m j En dit zijn de knallers van deze week: Bewoners van Daelhoven kunnen hart ophalen aan Soester 'herinneringen' Opening van vogelasiel in de zomer 898 498 179 mr BJ B ■105?° 11 GRATIS* VAN ESSEN Zolderbrand: ton schade 7 WOENSDAG 5 FEBRUAR11997 j 75e JAARGANG NO. 24 Officiële opening (eind mei) door prins Bernhard 3 Actueel 13 Soesterberg 15 Sport 15 Sport 4» VkP* iifc s -V:A ^f§|pp Verkrachter (23) moet anderhalf jaar cel in Alcoholcontrole levert acht keer proces-verhaal op MOBIELE TELEFOON FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO Zuidpromenade 15, Soest, Tel: 601 28 74 Oververhitting ketelruimte Di Lassostraat Knippen/föhnen 65?° 70.°° samen 135.00 HET VLEESCENTRUM Dikke riblappen Qge Rundergehakt Cg5 Caribische of Mexicaanse 9.95 varkensreepjes Start graafwerkzaamheden aan de Eemweg mm Inbraak kelderbox Van B reukelen Vast-goed zie pagina 5. Afslanken, daar waar u wilt le behandeling gratis Ook voor cellulitis en spierversteviging Hamlappen Salustiana's sinaasappels Noorse garnalen Fijn volkoren brood Noordhollandse exfra pikante kaas ZOO 500 gram U/O Gemarineerde verse worst 700 kilo Vö VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest TT J A. van der Lee representatieve kantoorruimte VAN DER GOEN advocaten OPVELER VERZOEK NU OOK IN SOEST Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 15 Buiten Soest f 30 Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Daelhoven, het nieuwe verpleeg huis aan de Graanakker, beleefde vorige week een drukke "open dag". Naast de talrijke genodigden kwa men ook tal van andere Soesters zónder uitnodiging een kijkje ne men. Ze kregen in groepjes alle maal een rondleiding. Van een "besloten" programma was dan ook geen sprake, zoals directeur Ad Witlox tijdens de korte ontvangst in de koffiekamer moest vaststellen. Het leek hem overigens niet te deren. Hij verge leek de totstandkoming van het centrum - waar 60 demente bejaarden en 30 li chamelijk gehandicapten een onderdak vinden en dat ook de uitvalsbasis wordt voor het Centrum VerpleegThuiszorg Soest-Baarn - met een voetbalwedstrijd tussen F.C. Daelhoven en de "tegenstan ders", waarbij achtereenvolgens de men sen van de bouw, de overkoepelende stichting De Opbouw en de medewer kers voor een (rust)stand van 3-0 had den gezorgd. De wedstrijd was dus nog niet klaar, zoals Daelhoven zelf ook nog niet hele maal af was. "En een verpleeghuis is natuurlijk nooit af zolang de maatschap pelijke ontwikkelingen en de visie op zorg blijven veranderen," aldus Witlox. Hij verraste zijn gehoor verder met de mededeling dat niemand minder dan prins Bernhard eind mei de officiële opening van Daelhoven zal verrichten. Burgemeester De Widt stelde vast dat de bewoners - die de volgende dag zou den arriveren - op een belangrijk stukje Soest kwamen te wonen. "Een paar jaar geleden groeide hier nog maïs, en som mige Soesters betreurden het dat hier gebouwd ging worden, maar de meesten zullen met het resultaat toch heel tevre den zijn," aldus De Widt, die Witlox en de zijnen complimenteerde voor de taaie volharding bij de moeizame onder handelingen met "Den Haag" en "Utrecht". Vlaggen De burgemeester overhandigde als dank daarvoor een Nederlandse en een Soes ter vlag, wat volgens hem goed uitkwam voor het komende bezoek van prins Bernhard. Daarnaast bood hij uit het gemeentelijk kunstbezit een schilderij van Egbert de Rooij in bruikleen aan, waarvan de titel ("De gespletenheid van het geestesleven") volgens De Widt erg toepasselijk was. Namens de recent opgerichte stichting "Vrienden van Daelhoven" aanvaardde voorzitter Antoinette v.d. Brink het schilderij, dat ze beschouwde als een symbool van wederzijdse vriendschap. Zelf bood ze, napiens de stichting, het verpleeghuis ook een kunstwerk aan: een "bewegend" schilderij, uitgevoerd op een gecomputeriseerde lichtkast die de bewoners zelf met een druk op de knop tot leven kunnen brengen. Op die manier zullen ze wellicht momenten van herkenning beleven, aldus mevrouw V.d. Brink. Ze stond kort stil bij de ontstaansge schiedenis van de "Vrienden", waarvoor de financiële basis was gelegd door de familie Smeeing uit Soest. Dat goede voorbeeld werd ter plekke