50 00 75 600 D00 Besturen zetten in op snelle integratie hartverwarmend lj95 'Trainingsachterstand1 Stam/SoVoVo Vrij eenvoudige zege koploper SEC Van der Veer toch al weg bij Hees Soest stijgt met stip drie plaatsen Vlekkeloze 'generale1 Smeeing/BDC I Dter SEC niet opgewassen tegen fysiek geweld Garuda Maluku PAGINA 16 5.95 j i 10.95 8.95 3.50 4.95 _5.< i WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 SOESTER COURANT Ledenvergaderingen SEC, Soest en VVZ'49 op woensdag 12 maart Agnes Brunninkhuis steekt vtvuwenploeg weer helpende hand toe VOLLEYBAL Peter van den Berg scoort weer tweemaal voor groenwitten Bestuursleden nemen technische leiding voorlopig over VOETBAL ZAALVOETBAL Verraderlijke 'Firtina' vernietigend KORFBAL Eemvogels krijgt met invallers weer pak slaag Dakwerken PAGINA 17 Meer afstand van degradatie door moeizaam succes tegen UW VOETBAL zondag Handballers klaar voor topduel met mede-koploper Animo HANDBAL ■Hee"F-r tot>\vjGr 1 ^'ioi»0Cr€W enoeg is, krijgt u ook itis een onderhouds- subsidie n zuinige VANBETER 535 - 602 06 44 1.00 ORF IE k sast C1000) A en P) trt.. 1997 Op woensdag 12 maart houden SEC, Soest en WZ'49 een ledenvergade ring, waarbij de clubs afzonderlijk van elkaar besluiten of ze instemmen met de voorgenomen integratie. De besturen van de voetbalverenigingen hebben al een convenant ondertekend. Reeds volgend seizoen zouden de clubs moeten verder gaan als één zaterdag- en één zondagvereniging. Het woord is nu aan de ledenvergaderingen die binnen de structuur van hun clubs de beslissende stem hebben. Als er in de drie voetbalkantines een akkoord wordt bereikt over de integra tie, maar de uitvoering ervan meer tijd vergt, kan het zo zijn dat de integratie pas in het seizoen 1998-'99 van start gaat. De drie besturen zetten echter in voor een snelle uitvoering. Zelfstandigheid Naar verwachting zullen de ledenverga deringen van WZ'49 en Soest zonder noemenswaardige problemen instem men met de integratie. Bij SEC zal de discussie mogelijk meer voeten in aarde hebben. Al eerder werd in deze krant gepubliceerd dat een aantal leden van SEC van plan is alles in het werk te stel len om de zelfstandigheid van de vere niging te waarborgen. Vrij algemeen is bekend dat enkele tegenstanders van de integratie zich inmiddels hebben aange meld als lid van SEC, zodat ze op 12 maart kunnen stemmen. Mocht een van de ledenvergaderingen het voorstel voor de tegen de integratie verwerpen, dan is het huidige plan van de baan. Hetgeen niet wegneemt dat de veldsportclubs vanaf volgend jaar 200.000 gulden moeten bezuinigen. Voor de voetbalclubs betekent dit in elk geval dat ze velden moeten inleveren. SEC zou dan waarschijnlijk moeten ver huizen naar de hoek van de Bosstraat en de Wieksloterweg en genoegen moeten nemen met twee speelvelden, twee min der dan nu. De besturen van de drie voetbalclubs gaan er vooralsnog van uit dat de inte gratie doorgaat, In mei van dit jaar is al een algemene ledenvergadering gepland voor de nieuwe zaterdag- (Eemweg) en zondagvereniging (Bosstraat-Oost). In september zouden de algemene leden vergaderingen volgen. WZ'49 en Soest zullen de namen van hun vereniging en clubblad veranderen en ook worden de clubkleuren aange past. De selecties van SEC-zaterdag en WZ'49 worden samengevoegd, even als die van SEC-zondag en Soest. Het is de bedoeling dat de recreatieve elftal len in zijn geheel bij een van de twee nieuwe clubs terecht kunnen. De zaal- voetbaltak van SEC komt onder verant woordelijkheid te vallen van de nieuwe zaterdagvereniging. Voorwaarde van de clubbesturen is dat de gemeente de accommodaties aan de Eemweg en op de Bosstraat-Oost ver beteren. De Vereniging Sportraad Soest zou hierover al overeenstemming heb ben bereikt met wethouder Ries van Logtenstein. Behalve de integratie van de voetbalclubs staat ook de verhuizing van MHC Soest en De Knickerbockers