5Hr Nieuwe serie SLAS-lunchconcerten is welkom, mits roulerend door Soest Soesterbei 1CUL WPR aruóhocK k Interculturele activiteiten bij Internationaal Vrouwencentrum Drie Soester ensembles present op kamermuziekdag amateurs Opstelwedstrijd over thema 'Mijn God' voor jongeren Reis door de jungle in theater kinderparadijs Schilderijen en speelobjecten te zien in Het Slakkenhuis "W WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 14 Joost Zwagerman 'Stippie en Jan' 'Phaedra' van Jean Racine Examenwerk van Griftland-Ieerlingen Gezelschapsmiddag in de Schoof Eén of twee keer per jaar in raadzaal Zondag 9 maart in Groeneveld Inzending sluit a.s. vrijdag Volksuniversiteit Soest/Soesterberg JAARVERGADERING Rommelmarkt SWS op 19 april De Schoof Expositie Ruud Ilmer: Muizen, Meesters en Metaforen' Van Dori Schoonderwoerd en Mark van Loon w-tm 'Fargo' Muziekworkshop Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Keuvelen met het Volleybaltraii bijAGAVSvo jonge introdu r Cultureel Centrum Willaertstraat 49, (el. 602 21 88 Zaterdag 1 maart Joost Zwagerman (Alkmaar, 1963) de buteerde in 1986 met de roman "De Houdgreep", gevolgd door de gedich tenbundel "Langs de doofpot" (1987). Zwagerman publiceerde proza en poë zie in tijdschriften als Maatstaf, Tirade, De Revisor en Avenue. Zijn geruchtma kende roman "Gimmick!" verscheen in het voorjaar van 1998. Het verhaal speelt in een milieu van jonge, ongeïn spireerde kunstenaars die meer geïnte resseerd zijn in geld en carrière maken dan in het creëren van kunst. Een schel menroman over de jonge kunstenaar Walter Raam, zoekend naar de kicks van geld, sex, drugs en door Doeschka Meijsing in Elsevier 'een fascinerend tijdsbeeld' genoemd. De bestseller "Vals licht" werd in 1992 genomineerd voor de AKO-literatuur- prijs en in 1993 verfilmd door Theo van Gogh. Meer werken van zijn hand zijn "Kroondomein", "Collega's van God", "De kus van Michael Jackson" en de zeer succesvolle roman "De Buiten vrouw" (1994). Dit boek behaalde de zesde plaats bij de Nederlandse Pu blieksprijs 1995. Op zaterdagavond 1 maart zal Joost Zwagerman meer vertellen over zijn boeken en voorlezen uit eigen werk. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 15,-/f 12,50 (CJP/ Pas65 VWleden). I Joost Zwagerman. Woensdag 5 maart De jeugdtheaterwerkplaats speelt op 5 maart het verhaal van Stippie en Jan in het theater van C-drie, naar het gelijk namige boek van Patsy Backx. Jan is een conducteur die het dansen niet kan laten tijdens het werken. Zijn collega's vinden dat zó vervelend dat ze proberen voorgoed van hem af te komen. Stippie is een hond en hij woont bij Meneer en Mevrouw. Zij willen naar een chique hotel en ook zij proberen voorgoed van hem af te komen. Er was eens een jongen hij heette Jan en Stippie was een hond; voor hen was het een groot geluk dat Jan Stippie vond... Een vrolijke en naïeve voorstelling voor alle kinderen vanaf 4 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 7,50/ f 10,- (volwassenen). Donderdag 6 maart Op donderdag 6 maart regisseert Mark Timmer de voorstelling. "Phaedra" (1677) van Jean Racine in C-drie. De voorstelling is van Laurens Spoor. Tim mer regisseerde succesvol in het afgelo pen seizoen de monologen "De Caracal" en "De Contrabas" en de kleine-zaal productie "Winkeldochters." Deze voor stellingen zijn geprezen om hun subtili teit, eenvoud en kracht. Phaedra is verliefd op haar stiefzoon Hippolytus. Zij moet dit geheimhouden voor haar echtgenoot Theseus, koning van Athene. Als het bericht komt dat haar man tijdens een reis is gestorven, bekent zij in het openbaar haar liefde voor Hippolytus en biedt hem de troon aan. Hippolytus weigert op haar aanbod in te gaan omdat hij heimelijk op een ander verliefd is. Als Theseus springle vend van zijn reis terugkeert, probeert Phaedra zich uit haar benarde situatie te redden door haar stiefzoon ervan te