1 KINDEREN WILLEN SPELEN IN EIGEN BUURT ispo/rrt Groots zondagsconcert in De Drie Eiken 1 SOESTERBERG f Galerij der kampioenen JantjeüBeton Actie 'Iedereen aan tafel' groot succes in Soesterberg Hulpverli Rademakerstraat (slot) Lente creativiteitsmarkt Sportuitslagen Jeugdnieuws Sportprogramm^ KORFBAL Zeer bescheiden rol De Eemvogels tegen koploper SKF: 20-3 DANSEN Slingerland boekt weer succes met debutanten dansers ^portuitslagei^J Tja, het kan iedereen overkomen.,.. AVO HELPT, ALS NIETS MEER ZEKER IS Brandweerinformatie Opbrengst meer dan tienduizend gulden WOENSDAG 5 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 16 WOENSDAG 5 FEE KvK informeeri ondernemers o1 beste rechtsvori Praten met B. en W. Auto vernield Waarover praatten zij: Dierenlief Dierenli Op zaterdag 8 maart vanaf 10.00 uur INTEGRATIE GEHANDICAPTEN Postbus 85233,3508 AE Utrecht. Giro 1247 In navolging van het eerste seniorenteam zijn niet minder dan drie jeugdploegen van Selby kampioen geworden. Het betreft de teams 1, 2 en 4. In C-drie kwamen Micha Papenhuijzen, Saskia Sulenta, Kim Westbroek (team 1), Rodney Papenhuijzen, Tim Vaessen, Harold Topper, Claire Blijleven, May da Dirksen (team 2), Arjen van de Wal, Mare Muller, Mare Beijen, Jessica Boute en Ilse Vaessen team 4) zondag bijeen om bij de fotograaf een plaats te bemachtigen in deze galerij der kampioenen. Geoffrey van Leijenhorst (team 1) was verhinderd. Foto. Herman van Dam AV Pijnenburg 18,6 kilometer: Gijs Francken 1.10.11; Rob Jansen 1.16.26; Rudo Reiling 1.20.12; Hennie Pot 1.21.55; Bert Kamsma 1.22.25; Ben Kersbergen 1.26.25; Leo Kortekaas 1.28.11; Gerard Boeren 1.32.02; Ton Stalen hoef 1.33.00; Adri van Zon 1.35.24; John Steentjes 1.35.40; Gijs Kok 1.42.30; Piet Valk 1.48.21. 27,5 kilometer: Jan van der Lee 1.45.45; Berend Drenth 1.48.39; Marcel de Boer 1.49.00;, Hans de Goede 1.56.39; Peter Maier 1.58.14; Wim van Veen 2.02.30; Arjen Mout 2.05.53; Paul Vermeij 2.07.49; Ton Ruepert 2.07.49; Louis den Exter 2.15.28; Wim ter Hart 2.17.05; Anton Gebbink 2.17.38; Hans de Swart 2.19.02; Hennie Dorresteijn 2.35.24. BADMINTON Selby Hoevelaken 2 - Selby 1 4-4; Selby 2 - Badso 2 6-2; Selby 4 - Vale Ouwe 3 5-3. Soester Bowling Vereniging Jeugd maandag: Looney Tunes-Pinnekes 5- 0; Spetters-Splitjes 5-0; Bowling Boys-Dub bel 5-0. Senioren maandag: No Name-Resto Girls 5- 0; De Keien-Langenoord 1-4; Boule d'Or- Big Splitters 5-0; Lucky Loosers-De Enghe 5-0; Van Ede-Baanbrekers 5-0; Raadhuis I- Teamwork 2-3. Senioren dinsdag: Raadhuis II-Cool Cat 4- 1; Dreamteam-Toverbal 1-4; Lucky Strikes- Graphique 1-4; Karei de Stoute-Naadje 0-5; Strajk-Heppie Hoekers 5-0; H.A.M.- Stressless 4-1; Spitsheuvel-Stalenhoef 3-2; BB team-Cobra's 5-0; Westra/Van Schaik- Team X 5-0. Smeeing/BDC Nederhorst - Dames 12-21; Heren 1 - DSS 21-14; Heren 2 - Fulmen/Fidelitas.14-15; HMS/Achilles - Heren 3 19-13; Voice - Da mes A-Jeugd 16-5; Meisjes B-Jeugd - BVS 2 11-2; Wasmeer - Meisjes C-Jeugd 1 8-6; C-Jeugd gemengd - Laren 12-3; D-Jeugd gemengd - Nijenrodes 4-15. ZWEMMEN De Duinkikkers 400 meter vrij 0-11 jaar: Hanke Schalkx 6.34.2 (er); Emily Janssen 7.29.2; 400 me ter vrij dames: Wilma Kuijer 6.11.4; Sanne Schalkx 6.12.8; Elise Hooft 6.11.9; 400 me ter vrij heren: Robbin Blokpoel 5.35.5; Bram Houben 5.45.9 (pr); 800 meter vrij dames: Leonie Oosthof 11.30.9 (cr); 1500 meter vrij heren: Paul Spronk 22.55.7 (cr); Raymond Honderdors 19.48.8. BADMINTON Selby Selby I is vrijdag in Hoevelaken kam pioen geworden. Voor de eerste keer speelde het team gelijk. Micha en Geoffrey verloren hun enkel- en het dubbelspel. Kim Westbroek maakte het eerste punt voor Selby en invalster Mayda Dirksen won ook haar partij te gen Hoevelaken. Kim en Mayda scoor den voor Selby in het dubbelspel een belangrijk punt. Geoffrey en Mayda moesten de eer laten aan Hoevelaken, maar Kim en Micha behaalden de winst in hun gemengd dubbelspel: 4-4. KORFBAL De Eemvogels De F1 speelde een spannende wedstrijd tegen MIA. Tot tweemaal toe kwamen de Amersfoorters op gelijke hoogte, maar Oswald Kraaikamp besliste het duel in het voordeel van De Eemvogels: 2-3. De Cl boekte een grote overwin ning op ODIK. De ploeg kwam met 1- 0 achter, maar won uiteindelijk met 1- WOENSDAG 5 FEBRUARI Zaalvoetbal 21.00 uur Springboks-Firtina'93 (Utrecht) ZATERDAG 8 FEBRUARI Badminton 13.30 uur Selby-Eemnes 5 (C-drie) Basketbal 13.45 uur Leiden 2-Red Stars (H) (Lei den) Korfbal 10.55 uur Midlandia-Eemvogels Tafeltennis 15.00 uur Shot-Integer Groep (Orlando-gebouw) Voetbal 14.30 uur Eemdijk-WZ'49 (Bun schoten) Volleybal 13.00 uur Martinus 2-Stam/SoVoCo (D) (Amstelveen) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-ESV (De Bunt) ZONDAG 9 FEBRUARI Basketbal 19.30 uur Prisma College 4-Red Stars (D) (Utrecht) Voetbal 14.00 uur Soest-Neerlandia/SLTO (Bosstraat-Oost) 14.00 uur SCH'44-SEC (Harmeien) Waterpolo 15.00 uur KAZ-De Duinkikkers (H) (Amsterdam) MAANDAG 10 FEBRUARI Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Volleybal 19.30 uur Stam/SoVoCo (H)-NVC, beker (Aqua Indoor) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/De Kuil-Abma (Beu kendal) In Veenendaal speelde De Eemvo gels een verloren partij tegen SKF. De koploper hield weinig rekening met de Soesters en won met 20-3. Er viel weinig eer te behalen voor De Eemvogels dat na één helft al wist dat het kansloos was (11-3). Tot hilariteit van zowel de korfballers als het publiek werden de Veenendalers vervolgens ook nog eens bevoordeeld door de scheids rechter. Een doelpunt van Henriëtte Wisse werd afgekeurd en SKF kreeg enkele onterechte strafworpen toege kend. Maar het Soester team accep teerde deze dwalingen van de leidsman en speelde de wedstrijd op sportieve wijze uit. De Eemvogels staan met Midlandia onderaan. Deze twee teams ontmoeten elkaar zaterdag in Bunnik. Het duel is van belang in de strijd tegen degradatie. Danscentrum Slingerland heeft zondag in Hilversum verschillende prijzen gewonnen in een wedstrijd voor amateurs en debutanten. Paytrick Wens en Marcia Gruyters wer den derde bij de debutanten standaard vierde klasse en eerste bij de debutan ten vierde klasse Latin American. Een klasse hoger behaalden ook Sarko Alberts en Natalie Troost de eerste plaats. In de tweede klasse Latin American werden Alex Verwoerd en Linda Husmann ditmaal vierde bij de debutanten, maar hun promotiekansen zijn groot. Deze dansers van Slingerland doen op 9 maart mee aan de Nederlandse kam pioenschappen. Op woensdag 19 februari kunnen Soesterbergers van 20.00 tot 22.00 uur in het Dorpshuis (Burgstede) praten met het College van Burgemeester en Wethouders. Voor de pauze zitten de raadsleden zoals gebruikelijk