naar de Bosstraat-West (huidige SEC- terrein) op stapel. De Gemshoorn, evenals de hockeyers en de softballers gevestigd aan de Koningsweg, zou bij Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaek- weg moeten worden ondergebracht. Voor deze clustering van veldsportac- commodaties heeft de gemeenteraad eerder 5,5 miljoen gulden (inclusief btw) beschikbaar gesteld. De verwach ting is dat de gemeente dit bedrag op schroeft tot 6,5 miljoen (exclusief btw). Dit wordt mede mogelijk gemaakt, doordat de clustering en de integratie op jaarbasis meer geld besparen dan de opgelegde 200.000 gulden. De fracties die in de gemeenteraad zit ten, praten op woensdag 5 maart in de commissie milieu over de clustering. Omdat de standpunten van de fracties dan in principe duidelijk moeten zijn, is 12 maart vastgesteld als de datum voor de ledenvergaderingen. De leden van SEC, Soest en WZ'49 hebben vandaag de uitnodiging voor deze bijeenkomsten in de bus gekregen. Zowel aan de Eemweg als op de Bos straat-West en -Oost beginnen de ver gaderingen om 20.00 uur. 'Beste resultaat' De leden beschikken inmiddels over het convenant én het begeleidend schrijven. Daarin stellen de besturen van de voet balclubs het volgende: "We zijn bereid alle informatie te geven, die van belang kan zijn, maar zijn er tegelijkertijd van overtuigd dat de voorgestelde integratie het beste resultaat is om de opgelegde bezuinigingen op te vangen. Voetbal is vaak emotie, maar de werkelijkheid mag niet uit het oog worden verloren." Hoewel de vrouwenploeg van Stam/SoVoCo wel degelijk drie maal per week aan het oefenen is, zijn de eerste tekenen van trainings achterstand waarneembaar. Na een week of vier zonder vaste begeleider is het team het tempo kwijtgeraakt. Agnes Brunninkhuis stelde dit zaterdag vast tijdens de met 3-0 verloren wed strijd tegen Set Up'65. "Als er geen trai ner bij is en als je minder fanatiek traint, raak je snel het tempo kwijt," aldus de ex-volleybalster die in de donderdag sessies het accent op het tempo zal leg gen. Want hoewel Brunninkhuis eigenlijk geen tijd heeft, zal ze de eerste divisie- ploeg toch eenmaal per week trainen. Bovendien heeft de trainster, die in de cember en januari al inviel, toegezegd de coaching tijdens de vier resterende thuiswedstrijden op zich te nemen. En daarmee is Stam/SoVoCo voor een deel uit de brand geholpen. J t Dat ze zaterdag meeging naar Ootmar- sum was reeds eerder afgesproken. Brunninkhuis kon dan meteen haar tweelingzus Els aan het werk zien. Els speelde zeer goed, net als haar teamge noten van Set Up'65 dat zich in ander halfjaar tijd een plek in de sub-top heeft verworven. Set Up'65 speelde zo sterk dat Stam/ SoVoCo nooit had gewonnen, zelfs had het Soester team het plafond van zijn kunnen bereikt. "Hooguit hadden we dan een setje gewonnen," zei Brunnink huis die eigenlijk niet ontevreden was over Stam/SoVoCo, omdat vrijwel alle onderdelen van het volleybalspel goed waren verzorgd. Alleen de pasing ver toonde mankementen, zodat Brunnink huis voldoende stof heeft om de donder dag-training te vullen. Ze zal zaterdag dus ook op de bank zit ten in de thuiswedstrijd tegen Formido Hoogezand/DAK (aanvang 17.00 uur), dat in de laatste competitieduels nogal wat punten verspeeld. Stam/SoVoCo heeft zestien punten. Hiervan heeft de ploeg er vijftien te danken aan de laat ste vijf duels in De Bunt. Winnen van Gemini was het herenteam aan zijn stand verplicht. En ondanks een valse start in de eerste set, waarin de Soesters het karwei te gemakkelijk op namen, pakten ze de volle buit in De Bunt: 12-15,15-13,16-14,15-11. Stam/SoVoCo maakte het zichzelf moeilijker dan de Hilversummers. De onbevangen spelende gasten pakten de eerste set en mochten later terugkomen van 13-8 tot 13-13. Jan Jansen was de wedstrijd begonnen met Richard van Rouwendaal en Roel Richmond. Omdat Van Rouwendaal niet