be schuldigen dat hij een schandelijke lief de voor haar koestert. Hippolytus wordt daarop door zijn vader verbannen en komt op wrede wijze om. ALs Phaedra dit hoort, vertelt ze haar echtgenoot de waarheid en maakt ze met gif een ein de aan haar leven. Het dramatische werk van Jean Racine 1639-1699één van de grootste to neeldichters uit de Westerse literatuur geschiedenis, omvat elf tragedies en één komedie. Als monument van het Fran se classicisme is zijn werk onderworpen aan strenge vormregels, die aan een ver taler uitzonderlijke eisen stellen. Lau rens Spoor werd in 1991 voor het ver talen van Racine bekroond met het Charlotte Köhler-Stipendium voor lite ratuur. In 1994 verschenen drie van zijn Racine-vertalingen, waaronder Phaedra, bij Uitgeverij Van Gennep. Dramaturgie: Leo zum Vörde sive Vör- ding; kostuums: Dinorah Iorio; muziek: Vera Vingerhoeds; acteurs: Margreet Blanken, Thomas de Bres, Nanette Edens, Mathieu Güthschmidt, Hugo Maerten, Marleen Stoltz en Heike Wis se. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 17,50; cjp/Pas65/VW f 15,-. Vanaf 7 maart Cultureel centrum C-drie opent op 7 maart zijn deuren voor het Griftland College uit Soest. Leerlingen uit het 5e leerjaar hebben een tijd lang model ge tekend binnen de lessen op school. Dit jaar wil het Griftland er extra aandacht aan besteden door de buitenwereld mee te laten genieten van de prachtige resul taten middels een expositie. De 5 Havo-leerlingen volgden na gede gen oefeningen een schoolonderzoek waarin het model centraal stond. Naast schetsen en kleine aquarellen zijn er ook acrylschilderingen te zien. Ómdat 5 VWO leerlingen hetzelfde onderdeel volgden, is van die leerlingen ook een groot deel van het werk geëxposeerd. Het is frappant om te zien hoe een eeu wenoud onderwerp als model nog steeds verrassend werk oplevert. Dat heeft ook te maken met de werkwijze op het Griftland. Een eenhapsworst is het zeker niet; elke leerling heeft zijn eigen visie, techniek en kwaliteit. Dat maakt de mens immers boeiend en er blijft een behoefte om die eigenheid beeldende te uiten. Met een creatieve geest schopje het ver, zorg je voor nieuwe oplossingen en op het Griftland is daar alle ruimte voor. Een collectie tekeningen van diverse onderwerpen in verschillende technie ken hangt permanent op het Griftland. Een eigen expositie organiseren die, zoals het hoort, een bepaalde tijd op een voor jou vreemde plek hangt, is ook leerzaam en spannend. De leerlingen en hun docent Marcel Kuhne zijn trots op hun werk. Cultureel centrum C-drie stelt hun ruimte en faciliteiten beschik baar voor dit evenement. De affiches die elders in Soest te bewonderen zijn, heb ben de enthousiaste leerlingen ook zelf gemaakt. Want bij het organiseren van een expositie hoort ook dat je er rucht baarheid aan geeft. Op vrijdagavond 7 maart zal om 20.00 uur de opening plaatsvinden, en hoe kan het anders, muziek gemaakt worden door twee leerlingen van het Griftland. De spreker voor de avond is Jacques Janssen, directeur van C-drie. C-drie is trots op deze samenwerking en wil graag aan de ontwikkeling van de leerlingen een bijdrage leveren. Na de opening is het werk nog te bewonderen tot 1 april en dat is geen grap! Marleen Stolz in "Phaedra". De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Zondag 2 maart Voor iedereen - ongeacht leeftijd of na tionaliteit - die op zondag iets anders wil doen organiseert Stichting Welzijnswerk Soest een ongedwongen inloopmiddag in de Schoof, Molenstraat 142. Deze middag is bedoeld voor mensen die de zondagmiddag met anderen willen doorbrengen. Wanneer je alleen of men bent, ga je niet zo snel een spelle tje doen. Daar heb je anderen voor no dig. Dat kan. U kunt deelnemen aan diverse spelletjes, maar wilt u alleen kij ken en/of praten, u bent van harte wel kom. Iedere bezoeker krijgt een kopje koffie of thee aangeboden. Voor de