Hans Roovers ondanks griep Nederlands kampioen karate 1997 Plan tweede bedrijfsverzamelgebouw Zevenhonderd kilometer afzien! kwekerij lieu' Cornershop in andere handen Carnaval in stijl afgesloten PAGINA 10 ices1 'Ik wil graag nog een keer wereldkampioen worden1 Bouwbedrijf Hoffmann wacht op goedkeuring Meningen van lezers Bedankt Van Jetten naar Randsdorp Kerkdiensten Medische dienst 15 Festiviteiten in de Dubbeldekker Kom, proef en overtuig 'De Drie Eiken' WOENSDAG 19 FEBRUAR11997 Workshops in Atelier de Tuin "0"pa en "0"ma 50 jarig huwelijk Praten met B&W S'bergkoor zoekt nog nieuwe leden Els Rijkens terug van geslaagde survival Agenda 3 SOESTERBERGSE 20 februari eind jaren zestig swing-1 isgow een reputatie als ft Iddadige stad van het krijk. De Schotse regis- linnon reconstrueert dit traatgevechten tussen ndes in "Small Faces" isch getint verhaal over en ontwricht gezin. Op Rotterdam 1996 ont- r een Tiger Award voor Door deze film en de ïg staat de Schotse cine- a de belangstelling, uur van Glasgow in de aar weinig beschreven ip ;n boeken. Small Faces over dit fenomeen, een js fel realistisch is maar kant het realisme in groothoekshots en •eelden overstijgt en tot ario van Billy en Gillies de drie broers McLean. ïnwijze puber Lex, zijn aroer Allen en de zwak- e broer Bobby. De ver en de artistiek begaafde wordt in uitgespeelde ;r de kwetsbare, oneven geplaatst. Clare Higgins prachtige rol de moeder lachtig is het ontsporen- hand te houden, all Faces" is de onont- van geweld. Terwijl Bob- om vooraan te staan in ten worden Allen en Lex r tegen wil en dank in )e toenemende betrok- t "genie" Lex bij een sub- or hij eigenlijk te jong is, :eeds grimmiger worden- s. Tegenover de tragische n zijn verhaal en de van zijn personages .non kunst als middel om eld en de verwarring uit e slotbeelden ontmoeten j erinneringen elkaar. uur. Entree f 9,00-CJP/ 2 februari ®ht met iasy 93 besloten Jos Veldhui- storius, Arno Willemsen n Berkhout Flavium te n nieuwe formatie te vor- asy. Om de band te com- Mex Brongers aangetrok- yan Free Easy bestaat uit op Amerikaanse leest ues, rhythm blues en er veel eigen werk en een ik op de Flavium-periode. idio- en podiumervaring dosis enthousiasme staan een kwaliteitsoptreden, is hun nieuwe cd "Messa- .11 world" uitgekomen, van Free Easy: Jos mg; Jan Willem Berkhout, Pistorius, piano; Alex Arno Willems, drums. 00 uur. Entree f 12,50. OURANT gooid. Kijkend door de i flessen kan de bezoeker ingloop van glas verloopt, istelling wordt een bege- t verstrekt die als handlei- len gebruikt voor een mi- ishouden. eek van de tentoonstelling ie Albert Heijn-vestiging 'eg het milieu centraal. Op atsen in de winkel worden vriendelijke producten uit dling onder de aandacht k kan het winkelend pu- n prijsvraag een milieu- boodschappenpakket ter 00 of 50 gulden winnen, et wel eerst een bezoekje erij worden gebracht. april, van 10.00 tot 15.00 oonstelling ook te bezich- lien zal op die dag de Wa- tschappij Midden Neder- 1 zijn. Met allerlei demon- ingen wordt zichtbaar ge- :1 water er te gesparen valt vater besparende appara- sntrum is elke dinsdag, donderdag geopend van '0 uur. Er worden die mid- lien milieuvriendelijke kof- oekjes geserveerd. 3454/6022530. LDe eigenaar van Sportschool iRoovers aan de Rademakerstraat mag zich sinds kort 'Nederlands kampioen karate zwaargewicht van j het jaar 1997' noemen. In de |Utrechtse sporthal Lunetten gaf hij ondanks griep zijn tegenstanders I een lesje. k Bijna onopvallend staat Hans Roovers V (32) met zijn echtgenote Linda achter L de bar van zijn gezellige sportschool. De B Nederlands kampioen karate in het ge lwicht zwaarder dan 80 kg haalt ietwat verlegen zijn schouders op als hij hier- op wordt aangesproken. 