doorkwam, werd hij vervangen door Jaap van der Vinne. In deze fase was het voornamelijk Ad van Brumme- len jr. die de punten voor Stam/SoVo- Co moest binnenslaan. Maar na de winst in de tweede set stokte Van Brum- melen op 14-14 in de derde set. Jansen zette Van Rouwendaal op zijn plaats en de jonge volleyballer trok brutaal de twee beslissende punten naar zich toe. In de vierde set kwam Stam/SoVoCo niet meer in de problemen, al zei Jan sen te hopen dat zijn ploeg de concen tratie langer kan vasthouden. "Het is slordig als je de bal steeds uit of in het net serveert. VOETBAL zondag Op vrij eenvoudige wijze heeft SEC zijn monopolie-positie in de derde klasse geconsolideerd. WIJ, waar tegen SEC in september een reeks van acht zeges startte, werd met 0-3 verslagen. In IJsselstein begonnen de favorieten voor de titel overdonderend en in de tiende minuut maakte Cees Dorrestein het openingsdoelpunt. Totdat er een half uur was gespeeld, ging SEC op de zelfde voet verder. VVU, dat als mid denmoter onder-, noch bovenin nog iets heeft te zoeken, creëerde alleen in de dertigste minuut een kans, maar die werd verijdeld door Edwin van de Luit- gaarden. Daarmee had de thuisclub al haar kruit verschoten. Bij SEC stonden Marco Martens en de herstelde Mark Boetekees weer in de basis. Met Luits Houkes en Ron Dase laar kwamen ze niet meer in de proble men. In de voorhoede liet Peter van den Berg zich regelmatig zien. Hij gaf vlak na de onderbreking een pass op Dorres tein, wiens schoenmaat net te klein was om de bal het beslissende tikje te geven. Daarna probeerde Van den Berg het zelf met een lob (bovenkant lat). Samenwerking In de 75ste minuut was het wel raak. De goede samenwerking tussen Dorrestein en Van den Berg werd in beeld gebracht met een voorzet van de eerste en een doelpunt van de tweede (0-2). Vijf mi nuten later fungeerde René van den Deijssel als de aangever. Met een schijn beweging zette Van den Berg de doel man van WD op het verkeerde been, waarna hij subtiel scoorde en zijn der tiende seizoenstreffer produceerde. Pierre Hoogers paste nog drie wissels toe. Hij verving Kemal Gurbuz voor Rik Nedersigt, liet Timo Timmer opdraven voor Dorrestein en ruilde Dennis Brons in voor Remco van Veenendaal. Geen enkele Seccer kreeg een kaart van de vrouwelijke scheidsrechter Boekweit- Peter. SEC wordt dit seizoen tot nu toe sowieso niet geplaagd door schorsingen. En dat is niet onbelangrijk met het oog op de komende wedstrijden. Voor de Soesters staan nog twee ontmoetingen op het programma met WOG, één van de achtervolgers die in principe het der de kampioensfeestje in negen jaar kun nen verstoren. Jaap van der Veer is niet langer de trainer van Hees. Niet geheel tegen de verwachtingen in werd vorige week met onmiddellijke ingang een punt gezet achter de samenwerking. Volgens voorzitter Daan Lazonder had tachtig procent van de spelers groep geen vertrouwen meer in de oefenmeester. Tot het einde van dit seizoen nemen de bestuursleden At van de Veen en Her man de Bree zowel de trainingen als de begeleiding voor en tijdens de wedstrij den voor hun rekening. In het restant van de competitie kan Hees zijn wonden likken en moet het alleen ervoor zorgen dat het hekkensluiter Allen Weerbaar achter zich houdt. Dit seizoen is naar de knoppen,Reali seert ook At van de Veen zich. Daarom heeft het bestuur gekozen voor een tus- sen-oplossing. Jeugdtrainer Ron Dase laar, die na de zomervakantie de leiding krijgt over de selectie, was in principe beschikbaar om de lege plaats van Van der Veer nu al op te vullen. "Maar we achten het verstandiger om Ron een verse start te geven in het nieuwe sei zoen," aldus Lazonder. Van de Veen, die verklaart dat Hees en Van der Veer in harmonie uit elkaar zijn gegaan, zat daarom zaterdag in de dug- out. Hij gunde de broers Bas en Wout van de Broek een basisplaats, waardoor de broers Jens