1,- R.0UD Verhuur s0Ï.STDij# m Secretariaat: JË Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 1JIJ11 ien I Passiemuziek in Paaskerk Baarn iPRIKBORD Soesters weer naar Kilickaya EXPERT SCHOEMAKER VOOR TELEFONIE eMPert m s 5» PAGINA 18 TSEN ijerink Is orzitter eter in edstrijd >ekbaars WOENSDAG 26 FEBRUAR11997 SOESTER COURANT PAGINA 19 Lydia Haaksman bij PASO op 3 maart 'Inloop-uurtje' van reiscommissie KBO Werkgroep organiseert reis in mei Kies bij Schoemaker voor telefonie, expert in Soest. SCHOEMAKER EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN "Burgerlijkestanc^ 'illem Van Oosten fotoservice Activiteiten bij wijkvereniging vanOverhees RIAGG: Verder met een nieuw gezin Senioren-kunstbus naar theater- of muziekuitvoeringen discussieavond in laarn over zondag Muziek in Utrecht Kath. Vrouwengilde over allergie Klachten bezorging Soester Courant Bingo 55-pIussers in De Vijverhof Dierenlief Dierenleed Autokraak mislukt Sieraden en pasjes uit huis gestolen Rijverbod en p.v. voor Soesterse Computer weg bij inbraak Koningsweg Dronken Soester maakt amok Boodschappendoos op hete kookplaat Helpt U mee? Geef bloed word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Viertal mispunten terroriseert bus en neemt geldlade mee SNOOKER CENTRUM RESTAURANT Kerkdiensten Van tweede naar derde leeftijd Medische dienst jER^pM/lNKEL Wierook k is opgestapt als e schaatsvereniging eses heeft zijn fünc- imdal hij vindt dat iets voor de vereni- dit in een ingezonden st in De Ronding, het V Eemland. "Als be tsvereniging Eemland jaren steeds meer er- and thuisgeeft als een eidwilligheid van de in," aldus de ex-voor- ing. ik vinden de meeste Is ze in hun vrije tijd en laten ze het werk lur, "Dit is geen basis ging kan draaien. Een en van alle leden, dus t bestuur," schrijft hij slid Patrick Kortwijk lamheden eveneens is het bestuur had hij s zijn nog niet inge- dstrijd van de win- pte de vis aanzien- week eerder. Toen en gevangen, afge- was het 244 keer van De Snoekbaars ar de Naardervaart serst na zeven wed- n van Soeren einde- Hij haalde dertien :elde zijn zelfvertrou- ppen aan Gerrit Ka- ien een totale lengte sn eerste werd. Wil- 'dertig vissen, 5.57 gevolgd door John st van dertig vissen an 5.37 meter had- likelijk zal de nieuw-, De Snoekbaars wor- aterdag 1 maart. De het gebruik van een is toegestaan, begint het verzamelen. Er Vecht bij Nederhorst ame kost 15 gulden, an een boot. Opge- ijd kan tot morgen- Jij Willem van de 5 of Bert Giele, tel. zilveren speld) met orzitter E. Grift. loos van der Wilt rugzien op een zeer :st en mag intussen ver de viering van al lijkt dat nog heel Klooster (gouden 'flankeerd door Ad Rici Fröhlich (Cli- er Grift (r.). Zoals aangekondigd geeft het Con certkoor Baarn op vrijdag 7 maart om 20.00 uur een concert in de Paaskerk aan de Oude Utrechtse- weg 6, te Baarn. Uitgevoerd wor den: "The Crucifixion" van John Stainer, "Die sieben Worte des Er- lösers am Kreuze" van J. Haydn, en "Tenebrae factae sunt" van David Perez. "Die sieben Worte", gecomponeerd door Joseph Haydn, is voor het eerst uitgevoerd in 1786 in Cadiz (Andalu- sië), in orkestrale vorm. Een jaar later publiceerde Haydn een versie voor strijkkwartet. Hiervan vond de eerste uitvoering plaats in 1787 in de Slotkerk te Wenen. Een aantal jaren later werd een passende tekst geschreven bij de orkestversie en zo ontstond het orato rium "Die sieben Worte unseres Erlösers am Kreuze." Op het concert worden de Introductie en de delen 1, 2, 6 en 7 uit gevoerd. Het werk "Tenebrae factae sunt" is ge schreven door de tamelijk onbekend ge bleven componist David