:uid Van Rouwendaal Makelaardij vanaf 14 februari actief op huizenmarkt VAN SOEST WOONWINKEL Uniek familiebedrijf gaat huis uit ~i HANDEL WANDEL ióhOCK Bestax neemt Taxi Tak over TROUWPLANNEN? FOTO SWAGER Gift van fa. Van Kreukelen voor Vrienden van Molendael Gemar Gezinsmarkt geeft weer reischeques cadeau Jubileum-maandprijs bij Reisbureau Gerth (25) Liefde speelt hoofdrol in Valentijn-menu bij Bauers PAGINA 10 11 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 11 dam, ^illage' workshop 1 v.d. Broeck Ibeurs voor Is en munten d van 4 Soester Assurantiekantoor breidt dienstverleningspakket uit Vestiging Eikenlaan verdwijnt Accuphase DC-300 bij Pol Audio Baarn Valentijnshow van Juwelier Groenhuizen in het Berghotel KvK en MKB geven voorlichting aan nieuwe ondernemers "r* .........FOTO - VIDEO f4.000 voor hotelkamer Zit uw fauteuii of bank nog zo prettig? Maar is de stoffering versleten of uit de tijd? Wij zijn er in gespecialiseerd om uw meubels een tweede leven te geven. Start bouw sorteerinrichting Gebr. Beijer aan Zuidergracht (advertentie) (advertentie) PIET VAN HEUGTEN Politie betrapt twee inbrekers na telefonische tip sebee'rwol n 15 februari Contactlenzen >rgelegenheid. aat 46, tel. 60195 77 13 februari g op een verre reis door is de zin die Johan van spreekt aan het einde van een beknopte samenvat- ;r uur durende documen- sterdam. "In Amsterdam Gereld samen maar het is een dorp." de stad waar de regisseur woont. Hij realiseerde over de hele wereld reist dat voor mijn eigen deur at liggen". Hij fietste eens daar zag hij alleen maar Dnen, hij besefte toen dat circuits in zijn stad niet i het filmonderwerp vast: s global village, een veel- let een bevolking die be ientallen nationaliteiten, rtuigingen en culturele ortom, de multiculturele ;ezien door de ogen van die zich door de affaire »t werd van de problema- i het samenleven met an- groeperingen. De rode n wordt gevormd door de er Khalid, die fotofilms jgrafen en aflevert bij la- alid is geen traditionele in de islam maar een jon- e dag leeft, een stickie ousemuziek houdt. Tege- een religieuze moslim, opvatting dat afstand 4e :ist van der Keuken naar met de zakenman Borz- iie getrouwd is met een net haar en zijn zoontje Global Village" toont d niet alleen als een he- ondiale verzamelplaats, het heden ook met het r een 83-jarige joodse eren, die samen met haar erduikadres in Zeeuws- zoekt. "De kleinste reis in 's de filmer. Aan het slot >it hij in een spectaculaire :mmen los als hij beelden 2hailly, die Debussy's La afwisselt met poëtische 2t IJ, de grachten en een sterdam. Cjp/65+ f7,50/ id met de lengte van rte ang om 19 30 nnri ipril zocht voor een reis door >doel: muzikale commu- ael: samenspel. Reislei- en Broeck. il om 14.00 uur start bij Iname deze fantastische shop. Het wordt vooral -els, maar bovenal een klasse. Rob, uitvoerend t aan het conservatorium ïeeft in het verleden zeer kshops in het buitenland erzoek wil hij graag in geweldige muzikaliteit en en met mensen die het met hun instrument aan an. Iedereen die denkt sng te hebben kan in- digheid is wel gewenst. n keyboard of synthesi- gen. Zondagavond is de het workshop-orkest, en kunnen voor uitge- ie contact opnemen met ndsteder, tel. 6023216. i de Zinzendorf-mavo 0 in Zeist wordt op za- ari weer een grote ver- r postzegels en munten o.a. een speciale ruil- an zonder kosten ook aten taxeren. De beurs tot 16.00 uur en de toe- teveel alcohol in zijn x het stuur van zijn auto kreeg een Soester een De 45-jarige man werd om twee uur aangehou- ihoffstraat en viel bij de e mand. Vanaf vrijdag 14 februari begeeft Van Rouwendaal Makelaardij zich actief op de huizenmarkt. Jan van Rouwendaal van het gelijknamige assurantiekantoor aan de Burge meester Grothestraat breidt daar mee zijn dienstverlening uit. De nieuwe bv komt onder leiding te staan van Walter de Boer, een gebo ren en getogen Soester. Hij