fiiir yiTII I KSGSmi Soesterberg volwaardig deel Soest Eiken 'Beestenboel' in De Drie mm V. GRONINGEN Gratis advies Verongelukte militairen naar vliegbasis gebracht Egghermonde geluidsdicht WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 VR1JWILLIGERSHULP NODIG? J Medische dienst Burgerlijke Stand| Hulpverlening BADMINTON Radio M komt naar dorpshuis Burgstede V00RJAARS VLOOIENMARKT ZATERDAG 1 MAART GRATIS TOEGANG 'De Drie Eiken' Agenda i Kerkdiensten Speciale aanbieding SANITAIR Sinds kort ook rijksmonument Ongeslagen Badso 6 haalt titel binnen KORFBAL KVO handhaaft zich na ombuigen van grote achterstand Yoorjaarsbeurs kinderkleding Keuvelen met het College van B. en W. Volleybaltraining bij AGAVS voor jonge introducees Reiscommissie KBO houdt elke maand 'inloop-uurtje' Engels spreken in het openbaar Elfstedentocht met klunen Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 het terrein van het landgoed Centraal Meldpunt VrijwiHigershulp Soest - Soesterberg werd in het dienstencen- ren, olifanten en nog veel meer soorten traditioneel, bestaande uit het beroem- Zondag 2 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 18 februari: Gerda Geertruida Schip- per-Kos (72), Chr. Huijgenslaan 51. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06.-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. 'Radio Utrecht' was de kreet van vroe ger, nu is het 'Radio M' geworden. Deze provinciale zender, gevestigd in Zeist, richt dinsdag 4 maart a.s. van 18.00 tot 19.00 uur haar zender op het dorpshuis de Burgstede in Soesterberg, voor de uitzending van het programma: 'De stem van M'. Het is een live-uitzending onder leiding van de Soester Anton van der Neut en te beluisteren via de kabel of 100.1 FM. Vele plaatsgenoten zijn uitgenodigd om in dit programma hun stem te laten ho ren over echt dorpse zaken. Actuele za ken - voorzover die er zijn - kunnen di rect worden genoemd waarin komische opmerkingen op prijs worden gesteld. Belangstellenden zijn van harte welkom deze uitzending in de Burgstede bij te wonen. Het is de bedoeling dat het een gezellig en ontspannen programma gaat worden. AUTORIJSCHOOL Theoriecursus start op 12 maart om 19.00 uur. Voor auto, motor en bromfiets. Theoriecursus f 155,- theorie-examenkaart. De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 0346-35 23 15/35 22 72 b.g.g. 3520 88 Autotelefoon 06 - 52 87 88 59 in het Dorpshuis Burgstede in Soesterberg van 10.00 -16.00 uur. Inlichtingen: 0346 - 35 19 75 &£M Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Indonesië Vrijdag 28 februari is men te 14.00 uur welkom in het dienstencentrum voor een lezing, diaserie en fotosessie over Indonesië, georganiseerd door de Der de Wereldgroep Soest. Warme maaltijd Dinsdag 4 maart wordt om 12.30 uur de warme maaltijd geserveerd. Het menu bestaat deze keer uit soep met griesknu- del, wiener schnitzel, gekookte aardap pelen, gemengde sla en doperwten, ap- felstrudel met warme vanillesaus. Kos ten 7,50 pp. Opgave tot 3 maart 12.00 uur via tel. 351402. Lente-creatiefmarkt Zaterdag 8 maart wordt van 10.00 tot 14.00 uur de Lente-creatiefmarkt in het dienstencentrum gehouden. Hobbyisten tonen er hun creatief kunnen. Toegang gratis. Woensdag 26 februari 14.00 jeugd Odeon, Drie Eiken 20.00 verg. VSB, Burgstede Vrijdag 28 februari 14.00 lezing Indonesië, Drie Eiken Zaterdag 1 maart 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank Maandag 3 maart 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 4 maart 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken 18.00 Soesterberg Radio Utrecht 19.00 wijnproeven, de Wijndoos Opgaven: tel. 351252. t Electrotechnisch installatieburo Llchtstudio Gas, water en c.v. installaties Inbouw reservoir compleet met V&B toilet en montage. Een compleet gemonteerd systeem voor slechts 1500 (incl. BTW) excl. tegels en tegelwerk. Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 De vlaggen hingen in de Dumoulin- kazerene aan de Amersfoortse straat halfstok. Twee militairen had den door een tragisch ongeval in Bosnië het leven verloren en ver scheidene anderen waren daarbij gewond geraakt. Vol goede moed waren ze als SFOR- eenheid naar het voormalig Joegoslavië vertrokken en ze konden het daar goed vinden. Uiteraard, men was niet thuis en vooral in het begin was het even wen nen. De dagelijkse opdrachten werden uitgevoerd zoals ze dat zo intens goed hadden beoefend. En juist dankzij die bijzondere training in Duitsland, ging het uitstekend. Maar dan die dag die niet vooraf kon worden ingestudeerd. Het zo maar weg glijden van een zwaar gepantserd voer tuig op een punt waar het niet slechter kon. Het neerstorten in een gapende diepte, een situatie die we in het vlak ke Nederland niet of nauwelijks kennen. Gelukkig waren er de snelle helpende handen van de plaatselijke burgerij. Echter de prijs was hoog, veel te hoog. Jonge mensen, die enkele maanden daarvoor op het exercitieterrein van de Dumoulinkazerne hun trouw hadden beloofd met de krachtige bevestiging van de eed: zo waarlijk helpe mij God almachtig'. Hun leven werd ineens beëindigd. Voor hen lag een nieuwe toe komst. 'Het is voor ons een uitdaging,' hadden ze gezegd. Ook zij zullen op 4 mei in veler gedach ten zijn, omdat zij daar waren 'voor de vrijheid'. In alle stilte werden hun licha men op de vliegbasis Soesterberg aan de familie overgedragen. De jeugdige badmintonners van Badso- 6 werden vorige week gehuldigd. Ze wonnen glansrijk alle competitiewed strijden en kunnen zich nu met recht kampioen noemen. Door onder andere gladheid vervielen twee wedstrijden, maar dit stond de titel niet in de weg. Het team, bestaande uit Ruud Stech- wey, Raymond van Deijl, Michelle Waddell, Julika IJsseldijk en Petra Creutzberg, kon bij verhindering van één der spelers rekenen op prima inval lers, namelijk Michel van der Linden en Cindy Stechwey. KVO heeft zich gehandhaafd in de dis trictsklasse door met 18-15 te winnen van RDZ. In de eerste helft hadden de Zeisters het betere van het spel en ze namen een 4-6-voorsprong. Daarna kreeg KVO meer grip op de wedstrijd. De achterstand groeide nog tot vijf doelpunten, maar vervolgens sprong KVO naar 14-11. Deze voor sprong werd niet meer uit handen gege ven. Topscorer bij KVO werd Rob de Peuter met zes doelpunten. Overige uitslagen: KVO 2-Woudenberg 4 18-6, Midlandia 3- KVO 3 10-11, Odik 4- KVO 4 15-5, KVO 5-Doorn 5 11-6, KVO Cl-SVMM Cl 7-2. Zaterdag 8 maart a.s. wordt op Sterren- berg de traditionele 'vooijaarskinderkle- dingbeurs' gehouden. Kopers zijn tussen 09.30 en 12.00 uur welkom in gebouw de Kosmos op het terrein van Sterren- berg. Tweedehands kleding kan voor de verkoop worden ingebracht op vrijdag 7 maart tussen 18.30 en 20.00 uur in ge noemd gebouw. Gevraagd wordt lente/ zomerkleding die onbeschadigd, schoon en van deze tijd moet zijn. De netto- opbrengst van deze beurs wordt ter be schikking gesteld aan