1 ACTUEEL Spieren niet van karton bij Smurfit De Narre Knollen bedankt sponsors Restaurant 't Hoogje met lunchbuffet ook trefpunt voor tussen-de-middag m Beroepsonderwijs centraal op voorlichtingsdag GAB 34.95 De Narre Knollen danken Soest ma 'Problemen... wie? ik?' over psychosociale problematiek Start praktijk Integrale Massage Therapie WOENSDAG 19 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 7 Nieuwe fitnessruimte voor medewerkers van Mercurius Veertienhonderd scholieren verwacht Unieke Zwitserse ontdekking Het nieuwste middel voor een gezonde bloedsomloop VJ Reformfvuis Soest Dinsdag t/m vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur Wijnands=Wijnhoff Cafetaria moet gebruik gaan maken van vetafscheider De Soester Duinen Project voor voortgezet onderwijs PIET VAN HEUGTEN HMIipii> Praktijk voor Integrale Massage en Voetreflexologie José Lentink Sinds vorige week beschikt Smurfit Mercurius Verpakking bv over een spiksplinternieuwe fitnessruimte. In de verbouwde 'gym' staan zestien toestellen, waarop meer dan hon derd oefeningen mogelijk zijn. Ex- wereldkampioen body building Ap- pie Steenbeek gaf zaterdag het goe de voorbeeld aan de Koningsweg. De unieke bedrijfsvoorziening van de producent van golfkartonverpakkingen is tot stand gekomen uit een initiatief van de medewerkers. Zij hielden een enquête onder het personeel, waaruit de behoefte aan een fitnessruimte naar bo ven kwam. Ongeveer tachtig medewer kers zetten hun gespierde taal kracht bij met een handtekeningenlijst, directeur Jan Stalenhoef incluis. De spontane actie van het grote aantal medewerkers werd sportief én serieus opgevat door het managements-team van Smurfit Mercurius, maar vanwege de noodzakelijke investering van om en nabij de 45.000 gulden werd de voor waarde gesteld dat de medewerkers ook een duit in het zakje zouden doen. Op nieuw ging een handtekeningenlijst rond, waarop vijftig krabbels werden gezet. Afgesproken werd dat ze tegen betaling van 25 gulden per maand op doordeweekse dagen onbeperkt hun spiergroepen kunnen trainen. Inmiddels is het aantal deelnemers boven de ze ventig gestegen. Ze hebben allemaal een jaarcontract afgesloten met het bedrijf. Betrokkenheid "Ze kunnen nergens anders zo goed koop terecht. Omdat ze alles zelf heb ben opgezet, is de betrokkenheid groot. En natuurlijk werkt dit motiverend voor de medewerkers," zegt personeelschef Wim Verharen die zelf ook met de ge wichten aan de slag zal gaan. De fitness ruimte is van maandag tot en met vrij dag open van 10.00 tot 22.00 uur, zo dat de mensen van de ploegendiensten voor of na hun werk hun spiergroepen kunnen trainen. Deskundige begeleiding speelt hierbij een voorname rol, want Smurfit Mercu rius wil zijn medewerkers niet aan bles sures helpen. In het bedrijfspand liggen trainingsschema's voor beginners en ge vorderden klaar. Collega's die al langer trainen, hebben een opleiding gekregen, zodat ze de andere bezoekers van de fit nessruimte kunnen ondersteunen. Voor de medische begeleiding zorgen de be drijfsarts en fysiotherapeut Willem van den Broek. De laatste zegt: "De meeste mensen werken in de ploegendienst en kunnen zich daarom niet zo makkelijk bij een vereniging aansluiten. Maar dankzij de fitnessruimte komen ze toch aan hun trekken op sportief gebied. Ze kunnen zo naar binnen stappen en hoeven er niet extra voor te reizen." Verharen: "We zijn een gezond bedrijf en denken natuurlijk ook aan de ge zondheid van onze mensen. Ons ziekte- Voor leerlingen uit de derde klas van het Voorbereidend Beroepson derwijs en de mavo wordt op don derdag 20 februari een voorlich tingsdag gehouden. In het Farel College aan de Paladijnenweg in Amersfoort worden morgen veer tienhonderd scholieren verwacht. De organisatie is in handen van het ar