^bartn wtfen OP 'X Van Breukelen Vast-goed Carnavi 1 ACTUEEL Gevraagd VASTE LOPERS Soester Courant Kale kastanjeboom inzet van verschil van mening WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT Herinrichting van plantsoenen in Overhees start PAGINA 4 Dezelfde of lagere woonlasten DROOMKËUKEN, GROTE SERRE, LUXE BADKAMER, E.D. DE OVERWAARDE VAN UW HUIS IS GELD WAARD Praat eerst met.. Koninginnelaan 40, Soest, 035-6017962 Meningen van lezers Rondweg Zwemdiploma Soesters naar Taizé Twee inbraken aan de Eigendomweg "Het Restaurant" voor uw bruiloft, jubileum of bedrijfsfeest. WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST 5 WOENSDAG 12 Feest krijgt w Rabo Enige tijd geleden is door de gemeen teraad van Soest besloten een aantal plantsoentjes in de wijk Overhees om te vormen. Het groen moet overzichtelijker worden en het onderhoud goedkoper. De uitvoering zal, als de winter het toe laat, binnenkort gestart worden en en kele weken in beslag nemen. Her ingericht worden vooral plantsoenen met hoge heesterbegroeiingen nabij voetpaden en speelvoorzieningen. Ver der wordt bij de vijvers op een aantal plaatsen beplanting verwijderd en ingezaaid met een natuurlijk kruiden mengsel. Deze herinrichtingsplannen zijn het afgelopen najaar tijdens een aantal inloopmiddagen en inspraak avonden in het milieueducatiefcentrum "De Kwekerij" aan de bewoners voorge legd. De uitvoering ervan is door de vorst periode vertraagd. Voor meer informatie over dit onder werp kan contact worden opgenomen met de afdeling groen en milieu, A.J.A. van de Kar, tel. 6093646. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 CDA-fractievoorzitter Bart Krol zet de trend; hij maakt de "rondweg" door de polder tot inzet van de verkiezingen. Dapper, want er is in Soest nogal wat weerstand tegen een verdere aantasting van het prachtige polderlandschap. PvdA en WD laten zich op dit mo ment nog iets voorzichtiger uit over de wenselijkheid van een dergelijke weg. Zouden zij hun oor dan iets beter te luisteren leggen bij de burgers van onze gemeente? Het lijkt niet waarschijnlijk gezien de houding bij de aanleg van het eerste stukje weg, de ontsluiting van Braamhage (of misschien toch de ont sluiting van Albert Heijn?). Nee, het is waarschijnlijker dat zij t.z.t. zullen zeg gen dat het niet anders kan. De Lange- en Korte Brinkweg zullen dan zo druk geworden rijn door het sluipverkeer, dat van de nieuwe grote Albert Heijn, via de "Braamhageweg" naar de andere kant van Soest moet, dat een aantasting van de polder helaas onontkoombaar is. Alle andere partijen, van links tot rechts, maken gelukkig bezwaar tegen de aan leg van een weg door het knotwilgen gebiedje aan de Stadhouderslaan. Een troost voor al diegenen die normaal ge sproken op één van de coalitiepartijen zouden hebben gestemd. Zij hebben daardoor de mogelijkheid om bij de vol gende gemeenteraadsverkiezingen hun principiële uitgangspunten trouw te blij ven en toch niet op VVD/CDA/PvdA te stemmen. Ik hoop dat ook de libera len en de sociaal-democraten voor de gemeenteraadsverkiezingen echt duide lijk zullen maken, waar ze staan als het gaat om dit deel van de verkeerspro blematiek. Krol heeft de trend gezet, hij zal er spijt van krijgen. De Soesters zijn volgend jaar aan de beurt! Alfred Kwant Bij sport- en zwemschool De Wieksloot zijn zaterdag de volgende leerlingen ge slaagd voor het zwemdiploma. A: Matthijs Scheltema, Annemarie Berger, Yorick Radstake, Milou van Schothorst, Vin cent Zoet, Matthias Scholten, Anouk Nelemans, Chantal Mackaay, Jasmijn Menereis, Laura van der Heiden, Elles Klifman, Boy Staal, Marlies van Vliet, Yannick van de Ruit, Maurice Reedijk, Frank Boerée, Marieke Dorrestijn, Petra van Wilsum, Mireille van der Laan, Menno van der Horst, Lorenzo Hilhorst, Selina Blok, Lisa Schouten, Marieke Theunissen, Anna Mank. B: Nick Beyen, Tim Goudriaan, Tom de Bruin, Antonio Hilhorst, Jeroen Verschoor, Robin van Tongeren, Annelies Pauw, David Takkenberg, Marissa Eggenkamp, Dominique Andriessen, Ellemieke van Vliet, Karianne van Vliet, Becky Stokvis, Marise Dijkhuizen, Isabelle de Rockemont, Anne Plekkepoel, Jan Willem Laros, Chris Booi, Derk Sijtsma, Chris van