.k. ieen gratis exemplaar xx wonen in de groene zone Cultureel Centrum Willaerlstraat 49, tel. 602 21 88 Woensdag 12 februari Ferdinand woont ver weg van de andere mensen. Samen met zijn poppen. Zij begrijpen hem. Ze zeggen nooit gemene dingen. Nooit pesten ze hem. Mensen wel. Ferdinand is het liefst bij zijn pop pen. Dat zijn z'n vrienden. Toch is hij soms verdrietig als hij denkt aan vroe ger. Aan een vriendschap. Toen hij op zee was. O, kon hij maar toveren, dan zou hij alles weer goed maken. Dan komt Elizabeth binnenstormen. Zijn wereldje wordt flink door elkaar geschud. Wie is zij? Wat komt zij doen? Ferdinand weet zich geen raad. Zijn poppen wel. Zij sluiten vriendschap met Elizabeth en halen haar over om mee te gaan op zoek naar mevrouw Klok. Heeft mevrouw Klok de magische kracht om alles wat ooit fout is gegaan ten goede te keren? Theater Gnaffel maakt gebruik van le vensgrote poppen, die als mede- en te genspelers fungeren van de acteurs. Een voorstelling voor iedereen vanaf 6 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 7,50/f 10,- (volwassenen). Woensdag 12 februari De Soester Schrijversschool start op wöensdag 12 februari de cursus "Tove ren met taal 55+", voor mensen die ple zier (willen) hebben in het schrijven van verhalen en gedichten. Steeds meer mensen ontdekken schrijven als een leuke en goedkope hobby. Met enkel pen en papier kan de werkelijkheid wor den vastgelegd, veranderd of zelfs op nieuw bedacht. Net als bij schilderen zijn enige basis technieken onontbeerlijk om de ideeën goed op papier te krijgen. In acht lessen komen vragen aan de orde als: Waarom schrijf ik? Hoe schep ik een sfeer? En wat is perspectief? Ook schrijfstijlen en fantasie komen aan de orde. De lessen worden gegeven op woens dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten: f 80,-. Agenda Donderdag 6 februari, 20.15 uur: schrijfster Margriet de Moor over haar boeken; f 15,-/f 12,50. De Schoof, tel. 60125 27 DeEngh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 601 95 46 Tiener/jongerenwerk Inloop voor jongeren: Dinsdagavond van 19.30 tot 22.30 uur en op vrijdag avond van 19.30 tot 23.00 uur. Jongeren Informatie Punt: Heb je vra gen over je studie? Scholing? Drugs? Problemen met je ouders? Vragen over werk? Studiefinanciering? Hoe je moet solliciteren? Wip dan eens binnen bij het JIP. Het informatiepunt speciaal voor jongeren in Soest. Geopend op dinsdag avond van 19.30 tot 21.00 uur en op donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De Schoof, Molenstraat 142. More Hot News? Kom langs, dan vertellen we het je... Voorjaarsmarkt Op vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart kunt u in De Schoof terecht voor een tweedehands kleding- en creatieve voorjaarsmarkt. Op vrijdag is er van 13.00-16.00 uur uitsluitend kleding- markt. De gecombineerde markt wordt gehouden op vrijdagavond van 19.00- 21.00 uur en zaterdag van 10.30-14.00 uur. Hebt u zelf kleding of accessoires die u op deze markt wenst te verkopen? Haal dan vanaf 4 februari een inschrijf lijst. Het inleveren van uw spullen kan alleen op 28 februari. Voor meer infor matie kunt u vanaf 4 februari elke dins dag en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur terecht in De Schoof, Molen straat 142 Soest. U kunt ook bellen via telefoon 6017615 en vragen naar 't Schoo§e. Bingo De bingoavonden in De Schoof begin nen steeds om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. Er worden 10 ron den (f 10.00 per plank) gespeeld en er vindt altijd een verloting plaats. Deze avonden zijn bijzonder gezellig, dus dat is op zich al een reden om eens te ko men kijken. De eerstvolgende bingo avond is op zaterdag 8 februari. