1 R.OUD Verhuur H issen -JpMbMqL IJIJli gr:s^ impioen Gouden Vlinderfestival elke woensdag in De Vrije Teugel Werk aan de weg in Soest PAGINA 14 uldigd WOENSDAG 19 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 15 SSllllr I F. v.d. Heijden BITTEN irotheticus nt bij DVSB Dierenlief Dierenleed Muziek in Utrecht Psychometrie met Loes Hof hij PASO NPB-bijeenkomst over 'lucht' Voorronde voor finale op zondag 22 juni Met alcohol op achter het stuur Letsel na botsing met seniorenbus Portemonnee uit jas gestolen 'Burgerlijke stand' 'Mem Van Oosten fotoservice ANBO-soosmiddag in Honsbergen jER^pl/l/lNKEL b tri Cursus 'Bronnen in het Rijksarchief' Cursus geschiedenis van eigen plaats voor beginners Thuishulpcentrale /N Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers Informatierubriek voor ouderen Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Maatschappeüj^erkJ Kerkdiensten Spreekuur Sociale Verzekeringsbank Friese film bij Friese vereniging Kinderparadijs De Vrije Teugel Medische dienst Helderziende met linten bij Spirit is ook plezier De lopers van de week t /i I lans van Dijk (op de ach- handigde bloemen aan de links) en Wigtman en een aan de jubilarissen Ben Wigtman. •oto: Herman van Dam itraks aan de wedvluchten n, maar van houtsnijwerk, oor Poolse kunstenaars. JISWERKCURSUS. BIJ- iSSEN. Begeleiding bij het hoolwerk en schoolproble- sn. Bel Tramei, 035- 17089. staat 32 jaar. opleiding krijgt u gedurende ir de prijs van f32,-per uur. 'kend tidingen f 1.65Q,-excl. examen. 35-601 77 50 Amersfoort 161 18 85 c - Soest 502 80 86 Gratis advies. noen voor basisscholieren tijd na de schooldamdag ze tien punten uit zes par- v uit de bus gekomen tij ken en Sanne van Roon, In de verliezerspoule ging De prijsuitreiking vond ngsweg. De eindstand is: in Duinkerken (De Drie- ilderink (Montessori), 5. 7. Maarten Manjoero (De ]ue Dorrestein (De Drie- de Boer (De Achtbaan), (De Achtbaan), 7. Mar- fDe Achtbaan). Amivedi, telefoon 60134 87 J VERMIST: 22-11. Kater, gecas., wit befje, w. teen tjes en snorharen, achterpoot uitsteken de nagel, brede kop, geel/goudkl. ogen, 3,5 jr., (Sunny). Alb. Cuyplaan, Soest. Mid. jan. Kater, wit met zwarte vlekken, groot, zéér mager, 18 jr. (Boudewijn) schuw, chron. ontst. ogen. Mauvestraat Baarn. 8-2. Poes, vuurrood, langh. 6 jr. (Dik- staart). Padangstraat, Baarn. 5-2. Poes, gester., zwart, vrij kort o/d poten, schuw, lief, 1,5 jr., (Moortje). Wielewaal, Soest. 11-2. Poes, gester., zwart, met enkele witte haren o/d borst, 1,5 jr., (Mouse), kruising Siamees. Winterkoning, Soest! GEVONDEN: Half dec. Kater, zwart, heel groot 6 kg.), groene ogen, geknikte staart (hangt naar beneden), heel schuw. Hei deweg, Soest. 9-2. Kater, cypers, opv. schone tanden, w. bandje met groene, rode en blauwe stippen belletje, goed gevoed, goed verzorgd, 3 jr. Gevonden op de Lo- rentzlaan te Soesterberg. 9-2. Kater, rood, cypers, voor w. voet jes, achter w. laarsjes, w. riempje met belletje, 2 jr., goed verzorgd. Hazepad, Soest. 14-2. Haan, wit, zwart/rood, geringd. Minstreelpad (Soest). ••-2. Aan komen lopen: bastaard, zwart/bruin, reu, erg bang. Gevonden: de Meent, Soest. Zaterdag 22 februari, Domkerk: start project Passiemuziek met de boetepsal men van Orlandi di Lasso door de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Bloemen die al enkele dagen in huis hebben gestaan, kunnen op maandag 24 februari worden meegebracht naar het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. Daar zal Loes Hof een avond met psychometrie verzorgen na mens PASO. Ze doet dit met behulp van de bloemen die door de bezoekers worden meegebracht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, maar de zaal gaat een half uur eerder open. De toegang kost 2,50 voor leden en 7,50 gulden voor andere bezoekers. In de zaal ligt verder het programma voor de eerste helft van dit jaar klaar. Op zondag 23 februari organiseert de NPB afdeling Soest een bezinningsbij eenkomst rond het thema "Lucht". In leider is Peter Korver uit