achter de tafel om antwoord te geven op inge diende schriftelijke vragen. Deze vragen moet men vóór vrijdag 7 februari inle veren. Dat kan direct en kosteloos per brief in de brievenbus van de gemeen tesecretarie in het Dorpshuis (naast de hoofdingang van het Dorpshuis). De uiterste inlevertijd is dan donderdag 6 februari te 16.00 uur. Of verzenden naar: Centrale Voorlichting, Antwoord nummer 120, 3760 VB Soest (een post zegel is niet nodig). Na de pauze kan men de gemeentelijke autoriteiten per soonlijk spreken. In de wijk Gemini is de buitenspiegel van een personenauto gedemonteerd. De benadeelde, een vrouw uit Soester- berg, deed hiervan donderdag aangifte bij de politie. AGAVS Dames: AGAVS 1-Surf 2 2-2, AGAVS 2- Smash 2 0-3. Heren: AGAVS 1-Oberon 1 2- 2, AGAVS 2-Set Up '69 4 3-1, AGAVS 3- Smash 1 1-3, AGAVS 5-Unicornus 4 3-1. Jeugd meisjes: AGAVS Bl-Voner Trüvolley BI 0-3, AGAVS Cl-Forza Hoogland Cl 1- 2. Jeugd jongens: AGAVS Cl-Renswoude Cl 2-1. Het was zo maar gelanceerd: kinde ren spelen voor hun grootouders, ouders of belangstellenden. En juist zo'n concert slaat kennelijk aan, want de zaal was gevuld met zeker 70 mensen. Een rij kinderen, van wie sommigen een instrument bij zich hadden, stonden iet wat nerveus bij een piano. Een meisje van amper vijf jaar opende het concert met een pianomuziek, waarin men de waterdruppels inderdaad kon horen. In een vlot tempo liet elk kind zijn of haar beste kunnen horen en zien. Zelfs een oma uit Den Helder had de eer haar kleinkind op de piano te mogen bege leiden. In het totaal waren vooral gevorderden geprogrammeerd, zodat het bleef boeien. Heel zuiver en mooi werden de klanken over de aanwezigen uitgestrooid, met als resultaat een ap- Binnenkort gaat de Jantje Beton collecte weer van start. In bijna alle steden en dorpen. Talloze plaatse lijke jeugdverenigingen en vrijwilligersgroepen. kinderen èn volwassenen, vragen dan uw aandacht en een (kleine) bijdrage voor hun buurtprojecten. Van de opbrengst gaat 50% naar de club die bij u aan de deur komt. De andere 50% gaat naar verschillende jeugdprojecten in de rest van het land. Geeft u ook? Uw buurt wordt er beter van! f* i f A O R Vra°9ominf0:Pos,bus850 UflIU OZü.UUU 3800AWAmersfoort Vandaag lacht de toekomst u toe, maar hoe is dat morgen? Bijna 85% van de gehandicapte Nederlanders wordt "dat" tijdens het leven. Door ernstige ziekte of een onverwacht ongeluk. Op alle leef tijden In uitzonderlijke gevallen dreigt don zelfs een cofosfrofe. Wot don? AVO helpt waar regelgeving niet toerei kend is. Ons werk neemt toe, helpt u? Michal Vader: groots aan de piano. plaus waar ze warm van werden. Het waren kinderen van wie je duidelijk kon zien dat ze plezier hadden in het maken van muziek. Na de pauze kwamen de meer gevorder den en dat kon je direct horen. Het wa ren meest jonge dames die hun instru ment optimaal wisten te beheersen. De oude zwarte piano had het soms zwaar onder die vliegensvlugge vingers en zo zorgden zij dat het dienstencentrum boordevol kunst met een grote K kwam. Composities van componisten van naam werden ten gehore gebracht. Centraal stond de fam. Creutzberg in dit alles, enerzijds qua leiding, maar ook door de inbreng van hun muzikale kinderen en niet te vergeten oma. Tot slot ging Michal Vader (15) achter de piano zit ten. Wat deze tengere