de kinderafdeling van een ziekenhuis in Lesotho (Zuid- Afrika). Voor informatie en/of het aan vragen van verkoopnummers kan men contact opnemen met Mattie Schreu- ders, tel. 030-2890076, Nelleke van Westrenen, tel. 030-6920156, of Rinie Peters, tel. 033-4634648. Afvalcontainers De afvalcontainers bij de duplexwonin- gen blijven eeti probleem voor wat be treft het gescheiden huisvuil. Na 1 maart zal hierop scherp worden gecontroleerd. Van Logtenstein liet zich niet uit over de wijze waarop deze controle zou plaats vinden: 'Dat zullen de overtreders wel ondervinden'. De GFT-containers wor den niet helemaal geleegd, waardoor veel stankoverlast ontstaat. De reini gingsdienst zal hierop worden geatten deerd. De containers worden op 26 juni en 24 oktober gereinigd. Wil de gemeente de straatverlichting uitbreiden die minimaal is? Aangezien dit euvel zich ook in Soest voordoet, wordt het in 1998 in behandeling geno men. Mogelijk dat daarna jaarlijks een deel ervan wordt aangevuld. In Soester berg staan op diverse plaatsen papier en glascontainers, echter geen in Soesterberg-Noord. Van Logtenstein beloofde dat dit op korte termijn wordt herzien. De afgelopen winter waren de straten zeer glad, wanneer worden bin nenwegen gepekeld? Alleen bij hard nekkige en langdurige gladheid. Verder werd nogmaals gewezen op het schoon houden van de eigen stoep. Vragen VSB Ook de Vereniging Soesterbergs Belang' kreeg antwoord op haar ingediende schriftelijke vragen. Het Zeister Philhar- monisch Orkest had subsidie gevraagd om op Koninginnedag in Soesterberg Kinderen van 7 tot en met elf jaar kun nen op woensdag 5 maart kennismaken met volleybal bij AGAVS. Jeugdleden van de club mogen dan een introducé meenemen. De speciale jeugdtraining begint om 16.00 uur. Daarna worden pannenkoeken geserveerd en een teken film vertoond. AGAVS bekijkt momenteel wat de mo gelijkheden zijn om een scholierentoer- nooi op te zetten. Als dit lukt, is het de bedoeling dat dit een jaarlijks terugke rend toernooi wordt. de Friese slokje. Aan het eind van de middag werden de drie winnende groepen met bijna echte medailles omhangen, evenals de poedel prijs. Toch moest het Elfstedentochtbe- stuur nog even vergaderen over een ge mist controlepunt, maar aangezien het betrokken dier niet in de prijzen viel werd dat met de mantel der liefde be dekt. Leiding, bestuur en deelnemers besloten de middag met snert, rogge brood en katenspek. De foto toont enkele deelnemers en controleurs bij het controlepunt in Har- lingen, waar moed werd ingedronken. 'Hardstikke mooi ijs, goede verzorging en veel plezier, wat wil je nog meer', al dus een deelnemer. Egghermonde aan uc uuuuuig- straat staan sinds oktober vorig jaar bestelauto's met de kreet: De bracht van teamwork. Ze maken deel uit van de Van Wijk Groep BV met ves tigingen in De Meern, Amsterdam en Amersfoort. In het kader van het voorkomen, althans het aanmerkelijk doen verminderen van geluidsoverlast van vliegtuigen, behoort ook landgoed Egghermonde tot de per celen die hiervoor in aanmerking ko men. Alle ramen moeten derhalve wor den verwijderd en van dubbelglas voor zien, een operatie die in totaal een half jaar in beslag zal nemen. Het is niet alleen het plaatsen van de vele ramen, maar ook de binnenafwer king waaraan veel tijd en zorg wordt besteed. Omdat het landgoed Eggher monde onder de Rijks Monumenten zorg valt, moet de de authenticiteit zo goed mogelijk bewaard blijven. Daarom is