uit Houten buiten de boot vielen. Achterin bezetten Ewout Jansen en Wout Blankensteijn het cen trum en dekten Peter van den Deijssel en Michael van den Broek de vleugels. Van de Veen zag verbetering in het elf tal dat meer inzet toonde. Met de 0-0 tegen WA'71 kregen de Soesters mis schien wel te weinig, want Jeffrey Dor- resteijn en Peter de Jong raakten zater dag op] de Verlengde Oude Utrechtse- weg de paal en de lat. Aan de andere kant voorkwam Hans Uitdenbogaard dat de gasten scoorden. Hoewel Hees na rust, vermoedelijk door conditiegebrek, terugviel, kreeg Dorresteijn vijf minuten Luchtduel tijdens Hees-VVA'71. De Soesters toonden meer inzet dan in de weken daarvoor, maar kwamen niet ver der dan 0-0. Foto: Goos van der Wilt. voor tijd nog een goede mogelijkheid om een doelpunt te maken. De begin- stand bleef evenwel ongewijzigd. Nog nooit was het Firtina'93 gelukt van A. 't Hardt te winnen. En ook in de vierde ontmoeting zou de Bus- sumse vesting onneembaar blijven. Op het wedstrijdformulier was al 1- 3 getikt, het horloge van scheidsrech ter was bijna uitgetikt en A. 't Hardt tikte het duel ontspannen uit. Tot, met nog twee minuten en 56 secon den te spelen, plotseling de verrader lijke Firtina de kop op stak, genade lozer dan een beul, fataler dan een tyfoon. Het voegwerk van sporthal Beukendal brokkelde af, het dak knarste en piepte, de tribunes huil den als de wind. Ramen en deuren werden gesloten, maar A. 't Hardt bezweek onder de vernietigende kracht van de Firtina. Zeki Kurt, nog eens Kurt en Kemal Gürbüz. Na een minuut en een handvol se conden ging de storm liggen. Totaal uitgeput kroop het gebroken A. 't Hardt uit de puinhopen om de scha de op te nemen: 4-3 voor Firtina'93. Voor het eerst was het de Soester club gelukt van A. 't Hardt te win nen. De manier waarop dit gebeurde, zie je niet vaak meer. Firtina'93 had 47 minuten geprobeerd tempo te ma ken. Dat dit tevergeefs was geweest, had onder meer te maken met de af wezigheid van René de Bree en het feit dat Gürbüz niet fit was. Hilmi Michi is een leuke voetballer die aar dige acties in huis heeft, maar hij past niet op de vleugeljs van de wind, waarmee Firtina'93 de tegenstanders murw beukt. Alembar uit het twee de evenmin. I Firtina'93 stelde teleur] omdat de amusementswaarde achter bleef bij de verwachtingen die de ploeg nu eenmaal oproept. Het tempo bleef, volgens coach Peter van Zoelen, noodgedwongen laag en daarmee speelde Firtina'93 de Bussummers in de kaart. Zeki Kurt, bij afstand de beste man bij Firtina'93, scoorde voor rust nog wel 1-0, maar A. 't Hardt kwam meteen na rust op ge lijke hoogte. Toen de invaller-doel man van Firtina'93 een sliding maak te, moest hij voor twee minuten naar de kant en vervolgens was stand-in Kurt kansloos bij de pegel van de gasten: 1-2. Firtina'93 drong daarna aan, maar toen Aksit zich boos maakte op Alembar en daardoor net een stap te laat terug was, haalde A. 't Hardt nog eens uit: 1-3. De gasten trokken zich terug en stonden enkele schoten van Firtina'93 toe. De wedstrijd was beslist, besefte iedereen. Totdat de verraderlijke Firtina de kop opstak. In de zaalcompetitie kreeg De Eemvogels weer een pak slaag. HKC kende geen pardon met het team, waarin drie invallers de ab sentie van basisspelers moeten compenseren: 24-8. Ton Kraaikamp (enkelblessure), Almar Lijfering (werk) en Anissa van Bemmel (vakantie) waren verhinderd en ontbra ken in Utrecht. Het was al 3-0 voor HKC toen debutante Ilona van den Hoed de eerste Soester treffer maakte. Met een doorloopbal lukte het voor rust alleen Erik van der Pol nog om te sco ren: 11-2. Na rust verging het De Eemvogels niet veel beter, al had de ploeg bij schotpo gingen zes keer succes. Eén van de doelpunten kwam op naam van de jon ge Daniëlle Ras. Installatiebedrijf 4 j. cornelisse bv. I Telefoon (035)-601 30 14 Dankzij een moeizame 2-1-over- winning