Wh Somber uitzicht voor DVS/De Kuil Pijnenburg deelt 'Runners Cups' uit Joop van den Brakel ere-voorzitter /SOESTERBERGt Herstel van schakers Soest Programma Oranje Comité krijgt al vaste vormen De Schoolweg (1) H Ski-titels voor scholen 'AGINA 16 EKTUUR emiand rgkosten! 6012372 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 ISPORTI Firtina'93 moet tweede plaats prijsgeven aan Springboks SOESTER COURANT PAGINA 17 ZAALVOETBAL Vijf atleten ontvangen jaarlijkse clubprijs ATLETIEK Ruim 150 mensen schudden hand van ex-preses De Zwaluw DUIVENSPORT Sportpirograiiinm| Topscorers Recordregen houdt aan bij zwemploeg De Duinkikkers Uitzicht op finale voor jeugdturnster Sabine Kors Winst in beker- en competitiewedstrijd SCHAKEN De Duinkikkers in Amsterdam gewoon 'dramatisch slecht' Adviseur moet cel in voor oplichten van twee klanten Waarover praatten zij I igen 10 tot 17.00 uur 0 uur 5) 601 06 52 RUIKTEFORD'S hoek Dalweg) :6 43 16-22 5 55 USERVlCE motoren! 50 (motoren! 110 stmaker: )L i gehaktbal. E PRIJS! lig met ons ram 8,25 akt-salami Gert Aalderink zei het al voor aan vang van de competitie. Liever had de coach gezien dat DVS/De Kuil in de tweede klasse was blijven voet ballen. Zodat de verjongde groep zonder druk zou kunnen spelen. Na het vertrek van René Ribberink en Ronald de Rooij, die beiden jarenlang dragende spelers waren geweest, kreeg Aalderink de opdracht te gaan bouwen aan een team dat de komende jaren DVS/De Kuil zou kunnen vertegen woordigen. Vlak voor de competitiestart kreeg de Soester club te horen dat het eerste team alsnog in de eerste klasse was ingedeeld, waarna Aalderink de conclusie trok dat het een moeilijk sei zoen zou worden. En terecht. DVS/De Kuil staat inmid dels onderaan. De serie nederlagen kreeg maandagavond een nieuwe afle vering, al was de afloop daarvan mak kelijk te voorspellen. Abma, dat de po tentie van een hoofdklasser heeft en de eerste plaats inneemt, toonde geen par don en won met 3-11 van de Soesters. De gasten onderscheidden zich op snel heid, inzicht en in de combinatie. Kortom, DVS/De Kuil was bijvoorbaat kansloos. De wedstrijd was na achttien minuten al een formaliteit, toen Abma het vierde doelpunt scoorde. Na de rust (0-6) dreigde misschien wel de grootste neder laag uit de historie van de club. Het werd 0-9 met nog een kwartier te spe len, maar in de slotfase mocht DVS/De Kuil een klein beetje meedoen. De doel punten kwamen van Michel Vlaswinkel, Eric Looijsen en Marco Martens. Het ziet ernaar uit dat DVS/De Kuil zich langzaam kan opmaken voor een verblijf in de tweede klasse. Het zal het groeiproces van het team alleen maar ten goede komen. Marco Martens staat er alleen voor in de aanval. DVS/De Kuil ondervond aan den lijve het klasseverschil met Abma: 3-11. Firtina'93 De wedstrijd had een paar weken lan ger kunnen duren, maar dan nog had Firtina'93 niet gewonnen van Spring boks. Dit meende Saban Aksit na de 6- 3-nederlaag, waardoor Firtina'93 de tweede plaats moest afstaan aan de Utrechters. Een slap schot in de tweede minuut werd verkeerd beoordeeld door Oktay Satikboga en daardoor kon Springboks zich terugtrekken in de loopgraven. Om er vervolgens razendsnel uit te komen als de gelegenheid zich voor deed. Firtina'93 was het meeste in balbezit, moest het spel maken, maar keek bin nen tien minuten al tegen een 