een aparte timmerman, gespeciali seerd zijn het herstellen van oudheid kundige gebouwen, in de arm genomen en verricht vakwerk wat men niet veel meer ziet. Na deze ingrijpende renova tie komt de schilder en wordt het fraaie landgoed in kleur gezet. Om aan de vele verzoeken te voldoen, heeft de reiscommissie van de KBO Soest/Soesterberg besloten één keer per maand ook in Soesterberg een 'inloop uurtje' van 10.30-11.30 uur te houden. De eerste keer zal zijn op 5 maart in De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Op dit 'inloop-uurtje' kan men informatie ver krijgen over alle activiteiten van de KBO. Het is de bedoeling dit 'inloop- uurtje' te houden op iedere eerste woensdag van de maand. Aanwezig zul len zijn onder anderen de dames A. Pley, H. Ketelaar en R. Korte-Tieland. Een kopje koffie staat klaar. Nieuwe le den zijn natuurlijk welkom; voor deze mensen ligt een informatie-envelop klaar. Twee leerlingen van de OSG Schoon oord te Zeist, Bastiaan van der Tang uit klas H4 en Almir Karaman uit klas H5, zullen deelnemen aan de internationa le schoolcompetitie 'Engels spreken in het openbaar'. De competitie wordt ge organiseerd door het Genootschap Ne- derland-Engeland en de English Speaking Union en zal plaatsvinden op zaterdag 22 februari a.s. in Utrecht. Bas van der Tang zal een toespraak houden over Zuid-Afrika met ais titel 'South Africa: a diamond of a republic'. Almir Karaman is een leerling afkomstig uit Bosnië. Zijn toespraak heeft als onder werp: 'The story from Sarajewo'. De Nederlandse finale van de competitie wordt op zaterdag 12 april gehouden in het auditorium van de firma Glaxo Wel lcome te Zeist. Daar worden de vier sprekers uitgekozen die Nederland zul len vertegenwoordigen op de internatio nale finale te Londen van 20 tot 23 mei a.s. Wethouder Van Logtenstein (r.) had het druk met vragen, zoals hier van Cor Brandes. Busje Ten Hove erkende dat hij destijds met veel tamtam het dorpsbusje had aange kondigd. Maar landelijke wijzigingen op het gebied van het openbaar vervoer hebben voor een lang uitstel gezorgd. Vroeger was het MidNed die veel, zo niet alles had te vertellen. Dat is nu de provincie geworden, maar die is op die taak nog niet voorbereid en heeft tot 1 januari 1998 ook deze zaak voor zich uitgeschoven. Is de strook grond aan de Batenburger- weg nu een hondenuitlaatterrein of een parkeerplaats? Het eerste. De strook wordt binnenkort opnieuw ingezaaid. De politie zal worden verzocht erop toe te zien dat het niet als parkeerplaats wordt gebruikt. De ingediende schriftelijke vragen wa ren hiermee behandeld en dus was er tijd voor mondelinge nabranders. Soesterberg wordt binnen Soest volgens iemand belachelijk gemaakt, daarbij wees hij op de Nieuwjaarsreceptie. Daarom pleitte hij voor een volwaardi ge erkenning van Soesterberg als dorp. Als door een wesp gestoken reageerde mw. Blommers, waardoor er toch nog enig vuurwerk ontstond. Zij wees op de eigen verantwoordelijkheden van «Soesterberg door deelname op politiek gebied. Slechts mw. Wil Stekelenburg is het enige raadslid van Soesterberg en die kon volgens Blommers best wél wat steun gebruiken. Ze had de vragenstel ler snel de mond kunnen snoeren door bijvoorbeeld vijf 'reële' onderwerpen te noemen waarin Soesterberg als minder volwaardig werd beschouwd, maar dat is vast een wapen voor de volgende keer. Vervolgens besloot Blommers het eerste gedeelte van de avond, dat nog voor negen uur was afgelopen. Daarna kon men de wethouders persoonlijk spreken. Kennelijk heeft Ries van Logtenstein een bijzondere portefeuille, want veel "klanten" stonden zelfs in de rij om hem te spreken. Soesterberg heeft voor 1997 weer met het college van drie wethouders gespro ken. Gezien de opkomst en de reacties is het vliegdorp kennelijk tevreden en dat mag ook wel eens gezegd worden. 