Hornsveld. In de eerste week van mei gaat een groepje christenen uit Soest naar Taizé (Bourgogne, Frankrijk). In 1940 richtte Roger Schütz daar een oecumenisch klooster op. Hij hoopte door verdieping van het geloof de vrede en de hoop on der gewone mensen te kunnen bevorde ren. Het klooster is dan ook geen gesloten gebouw, maar een zeer open gemeen schap. Er rijn ongeveer 100 broeders en zusters, die jaarlijks vele tienduizenden, meestal jonge mensen uit de hele wereld ontvangen. Zij komen om met de ge meenschap en elkaar te ringen, te bid den en te discussiëren. Ook vanuit Soest gaat een groep naar Taizé. Iedereen die mee wil is van harte welkom. De groep vertrekt op hemel vaartsdag (donderdag 8 mei) en komt op zondag 11 mei weer terug. In de tus sentijd wordt er in Taizé in uiterste een voud gebivakkeerd en meegedaan aan het programma. Wie mee wil of eerst meer wil weten is morgen (donderdag 13 februari) wel kom bij ds. Pieter van Winden, Boekweitland 80, tel. 6031204), waar allerlei informatie beschikbaar is. De reis wordt georganiseerd door de rooms- katholieke en de Samen-op-Weg-kerken van Soest. Aan de Eigendomweg rijn in het week einde twee inbraken gepleegd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden sieraden en video-apparatuur uit een huis gestolen. In een andere woning ontdekte een bewoner zondagmorgen bij thuiskomst dat hij ongewenst bezoek had gehad. De inbrekers hadden een computer, een camcorder en foto-appa- ratuur meegenomen. Als een kastanjeboom aan de Van Lijndenlaan in juni 1999 onvol doende is hersteld, moeten de be woners van het bewuste perceel (10A) een nieuwe boom planten. Dit heeft het college besloten. De bewoners zullen bezwaar maken te gen dit besluit. Ze wonen nog maar sinds kort in de nieuwbouwwoning in Soestduinen. Toen ze hun intrek in de villa namen, bleek dat de kastanjeboom te lijden had gehad, vermoedelijk onder de bouw werkzaamheden. Om de boom een kans te geven zich te herstellen, werd op ad vies van een specialist de omvang van de kruin in overeenstemming gebracht met die van de wortels. Het gevolg is dat de voorheen vitale kastanjeboom nu een troosteloze aanblik geeft. Waarschijnlijk is dit door een oplettende voorbijganger gemeld op het gemeente huis, want de gemeente haalde de alge mene plaatselijke verordening (apv) er bij en stelde vast dat artikel 4.5.1. ('han delingen die de dood of ernstige bescha diging of ontsiering van houtopstand ten gevolge hebben') betrekking heeft op de nieuwe situatie. Vast staat, aldus de afdeling groen en milieu van de gemeente, dat de kastan jeboom in elk geval nog zes tot acht jaar verminkt zal rijn. Hoewel de politie be twijfelt of dat juridisch haalbaar is, wil de gemeente de bewoners een herplant plicht opleggen, indien over ruim twee jaar blijkt dat de kans op herstel nihil is. In dit geval moeten de bewoners een boom planten met een stamomvang van tenminste één meter. De bewoners van het perceel hebben verbaasd gereageerd op de 'eenzijdige besluitvorming' van de gemeente en te kenen bezwaar aan. party restaurant eventueel gecombineerd met 4 automatische kegelbanen, op één van de mooiste locaties van midden Nederland! Voor informatie: tel. 035 - 6013807, Pr. Hendriklaan 1, Soest. Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 GEMEENTELIJKE INFORMATIE VIA TELETEKST VOOR INWONERS SOEST EN SOESTERBERG Vanaf maandag 17 februari kunnen de inwoners van Soest en Soesterberg via het medium TELETEKST informatie van de gemeente Soest opvragen. Op kanaal 6 van de kabeltelevisie kan men dan "Service TV" van de REMU ontvangen. Ach ter deze zender rit bij het gebruik van de teletekst-apparatuur de informatie van de gemeente. Men moet hiervoor paginanummer 150 intoetsen. Men krijgt vervolgens het beeld van de gemeente te zien met de inhoudsopgave (index). Daarna kan men naar de verschillende onderwerpen lopen. Kanaal 6 is het kanaal waar tot voor kort Sport 7 opzat. onderwerp Op pagina 151 krijgt men altijd het laatste, actuele gemeente-nieuws. Dat kunnen bijvoorbeeld op de woensdag de besluiten zijn die het college van burgemeester en wethouders de dinsdag daarvoor genomen heeft. Maar ook andere zaken die ineens spelen