Naarden, voor ganger van de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB te Naarden-Bussum en leraar geschiedenis en godsdienst bij het voortgezet onderwijs. Zonder lucht is geen leven mogelijk. Midden vorige eeuw wilde de Ameri kaanse regering het land van de Indi aanse Dwamish-stam kopen. Opper hoofd Seattle zei tijdens een indrukwek kende toespraak in 1854: "Ik begrijp het niet. Hoe kun je de lucht kopen of ver kopen? De lucht is kostbaar voor de rode man, want alles deelt dezelfde lucht: de dieren, de bomen, de mensen, alles heeft deel aan dezelfde lucht." De lucht doet ons ook boven onszelf uitzien en plaatst ons tussen aarde en hemel. De vogel, vliegend naar zijn be stemming is symbool voor de lucht, dat is de vrije ruimte, daar waar men zich geestelijk kan ontwikkelen. Die lucht, gratis maar ook onbetaalbaar, wordt gezocht tijdens de bezinningsbij eenkomst op zondag 23 februari. Een gedicht en muziek omlijsten de overwe ging. De bijeenkomst in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan 20 begint om 10.15 uur. Voor de tweede maal heeft De Vrije Teugel het Gouden Vlinderfestival georganiseerd. Vanaf vandaag treedt tot eind mei vrijwel elke woensdag een jeugdtheatergroep op. De beste drie mogen terugko men voor de finale op zondag 22 juni. Op die dag vindt het midzomerfestival plaats dat het kinderparadijs aan het Vedelaarpad zal houden. In de voorron de worden de groepen of individuele artiesten beoordeeld door zowel een kinder- als een deskundige jury. In de fi nale bepalen alleen kinderen de rang schikking. Dit maakt het er voor de theatergroepen spannender op, omdat uit de waarde ring van de kinderen pas echt blijkt of hun optreden aanslaat bij hun doel groep. "Vorig jaar waren sommige groe pen best teleurgesteld dat ze de finale niet bereikten. Ze dachten dat ze een goede productie hadden, maar kennelijk kwam die dan toch niet over bij de kin deren," zegt Leo van den Berg. De drie finalisten zijn in elk geval ver zekerd van een prijs, dit in tegenstelling toen alleen de winnaar van de vijf groe pen in de eindronde een beeld van een gouden vlinder en een bedrag van 2.500 gulden in ontvangst mocht nemen. Dit maal staat voor de winnaar wederom een beeld klaar en een envelop met 1.500 gulden. De nummer twee incas seert 750 gulden, de nummer drie gaat met 500 gulden naar huis. Cadance heeft vanmiddag het spits af gebeten in de reeks van zestien optre dens. Elke voorstelling begint om 14.00 uur en is geschikt voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De entree kost drie gulden per persoon. Van Weedestraat Op dit moment wordt het vervolg van de werkzaamheden voorbereid. Op 17 maart zal met de tweede fase worden gestart. Deze fase start vanaf de over weg bij station Soestdijk richting het Nassauplantsoen. Op het gereconstrueerde gedeelte zal tijdelijk de gele belijning van de laad- en loshaven opnieuw worden aangebracht. Tot de volledige voltooiing van de her inrichting zal de bestaande regeling voor het laden en lossen blijven gelden. Als de belijning is aangebracht, zal de poli tie controleren op een juist gebruik. Het laden en lossen op rijbaan is verboden en moet in de laad- en loshavens plaats vinden. In de laad- en loshavens mag niet geparkeerd worden. Fietspaden Op kruisingen worden de aansluitingen nog afgewerkt. Ook worden de bennen nog aangevuld. Alle fietspaden zijn wel te gebruiken. Overige werkzaamheden Er vinden afhankelijk van het weer, nog de volgende uiteenlopende werkzaam heden plaats: In Klein Engendaal wordt gewerkt aan de definitieve bestrating op de Wie lewaal en een gedeelte van de Koper wiek. Deze moet eind februari zijn aan gebracht. Tussen de Koperwiek en de Den Blieklaan worden in de groenbe- planting de struiken opgeschoond. De Twee automobilisten zijn zaterdagavond bekeurd, omdat ze met een te hoog al coholpromillage in hun auto reden. Bei den werden aangehouden op de Vrede hofstraat, één van de locaties van de al coholcontrole die de politie in het dis trict