is thuis op de huizenmarkt en kent Soest als zijn eigen broekzak. In de af gelopen negen jaar bouwde De Boer reeds een grote staat van dienst op als makelaar bij Schoeman Amersfoort en Boon Makelaars Zeist. Van Rouwendaal Makelaardij is inmid dels aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Voor Van Rouwendaal is de oprichting een logische stap. "We bieden een totaal pakket. We bemiddelen bij de aan- en, verkoop van huizen en kunnen de men sen meteen een verzekering aanbieden en adviseren bij de financiering. Door een complete dienstverlening hou je de mensen binnen de deur en hoeven ze niet langs allemaal verschillende adres sen te gaan." De makelaardij is gevestigd naast het assurantiekantoor aan de Burgemeester Grothestraat. Het nieuwe kantoor is in gericht als woonkamer. Maar volgens Van Rouwendaal en De Boer zullen de klanten zich er niet alleen optisch thuis- voelen. Betrokken "Het is misschien vreemd om van jezelf te zeggen waar je goed in bent, maar het is de enthousiaste manier van werken. Dat hoor je van de klanten. Iemand die een huis wil kopen of verkopen, wil dat laten doen door een makelaar die be trokken is. Vaak is het een spannende periode voor de klant en achteraf hoor je dat je zo'n enorme steun voor ze bent geweest. De huizenmarkt is ingewik keld, de mensen rekenen en steunen op je. Je bent met zaken bezig, die zo be langrijk zijn voor de mensen. Daarom is het ook belangrijk dat je een vertrou wensrelatie met ze opbouwt. Het gaat verder dan de aan- of verkoop van een huis. Het gaat tevens om de omgangs norm en natuurlijk moet je in eerste in stantie deskundigheid kunnen koppelen aan enthousiasme," zegt De Boer. "Makelaars creëren vaak een afstand tussen zichzelf en de mensen, maar dat willen wij juist niet. De mensen ook niet. Als assuradeur merk ik dit ook. De mensen vinden het erg als je aan de voordeur aanbelt, ze hebben liever dat je achterom komt," zegt Van Rouwend aal. Contacten Hij heeft vijftien jaar ervaring in de we reld van assurantiën, en was daarnaast al regelmatig met succes actief in de makelaardij. Hij pakt de draad weer op, al blijft hij zichzelf concentreren op het Eind vorige week zijn de taxi-activi teiten van Taxi Tak in Soest overge nomen door taxibedrijf Bestax. Bestax taxi vervoerder van Amers foort en Leusden, zet de activiteiten van Taxi Tak voort. Het taxibedrijf Taxi Tak is in Soest niet onbekend. Het verzorgt al ruim 60 jaar taxivervoer en ziekenvervoer met taxi's en rolstoeltaxi's in Soest en omgeving. Bestax waarborgt de continuïteit van de taxi-activiteiten van Taxi Tak. Taxi Tak opereerde met in totaal 10 wagens en 20 personeelsleden. De naam Taxi Tak verdwijnt van het toneel, de taxi-activiteiten in Soest zul len worden uitgevoerd worden onder de naam Bestax. Bestax zal in de toekomst ook geen gebruik meer maken van het pand op de Eikenlaan te Soest. Alle personeelsleden worden door Bestax overgenomen en volgens Bestax-nor- men in het pak gestoken. Bestax maakt deel uit van Besseling, een familiebedrijf uit Amersfoort, bestaande uit een koeriersdienst voor spoed- vervoer van pakjes en pakketten. Bestax voor taxivervoer op maat en Besseling Travel voor touringcarvervoer. Alledrie zijn ze eind januari 1997 gecertificeerd volgens de ISO 9002. Het bedrijf is in 1985 met een tweetal auto's als koe riersbedrijf gestart in Leusden en telt in middels 90 voertuigen en 150 man per soneel in vaste dienst. Totaalpakket Bestax biedt gezamenlijk met Besseling Travel een totaalpakket aan personen vervoer voor de regio Amersfoort, Leusden en omgeving. Bij Bestax kan men terecht voor: taxi-, ziekenfonds-, particulier-, Schiphol-, trouw-, rol stoel-, groepsvervoer en treintaxi. Bij Besseling Travel voor touringcars, dag tochten, meerdaagse reizen, personeels uitjes, schoolreisjes en ook Vip-vervoer per touringcar. De Bestax hoopt met haar kwaliteit en de grotere