kinderen, die slechts welkom zijn met hun ouders, is er limonade! De middag wordt ge houden van 14.30 tot 17.00 uur en de organisatie is in handen van vrijwilligers. De Engh Vrijwilligsters gezocht. Wegens verhuizing en zwangerschap van medewerksters heeft de Speel-o- theek "Stap voor Stap" vrijwilligsters nodig om te helpen bij de uitleen van het speelgoed. Gezocht \yorden met name mensen die op de dinsdagochtend (9.15-11.45 uur) en donderdag (15.15 17.15 uur) mee kunnen helpen. Meer informatie: Ellie Komrij, maandag 10.00-16.30 uur of vrijdag 10.00-16.30 uur, tel 6021987. De Speel-o-theek is onderdeel van Stichting Welzijnswerk Soest. De Schoof Vooijaarsmarkt: De tweedehandskle- ding- en creatieve voorjaarsmarkt vindt plaats op vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart in De Schoof, Molenstraat 142. De kledingmarkt is vrijdagmiddag al open van 13.30 tot 16.00 uur. 's Avonds is er van 19.00-21.00 uur de gecombi neerde markt, evenals zaterdag van 10.30 tot 14.00 uur. Kinderinstuif: De kinderinstuif is er voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. Elke woensdagmiddag vindt deze plaats in De Schoof van 14.00-15.30 uur. Het programma kan bestaan uit o.a. spel, koken en creativiteit. Woensdag 5 maart houden we voor en door de kinderen een playbackshow. De kosten zijn f 1,25 per kind. Opgave is niet nodig. Het College van B. en W. is niet on genegen de raadzaal van het ge meentehuis één of tweemaal per jaar af te staan voor een nieuwe se rie lunchconcerten, die de SLAS - het literaire samenwerkingsver band in Soest - wil opzetten. De ?aal is echter niet elke maand beschik baar. Namens de SLAS - waarin o.m. de bi bliotheek, C-drie, Radio Soest, de stich ting literaire evenementen Eemland (SLEE) en de redactie van de Soester Courant participeren - had Jan Visser het College om toestemming gevraagd de raadzaal te mogen gebruiken voor een serie maandelijkse poëzieconcerten. De SLAS wil daarmee de traditie voort-' zetten van de lunchconcerten waarvoor Visser destijds als wethouder het initia tief nam en die in het algemeen veel belangstelling trokken. Na het aantreden van het nieuwe College van B. en W. werden deze evenementen echter afge schaft. Visser wil ze nieuw leven inbla zen. De poëzieconcerten die de SLAS nu voor ogen staan zijn volgens Visser een "nieuw fenomeen" in Nederland. Ze moeten overigens vooral uit muziek gaan bestaan: 50 minuten muziek en 10 minuten poëzie. Het gemeentehuis is een uitstekende locatie, o.m. vanwege zijn centrale ligging, de toegenomen bewoning in de omgeving (Molenschot etc.) en de aanwezigheid van zo veel ambtenaren. Verder garanderen volgens Visser het gunstige tijdstip (12.00-13.00 uur), het succes van destijds en de ra dio-uitzending voldoende belangstel ling. Impuls De concerten zouden ook een belang rijke impuls kunnen geven aan het plaatselijke muziekleven. Visser: "Vaak ontdekt men in Soest jonge muzikale talenten en er wonen in ons dorp veel musici en muzikanten. Denk ook aan de regionale muziekschool in onze ge meente." Voor de kosten wil de SLAS - die zelf geen vaste inkomsten heeft - een beroep doen op de Kermispot. Afgezien van dat laatste heeft het Col lege besloten zijn medewerking aan het initiatief te verlenen, maar niet - zoals de SLAS graag had gewild - door de raadzaal elke maand af te staan voor en concert. B. en W. baseren zich daarvoor mede op het ambtelijk advies van H. van Rijkom, van de afdeling SOW Het Internationaal Vrouwen Cen trum (IVC) aan de Smitsweg biedt vrouwen van verschillende nationa liteiten de mogelijkheid elkaar te ontmoeten en gezamenlijke activi teiten te ontplooien. Na de krokus vakantie gaat een aantal cursussen en bijeenkomsten weer van start. Turkse kookles Onder leiding van een ervaren Turkse kokkin wordt een tipje van de sluier van de Turkse keuken opgelicht. Na afloop wordt het resultaat gezamenlijk