jPSwIïi iu%en Carnaval in Soest ('Knollendam'): weer een ouderwets succes 1 ACTUEEL r O/. nzet ing Van Breukelen Vast-goed Valentijnsdag PAGINA 4 jarty restaurant n of bedrijfsfeest. den Nederland! idriklaan 1, Soest. WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Feest krijgt weer 'positieve uitstraling' DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 f/) j..# 14FEBRUARI Wij bezorgen uw Valentijnsboeket vanaf 6.00 uur 's morgens Vooraf besteld? GRATIS bezorgd! Vanaf maart: DE VALENTIJNSTEMPELKAART! Valentijn Bloemen- Cadeauboutique Koninginnelaan 29, Soest. Tel/Fax: 035 - 602 46 57 De koerswinst in veilige haven dankzij het AEX GarantFund. Snackbar mag in de Boerenstreek komen Rabobank jsom 3 kegelbanen. ntrale Voorlichting f Soest plan zijn op de volgende Ordening, vergunning te binnen een termijn van twee schriftelijk bij burgemeester le termijn, dagelijks van 8.30 'zaken), Raadhuisplein 1, ter dat zij de eer hebben ontvangen: gemeld op het gemeente gemeente haalde de alge- jke verordening (apv) er- ist dat artikel 4.5.1. ('han- dood of ernstige bescha- sring van houtopstand ten n') betrekking heeft op de e. lus de afdeling groen en gemeente, dat de kastan- geval nog zes tot acht jaar ijn. Hoewel de politie be- juridisch haalbaar is, wil le bewoners een herplant- n, indien over ruim twee de kans op herstel nihil is. loeten de bewoners een met een stamomvang van meter. van het perceel hebben ageerd op de 'eenzijdige g' van de gemeente en te- "StiefbeenJan Smeeing had zaterdag voor de gemeente een paar leuke aanbiedinkjes op verkeersgebied. Foto: Goos van der Wilt Knollen-voorzitter Rijk van Gardingen overhandigt de cheque voor de Cliniclowns aan Ad v. Wijngaarden tijdens het Kindercarnaval. Foto: Goos van der Wilt "Net zo leuk als het vroeger altijd was." Zo beschrijft Narre Knollen- voorzitter Rijk van Gardingen de sfeer tijdens het feest dat in Soest ("Knollendam") de afgelopen da gen weer door enkele honderden inwoners is meegevierd. "Het car naval in Soest was dit jaar een ouderwets succes." Traditiegetrouw begon het feest vrijdag al met het bezoek aan de katholieke scholen van Soest. Prins Berend I en zijn gevolg maakten o.a. hun opwachting bij de Ludgerusschool, de Wegwijzer, de Montessorischool en de Achtbaan. Tus sendoor vonden ze nog tijd voor een uitstapje naar twee Amersfoortse scho len en voor het, al even traditionele, be zoek aan Mariënburg. Zaterdag maakten de feestvierders de borst pas goed nat en kon ook het niet- feestende deel van Knollendam zien wat de carnavalsinspiratie aan creatiefs kan voortbrengen: de optocht. Die was vol gens de kenners dit jaar weer wat uitge breider (en beter verzorgd) dan de af gelopen jaren. "Het zag er allemaal ge likt uit," aldus Van Gardingen. Langs de route trok de stoet - voorafgegaan door de majorettes en muzikanten van Nunspeetse harmonie - veel bekijks, ook al omdat het weer dit jaar echt mee werkte. Problemen deden zich niet voor - afge zien van één praalwagen (het indruk wekkende geschut van de Knijers) die pech kreeg en daarom door een andere op sleeptouw genomen moest worden - en het publiek kon de grappige, vaak bijzonder kunstige uitmonsteringen van de deelnemende groepen en personen zeker waarderen. Dat gold ook voor de jury, dit jaar bestaande uit oud-deelne mers van o.a. de Birkt, de Brink en de Bunt. Dat het Soester carnaval weer "ouder wets" van zich deed spreken werd o.a. bewezen door de aanwezigheid van oud-Prins Knol I (Evert Kerkhoff), die in 1972 de feestgangers al aanvuurde en nu present was op de fraaie wagen van de Bosknollen. Onder de individuele deelnemers waren dit jaar weer een aan tal oude bekenden, zoals Henk Steusel (als "omaatje"), Jan van Ede (als gevangenisboef, "ontsnapt uit de sleur") en de heren Jan Smeeing Sr. en Jr., die als "Stiefbeen en Zoon" de gemeente uitnotiigden om "een slag te slaan" en bij hen allerlei rondwegen, hobbels en wegversmallingen aan te schaffen. Prijsuitreiking Bij de prijsuitreiking - later in de "Knollenburcht" (Bos en Duin) - bleek de eerste prijs bij de "solo's (individuele deelnemers) te gaan naar Ghislaine Huizinga ("Haantje de voorste"). De tweede en de derde prijs waren voor resp. Jan van Ede en Jan Wery, die als "gekke koei" was opgetuigd. Bij de kleine groepen ging de eerste prijs naar Henk Steusel en Co. ("Hoe ouwer hoe gekker"); de tweede prijs was voor Jan Smeeing en Zn. (Stiefbeen); de derde ging naar Jorg Groen en Arno Visser ("Moeder en kind"). Bij de grote groepen (met o.a. de praal wagens) was de eerste prijs dit jaar op nieuw voor de Plattelandsgenotsknotsen met hun "kisten" (in alle soorten en maten), maar de zwart-witte dames van de Raad van Elf zaten daar met hun "kleurrijk carnaval" heel dichtbij; ze kre gen de tweede prijs. De derde prijs was voor de kabouters van De Schoof "Op een grote paddestoel"). Zakjes drop Bij gebrek aan confetti (op last van de burgemeester ook dit jaar verboden, evenals het bier) werden honderden kinderen langs de route onthaald op een zakje drop en tijdens de prijsuitreiking overhandigde burgemeester de Widt de sleutel van Soest aan prins Berend I. Het Knollenbal, zaterdagavond, trok zeker zo'n 450 feestgangers. De Prins en zijn gevolg op bezoek bij het oudste echtpaar van Soestde heer en mevrouw Wijnands (99 en 96 jaar). Zondag maakten de prins en zijn gevolg in de Amersfoortse Kruiskerk de spe ciale carnavalsmis mee, en volgend jaar gaan ze daarvoor naar Soesterberg (hebben ze al beloofd). Later die dag werden de heer en mevrouw Wijnands van de Nieuwstraat (99 en 96 jaar en voor zo ver bekend het oudste echtpaar van Soest) bezocht, gevolgd door de jongste inwoonster: Darlene IJsselstein van de Disselboom (Boerenstreek), die op 3 februari het levenslicht zag. Cliniclowns Het kindercarnaval, zondagmiddag, trok een volle Knollenburcht. De jeugd ge noot met volle teugen van o.a. optre dens van de Dansmariekes, Marian Wantenaar en dj Kees van Amersfoort. Later op de middag kon Ad van Wijn gaarden namens de stichting Clini clowns (de clowns die jeugdige patiënt jes opvrolijken in diverse kinder ziekenhuizen) alvast een cheque van 800 gulden in ontvangst nemen uit de speciale verkoop van 350 rode clowns- neuzen. Daar komt nog een aanzienlijk bedrag bij als straks ook de verkoop van Cliniclown-poppen wordt afgerekend. Zondagavond bracht het Bal der Zotten weer een flink aantal volhouders op de been, al was een groep feestvierders kennelijk in Hoogland blijven steken, waar de jaarlijkse optocht weer veel volk op de been bracht. Uit Soest deden hier de Plattelandgenotsknotsen, de Knijers en de Bosknollen mee, en ze eindigden op mooie plaatsen zonder in de prijzen te vallen. Uitstraling Maandagmiddag was het weer tijd voor het traditionele en (ondanks griep en regen) drukke Seniorencarnaval, dit maal muzikaal opgeluisterd door de Eemlanders en Jay Delmore, die de "oudjes" van Soest een fantastische mid dag bezorgden. En gisteravond zou het feest op de gebruikelijke wijze zijn be sluit krijgen: de "begrafenis van Krelis", het teruggeveq van de sleutel aan de burgemeester en het "aftuigen" van de prins. Maar al voordat het zo ver was kon vastgesteld worden dat "Knollen dam" weer eens een ouderwets geslaagd carnavalsfeest heeft gevierd. "We zijn er volgens mij ruimschoots in geslaagd het feest weer een positieve uitstraling te geven," aldus de vermoeide maar en thousiaste Knollen-voorzitter Rijk van Gardingen. Ook tijdens het traditionele Senioren carnaval verkeerde prins Berend I te midden van een grote groep enthousiaste feestvierders. Foto: Goos van der Wilt B .t berging op de begane grond indeling hal, toilet, royale woonkamer met plavuizenvloer, 2 slaapkamers, luxe keuken met algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedrogen ca. f325,- p/m 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom fl 72.500,- k.k. plaats adres woning indeling Soest REMBRANDTLAAN vrijstaand woonhuis met schuur en grote tuin op 531 m2 grond hal, toilet, m.k., ruime