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Gevogelte van Hooi Op dinsdag 11 maart van 19.30 tot 22.00 uur geeft mevrouw M. van Voorst-van Brenk een cursus in het maken van gevogelte van hooi en sier- grassen. Men maakt naar eigen idee van natuurlijke materialen een gans, kip, haan of ander gevogelte. Aantal lessen: 1 van 2,5 uur. Cursus prijs f 20,-. Materiaalkosten f 10,-. Cur susadres: gebouw Orlando, Di Lasso- straat 65, Soest. Morgen is het lente Op donderdag 20 maart van 20.00 tot 21.30 uur, wordt er een avond gehou den die de toepasselijke naam heeft: "Morgen is het lente". Met het vooijaar voor de deur komen we alvast in de stemming, wanneer de heer Van der Vinne vertelt over muziek. Muziek waarin verlangen, liefde, licht, woest ri tueel, natuur en verdriet een belangrijke rol spelen. De bedoeling is dat men na deze avond bepaalde composities beter zal begrijpen. Er zullen werken te horen zijn van o.a. Vivaldi, Mendelsohn, Orff en Stravinsky. Dit wordt tevens toege licht. Eén avond van 1,5 uur. Cursusprijs f 10,-. Iedereen die al een cursus volgt aan de Volksuniversiteit of een cursist is van Van der Vinne krijgt een korting van f 2,50. Cursusadres: Griftland Col lege, Noorderweg 79, Soest. Sleutelen aan de fiets Op donderdag 10 april van 19.00-21.00 uur begint H. Ras met de cursus sleu telen aan de fiets. Heel vervelend is het wanneer men een lekke band krijgt, het licht het laat afweten, de ketting eraf springt, of de remkabel knapt. Men is dan vaak nét ver van de "bewoonde wereld". Vanaf nu hoeft dat geen pro bleem meer te zijn, want na het volgen van deze cursus kan men het zelf repa reren. Ook wordt er aandacht besteed aan preventie (controle en onderhoud). Er wordt niet alleen toegekeken hoe de reparaties worden verricht. Het is de bedoeling dat het ook in de praktijk wordt toegepast. Twee cursisten gaan samen met één fiets aan de slag. Aantal lessen: 2 van 2 uur. Cursusprijs f 35,- incl. koffie en klein materiaal. Cursusadres: Werkplaats fa. Profile, Nieuweweg 97, Soest. Binnenkort starten de volgende, cursus sen: Donderdag 6 februari van 19.00-21.30 uur; Meubelstofferen, aantal lessen 6. Dinsdag 11 februari van 19.30-22.00 uur; Paasdecoraties maken, aantal les sen 3. Woensdag 12 februari van 20.35-22.05 uur; Italiaans op reis, aantal lessen 10. Donderdag 13 februari van 20.35-22.05 uur; Spaans op reis, aantal lessen 10. Al deze cursussen zijn reeds uitgebreid besproken. Voor informatie en inschrijving: maan dag van 13.00-16.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur; Volks universiteit, Gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest, tel. 6022195. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kinderboekenfeest duurt van 15 januari tot en met 8 maart. In de bi bliotheek staat de leestent met de boeken voor de prijsvraag. Je hebt altijd prijs. Je krijgt een kleurig pre sentje als je de prijsvraag inlevert bij de bibliotheek. Achter donkere ramen, van Bies van Ede. Aan de hoofdpersoon van dit boek worden griezelige verhalen verteld door een geheimzinnige vrouw, om hem de pijn te laten vergeten. Welke pijn en wat er aan de hand is met hem wordt de lezer beetje bij beetje duidelijk gemaakt. De verhalen zijn vlot leesbaar en met humor door weven. Aanbevolen voor kinderen vanaf ca. 10 jaar, die van griezel verhalen houden. Bloedgeld, van Simone van der Vlugt. Spannend verhaal over Reinout van Veghel. Hij wordt dagelijks afgebeuld en krijgt de kans om te gaan varen. Als hij ziet dat de kapi tein al het voedsel voor zichzelf be waart, en de bemanning sterft van de honger, komt hij in opstand. Hij bouwt het schip om tot piraten- schip, en begint de rijke koop vaarders te overvallen en Nee, ei genlijk kun je dit spannende verhaal beter zelf