79 45 SoVoCo slaat frustraties van zich af IADE VI Slordig Smeeing/BDC laat op gang Titel alleen niet voldoende voor BDC Moeizame, maar belangrijke zege van heren Stam/SoVoCo PAGINA 14 WOENSDAG 5 FEBRUARI 1997 *yi UNIET EKOCHT. SOESTER COURANT PAGINA 15 Ontspannen volley halsters lossen trainers-probleem zelf op - VOLLEYBAL VOLLEYBAL JUDO Ronald Frank van Budo Ryu plaatst zich voor NK judo F' ZWEMMEN Goede resultaten van De Duinkikkers op lange afstanden ATLETIEK Pijnenburgers in goede doen op lange afstanden Licht- en krachtinstallaties BADMINTON Selby voldoet als kampioensteam aan sportieve plicht TURNEN Tweede plaats voor Tjerk Egtberts bij C-turners DSS na 14-14 toch op ruim verschil gezet: 21-14 HANDBAL Herstellende Arjan Roest zit niet echt lekker op de bank HANDBAL BTW. OC) e garantie op idrijf voor. Wij iie gaat kosten, t uw verzeke- geidt voor alle 'at er een ver- treeks bij ons i: even bellen 1 E R S T E l ÉWVW Op de weg terug. L)at is Judith Meerding (links) die zaterdag vaak genadeloos toesloeg in het Na Buddy Doornbos, Paul van der Zee, Agnes Brunninkhuis en duel met Abcoude. Met Esther van der Spek zorgde ze voor de meeste punten. Ook verdedigend Fred Daams werd de coaching zaterdag gedaan door verzorger Theo speelde Meerding een sterke wedstrijd. Foto: Herman van Dam Lepelblad (links) en manager Ruud Wijn. "We hebben de laatste tijd heel wat meegemaakt. Dat kan het team naar beneden halen of sterker ma ken. Ons heeft het duidelijk sterker gemaakt." Aanvoerster Esther van der Spek kraaide zaterdagmiddag victorie in De Bunt, waar Abcoude in minder dan een uur zuivere speeltijd aan het wedstrijdformulier was geofferd: 3-0 (15-10,15-8,15- 8). Op aanraden van de spelersgroep was Fred Daams, de nieuwe damestrainer van Stam/SoVoCo, enkele dagen daar voor door het bestuur bedankt voor zijn diensten. 'Onvoldoende niveau', luidde het oordeel na acht trainingen en één wedstrijd. Eerder verdwenen Buddy Doornbos (overspannen) en zijn tijde lijke opvolgster Agnes Brunninkhuis (geen tijd meer) bij de eerste divisionist van het toneel. Energie Voorzitter Leo Verver, drie dagen voor de cruciale thuiswedstrijd tegen Abc oude: "We hebben met de speelsters gesproken en gezegd dat ze in een situa tie komen, waarin ze zichzelf gemoti veerd moeten houden en er meer ener gie in moeten steken dan met een trai ner." Het antwoord van de volleybalsters was helder. "Je zag het al donderdag op de training. Toen pakten we alles en van middag ook," aldus Van der Spek die in aanvallend opzicht een hoofdrol had vertolkt. Paul van der Zee, trainer van hel tweede damesteam, had de bewuste donderdag wel een oogje in het zeil ge houden bij de zelfstandig trainende groep. Ook hij moet hebben gezien dal de spetters eraf vlogen. Manager Ruud Wijn, die zaterdag met verzorger Theo Lepelblad als gelegenheids-coach fun geerde: "Ze hebben met z'n allen afge sproken dat het beter was om trainer Daams te bedanken. Maar ze beseften ook allemaal dat ze zelf de oplossing moesten aandragen." Ongedwongen De naar schatting honderd toeschou wers moeten allemaal een keertje met hun ogen hebben geknipperd. In ieder geval moesten ze ver terug in de tijd voor een wedstrijd, waarin de spelers groep net zo ontspannen speelde als za terdag. De dames verdunden de door de belangen en de ontwikkelingen opge voerde spanning met liters spelvreugde en stonden daarom zonder stress in bet veld. Van der Spek, Wijn, Lepelblad, iedereen beaamde dat Stam/SoVoCo ongedwongen voor de dag was geko men en daarmee de basis was