jongedame ten gehore bracht was soms adembene mend. Zij bezit het vermogen om met muziek te spelen waardoor de klanken een duidelijke taal spreken. Elke indruk van een toets gaf een klankkleur met het juiste effect, dat men alleen bij mucisi van klasse beleeft. Een meisje met zulke gaven zal ongetwijfeld nog van zich la ten horen. Om die reden werd het een groots concert en een goed initiatief van de werkgroep. Donderdag 30 januari om ongeveer 19.30 uur, werd de brandweer Soester- berg gealarmeerd voor een buitenbrand ter hoogte Bakkeneslaan/v.d. Griendt- laan. Het bleek dat een vrij hoge conifeer in de tuin van de fam. Putman op onverklaarbare wijze vlam had gevat en van top tot teen in lichterlaaie stond. De brandweer kon het vuur met één straal blussen, waarna een paar zwart geblakerde stammetjes overbleven. Ze waren amper in de brandweerkazer ne toen ze voor een 'technische' brand melding naar de Heybergh werden ge roepen. Inderdaad bleek dat gelukkig loos alarm, veroorzaakt door stoom van een wasketel. Een personeelslid was daarmee bezig toen de pieper ging en zij snel even wegliep. Ze was haar wasketel daardoor even vergeten die zoveel stoom produceerde dat het brandalarm afging. Toen ineens leden van de Vrij willige Brandweer Soesterberg voor haar neus stonden, wist zij waarom en was het euvel snel opgelost. Zaterdagavond om ruim half negen werd de brandweer geroepen om een containerbrand aan de Mercury te blus sen. Ook dit werd op de bekende ma nier kort maar krachtig geklaard. Zondagavond even over half acht wer den de spuitgasten opnieuw uitgenodigd om de tweede papiercontainer op de hoek Apollo/Mercury te blussen. Ook deze keer was het geen probleem, dank zij het snel ingrijpen van de brandweer. Regelmatig zal men de heren Smorenburg (85), Van Dijk (70), Rietveld (70), Hoogstraten (68) en Knoops (63) op een woensdag morgen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Deze keer was het onderwerp voor de laatste keer de Rademakerstraat. 'We moeten nog twee woningen bespre ken', begon nestor Smorenburg. Nog twee woningen? De andere heren keken elkaar vreemd aan. 'Je bedoelt die van de smid, dat is volgens mij maar één woning', was hun commentaar. Maar dan herinnerden ook zij zich de dubbele woning die aan de andere kant van de toenmalige Schoolweg stond, wat we nu de Versteeghlaan noemen. Pols klussenbedrijf Zoals zovele woningen moet de grote witte woning van Pol's Klussenbedrijf, gelegen aan de Rademakerstraat 48, eind 1800 zijn gebouwd. Het werd als een dubbele woning gebouwd en de heren kunnen zich nog herinneren dat in het rechter gedeelte in 1921 de Soester slager Van der Berg woonde. Daarna vestigde Van Beest zich daar als sigaren handelaar 't Moortje. Vlak voor de oor log werd het gewijzigd in een smederij van Cornelissen. Het linker gedeelte werd bewoond door de toen bekende kruidenier Kastelijn, dat moet om en nabij 1927 zijn geweest. Naast de normale kruidenierswaren als boter, kaas, melk en eieren, kon men daar ook zelfgemaakte bezems en boen ders krijgen en niet te vergeten was hij ook kolenhandelaar. Je kon je beter af vragen wat Kastelijn niet was, hij han delde in alles waar maar wat in te ver dienen was. Regelmatig ging hij op za kenreis, tot zelfs in Duitsland, België en Engeland. De trein die vlak voor zijn winkel reed stond