3-0-ach- terstand aan. Pech in de afronding speelde de voor malige koploper uit Soest parten. De bal ging 'tig' keer tegen de binnen- en bui tenkant van paal en lat. "Hij wilde er niet in," zei Aksit die Springboks een taktisch goede en fysiek sterke ploeg noemde. In de rust was het al 4-0. Het werd 6- 3, ook al omdat Firtina'93 veel kansen miste. René de Bree en topscorer Zeki Kurt (tweemaal) scoorden verzachtten de pijn ietsjes. Tweevoudig Nederlands kampioen Mart van Hal stak, ondanks haar lengte, vorig jaar met kop en schou ders uit boven de andere dames bij de veteranen van AV Pijnenburg. Daarom was het niet verwonderlijk dat zij de Ladies Runners Cup kreeg overhandigd door trainer Ben Kersbergen. Hij reikte vrijdagavond in verschillende categorieën de jaarlijkse clubprijs uit. Bij de heren mocht Erik Tolboom naar vo ren komen. Ondanks de toenemende concurrentie van jonge talenten was hij binnen de vereniging een klasse apart. Bij de heren veteranen won Hans de Goede het klassement. Hij maakte vo rig jaar de overstap van de senioren naar de veteranen en verwees 'good-old' Harry van Brummelen naar de tweede plaats. Een Runners Cup kwam tevens terecht bij Ingrid Sükkel die als beste marathon loopster werd gehuldigd. In Frankfurt had zij de klokken laten stilstaan op 3.39.47. Bij de heren ontving Jan van der Lee deze prijs, omdat hij tot drie maal toe de klassieke afstand in minder dan drie uur had volbracht. Zijn beste tijd (2.51.16) realiseerde hij in Eind hoven. Buiten beschouwing in de klassementen bleef Dick van den Broek die ontegen zeggelijk de snelste atleet van AV Pijnenburg is van dit moment. Hij kreeg een eervolle vermelding vanwege zijn uitstekende debuut op de marathon. In Berlijn zette hij vorig jaar een clubrecord neer: 2.23.24. Andere eervolle vermeldingen waren er voor Adri van Zon (organisatieprijs) en Rob van Waes. De laatste was een van de vijf genomineerden voor de prijs voor de meest opmerkelijke prestatie. Ook trainer Ben Kersbergen werd ge huldigd. Hij ontving een beker met in scriptie en een t-shirt met de opdruk 'Ik doe het binnen de 4 uur', dit laatste naar aanleiding van zijn tijd in de marathon van Amsterdam: 3.59.59. Kersbergen memoreerde nog even aan het grote aantal persoonlijke records dat de Pijnenburgers in 1996 realiseerden. Ook wees hij op de sterke groei van de De vijf winnaars van de jaarlijkse Runners Cups van AV Pijnenburg. wedstrijdgroep. Er kwamen ook nog Pijnenburgers in actie. Ter voorbereiding op de NK voor ambtenaren, volgende maand in Dedemsvaart, liep Co Limburg mee in de Trappenloop van Huizen, een wed strijd over 15 kilometer. Limburg was één uur, één minuut en 23 seconden onderweg. Op de 10 kilometer noteerde Marcel de Boer een tijd van 37.30. Anita Klifman (47.13), Yvonne Dorst (48.16), Piet Steenbergen (56.30) en Mirjam Kortekaas (56.38) waren de andere Pijnenburgers die startten en finishten. Ruim honderdvijftig mensen heb ben zaterdag Joop van den Brakel de hand geschud. Zij waren er getui gen van dat de bekende Soester werd benoemd tot ere-voorzitter van De Zwaluw, waarvan hij ruim 44 jaar preses is geweest. In december had hij afscheid genomen als bestuurslid, maar Van den Brakel blijft natuurlijk lid van de postduiven vereniging. Het is niet dat de leden hem weg willen hebben, maar toch sturen ze hem tien dagen