Perez. Het werk is een van die bijzondere parels in de muziekliteratuur. Een mooi stuk muziek, dat menige compositie van de grote meesters naar de kroon steekt. "The Crucifixion" is gecomponeerd door John Stainer in 1887 voor tenor en bassolist, koor, gemeente en orgel en opgedragen aan Stainers leerling W. Hodge en het koor van Marylebone Church. Het werk volgt de lijdensge schiedenis van Christus, zoals die in de bijbel is opgetekend, aangevuld met vro me, beschouwende teksten, in de vorm van aria's, recitatieven, koorpassages en hymns. Hoogtepunt in het werk is het a-capel- la gezongen koor "God so loved the world". Een belangrijke muzikale rol is weggelegd voor het orgel, b.v. in de mars "The Procession tot Calvary", uit mondend in het koor "Fling wide the gates". Het is een werk dat niet nalaat een diepe indruk achter te laten op de toehoorder. Aan het programma werken verder mee: Joke Heida, sopraan; Annette Ta- lens, sopraan; Mieke Wolters, alt; Nicp- las Mansfield, tenor; Mark Peterson, bas; Wybe Kooijmans, orgel; Baarns Begeleidings Ensemble. Algehele lei ding: Thijs Kramer. Toegang: f 15,-; CJP/Pas 65: f 12,50. Kaartverkoop in Soest bij het VVV- kantoor; Elrecom, Sparrenlaan 6; D.J.M. Toet, tel. 6015823, en 's avonds aan de kerk. Lydia Haaksman maakt op maandag 3 maart haar debuut bij PASO. In het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaal weg zal ze vanaf 20.00 uur helderziende waarnemingen verrichten aan de hand van eigendommen die de bezoekers meenemen. Het is volgens PASO van belang dat de voorwerpen, bijvoorbeeld een ring of een ketting, al een tijdje in het bezit van de mensen zijn, zodat ze hun 'identiteit' hebben aangenomen. De toegang kost 2,50 gul den voor leden en 7,50 gulden voor an dere belangstellenden. Het maandelijkse 'inloop-uurtje' van de reiscommissie van de KBO wordt ge houden op dinsdag 4 maart. Van 9.30 tot 10.30 uur kunnen leden en andere belangstellenden informatie verkrijgen in de kleine zaal van De Vijverhof aan de Klarinet. Ook zijn aanmeldingsfor mulieren verkrijgbaar voor de vijfdaag se reizen naar Blankenberg in de Harz en naar Zeddam en de achtdaagse boot reis in het Montfortland. De senioren- voorlichters van de KBO zijn eveneens aanwezig. In de afgelopen jaren is tweemaal door werkgroep Kiligkaya-Soest een reis naar Turkije georganiseerd, waaraan enkele tientallen inwoners van Soest en Baarn hebben deelge nomen. Doel van die reizen was de deelnemers kennis te laten maken met mooie gebieden in Turkije en hen bovendien een indruk te geven van de culturele achtergrond van de Turken die ze in hun woonplaats ontmoeten. Het is de bedoeling ook dit jaar, bij vol doende belangstelling, zo'n reis te on dernemen. Dit keer wordt gedacht aan een periode in de eerste helft van mei. Als reisdoel is in eerste instantie geko zen voor een gebied waarin veel bijzon dere planten voorkomen, maar dat ook historisch gezien interessant is. Zo kan men er in de voetsporen treden van "De Tienduizend", een Grieks huurlingenle- ger, dat onder aanvoering van de Athe- ner Xenophon iri de 4e eeuw v.C., na een barre tocht vanuit Perzië de Zwar te Zee bereikt. (Overigens is het niet in het voornemen aan bergsport te gaan doen, hoogstens aan een bergwande ling-) Het is de bedoeling enkele malen te overnachten bij Turkse gastgezinnen, o.a. in het op elfhonderd meter hoogte gelegen dorpje Kiligkaya. Dat stelt de deelnemers aan de reis in de gelegen heid kennis te maken met de befaamde Turkse gastvrijheid en te zien hoe het daar in de gezinnen toegaat. Het aantal deelnemers zal tenminste tien en maximaal twintig