opgege ten. Tijd: woensdag 19.30-21.30 uur. Kosten: f 40,- per blok van 5 lessen (incl. ingrediënten). Eerste les: 26 maart. Inschrijving: tot 19 maart. Internationale kookgroep Om beurten nemen de deelneemsters aan deze groep het op zich de bereiding van een gerecht uit hun land te leren aan de anderen. Ook hier wordt na afloop gezamenlijk gegeten. Tijd: Donderdag 9.30-11.30 uur. Kinderopvang aanwe zig. Kosten: f 20,- voor 10 keer (incl. ingrediënten). Eerste bijeenkomst: 13 maart. Inschrijving: tot 6 maart. Internationale koffieochtend Iedere tweede woensdag van de maand staan de deuren van het IVC open voor vrouwen van alle nationaliteiten. Ont moeting en gezelligheid staan centraal in deze bijeenkomsten, die iedere keer rondom een ander thema georganiseerd worden; de ene keer speels, de andere keer meer serieus. De organisatie van deze ochtenden ligt bij een werkgroep van vier vrouwen van vier verschillende nationaliteiten. Tijd: iedere tweede woensdag van de maand, 9.30-11.30 uur. Kinderopvang aanwezig. Entree gratis; voor koffie en thee wordt een kleine bijdrage gevraagd. Eerstvolgende bijeenkomst: 12 maart. Informatie en inschrijving bij de mede werkers van het IVC: maandag, dinsdag en donderdag 9.00-16.00 uur; woens dag 9.00-13.00 uur. Het adres is: IVC, Smitsweg 313, 3765 CJ Soest, tel. 035- 6023549. (Sport, Onderwijs, Welzijn), waarin wordt opgemerkt dat het verzoek - "hoe sympathiek ook" - moet worden afge wezen omdat het College ooit heeft af gesproken het gebruik van de raadzaal af te wijzen als de gemeente zelf niet betrokken is bij de totstandkoming en uitvoering van het evenement. 'Recht in de leer' Daartegenover stelde gemeentedirecteur J. van Tol dat het advies van Van Rij kom nogal "recht in de leer" was, en dat de voorgestelde concerten toch ook aantrekkingskracht hadden op burgers, "dus: burgers, kom eens voor iets anders naar het gemeentehuis dan voor een paspoort of een probleem," aldus van Tol, die B. en W. dan ook het advies gaf het SLAS-verzoek toch maar te hono reren en gemeentesecretaris W.P. de Kam aan zijn zijde vond. Het College zelf kwam er op die manier niet één-twee-drie uit en hield de beslis sing enige tijd aan. Na diep nadenken kwam het vorige week tot een soort Sa- lomons-oordeel: de SLAS mag de raad zaal één of twee keer per jaar gebruiken voor de poëzieconcerten, maar zal voor de andere maanden moeten uitwijken naar andere locaties in Soest. In dat ver band werden vorige week bijvoorbeeld o.a. Soesterberg en de Vijverhof ge noemd. Op die manier wordt het aan bod ook een beetje gespreid over de gemeente, aldus het College, en dat zouden B. en W. zeer op prijs stellen. Het College gaat nog met de SLAS gaat overleggen over deze opzet. Op zondag 9 maart organiseert de Baarnse Muziekkring de traditio nele kamermuziekdag voor ama teurs in kasteel Groeneveld. Er doen ditmaal 45 ensembles mee, met in totaal 600 musici. Uit Soest nemen aan het muzikale eve nement drie gezelschappen deel in de categorie "vocaal gemengd". Ze verzor gen alledrie een optreden van een half uur. Het zijn het Kamerkoor Oude Mu ziek, het Soester Byzantijns Koor en het Soester Kamérkoor "Logos Cantat". Het Kamerkoor Oude Muziek treedt om 15.30 uur op in zaal 3. Het Soester Byzantijns Koor is al om 12.30 uur aan de beurt in het Koetshuis, waar ook "Logos Cantat" om 15.30 uur aantreedt. Het volledige concertprogramma begint 's morgens om 11.00 uur en duurt tot ca. 16.00 uur. Bezoekers betalen bij de cen trale entree een eenmalig bedrag van f 3,-. Daarna hebben ze vrije toegang tot alle concerten en de exposities in het kasteel. Tot en met aanstaande vrijdag (28 februari) kunnen jongeren uit Soest, die meedoen aan de opstel wedstrijd over het thema "Mijn God", nog hun opstel inleveren. In de komende week vindt de jurering plaats. De opstelwedstrijd is georganiseerd door de Raad van Kerken Soest, ter