gelegd ,voor denood^akelij ke overwinning. Al les lukte en de traditionele terugval bleef uit. "Volleyballen kunnen ze wel. Het gaal erom hoe ze ermee omgaan. We hebben afspraken gemaakt. Niet over technische en tactische zaken, maar onder meer orr eikaars fouten te accepteren, en daai heeft iedereen zich aan gehouden," ze Lepelblad. Als coach had Wijn een andere span ning gevoeld dan wanneer hij als mana ger langs de kant zit en geen verant woordelijkheden draagt. "Je moet nu andere beslissingen nemen en ervoor zorgen dat de meiden zich aan de af spraken houden. Dat hebben ze perfect gedaan. Ze hebben hooguit drie, vier keer fout geserveerd, een hoge service- druk uitgeoefend en goed aangevallen. Bovendien hebben ze drie sets de con centratie vastgehouden. Dit is de beste wedstrijd van het seizoen geweest." Genadeloos Van der Spek ("We swingden over het veld") vuurde aan het net en vanachter de drie meterlijn kanonskogels af. En Judith Meerding bewees dat ze op de weg terug is. In de eerste set werd ze niet altijd even fijn aangespeeld, maar als de set up goed lag, was ze genade loos. En daarnaast verdedigend nauwe lijks passeerbaar. Abcoude, dat voorheen meestal als win naar uit de onderlinge ontmoetingen kwam, zat ditmaal geen moment in de wedstrijd. In elke set waren de gasten vlot kansloos, omdat Stam/SoVoCo voorsprongen nam van 9-0, 7-0 en 8-0. En omdat Stam/SoVoCo op alle fron ten zijn zaakjes voor elkaar had en de boog gespannen hield. Of het damesteam dit de rest van het seizoen kan blijven opbrengen, zal de tijd leren. Met ad-hoc oplossingen pro beert de clubleiding het team op de rails te houden. Voor deze week is Arjan Boonstoppel bereid gevonden twee trai ningen te geven. En als de trainer van Jong Oranje (waarvoor onder anderen SoVoCo-speelster Karin van de Maat uitkomt) zaterdag onder zijn verplichtin gen kan uitkomen, coacht hij de ploeg in Amstelveen tegen Martinus 2. Ook dit betreft een sleutelduel. In de week daarop hebben de volley balsters geen competitieverplichtingen en daarna neemt Brunninkhuis één trai ning waar en zal ze ook meegaan naar Ootmarsum voor het duel met Set Up'65, waarbij haar jongere zus speelt. Deze geste van Brunninkhuis is het ge volg van een eerder gemaakte afspraak. Zoektocht De zoektocht van het begeleidingsteam naar een nieuwe trainer voor in elk ge val volgend seizoen, duurt inmiddels voort. Volgens Wijn is een aantal kan didaten al benaderd, maar zal het werk achter de schermen nog zeker een maand in beslag nemen alvorens kno pen worden doorgehakt. De keuze voor de nieuwe trainer/coach zal mede bepalend zijn voor het aanblij ven van Esther van der Spek die zich verder niet wil uitlaten over haar toe komst-plannen op volleybalgebied. Voor dit seizoen kon ze al kiezen uit drie eredivisieclubs. Maar de volleybal ster, die momenteel stage loopt op het Griftland College, gaf haar laatste stu diejaar op het CIOS de prioriteit en sloeg de aanbiedingen af. Het team sloeg zaterdag een puist vol frustraties van zich af. In de onderste helft van de pro motieklasse deden de heren van Stam/SoVoCo goede zaken door Woudenberg, zij het moeizaam, met 2-3 te kloppen. Daardoor liep de ploeg een punt uit op de tegen stander die twee plaatsen onder haar staat. In De Bunt had Stam/SoVoCo nog met 1-3 verloren en het scheelde niet veel of het was zaterdag met dezelfde cijfers de boot ingegaan. Weliswaar was de eerste set voor Stam/SoVoCo (12-15), in de twee sets daarna lukte vrijwel niets meer bij de Soester club: 15-7, 15-9. 