mm S 1 1 w -AOV\ IHOFF Verplaatsing Fokker F-27 geslaagd 'Huurders Soesterberg, verenigt u!' t ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff 'IENEN? Belastingadviseurs Soesterberg tilden klanten voor tonnen Carnaval staat voor de deur Hulpverlening fc Dorpshuis wordt 'Burgstede' Rondleiding bij Sterrenberg 'AGINA 12 97 83 B MBA 'IMA-A vlotte r wens. otografie UTEIT) m woensdag uurtje over? >ter Courant rEN- GERS ST llers. 3n tel. 6014152 eedestraat 227 WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 Kleurrijk, nachttransport trekt veel kijkers Vanavond vuurwerk bij de 'Swan' c? Februari aanbieding SKIËN Skiërs Soesterberg vallen in de prijzen Celstraf en schadevergoeding geëist De Zotteklappers klaar voor de start Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke Stand De Kunstbus gaat weer rijden 'De Drie Eiken' Bijeenkomst over minimabeleid Piet Pieren waarschuwt voor de toekomst Oude naam in ere hersteld r Soesterberg^elangJ Agenda Buuren i vondopl. voor volw. lenstandsopleiding I re Hilversum 139 ivondopl. voor volw. Hilversum ectie :delstenen, de Groot- verk, if-, pillen- en ien, boeken, I's, Ip's, etc. 231623 aars, SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 "Dit is vakmanschap. Geen meter werd verkeerd gereden en geen ob stakel geraakt. En dan wordt die mooie ijzeren vogel ook nog even over het hek getild. Daar heb ik een paar uur minder slaap wel voor over." Het was één van de vele opmerkingen die men van woensdag 29 januari op donderdag 30 januari hoorde, 's Avonds om elf uur was het kruispunt van de Van Weerden Poelmanweg en de Richelleweg een zee van blauwe en gele zwaailichten. Het was of voor een zeer bijzondere autoriteit een route weid vrij gemaakt en dat was ook zo. Niemand minder dan een Fokker Friendship F- 27, voorzien van registratienummer C- 10, werd zonder vleugels en staart op een grote dieplader in wandeltempo van de vliegbasis naar het Kamp van Zeist Politie en Marechaussee beschermden het van alle kanten om de oude heer een waardige laatste gang te bezorgen. Het was of hij dit alles met een ingehou den plezier onderging. Statig legde hij de laatste meters af, dan naar rechts en dan weer naar links zwenkend om ob stakels te vermijden. Achter het stuur van de oplegger zat Peter Mol en ma noeuvreerde zijn eerbiedwaardige lading van 8,40 meter breedte, 5,06 meter hoogte en 26 meter lengte via heel veel obstakels. Voor hem liep sergeant-ma joor H. Theunissen, van de bergings- dienst van de Koninklijke Luchtmacht. 'Ik wil niet zeggen dat dit nu dagelijks werk is, maar vreemd is het niet voor ons. We hebben deze rit goed bestu deerd en bij herhaling gecontroleerd om het zo veilig mogelijk te doen. De enige plaats waar het om centimeters zou gaan, was bij het plattegrondbord aan de Richelleweg maar Peter wist hem ook daar goed door te loodsen. Voor de rest was het gewoon een kwestie van midden op de weg rijden', aldus Theunissen. Op de Van Weerden Poelmanweg werden bomen en struiken zodanig gekort dat een vrije doorgang werd verkregen. De Richelleweg kostte Mol vakmanschap om het gevaarte soms op enkele centi meters langs obstakels te rijden en een- Restaurant "The Oriental Swan" heeft van het College van Burgemeester en Wethouders vergunning gekregen om vanavond - woensdag 5 februari - tus sen 19.30 en 20.00 uur vuurwerk af te steken in verband met het Chinese nieuwjaar. De vergunning is, na overleg met brandweer en politie, verleend on der de gebruikelijke voorwaarden, met name dat het vuurwerk wordt afgesto ken door een erkend bedrijf. maal bij het hek van het Kamp