ge legenheid van de komende boekenweek (12-24 maart), die hetzelfde thema heeft. Op het Griftland College hebben de deelnemers hun opstel al bij de do centen moeten inleveren. Anderen kun nen daarvoor tot en met vrijdag terecht bij het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest, of bij het secretariaat van de Raad van Kerken, Bartolottilaan 36, 3768 GD Soest. De wedstrijd is bedoeld voor jongeren in de leeftijd van 15 t/m 19 jaar. De op stellen moeten een omvang hebben van 400 a 600 woorden. Over het thema schrijft de Raad van Kerken o.a.: "Mijn God - slechts een woord van drie letters, maar erachter zit een wereld van gevoe lens, overtuigingen en gedachten. Mijn God - een woord soms als een vloek, soms als een bede..." Voor de uitwer king van het opstel zijn eerder twee mo gelijkheden aangereikt. De Raad van Kerken stelt, in samenwer king met boekhandel Van de Ven, drie prijzen beschikbaar, bestaande uit boe ken en boekenbonnen ter waarde van resp. 100, 75 en 50 gulden. De uits wordt vermeld in de Soester Courant van 12 maart; het winnende opstel wordt gepubliceerd in de krant van 19 maart. Op woensdag 5 maart is in kinder paradijs De Vrije Teugel een voor stelling te zien van Graat en Har- mien. In het kader van het Gouden Vlinderfestival spelen zij 'De T van Tarzan' oftewel 'Het geheim van de Toverbloem'. Hoofdrolspelers in het verhaal zijn Graat en Harmien (Mieky Steenbergen en Robert Poncin) die een reis door de jungle hebben gevonden. Tijdens hun trektocht maken ze spannende en leuke dingen mee en ontmoeten ze onder an deren een kannibaal met een vleesvork, een leeuw met een borstel en een vlees etende plant die uit zijn mond stinkt. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt een uur. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen de theaterpro ductie bijwonen tegen betaling van drie gulden. Na de voorstelling worden tot vier uur verschillende activiteiten gedaan. Graat en Harmien. 10 maart 1997 19.30 uur in gebouw Orlando. Di Lassostraat 65 te Soest De traditionele rommelmarkt van de Stichting Welzijnswerk Soest is weer in aantocht. Op zaterdag 19 april wordt de 27e editie gehouden in en om het SWS- centrum De Schoof, Molenstraat 142. De organisatoren doen nu al een beroep op de inwoners van Soest om aan de rommelmarkt te denken bij het oprui men van zolders en kasten en spullen die geschikt zijn te bewaren. Kleding, boeken, huishoudelijke artikelen, speel goed en spullen uit grootmoeders tijd zijn welkom. Vanaf 1 maart Een cartoon met "Het Melkmuisje van Vermeer" en een schilderij waarop ge lijktijdig de voorkant èn een deel van de achterkant te zien zijn, zeven werken van onbarmhartigheid en een schilderij waarop geschilderd is, het zijn maar een paar voorbeelden van een wonderbaar lijke beeld-wereld waarin alles betrekke lijk is. Ongewoon en gewoon, geloof waardig en absurd, de voor- en achter kant van het herkenbare beeld. Humor, intrige, mysterie, observatie. Ruud Ilmer (1959) is als schilder, teke naar, schrijver/illustrator van kinder boeken, cartoonist en uitgever van een maandelijkse kunstkrant in zijn woon- en werkplaats Utrecht wel gewend om de dingen van verschillende kanten te bekijken. Door de soms bijna bizarre gedachtenkronkels die hij in zijn toch vooral realistische schilderijen en pren ten vastlegt wordt hij ook wel be schouwd als filosofisch-realist, een stem peltje dat hij zelf relativeert als: Ik denk terwijl ik werk en werk terwijl ik denk, dat beïnvloedt elkaar. Eigenlijk ben ik gewoon een soort denk-werker." Voor de tentoonstelling in Artishock is een brede selectie gemaakt uit het werk dat tot stand kwam in dè periode 1992- 1997; schilderijen (acryl op doek en op papier), tekeningen, schetsen en studies, (kinderboek-)illustraties en cartoons. Daarmee wordt niet alleen een beeld gegeven van de grote veelzijdigheid van de maker; het levert