'Het is al de vijftiende keer dat ik kampioen in deze klasse ben', lacht hij. I De kickboks- en fitnessleraar moest met i enige dwang naar het grote gevecht wor- J den gebracht, want Nederlands kam- I pioen word je niet zo maar. 'Karate is mijn favoriete sport, al vele jaren. Re- s gelmatig train ik met mijn sportmaatje l Anthony Boelbaai, die in dezelfde wed- B strijd voor de achtste keer Nederlands I kampioen in de klasse tot 70 kg werd. I Omdat hij veel lichter is dan ik zijn z'n I reacties veel sneller en daar leer ik weer van. O ja, de wedstrijd zelf. Nee, ik had 1 niet veel moeite met mijn tegenstanders, I misschien hadden ze een slechte dag. I Tegen het eind blijven de besten over, I waaronder Johan van der Poel en de Amsterdammer Delano van der Kust. I Johan had ik snel te pakken en ik maak- I te me klaar om zowel de vervelende griep als Delano te overwinnen. Maar ook deze finalepartij werd voortijdig in mijn voordeel beslist, want met vier wasari's en een ippon was Delano toch wat minder. En dan ben je ineens Ne derlands kampioen', en breed lachend begroet hij Boelbaai die juist binnen komt. Wereldkampioen Roovers: 'Ik zou nog eens graag wereld kampioen willen worden. Een paar jaar geleden was ik er bijna, de eerste keer kreeg ik zilver en daarop brons. Vorig jaar november kreeg ik de derde moge lijkheid en ik was er klaar voor. Tegen over me stond een Japanner, die ineens naar mij toe kwam toen ik wilde uitha len. Ik trof hem met mijn rechtervuist vol in zijn gezicht, met als gevolg dat hij een paar tanden kwijt was en ik een be hoorlijk geblesseerde hand overhield. Je kunt daar niets aan doen, maar het spel is direct dood en dan ben je uitgescha keld. Het heeft een hele tijd geduurd voordat ik mijn hand weer helemaal kon gebruiken. Dit jaar moet ik het doen met dit kampioenschap en dat is ook Hans Roovers (1.) en zijn maatje. best mooi. Maar via de Open Neder landse Kampioenschappen in maart en de Europese Kampioenschappen in Te- nerife in mei, ga ik op voor de Wereld kampioenschappen in 1998'. Op de vraag waarom dit kampioenschap geen ruimere bekendheid heeft gekre gen is Roovers heel duidelijk. 'De me dia, en vooral radio en televisie, moeten kennelijk niets van de karatesport heb ben. Ook in Utrecht zag je slechts een paar fotografen en wat schrijvende pers, maar helemaal geen camera's en dat is heel jammer voor deze mooie sport'. Maar dan klinkt het ineens: 'Kom op, maatje' en kort daarop zijn beiden in vol gevecht. Je kunt met zulke mannen maar beter vrienden blijven. 'In 1994 werd aan de Sterrenberg weg het eerste bedrijfsverzamelge bouw geopend om de startende on- i dernemer de kans en mogelijkheid te geven. Ik mag zeggen dat dat een i groot succes is geworden. Er is wei nig verloop geweest en werkgele genheid voor zeker 35 personen. Ik I hoop dit binnenkort uit te breiden j met een tweede bedrijfsverzamelge- bouw'. In het kantoor van Bouwbedrijf Hoff mann aan de Computerweg in Amers foort gaf de Soesterberger Gerard Hof fmann uitleg van zijn plannen. In nau we samenwerking met W. Hulsbergen van de gemeente Soest heeft hij dit plan op schrift gesteld en ter goedkeuring aan de gemeente aangeboden. Schuin ach ter het eerste gebouw wordt op onge veer 3500 vierkante meter aan de Ste- j merdingweg een tweede bedrijfsverza- meigebouw gesitueerd met een opper- t vlakte van ongeveer 2000 vierkante 1 meter. Hoffmann: 'Het is een gebouw waar maximaal twaalf startende of doorstar tende ondernemers ruimte krijgen voor hun bedrijf. Doorstartende onderne mers vinden hierin meer ruimte waar door zij zich nog beter kunnen ont plooien. In tegenstelling met het eerste gebouw, kan de ondernemer dit niet al leen huren maar ook kopen. Het front van het nieuwe gebouw zal bestaan uit twee grote showrooms, waardoor het geheel een gewenste uitstraling krijgt. Dat is niet alleen een sierraad voor het gebouw, maar werkt ook stimulerend voor de ondernemer en de directe om geving. Het is nu wachten op goedkeu ring tot aankoop van de grond door de gemeente Soest, waarna een schetsplan wordt ingediend. Als de planning een beetje mee zit, hopen we eind 1997 dit gebouw te kunnen realiseren.' 