J Onnodige moeilijkheden Red Stars Puntendeling schrale troost Soest Titelkandidaat SEC imponeert niet WZ'49 uitgerust na winterslaap Licht verteerbaar voorgerecht BDC Discutabele beslissingen nekken zaterdag-elf SEC Dakwerken WOENSDAG 19 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 13 ATLETIEK Bronzen plak voor jonge sprintster Marloes Heerkens ATLETIEK Mart van Hal: zilver op NK bij 5 O-plussers VISSEN Dieptepunt in vangsten van De Snoekbaars KORFBAL Eemvogels heeft te zware kluif aan Soesterbergs KVO Tukker experimenteertrentree Arjan Roest goed bevallen HANDBAL Baros na 54-39-voorsprongpas in slotseconden geklopt BASKETBAL Martijn Stalenhoef wacht schorsing van zeven wedstrijden VOETBAL zondag Matig Saestum houdt Soesters vrij simpel op 0-0 VOETBAL zondag Soesters spelen voor rust 5-0) met IJFC: 7-4 VOETBAL zaterdag PAGINA 12 ■HHH «RRiE TOONEN 'S' 'RANTiËN In een tijd van 7.87 seconden heeft Marloes Heerkens zich verzekerd van een bronzen plak op de 60 meter sprint. Voor de achttienjarige A-ju nior was het de eerste medaille van een Nederlands kampioenschap. De indoor titelstrijd leverde de stu dente, die uitkomt voor AV Pijnen burg, tevens een persoonlijk record op. In haar serie liep ze een winnen de tijd van 7.85, waarmee ze negen honderdste van een seconde sneller was dan ooit tevoren. In de finale was ze iets langzamer, hetgeen voor namelijk door problemen bij de start werd veroorzaakt. Van brons is ook de medaille die Vincent Hoffman vorig jaar won op de 800 meter. Ditmaal bereikte hij andermaal de finale, maar moest hij zich, ondanks een persoonlijk record van 2.00.96, tevreden stellen met de vijfde plaats. De 800 meter van Ma- than Hoffman liep uit op een teleur stelling. Hij zat in de snelste serie, kon het hoge tempo van de eerste ronde niet meer bijbenen en eindig de in de achterhoede. Bij de veteranen van 50 jaar en ouder is Mart van Hal tweede geworden op de Nederlandse kampioenschappen veldlopen. Op de 5 kilometer kwam ze 23 seconden na de nationaal kam pioene Corry Keysers binnen. Van Hal Het zich in het begin verras sen door de snelle start van de win nares. Was dit niet gebeurd, dan had er op het zanderige parkoers wellicht meer ingezeten voor de atlete van AV Pijnenburg. Vier clubgenoten startten in de Berg- cross. Op het heuvelachtige Amers- foortse parkoers was Erik Tolboom 39 minuten en dertien seconden in de weer. Senior Gerard Klifman no teerde 45.55. Dit tweetal liep 10,5 ki lometer. De veteranen Co Limburg (34.34) en Paul Vermeij (36.46) lie pen één rondje minder. De wedstrijdgroep van Pijnenburg bereidt zich momenteel voor op de Nederlandse wegkampioenschappen in Amsterdam. Op 16 maart moeten de heren 15 en de dames 10 kilome ter afleggen. De Snoekbaars bereikte zaterdag een dieptepunt in het 75-jarig bestaan. Menig deelnemer moet hebben ge dacht dat hij beter in bed had kun nen blijven, want er werden slechts twee vissen gevangen. Ondanks de goede omstandigheden hapte de vis in de snelstromende Eem niet. Ton van Drie sloeg een keer een vis van 39 centimeter aan de haak en werd daarmee eerste. De andere vangst kwam op naam van John Huntelerslag. Zijn buit was 27 centimeter lang, goed voor de twee de plaats, want alle andere vissers vingen bot. Grote pechvogel was John Kasius die een mooie, platte brasem net voor zijn net zag weg springen. Een van de meest opzienbarende momenten was dat Theo Bosman een ten val gekomen fietser uit Baarn naar huis bracht, hetgeen voldoende zegt over de resultaten van