hef De politiek heeft geen verstand van kunst en geen boodschap aan gekwetste burgers I voordeel /IATCH i nota Hans-Elias de Bree: uitvinder van de kleinste microfoon ter wereld TER iACTUEEL I' 3 0604 'Het College moet niet zo neerbuigend doen...' Luykje-dag! n.105?0 JAN SLUYTER 6027493 Bouwbedrijf krijgt standje voor 'bouwplannen' in Hees Bezwaren tegen speeltuig op Kinderparadijs afgewezen SR GROENHUIZEN PAGINA_2 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 35 - 601 24 77 MAKELAARS Volop gekissebis over omstreden project Boerenstreek Commissie wil andere toon Valentijnsdag? Natuurlijk 'Ontsluitingsweg AH enz. enz.' Schaakschoot Soest Vechtpartijen tijdens viering karnavalsfeest {Van Den Brink: Inbrekers moeten land verlaten na aanhouding in Soest 65.50 70 samen 135.50 KLAREN m TROMP KLAREN 0TROMP TAXATIES College wil onrust wegnemen Soester promoveert aan Universiteit Twente Inspraak bouwplan hoek Nieuwstraat- Beckeringhstraat Malentij n- Sk ow met de Mooiste Relatieringen o 8.00 - 1 7.00 uur J.30 uur. rers, dat zich heeft \eprofileerde platen ital jaren zijn wij i oort van tren en exporteren ibben wij op onze ninistratief werk, itie op ons leeftijd van 18-23 ding, in bezit van rij- preekvaardigheid in jan kunt u een Vl.F.E. van Breukelen. ooest KAKELAARS, ■JOEDKOPER, EMAKKELIJK 3 HEEL AND. ndelijke voorwaarden oemiddeling incl. dige keuring en garantie emiddeling ief 1,2%. celijke kadvisering. elijke ngsadvisering 3 op het gebied van: nen en spaarregelingen ptief krediet Dieet pakket van dienst- rond de woning, van irvice tot fiscale jning. iTIS VOOR FORMATIE: Het geruchtmakende ("occulte") kunstwerk dat Noud Visser voor de Boerenstreek heeft bedacht maakte vorige week ook in de politiek van Soest ruimschoots de tongen los. De raadscommissie Financiën, Kunst-en- nog-wat nam er donderdagavond ruim anderhalf uur de tijd voor om dui delijk te maken dat zij niet zozeer het kunstwerk (want daar heeft de poli tiek geen verstand van), noch de actievoerders (want daar heeft ze geen boodschap aan), maar alleen zichzelf erg serieus neemt. Het leidde tot een hoop gekissebis met een voorspelbaar resultaat: wat de meerderheid van de gemeenteraad betreft gaat het project gewoon door, omdat de politiek nu eenmaal heeft afgesproken dat ze geen (inhoudelijke) uitspraak doet over kunst. Alleen de fracties van het CDA en van GPV/ SGP/RPF denken er, evenals BAM, een beetje anders over. In dit geval althans... Het gemeentebestuur brandt z'n vingers liever niet aan de kunst; het toetst in elk geval niet op kunstinhoudelijke kwali teitsaspecten, want daar hebben we in Soest - door schade en schande wijs ge worden - sinds 1991 een aparte kunst commissie voor. Dat was ook de strek king van de brief die het College van B. en W. had opgesteld als antwoord op de actie van zo'n 450 (toekomstige) bewo ners en een groot aantal "gewetensbe zwaarden" uit christelijke kring, die don derdag werd besproken. Kennelijk had kunstwethouder Neks Blommers (VVD) ditmaal erg veel behoefte aan politieke rugdekking voor haar kunst beleid, wat toch al niet zo uit de verf komt, maar ze bleek jammer genoeg - geheel toevallig - net op vakantie te zijn. Ze werd vervangen door haar CDA-col- lega Ries van Logtenstein, die door zijn politieke geestverwanten natuurlijk het vuur niet echt aan de schenen werd ge legd en er (met succes) duidelijk op uit was ditmaal iedereen - zowel gelovigen als ongelovigen - te vriend te houden. In de brief van het College worden de bezwaren - o.a. tegen het gebrek aan voorlichting/informatie en inspraak, de hoge kosten, de "dominantie" van het project en vooral de "geestelijke lading" ervan - stelselmatig afgewezen. Zo komt er straks (bij het definitieve ontwerp) heus nog wel een voorlichtingsavond voor de bewoners en zal het kunstwerk echt wel "afgestemd" worden op de omgeving. De kosten zijn volgens B. en W. ook niet onevenredig hoog en wat de "geestelijke lading" betreft (heidense symboliek, occulte uitstraling, enz.), die is er volgens het College door Nout Vis ser openlijk noch verborgen ingebracht. Trouwens, de kunstenaar, de verant woordelijke wethouder (Blommers dus) en de kunstcommissie zijn best bereid om het project nader toe te lichten. Manier van denken En natuurlijk: Het College wil niemand "een manier van denken opdringen" en respecteert volgens de Grondwet "alle in Soest voorkomende godsdienstige en le vensbeschouwelijke stromingen op ge lijke wijze", en het wil zeker niemand kwetsen, maar ja: kunst kan nu eenmaal verschillende emotionele reacties oproe pen en het is natuurlijk onmogelijk om kunstobjecten te plaatsen die ieders goedkeuring kunnen wegdragen, aldus de brief van B. en W. Een meerderheid van de commissie (WD, Gemeentebelangen, PvdA, GroenLinks-PS en D66) vond het wel een goeie brief, zo bleek uit de discus sie. Daar hielpen ook de pleidooien van de actievoerders John van der Waal en Arie Wijland niets tegen. Wijland vatte de "geestelijk/morele" bezwaren nog even samen en vroeg zich af waarom er in de openbare ruimte zo'n "occult plat form zonder weerga" geplaatst zou mo gen worden. "Is kunst dan boven alle kritiek verheven?" Hij vond het kunst werk kwetsend voor veel christenen in Soest en riep de politici op om "toe te zien op de geestelijke gezondheid van de burgers en af te zien van dit heilloze kunstwerk". Wijland sprak tot dovemansoren, zo bleek uit de reacties van Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen), Nel Koster (GroenLinks-PS), Wim Roest (D66), Kees Boerkoel (PvdA) en San- der Brunekreef (WD). In verschillende bewoordingen maakten ze duidelijk dat ze "geen verstand hadden van kunst" en dat dat eigenlijk maar goed was óók. En terecht: Koster meende bijvoorbeeld in de Franse "Are de Triomphe" ook zoiets als de Ark van Noach te bespeuren, en daar had toch ook niemand problemen mee? Roest liet weten dat hij inspraak op kunst onmogelijk achtte ("vaak komt de waardering veel later"), maar dat hij wél vond dat de burgers bij de kunste naarskeus (bijvoorbeeld een keuze uit drie kandidaten) of het programma van eisen betrokken (hadden) moeten wor den, en hij had zeker kritiek op de voor lichting, "want als je mensen goed infor meert kunnen ze zich openstellen en gaan ze niet meteen in de verdediging". Kletsspraak Hij kreeg direct op zijn kop van Jan Pieter Lokker, die het betoog van de D66-er genadeloos doorprikte met de vraag wat de burgers eigenlijk in de melk te brokkelen hebben als ze wél "betrokken" moeten worden maar géén "inspraak" krijgen. "Kletsspraak," con cludeerde Lokker. De CDA-er wilde niet op de stoel van de kunstcommissie gaan zitten - "het gaat niet om mooi of lelijk" - maar vond wel dat het gemeen tebestuur niet mocht veronachtzamen wat de bevolking ervan vindt. "Kunst mag dan autonoom zijn, maar hier gaat het ook om de gevoelens van mensen en daar mag de politiek niet voor weglo pen. Daar zijn we altijd hypergevoelig voor, dus waarom nu niet? Als u de opvattingen van burgers respecteert, moet u zich er óók