weg. Van den Brakel en zijn vrouw kregen van de leden name lijk een tiendaagse vakantie in Oosten rijk aangeboden. De receptie die zaterdag werd gehou den, was hem door de club aangeboden. De belangstelling was groot. Onder meer vertegenwoordigers van de ge meente (de wethouders Ries van Logtenstein en Pieter ten Hove), MHC Soest, SEC, DVSB, andere postduiven- De kersverse ere-voorzitter Joop van den Brakel (rechts) kreeg uit handen van de nieuwe preses Hans de Bruin de bij behorende oorkonde. verenigingen en het hoofdbestuur van de Nederlandse Algemene Bond van Postd ui venhouders kwamen naar het clubgebouw aan de Koningsweg om Van den Brakel te feliciteren en te be danken voor de bewezen diensten. In december was de kersverse ere-voorzit ter in het bestuur al opgevolgd door Hans van Dijk. WOENSDAG 12 FEBRUARI Zaalvoetbal 22.00 uur Lazy Bones-SEC (Blaricum) ZATERDAG 15 FEBRUARI Basketbal 18.30 uur Red Stars (H)-Baros (Beu kendal) Korfbal 15.30 uur De Eemvogels-KVO (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-YFC (Eemweg) 14.30 uur Nita-Hees (Nieuwer ter Aa) 14.00 uur SEC-Veenendaal (Bos straat-West) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-ESV (De Bunt) ZONDAG 16 FEBRUARI Basketbal 17.45 uur Red Stars (D)-Dunckers 2 (Beukendal) Handbal 11.45 uur Smeeing/BDC (D)-For- tissimo 2 (Beukendal) 14.15 uur Smeeing/BDC (H)-Attila (Beukendal) MAANDAG 17 FEBRUARI Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 22.00 uur SEC-VBK/Firgos (Beuken dal) VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)14 2. Mohammed Touhami (SEC-za).12 3. Peter van den Berg (SEC-zo)10 Michel Besseling (SEC-za)10 5. Cees-Jan de Vries (WZ'49)7 6. Jeroen van Veenendaal (Soest)6 7. Peter Wolfsen (Soest)5 8. Razzo van Dam (SEC-za.)4 Jeffrey Dorresteijn (SEC-zo)4 Cees van Dorrestein (SEC-zo)4 Ramon Heijnen (SEC-zo)4 Gijsbert-Jan Schaap (WZ'49)4 ZAALVOETBAL 1. Zeki Kurt (Firtina'93)27 2. Mustafa Aksit (Firtina'93)16 3. Wilfried Engberink (SEC)15 4. Martin van Ernst (SEC)13 5. Michel Vlaswinkel (DVS)11 6. Maurice d'Aquino (DVS)9 7. Sander vasn de Heijden (SEC)8 8. Saban Aksit (Firtina'93..)7 Fred Bos (SEC))7 Paul Haringsma. (SEC)7 Ramon Heijnen (DVS)7 Negen zwemmers van de wedstrijd- groep gingen zaterdag voor de vijfde speedo-wedstrijd van dit seizoen naar Maarssen. Er werden twee gouden medailles gewonnen door Paul Spronk op de 100 meter vrije slag (1.10.6) en op de 200 meter wisselslag (2.50.2), wat hem een clubrecord en een persoonlijk re cord opleverde. Sebastiaan Schuurman zwom deze af standen in 1.15.5 en 3.09.3, goed voor tweemaal een persoonlijk record. Op de 400 meter vrije slag behaalde Denise van Rouwendaal een club- en een per soonlijk record in 6.31.9, Mattijs Wijn malen deed hetzelfde in een tijd van 6.16.8 en Remko Hooft behaalde een tijd van 6.41.0, ook goed voor een per soonlijk record. Op de 100 meter vrije slag zwom Leonie Oosthof een tijd van 1.10.7, wat een clubrecord en een persoonlijk re cord opleverde. Leonore Hornung zwom op deze afstand een record in 1.20.4, Kim Witte deed hetzelfde in 1.17.0. Hanke Schalkx zwom de 100 meter schoolslag in 1.43.8 en de 100 meter rugslag in 1.38.0. Na een van de twee voorronden van de provinciale D-kampioenschap- pen turnen heeft Sabine Kors van De Springbokken uitzicht op een finaleplaats in de D3-klasse. In Utrecht werd