'Dit nieuwe gebouw heeft in grote lijnen dezelfde architectuur als het eerste. Dat we overgaan om ook een ruimte te ko pen, is een logisch gevolg van de ont wikkeling van de markt. Deze geeft een duidelijke investeringsbehoefte aan en dan moetje dat ook bieden'. Belangstel lenden kunnen zich in verbinding stel len met de gemeente Soest, tel. 035- 6093411 en/of Bouwbedrijf Hoffmann te Amersfoort, tel. 033-4550480 (fax: 4553397). I Het carnaval zit er weer op. Na drie thuisfeesten, elf uittredens, twee optoch- ten, carnaval in de Carolusschool en een i carnavalsmis in de Caroluskerk is er een eind gekomen van het seizoen 1996- 1997. De Zotteklappers houden een lente- en zomerslaap, maar voordat wij dat doen willen Aad Zwingelaar (ex- Prins Zotteklap de Zesde) en Stefan Hoekstra (ex-adjudant) de volgende mensen bedanken voor alles wat ze voor ons en de vereniging hebben gedaan. Alle Raadsleden en bestuur van de CV de Zotteklappers, het barpersoneel van café De Gouden Leeuw (ex-Leutbun- ker), alle carnavalsverenigingen van Amersfoort, Stadsprins Joris de 21e en adjudant, het kabinet en het presidium van Grootstad St Joris te Amersfoort, donateurs en sponsors van de vereni- I ging, medewerkers van de Carolus school en Caroluskerk, Radio Soest en gemeente Soest, Piet Taai en natuurlijk carnaval vierend Soesterberg en alle andere mensen die we zijn vergeten. Bedankt voor een geweldig seizoen. Zotteklappers welterusten en in novem ber gezond weer op. 3 x Alaaf. Stefan Hoekstra. Meer berichten over Soesterberg op pagina 14 Zondag 23 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. I. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra In april zou het drie jaar zijn dat het echtpaar Jetten zich eigenaar van de Cornershop aan de Buijs Ballot laan mocht noemen. In het begin trachtte Rien zijn hobby in het koe- rierswerk erbij te doen, maar die combinatie was niet mogelijk. Beiden kozen voor de winkel, maar Rien kreeg heimwee naar het vrije leven van zijn vorig beroep. Er moest een keu ze gemaakt worden en die viel op het koerierswerk, dus de winkel moest ver kocht worden. Bij toeval hoorden ze dat een echtpaar uit Lisse mogelijk interes se had. Een koppeling was snel gemaakt en de zaak werd even snel beklonken. Met ingang van maandag 24 februari a.s. zal men Hubert en Gerda Rands dorp in de Cornershop aantreffen als de nieuwe eigenaars. Het is een onderne mersfamilie en bekend in deze branche, dus kan men op dezelfde service als voorheen rekenen. Wat zoekt nu een echtpaar uit het Het echtpaar Randsdorp (l.) en echtpaar Jetten. bloemrijke Lisse in Soesterberg? Hu- bert: 'We zochten naar een mooie en rustiger omgeving. Lisse is een drukke plaats en die wilden wij graag inruilen voor de prachtige, bosrijke omgeving van Soesterberg. Ook als ondernemer hadden we daar weinig mogelijkheden en die zien wij in de Cornershop best zitten. Wij hebben er beiden zin in en willen ons uiterste best doen om de klanten het zo goed mogelijk naar de zin te maken. Alles blijft zoals het was, met mogelijk wat veranderingen in de toe komst'. Nadat de fam. Jetten zich in hun nieu we woning in Apollo heeft gevestigd wordt de bovenwoning het nieuwe ver blijf van de fam. Randsdorp. De Cor nershop, met aan het roer Hubert en Gerda, gaat met ingang van maandag 24 februari a.s. opnieuw met volle kracht vooruit. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 035-6019546 0346-353411 Woensdag 19 februari is er van 14.00 tot 16.00 uur een extra feestelijke in stuif. Een verrassingsmiddag met goo chelaar, toegang gratis. Vrijdag 21 februari van 16.00 tot 18.00 uur receptie. Tevens bezichtiging tentoonstelling over de SJS van toen, nu en straks. Zaterdag 22 februari van 14.00 tot 16.00 uur groots kinderspektakel. Alle kinderen van de Soesterbergse basis scholen zijn welkom. Kleurplaatwed strijd van de Dubbeldekker in de toe komst, uitslag op zaterdag 22 februari na het kinderspektakel. De SJS vraagt financiële steun voor de aanschaf van meubilair voor hun gere noveerde Dubbeldekker. Giften zijn welkom op giro 377571 tnv SJS. De SJS _;efuseerd met St. Welzijnswerk Soest, waardoor de kwaliteit en continuïteit zijn gewaarborgd. Jouw lieve gezicht, jouw blijde lach voor altijd in ons hart. dag lieve THIJS 12 februari 1997 bewoners Morane Soesterberg In het voorjaar krijgen veel mensen de bekende kriebels. Het huis, de tuin, de auto enz. worden flink aangepakt. Ook het innerlijke en het uiterlijke van de mens vraagt om een stevige aanpak. Want een goede gezondheid is immers afhankelijk van goede voeding. En met de zomer in het vooruitzicht wil ieder een er weer florissant uitzien. Het ge wicht beheersen wordt heel gemakkelijk dankzij een nieuw revolutionair voe dingsprogramma zonder jojo-effect. In vele landen is het een groot succes, dus wees ervan overtuigd dat het ook u helpt. De producten bieden een hoog gehalte aan voedingsstoffen en maar weinig calorieën. Het is geen wonder middel, maar gewoon een goede voe dingsmethode. Nieuwsgierig? Kom op 24 februari om 20.00 uur naar het dorpshuis De Burgstede. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Bingo Op zaterdag 22 februari is men vanaf 20.00 uur welkom in het dienstencen trum De Drie Eiken voor de maande lijkse bingo-avond. Sluiten hoofddeur In navolging van de Heybergh wordt ook de hoofddeur van De Drie Eiken met ingang van heden gedurende de nachturen gesloten. Om ongewenst be zoek te voorkomen moet men tot deze stap overgaan. De sluiting van de hoofddeur is van 24.00 uur tot 07.00 uur. Bewoners maken gedurende de sluitingstijd gebruik van de achterdeu ren, waarvan zij een sleutel in hun be zit hebben. Deze maatregel geeft een grotere bescherming en bevordert de zo nodige rust in het gebouw. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 Vier dagen Carnaval en dolle pret is weer verleden tijd. Van de dinsdag se leut ging het naar de woensdagse as. Ook in het vliegdorp was het tot en met de laatste minuut van dins dag 11 februari feest in de Leutbun- ker. Vol trqts werden de verhalen verteld van hun praalwagen die, zowel in Amers foort als in Hoogland, een grote indruk had gemaakt. Vooral de 'getapte melk' uit het biervat deed soms wonderen en gezichten veranderden in grote vraagte kens. Melk? Maandag 10 februari werden ziekenbe zoeken afgelegd, wat zeer op prijs werd gesteld. Even een bezoekje met een be moedigend gesprek van Zijne Dorst- luchtige Hoogheid deed meer dan vele medicijnen. Bij één bezoek was het he lemaal raak, omdat de echtgenote van de zieke die dag ook haar veijaardag vierde. Mogelijk dat zelfs door de Hoogheid en zijn Raad daar ook nog gezongen is, want dat konden ze. Dinsdagmiddag waren bijna dertig se nioren naar De Gouden Leeuw geko men op uitnodiging van Prins Zotteklap VI. Ook daar zag men lachende gezich ten, vooral toen de 'buutreder' in zijn ton aan het woord kwam. 