van Zeist gekomen, was het einde oefening. Hijskraan Een enorme zware hijskraan kwam grommend naar de Friendship en obser veerde het een poos aandachtig. Toen hij precies wist wie hij over het aldaar staande hek moest tillen, was het contragewichten aanleggen. Met twee ijzeren blokken met een gewicht van 9 en 5 ton, durfde hij het aan. De vier poten vonden steun op zware houten flonders en toen was het zover. Stalen kabels en grote ijzeren haken spanden zich boven de rug van de oude C-10 en op ongeveer 1 uur hing hij in de kabels. De vrachtwagen reed daarop naar het Bij een gezichtsverzorging een b hartverwarmende gezicht-, b schouder-, nek- en 4? decolletémassage met een diep werkende verzorgende b ampul en lichte dag make-up b na voor een Valentijnsprljs. b Bij een kuur voor figuur- correctie met de thermobanden en/of de spierontspanner een tube forminggel CRATISI iBel voor inlichtingen: Salon Wilske Smink f Bloemheuvel 87 Soesterberg b 0346 - 353200 "Het was me de uitdaging wel. Ga er maar eens voor staan om in twee weekeinden, vier wedstrijden tetie- men en ook nog dik in de prijzen te vallen." Aldus de stralende trainer Stephan Zoetelief. Een zo succesvolle start in het nieuwe jaar had hij niet verwacht. Aranka van der Wal is weer terug en schaarde zich in twee wedstrijden bij de top. Zowel tijdens de Interland Neder- land-België als tijdens de Kids-Cup wist zij een podiumplaats te bemachtigen. Dat is een uitstekende prestatie, gezien haar plaats op de nationale ranglijst. De niet geringe trainings-uren van de afge lopen maand blijken een zeer positief resultaat te hebben gehad. Ook Guus Smorenburg kwam met een vijfde plaats aardig in de buurt van de medailles, maar de concurrentie bleek "nog net" te sterk voor hem te zijn. Afgelopen zondag stond in Huizen de Runners-up Cup op het programma. Het Soesterbergse team met Vera de Reus, Rina Wieneke en Michiel Witjens pakte daar goud, zilver en brons. Remy Dirkzwager en Jeroen Jensma legden beslag op het zilver, terwijl Michiel Gomes en Toon van Lock het brons voor hun rekening namen. Een goed skiënde Joyce Butot viel net naast de ere-prijzen. In totaal belooft dit heel wat voor de finale die op 16 maart in Soesterberg wordt gehouden. iV f. Kamp van Zeist om aan de andere kant van het hek zijn lading weer op te van gen. Intussen draaide het vliegtuig zijn allerlaatste bocht gracieus naar links en zweefde boven de vele toeschouwers naar de oplegger. Het was toen een kwestie van op de juiste plaats afleveren. Veel Soesterbergers trotseerden nacht rust en vrieskoude om dit monster transport van heel dichtbij te kunnen volgen en waren vol ontzag over het technisch kunnen van mens en machine. Overste M. Botma, directeur van het Militaire Luchtvaart Museum genoot van dit transport en was verheugd toen het eindelijk onbeschadigd op zijn ter rein stond. Een grenzeloos vertrouwen hadden twee klanten in het Soesterbergse belastingadvieskantoor M&O van een 46-jarige Amersfoorter. De man was immers jarenlang belas tinginspecteur geweest en was lid van de Nederlandse Orde van> Belastingadviseurs. De schok was dan ook groot toen begin vorig jaar duidelijk werd dat ze voor tonnen waren getild. De Amersfoorter bleek het geld, dat was bedoeld om de fiscus en andere schuldeisers af te betalen, te hebben ge bruikt om zijn eigen financiële nood te lenigen. De Utrechtse officier van justi tie, mr. W. Koreman, eiste dinsdag we gens verduistering twee jaar cel tegen de man, waarvan acht maanden voorwaar delijk. Diens 47-jarige compagnon uit Zeist hoorde anderhalf jaar cel tegen zich eisen, waarvan