ze elfde in een deel nemersveld van 43. Minder goed verging het Angelique Krete die niet verder reikte dan de 21ste plaats. Bij de jeugdturnsters kwamen Maaike Eichholtz en Malu van Dijk re delijk voor de dag. Omdat niet alle goede turnsters van de partij waren, be haalden ze een aantal plaatsingspunten. Eichholtz eindigde als zesde. Mirjam van den Bedem en Esther Buijtenhuis deden mee bij de junioren. Voor Van den Bedem zijn er kansen op een finaleplaats als ze in de tweede voorronde meer punten haalt. Soester Bowling Vereniging Jeugd maandag: Looney Tunes - Splitjes 5- 0; Bowling Boys - Pinnekes 5-0; Dubbel - Spetters 2-3. Senioren maandag: De Keien - No Name 1- 4; Big Splitters - Resto Girls 3-2; Boule d'Or - Langenoord 1-4; Lucky Loosers - Baan brekers 5-0; Raadhuis I - Van Ede 4-1; Teamwork - De Enghe 1-4. Senioren dinsdag: Toverbal - Cool Cat 1-4; Dreamteam - Lucky Strikes 1-4; Graphique - Raadhuis II0-5; Naadje - Heppie Hoekers 5-0; H.A.M. - Strajk 3-2; Karei de Stoute - Stressless 5-0; Spitsheuvel - Cobra's 0-5; Stalenhoef - Westra/Van Schaik 5-0; BB- Team - Team X 5-0. Na de gevoelige nederlaag tegen Paul Keres hebben de schakers van Soest het goede pad teruggevonden. In de bekercompetitie werd Laren met 3,5-0,5 verslagen. De uit wedstrijd tegen Utrecht IV kent een tussenstand van 2,5-3,5, maar de twee afgebroken partijen zullen ze ker in het voordeel van Soest uitval len. Het eerste achttal van Soest kende tegen Utrecht twee invallers. Opvallend hier bij was de rol van Cees Goes. Hoewel hij tijdens de interne competitie in een vormcrisis verkeert, was hij tegen Utrecht als eerst klaar. Na pionwinst kon zijn tegenstander geen vuist meer maken. Drie minuten later kon Rene Boekhoff een punt noteren. Hij speelde zeer agressief, gebruikte weinig bedenk tijd en won de dame. Daarna profi teerde hij optimaal van de tijdnood van zijn tegenstander door hem op de 39e zet mat te zetten. Koen Vegter speelde een nieuwe opening. Dit kostte hem zeer veel bedenktijd. Ondanks een iets betere stelling moest de Soester voorzit ter berusten in remise. Eerste bordspeler Gerrit Meine Muis kwam beter uit opening, maar verloor in de positionele stelling, die daarna ont stond, het overzicht. Na de ruil van de zwarte stukken (dame en torens) kwam hij in het eindspel net een tempo tekort. Jeugdspeler Hugo van Hengel mocht zijn faam waarmaken aan bord twee. Ook dit werd een positionele partij. In het eindspel kon van Hengel zijn mate riële voordeel verzilveren tot een vol punt. Bram Otto, agressief spelend als altijd, kwam een pion voor maar moest daarvoor zijn stelling verzwakken. Toen hij zelf in tijdnood zijn stelling opende vwas het verlies niet te vermijden. Bij de tijdcontrole werden twee partijen afgebroken. De partij van Roderick Loeber werd door de arbiters van de SGS gearbitreerd. Roderick won in zijn partij een stuk en offerde daarna zijn dame voor twee torens. In het eindspel moest hij nog oppassen voor eeuwig schaak, maar de eindstelling is gefor ceerd winst. Invaller Wiet Bouma speelde een moeizame partij. Hij moest zoeken naar openingen in de stelling van zijn tegenstander. Door een betere behandeling van het eindspel staat hij waarschijnlijk gewonnen, maar deze partij wordt op een later tijdstip uitge speeld. Meer dan de helft van de trainingen had Roel Timmer vorige