gevolgd door een medewerker van de firma Sol de Wilt (medische producten), die de stich ting een cheque van 3500 gulden aan bood. Ook van de bewoners van de Amerpoort ("Hof 12") werd er een schilderij aangeboden. Drie boeren De bijeenkomst werd afgesloten met de ietwat opzienbarende binnenkomst van drie boeren in passende uitmonstering - De drie Soester "boeren" boden Daelhoven een aantal oude voorwerpen uit het museum aan. luisterend naar de namen Douwe Kof fie, Bas Kuul en Peter Olie - in wie ken ners de drie Soesters Anton van den Dijssel, Henk Gerth en Henny Koenders ontdekten. Douwe (Anton) maakte in onvervalst "Soesters" duide lijk dat zij op deze historische plek des tijds hadden "geploegd en gezwoegd". Het drietal kwam namens het Museum Oud-Soest aan de Steenhoffstraat - en dus als oude buren van het Thuiszorg- centrum - een aantal oude gebruiks voorwerpen uit de collectie aanbieden ("vaan toen wullie nog jong woare, hier op de Neng,.."), zoals een ouderwetse bascule (weegschaal), een koffiemolen en een oliestel, die met "kruuwoages" werden aangevoerd. De voorwerpen, die om de zoveel tijd gewisseld zullen wor den voor andere bezittingen van het museum, krijgen her en der een plekje in het verpleeghuis, zodat de bewoners ook hierin een stukje van "vroeger" kun nen herkennen en zich daardoor nog wat meer thuis kunnen voelen in Daelhoven. Wereldwinkel stuit door ruimtenood op 'grenzen van de groei'. College Iaat raad besluit nemen over halve ontsluitingsweg. Aantal busreizigers blijft stijgen. Verplaatsing Fokker F-27 geslaagd. 'Huurders Soesterberg, verenigt u!' Belastingadviseurs tilden klanten voor tonnen. Carnaval staat voor de deur. r f4 óflfe Stam/SoVoCo slaat frustraties van zich af. Moeizame, maar belang rijke zege heren SoVoCo. Slordig Smeeing/BDC laat op gang. Titel alleen niet voldoende voor BDC. Ronald Frank plaatst zich voor NK judo. Omdat hij een medewerkster van de Stichting Vluchtelingenhulp Soest had verkracht, is een 23-ja- rige Somaliër vorige week door de Utrechtse rechtbank veroor deeld tot anderhalfjaar cel, twee maanden minder dan was geëist. Het slachtoffer, die als vrijwilligster bij Vluchtelingenhulp werkt, ging in juli vorig jaar naar de woning van een cliënt. Die was niet thuis, maar een bekende van hem deed open. De vriend nodigde de vrouw uit binnen op de man te wachten. Binnen begon hij avances te maken. De Soestse probeerde dit af te weren, maar daarop was de man agressief geworden. Uiteindelijk had hij haar verkracht, nadat hij haar onder be dreiging van een mes gedwongen had zich uit te kleden. De verdachte, die inmiddels vijfjaren in Nederland is en in Hilversum woont, had ontkend. Wel had hij toe gegeven dat zowel de vrouw als hij zelf zich hadden ontkleed. De recht bank hield bij haar vonnis rekening met het feit dat de man al eerder wegens aanranding en geweldpleging in contact was geweest met justitie. In het district Eemland-Noord heeft de politie van zaterdagavond acht uur tot de volgende morgen vier uur op zes locaties alcoholcontroles uitgevoerd. In Soest stonden de agenten op de Vrede hofstraat en de Birkstraat. In acht uur tijd werden 350 automobi listen aangehouden. Van hen hadden er acht teveel gedronken, onder wie één Soester. Drie bestuurders moesten hun rijbewijs inleveren, de vijf anderen kre gen boetes van 340 tot 650 gulden. in combinatie met 2 jaar Libertel Corporate 90 abonnement. Vermoedelijk door oververhitting van de ketelruimte is vorige week brand ontstaan op de zolder van een woning aan de Di Lassostraat. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. Grotere schade werd voorkomen door dat de rookmelder in huis de bewoners in een vroeg stadium waarschuwde. De brandweer werd dinsdag om 19.19 uur gebeld en was negen minuten later aan wezig. In de woning werden alle deuren gesloten, waarna de brandweer met drie stralen hoge druk van binnenuit de aan val op het vuur inzette. Omdat de schoorsteen wegbrandde, Zuldpromenade 2° Soest Telefoon 035 - 601 86 13 sloegen de vlammen even later door het dak naar buiten. Hierop zette de brand weer ook de ladderwagen in. Na twin tig minuten werd het sein 'brand mees ter' gegeven. Het vuur beperkte zich tot het ketelgedeelte van de zolder, maar omdat de waterleiding barstte, ontstond in huis veel waterschade. Niemand raakte gewond. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 per kiloO?0 per kiloO?0 per kilo Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar M Aan de Eemweg is vorige week een begin gemaakt met graafwerkzaam heden op de plek waar het vogel asiel van de Dierenbescherming komt te staan. Het is de bedoeling dat het opvangcentrum, dat een half miljoen gulden kost, in juni wordt geopend. Na de opening kunnen vogels, die ziek, zwak of misselijk zijn, naar het asiel worden gebracht. Tijdens de openings uren wordt het beheerd door Piet van Bethlehem die ondersteuning krijgt van vrijwilligers. Buiten deze 'kantooruren' zal in elk geval de politie een sleutel krijgen van het opvanghok. Hetzelfde is het geval bij het dierenasiel dat ook al aan de Eemweg ligt. Mensen die 's avonds of 's nachts een hulpbehoevende vogel aantreffen, kun nen straks de Dierenbescherming of een directe noodlijn bellen. De procedure zal te zijner tijd door de Dierenbescher ming worden bekend gemaakt. In Soest hield mevrouw De Muijnk tien tallen jaren een vogelasiel aan de Van Weerden Poelmanweg, maar sinds de inmiddels overleden dierenliefhebster om gezondheidsredenen moest afhaken, heeft Soest geen eigen asiel meer en worden gewonde of niet-fitte vogels naar Woudenberg en Amersfoort ge bracht. Vooral in de afgelopen vorst periode gebeurde dit regelmatig. Ook roofvogels, zoals de uil, kunnen naar de Eemweg worden gebracht, al heeft het asiel de vereiste vergunning nog niet. Aan zo'n vergunning worden verschillende voorwaarden gesteld. Me vrouw De Muijnk had het papiertje, maar het vogelasiel van de Dierenbe scherming zal moeten aantonen dat het met roofvogels kan omgaan. "Eigenlijk mogen we roofvogels niet opvangen, maar je kunt de vergunning wel verdie nen door te laten zien dat je het kan. Een beetje vreemd," aldus een woord voerster van de afdeling Soest/Soester berg van de Dierenbescherming. Het asiel krijgt in elk geval al wel speciale roofvogelkooien. "Want als je die later moet laten bouwen, kost het meer geld." Geld. De Dierenbescherming heeft de KHHP Foto: Goos van der Wilt bouw van het vogelasiel kunnen finan cieren dankzij de vrijgevigheid van donateurs. Maar om te voorkomen dat het vogelasiel straks een veer moet la ten, zijn nieuwe giften noodzakelijk. In tegenstelling tot het naastgelegen die renasiel kunnen voor de vogels geen pensionkosten in rekening worden ge bracht en daarom zijn er geen structu rele inkomsten. (Het gironummer van de Dierenbescherming in Soest is 228270). Ook vrijwilligers, die volgens een roos ter de beheerder bijstaan bij de opvang van vogels, zijn nodig. Belangstellenden kunnen voor informatie hierover contact opnemen met de Dierenbescherming, tel. 6012501. Door een deur van de kelderbox te ver nielen, is een inbreker erin geslaagd een lamp mee te nemen. De diefstal werd gepleegd aan de Smitsweg. De lamp is van een 28-jarige Soester. fa... (zie pag. 8 in dit blad) (uitsluitend geldig in combinatie met een kuur). Mooi voor minder geld bij: udio ance Andeweg"" Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens afspr. 035 - 601 20 13 kilo hand en pers, 2 nelten a 1,5 kilo 250 gram 475 heel Geef Brink maar de ruimte Kantoorinrichters voor een kompleet kantoor FAXEN C0PIERS MEUBELEN ETC. NIMRHEIDSWEG 9,3762 EP SOEST IEL 035 6014706 FAX 6026856 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 18 Wij zoeken: 200 500 m2 Birkstraat 108 Postbus 318, 3760 AH Soest Tel.: 6015080-Fax: 6024345 De Hypotheker Soest, Steenhoffstraat 66, Het is zover. De Hypotheker heeft zich ook in Soest geves tigd. Dat is plezierig voor u. Want wanneer u op zoek bent naar een hypotheek die volko men aansluit op uw persoonlij ke situatie, bent u bij De Hypotheker aan het enige juiste adres. De Hypotheker is een objectief adviseur die u kan laten kiezen uit alle mogelijke hypotheekvormen. Én de juiste hypotheek voor u afsluit. Volledig kosteloos. ER IS MAAR ÉÉN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER. 035 - 6036000

Soester Courant | 1997 | | pagina 1