'Het college is stomverbaasd als die gedachten in Soesterberg leven. Laat ik u verzekeren dat ook alle raadsleden dit pertinent niet her kennen. Ik zweer u, met de hand op mijn hart, dat dit niet waar is', aldus een nogal gebeten wethouder mw. Neks Blommers op de opmerking dat Soesterberg niet als een vol waardig deel van Soest wordt er kend. Het gebeurde allemaal op de woensdag avond van 19 februari in de grote zaal van het dorpshuis Burgstede. Om ruim acht uur was de ruimte gevuld met on geveer veertig personen, waarvan min der dan de helft uit inwoners van het vliegdorp bestond. Het overgrote deel waren ambtenaren en politieke bobo's die even over de bult mee waren geko men. Een forum, bestaande uit de wet houders mw. Blommers, dhr. Van Log tenstein en Ten Hove en de gemeente secretaris de Kam, had achter de micro foons plaatsgenomen. Mw. Blommers heette als loco-burgemeester een ieder welkom en verontschuldigde burge meester de Widt die vanwege griep niet aanwezig kon zijn. 'Ik verzoek u om eni ge clementie als het niet zo geroutineerd gaat', was haar verontschuldiging. Mo gelijk onder de in druk van deze open heid verliep de avond uitstekend en bleef het bekende Soesterbergse vuur werk achterwege. Verkeer Wethouder Ten Hove beet het spits af op de vraag van de bewonerscommissie Gemar of op de kruising Kampweg/ Mercury nu eindelijk een beveiligde fietsoversteekplaats kon worden gerea liseerd. Het zou allang geregeld zijn als het in de gemeente Soest lag. Juist dat gedeelte is eigendom van de gemeente Zeist en die weigert alle medewerking. Ook van een grenscorrectie wil Zeist niets weten. De markering van de over steek wordt nu duidelijker gemarkeerd. Welke maatregel denkt de gemeente Soest te nemen om geluidsoverlast van de snelweg A-28 te voorkomen? Het antwoord was duidelijk: geen. Wethouder Van Logtenstein erkende de ruime overschrijding daarvan maar de gemeente kan geen enkele vuist maken. Wel is er een inbreng bij de aanleg van nieuwe rijstroken. Is de gemeente Soest bereid zoab (zeer open asfalt beton) op de rijbanen van de snelweg A-28 aan te leggen, waardoor er minder last is van geluidshinder? Van Logtenstein deelde mee dat er destijds een epoxielaag is aangebracht en dit dezelfde werking heeft als zoab. Uit ervaring blijkt dat zoab aanmerkelijk minder geluid geeft, maar die ervaring heeft de wethouder kennelijk nog niet opgedaan. Er is een toename van verkeer op deze snelweg. Wat is het standpunt van de gemeente met betrekking tot uitbreiding van rijst roken? Dat is er nog niet, aangezien Rijkswaterstaat deze uitbreiding niet hoog op haar agenda heeft staan en mogelijk pas in 2004 of later hierover gesproken gaat worden. Mw. Wels attendeerde op de parkeer problemen op de hoek Moerbessen- berg/Gen. Winkelmanstraat en het par keren van auto's op de trottoirs. Mw. Blommers herkende dit als een algeme ne kwaal, die alleen verholpen kan wor den door een gerichte surveillance van de politie. Ook zal de gemeente via Op 't Hoogt hierop attenderen en verder deed ze een beroep op de goede wil van de betreffende