week be steed aan het afmaken. Maar in de daaropvolgende wedstrijd tegen KAZ scoorde zijn ploeg slechts eenmaal. De 9-1-nederlaag van De Duinkikkers was het logische gevolg van een wat Timmer omschrqef als 'dramatisch slechte wedstrijd'. Geen moment beten de waterpoloërs van zich af, geen se conde was er concentratie te bespeuren. De wijze waarop De Duinkikkers de bal soms weggaf, was tekenend. Na één periode was het 3-1 voor de Amsterdammers die via 4-1 en 6-1 een ruime zege boekten. De eigenaar-directeur van het voor malige Soesterbergse belasting- advieskantoor M&O, een 46-jarige Amerfoorter, is dinsdag door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. De rechtbank achtte bewezen dat M&O onder zijn leiding tonnen had verduis terd van twee klanten. Tegen de Amersfoorter was twee jaar cel geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk. De verdachte had toegegeven dat hij het geld had gebruikt om zijn eigen finan ciële nood te lenigen. Als zijn bedrijf weer goed zou lopen, hoopte hij het geld alsnog te kunnen doorbetalen aan de fiscus en andere schuldeisers van zijn klanten. Inmiddels verkeert hij echter in staat van faillissement. De slachtoffers, een 40-jarige handelaar in muziekinstrumenten uit Hilversum en een 54-jarige grafisch ontwerper uit Wijk bij Duurstede, raakten in grote fi nanciële problemen door de praktijken bij M&O. Zij vorderden gezamenlijk 326.000 gulden schadevergoeding, maar de rechtbank vond hun claim te ingewikkeld om tegelijk met het straf proces af te doen. De compagnon van de Amersfoorter, een 47-jarige man uit Zeist die ook als directeur stond ingeschreven, kreeg een aanzienlijk mildere straf. Hij werd ver oordeeld tot 240 uur dienstverlening en een voorwaardelijke celstraf van een half jaar. De man had steeds volgehou den niet bij de verduisteringspraktijken betrokken te zijn geweest. Tegen hem was anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Langzaam maar zeker begint het programma op Koninginnedag vas te vormen aan te nemen, althans op papier. Alles hangt af van de toe stemming van de gemeente Soest. Om dat antwoord ietwat aan te moedigen, heeft het Oranje Comité andermaal de gemeente schriftelijk uitgenodigd op haar eerder gedane brieven te willen reageren. Bevrijdingsdag, maandag 5 mei, zal mogelijk ongemerkt worden gepasseerd. Aangezien het geen officiële vrije dag is, hebben ook de meeste leden van het comité geen vrij. Misschien dat toch nog een kleinigheid wordt georganiseerd. Ook wordt aan de toekomst gewerkt, want meer dan de helft van het comité stopt na 5 mei met dit stuk vrijwilligers werk. Anneke Pley en Emmy Viersen willen hun taak na zes jaar gaame aan anderen overdragen en ook Sonja Prins ziet zich genoodzaakt dit werk te beëin digen. Gelukkig hebben de dames De Groot en Niehoff Werning hun mede werking toegezegd, het is nu nog even zoeken naar meer steun. Om hen een handje daarbij te helpen zou een spon tane reactie ook welkom zijn via de te lefoonnummers 351612 en351931. Herdenken De herdenkingsdag 4 mei, valt deze keer op een zondag. Aangezien het nu traditioneel is dat de bevolking ook bij het herdenken op de vliegbasis wordt betrokken, zullen ook deze keer om 10.00 uur 's morgens bussen op het Dorpsplein klaar staan om de gasten naar en van de vliegbasis te brengen. Het Oranje Comité heeft