tegelijkertijd een rijk een boeiend kijkspel op voor de bezoeker van alle leeftijden. Van het werk op papier is tevens t/m 4 mei 1997 een kleine greep te zien tijdens de groepstentoonstelling van 100 gese lecteerde Nederlandse kunstenaars in galerie Per Adres, Warmoesstraat 145 (achter de Bijenkorf) te Amsterdam. De tentoonstelling is van 1 t/m 27 maart 1997 in Artishock te zien. Ope ningstijden: donderdag: 13.00-17.00 uur; zaterdag: 13.00-17.00 uur (via en tree Museum Oud Soest); zondag: 14.00-17.00 uur (via entree Museum Oud Soest). Opening zaterdag 1 maart a.s. om 21.00 uur, muzikaal omlijst door Perron 5B. Toegang gratis. Perron 5B: Robert Bos- scher, piano; Martijn Derrix, bas; Har- ke de Vlas, drums; Sammv Prinsen, sax. r< m. In het Soester presentatiecentrum voor beeldende kunst Het Slakken huis (Dalweg 183) is in de periode van 7 tot en met 31 maart een expo sitie ingericht met werk van Dori Schoonderwoerd (schilderijen) en Mark van Loon (speelobjecten). Dori Schoonderwoerd (1933) was tot 1992 docente tekenen in het voortgezet onderwijs. Naast haar vrije schilderwerk gaf ze privé- en groepslessen in haar ei gen atelier. Ze is lid van de kunstenaare vereniging De Ploegh in Amersfoort en woont sinds 1993 in Soest. Haar werk bestaat uit stillevens, voorna melijk geschilderd in olieverf op doek. Ze worden bevolkt door alledaagse din gen, waarvan het verhalende aspect nauwelijks zichtbaar is gemaakt. Ze trekken de aandacht door de realistische schilderwijze, maar leiden de blik ver volgens naar de ruimte: de wereld ach ter de dingen. Dat wordt bereikt door de compositie, maar vooral ook door het licht, dat de voorwerpen modelleert, en door de schaduw, die de ruimtelijk heid benadrukt. Het stilleven toont de relatie tussen voorwerpen, licht en ruim te. Juist die relatie is het onderwerp van Dori Schoonderwoerds werk. Een stilleven van Dori Schoonder woerd. Mark van Loon (1966) studeerde aan de AKI-kunstacademie in Enschede. Hij maakt sculpturen, meubels en speel goed. Op de tentoonstelling in Het Slak kenhuis zijn de houten speelobjecten te zien. Hij ontwerp modellen en voert deze uit in eigen werkplaats. Dieren zijn een belangrijke inspiratiebron. Hij pro beert in het ontwerp zo dicht mogelijk bij de vorm en de specifieke eigenschap pen van het dier te blijven. Naast de vorm zijn kleuren erg belang rijk voor Mark van Loon. Hij gebruikt de natuurlijke kleuren van het dier en zoekt daarbij naar bijzondere tinten die het kleurgevoel van kinderen kunnen ontwikkelen. Door het bijzondere vorm en kleurgebruik is het werk behalve speelgoed ook kunst voor kinderen, ouders en grootouders. De expositie in Het Slakkenhuis, het presentatiecentrum van Jean-Marie van Staveren en Karin Bosboom-de Bruin, duurt tot en met 31 maart. De ope ningstijden zijn: vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur (en op maandag 31 maart - Tweede Paasdag - eveneens van 12.00 tot 17.00 uur). Steenhoff straat 46, tel. 60195 77 Donderdag 27 februari "Fargo" is niet alleen een ode aan het gekeuvel, maar in al zijn pracht een ode aan de film. En als gitzwarte komedie is het een parodie op het true crime-gen- In het besneeuwde plaatsje Fargo, in North Dakota, smeden een guitige Jer- ry Lundegaard (William H. Macy) en de twee criminele minkukels Carl Showal- ter (Steve Buscemi) en Gaear Grimsrud (Peter Stormare), een eigenaardig plan. Ze willen gezamenlijk de vrouw van Jer- ry ontvoeren en dan gedrieën het door haar vader te betalen losgeld verdelen. Steve Buscemi speelt de nerveus blaten de Carl Showalter, een aanwijzing dat het hele plan vast vreselijk mis zal lopen. Het sneeuwwitte beeld, waarmee "Far go" opent, zal allengs worden besmeurd met grote druppels bloed. Alle films van de gebroeders Coen, broer Ethan was verantwoordelijk voor de productie, weten met de beginscène de toon te zetten. Anders dan de aan kondiging doet