de wed strijd. Door de afwezigheid van Anissa van Bemmel en Marco Kuil wist De Eemvogels dat het een zware kluif zou hebben aan KVO uit Soester- berg. Na afloop werd dit bevestigd door de cijfers. Het thuisduel werd met 4-11 verloren. De in degradatienood verkerende Soes- ters stonden na een kwartier al met 0-4 achter in Aqua Indoor. Henriëtte Wis se deed als eerste iets terug, maar KVO had een pasklaar antwoord (1-5). In de slotfase van de eerste helft deed De Eemvogels iets terug door een strafworp van Agnes Kraaikamp en een schot van Sjoerd Lub, waarmee een acceptabele ruststand van 3-5 aanbrak. Daarna werd het spel van De Eemvo gels achtervolgd door pech. De bal wil de niet door de korf. Vooral Lonneke Drop liet een aantal kansen onbenut. Bovendien verliet Ton Kraaikamp het veld met een enkelblessure. Installatiebedrijf 4 j. cornelisse bv. I Telefoon (035) - 601 30 14 Elke week slaan de spanningsme- ters bij Smeeing/BDC iets hoger uit. Het uur der waarheid is aange broken, het wordt tijd voor de hand ballers om zich te bewijzen, de ko mende anderhalve week is het erop of eronder voor de ploeg die eerst naar CSV moet en op 2 maart mede-koploper Animo op haar bordje krijgt. Het voorgerecht was in de vorm van Animo licht verteerbaar en daarom kon Smeeing/BDC een ontspannen aanloop nemen naar de beslissende fase van de competitie. Gewonnen zou er toch wel worden (25-16) en dus kon Gerard Tukker experimenteren in de linker hoek, waar CSV en Animo zich niet druk hoeven te maken over de geschor ste Charles van Zetten. Tukker probeer de het zondag met Guus Tourné en Michel Roest. Tourné lijkt de eerste optie te zijn om de positie van Van Zet ten in te nemen, maar Tukker zal deze week nog wel een paar keer zijn hersen cellen activeren om de bezetting op een rijtje te zetten. Met name Tourné en Roest probeerden zich uit te leven tegen het slachtrijpe Attila dat de dreiging van degradatie ogenschijnlijk voor lief heeft genomen. Tegen Smeeing/BDC kwamen de Nieu- wegeiners er sowieso niet aan te pas. Met meer dan normale belangstelling werden de verrichtingen van Arjan Roest gevolgd. Hij speelde op 4 janua ri zijn laatste competitiewedstrijd en werkte sindsdien aan het herstel van een rugblessure. In de week voorafgaande aan de wedstrijd tegen Attila had hij weer volop met de groep meegetraind, zondag mocht hij voor rust vijftien en daarna twintig minuten opdraven. Met 'redelijke tevredenheid' keek de midopbouwer terug op zijn rentree. "Ik mis wat ritme en kan merken dat ik zo lang niet heb gespeeld en dat de condi- Zonder angst kan Arjan Roest de duels weer ingaan. De aanvoerder van Smeeing/ BDC is dus inzetbaar in de belangrijke duels met CSV en Animo. tie is teruggegaan. Maar ik kan deze week nog hard trainen," aldus Roest die maandag geen reactie in zijn rug voel de. Het sterkt de handballer, omdat hij weet dat hij de komende zondagen de duels zonder angst kan ingaan." Tukker probeerde nog wat uit. Richard van den Hoef - oud-cirkelloper van het eerste, die via een avontuur bij Fideli- tas terugkwam bij Smeeing/BDC 2 - speelde zondag met de hoofdmacht mee. Omdat hij in de verdediging de zelfde positie inneemt als Van Zetten pleegt te doen. Of hij meegaat naar Cas- tricum, was maandag nog niet bekend. De dames van Smeeing/BDC hoeven waarsciJjnlijk minder lang te wachten en zullen minder spannende uren bele ven dan de heren om kampioen te wor den. In de uitwedstrijd tegen Nijenrodes ligt zaterdag de titel voor het grijpen. Het duel in Breukelen