om die reden de drie plaatselijke kerken schriftelijk gevraagd of zij hun kerkdiensten willen laten vervallen en dit te centraliseren in de herdenkingsbijeenkomsten. Daar door krijgen alle inwoners de mogelijk heid om de plechtigheid op de vliegba sis bij te wonen, 's Avonds is er om 19.00 uur de bekende herdenkings bijeenkomst in de Caroluskerk. Hierin zal dhr. H.J. Koster het gesproken woord voeren, terwijl mw. B. Esseveld een gedicht zal voordragen. Het Caro- luskoor met organist Theo Hes verlenen ook deze keer weer hun medewerking. Vervolgens de Stille Tocht naar het herdenkingsmonument aan het Van Odijkplein. Ook hier is het Oranje Co mité geslaagd een nieuwe leiding te vin den. Na meer dan twintig jaar mag Piet Taai dit stuk ceremonieel overgeven aan Ben Niehoff Werning. Hij zal in het ver volg worden belast met de regelingen van 4 mei, een gegeven waarvoor het Oranje Comité zeer verheugd is. Juist het strakke verplichte ceremonieel van 4 mei, schrok velen af en is nu weer in goede handen. De muziekvereniging Odeon verleent daarbij de achtergrond muziek waardoor het opnieuw een plechtigheid zal worden, waar velen even met hun gedachten betrokken zul len zijn bij de waarden van de vrijheid. Regelmatig zal men de heren Smorenburg (85), Van Dijk (71), Rietveld (71), Hoogstraten (69) en Knoops (64) op een woensdag morgen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Het onderwerp van vandaag is: de Schoolweg. Rietveld stond met een krijtje in de hand bij het zwarte bord en tekende een horizontale streep, 'Dat is de Rade- makerstraat'. Vervolgens kwam een ver ticale streep daar boven op met de toe voeging 'en dit is de Schoolweg'. En toen begonnen de heren aan de ge schiedschrijving van deze oude Soester bergse straat. Wat nu de Versteeghlaan is en in het verlengde daarvan de Sterrenbergweg, heette vroeger de Schoolweg. Niet om dat er een school aan deze straat lag, maar kennelijk omdat deze weg op de Rademakerstraat uitkwam, bij een school waar nu Rooze zijn bureau heeft met daarachter cafetaria 'd'Olde Bakke rij' aan de Prof. Lorentzlaan. Het was een lange weg, die via het vliegveld overging in een zandweg en richting Den Dolder liep. Tot het vliegveld stond aan de linkerkant, dus richting Huis ter Heide, alleen het kleine huisje waar Annemie Helsdingen woonde. Nu staat daar tegenover het bedrijf van Dormaël. Verder bestond de linkerkant uit bouw land, weide en bos en grensde aan het terrein van Klein Sterrenberg. Aan de rechterkant stonden een hele rij woningen. De eerste was die van melk en brandstoffenhandelaar Boshuizen, een huis met een zogenaamd Gelders dak, dat omstreeks 1900 werd gebouwd met als eerste eigenaar J. Kastelijn. In 1937 werd het overgenomen door even eens melk- en brandstoffenhandelaar H.J. Vos, die er nu nog woont. Het huis daarnaast, met nummer 4, is in 1947 gebouwd in opdracht van een gepensio neerde onderwijzer die zich in Soester- berg vestigde. Hoe heette die man ook weer? Onze grijze cellen kunnen ook niet alles meer onthouden. Het wordt nu bewoond door de fam. Pastunink. Dan volgde een driedubbele woning met rechts de kruidenierszaak annex kroeg en bestelhuis van Klabbers. Hij begon zijn bodedienst met een honden kar en daarna had hij een vaste dienst met paard en wagen op Utrecht. Zijn kroeg stond bijvoorbeeld bij pastoor Rademakers