beidsbureau in Amersfoort en de VBO/ Mavodecanenkring regio Eemland. Het programma duurt de hele dag. Ruim dertig voorlichters uit het vervolgonder wijs geven de leerlingen van 21 scholen of afdelingen van scholengemeenschap pen meer inzicht in de mogelijkheden voor beroepsonderwijs na de VBO óf Elke leerling mocht vooraf drie bijeen komsten aangeven, waarbij hij aanwezig wil zijn. Om het keuzepakket te bepa len, is de voorlichtingsdag belangrijk voor met name de mavo-scholieren. Beroepskeuzevoorlichter Jan Kroon van het arbeidsbureau merkt dat de leerlin gen in toenemende mate geïnteresseerd zijn in hun kansen op de arbeidsmarkt. Ook bespeurt hij de tendens dat ze re kening houden met hun mogelijkheden en interesses. Kroon heeft gesignaleerd dat ze een grotere belangstelling aan de dag leggen voor opleidingen en beroe pen in de administratieve sector. Ook de combinatie van werken en leren spreekt de leerlingen aan. De uniform-beroepen zijn, met uitzondering van de Koninklij ke Marine, eveneens in trek. Een slechte bloedsomloop is de oorzaak van talloze kwalen en ongemakken. Veranderingen doen zich helaas niet van de ene op de andere dag voor, het is een lang zaam proces van verslechtering. Wanneer de eerste signalen merkbaar zijn is er in de regel al veel kwaad geschied. Het herstel is dan een moeizame weg: pijn en krampen in de benen (en daardoor slape loosheid), vermoeide en koude benen en voeten, ontsierende aders, enzovoort. Zeer veel mensen hebben te kampen met zulke ongemakken en voor hen is dikwijls een normaal leven onmogelijk. Phenosal capsules bevatten een keur aan werkzame stoffen, met een goede invloed op de bloedcirculatie. Het gebruik is twee maal daags een capsule, daarna een onder houdsdosis van één tot twee capsules per dag. De capsules zijn zonder meer geschikt voor langer gebruik. Phenosal helpt snel Phenosal capsules bevatten onder andere: Aesculus (Paardekastanje), in de kruiden leer een belangrijk middel tegen ontsierende aders. Versterkt de vaatwand. Er zijn geval len bekend van mensen die na het gebruik van Aesculus weer normaal konden lopen na jaren afhankelijk te zijn geweest van rol stoel of krukken. Ratine (onderdeel van Vitamine P), speelt een belangrijke rol bij het schoonhouden van de bloedvaten. Eveneens voor het be houd van sterke vaatwanden. r Tegen inlevering van deze bon I ontvangt u 5,-KORTING i op een pakje Phenosal i (48 capsules) VO08 tip BLOEDSOMLOOP 48 stuks in doordruk verpakking JJJJ J Druivepitrextract, eveneens voor het schoonmaken en bovendien voor soepele aders en slagaders onder andere in de be nen. Heeft een rechtstreeks gunstig effect op ontsierende aders. Bij koude handen en voeten (en dus kans op slapeloosheid). Vitamine C helpt het cholesterolgehalte te verlagen en voor het schoonhouden van de aders. Vitamine E heeft tal van gunstige eigen schappen onder andere bij vermoeide be nen. Phenosal is verkrijgbaar bij: Middelwijkstraat 75, Soest Telefoon: 035 - 601 35 27 Ex-wereldkampioen Appie van Steen beek legt de medewerkers van Smurfit Mercurius het een en ander uit over fit ness. Foto: Herman van Dam verzuim is 4,5 procent en dat is, zeker voor industriële begrippen, bijzonder laag." Bang dat medewerkers van de middag/avondgroep zijn uitgeput als ze eerst tekeer zijn gegaan in het nieuwe krachthonk, is hij niet. "Door de auto matisering is het werk fysiek minder zwaar geworden. En van de jongens hoor je alleen maar dat ze er wakker van worden als ze fitnessen." Eén ding is zeker. De spieren van veel medewerkers zijn niet (langer) van kar ton. Nagenietend van de laatste Carna- valstonen wil het bestuur van De Narre Knollen de sponsors bedanken die de vereniging het seizoen 1996/ 1997 financieel en materieel hebben gesteund en daardoor mede het Kindercarnaval