op UW is Soest in één klap en met stip gestegen van de ne gende naar de zesde plaats. Tijdens het ingelaste inhaalprogramma haalde het onder meer DWS en Neerlandia/SLTO in, die in Am sterdam remiseerden. Het onderscheid tussen Soest en de nummers elf en twaalf wordt nu vertolkt door acht punten. De vier andere ach tervolgers staan dichterbij. Hercules, nu nog onder de rode streep op de tiende plaats, verdiende vier punten minder, maar moet nog twee duels inhalen. Het toeval wil dat de Utrechters zondag gastheren zijn van Peter Visee's forma tie die bij winst nog vaster in het zadel komt te zitten. Maar het is nog te vroeg om met de handen over elkaar te gaan zitten, al geldt dit waarschijnlijk niet voor Martijn Stalenhoef die elk moment de uitspraak van de tuchtcommissie kan binnenkrij gen. De strekking is al bekend: zeven wedstrijden schorsing. Het spel dat Soest op de Bosstraat-Oost liet zien, was ook nog niet in voldoen de mate geruststellend, hoewel de ploeg na dertig seconden een flinke duw in de rug kreeg. Bij de eerste de beste aanval schoot Jeroen van Veenendaal zacht in. Doelman Piet Buis, die allesbehalve een betrouwbare indruk achterliet, kreeg geen controle over de bal en Michel Vlaswinkel, reeds vaker een goudhaan tje genoemd, was er dit keer als de kip pen bij. Soest liet de toeschouwers de schijn dat het de wedstrijd controleerde, maar ont snapte in de negentiende minuut bij een counter. Olaf van der Grift (die onder de lat stond, omdat Wessel Sennef, evenals Michel Everts, elders óp de lat ten stond) smoorde de hooggespannen verwachtingen die de UW-ers op dat ogenblik koesterden. Slapen De gelijkmaker viel toch, niet nadat Vlaswinkel de bal tegen de kruising had gepegeld. De defensie, nauwelijks nog op de proef gesteld, stond te slapen bij een pass uit de tweede lijn, maar werd op luidruchtige wijze gewekt toen Ya- mal Bouabidi een plekje tussen de pa len had gevonden. Behalve dat Vlaswinkel aan het einde van de eerste helft de bal via een been van een tegenstander weer tegen de omlijsting zag ketsen, gebeurde er niets meer. Tot het laatste kwartier aanbrak. Martijn de Jonge omspeelt zijn tegen stander van UW Hij was betrokken bij de eerste de beste aanval, waaruit Michel Vlaswinkel 1-0 scoorde. Foto: Goos van der Wilt. UW, dat na de snelle doorstoot naar de hoofdklasse net zo hard keldert in de hiërarchie van de competitie-indeling, had de aansluiting met de onderste laag van de middenmoot kunnen realiseren als de dekselse Olaf van der Grift niet weer Youssef Talma de voet dwars zet te. En alsof UW al niet genoeg ellen de te verduren heeft gehad, schoot Van Veenendaal, gelanceerd door Paul van der Grift de bal op fraaie wijze langs Buis die nu kansloos was en even later zijn wonden likte door een inzet van Peter Wolfsen ergens in de bovenhoek verijdelde. Met tien man zou UW de strijd beëin digen, want toen Paul Dreef de ruimte en de bal voor zich had, trok Winfried van Kouwen aan de noodrem. Het weerhield UW's invaller Kjeld Kippe- sluis er niet van door de achterste linie van Soest te breken. Zijn 'halve stift' was goed, de reflex van Olaf van der Grift minstens zo goed, zodat het 2-1 bleef. En dat bleef het, want omdat driemaal scheepsrecht is, schoot ook Paul Hil- horst, notabene met zijn zwakke rechter, maar tegen de paal. Ondanks de schorsing van Charles van Zetten en de enkelblessure van Charles van Kordelaar lijkt het erop dat Smeeing/BDC klaar is voor de titanenstrijd van komende zondag met Animo, die waarschijnlijk be slissend is voor het kampioenschap. Het vertrouwen van Gerard Tukker is in elk geval sterker geworden na de 12-19-zege op CSV. De nummer drie van de tweede divisie kreeg geen moment de gelegenheid van Smeeing/BDC in zijn eigen spel te ko men. Vanaf 1-2 waren de Soesters voortdurend aan de leiding. En nadat Tukker in de vijftiende minuut overstap te