niet zo goed bekend. Ook kan dhr. Smorenburg zich nog herinne ren hoe zijn vader 's avonds stiekem naar het kroegje sloop. En als zijn vrouw dat zag dan was haar enig commentaar: 'Daar gaat'ie weer'. In het middelste huis woonde de be jaarde dame Greet Hart. Zij was een vrome vrouw die veel voor de plaatse lijke katholieke kerk deed. In het linker gedeelte woonde de grondwerker Klaas van Es. Eens was hij dat zware grond werk zo zat dat hij gezegd moet hebben: 'Hier staat de spa en ik haal hem niet meer uit de grond'. Hij begon daarna met een handel in oud papier, hazen- en konijnenvellen en oude metalen. Dat dit succes had bewijst het huidige bedijf van Harry van Es Recycling bv aan de Stemerdingweg 20. Voor een goede oriëntatie zijn we nu de provincialeweg, de Amersfoortsestraat overgestoken. Eikenwal Daarna kwam de vroeger bekende eikenwal, de ideale speelplaats voor de jeugd. Het was een dichtbegroeide wal van eikenhakhout en struikgewas. Be kend was het spel om van de ene op de andere tak te springen zonder de grond te raken. De wal was tevens een schei ding tussen bouw- en weiland. In de herfst werden de takken gekapt om de bakkersovens te verwarmen. Dan komen we bij een dubbele woning, waar aan de ene kant mw. Van der Berg woonde met daarnaast haar zoon George. Hij maakte orgelpijpen, is daarna voor korte tijd geëmigreerd naar Canada en woonde tot zijn dood in een woning aan de Plesmanstraat. Vervol gens komen we bij de bekende woning van Jan de Ridder, de graanhandelaar die toen bekend stond als de meelboer. In de loop der jaren veranderde dit in een loonbedrijf en kreeg hij het onder houd van het vliegveld. Nu kennen we dit bedrijf aan de Veldm. Montgo- meryweg onder de naam Civiel-en Cultuurtechniek De Ridder BV. Di rect na de oorlog heeft eerdergenoemde Van Es dit bedrijf overgenomen en daar tot 1996 zijn bedrijf uitgeoefend. We spreken dan over de grote loods naast Dijkstra's Lampenfiliaal, dat nu eigen dom is van de Gebr. Tammer. De vroegere Schoolweg, nu Sterrenberg weg, is ongeveer voor de helft bespro ken. Er volgen nog ongeveer zestien woningen die de vijf heren de volgende keer bespreken. Zaterdag stonden de voorrondes van de scholierenkampioenschap- pen skiën op het programma. Soesterberg was een van de banen waar deze wedstrijd gehouden werd. Diverse scholen uit de regio deden mee, zowel het basis- als het voortgezet on derwijs stuurde diverse teams naar Soesterberg. Bij het voortgezet onder wijs ging de eerste plaats naar het Anna van Rijn College uit Nieuwegein, de tweede plaats was voor de Waldheim- mavo uit Baarn en derde werd de Oranje Nassauschool uit Bilthoven. Bij de basisscholen was de eerste prijs voor de Da Costa school uit Soest, tweede werd de Bongerd uit Leusden en derde werd de Hazenboschschool uit Den Dolder. De skiërs uit het skiteam van Soesterberg waren medeverant woordelijk voor de prestaties van hun school. Buiten het teamklassement was er ook nog een individueel klassement voor wedstrijd- en recreanten-skiërs. Goud was er voor Aranka van der Wal en Jeroen Jensma, zilver voor Remy Dirkzwager, Jolanda Koch. Bij de recreanten vielen ook diverse skiërs van Soesterberg in de prijzen. Menno Zijlstra, Danny Dirkzwager en Jos van Brakel legden respectievelijk beslag op het zilver en brons. I 'J

Soester Courant | 1997 | | pagina 17