en het Seniorenbal tot een groot succes hebben ge maakt: Albert Heijn Smitshof; Ban ketbakkerij Verkley; Bas v/d Hoef groente en fruit; Ben van der Linden drankenhandel; Brood- en banket bakkerij Wim Rademaker; Broodfa briek Pa Schat; Café Willem I; Cees Hilhorst Automobielen; Coen Werk hoven Verhuurbedrijf; De Vries Te lecom; Drukkerij Smit; E. v/d Kerk hof, Eetcafé Te Pas Amersfoort, ETB Binnen en Buiten; Fa. Bolder- hey; Fa. Dasselaar groente en fruit; Fa. Fridam Zoetwaren; Fa. Motsha gen Verf en Glas; Frans Bosman; Gebr. Beijer; Hoka-snacks; ING bank van Weedestraat; Kohlmann Intertoys Emiclaer Amersfoort; Par ty-Centrum Bosch en Duin; Slagerij Bokma; Slagerij van Asch; Ton de Ridder Amersfoort; Toon Butzelaar; Van Dam Sports; Vishandel 't Hoek je; Wasiel Steitner Tapijten en Slaap- studio; Zonwering Soest. Hun bijdragen en de advertenties in de Knollenkrant hebben het mogelijk gemaakt om het de kinderen op het Kindercarnaval en de ouderen op het Seniorenbal aan niets te laten ontbre ken. De Narre Knollen hopen dat de sponsors en adverteerders hen bij staan om het Kindercarnaval en het Seniorenbal weer grootser te maken. De Soester Carnavalsvereniging "De Narre Knollen" wil allen waar zij te gast geweest zijn danken voor hun gastvrij heid, o.a. bij de installatie van Prins Martin I van de Plattelandsgenotsknot- sen en op het grote Carnavalsfeest van de Geintrappers in Eemeroord, alsme de bij het Kleintje Carnaval van zowel Café Willem I als eetcafé te Pas. Op oudejaarsavond vond de traditionele overhandiging van salades en wijn plaats aan de politie. Voor het carnaval be zochten ze de Ludgerusschool, de Weg wijzer, de Montessorischool, de Kubus en de dependance Kubus te Amersfoort en de Achtbaan. Na dit scholenbezoek volgde volgens traditie een optreden in Mariënburg en werden Molenschot als mede de jongste inwoner/inwoonster en het, voor zover bekend, oudste echtpaar van Soest bezocht. De Narre Knollen danken alle deelne mers aan de Carnavalsoptocht, die door hun inzet weer grootser en mooier was dan de voorgaande jaren. Dank gaat ook uit naar de politie regio Eemland voor de begeleiding van deze optocht, die vrijwel vlekkeloos is verlopen. Dank ook aan Burgemeester en Wet houders voor de installatie van Prins Berend de Eerste, de overhandiging van de gemeentesleutel en het bijwonen van de sluitingsceremonie op de laatste dins dagavond. Dank aan de speciale gasten op het Kindercarnaval en het Seniorenbal. Hun bijzondere dank gaat uit naar de fam. Kroon voor de samenwerking en gastvrijheid in de Knollenburght (Party centrum Bos en Duin) en voor hun in zet om de beginnende onlusten, n.b. buiten het terrein van Bos en Duin, on der toezicht van de politie in de kiem te smoren. Bedanken willen zij ook de Zeeverken ners van de Paltz- en Eemgeuzen Soest, die de garderobe hebben verzorgd. De Narre Knollen bieden hun welge meende excuses aan aan de bewoners van de Regentesselaan, die zich gestoord hebben aan de start van de optocht, en aan alle Soesters en andere bezoekers van feestmiddagen en -avonden die op een of andere manier benadeeld zijn of zich benadeeld voelen. Het bestuur en de voltallige vereniging zullen pogen in de toekomst alles nog beter te regelen om eventuele misver standen te voorkomen, maar bedenk wel: Carnaval is een feest van tegenstrij digheden. Ieder is zijns gelijke en de wereld op zijn kop. Sinds vorige week opent 't Hoogje, het gerenommeerde restaurant in de Kerkebuurt, ook tussen-de-mid dag graag zijn deuren voor de be zoekers. Tussen 12.00 en 14.00 uur kunnen de gasten er van dinsdag t/m vrijdag terecht voor een zeer ge varieerd luxe lunchbuffet in een ui terst aangename omgeving. Het "happy lunch hour" is een nieuw initatief van Marcel en Marja van Beek, die allebei - ondanks hun jonge leeftijd - al een indrukwekkende carrière in het hotelvak achter de rug hebben. Marcel deed o.a. (inter)nationale ervaring op in Frankfurt en München, bekleedde ver volgens een staffunctie bij het Scheve- ningse Kurhaus, gevolgd door de Ibis hotelketen en het bekende Postiljon motel in Rosmalen. Bij het Ibis-hotel Noordzee (Noordwijk) leerde hij Marja kennen, die daar directrice was. Het klikte direct en het echtpaar Van Beek (drie kinderen) staat inmiddels alweer zes jaar aan het hoofd van het restaurant in een van de fraaiste panden van Soest - een monumentale boerderij van zeker 350 jaar oud - op een van de meest karakteristieke Soester plekjes: in de schaduw van de Oude Kerk, op een steenworp afstand van de hoofdweg door Soest, maar ook ver genoeg daar vandaan om geen hinder van het ver keer te ondervinden, en met praktisch onbeperkte parkeergelegenheid. Sfeerrijke entourage Sinds hun komst is 't Hoogje opnieuw een restaurant met een uitstekende naam, ook ver buiten Soest, waar men elke dag - behalve zondag en maandag, tenzij voor gezelschappen (op speciale afspraak) - kan genieten van een voor treffelijk diner, al dan niet na gebruik van het "happy borrel hour" dat daaraan voorafgaat. Sinds de introductie van het lunchbuffet blijkt 't Hoogje ook tussen- de-middag een geliefd trefpunt, bijvoor beeld voor zakenmensen, die tijdens de lunch het gesprek kunnen voortzetten (of juist even op aangename wijze on derbreken), maar ook voor andere gas ten die graag de lunch gebruiken in een sfeerrijke entourage. Bij 't Hoogje is het dan ook goed toe ven. Het biedt niet alleen een rustig onderdak, maar ook een voortreffelijke keuken. "We hebben ruimte genoeg; bijna iedere tafel heeft als het ware z'n eigen hoekje, zodat de gasten de nodi ge privacy hebben en geen getuige hoe ven te zijn van de gesprekken aan de andere tafeltjes," aldus Marcel van Beek, die het gastheerschap tot een ware kunst heeft verheven. De keuken is vooral het domein van Marja, zijn vrouw. Zij beschouwen de lunch niet als een verplicht nummer, maar als een uitste kende gelegenheid om te genieten van een voortreffelijke maaltijd in een ple zierige omgeving. "Het tempo is meestal niet zo heftig, al hangt dat natuurlijk ook van de wensen van de gasten af. Zij moeten zich op hun gemak kunnen voe len, zonder heen-en-weer-geren om hen heen," aldus Marcel van Beek. 'Toegankelijkheid' 't Hoogje heeft een klassieke uitstraling, maar zeker geen hoge drempel. Marcel en Marja van Beek streven naar een in formele sfeer, zonder poespas of kouwe drukte, maar met een hoge mate van "toegankelijkheid". Dat blijkt bijvoor beeld uit de kaart, waarin de gerechten van de Nederlands-Franse keuken ver meld staan met een begrijpelijke toelich ting. De gasten kunnen dus duidelijk zien wat hun te wachten staat. Het uitgebreide lunchbuffet is geen zwa re maaltijd, maar een uitgelezen combi natie van vis- en vleespecialiteiten, ver gezeld van verschillende soorten luxe brood en knapperige rauwkostsalades met variërende dressings. Voorafgaand wordt - aan tafel - een (wekelijks wisse lend) warm gerecht geserveerd. Daarna kunnen de gasten zichzelf op hun gemak bedienen van de fraai gepresenteerde gerechten: zo'n vijf a zes soorten vis - veelal gerookt - zoals zalm, paling, fo rel, heilbot, makreel en Hollandse gar- Marcel en Marja van Beek in de sfeer volle entourage van 't Hoogje. naaltjes, een aantal uiterst smakelijke sauzen, of diverse fijne vleesgerechten als gebraden rosbief, kalfsfricandeau, gerookte ham, paté en gerookte kip of kalkoen met bijpassende sauzen. De prijs van het lunchbuffet bedraagt f 49,50 per persoon, in welk bedrag overigens ook Perrier-mineraalwater, de geselecteerde huiswijn en koffie zijn be grepen, die aan tafel worden