'Als we gaan, dan maar lachend en met opgeheven hoofden', dacht Jan Jansen. De coach stuurde Jaap van der Vinne naar de libero-positie, schoof Marcel Swart naar het midden en zette Jan Vis ser aan de buitenkant. De eerste vier aanvallen werden perfect afgemaakt en de 0-4-voorsprong gaf Stam/SoVoCo energie. Het werd 5-15 en daardoor 2- 2 in de wedstrijd. Tot 11-11 ging het gelijk op in de beslis sende set. Woudenberg bleek in deze fase niet over stalen zenuwen te be schikken en maakte twee foutjes. En die waren van doorslaggevende betekenis. Volgens het oorspronkelijke programma zouden de heren zaterdag om 17.00 uur een thuiswedstrijd spelen tegen ESV. Volgens de laatste berichten is dit duel verplaatst naar 15 februari. Stam/ SoVoCo heeft hiertegen protest aange tekend, maar wat dit heeft opgeleverd, was gistermorgen nog niet bij de redac tie van de Soester Courant bekend. In elk geval speelt het herenteam maandag 10 februari om 19.30 uur in Aqua Indoor tegen NVC. Dit betreft een bekerwedstrijd. Ronald Frank mag op zaterdag 15 februari deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen judo. Het startbewijs voor Beverwijk heeft de judoka te danken aan zijn kampioenschap van Midden-Ne derland. Bij de heren onder 21 jaar werd hij in het afgelopen weekeinde eerste in de gewichtsklasse tot 71 kilogram. Dankzij de deelname van Frank is ook Budo Ryu vertegenwoordigd op de NK. Frank traint bij de sportschool aan de Parallel weg. Budo Ryu heeft in Maarten Ruis een tweede districtskampioen in huis. Hij won de titel in de A-poule, de hoogste afdeling voor de jeugd. Zijn eerste par tij won hij met een Ipon, daarna via een beslissing van de scheidsrechter en in de finale zegevierde Ruis in de categorie tot 55 kilogram met een waza-ri. Het geeft hem het recht mee te doen aan de jeugdkampioenschappen van ons land. Meer pagina 16 Voor de wedstrijdgroep van De Duinkikkers stond een lange af- standswedstrijd op het programma. Ook bij de Duinkikkers had de griep toegeslagen en zo ging er maar een kleine groep op weg naar Huizen. Voor de meeste zwemers werd het een eerste kennismaking met de 400 meter, 800 meter en 1500 meter vrije slag. Er werden vier clubrecords en twee per soonlijke records gezwommen. Hanke Schalkx zwom op de 400 meter vrije slag een tijd van 6.34.2, wat haar een clubrecord en een persoonlijk re cord opleverde en de eerste plaats. Emily Janssen moest als nieuwkomer bij de wedstrijdgroep meteen aantreden op de 400 meter vrije slag en zwom een mooie tijd van 7.29.2, goed voor de derde plaats. Leonie Oosthof zwom op de 800 meter vrij een clubrecord en zwom deze af stand voor de eerste keer in een tijd van 11.30.09. Paul Spronk zwom voor de eerstè keer de 1500 meter en behaalde een club record op deze afstand in 22.55.7. Te vens behaalde hij op de 800 meter een clubrecord in 12.19.0. In Apeldoorn vond zaterdag de jaarlijkse Midwinter Marathon plaats. Op drie afstanden, te weten 18,6,27,5 en 42,2 kilometer, kon men presteren. In totaal deden der tien Pijnenburgers mee aan de mini marathon van 18,6 kilometer en veertien Pijnenburgers aan de Asseltronde van 27,5 kilometer. Voor de marathon waren er deze keer geen liefhebbers. Op zowel de mini marathon, die als eer ste van start ging, als de Asseltronde werd goed gepresteerd en menig per soonlijk record scherper gesteld. Bij de mini marathon werd de beste vrouwe lijke Pijnenburg-prestatie door Hennie Pot neergezet. Zij liep de 18,6 kilome ter in 1.21.55. Verdienstelijke tweede Pijnenburgster was Adri van Zon (1.35.24). Bij