iets van aantrekken. Als het over een stoeptegel of een gras spriet gaat gebeurt dat toch ook?" Lokker kreeg op zijn beurt van-onder uit-de-zak van Van Wuijckhuijse, die hem verweet dat het CDA ook nooit zo toegankelijk was gebleken voor de "ge voelens" van Soesters die bij andere on derwerpen gekwetst waren (bijvoor beeld door de plannen voor de aanleg van een rondweg), maar Lokker hield vol dat dat toch iets héél anders was... Nog uitvoeriger dan Lokker trok Wiebe Meilof (GPV) van leer tegen de Col lege-brief. Ook hij onderstreepte dat het kunstwerk een sterke religieuze lading had. Volgens hem deed het er weinig of niets toe wat de kunstenaar zelve daar over mee te delen heeft, "want het gaat om de indruk die het op de mensen maakt". De kunstcommissie was volgens hem zeker niet het aangewezen gezel schap om de "boodschap" van het kunstwerk te beoordelen, want die kijkt alleen naar de kunst-technische aspec ten en pleegt geen "maatschappelijke toetsing". Ook hij bespeurde elementen van "aanbidding" in het kunstwerk en hij wilde wel geloven dat het College niet de intentie had om een bevolkings groep opzettelijk te kwetsen, "maar het gebéurt intussen wel!" Het College van B. en W. moet een andere toon aanslaan in de ant woordbrief aan de Soester H. Schaffner, die onlangs bezwaren kenbaar heeft gemaakt tegen de verplaatsing van de bibliotheek naar C-drie. Dat vindt in elk geval de commissie Financiën. Die kreeg vorige week van B. en W. een conceptje voorgelegd, waarin Schaffner op niet al te vriendelijke toon uit de droom wordt geholpen dat er aan die verhuizing nog wat te verhapstukken zou zijn. Die kogel is immers al lang door de kerk, omdat nieuwbouw bij C- drie gunstiger uitpakt dan renovatie aan de Albert Cuyplaan, naast andere voor delen. "Uw reactie is kennelijk ingegeven door...", en "mogelijk is het u ontgaan maar...", stond er in het concept voor de College-brief te lezen. Dat was niet naar de zin van Nel Koster (GroenLinks-PS) en Wim Roest (D66), die de toonzetting "onnodig neerbuigend" vonden en bo vendien constateerden dat B. en W. he lemaal niet op Schaffners argumenten ingingen. De inhoud van diens brief kwam overigens niet ter sprake. Ook Rob Joustra (BAM) vond het kattenbelletje van het College "aanma tigend en beledigend" en hij veronder stelde dat Schaffner heel boos zou zijn met zo'n reactie. Wethouder Ries van Logtenstein beloofde dat hij de brief als nog zou laten aanpassen, maar dan al leen de "toon". BAR, GRILL RESTAURANT Reserveren aanbevolen. STEENHQFFSIFAAT 47 SOEST 035-601 8252 'Pilatus-houding' Ook Rob Joustra (BAM) verweet het college een "Pilatus-houding" en vond dat het gemeentebestuur zich bij zoveel weerstand nog maar eens achter de oren moest krabben. Hij pleitte voor uitstel tot het moment dat de burgers echt te zien hebben gekregen wat er komt. "Nu is er sprake van een voldongen feit, en dat gaat mij te ver. Je moet het de bur gers niet door de strot wringen." Sander Brunekreef (WD) liet weten dat zijn fractie respect had voor alle overtuigin gen, "en de vraag of het kunstwerk christelijk, mohammedaans of moors is, is voor ons niet aan de orde." Wethouder van Logtenstein kon conclu deren dat de meerderheid van de com missie de brief van B. en W. onder steunde, maar daarmee was voor de meesten de kous nog lang niet af. Zo wel de insprekers als de commissieleden maakten uitvoerig gebruik van de tweede ronde, waarbij overigens geen nieuwe inzichten meer werden geventi leerd. Wijland constateerde ietwat