van een 5-1-aanval op een 4-2-sys- teem, liep de lijstaanvoerder weg van 3- 5 naar 5-10. Patrick van Gardingen kreeg aan de cir kel gezelschap van Richard van de Hoef, waardoor vaker een bres werd geslagen in de 6-0-verdediging van de Castri- cumse ploeg. Van de Hoef zal komen de zondag ook van de partij zijn. Beleving De 'generale' verliep nagenoeg vlekke loos en dat sterkte het team. "Het viel reuze mee, maar of het een makkie was. Dat ligt natuurlijk aan je zelf. We heb ben de wedstrijd zelf in de hand gehou den. Als je de beleving ziet, kan ik al leen maar complimenten geven. Deze ploeg vecht voor wat het waard is en wil alleen maar kampioen worden. De in stelling is gewoon erg goed," aldus Tuk ker. Het duel in Noord-Holland was op pa pier minder gemakkelijk. En door de blessure van Van Kordelaar (hij had zich op zijn werk verstapt en speelde slechts twee minuten om Guus Tourné rust te gunnen) en de ziekte van Wim Steen bakkers was de ploeg nog verder uitge dund. Hierdoor moest Tourné wel als rechter opbouwer starten en werd Mi chel Roest op de lege plek van Van Zet ten in de linker hoek geposteerd. Smeeing/BDC kwam geen moment in de problemen. Tukker: "We hebben al vaker zonder bruikbare mensen ge speeld en elke keer bleek de ploeg het goed te kunnen opvangen." Van Kordelaar wordt deze week ontzien tijdens de trainingen in de hoop dat hij voor de aankomst van Animo hersteld is. Steenbakkers is er dan waarschijnlijk ook weer bij. Smeeing/BDC heeft volgens Tukker meer in huis dan de Rijswijkers, waar van in de uitwedstrijd nog werd verlo ren. Op 15 december leidde Smeeing/ BDC met 4-11 toen Tourné werd uitge sloten voor de wedstrijd, omdat hij een slaande beweging zou hebben gemaakt. Vanaf dat moment ging het bergaf waarts en zouden de Soesters de tot dusver enige nederlaag in de competi tie lijden: 26-24. Animo, dat zondag in eigen huis nipt van Laren won, wacht een heet zondagmiddagje in sporthal Beukendal. De aanvang van de topper en waarschijnlijk beslissende wedstrijd van de competitie is om 14.15 uur. Dames Hoe het ook mag aflopen met de heren, de dames van Smeeing/BDC hebben het kampioenschap al binnengehaald. De handbalsters stelden de titel veilig in Breukelen, waar de plaatselijke favoriet zaterdagavond met 5-13 werd verslagen. Het damesteam van Smeeing/BDC vierde dat na afloop in Soest. In het be gin van het seizoen moesten de speel sters het nog zonder vaste trainer/coach doen. Na enkele weken werd Ien van Loon uit Hilversum bereid gevonden de technische leiding op zich te nemen. Smeeing/BDC verloor geen enkele wedstrijd in de tweede klasse en mag het volgend seizoen in de hoogste dis trictsklasse proberen. VOETBAL zaterdag Twee punten heeft SEC-zaterdag verloren in de strijd tegen Garudu Maluku. De jonge Soesters bleken niet opgewassen tegen het fysieke geweld van de gastheren die negen tig minuten lang en zelfs daarna hun gasten probeerden te intimide ren. De eindstand (2-2) was overigens al na vijftien minuten bereikt. Tot tweemaal toe bracht Mohammed Touhami ra zendsnel de stand in evenwicht. Volgens Hendrik-Jan de Boer hadden de handelingen van Garuda Maluku weinig met voetballen te maken. Links en rechts werd er nagetrapt en kregen de Soesters kwakjes speeksel hun rich ting op gespuwd. Patrick Hoogers kreeg tweemaal een trap in zijn kruis en werd vlak voor rust op grove wijze van ach teren tegen de grasmat gewerkt. De arm van Hoogers raakte uit de kom en de omliggende banden scheurden bij die val. De dader werd niet bestraft. Toen Mare van Brummelen door de laatste man van Garuda Maluku werd getorpedeerd, trok de scheidsrechter wel de rode kaart tevoorschijn, maar de groenwitten konden de numerieke meerderheid niet uitbuiten. Danny van der Heijden en invaller Arwin Lergner kregen de beste kansen, maar het bleef bij 2-2.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17