de mannen kwam de beste prestatie op naam van Gijs Francken, die met zijn tijd van 1.10.11 zo'n vier minuten onder zijn tot nu toe beste Veteranen-prestatie bleef. Tweede, derde en vierde Pijnenburger waren Rob Jansen (1.16.26), Rudo keiling (1.20.12) en Bert Kamsma (1.22.25). Coming-man van Pijnenburg op de mini marathon was Leo Kortekaas, die in zijn Apeldoorn-debuut de klok deed stil staan op 1.28.11. Bij de Asseltronde zette Jan van der Lee met 1.45.45 een nieuw record neer, waarmee hij de snelste Pijnenburger op deze afstand was. Niet ver achter hem finishten Berend Drenth in 1.48.39 en Marcel de Boer in 1.49.00. Ook Hans de Goede (1.56.39) en Peter Maier (1.58.14) eindigden nog binnen de 2 uur. Bijzondere prestaties zetten ook Wim van Veen (2.02.30), Aijen Mout (2.05.53), Paul Vermeij (2.07.47) en Ton Ruepert (2.07.49) neer. Na de cross over 5.560 meter in Uden mocht Mart van Hal plaatsnemen op het podium. In de klasse veertig-plus voor dames legde ze beslag op de tweede plaats. Van Hal gaf drie secon den toe op winnares Keeling: 24.35. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Met de titel reeds op zak heeft Selby aan zijn sportieve verplichting vol daan door het zesde team van Badso te verslaan. In Soest was het vorig jaar 8-0, nu werd het 2-6 voor Selby. Badso redde de eer in de gemengde dubbelspelen. Daarvoor had Selby de stand naar 0-6 getild. De ploeg uit Soest kwam met twee invallers naar Soester- berg. Johan Meijer (werk) en Herman Scheerhoorn (geblesseerd) werden ver vangen door Sebastian Ott en Oscar Kox. In de enkelspelen stond Selby geen set af. Ott en Kox lieten daarna de eerste set van hun dubbelspel liggen. Ze pak ten de tweede set en wonnen de beslis sende nipt met 13-15. Chantal Broek huis en Lydia van den Dijssel lieten hun samenspel niet langer dan twee sets du ren. Daarna vond Selby het kennelijk welletjes. Tijdens de derde en laatste ronde om het provinciaal C-kampioen- schap turners overtrof Tjerk Egtberts van De Springbokken zichzelf door van de vierde plaats op te klimmen naar de tweede plaats. Met voor de eerste maal tien flanken in serie geturnd bij voltige en een fraaie dubbel flick-flack uit stand op de lange- mat, legde hij de basis voor zijn eind- score. Opvallend was dat hij ditmaal de nummer één met een handstandoverslag bij sprong wist te overtreffen. Door zijn totaal met meer dan vier volle punten te verbeteren, werd hij niet alleen tweede in deze wedstrijd maar won hij over drie wedstrijden het zilver. In de leeftijdsgroep twaalf- en dertien jarigen toonde Bas Bons progressie met inhoudelijk veel zwaardere oefeningen bij brug en rekstok en een goede hands tand-overslag bij sprong. Hij wist dit maal een zesde plaats te behalen. In het eindtotaal van de cyclus werd hij ze vende net achter clubgenoot Eric van Zandwijk die zesdè werd. Rob Dem- menie eindigde op de tiende plaats. Wie hef resultaat alleen bij de uit slagen zou lezen, zou niet kunnen vermoeden dat Smeeing/BDC het duel met DSS pas in de laatste fase naar zich toe had getrokken. Kwaliteitsverschil was er wel dege lijk, maar dit werd pas tussen de vijftigste en zestigste minuut uitge beeld. Toen snelde Smeeing/BDC van 14-14 naar 21-14. Slordig balverlies was één van de oorza ken dat de Soesters niet in de eerste helft al de illusies van de Heemskerkers aan flarden schoten. Maar vooral het gemak waarmee de ploeg een groot aantal kansen om zeep hielp, was debet aan het gelijkopgaande scoreverloop. Charles van Zetten mikte vanuit de hoek driemaal op de