bitter dat de politiek de gevoelens van een christelijke minderheid niet wenste te honoreren. "De procedure zal wel klop pen, maar wij zijn het slachtoffer. Ik er vaar daar geen democratie in." Volgens zijn collega Van der Waal was het ook geen oplossing als het meest omstreden object voor het gemak geen "tempel" zou heten. "Hoe je 't ook noemt, wij moeten er waarschijnlijk nog jaren te genaan kijken..." Domme dingen Het gekrakeel tussen Van Wuijckhuijse en Lokker - duidelijk geen vriendjes meer - ging nog een poosje door, maar sommige leden probeerden min of meer serieus een uitweg te vinden. Boerkoel vond bijvoorbeeld dat de kunstcom missie en de kunstenaar nog" maar eens Door een gemeentelijk foutje is er volgende week (18 februari) een extra vergadering nodig van de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning. Daarbij komt opnieuw/alsnog de artikel 19-procedure voor de om streden ontsluitingsweg voor de nieuwe Albert Heijn-supermarkt achter de Burgemeester Grothestraat aan de orde. Officieel heet de weg: "ontsluitingsweg plangebied Braam- hage". Het gemeentebestuur hécht aan die naam, zo blijkt uit het speciale pers bericht dat de Centrale Voorlichting daartoe vorige week verspreidde. De weg is namelijk heus niet alleen be doeld voor de ontsluiting van de nieuwe supermarkt, maar óók voor de nieuwbouw van het bejaarden centrum Braamhage, én voor de 50 seniorenwoningen die daar in de buurt moeten komen, én voor de 134 parkeerplaatsen die er worden aan gelegd, namelijk 75 voor Albert Heijn en 59 voor het winkelend pu bliek in de Burgemeester Grothe- en Van Weedestraat. Dat is een heleboel, en in een opmer kelijk naschrift worden de media daar dan ook nog eens nadrukkelijk op gewezen: "De ontsluitingsweg is dus niet alleen bedoeld voor de bereikbaarheid van de supermarkt, maar voor meer zaken. Graag in het bericht hier aandacht voor!!!", zo luidt de toevoeging. Na zoveel uitroeptekens geeft de re dactie deze mededeling natuurlijk graag door. Waar in deze krant in den vervolge gesproken zal worden over de "ontsluitingsweg AH" gelieve men dan ook te lezen: "ontsluitings weg AH enz. enz.", al durven we echt niet te beloven dat we dat "enz. enz." kortheidshalve nooit 's zullen wegla ten... leren schaken voor kinderen 7-15 jaar. per vrijdag 14 februari starten er nieuwe cursussen. Kosten: f 25,- per cursus. Duur: t/mjuni 1997. Tel.: 035 - 624 96 26 (b.g.g. 0653-26 41 15) Tijdens en na het karnavalsfeest op zaterdagavond zijn er in en rond Bos en Duin rake klappen gevallen. Aan houdingen zijn niet verricht. Een 25- jarige Soester kwam zondagmorgen aangifte doen van mishandeling. Hij was bij zijn vertrek in een handge meen terechtgekomen en had daar bij, naar zijn zeggen zonder reden, een klap op zijn opg gekregen. Hij weet niet wie de dader is. De vechtpartijen waren al begonnen in de Knollenburcht, zoals Bos en Duin tijdens het karnavalsfeest heet. De problemen zetten zich voort, toen de gasten om twee uur 's nachts het pand moesten verlaten, omdat het feest was afgelopen. Ongeveer zestig mensen kwamen tegelijkertijd naar buiten, waarna het vechten op on overzichtelijke wijze werd voortgezet. Met drie auto's en zes mensen was de politie aanwezig. Volgens een woord voerster heeft de politie alleen vech tende mensen uit elkaar getrokken. om de tafel moesten gaan zitten om te praten over mogelijke "aanpassingen" ("maar misschien zeg ik nu wel hardst- ikke domme dingen"). Roest vond ook wel dat de gemeenteraad zich reken schap zou moeten geven van de even tuele gekwetstheid van de bevolking, maar zag toch de oplossing in betere voorlichting. Lokker hield staande dat de raad een "moreel toetsingskader" toekomt. "Raadsleden zijn geen kunstkenners, maar wél volksvertegenwoordigers."