minstens één keer per week voor zijn pand om goederen voor het buitenland in te laden. Mogelijk in 1935 verkocht hij zijn win kel aan de Radder. Deze deed het ver volgens over aan schoenmaker Stasse. Na de oorlog werd het één pand en vele jaren bewoond door smid Geertsema. Helaas had de smidse in de loop der ja ren geen recht meer van bestaan en ver dween ook dit ambacht uit Soesterberg. Het heeft daarna een poos leeg gestaan en zelfs moest de brandweer een brand in het rechter gedeelte bedwingen. Ge lukkig kwam toen ene Pols die het pand kocht en als klussenbedrijf eerst deze woning van binnen en van buiten reno veerde in het huidige fraaie gebouw. Doodskop En dan kwam de dubbele woning die omstreeks 1974 werd afgebroken. Het was een witte moderne woning waar rechts vanaf 1939 de bekende huisarts Splinter heeft gewoond. De arts die toen een doodskop op zijn bureau had waar voor de kleine kinderen een enorme res pect hadden. Vooral als de dokter de kaken met tanden liet klapperen liepen menigeen de rillingen over de rug. Het was ook de dokter die in de oorlog nog heel lang gebruik mocht maken van zijn kleine auto Fiat 500. Hij verhuisde daarna via de Veldm. Montgomeryweg naar de Banningstraat, waar de meesten hem nog kennen. Links heeft altijd de luchtmachtmilitair Van Es gewoond en vermoedelijk heeft hij dit huis omstreeks 1900 laten bouwen. Vanwege nieuw bouw aan de Versteeghlaan en Rade makerstraat werd het afgebroken. Om streeks 1975 werden daar nieuwe wo ningen gebouwd. Om het nog even moeilijk te maken: de weg tussen de smid en deze dubbele woning heette eerst de Schoolweg, daarna Sterrenbergweg en na de aanleg van de Amersfoortsestraat werd het de Versteeghlaan. Schuin tegenover de Caroluskerk staan diverse nieuwe wo ningen die in 1975 werden opgeleverd met het Odeongebouw. In het verre ver leden hebben hier enkele daggelders woningen gestaan. Dat terrein werd toen Starrenberg genoemd, zoals het Dagboek van Pastoor Rademakers het noemt, met als bewoner Wil van Maren, de latere kerkmeester. De Rademakerstraat was door de heren besproken, 'maar we kunnen er nog wel een paar morgens over praten', was hun reactie. Het was net of ze met enige weemoed van deze straat afscheid moesten nemen. Maar dan zegt iemand ineens: 'De volgende week beginnen we met de Schoolweg'. Aldus besloten. 'We hebben een paar weken lang bijna letterlijk en figuurlijk alles uit de kast gehaald. Het was een uitda ging met de grote vraag, slaat het aan. En nu, terugkijkend, was het gewoon fantastisch. We kregen enorm veel reacties en dan die spontane medewerking van heel veel mensen, dat was hartverwar mend. Aan het eind hoor je dan het resultaat, meer dan tienduizend gulden, dat hadden we alleen maar kunnen dromen'. Marry Zijlstra, één van de vele mede werkers maar wel de stimulator van de 'talentenactie', straalde toen ze dit ver telde. Het begon zondag 13 oktober, toen ze aan het eind van de kerkdienst in het Kerkelijk Centrum aan de Gen. Winkelmanstraat naar voren liep en na mens de hervormde en gereformeerde ZWO-groep, de gemeente opriep mee te doen om hun talenten te gelde te maken ten bate van de actie 'Iedereen aan tafel!'