doelman, Patrick van Gardingen schoot vanuit het mid den tweemaal te hoog en Michael Ringeling liet twee keer de ruimte aan de buitenkant liggen en liep zich vast in de defensie. Gevolg: een ruststand van 6-6. Daarna sprong Smeeing/BDC beter met de mogelijkheden om, mikten Van Zetten en Van Gardingen wel raak en zou Wim Steenbakkers als rechter hoek- speler ook menig doelpunt voor zijn re kening nemen. Het agressief verdedi gende DSS gaf veel ruimte weg aan de cirkel en het technisch vaardige Smeeing/BDC maakte er gebruik van. Toch bokste de thuisclub bijna tien mi nuten tegen een achterstand aan, omdat de midopbouwer van de gasten een ver woestend afstandsschot had. Na 43 mi nuten had Smeeing/BDC orde op za ken gesteld (13-10), maar een mindere fase van de Soesters bood DSS de ge legenheid terug te komen tot 14-14. Gerard Tukker vond het toen de juiste tijd om doelman Dennis de Rijk te ver vangen door Berton Kemp en de veld- spelers, vanuit het midden gestuurd door Michel Roest, maar zeker ook on dersteund door 'alleskunner' Charles van Kordelaar, vonden het de juiste tijd voor 'gallery-play'. Van Zetten etaleerde zijn balgevoel met een lepe, effectvolle bal en Steenbakkers lobte zijn ploeg naar 16-14. Een domme overtreding le verde een DSS-er twee strafminuten op en omdat hij hierover zijn ongenoegen uitte, kreeg hij ook nog eens de rode kaart. Vanaf dat moment speelde DSS een verloren wedstrijd en vijf minuten voor tijd waren de laatste twijfels weg genomen: 18-14. Toen Van Zetten de bal nog maar eens effect meegaf, liet Roest zien dat hij technisch niet onder doet voor de hoekspeler en zo was er, Hü ondanks drie kwartier slecht handbal, toch nog reden om te lachen. In de uitwedstrijd tegen Nederhorst lie ten de dames van Smeeing/BDC er geen gras over groeien. Met niet minder dan 12-21 versloegen ze de gelijknamige gastvrouwen, waarmee ze er geen twij fel over lieten bestaan dat ze vastbeslo ten zijn de koppositie tot het einde van de competitie in handen te houden. Foto: Herman van Dam Met grote regelmaat vond Smeeingl BDC de vrije man aan de cirkel. In dit geval is het Patrick van Gardingen die zal gaan scoren. Het kampioenschap alleen is dit jaar voor Smeeing/BDC niet vol doende om terug te keren in de eer ste divisie. In verband met een reor ganisatie van de hoogste divisies van het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) liggen voor de vier kampioenen van de tweede divisie slechts twee tickets klaar. Dit nieuws is vorige week met ge mengde gevoelens ontvangen bij de handballers. Ze zijn bovendien niet te spreken over de datum van de promo tiewedstrijden. De zaalcompetitie ein digt op zondag 16 maart en pas op 27 april ontmoeten de nummers één elkaar in een beslissend toernooi. Gerard Tuk ker, de trainer/coach van de Soester titelkandidaat, had liever gezien dat de bond de kampioenen meteen na de re guliere competitie aan het werk zou zetten. De lijstaanvoerder heeft voorlopig an dere zaken aan zijn hoofd, want op de kalender staan nog vijf duels, waaronder die tegen CSV (uit op 23 februari) en Animo (thuis op 2 maart). Op papier zijn de wedstrijden tegen de Castricum- mers en in Beukendal tegen de mede koploper de zwaarste. En dus is het in teressant om te weten of Arjan Roest op tijd is hersteld van zijn spierblessure. In zijn eerste seizoen (I985-'86) voor de hoofdmacht keek hij één wedstrijd werkloos toe, omdat zijn duim in het gips zat. Sindsdien miste de aanvoerder geen duel, totdat op 5 januari een Aalsmeerse handballer op zijn rug