woonkamer met erker, eenvoudige keuken en doucheruimte verdieping overloop, 2e toilet en 3 ruime slaapkamers waarvan 2 met wastafel zolder bergzolder algemeen deze woning heeft achterstallig onderhoud VRIJSTAAND WOONHUIS MET SCHUUR EN GROTE TUIN Gevraagde koopsom f425.000,- k.k. NIEUWBOUW 2 exclusieve geschakelde villa's met garage op één van de mooiste lokaties in Soest-Zuid (Vosseveldlaan) op ca. 650 m2 grond. zolder algemeen plaats Soest-Zuid adres VOSSEVELDLAAN indeling hal, toilet, moderne keuken met inbouwapparatuur (ca. 22 m2), riante woonkamer (63 m2) verdieping 4 slaapkamers, ruime badkamer met aparte douche en ligbad, apart toilet met vaste trap en mogelijkheid voor 5e slaapkamer inspraak in afwerking is mogelijk trappen worden uitgevoerd in hardhout luxe opdekdeuren met hardhouten kozijnen (binnen en buiten) natuurstenen vensterbanken ruiem stelposten keuken, tegelwerk en sanitair gehele beg. gr. wordt uitgevoerd met sierpleister {bijv. spachtelputz) complete alarminstallatie met doormelding luxe gevelsteen (zalmkleurig) keramische dakpannen f 879.000,- v.o.n. plaats Soest adres LAAN STRAAT 64 Gevraagde/x woning met bedrijfsruimte aan doorgaande wegvan dubbel woonhuis op ca. 600 m2 grond f 559.000,- k.k. Gevraagde koopsom voor particulieren en bedrijven Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest \VBo\ Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën het Kamp uimten van gebouw educatief centrum. ïin, het vervallen ims telling. rt 1997 worden ingezien ur. Het College van B. en W. heeft de fa milie Ilbay uit Soest laten weten dat zij t.z.t. wel een snackbar mag beginnen in de Boerenstreek. Volgens het ambtelijk advies van de afdeling Planologie Bouwen is het "een passende buurt voorziening", waarmee in het bestem mingsplan ook al rekening is gehouden. De aangewezen plek is de kruising van de Hofstedering met de fiets-/busroute, die nog geen straatnaam heeft. Dat stuk wordt overigens pas over enige jaren bebouwd. Tegelijkertijd heeft het gemeentebestuur besloten de horecavergunning van de heer Ilbay (kennelijk dezelfde) in te trekken voor het café aan de Soester- bergsestraat 20, omdat hij niet aan de eisen van vakbekwaamheid voldoet. Hij heeft een jaar de tijd gehad om het ver eiste diploma te halen en ook een paar maal examen gedaan, maar is niet ge slaagd. ding in het kader van de nstelling zal aan de alge- stuur gesteld, voldoen. truari 1997 tot 12 maart n van 8.30 tot 12.30 uur. en horecawet het concept. :ggen voor het vijkt. ubsidie de VW; zwaarschrift ontvankelijk Wie in aandelen belegt, behaalt op lange termijn het hoogste rende ment, maar moet af en toe ook een koersdaling incasseren. De Rabobank biedt het AEX GarantFund mrr 97/02 aan, dat wel uitzicht biedt op die fraaie winsten, maar waarbij het risico van een koersdaling tot een mini mum beperkt is. Het AEX GarantFund is ontwikkeld door de Robeco Groep en heeft een looptijd van 5 jaar. Gedurende die periode profiteert u van de koersstijgingen van de AEX, de belangrijkste index van de Amsterdamse beurs. Maar nu komt het... zodra de AEX stijgt, wordt op van tevoren vastgestelde koersni- veaus de koerswinst veilig gesteld. En ook al gaat het daarna wat minder op de beurs, die winst kan u niet meer ontgaan. Bovendien betaalt u, als particuliere belegger, over uw winst geen inkomstenbelasting. Intekenen op het AEX GarantFund kan slechts tot en met 24 februari aanstaande. Het aantal participaties is gelimiteerd en de toekenning vindt plaats op volgorde van binnenkomst. Informeer dus snel bij uw financieel adviseur van de Rabobank. i Dit is Carnaval ten voeten uitvolop pret en er ie/ener ge*, uitzien... Foto: Goos van der Wilt sn in brief aan d.b naar alle colleges et college om bij kkeling Vathorst iging Soesters. or is wel dat alle it (dus ook Baarn i bijdrage betalen, ie van een (meerder- gewestraad hetzij ig afgedwongen Met de Rabobank sta je er niet alleen voor.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5