begint om 20.20 uur. Een gelijkspel is voldoende om te promoveren naar de eerste districtsklas se. Het team, dat wordt getraind en ge coacht door Ien van Loon, liet in sport hal Beukendal geen spaan heel van For tissimo en maakte via de 22-9-overwin- ning duidelijk dat het toe is aan een kampioenschap. In een wedstrijd, die werd geken merkt door slordigheden, maakten de heren van Red Stars zich het on nodig moeilijk tegen Baros. Hoewel de ploeg van Hans de Bruin op vol le oorlogssterkte was, besliste ze het duel pas in de laatste seconden: 79- 76. Als Red Stars in de eerste helft sneller had gehandeld na het herhaaldelijke balverlies aan Rotterdamse zijde, had het wellicht in de tweede helft al op ro zen gezeten. De voorsprong die de num mer drie van de ranglijst halverwege koesterde, bedroeg niet meer dan negen punten (40-31). Red Stars beloofde beterschap in de aanvangsfase van de tweede helft en was na zeven minuten op de goede weg (54- 39). Tien minuten voor tijd was er nog niets aan de hand (61-49), maar vanaf dat moment werd er meer en meer ge modderd. Baros, dat regelmatig aan de vrije worplijn mocht staan, kroop dich terbij en dichtte in de zeventiende mi nuut het resterende gaatje van zeven punten (71-71), nadat Red Stars zich telkens had afgevraagd wat het eigenlijk met de bal moest doen. Drie spannen de minuten volgden en daarin trokken de Soesters aan het langste eind: 79-76. Op een verloren maandagavond in no vember had Red Stars de uitwedstrijd tegen Baros ook al nipt gewonnen (74- 76). Trainer/coach Trainer/coach De Bruin heeft overigens zijn afscheid aangekondigd, zodat de clubleiding op zoek moet naar éen op volger voor de Amersfoorter. Hij stopt met al zijn activiteiten op basketbalge- bied. "Dit is een leuk jaar met een leuke groep en we hebben aardig succes. Maar ik heb het verzadigingspunt bereikt op basketbalgebied. Dit is een mooi mo ment om er een punt achter te zetten, want dan kan ik er met plezier op terug kijken," aldus De Bruin die al eerder de herenformatie begeleidde. Ook was hij betrokken bij het jeugdbeleid van Red Stars. In het verleden was hij onder meer trainer/coach van de Midland- dames (eredivisie) en OSG-heren (pro motiedivisie) en docent/examinator trainersopleidingen van de Nederland se Basketball Bond. Dames De wedstrijd tussen de dames van Red Stars en Dunckers kende een merkwaar dig scoreverloop. In de eerste zeven minuten speelden de Soestersen niet veel klaar (4-13), maar nadat Aldo Heeregrave (die na dit seizoen eveneens stopt als coach) meer lengte in zijn team had gebracht, kwam de ploeg na misluk te schoten van Dunckers in toenemen de mate in balbezit. Daarnaast lukte het Red Stars steeds vaker in de buurt van de vijandelijke basket te komen. De ruststand (31-23) was dan ook de ver dienste van het goede spel. In de rust wijzigde Heeregrave zijn suc cesvolle vijftal weer en Dunckers had aan twee speelminuten voldoende om de stand gelijk te trekken. Het werd nog erger (42-37), maar nu maakte het niet meer uit welk vijf speelsters Heeregra ve opstelde. De passing was te onnauw keurig en schoten werden te gehaast genomen. Vanaf de twaalfde minuut verloor Red Stars het contact met Dun ckers en werd het via 49-42 en 59-44 uiteindelijk 60-48. VOETBAL zaterdag Met twee, misschien wel drie discu tabele beslissingen heeft scheids rechter E. van Eijk zijn stempel ge drukt op de topper in de zevende klasse tussen SEC en Veenendaal. Dit is de mening van Hendrik-Jan de Boer na de l-2-neder(aag. Hoewel