capaciteiten een betere taxi- vervoerder te zijn voor Soest en omge ving. Bestax rijdt met nieuwe, witte Volvo's, chauffeurs in pak en komt op tijd, "Afspraak is Afspraak!" Bestax is bereikbaar onder het bekende telefoon nummer van Taxi Tak: 035 - 602 22 22. In de "huiskamer" van Pol Audio, Laan straat 122 in Baarn, wordt van zaterdag 15 februari t/m zaterdag 22 februari de nieuwe digitale voorversterker Accuphase DC-300 geïntroduceerd. De DC-300 is waarschijnlijk de meest ge avanceerde digitale voorversterker ooit gemaakt en wordt door Accuphase ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan gelanceerd als een innovatief hoog standje. Het grote voordeel van een digitale ver sterker is dat ruis, overspraak, fase- fouten en vervorming tot een minimum worden teruggebracht. Volume-, klank en balansregeiingen worden net als loudness door middel van DSP's in het digitale domein uitgevoerd. Voor de aansluiting van geluidsbronnen is gere kend op een ruim aanbod: digitale in- en uitgangen bevinden zich in optisch en elektrische uitvoering aan de achterzijde van de versterker. Om jitter te voorkomen worde ingangs signalen, die verschillende samplingfre- quenties en digitale woordlengte mogen hebben, opnieuw ingeklokt. Het digitale gedeelte rekent met een 24-bits signaal, dat aan de uitgang door 8 parallel ge schakelde 20-bits DA-converters en 4e-orde filters wordt omgezet naar ana loog. De Accuphase DC-300 kost f 30.000 en is standaard uitgerust met een analoge ongebalanceerde ingang. Extra analoge in- en uitgangen zijn in de vorm van modules los leverbaar en kosten gemid- dpld f 400p. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 februari houdt Juwelier Groenhuizen uit Amersfoort een Valentijnshow in het Berghotel aan de Utrechtseweg in Amersfoort. De trouw- of relatiering is al eeuwen lang het symbool van verbondenheid. Veel gespecialiseerde ateliers presente ren dan ook nieuwe collecties ringen met het accent op andere vormen en materiaalkeuzes. Te zien zijn de klas sieke, geelgouden, gladde ring, maar ook meerkleurige ringen met of zonder briljant. Op 14 februari begint de show om 19.00 uur, op zaterdag kunnen belang stellenden tussen 10.00 en 17.00 uur in het Berghotel een kijkje komen nemen. Voor startende ondernemers wordt op donderdag 20 februari weer een infor matieve bijeenkomst gehouden door de Kamer van Koophandel (KvK) en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf. Deze begint om 13.00 uur in congrescentrum De Eenhoorn aan de Koningin Wilhel- minalaan in Amersfoort. De deelname kosten bedragen 35 gulden. Belang stellenden moeten zich vooraf aanmel den bij de afdeling handelsvoorlichting van 4e KvK, tel. 033-4612964. Walter de Boer (links), Sandra Schlebaum en Jan van Rouwendaal in de 'huiskamer' van Van Rouwendaal Makelaardij aan de Burgemeester Grothestraat A Foto: Goos van der Wilt assurantiekantoor. "Er wordt gezegd, dat er al zoveel makelaars zijn. Maar het gaat om de contacten die je hebt. Als assurantiekantoor hebben wij duizenden relaties. Natuurlijk gaan we kijken of we hen onze extra diensten kunnen aanbie den." Op vrijdag 14 februari (Valentijnsdag) is de officiële opening van Van Rouwendaal Makelaardij. Van 17.00 tot 21.00 uur is er open huis aan de Burge meester Grothestraat 13. Iedereen kan dan een blik in de 'keuken' werpen, maar natuurlijk is Van Rouwendaal Makelaardij ook telefonisch te bereiken, tel. 6032737. Kom dan vrijblijvend ons show-album inzien. Tevens ontvangt u GRATIS het boekje ""Rouwen hoe het hoort en hoe het kan". Dat staat boordevol ideeën. Bovendien krijgt u nog een aantal waarde- cheques die veel trouwvoordeel bieden. Uw trouwfoto-reportage is bij ons in '3 handen. Bovendien krijgt u dan gratis nog 30 bedankkaartjes. Maak kans op een GRATIS trouwreportage. VAN WEEQESTRAAT 85 - 3761 CD SOEST F0T06RAFEN TELEFOON 035 - 601 3917 OltPE Aannemersbedrijf