een half jaar voor waardelijk. De klanten, een 40-jarige handelaar in muziekinstrumenten uit Hilversum en een 54-jarige grafisch ontwerper uit Wijk bij Duurstede, hadden M&O in de arm genomen voor een schuldensane ring. Beiden verkeerden in grote zake lijke problemen. Het kantoor was hen door anderen aanbevolen. De Wijken- aar kende bovendien de compagnon nog uit de tijd dat de man voor hem werkte. De Amersfoorter kwam met plannen om te voorkomen dat zijn klanten met een faillissement zouden worden gecon fronteerd. Daartoe moesten ze in korte tijd grote geldbedragen overmaken aan zijn kantoor. In het geval van de Hilver- sumse zakenman ging dat om ruim vier ton. De grafisch ontwerper moest bij zijn bejaarde vader aankloppen voor zo'n 125 duizend gulden. "Foutje" De bedragen moesten terecht komen op rekening van een Stichting Derden- gelden, die speciaal door M&O in het leven was geroepen om klanten te be schermen en de gelden zou doorbetalen aan schuldeisers. Door een "foutje van de administratie" stond echter het ver keerde rekeningnummer vermeld in de stukken. Als gevolg ontving de Amers foorter het geld op zijn gewone zaken- rekening. Dat de fiscus, banken en andere schuld eisers nooit een cent ontvingen, ontdek ten de slachtoffers pas veel later. Vol gens de Hilversummer was de belasting adviseur er namelijk een meester in om uitstel van betaling te regelen. Eind 1995 begon de situatie hen te dagen. Toen gaf de Amersfoorter naar eigen zeggen ook opening van zaken. In ja nuari vorig jaar volgde de aangifte van verduistering. De man bekende bij de politie dat hij de fout in was gegaan. Naar zijn zeggen was het echter nooit de bedoeling ge weest om de zaak te flessen. Hij had het geld van zijn klanten gebruikt om zijn eigen bedrijf draaiende te houden. Als dat lukte zou er snel genoeg weer geld zijn om de schulden van zijn klanten af te betalen. Tot 1993 deed M&O goede zaken en leefde de Amersfoorter er riant van. Daar kwam verandering in toen hij een onrendabel belastingadvieskantoor in Bunnik overnam en hij een hartkwaal kreeg. Het groeide hem boven het hoofd, aldus zijn advocaat mr. R. Verbunt. Zijn schulden liepen op tot twee miljoen. Na de aangifte raakte hij failliet, moest zijn kantoor in Soes terberg sluiten en verloor zijn woning. Klusjesman De Zeister compagnon stelde ook het slachtoffer te zijn geworden van zijn ver trouwen in de Amersfoorter. Hij stond bij de Kamer van Koophandel inge schreven als mede-directeur van M&O, maar zou in feite slechts klusjesman op declaratiebasis zijn geweest. Volgens de slachtoffers was hij als financiële man echter wel degelijk betrokken bij de verduisteringspraktijken. Officier Koreman was er ook van over tuigd dat de Zeistenaar niet zo onschul dig was als hij deed voorkomen. Dat leidde hij onder meer af aan het brief papier van M&O, waarop de naam van de man prominent stond Vermeld. Wel wilde hij geloven dat beide verdachten niet met opzet een verkeerd rekening nummer hadden doorgegeven. Namens de slachtoffers vorderde hij 326 duizend gulden schadevergoeding. De rechtbank doet op 11 februari uit spraak. Het Is weer zover, het carnavals- weekende staat weer voor de; boeg. De Zotteklappers zijn al vanaf no vember bezig, voornamelijk met uitstapjes. Maar nu is dan het grote carnaval. Voor Soesterberg begint dit op zaterdag 8 februari met het grote carnavalsbal. Prins Zotteklap VI, in het dagelijks le ven beter bekend als Aad Zwingelaar, zal dan van burgemeester J. de Widt de sleutel van het dorp ontvangen. Met dit symbolisch gebaar zal onze Prins Zotte klap VI de heerschappij