SEC heeft vuurwerk over Dure misstap van heren Red Stars Bekeravontuur volleyballers voorbij Charly van Z. moet 3 dut Spanning troef bij tafeltennissers Elan weg bij volleybalsters Toernooien voor bedrijven verspreid over elf avonden Peter van de Munt moet stoppen met voetballen JS-nskerk ATLETIEK Vier jeugdleden van AV Pijnenburg naar NK indoor VOETBAL zondag SEC onderhandelt met opvolger van Jos van Rouwendaal KORFBAL Noodlot slaat in laatste minuut toe voor De Eemvogels BADMINTON jj| Selby wint ook de laatste wedstrijd met ruim verschil Wim van Hoorn So VoCo haalt één punt weg bij Martinus VOLLEYBAL Zevenklapper tegen Eemboys in Baarn VOETBAL zaterdag HANDBAL VOETBAL zaterdag WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT Vissers hervatten wintercompetitie op uitwijklocatie Absentie vier spelers en coach breekt ploeg op BASKETBAL NVC wint in drie sets: 14-16, 13-15, 1-15 VOLLEYBAL Beroepscommissie handhaaft schorsing van het Van Puntendeling van Shot met concurrent Integer Groep TAFELTENNIS Tijdens de Nederlandse kampioen schappen indoor wordt AV Pijnen burg komend weekeinde vertegen woordigd door vier jeugdleden. Zij plaatsten zich eerder dit seizoen voor de eindstrijd. Vincent Hofmann start op de 800 me ter, de afstand waarop hij vorig jaar derde werd. Een plaats bij de eerste drie is wederom het doel van de zestienjarige Soester. Ook Mathan Hofmann maakt kans de finale van de 800 meter te be reiken. Het tweetal loopt zaterdag de serie, de finale is op zondag. Op de technische nummers is Inan Erkel de troef van AV Pijnenburg. De hoogspringer stond vorig seizoen tiende op de nationale ranglijst. De vrouwelijke inbreng komt van Marloes Heerkens die de 60 meter zal lopen. Ook zij heeft uitzicht op een finaleplaats. De vier jeugdleden van AV Pijnenburg worden getraind door John Alloggio. De leiding van SEC is in onderhan deling met een nieuwe trainer voor SEC-zondag. In de wandelgangen is de naam van Cees van Dorrestein genoemd, maar voorzitter Bert Krijger ontkent dat de club met hem in gesprek is. De preses hoopt wel tussen nu en vol gende week overeenstemming te berei ken met de kandidaat, van wie hij alleen wil zeggen dat het een Soester is. De besprekingen zijn, aldus Krijger, in een vergevorderd stadium. Het is de bedoe ling dat de nieuwe man in elk geval ko mend seizoen de leiding over de zon dag-selectie krijgt. Indien mogelijk, zal hij al dit seizoen actief betrokken wor den bij de trainingen en coaching van de koploper in de vierde klasse. Na het wegvallen van de geschorste Jos van Rouwendaal, die niet over de ver eiste trainers-papieren beschikt, is Pierre Hoogers hoofdtrainer. Omdat hij bin nen de club nog meer taken uitvoert, wordt dit niet gezien als een ideale situa tie. Degradatie komt angstvallig dicht bij voor het vorig seizoen gepromo veerde Eemvogels. Deze conclusie kan worden getrokken na de wed strijd tegen Midlandia. De andere staartclub won met 8-7. Het beslissende doelpunt viel in de laat ste minuut, niet lang nadat Ton Kraai- kamp beide partijen uit een strafworp op gelijke hoogte had gebracht. Het duel in Bunnik was spannend en het scoreverloop ging gelijk op. Nooit was het verschil groter dan één treffer. Midlandia en De Eemvogels wisselden voortdurend stuivertje en gingen de rust in met een 3-4-stand in het voordeel van de Soesters. Ook in de tweede helft waren de achttallen aan elkaar gewaagd, maar in de laatste minuut sloeg het noodlot toe voor De Eemvogels. Met een overwinning op Eemnes heeft Selby de competitie zonder nederlaag afgesloten. Evenals in de uitwedstrijd werd het 8-0 voor de badmintonners van de Soester kam pioen. Johan Meijer had in zijn enkelspel drie games nodig. Na enkele weken afwezig heid had hij even tijd nodig om warm te draaien en leverde wellicht om die reden de eerste game in: 14-15. Snel daarna kwam hij op temperatuur, want na 15- 9 in de tweede game, liet hij in de be slissende slagenwisseling niets aan dui delijkheid te wensen over: 15-1. Alle overige partijen werden in twee games gewonnen door Selby. In achttien games stond de ploeg slechts 78 punten af. Herman Scheerhoorn werd zaterdag in C-drie vervangen door Oscar Kox. Hij boekte individueel succes (15-5, 15-4) en was ook met Meijer en later Chantal Broekhuis aan zijn zijde, slagvaardig. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW ^kKty. •VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Het heilige vuur, dat Stam/SoVoCo een week eerder aanwakkerde, laai de niet op in Amstelveen. De wils kracht was er wel volgens manager Ruud Wijn, die andermaal de coaching voor zijn rekening nam, maar het elan ontbrak. Het tweede team van Martinus, dat tiende staat, klampte aan de onderste helft van de middenmoot door met 3-2 te winnen. De Amstelveners hebben vier punten minder dan de Soester ploeg, maar ook nog een duel te goed. Bij winst had Stam/SoVoCo de kloof kunnen verbreden, maar een slechte eerste set had vervelende gevolgen: 15- 4. Daarna kwam Stam/SoVoCo dichter in de buurt van het niveau, waarop het Abcoude van zich had afgeslagen. Ge noeg voor de winst was dit niet (15-13), maar de basis was wel gelegd voor be ter volleybal. Dit resulteerde in twee set-zeges van 6- 15 en 13-15. In de loterij die daarop volgde trok Martinus aan het langste stokje: 15-13. "Gezien de 2-0-achterstand kun je daama spreken van een goed verloop. In de vijfde set ging het gelijk op, maar op de beslissende momenten stokte het. Maakten we foutjes en benutten we de kansen niet," aldus Wijn. De stand onderin de eerste divisie is als volgt. De nummers 11 en 12 degraderen direct, de nummer 10 speelt promotie/ degradatiewedstrijden tegen de nummer twee van de tweede divisie. 7. Abcoude 8. Kuipers Zwolle 9. Stam/SoVoCo 10.Martinus 2 11.MLS/Flash 12.EMS/01haco 13-18 13-16 13-16 12-12 12- 4 13- 1 Kennelijk had de selectie van SEC- zaterdag wat vuurwerk bewaard voor de hervatting van de competi tie. Twee maanden na de laatste of ficiële wedstrijd staken de groen- witten een zevenklapper af in Baarn, waar Eemboys met 1-7 werd ingemaakt. Het moet gezegd dat de Baarnaars met een gelegenheids-formatie het duel in gingen. Op vitale posities miste Eemboys basisspelers. De ploeg die al een periodetitel op zak heeft, lijkt nu uitgeschakeld voor het algemeen kam pioenschap in de zevende klasse, want. de achterstand op SEC groeide tot vijf punten. De Soesters hebben nog drie concurren ten over, waaronder Veenendaal, dat af gelopen zaterdag met 10-0 won en ko mende zaterdag om 14.00 uur op de Bosstraat-West wordt ontvangen. In Baarn stond SEC na 45 minuten al met 0-3 voor. Na rust werd de voor sprong binnen vijf minuten uitgebouwd tot 0-5 en nadat Eemboys ook een doel punt maakte, scoorde SEC in de laatste twintig minuten nog tweemaal. De treffers kwamen op naam van Moham med Touhami (drie), Michel Besseling (2), Razzo van Dam en Arwin Lergner. "We zijn de winterstop goed doorgeko men. Iedereen was geconcentreerd en ging het duel goed in. We hebben goed kunnen trainen, meer dan Eemboys. Ik denk dat dat het verschil maakte. We hebben dikverdiend gewonnen," aldus Hendrik-Jan de Boer de trainer die voor een jaar heeft bijgetekend. Zijn vijfde seizoen bij SEC-zaterdag zal tevens het laatste zijn, want zoals de zaken er nu voor staan, integreren SEC, Soest en WZ'49 met ingang van de zomer van 1998. weest voor de strafcommissie. Behalve de onvoorwaardelijke schorsing heeft Van Zetten een voorwaardelijke straf van drie duels gekregen. Dit geldt tot februari 1998. Ook moet hij honderd gulden van de proceskosten vergoeden. Van Zetten is teleurgesteld over de uit spraak en bekijkt of hij nog stappen kan ondernemen. Waarschijnlijk zijn de mo gelijkheden daartoe gering, dan wel ni hil. En dus staat hij in de belangrijke wedstrijden tegen CSV en Animo, die waarschijnlijk beslissend zijn