A.A. van Breukelen Zonen B.V. heeft spontaan 4.000 gulden geschonken aan de Stichting Vrienden van Molendael. Het geld wordt besteed aan een hotelkamer. "Een paar weken geleden heeft onze kleinzoon in het ziekenhuis in Baarn ge legen. Bij het bezoek merkten we dat de kinderen heel erg blij zijn met de gesp onsorde speelkamer op de kinderafde ling. Dat heeft ons doen besluiten ook een financiële bijdrage te leveren aan de extra servicevoorzieningen voor patiën ten en hun familie", vertelt mevrouw L. van Breukelen van het gelijknamige aannemersbedrijf enthousiast. Medisch Centrum Molendael besteedt deze gift aan de hotelkamers voor familie van ernstig zieke patiënten. Aannemersbedrijf A.A. van Breukelen is gevestigd aan de Van Straelenlaan 7 en geen onbekend bedrijf in Soest en wijde omgeving. De vierde generatie is sinds twee jaar nadrukkelijk aanwezig. H. van Breukelen staat samen met Van Breukelen jr. aan het hoofd van het be drijf. Het bedrijf houdt zich bezig met nieuwbouw, verbouw renovatie en res tauratie. WONING- EN P R O J E CT ST O F F E R I N G Dealer van: De Ploeg Designers Guild Tres house Chivasso, enz. i i j i L i L*i 'A: i- i: Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 Na ruim honderdtien jaar slaat Gebr. Beijer zijn vleugels uit. Het traditionele familiebedrijf, gespe cialiseerd in het sorteren en trans porteren van bouw- en sloopafval, gaat 'het huis uit'. Aan de Zuider gracht komt een nieuw bedrijfspand te staan. Onder toeziend oog van onder anderen veel familieleden plaatsten Jan en Gerda Beijer (de oudste vennoten) donderdagmiddag het eerste bekistings schot voor de sorteerinrichting. Het is de bedoeling dat deze in juni gereed komt, evenals de weegbrug, de stallings ruimte en het bedrijfskantoor. Daarmee komt dan een einde aan ruim een eeuw durende traditie, waarbij de klanten van Beijer ontvangen werden in de keuken van de familie Beijer, de zelfde ruimte die diende als kantine h voor het personeel. De medewerkers die het afval sorteren, hebben vanaf dat moment ook een dak boven hun hoofd, want aan de Beukenlaan werd altijd in de open lucht gewerkt, weer of geen wéér. Toekomst Met het nieuwe complex wil de derde generatie de toekomst van het familie bedrijf veilig stellen. De vierde genera tie is inmiddels ook werkzaam in het bedrijf. De verhuizing van Gebr. Beijer is mede mogelijk gemaakt door een samenwerking met het plaatselijke Bouwbedrijf G.W. van de Grift dat on der meer zorgdraagt voor de bouw van het bedrijfscomplex. Het ontwerp is van Astrid Rasch en Henk Lotze. Door de strengere milieuwetgeving werd het voor Beijer ondoenlijk de bedrijfs voering voort te zetten aan de Beuken laan. Met directeur G.W. van ,de Grift Onder toeziend oog van veel familie leden draagt Gerda Beijer een denkbeel dig steentje bij aan de bouwstart van de sorteerinrichting aan de Zuidergracht. Foto: Goos van der Wilt van het gelijknamige bedrijf werd een oplossing bedacht. Doordat Van de Grift grond kon kopen aan de Beuken laan en daarachter én inmiddels vergun ning heeft gekregen voor de bouw van 57 woningen, werd de verhuizing van Beijer financieel haalbaar. Vandaar dat aan dé Zuidergracht zesduizend vier kante meter bedrijfsterrein werd ge kocht. Beijer hoopt daar vanaf juni aan de slag te kunnen. Van de Grift verwacht dat de eerste woningen aan de Beukenlaan aan het einde van dit jaar worden opgele verd. De 57 huizen komen aan de rand van het nog aan te leggen ecologische park op de Noordelijke Fpg te staan. De Gemar Gezinsmarkt, de bekende supermarkt aan de Parallelweg, is vo rige week weer begonnen met een strippenkaartactie die vier weken zal duren. Elke week staan er diverse aantrekkelijke aanbiedingen op de waardebonnen, die bij de Gemar kunnen worden ingeleverd. Elke week is er één prijswinnaar die een reischeque van f 500 gulden in ontvangst mag nemen. De actie wordt gehouden in samenwerking