sprong. "Toen is de hele boel gefor ceerd," aldus Roest die de laatste vier wedstrijden in burger langs de kant zat. Al vanaf november plagen onwillige spieren in zijn rug hem, maar tot de bot sing in Aalsmeer kon hij spelen en nam hij de volgende dag de pijn op de koop toe. Voortdurend wordt de midopbou wer behandeld door de fysiotherapeut en afgelopen vrijdag trainde hij voor het eerst licht mee. Hetgeen hem goed is bevallen. "Bij vreemde bewegingen voelde ik m'n rug wel, maar ik had de dag erna geen reactie. Nu hoop ik de trainings intensiteit op te voeren en misschien kan ik al tegen Attila (16 februari in Beukendal-red.) wat spelen. Want om tegen CSV weer te beginnen, lijkt me niet verstandig." Belangrijk Op de vraag of Roest kan worden ge mist in de cruciale wedstrijden, zegt coach Tukker: "Natuurlijk hebben we hem er graag bij. Vooral in de verdedi ging is hij enorm belangrijk, omdat hij iedereen stuurt. Het vergt enorm veel concentratie en conditie als je iedereen vertelt wat 'ie moet doen en je ook je eigen man moet afstoppen. Voor de andere spelers is het nu moeilijker, om dat ze gewend zijn dat er iemand is, die steeds aanwijzingen geeft." In de aanval speelt Smeeing/BDC vol gens Tukker een sneller spelletje sinds Aijan Roest door de rugblessure aan de kant wordt gehouden. "Aijan trekt het spel naar zich toe, nu improviseren we meer." Maar dat er binnen de ploeg meer rust is mét de oudste van de twee broers Roest, is duidelijk. Het aantal keren dat Smeeing/BDC in de twee laatste twee thuiswedstrijden balverlies leed, lag hoger dan het gemiddelde. De hoofdpersoon zelf geeft, zoals van hem mag worden verwacht, een diplo matiek antwoord. "Ze hebben zonder mij in Laren gewonnen en dat was jaren niet meer gebeurd. Ik denk dat we nu iedereen kunnen gebruiken. Het is min stens zo belangrijk dat Charles van Zet ten kan spelen." Uitspraak Van Zetten, de linker hoekspeler en waarnemend captain van de ploeg, hoort deze week de uitspraak van de commissie die zijn beroep behandelt te gen de schorsing van drie wedstrijden, die hij kreeg na de uitwedstrijd tegen Animo. In het eindsignaal zou hij heb ben geprobeerd de bal tegen de scheids rechter aan te gooien. De bewuste leids man maakte rapport op aan de straf- commissie, waarin hij zelf zitting heeft, en Van Zetten kreeg drie duels aan zijn broek. Smeeing/BDC ging direct in beroep, waardoor Van Zetten in elk geval tot de uitspraak van de beroepscommissie, speelgerechtigd bleef. Inmiddels is uit onverwachte hoek hulp komen aan waaien. De coach van Animo, BDC's grootste concurrent voor de titel, heeft de commissie een brief geschreven, waarin hij stelt dat Van Zetten geen blaam treft. Een sportief gebaar, vindt ook Tukker. "Ik heb hem gebeld en hij vindt het ook onzin als Charly zou wor den geschorst. Ze willen wel kampioen worden, maar niet op deze manier." Intussen werkt Roest aan zijn herstel om zo snel mogelijk uit de onwennige situa tie van gedwongen bankzitter te komen. "Ik voel me niet echt op m'n gemak op de bank. Je hebt altijd de wedstrijd- spanning, maar die valt meestal weg zodra je aan het lopen bent. Nu ben ik de hele wedstrijd gespannen. Zelfs in de auto naar huis voelde ik me nog niet echt lekker." Arjan Roest: "Ik voel me niet echt op m'n gemak op de bank. Je hebt altijd de wedstrijdspanning, maar die valt meestal weg zodra je aan het lopen bent. Nu ben ik de hele wedstrijd gespannen. Zelfs in de auto naar huis voelde ik me nog niet echt lekker.Foto: Herman van Dam r J

Soester Courant | 1997 | | pagina 15