de trainer, die onlangs voor een jaar bijtekende, Veenendaal de beste ploeg uit de klasse vindt, sprak hij van onverdiend verlies. De Boer liet zijn gedachten daarbij vooral teruggaan naar de 25ste, de 42ste en de 74ste minuut. Bij het eerste moment werd Mohammed Touhami duidelijk binnen de lijnen van het strafschopgebied gevloerd. Van Eijk floot direct, twijfelde vervolgens enke le seconden en legde de bal uiteindelijk op meer dan zestien meter van het doel. In de 42ste minuut werd de doorgebro ken Mare van Brummelen tegen de aar de gewerkt. Van Eijk trok de gele kaart in plaats van dat hij de schuldige Vee- nendaler wegstuurde. Maar het meest baalde De Boer van een beslissing in de tweede helft. Remi van der Pol kwam achter zijn bewaker van daan, voordat hij scoorde, maar op ad vies van de Veenendaalse grensrechter keurde Van Eijk het doelpunt af wegens buitenspel. De stand bleef daardoor 1-1. Veenend aal was elf minuten voor de rust op voorsprong gekomen, nadat SEC stond te slapen bij een snel genomen vrije trap. Met een prachtige lob had Michel Besseling na goed doorzetten van Raz- zo van Dam in de 68ste minuut voor 1 1 gezorgd. Na de gelijkmaker had SEC het beste van het spel, maar de afgekeurde tref fer kreeg nog een vervelend staartje. Acht minuten voor tijd betekende een dwarrelschot van Veenendaal 1-2. Met dit resultaat groeide de achterstand van de Soesters op Veendaal tot vijf punten. Omdat SEC nog negen duels voor de boeg heeft, geeft De Boer de hoop nog niet op. Mocht het kampioenschap aan zijn neus voorbijgaan, dan zijn er nog twee kansen op een periodetitel. "Het is jammer dat dit is gebeurd. Je werkt er hard voor en dan wordt je door twee beslissingen van de scheidsrechter gedu peerd. Maar we hebben alles nog in ei gen hand en neem van mij aan dat de spelers hierdoor nog feller zijn gewor den." Een ploeg die net boven de rode streep staat, tekent ongetwijfeld voor een puntendeling tegen de koploper. Maar de 0-0, waarmee Soest in Veenendaal van het veld stapte, was een schrale troost voor de blauwwitten die de beste kansen op de zege kregen. Het was voornamelijk te danken, of te wijten, aan doelman Gerritse van Veen endaal dat Soest het duel niet won. Vooral in de slotfase voorkwam hij een nederlaag van de lijstaanvoerder. Na negen weken betrekkelijke 'stilstand' ontwikkelde zich een tamelijk felle wed strijd die door invaller-scheidsrechter Van Schilder prima in de hand werd gehouden. Hoewel de kansen klein wa ren, was voor rust al te zien dat er in de offensieve daden van Soest meer over tuiging zat dan in die van de thuisclub. Martijn de Jonge (net naast en de vuis ten van Gerritse) en Paul van der Gift met een vrije trap van een meter of veertig (weer Gerritse) onderstreepten dit. In het eerste half kwam Veenendaal niet verder dan een slappe kopbal boven op de lat. Pas op slag van rust werd de aan wezigheid van Wessel Sennef getest. Na een vrije trap ranselde hij de bal, voor dat die in de bovenhoek verdween, het veld in. Gerritse ontpopte zich in de tweede helft als een plaaggeest voor Soest. Mi chel Vlaswinkel, Paul Hilhorst en Jeroen van Veenendaal bleven verstoken van een treffer doordat de doelman zijn werk goed deed. Ook bij uitbraken van Maurice d'Aquino en Van Veenendaal en een schot van Jelle Huizenga stond of lag hij op de juiste plek. Gekleurd Nadat twee Veenendalers waren be keurd door Van Schilder, kwam ook Martijn Stalenhoef er gekleurd op te staan. In een tijdsbestek van drie minu ten zag hij twee keer geel