krijgen onder deze kop alle aandacht. Andere rubrieken met voorbeelden van subonderwerpen zijn: - 152 - achtergrondinformatie - 153 - afval (huisvuil, grofvuil) - 154 - belasting/tarieven (kwijtschelding, tarieven, aanslagen) - 155 - bouwen (spelregels, bouwaanvragen, bestemmingsplannen, bouwvergunningen) - 156 - brandweer - 157 - gemeenteraad/commissies (samenstelling raad, samenstelling commissies, agenda raad, agenda commissie) - 158 - groen - 160 - huwelijk en burgerlijke stand (ondertrouw, huwelijk, geboorteaangifte, overlijdensaangifte) - 161 - jongeren - 162 - klachten (meldpunt woonomgeving, milieuklachten, klachtentelefoon) - 163 - maatschappelijk werk - 164 - milieu (activiteiten, vergunningen, klachten) - 165 - ouderen (seniorenvoorlichting, maaltijden, ouderenbus, alarmering, verpleeghulp, activiteiten) - 166 - paspoort/rijbewijs - 167 - sociale dienstverlening (algemeen, bijstand, bijzondere bijstand, werkgelegenheid, reductiefonds) - 169 - subsidiemogelijkheden (subsidie, kermispot, innovatieregeling) - 170 - vergunningen - 171 - vrijwilligers vacaturebank - 172 - wegen en verkeer (wegwerkzaamheden) - 173 - wonen (nieuwbouwprojecten, woonruimteverdeling) Met de start van Teletekst zullen niet alle pagina's gevuld rijn, dat gebeurt geleidelijk.'Het is de bedoeling dat na een paar weken alle rubrieken met de onderwerpen te zien en te lezen rijn. Ook wordt enige clementie gevraagd bij de invoering. Men is van vele instanties afhankelijk en iedereen zal er aan moeten wennen. informatieve functie Teletekst heeft een informatieve functie. Het medium houdt de lezer/kijker op de hoogte van actuele, lopende zaken. De informatie is beknopt en direct. "Dynamisch" is de term die de cen trale voorlichting daarvoor zelf gebruikt. Er is naast informatie in principe geen ruimte voor commentaar en analyse. In principe staat elke teletekst-pagina op zich zelf, heeft geen omgeving en wordt niet geflan keerd door reclame. De informatie is, zo gezegd, onvermengd aanwezig. Teletekst heeft daarbij de typische opzet van een lees-medium: een indexpagina biedt de ge bruiker keuzemogelijkheden. Deze kan 'bladerend' het onderwerp opzoeken. De kracht van het medium is er in gelegen dat de consument niet hoeft te wachten op het mo ment van uitzending zoals bij radio en televisie. De gemeentelijke redactie van de teletekst maakt op basis van de journalistieke criteria, infor matie openbaar. Ze heeft daarbij een verantwoordelijkheid en houdt rekening met de ontvan ger. Teletekst is voor nagenoeg ieder inwoner van de gemeente bereikbaar, met een voor iedereen herkenbare formule. De kijker/lezer selecteert die informatie die hij wil ontvangen. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 januari tot 5 februari 1997 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Bosstraat 59 Eigendomweg hoek Nieuweweg Krommeweg 7b Schrikslaan 1 Veldweg 2d Zuidergracht 47-49 (96667) (97022) (97028) (97024) (97029) (97030) BETREFT HET uitbreiden van een woonhuis bouwen van appartementencomplex met horecaruimte plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak uitbreiden van een bergruimte aanbouwen van een compressorruimte plaatsen van keer- en geluidswanden INGEDIEND 28-1-97 27-1-97 30-1-97 28-1-97 30-1-97 31-1-97 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken, geopend elke dag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Albert Cuyplaan 4-298 (96685) Birkstraat 85 (96662) Chalonhof 72-108 (95316) Draailier 79 (96686) Eigendomweg 58-60-64 (96620) Generaal Winkelmanstraat 10 (97020) BETREFT HET VERZENDDATUM plaatsen zonnecollectoren op 2 flatgebouwen verbouwen en uitbreiden van een woonhuis/ kantoor gewijzigd uitvoeren van 19 te bouwen woningen (wijz. verl. verg.) plaatsen van eén blokhut uitbreiden van 3 woonhuizen plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 29-1-97 31-1-97 27-1-97 29-1-97 29-1-97 27-1-97 Perceel: Soesterbergsestraat 111 Omgeving kruisgebouw Nieuweweg Soesterbergsestraat 114 Schrikslaan 5 Hartmanlaan 46 Ereprijsstraat 64 KI aarwaterweg 25 Achter Roggeveld 411/m 57 Soesterengweg t.o. nr. 20 Betreft: bomen 12 bomen 2 dennen, 2 coniferen en 1 acacia 2 bomen 1 perenboom 1 hazelaar en 1 wilg 3 berken 4 lijsterbessen 1 populier Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 11 februari 1997 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. Beerepoot Konstruktie V.O.F. Het betreft hier een herziene vergunning voor de gehele inrichting. De hoofdactiviteit van de inrichting betreft de productie van stalinrichtingen voor de rundveehouderij. De inrichting is gelegen op/in het perceel Willem Stuutlaan 10 Soesterberg. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 12 februari 1997 tot 26 maart 1997 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. - in de dependance Publiekszaken, Dorpsplein Soesterberg, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierbo ven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093593 VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 januari tot 5 februari 1997 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Talmalaan 5 Bazuin 11 Dorresteinweg 5 ONDERWERP Vergunning Horecawet: Soesterbergsestraat 20 Illegaal kappen/ontsieren boom Van Lijndenlaan 10a VW, verzoek subsidie 1997 Bezwaren tegen de verleende bouwvergunning (961936) voor het plaatsen van een speelobject bij de kinderboerderij aan het Vedelaarpad 53 Bijdrage aan Vathorst Betreft: 1 larix 1 berk 2 picea's Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. BESLISSING Vergunning Drank- en horecawet intrekken conform het concept. Herplantplicht opleggen voor het geval de boom bezwijkt. 1. De berekende subsidie overmaken aan de VW; 2. de VW conform conceptbrief informeren. Indiener van het bezwaarschrift niet horen en niet-ontvankelijk verklaren. Schriftelijk bevestigen in brief aan d.b gewest met afschrift naar alle colleges de bereidheid van het college om bij te dragen aan ontwikkeling Vathorst in relatie tot de vestiging Soesters. Voorwaarde daarvoor is wel dat alle gemeenten in gewest (dus ook Baarn en Woudenberg) die bijdrage betalen, hetzij door acceptatie van een (meerder heidsbesluit van de gewestraad hetzij door een verplichting afgedwongen door prov. bestuur. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen voor het: uitbreiden van een woonhuis op het perceel Bosstraat 59. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 februari 1997 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. MELDINGEN (ART. 8.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Zeisterspoor 8-10 (Kamp van Soesterberg) deze melding betreft het oprichten van twee kantoorgebouwen op het Kamp van Soesterberg. - Zeisterspoor 19 (Dumoulinkazerne) deze melding betreft een wijziging van de inrichting. De kantoorruimten van gebouw D21 op de Dumoulinkazerne worden aangepast voor gebruik als educatief centrum. - Ie Heeserlaantje 56 (Van Omme en De Groot) deze melding heeft betrekking op de splitsing van het bedrijfsterrein, het vervallen van de freesbank en de portaal kraan en de wijziging van de tenaamstelling. De desbetreffende stukken kunnen van 12 februari 1997 tot 12 maart 1997 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035-6093593. MELDINGEN (ART. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit horecabedrijven milieubeheer - Nieuweweg 68 (Snackbar de Munt) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode van 12 februari 1997 tot 12 maart 1997 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035 - 6093593 BESLUITEN B. W. d.d. 4 FEBRUARI 1997 "Stiefbeen" Jan Smeeir, "Net zo leuk als het was." Zo beschrijft Nt voorzitter Rijk van C sfeer tijdens het feesl ("Knollendam") de a gen weer door enkel inwoners is meegevie naval in Soest was ouderwets succes." Traditiegetrouw begon h al met het bezoek aan scholen van Soest Prins 1 gevolg maakten o.a. hun de Ludgerusschool, de Montessorischool en de sendoor vonden ze nof uitstapje naar twee Ame len en voor het, al even t zoek aan Mariënburg. Zaterdag maakten de f borst pas goed nat en kt feestende deel van Knol de carnavalsinspiratie a voortbrengen: de optoc gens de kenners dit jaar breider (en beter verzo gelopen jaren. "Het zag likt uit," aldus Van Gare route trok de stoet - vo< de majorettes en m Nunspeetse harmonie ook al omdat het weer c werkte.

Soester Courant | 1997 | | pagina 4