geloven, is de film niet gebaseerd op waargebeurde feiten. De Coen broers hebben hun voorliefde voor verhalen altijd ten volle uitgebuit en lijken ook nu een spel te spelen met de goedgelovigheid van de meeste kij kers. Het verhaal is waar als we het ge loven! In ieder geval leren we hierdoor veel van die merkwaardige inwoners van het lege noorden van de Verenigde Staten. De film is doorspekt met vrolijke uitroepen en het slimme script is in zeer goede handen bij de acteurs. "Fargo" kan de filmliefde aanwakkeren tot grote vlam men.' Aanvang 20.30 uur. Entree f 9.00-cjp/ 65+f7,00. Reisgenoten gezocht voor een reis door Jazzland. Reisdoel: muzikale communi catie. Einddoel: samenspel. Reisleider: Rob van den Broeck. Vrijdag 11 april om 14.00 uur start bij voldoende deelname deze fantastische weekend-workshop. Het wordt gezellig en speels, maar bovenal een workshop van klasse. Rob, uitvoerend musicus, docent aan het conservatorium en com ponist, heeft in het verleden zeer succes volle workshops in het buitenland gege ven. Op verzoek wil hij graag in Artis hock zijn geweldige muzikaliteit en crea tiviteit delen met mensen die het leuk vinden om met hun instrument aan de gang te gaan. Iedereen die denkt muzi kale inbreng te hebben kan inschrijven. Enige leesvaardigheid is wel gewenst. Pianisten dienen keyboard of synthesi zer mee te brengen. Zondagavond is de uitvoering van het workshop orkest. Geïnteresseerden kunnen voor uitge breide informatie contact opnemen met Magdaleén Brithdsteder, tel. 6023216. 1 SOE Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Morgen is het lente Donderdag 20 maart van 20.00 tot 21.30 uur is er een lezing georganiseerd die de toepasselijke naam draagt: "Mor gen is het lente". De heer Van der Vïn- ne verzorgt een avond, waarin hij com posities Iaat horen van verschillende componisten, zoals van Joseph Haydn en Felix Mendelssohn-Bartholdy. Deze lezing gaat in op de verschillende invals hoeken van waaruit een aantal compo nisten de "lente" benaderen. Er zijn veel "ingrediënten" aan muziek toegevoegd om er een bepaalde sensatie mee te be leven, b.v. die gevoelens van verlangen, licht, natuur, woest ritueel, liefde of ver wachting kunnen oproepen. Muziek begrijpen is muziek waarderen. Daarom worden alle genoemde muziekvoorbeel den uitvoerig beluisterd en besproken. Voorkennis is niet nodig. Eén avond van 1,5 uur. Kosten f 10,-. Er is een korting van f 2,50 voor ieder een die op dit moment een cursus volgt aan de Volksuniversiteit of een cursist is van Van der Vinne. Adres voor deze avond: Griftland College, Noorderweg 79 te Soest. Van plantage tot in het kopje koffie Donderdag 10 april van 20.00 tot 21.30 uur geeft mevrouw M. Boot een lezing met als onderwerp: "Wat gebeurt er al lemaal met de groene koffieboon voor dat er een kopje geschonken kan wor den?" Er wordt een demonstratie gege ven van het brandproces en er is een diapresentatie over de groei en het pro ces tijdens en na de oogst van de kof fie. Tot slot volgt een rondgang langs de vitrines in het kleine museum. Natuur lijk is er ook een heerlijk kopje koffie. Eén avond van 1,5 uur. Kosten f 10,-. Adres: The Golden Coffee Box, Teding van Berkhoutstraat 3 te Baarn. Sleutelen aan de fiets Donderdag 10 april van 19.00 tot 21.00 uur begint de cursus "zelf sleutelen aan de fiets" van H. Ras. Er zal geleerd wor den hoe kleine mankementen aan de fiets verholpen kunnen worden. Ook wordt er aandacht besteed aan preven tie (controle en onderhoud). Belangrijk is ook dat als het donker is het licht al tijd brandt, er zijn verscherpte politie controles. Geschikt voor elke leeftijd! Aantal lessen: twee van 2 uur. Cursus prijs: f 35,- incl. koffie en klein materi aal. Cursusadres: werkplaats fa. Profile, Nieuweweg 97 te Soest. Voor informatie en inschrijving: maan dag van 13.00-16.