Eemland-Noord hield en waarbij 210 bestuurders moesten blazen. De automobilisten komen uit Soest en kre gen een boete van 300 en 650 gulden. Twee vrouwen hebben maandagmiddag letsel opgelopen door een aanrijding met de Seniorenbus. De bestuurder hiervan botste op de Van Weedestraat achterop een personenauto. Een vrouw van 75 jaar werd naar Medisch Centrum Molendael gebracht, omdat ze klaagde over pijn in haar hoofd en schouders. Een andere vrouw (40) had nek- en rugklachten, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. bomen in de beplanting worden ge handhaafd. In het plan Boerenstreek wordt op de Disselboom en Hofstedering de defini tieve bestrating aangebracht en op het Gareel het trottoir. Een zorgpunt is dat men op de Wie lewaal erg hard rijdt. Naar aanleiding van klachten zijn borden geplaatst om automobilisten op hun verantwoorde lijkheid te wijzen. Op de Kastanjelaan wordt het trottoir hertegeld. Dit betreft het gedeelte tus sen de Plasweg en Foekenlaan. Ook op de Prins Hendriklaan wordt het hertegelen van het trottoir afgerond. Dit betreft het gedeelte tussen de Nas- saulaan en Anna Paulownalaan aan de zijde van het wooncomplex "Hoog Soestdijk". Op de Graanakker in plan Dalweg- zuid wordt de definitieve bestrating aan gebracht. Dit zal eind februari voltooid zijn. Langs de Beukenlaan wordt tussen de Molenstraat en de Dalweg een trottoir aangelegd, daarbij wordt ook het fiets pad van rode tegels voorzien. De REMU is nog bezig met de aan leg en afrondende werkzaamheden in verband met de verhoging van de gas druk en aanleg/vervanging van CAI- en andere leidingen. Afsluiting Op maandag 24, dinsdag 25 en woens dag 26 februari a.s. zal de Torenlaan in Baam van 9.00 uur 's morgens tot 16.00 uur 's middags afgesloten zijn voor mo torvoertuigen. Fietsverkeer is wel moge lijk. Tijdens de afsluiting zullen auto's en motoren van de route langs het paleis gebruik moeten maken. De afsluiting vindt plaats in verband met groot onderhoud aan de laanbo men. Het (auto)verkeer vanuit Soest wordt geadviseerd de route Burgemees ter Grothestraat, Vredehofstraat en Amsterdamsestraatweg te kiezen en niet de Stadhouderslaan. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Van een 22-jarige vrouw uit Soest is dinsdagavond de portemonnee gestolen. Deze zat in haar jas, die ze in een kerk aan de Albert Cuyplaan had hangen. Daar moet iemand tussen kwart voor acht en kwart over negen zijn binnenge slopen en de portemonnee hebben ont vreemd. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 10 t/m 15 februari 1997 GEBOREN: Pieter, zoon van P. Wijnalda en R. Vos. ONDERTROUWD: Peter Stroes en Petra Johanna Maria Oldenkotte. - Freddy Richard Petrus Voskuilen en Hendrika Comelia Baum. GETROUWD: Jan Johannes Agathon Bosboom en Sophia Antonia van Gortel. OVERLEDEN: Ineke Lanser, echtg. van A.P.J. Wijn- ands. - Pieter Martinus Spruit, echtg. van A. Dissel. - Cornelis Kooij, echtg. van D. Buij. - Adriana de Bruin, wed. van C.T. van Hazendonk. - Maria Eli- sabeth Blom, wed. van H. Groenestijn. - Comelia van Rouwendaal, wed. van R. Koster. - Theodorus Marinus Basti- aan Mak. - Franciscus Josephus Maria Mensink, wed. van M.M. van den Berg. - Simon Bazilius Maria Bakker, echtg. van V.M.E. Coppens. Soesterbergseslraat57 WinkelcentrumSoesl-Zuid 035-6013109 VanWeedeslraat147 Soestdijk 035-6025942 Op donderdag 20 februari organiseert de ANBO-Soest weer een soosmiddag in Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Toe gang: f 1,-, inclusief een gratis consump tie. Er wordt een kaarttoernooi gehou den en er is gelegenheid voor bridge, rummicub en sjoelen. Alle 50-plussers van Soest zijn welkom. stichting WereldwinkeïSoest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Kinderarbeid Op 26 en 27 februari wordt de interna tionale conferentie over kinderarbeid gehouden, waarvoor de Wereldwinkel handtekeningen gevraagd heeft aan de bezoekers. De conferentie is door de Nederlandse regering georganiseerd om wereldwijd een discussie op gang te brengen