voor het kampioenschap, buitenspel. "We wisten dat we dit risico namen, toen we in be roep gingen," aldus Van Zetten die tot nu wel mocht spelen. En dat k,wam goed uit, omdat Tourné twee duels was geschorst, één duel miste vanwege va kantie en aanvoerder Arjan Roest met een rugblessure kampt. Roest, die in middels alweer bijna twee weken traint, maakt misschien zondag zijn rentree in de thuiswedstrijd tegen Attila om te kij ken of hij klaar is voor de beslissende fase van de competitie. De bedrijfssportcompetitie speelt zich dit jaar af in de periode van 12 mei tot en met 10 juni. Op het pro gramma staan elf sportavonden, waaraan waarschijnlijk nog een atletiekwedstrijd wordt toegevoegd. De sporttoernooien voor bedrijven uit Soest vindt voor de 35ste keer plaats. De veldvoetballers trappen op maandag 12 mei af op het terrein van WZ'49 aan de Eemweg, waar op 26 mei ook de finales worden afgewerkt. Naar de nadrukkelijke wens van de ge meente is De Banninghal weer het de cor van de zaalvoetbalwedstrijden. In de Soesterbergse sporthal wordt gespeeld op de dinsdagen 13 en 27 mei en 3 en 10 juni. De organisatie is hier in handen van SEC. Beukendal blijft wel de accommodatie voor basketbal. Red Stars ontvangt de bedrijfsteams op dinsdag 20 mei. Het volleybaltoernooi trekt traditiege trouw de meeste deelnemers. Die ko men wederom in Beukendal aan hun trekken. Stam/SoVoCo heeft hiervoor de donderdagen 15, 22 en 29 mei en 5 juni gereserveerd. De uitnodigingen voor de 35ste bedrijfs sportcompetitie gaan deze, uiterlijk vol gende week de deur uit. De plaatselijke ondernemingen hebben tot 14 maart de gelegenheid teams in te schrijven. Het inschrijfgeld per team bedraagt 75 gul den. Met de atletiekvereniging Pijnenburg vindt nog overleg plaats over een estafette voor bedrijfsteams. Of deze wedstrijd wordt wordt gecombineerd met de jaarlijkse Stratenloop, zoals in het verleden gebruikelijk was, is niet bekend. Eert dergelijke actie is voorlopig niet te verwachten van Charles van Zetten. De handballer moet drie duels vanaf de kant toekijken en mist de belangrijke wedstrij den tegen CSV en Animo. Peter van de Munt mag niet meer voetballen. De middenvelder van WZ'49 heeft dit te horen gekregen van specialisten. Een onvolgroeide rugwervel en versleten heupen zijn de boosdoeners. Als gevolg van de genoemde rugwervel had Van de Munt al langer klachten. Al geruime tijd deed hij regelmatig aan fitness om de spiergroepen rond zijn ge kwetste rug aan te sterken. Maar on danks deze extra trainingen en een in tensieve behandeling door een fysiothe rapeut bleef de 25-jarige Soester last houden van blessures. Nadat er in december foto's waren ge maakt in het AZU kwam onlangs de keiharde mededeling van de specialist. Verder voetballen zou onverantwoord zijn. "Ik heb de heupen van iemand van zestig, zeggen ze. Ik zal blijven fitnessen, zodat ik nog kan tennissen, maar ze hebben me verteld dat dat ook niet meer te lang zal duren," aldus de ex- voetballer die acht jaar in de hoofd macht uitkwam. Van de Munt stond bekend om zijn voetbalcapaciteiten én om zijn onver zettelijkheid in het veld. Over de ergste klap is hij heen. "In de eerste weken was het balen. Nu ze weer gaan voetballen, kriebelt het weer, maar je gezondheid is het belangrijkste." Van de Munt verdwijnt niet uit het oog bij WZ'49, waar hij bij de jeugd begon. Een van de laatste acties van Peter van de Munt bij VVZ'49. Dit seizoen zal hij geen wedstrijd van het eerste overslaan en met ingang van het komende voetbaljaar wordt hij lei der van de formatie van trainer Henk van Asch. In de schaduw van het proces rond Johan V. alias De Hakkelaar is de schorsing van drie duels voor Charly van Z. gehandhaafd. De beroepscommissie hechtte meer waarde aan de verklaring van scheidsrechter Holierhoek dan aan het verweer dat Smeeing/BDC en de Soester handballer hadden op gesteld. Charles van Zetten, zoals de linker