'Vroeger ston den de bruid en bruidegom op de taart. Nu zijn het twee advocaten.' Soortgelij ke korte grappen gingen er in als koek, afgewisseld met het optreden van de Van Randwijk-Girls en uiteraard veel muziek. Ook hierin toonden de eige- Prins en adjudant, i vangenisboeven. naars van De Gouden Leeuw, Bob en Armanda, zich een waar gastgezin. De senioren werden goed verzorgd met het natje en het droogje. Donderopbal Onder deze naam was de finale van dinsdagavond aangekondigd. Tot 11 over 11 van bij toeval de 11e, was het opnieuw feest in de Leutbunker. Toch kon je aan de gezichten van de Prins en zijn Raad van Elf zien dat vier dagen feest mensen van koninklijke bloede kunnen vermoeien, echter bleven ze tot de laatste minuut doorgaan. Op de be kende tijd van ruim elf uur begon de uitstekende op dreef zijnde blaaskapel van Odeon een soort treurmuziek te spelen. Dat was de tijd dat de vier da gen lang zo hoog gezeten Prins en zijn Adjudant weer moesten terugkeren naar het gewone volk. In het bijzijn van allen werden ze ontdaan van hun sierlijke kle ding, ja zelfs gingen jas, overhemd en pantalon uit. Daarvoor kregen beiden een gestreept gevangenispak aan, voor zien van hun celnummer, en werden ze aan elkaar geboeid. De avond werd traditioneel besloten met het 'haring happen', waarna ook dit carnavalsfeest werd beëindigd dat door velen werd gedragen, maar in het bij zonder mogen Henk Hoekstra en zijn echtgenote in dit verband genoemd wor den. Onder leiding van de bekende Anneke Vrisekoop worden in restaurant de Tuin workshops gehouden. Op 18 en 20 fe bruari wordt de techniek van gaastrek- ken geleerd. Het paasbeest vormt samen met een buxusboom een mooi geheel. Op 21 en 22 februari worden de mos gans en het mosschaap voorgesteld. Het zijn unieke workshops die respectieve lijk 135 en 150 gulden per dag kosten, inclusief materiaal, lunch en koffie. Onlangs werd de nieuwe cursus roest- techniek toegepast, een nieuwe rage uit het buitenland. Oude plastic planten- potten of witstenen kandelaars worden daarin oud gemaakt. Voor april en mei staat een eendaagse cursus schelpende coraties maken op het programma. Be gin maart kan men meedoen in het ma ken van een voetveeg of dieren van twee bezems. Inlichtingen: Atelier de Ttiin, Radema kerstraat 6, 3769 BD Soesterberg, tel. (0346-)351273, fax: 351868. 19-02-1947 19-02-1997 van harte gefeliciteerd met jullie Vanavond is men vanaf 20.00 uur wel kom in het dorpshuis De Burgstede. Het voltallig college van burgemeester en wethouders, uiteraard geassisteerd door diverse ambtenaren, zullen voor de pau ze ingaan op aan hen gerichte vragen. Na de pauze kan men de wethouders persoonlijk spreken. Het S-bergkoor, een algemeen koor dat zowel klassieke als populaire nummers in zijn repertoire heeft, is op zoek naar nieuwe leden. Belangstellenden kunnen elke maandag van 19.45 tot 21.30 uur in dorpshuis De Burgstede terecht. Dan repeteert het koor. Telefonische infor matie is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur verkrijgbaar via de nummers 352288 en 354499. 'Het is me toch meegevallen; je staat versteld van je eigen kunnen. Het is beter gegaan dan ik had verwacht, ondanks we het soms bijzonder moeilijk hebben gehad. Misschien ga ik nog één keer om het goed over te doen. Maar wat ben ik blij dat we hier in een vlak iand wonen'. Strompelend, vanwege een bezeerde rechtervoet, liep Els Rijkens (24) door haar huis in Soesterberg. Half januari was ze vertrokken om met vier manne lijke collega's een uitdagende survival- tocht te maken door een stuk onher bergzaam Zuid-Afrika en zaterdag 9 februari was ze weer terug in het vlieg dorp. 