over het Zotte- klapland krijgen. Vanuit zijn residentie 'De Leutbunker', oftewel 'De Gouden Leeuw', zal hij die taak zo goed mogelijk proberen uit te voeren. Zijn motto luidt niet voor niets: 'Geen beter leven, dan een goed leven'. Voor degenen die al eerder in een carnavalsstemming zijn, is er 's middags de carnavalsoptocht in Amersfoort, waar ook de Zotteklappers met een wagen aanwezig zullen zijn. "Dat wij het carnaval niet alleen be schouwen als enkel maar plezier maken, bewijst wel het feit dat wij ook dit jaar op de zondagochtend de inmiddels tra ditionele carnavalsmis in de RK mogen beleven. Voor de geïnteresseerden be gint de mis om 11.30 uur. Weer terug komend op het plezier gedeelte, maan dagavond is er een groot carnavalsfeest der Leutbroeken. Ieder jaar is dit een enorme happening. Wil je mee, schrijf je dan in bij 'De Gouden Leeuw'. Dinsdagmiddag is er voor de senioren van het dorp, carnaval in 'De Leutbunker', aanvang 13.00 uur. Dins dagavond is het donderopbal en is het gedaan met Prins Zotteklap VI. Hij zal de sleutel weer moeten inleveren en zal op ludieke wijze worden onttroond. Na afloop van de onttroning is er 'haring happen' voor de liefhebbers. We zijn ervan overtuigd dat het mooie carna valsdagen worden en hopen dat een ie der hiervan mee geniet." Zondag 9 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 (de Heyberg) pastor Huiskamp Zaterdag 19.00 zr. Marie-Anne v. Er ven, cantores Zondag 10.30 zr. Marie-Anne v. Erven; gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten:, da- jelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De capel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere ge vallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 23 januari: Sander Ferdinand Samuel, zoon van Rolf en Daniëlle van Dee, Fokkerstraat 42; GEHUWD 29 januari: Walter Stellingwerf en Manon Dirks, Van Maarenplein 38; OVERLEDEN 1 februari: Geessien Hartholt-van der Velde (74), Prof. Lorentzlaan 92. 3 februari: Jacob (Jaap) Rosing (77), Ant. v. Leeuwenhoeklaan 3. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. Op zondag 16 maart wordt om 20.00 uur in de Lampegiet te Veenendaal 'Moeder India' door het vermaarde Folkloristisch Danstheater opgevoerd. Het wordt een indringende reis door de rijke wereld van de Indiase dans en muziek. Toegangsprijs 21,25 gulden. Dinsdag 25 maart is men om 19.00 uur welkom in Vredenburg Utrecht. Koor en Barokorkest van de Nederlandse Bachvereniging geven de schitterende uitvoering van de Matthaus-Passion. Verder werken mee de Koorschool St. Bavo uit Haarlem en vele vocalisten. Toegangsprijs 50 gulden p.p. Voor deze twee voorstellingen houdt de Werkgroep Kunstbus op zaterdag 8 fe bruari van 10.00 tot 11.00 uur in het Dienstencentrum De Drie Eiken voor alle Soesterbergse 5 5-plussers zitting. Inlichtingen kan men verkrijgen de da mes Meijerink, tel. 352041 en Lensink, tel. 352205. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op donderdag 6 februari, 10.00 uur, komt dhr. Rip van de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Soest, spreken over de toepassing van het minima beleid van de gemeente. De bijeenkomst is georganiseerd door het diensten centrum De Drie Eiken, in samenwer king met de PCOB en ANBO, en be stemd voor alle senioren van Soester berg. h Op grond van medische adviezen heb ik eind november van het vorig jaar na rijp beraad besloten, mijn functie als voorzitter van de Federa tie Huurders Overleg Soest (FHOS) neer te leggen. Dat deed en doet mij nog steeds pijn omdat er veel plan nen zijn die uitgewerkt moeten wor den. Sommige