hoekspeler voluit heet, mist hierdoor de cruciale wedstrijden tegen CSV en Animo, terwijl hij zondag ook tijdens het duel met hekkensluiter Attila aan de kant moet blijven. De tijdelijke ban was in eerste instantie uitgesproken door de strafcommissie. Dit gebeurde naar aanleiding van de uit wedstrijd tegen Animo, waarin ook Guus Tourné al was uitgesloten met als gevolg een schorsing van twee duels. Van Zetten zou na het eindsignaal in Rijswijk de bal bewust langs het hoofd van scheidsrechter Holierhoek hebben gegooid. Bovendien zou hij kort daar voor iets onvriendelijks tegen de arbiter hebben gezegd, al kon die niet vertellen wat, omdat hij Van Zetten wel gehoord, maar niet verstaan had. Van Zetten ver klaarde zelf dat hij de bal op doel mikte en dat de speeltijd nog niet was verstre ken. Hij ging in beroep, waardoor de schor sing, in afwachting van behandeling door de beroepscommissie, werd opge schort. Deze commissie achtte de ver klaring van Holierhoek doorslaggevend. Ze gaat daarbij uit van het huishoude lijk reglement van het Nederlands Handbal Verbond, waarin wordt gesteld dat verklaringen van scheidsrechters bij zondere bewijskracht hebben. De brief van de coach van Animo, die verklaarde dat Van Zetten niets ver keerd zou hebben gedaan, werd niet meegenomen in de overwegingen van de beroepscommissie. Omdat de be wuste brief niet beschikbaar was ge- Veel werd er niet gevangen, maar toch hervatten zaterdag de vissers de wintercompetitie. Omdat de ge bruikelijke wedstrijdlocaties nog bedekt waren met een laag ijs, werd uitgeweken naar het Amsterdam- Rijnkanaal. In dit diepe water moeten de vissers hun stijl aanpassen, maar meestal wordt er niet bijster veel gevangen. Het deel nemersveld was nog smal en in totaal hadden de vissers slechts negentien keer beet. Hiervan sloeg John Kasius tien maal een vis aan de haak en hij werd dan ook afgetekend eerste met een to tale lengte van 3.16 meter. Henk van Riet, die drie vissen boven water haalde, werd tweede met 1.19 meter. Op de< derde plaats eindigde John Huntelerslag die met twee vissen tot 0.86 meter kwam. Theo Bosman (twee vissen), Bart van Dijk en Ton van Drie (beiden één keer) waren evenmin voor niets ge komen. De overige deelnemers dachten mis schien wel aan de vissers die waren thuisgebleven, omdat ze het te koud vonden. Wedstrijdleider Willem van de Kraats hoopt dat er geen wedstrijden meer af gelast hoeven te worden. Anders wordt het steeds moeilijker de zomer competitie op tijd te laten beginnen. Door de vorst is het schema van de wintercompetitie door de war gegooid. De misstap die de heren van Red Stars zaterdag in Leiden maakten, kan de basketbalploeg duur komen te staan. Door de 52-45-nederlaag verloor Red Stars belangrijke pun ten in de onderhandelingen om de bovenste plaats. Zonder coach Hans de Bruin (ziek), de forwards Harrold Veen, Marco van Maanen, Kim Ho Leung en spelverdeler Peter van der Neut was de selectie uit gedund. Omdat het tweede team, dat in de andere poule van de tweede rayon klasse uitkomt, tegelijkertijd verplichtin gen had, moest het restant van het eer ste team een beroep doen op enkele ju nioren. Gescoord werd er bijzonder weinig in de studentenstad. Na twintig minuten was het pas 22-20 voor de thuisclub die daarna iets meer afstand nam en kost bare punten van Red Stars pakte. Dames Een 'black-out' in de eerste tien minu ten van de tweede helft kostte het damesteam de wedstrijd tegen Prisma College 4. Ook Aldo Heeregrave kende problemen in de bezetting, want behalve Nancy Smeeing en Yvonne Smink ont braken Patricia Jasperse en Christel Wessels. Na vijf minuten raakte Red Stars ook spelverdeelsters Desiree van den Breul kwijt. Zij liep een enkel blessure op, die naar het zich laat aan zien wel meevalt, maar van dien aard was dat ze zondagavond niet meer inzetbaar was. Haar rol werd overgeno men door Annet Hellinga die met elf punten topscoorster