. De actie sloeg direct aan en er kwamen 70 spontane reacties binnen van mensen die hun specifieke talenten wilden inzetten. Activiteiten In de maanden die volgden, gonsde het van de vele activiteiten. Computer kennis, kook- en afwastalenten, groene vingers, handwerkkunst, bloemschikken en bakkunst werden omgezet in klin kende munt. Eén gemeentelid bakte het zo bruin dat ze maar liefst 102 appel taarten voor het goede doel maakte en nu even geen appeltaart meer kan zien. Ook werden er allerlei activiteiten geor ganiseerd, zo was er een disco, een riks- avond, een zangbijeenkomst. De ijs- vereniging verkocht snert voor het goede doel, de Vrijwillige Brandweer Soesterberg kaartte, de jeugdclubs maakten een zak vol kaarten van de kerstbazaar, er werden honden getrimt en ga zo maar door. Zaterdag 14 de cember, de kerstbazaar. Heel veel men sen waren actief in het aanleveren van spullen of door hulp bij de organisatie en verkoop. Zondag 15 december stond de actiethermometer op ruim 3600 gul den en de activiteiten gingen maar door. Er kwam een dropping, een laserdisc, filmmarathon en ook acties van indivi duele personen. Finale Toen kwam zaterdag 1 februari, de fi nale met een grote slotmanifestatie in de Hoeksteen met rommelmarkt, bazaar enz. Velen waren hiervoor in touw en het werd goed bezocht. Er was voor elk wat wils, zoals poffertjes, soep, gebak, kinderspelen, de quiz 'kent u Soester berg?', portretfotografie, demonstratie van Internet en dan de verkoop van de vele spullen op de rommelmarkt die ein digde in een veiling. Een nog voorlopige telling van de rommelmarkt en bazaar gaf het bedrag 3802 gulden aan. De to tale opbrengst van de gehele actie kan op dit moment nog niet precies worden gegeven, omdat nog niet alle bedragen binnen zijn. Tot nu tot staat het op het geweldige bedrag van 10.046,45. 'Eén ding is bewezen, de inzet van vele kleine en grote talenten, samenwerking en en thousiasme hebben tot dit geweldig re sultaat geleid en waren bijdrage aan het grote doel: 'Iedereen aan tafel, voedsel zekerheid wereldwijd', aldus Marry Zijlstra. Op dinsdag 18 februari won matie-bijeenkomst gehoudt dernemers. Bij dit seminar gaan op de voor- en nade eenmanszaak/VOF en een digen van de Kamer van I (KvK) en Coopers I Davina Partners bekijk ondernemers of een bv de rechtsvorm is. Deze drie hebben ook de organisati van de bijeenkomst die v« 17.30 uur plaatsvindt in het de KvK aan het Melkpad ii De kosten bedragen 125 gu soon (75 gulden voor de i nemer per bedrijf). Voor in 033-4612964. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Diensf Hulp in dringende moei zaterdag, zondag en alger feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst S< Hulp aanvragen dagelijks 10.00 uur, tel. (0346,' 352097. Nazorg borstkankerpai Informatie: Borstkanke centrum Utrecht (BIC 2319924, di. t/m. vrij. 10 Werkgroep Kind en Ziek Behartigt de belangen ouders vóór, tijdens ziekenhuisopname. Info M. Vrieling, tel. 601447( Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20. Stadsring 31A (Vrouwei foort, tel. (033)4616612. wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meis Maandag 19.00-21.00 16.00-18.00 uur; don 21.00 uur, tel. (030)232 Vrouwen in de Bijstai Vrouwen die problemer terrein van de bijstand k terecht bij de werkgroep Bijstand, telefonisch d 13.00 of na 18.00 u 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e 1 maand, 10.00-11.30 uu tionaal Vrouwencentrur Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijerij brengt mensen bij elka willen doen op het gebi interesse. Postbus 3074 tel. 6013941 of 60146! VTO-samenwerkinj Vroegtijdige Onderkei lingsstoornissen bij ki 240, 3800 AB A (033)4637285. Slachtofferhulp Soe Praatpaal en yxaagba fers van misdrijven en len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eei 24 uur per dag telefi voor Soest, Soestdijl tussen 7.00 en 23.00 tussen 23.00 en 7.00 kamer van de Amers! 