- Meilof sprak in dat verband nog over een "ander type algemeen belang", waarvan de weging niet in de kunst commissie, maar in de politiek hoort plaats te vinden. Van Logtenstein stelde tenslotte vast dat de meerderheid zich in de brieven kon vinden. Hij beloofde het voorlichtings aspect nog eens "tegen het licht te hou den" en de bezwaren van sommige frac ties op dat punt door te geven aan zijn collega Blommers. Het ontbrekende "totaalbeeld" van de Boerenstreek (en niet alleen de kunst) komt overigens nog wel een keer ter sprake in de com missie Ruimtelijke Ordening, zegde hij toe. Over een gesprek tussen de kunste naar (de hele discussie lang zwijgend op de tribune) en de wijkbewoners hulde de wethouders zich in vaagheid. "Hij heeft geluisterd, maar of dat invloed heeft? Ik zal m'n collega Blommers nog vragen of zij het wenselijk vindt dat er zo'n gesprek komt. Dat moet zij dan maar uitmaken..." RESTAURANT Bij ons bent u uit en toch thuis Telefoon 035 - 601 27 06 14 februari 1997 Cocktail d'amour Rundercarpaccio Klassiek X Lichtgebonden ragout van X garnaaltjes geserveerd X in filodeeg X 4 Gebakken lamsfilet met honing-tijmsaus Heisse Liebe f62,50p.p. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Twee mannen, zonder vaste woon- of verblijfplaats, zijn na hun aan houding in Soest, het land uitgewe zen. Het tweetal, 38 en 42 jaar oud, was donderdagavond op heterdaad betrapt tijdens een inbraak in een woning aan de Dr. Rupertlaan. De politie greep ze, na een telefonische tip, in de woning in de kraag. Tijdens het fouilleren werd in een zak van één van de mannen een horloge gevonden, dat toebehoort aan de bewoner van het huis. In overleg met justitie zijn de mannen overgedragen aan de vreemdelingenpo litie. Een van hen bezat een vals Chi- leens paspoort, dat in beslag is geno men. De andere man had geen identi teitspapieren bij zich. Hij zal worden uitgezet naar Spanje, waar de ander naar toe moet, is niet bekend. Of de uitzetting effect sorteert, is de vraag. Beiden werden in november en in december ook al gesommeerd het land te verlaten. Dat het tweetal grensoverschrijdend te werk gaat, bleek uit de auto, waarmee ze naar de woning aan de Dr. Rupertlaan waren gereden. Die hadden ze in Duitsland gestolen. De wagen is teruggebracht naar de eigenaar. Zuidpromenade 2a Soest Telefoon 035-601 8613 onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP GEVRAAGD: Wegens snelle groei en toenemend aantal verkopen vragen wij voor onze relaties op korte termijn te koop in Soest en omgeving: LANDHUIZEN VILLA'S EENGEZINSWONINGEN APPARTEMENTEN onroerend goed snel, vakkundig en haarscherp NIEUW IN VERKOOP: Helft dubbele villa, jaren '30 f 492.500,- k.k. Helft dubbele villa, jaren '30 f 645.000,- k.k. Bungalow vrijstaand f 925.000,- k.k. Helft dubbel woonhuis f 389.