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur; Volks universiteit, gebouw Orlando, Di Lasso straat 65, Soest, tel. 6022195. (Deze week vakantie). 'Het college is stomverbaasd als gedachten in Soesterberg let Laat ik u verzekeren dat ook raadsleden dit pertinent niet I kennen. Ik zweer u, met de ham mijn hart, dat dit niet waar is', at een nogal gebeten wethouder Neks Blommers op de opmerl dat Soesterberg niet als een waardig deel van Soest wordi kend. Het gebeurde allemaal op de woen: avond van 19 februari in de grote van het dorpshuis Burgstede. Om acht uur was de ruimte gevuld me geveer veertig personen, waarvan der dan de helft uit inwoners va vliegdorp bestond. Het overgrote waren ambtenaren en politieke t die even over de bult mee waren men. Een forum, bestaande uit d< houders mw. Blommers, dhr. Van tenstein en Ten Hove en de gemi secretaris de Kam, had achter de i foons plaatsgenomen. Mw. Blor heette als loco-burgemeester een welkom en verontschuldigde 1 meester de Widt die vanwege gri< aanwezig kon zijn. 'Ik verzoek u o ge clementie als het niet zo geroul gaat', was haar verontschuldiging gelijk onder de in druk van deze heid verliep de avond uitstekt bleef het bekende Soesterbergsi werk achterwege. Verkeer Wethouder Ten Hove beet het op de vraag van de bewonerecor Gemar of op de kruising Kan Mercury nu eindelijk een be\ fietsoversteekplaats icon worder liseerd. Het zou allang geregeld het in de gemeente Soest lag. J gedeelte is eigendom van de ge Zeist en die weigert alle medev Ook van een grenscorrectie v niets weten. De markering van steek wordt nu duidelijker gem Welke maatregel denkt de ge Soest te nemen om geluidsovei de snelweg A-28 te voorkom antwoord was duidelijk: geen. Wethouder Van Logtenstein erl ruime overschrijding daarvan gemeente kan geen enkele vuis Wel is er een inbreng bij de aa nieuwe rijstroken. Is de gemee bereid zoab (zeer open asfalt t de rijbanen van de snelweg A- leggen, waardoor er minder 1: gejpidshinder? Van Logtenste mee dat er destijds een epo: aangebracht en dit dezelfde heeft als zoab. Uit ervaring zoab aanmerkelijk minder gel maar die ervaring heeft de v kennelijk nog niet opgedaan, toename van verkeer op deze Wat is het standpunt van de met betrekking tot uitbreiding roken? Dat is er nog niet, Rijkswaterstaat deze uitbre hoog op haar agenda heef! mogelijk pas in 2004 of late gesproken gaat worden. Mw. Wels attendeerde op d problemen op de hoek Mc berg/Gen. Winkelmanstraat keren van auto's op de trot Blommers herkende dit als e< ne kwaal, die alleen verholpe den door een gerichte surve de politie. Ook zal de gemee 't Hoogt hierop attenderen deed ze een beroep op de go de betreffende bestuurders. Afvalcontainers De afvalcontainers bij de du gen blijven een probleem v< treft het gescheiden huisvuil, zal hierop scherp worden gei Van Logtenstein liet zich nie wijze waarop deze controle vinden: 'Dat zullen de ove ondervinden'. De GFT-con den niet helemaal geleegc veel stankoverlast ontstaa gingsdienst zal hierop wor< deerd. De containers worde en 24 oktober gereinigd. Wil de gemeente de stra« uitbreiden die minimaal is dit euvel zich ook in Soe wordt het in 1998 in behar men. Mogelijk dat daarna deel ervan wordt aangevul berg staan op diverse plai en glascontainers, echt Soesterberg-Noord. Van beloofde dat dit op korte 1 herzien. De afgelopen wii straten zeer glad, wanneei nenwegen gepekeld? All nekkige en langdurige gla werd nogmaals gewezen o houden van de eigen stoe Vragen VSB Ook de Vereniging Soestf kreeg antwoord op haa schriftelijke vragen. Het 2 monisch Orkest had sub: om op Koninginnedag i Kinderen van 7 tot en n nen op woensdag 5 maa met volleybal bij AGA van de club mogen dai meenemen. De special begint om 16.00 uur. pannenkoeken geservee film vertoond. AGAVS bekijkt momei gelijkheden zijn om ee nooi op te zetten. Als bedoeling dat dit een rend toernooi wordt.

Soester Courant | 1997 | | pagina 14