en dus één maal rood. Met tien man moest Soest verder, maar het surplus aan conditie hield de ploeg van Peter Visee op de been. Gerritse hield Veenendaal op de been, want de ploeg wankelde bij een scrimmage in de doelmond. Tot drie maal toe dwong hij respect af door de bal op miraculeuze wijze uit zijn doel te houden. Toen hij het antwoord op een vrije trap van Van der Grift schuldig moest blijven, kreeg hij onverwachte hulp van de paal. De strijd tegen degradatie duurt onver minderd voort voor Soest. Evenals Neerlandia/SLTO bezit het vijftien pun ten, vijf meer dan UW en Zeeburgia en ééntje meer dan Hercules dat een duel te goed heeft. In de wetenschap dat drie ploegen een stapje terug moeten doen, is de situatie nog steeds nijpend. Xanthos en DWS hebben op hun beurt één punt meer dan Soest. De blauwwitten kunnen komende zon dag wellicht iets doen aan positieverbe tering. Dan komt hekkensluiter UW op bezoek (14.00 uur) voor een ingelas te wedstrijd. Schorsing Voor Martijn Stalenhoef zit de compe titie er bijna op. De aanvoerder heeft nog een schorsing van twee duels te goed voor de vijfde gele kaart die hij eerder dit seizoen ontving. Na zijn zes de en zevende kaart in het duel met Veenendaal komen daar nog eens vijf wedstrijden bij. De middenvelder zal daarom zeven wedstrijden aan de kant moeten zitten. De vraag is alleen wan neer de tuchtcommissie de door de her structurering van de bond opgelopen achterstand inloopt en uitspraak kan doen in de zaak Stalenhoef. Duel op het middenveld tussen René van den Deijssel en een tegenstan der van Saestum. De vonken vlogen er niet van af bij de hervatting van de voetbalcompetitie en SEC kwam niet verder dan 0-0. De door de bond op een zijspoor gerangeerde trai ner Jos van Rouwendaal was zondag de meest aan dachtige toeschouwer. Foto: Herman van Dam Het is voor de zondag-elite van SEC niet te hopen dat de eerste wedstrijd na de winterstop bepalend is voor het restant van de competitie. Want de trotse koploper uit Soest impo neerde geen moment in de thuis wedstrijd tegen Saestum, een mati ge ploeg die de groenwitten vrij sim pel op 0-0 hield. Met Pierre Hoogers als verantwoorde lijke man op de bank en de door de bond op een zijspoor gerangeerde, pa pierloze Jos van Rouwendaal als meest aandachtige toeschouwer bereikte SEC niet het gewenste niveau. Dat het meer in huis heeft dan de Zeisters bleek in een fase voor rust, toen Saestum op ei gen helft werd vastgezet, maar het kort stondige overwicht werd niet omgezet in doelrijpe situaties. Saestum was zelfs zo brutaal om de beste kans te krijgen. Rik Nedersigt was vlak voor rust zo attent een doorgebroken speler op het laatste ogenblik en op legale wijze met een goed getimede sliding te dwarsbomen. Nedersigt, die twee seizoenen geleden in de hoofdmacht debuteerde, maar het vooralsnog moet afleggen in de concur rentiestrijd met Marco Martens, acteer de als rechtsback omdat dè vleugelver dediger was geschorst. Ook Olaf Hop stond in de basis, omdat voorstopper Mark Boetekees geblesseerd was. Op het middenveld had Kemal Gurbuz van wege zijn loopvermogen de voorkeur gekregen boven Remco van Veenend aal. In de tweede helft konden wissels niet uitblijven. Na een uur spel verving Cees Dorrestein Gurbuz, tien minuten later mocht Van Veenendaal alsnog opdraven om Ramon Heijnen af te lossen. De wis sels waren misschien wel de meest op windende momenten van de wedstrijd, want hoewel SEC meer en meer de helft van Saestum op zocht, bleven de gasten gemakkelijk