over de wijze waarop de meest kwalijke vorm van kinderarbeid kan worden bestreden. Er komen regerings vertegenwoordigers van meer dan 30 landen in Azië, Afrika, Noord- en Zuid- Amerika en Europa. Ook ontwikke lingsorganisaties en werkgevers- en werknemersorganisaties nemen aan de conferentie deel. Al enige tijd haakten de Wereldwinkels in, om ieder duidelijk te maken dat de producten die zij verkopen vrij zijn van kinderuitbuiting. Dankzij de eerlijke prijs die de producenten in de Derde Wereld voor hun producten krijgen kun nen hun kinderen o.a. de school bezoe ken. In de Wereldwinkel kan men informa tie krijgen over partnerorganisaties in Azië, Afrika en Latijns Amerika die onderwijsinitiatieven namen voor hun kinderen. Ook de producten van deze partners zijn te koop. Door hiervoor belangstelling te tonen kan men al di rect, door het kopen van deze produc ten, het verhaal van kinderarbeid, goed onderwijs en eerlijke handel concreet maken. De Wereldwinkel is dagelijks, behalve op maandag, van 09.30 tot 17.00 uur geopend. De Schoof, tel. 601 25 27 DeEngh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Tiener/jongerenwerk Inloop voor jongeren: Dinsdagavond van 19.30 tot 22.30 uur en op vrijdag avond van 19.30 tot 23.00 uur. Jongeren informatie punt: Heb je vra gen over je studie? Scholing? Drugs? Problemen met je ouders? Vragen over werk? Studiefinanciering? Hoe je moet solliciteren? Wip dan eens binnen bij het JIP. Het informatiepunt speciaal voor jongeren in Soest. Geopend op dinsdag avond van 19.30 tot 21.00 uur en op donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De Schoof, Molenstraat 142. Voorjaarsvakantie Woensdag 26 februari 10.00-12.00 uur: Peuter/kleuterochtend. Ben je tus sen de 3 en 7 jaar. Kom dan woensdag van 10.00-12.00 uur naar De Schoof. We gaan dan allerlei leuke dingen doen rondom: het voorjaar en pannenkoeken eten. Kosten f 2,50. Woensdag 26 februari 14.00-15.30 uur, knutselmiddag voor kinderen van 7 t/m 9 jaar. De middag kost f 2,00. Donderdag 27 februari 10.00-11.30 uur, kinderbingo. Deze ochtend is er voor alle kinderen van 7 t/m 12 jaar bingo met leuke prijsjes. Voorjaarsmarkt Vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart is er een tweedehandskleding- en crea tieve voorjaarsmarkt in De Schoof, Molenstraat 142. De kledingmarkt is op vrijdagmiddag geopend van 13.30 tot 16.00 uur. 's Avonds is er van 19.00- 21.00 uur de gecombineerde markt, evenals zaterdag. U kunt dan van 10.30 uur tot 14.00 uur de markt bezoeken. 4 Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel. 6019589 De succesvolle cursus "Bronnen in het Rijksarchief" gaat opnieuw van start. Deze cursus is bedoeld voor mensen die bezig willen gaan met historisch onder zoek en daarbij gebruik willen maken van archiefbronnen, aanwezig in het Rijksarchief te Utrecht. Het Rijksarchief beschikt over eenuit- eenlopende verzameling van bronnen, waarvan een aantal in de cursus histo risch wordt ingeleid en toegelicht. Er wordt informatie verstrekt over de in ventarissen, de inhoud van de bronnen, de aanwezige toegangen en de inleiding. Per bron wordt bekeken voor welk soort onderzoek hij geschikt is en welke vra gen u aan de bron kunt stellen. Enige ervaring met historisch onderzoek is gewenst. De cursus vindt plaats op vier zaterdag ochtenden: 8,15 en 23 maart en 5 apnl, van 10.00-12.00 uur op het Rijksarchief te Utrecht, Alexander Numankade 201. De kosten bedragen f 65,- per deelne mer. Koffie en een korte syllabus zijn daarbij inbegrepen. Voor meer informatie en opgave kunt u contact opnemen met: Stichting Sticht- se Geschiedenis, Mariaplaats 23, 3511 LK Utrecht, 030-2343880. Hoe leefden de mensen vroeger in de plaats waar u woont? Wat voor werk deden ze, wat deden ze in hun vrije tijd? Hoe gingen ze met elkaar om? De be langstelling voor het verleden groeit in Nederland en dit soort vragen wordt steeds meer gesteld. Maar hoe vindt u de antwoorden? Door het doen van historisch onderzoek: een zoektocht door de literatuur