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Bodewes bouwbedrijf uit Soest krijgt van het College van Burge meester en Wethouders een schrif telijke tik op de vingers voor een "bouwplan" voor 25 buizen in Hees. Want zo'n plan is volledig in strijd met de ideeën die de ge meente over dat gebied heeft. Het aannemersbedrijf had in elk geval nooit de indruk mogen wekken dat er langs het le Heezerlaantje gebouwd kan worden, want dat kan dus helemaal niet. Bodewes had eind vorig jaar een briefje rondgestuurd aan de bewoners, waarin hij ze uitnodigde om eens te komen pra ten over de mogelijkheden en onmoge lijkheden van een eventueel bouwplan. De WD-ffactie toverde de brief in de cember tevoorschijn en wilde graag het commentaar van B. en W. vernemen. Dat commentaar is er nu. Volgens de gemeente was dat niet meer dan een "peiling", het had althans niet meer dan dat mogen zijn, maar Bodewes heeft daarmee de suggestie gewekt dat er een plan wordt ontwikkeld voor de bebou wing van de sportvelden daar. Volgens de gemeente heeft dat mogelijk geleid tot onrust in de buurt. In elk ge val heeft de gemeente zulke plannen beslist niet, omdat ze volstrekt in strijd zijn met de uitgangspunten voor het bestemmingsplan Hees, waarover in middels een startnotitie is verschenen. En dat moet volgens het ambtelijk ad vies dan ook maar luid en duidelijk wor den gezegd. Vandaar het voorstel om het standje voor Bodewes "actief open baar te maken", wat door B. en W. is overgenomen. De 33 ondertekenaars van het be zwaarschrift tegen de bouw van een speeltuig op het terrein van de Vrije Teugel vangen bot. Hun protestbrief is te laat binnen gekomen en ze zijn daarom "niet-ontvankelijk", zoals dat heet. In november heeft het College een bouwvergunning afgegeven voor het "object", een zes meter hoge glijbaan waarvan nogal wat omwonenden - van het Pijperpad en omgeving - kennelijk vreesden dat ze daardoor hun privacy wel konden vergeten. Ze hadden offici eel zes weken de tijd om tegen de ver gunning in beroep te gaan, maar die brief had dan voor 3 januari binnen moeten zijn. Hij arriveerde echter pas I op 14 januari op het gemeentehuis. Formeel gesproken kan de gemeente zo'n vertraging nog wel eens door de vingers zien, maar dan moet het wel zonneklaar zijn dat er "redelijkerwijs niet geoordeeld kan worden dat de indiener van het bezwaarschrift in ver zuim is geweest". Maar ja, de bouwver gunning hééft in de krant gestaan en bovendien hebben de omwonenden zelfs nog een kopietje van de bouwver gunning gekregen, en daarbij is duide lijk aangegeven dat er bezwaar kon wor den gemaakt. De indieners zijn dus wél "in verzuim geweest" en daarom niet-ontvankelijk, aldus het ambtelijk advies van de afde ling Planologie Bouwen. Nu daarover geen twijfel mogelijk is hoeven dé be zwaarden ook niet gehoord te worden en kunnen ze hun protest dus gevoege lijk op hun buik schrijven. Sinds afgelopen vrijdag mag onze oud-plaatsgenoot ir. Hans-Elias de Bree, geboren en getogen aan de Braamweg, zich "doctor" noemen. Hij promoveerde aan de Universi teit Twente op een proefschrift, ge wijd aan zijn eigen uitvinding: de "Microflown", de kleinste micro foon ter wereld. De Breè, inmiddels 28 jaar, kan terug zien op een kleurrijke schoolcarrière. Hij volgde het lager onderwijs aan de Mi nister de Visserschool in Soest-zuid en stapte vervolgens over op de mavo van het Griftland College, wat volgens de levensbeschrijving achterin het proef schrift destijds nog "een hele klus" bleek. De jonge doctor ondervond na melijk veel moeite met lezen en schrij ven als gevolg van zijn aangeboren woordblindheid. Dat verhinderde hem niet om met veel doorzettingsvermogen zijn studie, via de MTS en de HTS, voort te zetten aan de (technische) Universiteit Twente, waar hij nog maar nauwelijks twee jaar gele den afstudeerde in de elektro-akoestiek en micromechanica. Voordat het zo ver was verdiende hij met bestuursfuncties en