van die plannen heb ben het stadium van uitvoering be reikt'. Het is of hij over een kind van hem spreekt als dhr. Piet Pieren het heeft over de vele mogelijkheden en onmoge lijkheden op het gebied van het huurdersfront. Een man die bijna zijn leven lang is opgekomen voor het recht van de huurders en daarin op vele fron ten actief was. Pieren: "Het begon, denk ik, in 1953 toen ik namens de PvdA in de gemeenteraad zat. Eén van mijn ta ken was de volkshuisvesting, toen nog op basis van de wederopbouw na de oorlog. Kort daarop volgde de bekende Nota Randstad' en het later daaruit voortgekomen rapport 'Woon- en Leef gemeenschap in de toekomst', die ik optimaal heb bestudeerd. Toen al werd gesteld dat er een goed contact moest zijn tussen huurders en verhuurders, teneinde in te gaan op de wederzijdse belangen. In de 50'- en 60'er jaren hield ik al in de regio Eemland tot aan Veen endaal lezingen over: 'Wonen en welzijn in een goede woon- en leefgemeen schap'. In de loop der jaren is dat ver der ontwikkeld en is de verhuurder zelfs aansprakelijk voor de organisatie van zijn huurders". Machtsblokken "Soesterberg kende en kent nog als eer ste huurdersorganisatie 'de Soesterberg se Huurdersvereniging'. Deze staat nu beter bekend als de bewonerscommissie van de Gen. Spoorstraat. In de loop van de jaren zijn er diverse bewoners commissies opgericht zoals die van de Plesmanstraat, Fokkerstraat, (flatwo ningen Prof. Lorentzlaan, Chr. Huij- genslaan, Gemini, Wostok, Bloem heuvel, particuliere huurders enz. Ook de verhuurders hebben en gaan zich nog meer organiseren, waardoor grote machtsblokken ontstaan. Zo is Woning Stichting Soest gefuseerd met Goed Wonen in Amersfoort en hebben ze nu de naam Acht Goed aangenomen. Ook St. Jozef heeft een dergelijk verband gevonden met de Sociale Coöperatie Wonen (SCW), eveneens in Amers foort. In de toekomst zullen deze corpo raties fuseren met nog grotere eenhe den, waardoor grote verhuurders- machtsblokken ontstaan. Hoe groter deze worden, des te moeilij ker zal de inbreng hierin zijn, mits de huurdersorganisaties zich onderling ook fuseren. Uit de Woning Stichting Soest is destijds geformeérd de Federatie Huurders Overleg Soest (FHOS), een overkoepelend orgaan dat in principe werkzaam is voor de huurders en hun organisaties van de WS, dus nu Acht Goed. Het bestuur van de FHOS is al geruime tijd in bespreking met de Huurdersvereniging Hestia van Goed Wonen in Amersfoort om tot één geza menlijke huurdersorganisatie te komen. Het huidig beleid is dat de diverse bewonerscommissies hun eigen zaken regelen met de verhuurder. Dat ging in het verleden goed, maar gezien de vor ming van grotere verhuurdersorganisa ties, hebben kleine bewonerscommissies in de nabije toekomst geen enkele in breng meer. Ze zijn voor de 'grote' ver huurder te klein geworden en geen re- De afgelopen periode is het Dorps huis intern nogal veranderd. De sportzaal werd vernieuwd, de foyer werd een sfeervolle ruimte, het meubilair werd omgeruild, kortom: het Dorpshuis werd bijna helemaal vernieuwd. Het bestuur wil deze veranderingen completeren door het gebouw een nieuwe naam te ge ven, zodat het gebouw voor alle in woners een herkenbare centrale plek in het dorp mag blijven, waar het bruist van activiteiten. De nieuwe naam voor het dorpshuis wordt 'Burgstede'. Op de plaats waar nu het dorpshuis staat, stond vroeger de boerderij van Piet van Maaren, met de naam Klein Moerbessenberg. Daarna is het overgenomen door Manus Burg steden en die naam zal voortaan boven de deur van het dorpshuis staan. Het bestuur wil dit niet ongemerkt