033-4666666. Al Anon-groep Soi Steun aan familie vai matig veel drinkt of d of 5415474 Baarn. Ouders van een o^ Landelijke zelfhulp-< Contactadres: Eveli breestraat 543, 37( 6014310. Thuishulpcentrah De THC biedt parti dementerenden, van ouders van verstand gehandicapte kindei of passief oppasser Informatie: tel. 033 Contactpersoon Soe tel. 6022395. Thuiszorg/Maafc Stichting Thuiszorg Werk N.O. Utree Burg. Grothestraat tel. 6019004, fax 61 Jongerenspreeki Voor jongeren van dag 15.30-16.30 Amersfoort. Psycho-profyla* Stichting Psycho-j ding op de bevallii v.d. Poll, Clauslaai tel. 6031396. Telefooncirkel Dagelijks contact zieleen en ouderen Meldpunt Vrijwilli (09.30-11.00 uur) Wie hulp zoekt, n ren bij het Centr 11.00 uur, tel. 60 Amivedi, telefoon 601 VERMIST: I 23-1 Poes, gester., grijs/wit I wit, 3 jr., (Cheetah), kleit schuw. Bazuin. 23-1 Mechelse Herder, teef halsband, niet getat. Koningi GEVONDEN: 27-01 Poes, cypers, w. poter w. snuitje, w. loopt door tot ogen, vrij jong 1 jr.), v Middelwijkstraat. 27-01 Mechelse Herder, reu, 8-12 mnd. w/grijze halsband verzorgd. Eemnes. Inl. c Crailo H'sum. Tel. 035-6858 28-01 Poes, zwart, met bru leeft, gesch. 10-13 jr, chron. r staar. Soesterbergsestraat. 31-01 Poes, zw/w, v/a r. naar buik, poten, deel r.kai foortsestraatweg. Inl. d A'foort. Tel. 033-4619323. Het begrip 'creativiteitsmarkt' is in Soesterberg bekend. Elk najaar wordt dit in het Dienstencentrum De Drie Eiken gehouden. Op ver zoek van velen wordt dit uitgebreid met een 'lente creativiteitsmarkt', teneinde het begrip creativiteit nog duidelijker onder de aandacht te brengen. Deze lente creativiteitsmarkt staat ge pland op zaterdag 8 maart van 10.00 tot 14.00 uur in het Dienstencentrum. Naast diverse deelnemers uit het vlieg dorp, is er ook belangstelling uit de re gio. Mensen uit bijvoorbeeld Amers foort en Soest zullen hun creaties daar ook tonen waardoor een breed scala van inzendingen ontstaat. Het gaat niet om de perfectie van het gebodene maar het laten zien wat men als hobby heeft; waar men met liefde en geduld aan werkt. Juist in deze tijd van meer vrije tijd en mogelijk aanstaande pensione ring is het een goede zaak kennis op te doen op welke leuke wijze men die tijd kan vullen. Op een creativiteitsmarkt is alles welkom, zo kent men het maken van poppen, hergebruik van kaarten, alle soorten hout- en snijwerk, brood deeg bewerking, schetsen en tekenin gen, lampenkapjes, brei- en borduur werk, kransen, natuurproducten, maar ook bijvoorbeeld leuke voorwerpen voor Pasen enz. enz. Een ieder die haar of zijn hobby wil laten zien, is van harte welkom. Het inschrijfgeld kost slechts vijf gulden p.p., daarvoor ontvangt men koffie of thee en wordt zelfs de lunch verzorgd. Aanmelden en verdere infor matie: Irmgard Lensink, Chr. Huijgenslaan 129, 3769 XT Soester berg, tel. (0346) 352205.

Soester Courant | 1997 | | pagina 16