student-assistentschappen genoeg om ook nog een halfjaar naar Indone sië te gaan. Net voor zijn vertrek naar het Verre Oosten vond hij - min of meer bij toeval - de "microflown" uit, bijge naamd "het slimme microfoontje". Draadjes De super-kleine microflown bestaat in feite uit twee haardunne draadjes (sens oren) van platina, met het blote oog niet of nauwelijks te zien, waartussen stroom (een paar milli-ampère) op en neer loopt. Door de warmte ontstaat een luchtbel, die op de passerende geluids golven meedanst en op die manier de trilling van de lucht registreert. Het uit eindelijk model kwam overigens pas na veel experimenteren tot stand. Inmiddels is er octrooi verleend op de vinding van De Bree en zijn medewer kers. De Microflown zal in productie worden genomen door een Duits be drijf, dat het apparaatje gaat toepassen in de telecommunicatie-technologie. De Microflown is o.a. extreem richting-ge voelig en is daarom geschikt voor aller lei toepassingen. Daarnaast neemt De Bree, samen met twee vrienden/colle ga's, de toepassing en de exploitatie van de Microflown als geluidsintensiteits- meter zelf ter hand, maar daarvoor moet het ontwerp nog geperfectioneerd worden. B.B.A. Soest b.v. heeft een plan ontwik keld voor het bouwen van veertien wo ningen op een terrein aan de Nieuw- straat/Beckeringhstraat. In verband hiermee ligt het plan vanaf 7 februari gedurende vier weken in het gemeente huis ter inzage. Speciaal voor omwonen den wordt op dinsdag 18 februari om 20.00 uur in het gemeentehuis een informatiebijeenkomst gehouden. Tot 7 maart kan men schriftelijk bij het College van B. en W. op het plan rea geren. Na deze inspraakprocedure wordt het bouwplan nog officieel ter visie ge legd. Van de veertien te bouwen eengezins woningen komen er tien te liggen in de prijsklasse tussen de 192.000,- en 226.000,- gulden; de andere vier gaan rond de 300.000,- gulden kosten. Men kan zich nog niet voor de woningen in schrijven. Muziek of techniek Volgens zijn trotse ouders was de jonge doctor van jongs af aan al hevig geïnte resseerd in elektriciteit, maar ook in de muziek. Het heeft er zelfs nog om ge spannen of hij na de middelbare school de techniek in zou gaan, of een studie volgen aan het conservatorium. Hij speelde destijds zeer verdienstelijk hoorn bij de Soester Orkest Vereniging; later in het Enschedees Jeugdorkest. Hans-Elias de Bree promoveerde bij prof. Miko Elwenspoek. Op het omslag van het fraai uitgevoerde proefschrift prijken allerlei symbolen en plaatjes die volgens het boek de persoonlijke be langstelling van de schrijver hebben, zoals o.a. een foto van zijn vriendin en diverse "filmplaatjes". De Microflown, hier (voor een juist begrip van de verhoudingen) afgebeeld naast een paar dubbeltjes. De microfoon is in feite het naar rechts-boven wijzende puntje op het "aansluitblok", links on derin. Dr. Ir. Hans-Elias de Bree. O Op vrijdagavond 14 februari vanaf 19.00 uur en op zaterdag 15 februari van 10.00 tot 17.00 uur houdt Groenhuizen Juweliers een Relatieringen-Show in het Berghotel te Amersfoort. Kom kijken naar een speciale en uitgebreide collectie relatieringen en ontvang bij aankoop een sfeervolle CD cadeau en een verrassend presentje. Wordt Valentijn voor altijd een mooie herinnering Welkom in het BERGHOTEL te Amersfoort, Utrechtseweg 225, op vrijdagavond 14 en zaterdag 15 februari! O O JUWELIERS Amersfoort: Langestraat 38 (033 - 4616285) winkelcentrum Emictaer, Emiclaerhof 226 (033 - 4558425)

Soester Courant | 1997 | | pagina 3