geserveerd. Positieve reacties Marcel en Marja van Beek en hun me dewerkers - Mark Wollenberg en (op dit ogenblik) stagiair Thijs Visser van de Amsterdamse hotelschool - proberen het hun gasten zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ze geven desgewenst, zonder zich op te dringen, ook graag uitleg bij het buffet en de combinatie van de gerechten. "We spelen vanzelf sprekend zo goed mogelijk in op de wensen van de bezoekers. De reacties zijn tot nu toe bijzonder positief, en daar zijn we natuurlijk blij mee," aldus het restaurateurs-echtpaar van 't Hoogje, dat uiteraard ook beschikt over een wel voorziene dinerkaart. Wie belangstelling heeft voor het luxe lunchbuffet (dinsdag-vrijdag tussen 12.00 en 14.00 uur) of voor het niet minder smakelijke diner (dinsdag-zater dag vanaf 18.00 uur) in de sfeervolle entourage van het restaurant aan de Kerkstraat 10, is uiteraard van harte welkom. Eventueel kan men een tafel tje reserveren via tel. 6015660 of fax 6025736. In het artikel over de activiteiten tijdens het carnaval is in de krant van vorige week een hinderlijke fout gemaakt. Prins Berend en zijn gevolg legden op zondag een bezoek af bij het oudste echtpaar van Soest, dat in de krant werd aangeduid als het echtpaar Wijnands. Hun echte naam is echter Wijnhoff. Mede namens de Narre Knollen onze Mede op advies van de gemeente Soest zal het gewest Eemland een dwangsom beschikking opleggen aan de eigenaar van de cafetaria aan de Korte Ossen- dam. Milieu-medewerkers van het Ge west hebben namelijk geconstateerd dat hij het afvalwater loost zonder vetaf scheider. Hoewel de ondernemer van cafetaria Zuidzijde regelmatig hierop is gewezen en de mogelijkheid kreeg om zijn overtreding ongedaan te maken, heeft hij niets gedaan om het probleem te verhelpen. De maat is nu vol, vindt zowel het Ge west als de gemeente. Als de onderne mer niet binnen een bepaalde termijn alsnog een vetafscheider heeft aange bracht, krijgt hij een boete voor elke dag dat hij water loost zonder de vetafschei der. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 23 februari Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondische buffetten op: 23/3 - 27/4 - 25/5 en 29/6 Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188,3768 MD Soest Scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Eemland kunnen deel nemen aan het project "Proble men... wie? ik?". Met dit project wil de GGD Eemland samen met an dere organisaties, psychosociale problemen bij jongeren terugdrin gen en voorkomen. Het project "Problemen...wie? ik?" be staat uit een aantal samenhangende on derdelen, die bestemd zijn voor docen ten, ouders en leerlingen. Scholen kun nen zelf bepalen van welke onderdelen ze gebruik willen maken. Op deze ma nier is het voor scholen mogelijk om flexibel, aansluitend bij de eigen plan ning, aan het project deel te nemen. In het schooljaar 1994/1995 is door de GGD onderzoek gedaan naar de ge zondheid van leerlingen in het voortge zet onderwijs in de regio Eemland. Uit dit onderzoek, maar ook uit landelijk onderzoek, komt naar voren dat psycho sociale problematiek veelvuldig voor komt bij schoolgaande jongeren. Uit het oogpunt van preventie heeft een aantal instellingen het project "Problemen... wie? ik?" ontwikkeld. Het project wordt aangeboden aan het voortgezet onder wijs in de regio Eemland vanaf januari 1997 tot en met het schooljaar 1999/ 2000. Deelname aan het gehele project kost de school f 400,-. Daarnaast zijn ook losse onderdelen van het project beschikbaar. Cursus en leskist Voor docenten biedt "Problemen...wie? ik?" een cursus, waar o.a. aandacht wordt besteed aan jeugdcultuur en grenzenverkennend gedrag. Daarnaast zal het (leren) signaleren van psychoso ciale problemen aan de orde komen evenals de systematische