'Ik heb veel geslapen en veel ge geten en alleen op mijn voet na ben ik weer helemaal zoals het moet zijn', al dus een vrolijke Els. Zaterdag 25 januari begon de start van 700 km lopen, klauteren, ploeteren, zwemmen, fietsen, paardrijden en nog veel meer. 'Het begon al goed. We dachten dat het 500 km was maar kre gen daar te horen dat er 700 km moest worden afgelegd. We hebben elkaar even aangekeken en de enige reactie was: We gaan er voor!' En toen begonnen ze met een steile hel ling van 58 km die hen anderhalve dag. zou kosten. Met de volle bepakking op hun rug, voorzien van alleen het aller belangrijkste, baanden ze zich een weg door de wildernis. Vervolgens kwamen ze bij een rivier waar ze met een kano 71 km met de stroom mee werden ge sleurd. Het was in het woeste water uit kijken om niet op een rots te pletter te varen. Omdat men wist dat veel te veel van het lichaam werd gevergd, volgde daarna een verplichte rust van zes uur. Om de dag passeerden ze een controle post waar eigen verzorgers klaarstonden voor de nodige assistentie. In de tussen tijd vlogen regelmatig helicopters over voor controle en het verlenen van assis tentie bij noodgevallen. Elke deelnemer was dan ook verplicht voorzien van vuurpijlen. In tropische omstandigheden baanden ze zich een weg door het water. 'Dat kostte veel kracht. Onderweg dronken we ontzettend veel rivierwater, wat we eerst moesten zuiveren. Wat is nu 10 km lopen, maar als dat door water moet met al de bagage op de rug, dan is dat vrij pittig'. Na de derde dag leek het leuk te wor den: 90 km paardrijden. Maar toen die grote Hollanders de veel te kleine paardjes zagen hadden ze al een bepaald gevoel. Binnen een halve dag viel het eerste paard uit en de volgende dag het tweede. 'We hebben ze maar gebruikt om de bagage te dragen en dus was het weer lopen. Soms moesten wij de paar den trekken in plaats van dat zij ons vervoerden'. Te vroeg Na anderhalve dag kregen ze tot hun verbazing te horen dat ze te vroeg wa ren en een tijd moesten wachten. 'Een snelle berekening leerde dat dit niet kon, maar het ergste was dat wij voor de vol gende opdracht te laat zouden aanko men. We hadden toen de keuze: door gaan en ergens vanwege tijdsoverschrij ding gediskwalificeerd worden, of nu over te stappen op het zogenaamde ju nioren-klassement. Dat bestond uit teams die door pech voor een alterna tief kozen, dus ook wij'. En zo begonnen ze met een voettocht' van 65 km die ze in 18 uur aflegden. Op de zesde dag begonnen ze met 60 km raften: als groep in een rubbervlot en zo het woeste water trachten te bedwingen. Alleen de voeten kregen wat rust maar voor de rest was het alle hens aan dek. Onderweg aten ze koekjes en repen en 's avonds was het 'droogvoer', aange mengd met heet water. 'Niet smakelijk maar wel voedzaam. Na die zesde dag werd het in, de groep stiller. De krach ten begonnen af te nemen en zo nu en dan werd een kribbige opmerking ge hoord. Toch bleef de stemming uitste kend, al was het nu vechten met jezelf. We keken uit naar de verzorgingsplaat sen, waar we op krachten konden ko men'. De zevende dag was weer 30 km lopen in de nachtelijke duisternis, 'en de nach ten zijn daar aardedonker. Zoek dan in een oerwoud maar eens naar een pad. Dat was ook het moment dat ik dacht: waar ben je aan begonnen? Het was soms een verschrikking. We hadden ge kozen voor gymschoenen en dat werd fataal. Met bebloede voeten werd het op laatst strompelen. Er tussendoor moes ten we ook over een breed ravijn met zestig meter onder je een bruisende ri vier tokkelen: aan een touw hangen en je naar een lager punt laten glijden, een vrij eenvoudige klus. Het was een op luchting toen we de volgende dag weer konden raften en onze brandende voe ten in het water konden bijkomen'. Ongeveer 75 km ging