en de ar chieven. Om deze zoektocht te verge makkelijken, hebben de Stichting Sticht- se Geschiedenis en het Rijksarchief in Utrecht een cursus "lokale en regionale geschiedenis" georganiseerd. De cursus, die plaatsvindt in het Rijk- sarhief in Utrecht, is bedoeld voor men sen die belangstelling hebben voor de geschiedenis van de eigen plaats of wijk en graag ervaring zouden willen opdoen met het zelf uitvoeren van historisch onderzoek. Voorkennis is niet vereist. Op zes woensdagavonden gaan de deel nemers aan de hand van teksten en ori ginele bronnen aan de slag. Samen met uw medecursisten werkt u in de les aan uiteenlopende opdrachten. Zo leert u literatuur vinden, u leert de weg in het archief, u wordt getraind in kritisch le zen en bronnen vergelijken en ook wordt kort op het zelf schrijven van een verslag ingegaan. De ciirsus start op woensdag 5 maart om 19.30 uur. De kosten bedragen f 90,-. Bij de cursus behoort een sylla bus. Voor meer informatie en opgaven kunt u contact opnemen met: Stichting Stichtse Geschiedenis, Mariaplaats 23, 3511 LK Utrecht, 030-2343880. Tel. 033-4631334 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwilligers, die enkele uren per week ondersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/kinderen/ buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner onder nemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd. Voor een gezin met een stel levens lustige kinderen, waarvan de moeder ziek is, zoekt de THC een betrouwbare oppas voor de vrijdagavond. De vader krijgt daardoor de mogelijkheid zelf wat ontspanning te nemen. Van de vrijwil liger wordt gevraagd dat hij/zij niet al leen flexibel en geduldig is, maar ook stevig in de schoenen staat. Rondom een aantal gezinnen met een kind met een lichamelijke of verstande lijke handicap wil de THC graag een kring van vrijwilligers creëren. Die zou den gebeld kunnen worden als er bij voorbeeld een oppas nodig is voor een ouderavond op school, een bezoek aan het ziekenhuis of anderszins. De THC zoekt dus vrijwilligers die de ruimte en de mogelijkheid hebben om op wille keurige momenten in te springen in een gezin. Voor een oudere, vergeetachtige dame zoekt de THC een gezellige vrij williger, die haar één middag/morgen per week gezelschap komt houden om samen koffie of thee te drinken, te wan delen of tv te kijken. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Van Asch van Wijckstraat 3-9, postbus 1599, 3800 BN Amers foort, tel. 033-4220500, of bij contact persoon Tineke Brobbel in Soest, tel. 6022395. Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk, tel. 6019004. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030- 6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 6016324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in bejaardencentra: Braamhage, tel. 6013851 Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Molenstraat, tel. 6016324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681. Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele activiteiten: in de dienstencentra, en andere locaties, bijv. bejaardengymnastiek, zwemmen, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafel tennis, badminton, fietsen, volksdansen, stijldansen, tekenen en schilderen, cur sussen Engels en Frans, bridge, zang koor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS, Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soester berg, tel. 0346-351402. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inkomen, die vragen hebben op het gebied van de sociale voorzieningen, subsidies, kwijt scheldingsregelingen, enz. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel. 6027997. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 6023681. Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004, fax 6026588. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref.kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 0346- 352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 6024555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Socialë Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, gemeente huis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toe stel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpensioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00- 10.00 uur in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op andere dagen 8.30-10.00 uur en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 5250132. Zaterdag 22 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; samenzang Zondag 23 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 eucharistie; gemengd koor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 eucharistie; Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 communie; parochiekoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. vamWinden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.R. van Heil Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 drs. A. Zaal HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 kand. G. v.d. Berg, IJsselmuiden 17.00 ds. M. v.d. Berg, Groot-Ammers CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. H. Jagersma, Veenendaal 17.00 ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdienst 19.00 ds. C. Harinck NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 P.J.C. Korver, Naarden EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 geen opgave CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 Jos Strengholt NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. F.R. v.d. Meulen, Amsterdam NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. M. Janssens M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 drs. C. Geraets Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie De Sociale Verzekeringsbank (district Amersfoort) houdt al jaren spreekuur in Soest, op vrijdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Men kan er terecht met vragen over kinderbijslag, AOW-pen- sioen, ANW-uitkering voor nabestaan den en gemoedsbezwaren tegen een of meer volksverzekeringen. Ook is men er graag behulpzaam bij het invullen van formulieren van de SVB. Voor de zesde keer komt de Friese ver eniging Frysk en Frij bijeen. Dit gebeurt op vrijdag 7 maart, zoals gebruikelijk in de grote zaal van de Ontmoetingskerk aan de Minckelersstraat in Hilversum. Om 20.00 uur wordt de De Gouden Swipe vertoond. Deze film is gemaakt naar de gelijknamige roman van Abe Brouwer. De toegang kost 10 gulden voor leden en 17,50 gulden voor andere belangstel lenden. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. Zaterdag 22 februari en zondag 23 februari HUISARTS Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: P. Mout (A), Schoutenkampweg 4, tel. 6020168. J.H.H.Overbeek(B), Foekenlaan 16, tel. 6012333. Groepsindeling: A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg. Wal ter. B: Von Bartheld, Chavannes/Verberne, Hui- tema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits- Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40, tel. 5412137 Extra dienst zaterdag 09.30-13.00 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 6012487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: H. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 6014148. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, tel. 033-2984455. Kleine huisdieren: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, tel. 5422111. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. Het centrum voor alternatieve genees wijzen "Spirit" in Soest organiseert op donderdag 20 februari een avond met helderziende Greet Vermeulen. Het wordt een "lintjesregen", want zij zal waarnemingen doen aan de hand van kleurenlinten. De bijeenkomst wordt gehouden in buurthuis de Engh, Albert Cuyplaan 200. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 7,50 (abonnementhouders gratis). Informatie en reserveringen: tel. 6021962. Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Annelieke Berg Koen Muurling

Soester Courant | 1997 | | pagina 15