bedragen. Het gaat om een gezamenlijke reis, waaraan ieder voor eigen rekening en risico deel neemt. Gereisd wordt per vliegtuig van en naar Turkije met Trabzon, aan de Zwarte Zeekust, als voorgestelde plaats van aankomst. In Tlirkije wordt gereisd met een middelgrote bus. De kosten van de reis hangen uiteraard af van het in dividuele comsumptiepatroon. Globaal bedragen die, aan reis- en verblijfkosten, een honderd gulden per persoon per Wie belangstelling heeft voor deze reis of daar nadere informatie over wenst, wondt uitgenodigd voor een bijeenkomst op woensdag 5 maart a.s. om half acht 's avonds in het buurtcentrum "De Schoof", Molenstraat 142. Er zullen daar dia's worden vertoond over het te bezoeken gebied. Tijdens die bijeen komst zullen ook nadere afspraken wor den gemaakt over de reisdata en de reis route. Informatie is ook telefonisch te krijgen bij: Irene 't Hooft (5421671); Sevki Özkaya (6018530); Eit Algra (6016579). DE NIEUWE PHILIPS DECT DIGITALE DRAADLOZE TELEFOON TD 6200 Gratis intern bellen (met meerdere handsets). 2 Interne gesprekken tegelijkertijd. 25 Telefoongeheugens op naam. Digitaal - niet afluisterbaar - verbeterde geluidskwaliteit Uit te breiden tot 6 handtoestellen (TD 6800). Te gebruiken met 4 basisstations (TD 6200). ERICSSON GA 318 GSM-TELEFOON Overal bereikbaar met deze superkleine en lichte GSM-telefoon. Topkwaliteit! Met één accu een standby-tijd van maar liefst 67 uur of een gespreks tijd van 4 uur. Inkl. acculader. VANAF Prijs in kombinatie met Cellway-abonnement PHILIPS DRAADLOZE TELEFOON Kompakt en licht model met ruisonderdrukking. Voor gebruik in en om het huis Met geheugen voor veel gebruikte nummers. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344 Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 13 t/m 21 februari GEBOREN: Merel Franciena Willemieke, dochter van A.C. Geleijnse en A.J. Nap. - Na- than Frederik, zoon van F.P. Doornen bal en V.A.M.P. Schoormans. - Charlot- te Marie Sophie, dochter van F.T. van der Valk en T. van der Waarden. ONDERTROUWD: Ronald Willem de Groot en Gerdine Wilhelmina Overduin. - Peter Daniël Bos en Esther Miriam Bos. - Robert Jan de Vries en Nynke Charissa Bax. - Mi- chel Edwin Kremer en Renate Monique Elisabeth Odolphij. - Martinus Johan- nes van Dorresteijn en Sophia Louise Hoksbergen. GETROUWD: Albertus Hendrikus van Ginkel en San dra Mariëlle Verhoef. Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel. 6019589 Soestórbergsestraat57 WinkelcentrumSoast-Züid 035-6013109 VanWeedestraat147 Soestdijk Op zaterdag 1 maart houdt de wijkver eniging Overhees een bingo voor vol wassenen. Die begint om 20.00 uur in de grote zaal van dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet. Kaarten kos ten voor leden zes gulden en voor an dere deelnemers 12 gulden. Tussendoor wordt een loterij gehouden. Op woensdag 5 maart volgt de bingo voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Vanaf 14.00 uur wordt er gespeeld, eveneens in De Vijverhof. Een kaart kost twee gulden voor kinderen van le den en donateurs. Andere kinderen moeten het dubbele betalen. Voorjaarsmarkt Wie wil meedoen aan de voorjaarsmarkt op zaterdag 15 maart moet zich vóór 1 maart opgeven bij mevrouw A. van Leeuwen, Turfstreek 54, 3766 HX Soest. Op de markt kunnen zelfgemaak te artikelen worden verkocht. Plaats van handeling is de grote zaal van De Vijver hof, van 11.00 tot 16.00 uur. Na echtscheiding of overlijden van de partner gaan veel mensen, na een kor tere of langere periode, een nieuwe re latie aan. Veelal gaan zij opnieuw sa menwonen of trouwen. Wanneer er kin deren bij betrokken rijn, ontstaat er een nieuw samengesteld gezin. Dat is een gezin waarin tenminste één van de part ners een stiefouder is. Deze samenlevingsvorm is duidelijk an ders dat het "kerngezin" en heeft ook zijn eigen specifieke kenmerken. Daar om start op 20 maart een aantal bijeen komsten voor ouders in nieuw samen gestelde gezinnen. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor (toekomstige) stiefouders en hun part ners. Iedere ouder in een nieuw samen gesteld gezin is welkom, ook "weekein de stiefouders" en hun partners. De bij eenkomsten worden verzorgd door de afdeling Preventie, in samenwerking met de afdeling Jeugdzorg, van het RIAGG Amersfoort Omstreken. Voqr meer informatie over de bijeen komsten en voor aanmelding, kan men op maandag, woensdag en donderdag bellen met Petra Windmeijer van het RIAGG Amersfoort Omstreken, tel. 033-4603500. Voor een bezoek aan een theater- of muziekuitvoering kunnen senioren ge bruik maken van de Kunstbus voor Se nioren. De voorstellingen rijn een selec tie uit het seizoensaanbod van De Flint (Amersfoort), De Lampegiet (Veenend- aal), Vredenburg en de Stadsschouw burg (Utrecht). Er is een gevarieerd aanbod waaruit men zelf een voorkeurs- programma kan samenstellen. De Kunstbus regelt het vervoer: comforta bel en veilig. Alle personen vanaf 55 jaar in de pro vincie Utrecht kunnen gebruik maken van de Kunstbus. Er kan echter alleen in groepsverband van minimaal 15 deel nemers worden ingeschreven. De bus- kosten bedragen f 5,- (bij een bezoek aan een voorstelling buiten de eigen woonplaats) en voor de voorstellingen zelf wordt doorgaans een gereduceerde prijs betaald. Reserveren kan tot één maand voor de dag van de uitvoering, maar het is aan te bevelen om dat vroeg te doen, omdat het aantal plaatsen beperkt is. Voor in formatie en reservering kan men in Soest terecht bij mevrouw G.E. Trip- paers-Zondag, Valeriaanstraat 125 3765 EL Soest, tel. 6032577. Programma Het programma voor april/mei ziet er als volgt uit: Dinsdag 8 april, Vredenburg Utrecht: Greetje Kauffeld Metropole Orkest, 20.15 uur, f 30,- f 5,-. Donderdag 17 april, De Flint Amers foort: "Barok", jubileumvoorstelling van Introdans, 20.15 uur, f 27,50 f 5,-. Zaterdag 26 april, De Lampegiet Veenendaal: "Een sneeuw" van Willem Jan Otten met o.a. Petra Laseur en An- net Nieuwenhuyzen, 20.00 uur, f 29,75 f 5,-. Donderdag 1 mei, Stadsschouwburg Utrecht: "Fröken Julie" van August Strindberg door de Paardenkathedraal. 20.00 uur, f 27,- f 5,-. f De samenwerkende mannen- en vrou wenverenigingen op reformatorische grondslag in Gooi en Eemland organi seren op donderdag 6 maart een discus sieavond over het thema "Zondagsar- beid, zondagsrust, zondagsheiliging". Aanleiding is de gesignaleerde ontwik keling van de zondag-als-rustdag naar de zondag-als-(gedwongen)-werkdag. Sprekers zijn ds. A. Beens en RMU- voorzitter J.W. Overeem. De bijeen komst vindt plaats in de Calvijnkerk, Tromplaan 7, Baarn. Aanvang 20.00 Zaterdag 1 maart, Domkerk: bewerkin gen van passiekoralen van Bach, Brahms en Reger, gezongen en gespeeld door de Domcantorij en Dom-organist Jan Jansen. Aanvang 15.30 uur. Toe gang vrij. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 76 22 Gezondheid In La Promenade in Baarn wordt op dinsdag 4 maart een lezing gegeven door een bewegingsdeskundige van het NOC/NSF. Zij gaat voor de pauze in op het belang van lichaamsbeweging. Na de onderbreking komt een diëtiste van Yakult inricht verschaffen in gezon de voeding. De bezoekers krijgen bewe gingsoefeningen en een receptenboek mee naar huis. De bijeenkomst van de huisvrouwen begint om 4.00 uur. Het Katholiek, Vrouwengilde Soest or ganiseert vanavond (woensdag 26 fe- jruari) een thema-avond over allergie in "Vogelzang", Parallelweg 7B. Mevrouw Schouten en de heer Lourens van de Apotheek Soest houden een inleiding over allergie; een voorlichter van Nutri- cia spreekt over voedselallergie. Ook wordt aandacht besteed aan hooikoorts. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Entree voor niet-leden: f 5,-. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. De maandelijkse bingomiddag voor 55- plussers wordt deze keer gehouden op vrijdag 28 februari. Om 14.00 uur wordt begonnen met het spel. De bingo vindt plaats in de grote zaal van dienstencen trum De Vijverhof aan de Klarinet. Amivedi, telefoon 60134 87 Een onbekende dader heeft in het weekeinde geprobeerd een auto aan de Theo Dobbehof open te breken, maar dat mislukte. Wel slaagde hij erin de bedrading van de ramen te vernielen, waardoor de ramen open bleven staan. Het gevolg was dat de auto, na de over vloedige regenval van zondagnacht, drijfnat werd. De eigenaar, een 36-jari- ge Soester, deed aangifte bij de politie. Van een 51-jarige Soesterse zijn siera den, cheques en bankpasjes gestolen. Dit gebeurde vorige week woensdag bij een inbraak in de woning aan de Wiar- di Beckmanstraat. Door diefstal bij een winkel aan de Schrikslaan zijn tenminste zes kratten met lege flessen verdwenen. Op de Koperwiek hield de politie vori ge week een 38-jarige automobiliste uit Soest staande, die door haar rijgedrag de aandacht had getrokken. Ze had te veel gedronken. De politie beloonde dat met een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Koningsweg rijn in het weekeinde een computer en een beeldscherm verdwe nen. De apparatuur werd weggehaald uit het kantoor op de eerste verdieping, waar overigens geen braaksporen wer den aangetrofen. De politie heeft vorige week dinsdag middag op de Smits weg een 31-jarige Soester aangehouden, die de aandacht trok omdat hij schreeuwend en onvast ter been over de straat liep. De man had een inmiddels half lege fles likeur in rijn zak en gedroeg zich agressief. Hij werd aangehouden en meegenomen naar het bureau, waar proces-verbaal werd opge maakt wegens openbare dronkenschap. De man werd later thuis gebracht. Politie en brandweer rukten donderdag avond uit naar een woning aan de Soes- terbergsestraat, waar de automatische brandmelding was afgegaan. Ter plaat se bleek een doos met boodschappen vlam te hebben gevat, nadat de 66-ja- rige bewoner hem op de nog gloeiende inductiekookplaat 'in de keuken had neergezet. De brandweer bluste het vuur; de schade bleef beperkt tot de boodschappen en een strijkijzer. Wel ontstond de nodige rookschade. VERMIST: 22-11. Kater, gecast, w. belje, teentjes en snorharen, achterpoot uitstekende nagel,brede kop, geel/goudkl. ogen, 3,5 jr., "Sunny". Alb. Cuyplaan, Soest. 13-12. Schildpadpoes 13 jr. "Punkie' 22-12. Rode gecast, kater, 11 jr., kl. w. stipje, vlooienbandje/"Moos". Konin- ginnelaan, Soest. 20-12. Cypers gestreept poesje, w. bef je, w. sokjes, 9 mnd., "Ronja". Gen. Malvestraat, Baarn. 25-12. Kater, grijs wollig, halve Pers. gele ogen, 1,5 jr., kl. scheurtje in r. oor, "Cadeautje". Minstreelpad, Soest. 3-1. Kater, dieprood, vrij klein, gedron gen bouw, zéér schuw, 2 jr., ('s avonds uit huis ontsnapt). Colenso, Soest. 9-1. Kater, cypers, ongecast., 1 jr. Re gentesselaan, Soest. 24-1. Deerhound 80 kg. windhond achtige hond) reu, grijs/zwart gemel.. goed verzorgd (was net geplukt), bui tengewoon sociaal, tat. nr. SS 2073. Vanuit bossen Bilthoven weggelopen. (Al deze dieren staan nu voor de twee de maal in de krant, en worden erg ge mist door de eigenaren). 