voor bij laten gaan en nodigt alle Soester bergers uit om op zaterdag 1 maart van 10.00 tot 16.00 uur een soort 'open dag' van Burgstede bij te wonen. Tegelijk met deze dag wordt een vlooienmarkt gehouden, waarin men van alles en nog wat kan kopen. Tevens kan men kennis maken met de beheerders, de ruimten van' Burgstede bezichtigen en zich laten voorlichten over de vele mogelijkheden die het gebouw te bieden heeft. Zelfs worden op die dag rondleidingen door Burgstede georganiseerd. Velen hebben gereageerd op de berichtgevingen in deze krant, over het zandgat van Sterrenberg. Arnold van de Ark, hoofd van de plantsoenendienst van Sterrenberg, heeft om die reden een rondleiding vastgesteld op zondag 9 februari om 14.00 uur. Het vertrekpunt is achter de kas en naast het sportveld. Ruime parkeer plaats voor auto's is aanwezig. De route gaat via het sportveld naar het zandgat, dat is het gedeelte tussen het afgeba kende terrein van Sterrenberg en het fietspad langs de autosnelweg. Goede wandelschoenen en mogelijk een stok kunnen goede diensten doen bij de hellingen die genomen moeten worden. Van de Ark heeft met zijn medewerkers daar een schitterende route aangelegd die zelfs nu heel bijzonder is. Op aller lei soorten gebied wordt men gecon fronteerd met de natuur. De waterpoel die binnenkort weer vol zal lopen en een drinkplaats is voor de vos, hermelijn, bunzing, ree en vele vogels. Daarop steekt men het zandgat over en volgt een kleine klim. Direct ontspringt een woeste plaats van opgestapelde boom- stronken met daar omheen een rustwal. De ideale plaats voor hermelijnen en bunzings. Tijdens de rondleiding kan men de sporen van een vos zien en al wandelend op een onlangs aangelegd voetpad, komt men achter het terrein van het korfbalveld. Links ligt dan het diepe dal met zijn bomen en struiken en even waart men zich ergens in het Schwarzwald. Vervolgens gaat het weer naar beneden en loopt men door het midden van het zandgat. Dan rijzen aan beide kanten de hoge bomen naar bo ven en ruikt men de heerlijke geur van vers hakhout. Elk facet wordt heel dui delijk toegelicht door de natuur liefhebber en kenner die Arnold v.d. Akker is. Na de klim naar boven komt men weer via het voetbalveld bij het beginpunt aan en dat kan het einde van een heel interessante tocht betekenen. Voor liefhebbers volgt dan een verken ning over het terrein van Sterrenberg. Een oord waar meer dan 160 soorten paddestoelen zijn, 45 soorten vogels komen waaronder 30 broedvogels en in de zomer meer dan 20 soorten vlinders zijn te bewonderen. Voor informatie heeft men bij Arnold v.d. Ark altijd een luisterend oor, tel. 0346-359244 of 030- 6913705. levante gesprekspartner. Het resultaat is dat zij geen stem meer hebben en zich bij de beslissing van de verhuurder moe ten neerleggen". 'Verenigt u!' 'Dat kan anders indien alle bewoners commissies zich bijvoorbeeld eerst plaatselijk organiseren, zoals dat voor gesteld wordt in het Besluit Beheer So ciale Huursector 1990 (BBSH). In dit besluit is de participatie van de huur dersorganisatie naar de verhuurder uit gebreid geregeld. Soesterberg zal mo gelijk andere belangen hebben dan Amersfoort of Baarn. Maar stel dat de huurders heel veel gezamenlijke belan gen hebben, dan kunnen zij met elkaar één groot geheel worden met een stem waar men respect voor heeft. Daarom mijn oproep aan de diverse bewoners commissies in Soesterberg, verenigt u in één plaatselijke huurdersvereniging. Dat wil niet zeggen dat hun eigen bewoners commissie geen enkel recht van bestaan meer heeft en opgeheven moeten wor den. Nee, je zou het bestuur