met reisbureau Star Travel van de Soesterbergsestraat. Daarnaast wor den er uit de duizenden ingeleverde bonnen elke week maar liefst tien troostprijzen weggegeven, bestaande uit een Markant-boodschappen- pakket. De eerste week werd de reischeque gewonnen door dhr. A.P. van den Tweel van de Willem de Zwijgerlaan; de tweede week ging mevrouw R. Hardenberg van de Schaepmanstraat met de hoofdprijs strijken. Ze kregen de prijzen (met een bloemetje) uitge reikt door chef-slager Maik Schaffher van de Gemar. Het is altijd goed toeven bij de Gemar. Er is plaats gènoeg op de ruime parkeerplaats; betalen met pin en extra geld opnemen is geen enkel probleem en elke vrijdag is er een Spakenburgse viskraam. Ook de ko mende twee weken zijn er weer waardebonnen (resp. geel en wit), die kans geven op de reischeque of een van de tien troostprijzen. En het is natuurlijk altijd aan te raden om van de aanbiedingen op de waarde bonnen te profiteren. Let op de gele folder en de advertentie in deze krant! De heer en mevrouw Kreuning uit Soest zijn de winnaars geworden van de januari-prijs van het jubilerende Reisbureau Gerth. Zij wonnen zater dag een geheel verzorgde 10-daagse cruisevakantie met de "magination" in het Caribisch gebied. Iedereen die een reis boekt bij Reis bureau Gerth (25 jaar) maakt het hele jaar door kans op een van de prachtige reizen, die elke maand wor- V.l.n.r. jury-lid C. Klomp, notaris B. Bokdam, het echtpaar Kreuning en F. Gerth bij de prijsuitreiking. den toegekend. Wie vroeg boekt (vóór 31 maart) dingt zelfs het hele jaar door mee naar deze bijzondere prijzen. De februari-prijs is een 9- daagse vliegreis met de OAD voor twee personen naar Puerto Vallarta (Mexico). Wie komende vrijdag (Valentijn- dag!) een vriend of vriendin, man of vrouw of wie dan ook zijn/haar bij zondere genegenheid wil tonen, kan dat op allerlei manieren doen. Maar een tongstrelend etentje valt vast en zeker altijd in de smaak... Speciaal daarvoor serveert restaurant Bauers, Burgemeester Grothestraat, aanstaande vrijdag het Valentijn-menu, waarin de liefde een hoofdrol speelt. Dat blijkt bijvoorbeeld al uit het voor gerecht: "Salmon in Love", waarin ge rookte en gemarineerde zalm samen gaan op een bedje van frisse salade, maar ook uit de daarop volgende "Crème d'Amour", een licht gebonden soep van waterkers en Hollandse garna len. Wie het hart van zijn of haar partner DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN JJJI TEGELTAPIJT. Ook hoogpolig los te leggen tegeltapijt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Tel. 0346-351838 Bel svp voor kleurenfolder en/of bezoek Tapijttegels van ƒ15,- p.m2. t/m ƒ120,- p.m2. dan nog niet veroverd heeft krijgt - na de "Liefdesdrank" (een cocktail van champagne en Parfait d'Amour) - op nieuw een kans met de hoofdschotel, "Entrecote for Two", een mooie lende biefstuk voor twee personen met port saus, die aan tafel wordt gesneden en geserveerd. Het Valentijn-menu wordt feestelijk afgesloten met "Heisse Liebe", ofwel vanille-roomijs met warme fram bozensaus. Het Valentijn-menu kost f 69,50 p.p. Wie zich komende vrijdag wil verzeke ren van een perfect onthaal voor die éne hartsvriend(in), doet er goed aan tevo ren te reserveren bij restaurant Bauers aan de Burgemeester Grothestraat 55 tel. 035-6012516. Twee inbrekers zijn donderdagavond in de kraag gegrepen, terwijl ze een wo ning aan de Dr. Rupertlaan doorzoch ten. De politie betrapte het tweetal, na dat ze een telefonische tip had gekregen. De inbraak werd omstreeks half zeven gepleegd. De daders, die geen vaste woon- of verblijfplaats hebben, werden na de aanhouding in een cel onderge bracht. Ze zijn 38 en 41 jaar. Hun auto werd in beslag genomen. De bewoner van het huis miste een hor loge. Bij het fouilleren werd het klokje in de zakken van één van de mannen teruggevonden.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11