aanpak van probleemsituaties. Bovendien wordt uit de doeken gedaan hoe te handelen in crisis-situaties. Daarnaast kunnen do centen de beschikking krijgen over een leskist met daarin verschillende les materialen over het voorkomen van psy chosociale problematiek van jongeren. Docenten, die lesgeven aan leerlingen van de onderbouw, kunnen in de mentorles en/of binnen b.v. de vakken verzorging en maatschappijleer met be hulp van de leskist aandacht besteden aan de onderwerpen. Ouderavond en nazorg De school kan voor de ouders van haar leerlingen een ouderavond organiseren. In deze ouderavond komt de ontwikke ling van jongeren in de puberteit aan de orde en de daaraan gerelateerde proble men. Daarnaast zal het project, buiten de schooi, thema-avonden organiseren, waarin de vraag centraal staat hoe ouders hun kinderen kunnen helpen bij het verwerken van een schokkende ge beurtenis. Ten derde biedt het project ouders de mogelijkheid om een cursus van tien bijeenkomsten te volgen. In deze oudercursus wordt aandacht be steed aan de wijze waarop ouders kun nen omgaan met (psychosociale) pro blemen van hun puberende zoon/doch ter. Voor leerlingen met psychosociale pro blemen die niet opgevangen kunnen worden door de school bieden de sa menwerkende instellingen binnen het project "Problemen... wie? ik?" profes sionele nazorg. Het project "Problemen...wie? ik?" is ontwikkeld en wordt uitgevoerd door de GGD Eemland, Riagg Amersfoort Omstreken, Gliagg "De Poort", Stich ting Vopro van OBD Eemland, Werk groep Uitvallende Leerlingen en het AJO/JAC/JIP. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEI TEGEITAPIJT. Ook f> hoogpolig ïiHver scheerwol los te leggen tegeltapijt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Tel. 0346-351838 Bel svp voor kleurenfolder en/of bezoek Tapijttegels van ƒ15.- p,m2. t/m ƒ120.- p.m2. José Lentink-Bosse is in Soest ge start met haar praktijk voor Integra le Massage Therapie. Hiervoor heeft zij een 3-jarige studie gevolgd aan het Opleidingsinstituut voor Integrale Massage Therapie HO- LOS te Amsterdam. De integrale massage therapie is een natuurlijke geneeswijze. Met behulp van verschillende massagetechnieken, zoals klassieke, energetische, polariteits- en voetreflexmassage, krijg je inzicht in de spanningen en blokkades die in je lichaam opgeslagen liggen. Door aan dacht te geven aan deze signalen van het lichaam, geef je jezelf de kans daar iets aan te doen. Deze therapie kan ook een goede aanvulling of ondersteuning zijn van de behandeling van reguliere artsen, fysiotherapeuten en andere natuurge neeswijzen. De therapie is bedoeld voor mensen die op een andere manier dan de reguliere geneeskunde naar hun klachten willen kijken, voor mensen die bereid zijn naar hun lichaam te luisteren, voor mensen die preventief willen werken aan hun gezondheid. Behandeling De eerste behandeling van ongeveer 1,5 uur bestaat uit een kennismakingsge sprek, waarin de nodige tijd is inge ruimd voor het bespreken van klachten, mogelijke achtergronden en eventuele vragen, meestal gevolgd door een uitge breid voetreflexonderzoek, waardoor José Lentink-Bosse. inzicht wordt verkregen in de aanwezi ge spanningen in het lichaam. Vervolg- behandelingen duren ongeveer 1 uur en bestaan uit het bespreken van de erva ringen, gevolgd door een massage, die gericht is op de ervaringen van de voor gaande behandeling. De kosten van een behandeling zijn fl. 70,-. José Lentink is aangesloten bij de Ver eniging van Natuurgeneeskundig Thera peuten. Wie meer informatie, een folder of een afspraak wenst, kan bellen naar: Praktijk voor Integrale Massage en Voe- treflexologie, José Lentink, tel. 035- 6011727. Groen van Prinstererstraat 36 - Soest - Telefoon 035 - 601 17 27

Soester Courant | 1997 | | pagina 7