overeind. Het ondernam zelf nauwelijks aanvallende acties, om dat het dik tevreden was met een gelijk spel. Saestum, dat op papier zo'n aardi ge 'sparring-partner' leek om de vorm te peilen, was dus taaier dan verwacht. Alleen in het laatste kwartier schudde SEC de circa 174 toeschouwers wakker. Bij een buiteling in het strafschopgebied claimde Saban Aksit een penalty, maar daar wilde scheidsrechter K. Vonk niets van weten. In de tachtigste minuut veer den alle/Soesters op om vervolgens te leurgesteld weer te gaan zitten, toen Cees Dorrestein de paal raakte. En twee minuten voor tijd legde Dennis Brons de bal op het hoofd van Peter van den Berg, maar waar SEC in de eerste com petitiehelft nog wel eens vlak voor tijd het geluk afdwong, daar mikte de tops corer nu te hoog. Elke voetbaltrainer vraagt zich tij dens een lange winterstop wel eens af in welke vorm zijn elftal de com petitie zal hervatten. Vriendschap pelijke duels op hard bevroren vel den geven weliswaar een indicatie, maar goede resultaten in oefenwed strijden zijn geen garantie op succes als het om de knikkers gaat. Na een half uur wist Henk van Asch dat zijn formatie de winter goed was door gekomen. WZ'49 leidde toen al met 5- 0 en had geen kind aan het LJsselstein- se IJFC. De Soesters startten vrijwel met de beoogde basis-elf. Behalve Peter van Foto: Herman van Dam De zevende. Met zijn tweede treffer bepaalt Gijs Schaap (rechts) de stand op 7-1. Het zou 7-4 worden voor VVZ'49. de Munt (gestopt) ontbraken Cees-Jan de Vries (hij werd vervangen door Frank Baars) en de geschorste Joep Akker man. Daardoor werd Bas van Doorn voorstopper en Wobbe Jan Reitsma rechtsback. In een hoog tempo liet WZ'49 de gas ten alle hoeken van het veld zien en het duurde niet lang of Gerard Becker had Marcel van Essen gevonden (1-0). Tien minuten later mikte Ton Wolfsen de bal uit een vrije trap op het hoofd van Baars (2-0) en vijf minuten daarna stormde Becker op de doelman af (3-0). Kort daarop soleerde Gijs Schaap (4-0) en rondde Baars een voorzet van Becker koppend af (5-0). In de tweede helft leek WZ'49 op de ingeslagen weg verder te gaan. Drie mi nuten na de hervatting was het al 6-0. Het doelpunt kwam op naam van Van Essen, na een voorzet van de jeugdige Ruben de Goede. Even later kon IJFC bij zijn eerste goede aanval iets terug doen, maar Schaap herstelde vlot de marge van zes doelpunten: 7-1. Op die stand meende de scheidsrechter J.H. de Jong de rode kaart te moeten laten zien aan Wim Turksma, toen de verdediger de bal tegen zijn arm kreeg. Hij moest vertrokken en IJFC benutte de strafschop. WZ'49 probeerde de wedstrijd uit te spelen, maar moest in de slotfase nog twee doelpunten toestaan, zodat de eindstand werd bepaald op 7-4. Een stand die Van Asch goed deed. Van hem is immers bekend dat hij liever met 6-3 of 7-4 wint dan met 1-0. Het moest hem dan ook van het hart dat er zo wei nig toeschouwers getuigen waren van de wedstrijd aan de Eemweg. "Het Soester voetbalpubliek is er kenne lijk nog niet achter dat bij WZ'49 het leukste voetbal is te zien," aldus de trai ner die deze opmerking overigens niet elke week met recht mag plaatsen. WZ'49 speelt zaterdag overigens een uitwedstrijd tegen Candia'66 dat op de voorlaatste plaats staat. De ploeg richt zich op de tweede of derde plaats in de eindrangschikking en de derde periode. K00 VANBETER lel 035 - 602 06 44 et genoeg is, krijgt u ook gratis een onderhouds- >0,- subsidie i i een zuinige el. HARTVERWARMEND

Soester Courant | 1997 | | pagina 13