van de nieuwe huurdersorganisatie, bijvoor beeld met de naam 'Huurdersvereniging Soesterberg', kunnen laten bestaan uit één of meer leden van elke plaatselijke bewonerscommissie. In de verre toe komst zou je dit kunnen doortrekken naar een organisatie van diverse huur dersverenigingen uit de plaatsen van de aangesloten huurders. Zo zou je in de toekomst een 'Huurdersvereniging Eemland' en wie weet nog groter kun nen formeren. Een dergelijke organisa tie, geleid door deskundigen, is de ge sprekspartner bij uitstek voor de grote verhuurders", aldus Pieren. Het is een dringende oproep van een deskundige bij uitstek en Pieren zou de juiste man zijn om de te formeren nieuwe plaatselijke huurdersvereniging te leiden. Helaas kan hij dat om gezond heidsredenen niet doen, maar het laat onverlet dat men zijn kennis en ervaring uitermate goed kan gebruiken. Geluk kig wordt de FHOS met ongeveer vijf bestuursleden uitgebreid, die hebben begrepen dat het vele werk op het ge bied van overleg ten dienste van de huurders moet worden voortgezet. Voor Pieren is het een verheugende zaak, want zo wordt ook zijn werk voortgezet. Dat de dreiging van de verhuurders geen loos alarm is blijkt uit diverse reeds afgekondigde maatregelen. Ook de mo gelijkheid om huurwoningen tegen een marktgerichte waarde te verhuren, zal voor heel veel huurders heel moeilijk zo niet funest worden. Om die reden is zijn oproep zeker de moeite waard en ver dient het geplaatst te worden op de agenda's van de eerstvolgende vergade ringen van de diverse Soesterbergse bewonerscommissies. De Vereniging Soesterbergs Belang heeft, in het kader van 'praten met B&W', naar aanleiding van reacties van haar leden, de navolgende vragen inge diend: Subsidie verlening aan het Oranje Comité voor het doen plaats vinden van een concert, te geven door het Zeister Philharmonisch Orkest met een 15-ja- rige Soesterbergse soliste op Koningin nedag 1997. Te willen reageren op eerder gestelde vragen om de geluidswal langs de auto snelweg zodanig te herstellen dat plan tengroei weer mogelijk is en open geval len gaten daardoor worden gedicht. Hoe staat het met de plannen van 1995, om een kleine bus door Soester berg te laten rijden? Wat is het beleid van de gemeente Soest met betrekking tot de toekomst van het Kamp van Zeist? Wordt het ter rein, net zoals b.v. in Nunspeet, weer teruggeven aan de natuur? De Hoeksteen wordt t.z.t. afgebroken. Kan het dan vrij te komen terrein even tueel beschikbaar gesteld worden als groepswonen, zoals in Soest? Zijn er plannen om de weekmarkt van de Rademakerstraat te verplaatsen, zo ja naar welke andere plaats en wan neer? Er waren plannen voor het aanbren gen van kunst in Soesterberg. Is het juist dat deze plannen zijn afgekeurd en zijn er nog alternatieven voor Soesterberg? Meer berichten over Soesterberg op pagina 16 Donderdag 6 februari 10.00 minimabeleid, Drie Eiken 18-23 Avondvliegen helikopters 20.00 Soesterberg van toen, Drie Eiken Vrijdag 7 februari 14.00 Kindercarnaval, Carolusschool 18-21 Chemokar, Buijs Ballotlaan 20.00 VIOS, De Hoeksteen Zaterdag 8 februari 09-12 Oud papier, thv Rabobank 15.50 KVO 1-SDO 1, Banninghal 21.00 Carnaval, Gouden Leeuw Zondag 9 februari 10.30 Carnavalsmis, r.k. kerk 11.30 Badso-Vollenhove, Banninghal 14.00 Kindercarnaval, Dorpshuis 14.00 Koersbal, Drie Eiken Maandag 10 februari 11.15 zitting Rabobank, 3 Eiken 18-23 Avondvliegen helikopters Dinsdag 11 februari 18-23 Avondvliegen helikopters 13.00 seniorencarnaval, Gouden Leeuw 21.00 Donderopcarnaval, Gouden Leeuw Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 13