11-1. Kater, zwart, ongecast., wit befje, groot en dik. A.P. Hilhorstweg, Soest. 19-2. Konijn, wit/grijs. Eigendomweg. Soest. 19-2. Kip, iets groter dan "kriel", zwar ter veren op kont. Laanstraat, Soest. GEVONDEN: 19-2. Schildpadpoes, jong. Birkstraat Soest. 21-11. Bastaardteefje, bruin. Amers- foortsestraat, Huis ter Heide. Konijn, bruin/wit hangoor, (achtergela ten bij voordeur incl. kooi en voer!) Heideweg, Soest. De politie is op zoek naar getuigen van een incident dat zich maandagavond omstreeks 18.45 uur heeft afgespeeld in de Midnet-bus (lijn 71) van Soestdijk naar Soest-Zuid. Bij het vertrek van Soestdijk-Noord stapten vier knapen van ca. 12 jaar in de bus; drie van hen gingen achterin zitten, de vierde nam voorin plaats. Onderweg begon het trio achterin zich te misdragen, waarop de chauffeur - een 48-jarige Amersfoorter - hen de bus wilde uitzetten. De bus was inmiddels aangekomen bij de halte voor de Open Hof aan de Veenbesstraat. Aanvankelijk weigerden de drie jongens weg te gaan, waarna de chauffeur naar achteren liep om rijn dreigement kracht bij te zetten. Op dat moment gaf de jon gen voorin het sein aan rijn kornuiten om op te stappen, en dat deden ze. Toen de chauffeur weer achter het stuur plaatsnam merkte hij echter dat de geld lade ook verdwenen was. Daarin zat ca. 50 gulden aan klein geld. Volgens de voorschriften draait de chauffeur zelf voor de schade op. De politie is nu op zoek naar getuigen, in het bijzonder de passagiers die ook op Soestdijk-Noord of later zijn inge stapt en die het incident hebben meege maakt. Overigens zijn er de laatste tijd vaker meldingen binnengekomen van vier jongelui die ongeveer aan dezelfde beschrijving voldoen en zich op deze of soortgelijke wijze misdragen, zowel in de bus als bij winkels in Soest. f Vredehofstraat 6,3761HB Soestdijk Tel: 035-6012525 Zaterdag 1 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; mannenkoor Zondag 2 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 communie; samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; kinderkoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 eucharistie; nieuw koor Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 eucharistie; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD Federatie 'Samen op Weg) Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. R van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.R. van Heil Oude Kerk, Torenstraat 1 09.00 en 10.00 ds. M.R. Limburg-Klok ke HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. G.H. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 en 17.00 ds. M. Brandes, Ommen GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdienst 15.00 ds. L. Blok NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 ds. W.H. Stenfert Kroese, Drie bergen EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 A. van Slooten CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Louis Boer; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 zr. Tj. Hiemstra, Utrecht NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. J. Keuning, Culemborg LEGER DES HEILS De Wetstraat 25 10.00 envoy G.H. Arnoldus-Veenstra M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 pastor R. Welters Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Woensdag 5 maart GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 15.00 en 19.30 ds. W. Visscher; biddag De Soester Kring Op woensdagmorgen 5 maart om 10.00 uur spreken mevrouw A. Bolhuis en mevrouw M. Smeets uit Soest over het thema "Van