het weer door het woeste water tot ze op de achtste dag van de boot op de mountainbike werden gezet. De opdracht was 160 km fietsen, maar dan over steile bergen, bijna on begaanbare paden en heel veel zand. Het werd meer lopen dan fietsen en ein delijk bereikten ze het controlepunt. Maar vanwege tijdsoverschrijding kre gen ze vier uur straftijd. Bijna fataal Daarna stormden ze 's morgens om zes uur naar de kano's. Vanwege laag wa ter werd veel stuurmanskunst gevraagd om de bootjes langs de vele obstakels te laten varen. Met drie personen zaten ze in zo'n wankel vaartuigje. De boot van Els had pech en klapte in volle vaart op een rots. De beide mannelijke inzitten den konden er nog net uitspringen. Ook Els probeerde dat, maar ze zat met haar rechter voet vast in de kano. Het vaar tuig sloeg bijna te pletter en werd daar na door de stroom meegesleurd. Meer onder dan boven water trachtte ze zich los te rukken en met haar uiterste kracht wist ze zich te bevrijden. Ze voelde een stekende pijn in haar rechtervoet maar wist aan de kant te komen, waar haar collega's haar aan land trokken. Ze zag dat de voet direct dik werd en veel pijn bleef doen. Zo vlak voor het eind afhaken zou het einde zijn voor de hele groep, dus werd de voet ingezwachteld en hinkte Els weer opnieuw naar de kano. De gevaar lijke tocht werd voortgezet en nu met meer geluk. Vanwege onneembare ob stakels moesten ze diverse keren uit de boot en deze heel wat kilometers dra gen. Het was slechts 35 km varen, maar het was vooral voor Els een hele zware opgave. 'Ondanks alles konden we genieten van de natuur. Vooral als we op open water kwamen genoten we van de omgeving'. Het laatste stuk was anderhalf uur tegen de wind in peddelen, maar in de verte zagen ze de Indische Oceaan, het fel begeerde eindpunt. Na tien dagen kwa men ze lopend en elkaar ondersteunend over de finish. Ze hadden de 700 km niet in de maximumtijd van twaalf, maar in tien dagen afgelegd. Toen een glas champagne en heerlijk in bad. In al die tien dagen waren we niet uit de kleren geweest. We stonken van zweet en vuil en dan ineens in een heer lijk bad liggen van een viersterrenhotel, heerlijk! We hadden twee dagen de tijd om te genieten van rust en vooral her stel. Ik heb nog een bezoek gebracht aan het plaatselijke hospitaal, maar toen ik daar de mieren over de operatietafel zag lopen, had ik wel genoeg. In Nederland bleek dat de enkelbanden waren verrekt en verder zwaar gekneusd'. Van de in totaal 50 teams hadden zij de 26e plaats behaald, dus lang niet slecht. Ongeveer 26 teams hadden vanwege pech gekozen voor het Junior Klasse ment en tot hun grote verbazing waren zij als eerste team geëindigd. Een groot succes voor een team dat voor het eerst aan een dergelijke survival meedeed. 'Het is me achteraf nog best meegeval len, ik denk dat ik het nog een keer doe, maar dan beter', aldus een stralende Els Rijkens, een jonge sportieve vrouw uit het vliegdorp die hier of in de regio op zoek is naar een baan als gymlerares. Een groot stuk curriculum vitae is hier bij geleverd. Verdere gegevens zijn te verkrijgen bij Els Rijkens, Ant. v. Leeu wenhoeklaan 17 in Soesterberg, tel. (0346-)352526. Woensdag 19 februari 14.00 Instuif Jeugwerk, Dubbeldekker 20.00 Praten met B. en W., Dorpshuis Donderdag 20 februari 09.45 jaarvefg. PCOB, Drie Eiken Vrijdag 21 februari 16.00 receptie Jeugdwerk, Dubbeldek ker Zaterdag 22 februari 14.00 Kinderspektakel, Dubbeldekker Maandag 24 februari voorjaarsvakantie scholen openbare verkoop, Domeinen Dinsdag 25 februari openbare verkoop, Domeinen Woensdag 26 februari 14.00 jeugd Odeon, Drie Eiken 20.00 verg. VSB, Dorpshuis Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11