lezen! Een dag uit het leven van Nipper tje Bov, van Lydia Rood. Óp de elfde van de elfde wordt Nip pertje Bov geboren. Nippertje trekt pech aan, ze krijgt het ene ongeluk na het andere en ze heeft een hoop ervaring met rampen, maar ook een groot vertrouwen dat alles weer goed zal komen. Tot op de dag dat ze elf wordt. Elf worden op de elfde van de elfde is ook niet zomaar wat. Een zalig boek vol met rampen. Vanaf ca. 10 jaar. Soezie Boebie, van Mare De Bel Na het horen van een ratten-groep willen Soeza en haar broer, twee groene, muisachtige diertjes, ook een keer optreden. Soeza waagt de sprong naar de stad en verlaat haar familie om een superstar te worden. Dit boek is net een film: Ontvoerin gen, gemene katers, achtervolgingen en ontsnapping. Bij dit derde Piepel en Soeza-boek hoort een maxi-CD met Kuifs anti-kattenlied en het Boeboeklied in verschillende uitvoe ringen. Vanaf ca. 10 jaar. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RA Al? IV VOOR BOS, NATUUR 0/V/^.lVi^ EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 9 februari een kasteelconcert in kasteel Groeneveld. Als solist treedt op de jeugdige vioolvirtuoos Marijn Simons (14 jaar!), begeleid door pianiste Jet Jansen. Op het programma staan wer ken van Ludwig van Beethoven, Paul Hindemith, Camille Saint-Saëns en Maurice Ravel. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: f 12,50. Marijn Simons. (Foto Rob Holthuis) Op zondagmorgen 9 februari kunnen belangstellenden in kasteel Groeneveld met de boswachter praten over natuur en recreatie, over ruimte voor planten en dieren, over wegen voor mensen en dieren. Het onderwerp is: "Hoe groen wilt u het hebben?" Is er nog wel natuur in Nederland? Een vraag die we eigenlijk met "nee" moe ten beantwoorden. Heel Nederland is al een keer of drie omgespit. Bijna op elke plek is de Nederlander bezig geweest. Boeren, burgers en buitenlui, wegen bouwers en natuurbeschermers hebben ieder zo hun eigen opvatting over wat goed is voor Nederland. En dus vinden er heftige discussies plaats over meer natuur, meer mogelijkheden voor re creatie. Minder ruimte voor boeren, er is toch al een melkplas en een vleesberg. Laten we maar "natuur gaan bouwen"! Natuur bouwen, kan dat dan, en voor wie doen we dat dan. Willen we dan natuur voor de natuur, of willen we na tuur voor de mens? En wat gebeurt er met de dieren en planten als we wel wandel- en fietspa den aanleggen en autowegen bouwen? Hoe komen die dan op de plaats waar voedsel is of een gunstige plek om te groeien? Voor veel geld worden tunnels aangelegd onder wegen door of, zoals op de Veluwe speciale viaducten voor het wild om zonder problemen te kun nen oversteken. Maar is dat wel genoeg of is dat echt nodig. De boswachter van Staatsbosbeheer heeft dagelijks met dit soort problemen te maken maar wellicht hebben anderen daar ook een mening over of een oplos sing voor. Die kan men kwijt tijdens de maandelijkse bijeenkomst Koffiedrinken met de boswachter in kasteel Groene veld, zondagmorgen om 11.00 uur, kos ten f 3,- p.p. inclusief koffie. De laatste vijftien jaar heeft Het Baarnsch Lyceum veel contacten opgebouwd met scholen in Europa. Diverse evenementen, zoals de drie jaar geleden georganiseerde European Youth Conference, dien den als springplank voor contacten op allerlei gebied. Daarbij staat steeds bij elke vorm van uitwisseling een onderwijskundig en/of cultu reel doel centraal. De langer durende uitwisselingen, die meestal in de vierde klassen voorkomen, hebben vooral kennismaking met een ander schoolsysteem en een ander leef patroon tot doel, het European Art Fes tival bijvoorbeeld is veeleer een cultu rele uitwisseling. Telefoon, 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum I SPULLENHULP Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. Op vrijdag 14 februari gebeurt er weer iets nieuws. Northgate Highschool uit Dereham (Norfolk) is dan met een de legatie van 38 leerlingen en 15 begelei ders te gast op Het Baarnsch Lyceum. Ze voeren een musical uit die ze ook op hun eigen school al met veel succes ten gehore brachten en waarmee ze een heuse Eurotour maken langs Baarn, Dortmund en Parijs. Daarbij bezoeken ze steeds scholen waarmee ze al een langdurige uitwisseling kennen. Faust-thema De musical heet "Little Shop of Hor rors", is voor alle leeftijden geschreven en is eigenlijk een moderne bewerking van het Faust-thema, waarin een man zijn ziel aan de duivel verkoopt in ruil voor kennis en macht. Centraal in dit verhaal staat een mensetende plant... De musical kent originele liedteksten die allemaal live gezongen worden, be geleid door een live orkest. De decors zijn schitterend en de regisseur (drama- leraar Matthew Piper) heeft vele verras sende efféeten verwezenlijkt; kortom: het kijken meer dan waard. Iedereen begrijpt dat zo'n 10-daagse tocht door Europa eep enorme organi satie vraagt. Vanuit Dereham rijden een volledig bezette bus en een vrachtwagen naar Harwich, steken dan over naar Hoek van Holland en komen zo'n 12 uur na vertrek in Baarn aan. De Engelse leerlingen logeren bij Nederlandse leef tijdgenoten, de leraren bij Nederlandse collega's. Naast de uitvoering en een repetitie daaraan voorafgaand, is er ook nog tijd om een lesprogramma te volgen voor de Engelsen. Een les Nederlands en een les aardrijkskunde staan daarbij centraal. Na een rustdag op zaterdag reist de karavaan dan zondag 16 fe bruari weer verder, richting Dortmund. Gratis toegang Hoewel "Europa" een groot deel van de kosten voor haar rekening neemt, ver heugt Northgate High School zich ook in een groot aantal gulle sponsors, die o.a. borg staan voor het vervoer van de groep. Dat is ook de reden dat Het Baarnsch Lyceum in staat is deze voor stelling gratis aan te bieden aan alle be langstellende uit de omgeving, mits van te voren even een kaartje gereserveerd wordt. Iedereen is dus heel hartelijk welkom op 14 februari om 19.30 uur in de aula van Het Baarnsch Lyceum, bij de enige Nederlandse uitvoering van "Litle Shop of Horrors". Chocolade met hei Max Havelaar Keurmerk is nel zo lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks kleine cacaoboeren, tcRcn een eerll|ke prijs In vele merken verkrijgbaar. BIJ vrijwel elke supermarkt. Voor Informatici 030 334602. De dames C.R. Hilhorst en J.M.H. Korte zijn benoemd tot erelid van Cantate Domino. Ze zijn 25 jaar bestuurslid en hebben zich volgens voorzitter J. Castricum bijzonder verdienstelijk gemaakt voor het koor. De ledenvergadering ging vorige week dan ook onder luid applaus akkoord met de benoeming. Voor de jubilarissen waren er bloemen, bonbons en een oor konde. De cadeaus werden uitgereikt door Castricum, die even later voor een periode van vier jaar werd herkozen als preses. In 1999 bestaat Cantate Domino zestig jaar. De viering zal ongetwijfeld gepaard gaan met een optreden, maar voor die De dames Korte (l.) en Hilhorst met het bewijs van hun erelidmaatschap. tijd manifesteert het koor zich in elk geval tweemaal. Op 13 april van dit jaar geeft Cantate Domino in samenwerking met het koor van de Mariakerk een con cert in dienstencentrum De Vijverhof. En op 15 maart 1998 voeren beide ko ren de Mattheus-passion van Künhauser uit. Hieraan wordt medewerking ver leend door een aantal solisten. Cantate Domino heeft overigens nog plaats voor nieuwe leden. Belangstellen den kunnen contact opnemen met se cretaris M.J.H. Elissen, tel. 6025755. Ook kan de wekelijkse repetitie worden bezocht. Die is elke woensdag van 19.45 tot 21.45 uur in de parochiekerk van Soest-Zuid. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Detectives/thrillers Rendell, Ruth: De man die de god van de liefde was en andere verha len. Thijssen, Felix: Unit 13. Tine, Robert: Eraser: roman van Robert Tine. Humoristische romans Brusselmans, Herman: Guggenhei- mer wast witter. Sharpe, Tom: Grof geschut. Psychologische romans Birney, Alfred: Sonatine voor zes vrouwen. Bracewell, Michael: Het conclaaf. Theroux, Paul: Mijn andere ik. Voskuil, J.J.: Vuile handen. Romantische verhalen Steel, Danielle: Vleugels. Familie-/streekromans Arnhem, Johanne A. van: Wil- mijne. Liebeek-Hoving, Ietje: Madeleens terugkeer. Verhalenbundels Sjamaan spreekt Wiener, L.H.: Ochtendwandeling: verhalen. Informatieve boeken 499.6 100 succesvolle sollicitatie brieven. 627.3 Berry, Susan: Laura Ashley kleur in huis: durf meer met kleur. 626.2 Lewis, Joan: 501 Quiltpa tronen: patronen en complete werk beschrijvingen. 629.73: Ravioli lasagne. 761.2: Ray, Man: Belicht geheugen. 629.73: Risotto. 429 Roads, Michael J.: Een met de natuur: een spirituele reis. 611.3 Williams, AB: Het complete meridiaankogelboek: achtergron den en gebruik van de gezond heidskogels. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Per 1 januari 1997 is een nieuwe auteurswet van kracht. Landelijk is er de laatste jaren door de bibliotheken een bedrag van circa 10 miljoen aan leen rechtvergoedingen afgedragen. Dat be drag wordt dit jaar verdubbeld tot 20 miljoen. Alle bibliotheken in Nederland bezinnen zich op mogelijkheden om deze forse verhoging door te berekenen, zonder afbreuk te doen aan de dienst verlening. Als oplossing voor het leenrecht dat voor boeken afgedragen moet worden heeft de Bibliotheek Soest een verho ging van het abonnementsgeld met f 5,- doorgevoerd. Voor de cd's die men leent, moet de bibliotheek in het vervolg f 0,50 afdragen aan de auteurs. Omdat de bibliotheek deze kosten niet kan dragen, moet zij ze doorberekenen. Het lenen van een cd gaat per 1 februari f 4,50 kosten. De lener kan drie cd's voor f 12,- lenen. De uitleentermijn van een cd is veertien dagen. De bibliotheken in Soest en Soester berg gaan per 1 februari de proce dure rond het inschrijven van kinde ren en jongeren die lid willen worden van de bibliotheek veranderen. Nieuwe leden moeten zich voortaan legitimeren, zoals volwassenen dat ook al jaren doen. De regels zijn als volgt: Kinderen tot 12 jaar moeten zich in het bijzijn van één van de ouders of verzorgers inschrijven. De ouder of verzorger wordt dan gevraagd zich te legitimeren. Kinderen vanaf 12 jaar kunnen zich alleen inschrijven op vertoon van een eigen legitimatiebewijs. Als legitimatie wordt geaccepteerd een paspoort, een identiteitskaart, een rijbewijs of andere legitimatiebe wijzen met pasfoto. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 6 februari "Profession: Reporter" is een van de hoogtepunten uit Antonioni's oeuvre. Enkele andere beroemde titels van de Italiaan zijn: "1'Aventura", "Blow Up", en "Zabriskie Point". David Locke (Jack Nicholson), verslag gever, is een wanhopig man: hij voelt zich mislukt in zijn huwelijk en gefrus treerd in zijn werk. Hij bevindt zich in een Afrikaans land waar hij in contact probeert te komen met de leden van een guerillabeweging. Zijn pogingen misluk ken en hij komt letterlijk vast te zitten, wanneer hij met zijn jeep in de woestijn rijdt. Terug in het hotel biedt een toevallige samenloop hem de gelegenheid zijn le ven radicaal te veranderen. Hij treft een andere hotelgast, de Brit Robertson met wie hij eerder had kennisgemaakt, dood aan op zijn bed. Door het paspoort, de kleding en de agenda van de man over te nemen gaat hij op weg om uit vinden hij nu is. Robertson blijkt met illegale wapenhan del te maken te hebben. Een intrigerend en raadselachtig meisje (Maria Schneider) kruist zijn weg en blijft hem vergezellen. Zij helpt hem vluchten voor geheimagenten, politie en zijn vrouw. De film eindigt met de klassiek gewor den scène, die bestaat uit een shot van zeven minuten, waarin Locke wordt ge vonden. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-, CJP/ 65+f7,-. Zaterdag 8 februari Sinds "Pork Pie" zijn er niet veel Neder landse jazzgroepen geweest die zich hebben vernoemd naar een compositie. Dat wil zeggen, to't voor kort, want in middels heeft een viertal studenten aan het Hilversums conservatorium zich ver enigd in de groep "Good Bait", naar de gelijknamige compositie van pianist Tadd Dameron. Er werd gekozen voor een tamelijk tra ditionele benadering. Als basis van de improvisaties dienen een aantal zogehe ten standards, van componisten als Victor Young. Deze stukken zijn afkom stig uit de populaire muziek van weleer, maar hebben het dankzij de jazz tot een zekere onsterfelijkheid gebracht, omdat zij telkens weer nieuwe generaties jazz musici blijken te inspireren tot span nende improvisaties. Opvallend aan "Good Bait" is de bezet ting: sax, gitaar, bas en drums. De laat ste jaren komen we deze combinatie van instrumenten steeds meer tegen in de jazzwereld. En dat is niet zo vreemd, gezien de veel opener sound die zo doende mogelijk is. De hier genoemde muzikanten staan nog aan het begin van hun carrière en het publiek zal ongetwijfeld nog veel van dit viertal vernemen. Wie alvorens "Good Bait" te boeken voor een optre den (via telefoonnummer 035-6248911) zich eerst wil overtuigen van de kwali teiten van deze formatie, kan op de achtste februari in Artishock komen luisteren. "Good Bait" bestaat uit: Harry van der Laan - tenorsaxofoon; Charat Graaf land - gitaar; Domnik Mack - bas; Ole Seimetz - drums. Aanvang 21.00 uur. Entree f 5,-. IUI voor N»luurb«ch«fmlnfl»0<luc»u« IVN I IVN Eemland gaat zondagmiddag 9 fe bruari wandelen in Soesterberg, bij de Kozakkenput. Gestart wordt om 14.00 uur bij de begraafplaats aan de Kamp dwarsweg. Natuur in alle aspecten is het hoofdonderwerp, maar gelardeerd met een beetje historie uit de Franse tijd. Wie naar het Luchtvaartmuseum rijdt, vindt net na de brug over de snelweg verwijzingsborden. Het betreffende historisch gebied is in 1939 aangekocht door Staatsbosbeheer. Rond 1800 was het gebied nog heide veld met een weids uitzicht tot in de verre omgeving. In 1804 werd door de Franse bezettingsmacht een legerkamp ingericht waar zo'n 20.000 Franse en Bataafse militairen waren gelegerd. Hun commandant, generaal De Marmont, vond dat de in de stad Utrecht gelegerde militairen niets hadden te doen (des duivels oorkussen!) en om de verloede ring te voorkomen wilde hij ze dus aan het werk hebben. In die periode ont stond het dorp Austerlitz en de pira mide. Ten behoeve van de watervoor ziening voor de legermacht werden zo'n 30 waterputten gegraven. Eén daarvan, de zgn. Kozakkenput, is tijdens de wan deling nog te zien. Het totale gebied is 837 ha groot. Het bosbeheer is erop gericht in de nu bestaande bosgebieden een grotere va riatie aan planten te krijgen. Het noor delijke gedeelte blijft een houtproductie gebied van overwegend naaldhout van o.a. grove den, douglas- en fijnspar, als mede lariksopstanden. Het midden gedeelte is bestemd voor recreatieve doeleinden en het zuid-west gedeelte wordt een specifiek natuurgebied, waar flora en fauna zich beter kunnen ontwikkelen. Er bevinden zich nog beu ken- en eikenlanen die herinneren aan het vroegere landgoedkarakter. Informatie: tel. 6014410. y

Soester Courant | 1997 | | pagina 11