bestuurders. een koffieconcert te geven. De gemeen te had dit afgewezen, omdat zij sinds 1995 geen geld uitgeeft aan uitvoerin gen. De VSB heeft verzocht dit stand punt alsnog te herzien. Een nieuwe aan vraag kan in samenwerking met het Oranje Comité worden ingediend, waar door de zaken anders komen te liggen en mogelijk wel een subsidie kan wor den verstrekt. In de geluidswal langs de A-28 is mod der weggespoeld, waardoor gaten zijn ontstaan. De gemeente zal voor eind maart de gaten dichten en de wallen voorzien van nieuwe klimbeplanting. Wat is het beleid van de gemeente met betrekking tot het Kamp van Zeist? Nu militaire instellingen daaruit vertrekken komt veel terrein vrij. Het bedrijfsleven ziet dit als uitbreiding van het industrie terrein, terwijl de bevolking vreest dat er dan nog meer geluidsoverlast zal ko men. Bedrijfsterrein is schaars in de ge meente, alleen aan de Sterrenbergweg is nog wat ruimte. Kamp van Zeist zou als randvoorwaarde uit 15ha natuurgebied en 15ha bedrijven kunnen bestaan. De fensie wil haar dure infrastructuur niet zo van de hand doen. Ook moet er re kening mee worden gehouden dat het Mil. Luchtvaart Museum daar blijft en mogelijk nog gaat uitbreiden. Vervol gens dingen de gemeenten Zeist en Leusden nog mee, waardoor men met vele petten rondom de tafel zit. Eind maart zullen de eerste plannen bekend gemaakt worden, met daarin een even tuele keuzebepaling. Wordt de weekmarkt nu wel of niet ver plaatst? De marktkooplui staan liever bij winkels. En blijft de markt op de Rademakerstraat? Blommers raadde het ook af de markt elders te plaatsen om dat zulks wel eens funest voor het voort bestaan van de markt kon zijn "en u heeft zo'n gezellige markt hier in Soesterberg". Kunst was in Soesterberg gepland, hoe staan de zaken er nu voor? De provin cie heeft haar toezegging in het verleden ingetrokken. In de tussentijd is op basis van een particulier initiatief het begrip kunst in de zin van "Soesterberg, baker mat van de luchtvaart" ontstaan. Na de zomer zal dit een vervolg hebben waar in het begrip kunst, in de zin zoals de gemeente die ziet, een vervolg kan heb ben. trum De Drie Eiken de zeer ge slaagde Elfstedentocht nog eens over gedaan. Mourits Apon, Dick van Dillen, Anneke Pley en Bets de Vlaming hadden een complete spelmiddag in elkaar gezet die klonk als een klok. Ongeveer zestig ouderen waren hierop afgekomen en beleefden inderdaad een Elfstedentocht. Het was eerst melden in de Frieslandhallen waar vijf gulden voor de hele toer met inwendige verzorging moest worden betaald. Vervolgens werd in groepen van drie personen gestart om het wedstrijdelement te verhogen. Elke groep kreeg de naam van een dier en derhalve zag men die middag apen, be- dieren door De Drie Eiken lopen. 'Een beestenboel' aldus één van de enthou siaste deelnemers. Twaalf Friese dorpen en steden moes ten worden aangedaan met de daarbij behorende controleposten. De start was uiteraard in Leeuwarden en het spel liep achtereenvolgens via IJlst: geblinddoekt ezelstaart plaatsen; Sloten: ringwerpen; Staveren: koppen omver gooien; Hinde- loopen: tafelbiljard;' Workum: sjoelen; Harlingen: behendigheidsspel; Frane- ker: dartspel; Dokkum: 4 op een rij en tenslotte Leeuwarden met puzzel oplos sen en klunen. Bij elke controlepost kreeg men een letter en van de elf let ters in totaal moest men de slagzin 'koek en zopie' raden. Ook waren de prijzen h

Soester Courant | 1997 | | pagina 15