tweede naar derde leeftijd". Zij geven een toelichting op de ontwik keling die ieder mens doormaakt bij het begin van het ouder worden. In deze periode doet het verlies van de jeugd zich voelen, zeker in onze maatschappij, waarin snelheid en dynamiek van grote waarde worden geacht. Tegelijkertijd is er in deze fase sprake van toename van bewustzijn en levenservaring. Hoe gaat men met deze verandering om en wat rijn de positieve kanten van de derde leeftijd? Zoals gewoonlijk wordt de bijeenkomst gehouden in "De Schoof', Molenstraat 142. Aanvang 10.00 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: 19 maart: Paasversieringen maken met Tiny Ha gen (beperkte deelname, s.v.p. tijdig opgeven); 2 april: De landelijke Ver. van Amateur-Archeologen, mevr. W. v.d. Heuvel en de heer A.P. de Boer geven informatie over de afd. Vallei en Eemland. Volledig programma informatiefolder kunnen worden aangevraagd via tel. 6017001. Slecht ter been, geen vervoer? U wordt afgehaald, s.v.p. melden bij bovengenoemd tel.nr. Zaterdag 1 maart en zondag 2 maart HUISARTS Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: P.H.J.M. Rupert (A), Schoutenkampweg 4, tel. 6012395. B.C.A. Nicolas (B), Steenhoffstraat 12, tel. 6012667. Groepsindeling: A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. 1; Von BartheJd, Chavannes/Verbeme, Hui- tema, Oudshoora, Nicolas, Oyerbeek, Smits- Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 6012487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: R.J. Zwarteveen, Claroenstekerpad 11, tel. 6026229. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren: H. van Rossen» (Baarn), Tromplaan 3, tel. 5415632. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrij dag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. ^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Het wierook assortiment in de Wereld winkel komt van The Mothers Flagran- ces (de Moeders geuren). Deze impor teur probeert (en met succes) de ar beidsintensieve producten uit India op de Nederlandse markt te brengen. De wierookcollectie bestaat voornamelijk uit bloemenwierook. In 1996 waren de meest verkochte geuren: lavendel, san delhout, amber, lotus, vanille, rozen, viooltjes, musk, jasmijn en mirre. Bij de wierookproductie rijn voorname lijk vrouwen betrokken. In een land als India is dat erg belangrijk; het maakt hen veel onafhankelijker. In 1996 wer den ongeveer 10 miljoen wierookstok jes verkocht. Voor Nederland is dat aan tal heel veel. Toch is het slechts 2% van de totale wierookexport van India. De wierook uit Indië gaat naar 60 landen. De verpakking van de wierook heeft te genwoordig een Nederlandse tekst en er is een brochure waarin de betekenis van de geuren staat beschreven. Sommige geuren hebben een gunstig en helend effect bij bepaalde patiënten. Lavendel heeft een kalmerend en slaapbevorde- rend effect. Het zuiveringshout kan als middel tegen muggen en wespen wor den gebruikt. Voor het branden van de stokjes zijn fraaie houders te koop. De bloemenwierook is speciaal ontwik keld voor onze huizen. Omdat ze geslo ten zijn en wij gewend rijn aan de geur van bloemen en bepaalde parfums, is de wierook zacht en mild van geur. De wie rook wordt handmatig volgens eeuwen oude methode gemaakt. Ze is van na tuurlijke producten gemaakt, de nageur is heerlijk en blijft niet hangen. Als men de geuren wil proberen, vraag dan in de Wereldwinkel naar de pro- beerdoosjes of probeer een van de vele andere verpakkingen. De Wereldwinkel is dagelijks, behalve op maandag, van 09.30 tot 17.00 uur geopend. t' T

Soester Courant | 1997 | | pagina 19