werd. In de eerste helft speelde Red Stars een goede pot en werd de rust ingegaan met een 24-26-voorsprong. Na de hervatting waren de Soester dames het spoor bijs ter, want in tien minuten liepen de Utrechters uit naar 49-28. Hoewel Red Stars zich herstelde, kwam het deze klap niet mee te boven: 53-40. De heren van Stam/SoVoCo kun nen zich nu volledig richten op de competitie. Na de 0-3-nederlaag te gen NVC, maandagavond in Aqua Indoor, is het bekeravontuur van de volleyballers ten einde. De sets tanden waren 14-16,13-5,1-15. In competitieverband speelt Stam/ SoVoCo één klasse hoger dan NVC, maar de bezoekers hadden toevallig wel drie spelers bij zich, die vorig jaar nog in de tweede divisie speelden. En dat was te merken. Hoewel het team van Jan Jansen kansen had om de eerste en de tweede set naar zich toe te trekken, verloor het in 'straight sets'. Het scheelde soms een haar, maar op de belangrijke momenten verzuimde de Soester ploeg de moge lijkheden te benutten. Op 14-14 in de eerste set raakte Stam/SoVoCo het spoor bijster (14-16). De thuisclub bleef daarna zoeken, maar vond de weg pas terug bij een 1-9-achterstand. Stam/ SoVoCo slaagde erin tot 13-13 terug te komen, maar toen was het over en uit: 13-15. In de derde set liet Stam/ SoVoCo alle hoop op een ommekeer in de wedstrijd varen. Het werd 1-15 voor -NVC dat doorbekert. Jurjan van Slooten en Marcel Swart. zien geen kans de aanval van NVC te stuiten. [en ook deze keer om rgens bussen op het staan om de gasten jiegbasis te brengen. heeft om die reden v kerken schriftelijk ^G^terkdiensten willen te centraliseren in nkomsten. Daar- o^° ners de mogelijk- \0 op de vliegba- Oè Av^vonds is er om herdenkings- uskerk. Hierin \A0 8esProken <A° B. Esseveld Het Caro- vC^vJ^^es verlenen ;$t°*Sdewerking. ^cAt naar het et^Vanje Co- v/°?ng te vin- ^.Q^mag Piet jven aan ^>Y^het ver- \iNf\dingen fr het Juist van ó^r in ^jing oSd- "feen Met drie andere teams moet Shot knokken voor de tweede tot en met de vierde plaats in de tweede divi sie. Wie vijfde wordt (of zesde) moet na de zomer een stapje terug doen en dit is net datgene wat de Soester club wil voorkomen, nu het met een versterkte formatie ho gerop is gekomen. Tot dusver ontmoette Shot de gedood verfde kampioen Pecos (8-2-nederlaag) en de zekere degradant Perfection (8-2- zege). De eerste van de drie 'echte' con currenten kwam zaterdag naar het Orlando-gebouw. Om aan te geven dat spanning in deze vooij aarscompetitie troef is, deelden Shot en Integer Groep de punten. De eindstand van 5-5 kwam tot stand na verschillende interessante partijen. Twee spelers van de ploeg uit Krommenie namen ervaring uit de eer ste divisie in hun bagage mee. Maar Aijan Hoogeveen had lak aan de repu tatie, verkeerde in topvorm en trok alle enkelspelen naar zich toe. Van kopman Ronald Peters won hij in de derde en beslissende game met 21-19. Ook Berend Jonker tafeltenniste op z'n best en hij dwong een derde game af tegen Peters. Hij ging met dezelfde cij fers als Hoogeveen had gewonnen, net de boot in, maar versloeg wel Peter Dudock, ook al een gerenommeerde tafeltennisser. Berend Jonker was in vorm, al verloor hij nipt van de topman van Integer Groep. Hij zorgde voor twee punten, Arjan Hoogeveen voor drie. Hoewel het gelijkspel een fraai resultaat is voor de promovendus uit Soest, had er meer ingezeten tegen de gelijkwaar dige tegenstander. Maar Aksel van Elteren had niet zijn dag en leverde zijn enkelspelen in, zelfs zijn partij tegen Ronald Lunstra die bij afstand de slecht ste tegenstander was. Jonker had dit al aangegeven door in één game een 19-0- voorsprong te nemen. Maar Van Elteren zocht wanhopig naar zijn vorm en kwam niet tot winst, waarmee hij ver zuimde om in ieder geval een punt extra en daarmee de wedstrijdzege binnen te loodsen. In het dubbelspel met Jonker kon hij evenmin potten breken.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15